تزریق چربی

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به صورت چقدر است ؟

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به صورت چقدر است ؟

امروزه از تزریق چربی به عنوان یکی از بهترین روش های از بین بردن چین و چروک و همچنین افزایش حجم برخی از نقاط صورت و دیگر نواحی بدن یاد می شود که افراد می توانند با انجام از نتایج بسیار خوب آن بهره مند شده و از انجام آن لذت ببرند.

 

دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به صورت چقدر است

 

نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که افراد در زمینه مراقبت ها بعد از عمل و همچنین دوران نقاهت این عمل اطلاعات لازم و کافی را ندارند. باید گفت که پزشک متخصص درباره این موضوع فرد بیمار را راهنمایی خواهد کرد و نیازی به نگرانی در این مورد نیست.

 

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

عمل تزریق چربی معمولا برای از بین بردن چین و چروک و همچنین افزایش حجم برخی از نواحی، برجستگی گونه و چانه، زاویه دار کردن صورت و موارد مشابه صورت به کار می رود. این عمل علاوه بر صورت در دیگر ناحیه های بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

در طی گزارش هایی که ارائه می شود اغلب افرادی که از پیوند چربی برای از بین بردن مشکلات خود استفاده کرده اند نتایج خوبی دریافت کرده و از انجام این عمل رضایت دارند.

در واقع می توان به راحتی گفت عمل تزریق چربی به یکی از محبوب ترین و موثرترین عمل های زیبایی در جهان و کشور عزیزمان ایران تبدیل شده است.

 

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

 

اولین مرحله در تزریق چربی مرحله خارج کردن چربی از بدن خود فرد می باشد. پزشک متخصص با استفاده از مشورت هایی که فرد بیمار انجام می دهد یکی از نقاط بدن را برای به دست آوردن چربی مورد نیاز انتخاب کرده و سپس با بی حسی و همچنین ایجاد یک برش بسیار ناچیز اقدام به خارج کردن چربی از ناحیه مورد نظر با یک مکنده می کند.

در این مرحله، ابتدا چربی را از نواحی بدن که چربی مقاومی دارد، برداشت می کنند. این نواحی را می توان شکم، پهلو، کمر و داخل ران نامید که چربی های بیشتری دارند و کمی هم مقاوم در برابر ذوب شدن هستند.

با به دست آوردن چربی از بدن فرد پزشک متخصص در زمینه پیوند چربی این چربی ها را آماده تزریق در محل مورد نظر می کند. در واقع این مرحله اهمیت زیادی دارد زیرا روند موفقیت عمل را تعیین می کند.

اگر چربی برداشت شده، بدون آسیب به بافت ها به دست بیاید، می تواند تضمین یک عمل عالی، با پاسخگویی بالا باشد. پس ازبرداشت چربی با لیپوساکشن، بافت های چربی را در دستگاهی به نام سانتریفیوژ به حالت یک دست و آماده درمی آورند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

این آماده سازی به این شکل است که چربی مورد نظر را از هر گونه ناخالصی پاک سازی می کند. این مورد باید ذکر گردد که اگر فردی دارای بانک چربی مناسبی نباشد نمی توان میزان چربی مورد نیاز را از بدن وی خارج کرد و باید از روش دیگری استفاده شود.

با این حال عکس این موضوع هم صادق است و اگر فرد دارای چربی های زیادی باشد، جهت راحتی در تزریق های بعدی، بخشی از چربی به دست آمده را به صورت فریز نگهداری می کنند تا در نوبت تزریق بعدی، دیگر نیازی به طی مراحل مذکور نباشد.

با عبور از مراحل فوق پزشک متخصص در زمینه ی انتقال چربی با استفاده از سوزن هایی که چربی ها را در خود جای داده اند از یک برش کوچکی که قبلا ایجاد شده است وارده صورت بدن کرده و آن ها را با تکرار زیاد وارد و خارج می سازد که در هر بار مقداری از چربی به دست آمده بر روی بافت های قبلی گذاشته می شود. این کار تا به دست آمدن نتیجه ی دلخواه انجام می شود.

 

دوران نقاهت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

باید که گفت که پس از انجام هر نوع عملی باید از یک مرحله به نام دوران نقاهت عبور کرد که در عمل پیوند چربی هم باید از این مرحله عبور کرد. باید گفت که عمل انتقال چربی از دوران نقاهت بسیار کوتاه مدتی برخوردار بوده و نیازی به نگرانی و استرس افراد پس از انجام این نمی باشد و افراد می توانند سریع تر از حد انتظار به جامعه بازگشته و کار های روزمره ی خود را پس از تزریق چربی انجام دهند.

 

دوران نقاهت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

 

درباره ی این موضوع که دوره ی نقاهت تزریق چربی به صورت به چه اندازه است باید گفت که برای افراد مختلف این مدت زمان منحصر به فرد بوده و نمی توان یک مدت زمان دقیق برای این موضوع ارائه کرد.

برای به دست آوردن اطلاعات دقیق بهتر است از قبل مشاوره ای با پزشک متخصص تزریق چربی در این باره داشته باشید تا هم بتوانید از مدت زمان دقیق و هم از دیگر نکات دوران نقاهت خود آگاه شوید.

در حالت معمولی این زمان بین 5 تا 12 روز می باشد و افراد می توانند در صورت داشتن شرایط مناسب سریع تر از این زمان و همچنین در برخی موارد حتی کمی دیرتر از این زمان به جامعه و انجام دادن کار های روزمره خود برگردند.

با انجام مراقبت هایی که توسط پزشک متخصص در زمینه انتقال چربی برای شما برای دوران نقاهت ارائه می کند می توان این زمان را کاهش داد.

 

مراقبت های مورد نیاز در دوران نقاهت تزریق چربی به صورت

متقاضیان باید بدانند مراقبت های پس از عمل، مهم ترین جایگاه را دارد. اگر مراقبت های شما مناسب باشد، جواب بیشتری از عمل خود خواهید گرفت و اگر برعکس، نتوانید به خوبی مراقبت کنید، کل فرآیند عمل دچار ریسک خواهد شد.

پس از انجام عمل تزریق چربی متوجه افزایش ورم و کبودی خواهید شد.این حالت تا دو هفته کاملا عادی بوده و نیازی به نگرانی و بستری نمی باشد. پس از سه روز از عمل انتقال چربی می توانید در هنگام خواب سر خود را مقداری بالا تر نگه دارید و همچنین برای جلوگیری از ورم و کبودی از یک کمپرس یخ انجام دهید تا بتوانید دوره ی نقاهت خود را تا مدتی کم تر کنید.

 

مراقبت های مورد نیاز در دوران نقاهت تزریق چربی به صورت

 

باید گفت که پس از تزریق چربی افراد باید هر روز حمام کرده و بدن خود را کامل تمیز نگه دارند. در زمان حمام از آب داغ استفاده نکنید همچنین از استفاده کردن سونا پرهیز کنید. در زمان حمام می توانید از آبی که مقداری گرم باشد استفاده کنید و سپس مشغول استحمام شوید.

از حضور برابر تابش مستقیم نور آفتاب جدا خودداری کنید. نور آفتاب می تواند فرم کلی ناحیه تزریق شده را بهم بزند. سولاریم هم چنین خاصیتی دارد و نباید در بازه زمانی چند روزه یا حتی دو هفته ای، مورد استفاده قرار بگیرد.

باید گفت که استفاده از گن های مناسب برای ناحیه ای که چربی از آن خارج نمی شود می تواند دوره ی بهبودی این ناحیه را کاهش دهد. در کنار این موارد باید گفت اجرای دستورات پزشک برای مراقبت های بعد از عمل بسیار حائز اهمیت می باشد و افراد باید در انجام آن تلاش زیادی انجام دهند زیرا هیچ کس مانند پزشک نمی توانند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

همچنین این روش باعث می شود از جمع شدن خون زیر پوست جلوگیری به عمل آورده شود و در نهایت نتایج بهتری را مشاهده کنید. گرچه باید دقت کنید تمام موارد مذکور را انجام دهید زیرا رقیق شدن خون، خود یکی از مشکلات جدی پس از عمل محسوب می شود.

 

محدودیت های مهم در دوران نقاهت تزریق چربی به صورت

اول از همه باید این را بدانیم همه افراد کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق چربی نیستند. در واقع کسانی که دچار سیستم ایمنی ضعیف هستند، بهتر است کاملا زیر نظر پزشک سراغ این عمل بروند.

پس از انجام عمل تزریق چربی باید از انجام برخی کارها خودداری کنید. خودداری از این موارد قبل از هر چیزی برای خود مفید می باشد و باید در انجام آن ها تلاش کافی را انجام دهد.

یکی از مواردی که انجام آن برای فرد ممنوع می باشد استفاده از داروهایی است که ممکن است با مصرف آن عمل تزریق چربی وی دچار اختلالاتی شود. برای مثال مصرف آسپرین می تواند این مشکل را به وجود آورد.

 

محدودیت های مهم در دوران نقاهت تزریق چربی به صورت

 

افراد باید قبل از مصرف هر گونه دارویی که ممکن است برای وی مشکلاتی را به وجود آورد با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت هایی را داشته باشد.

مصرف سرخود دارو های خاص ممکن است برای سلامتی افراد مضر بوده و مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورد که جبران این مشکلات برای فرد بیمار گران تمام شود. در نتیجه قبل از هر اتفاقی با پزشک خود در این مورد گفت و گو کنید.

از دیگر نکاتی که انجام آن پس از عمل انتقال چربی ممنوع می باشد استفاده از دخانیات می باشد که با استفاده از آن فرد از عمل خود معمولا نتیجه مناسبی دریافت نمی کند.

در کنار این موضوع باید به عدم استفاده افراد از مشروبات الکلی نیز اشاره کرد که باعث افزایش طول مدت دوره ی نقاهت پس از عمل پیوند چربی می شود. بهتر است برای دریافت نتایج مناسب استفاده از این دو را کاملا برای خود ممنوع کنید.

چیزی که باید بدانید، این است که نه تنها برای رسیدن به نتیجه ای مناسب، باید این موارد پس از تزریق چربی را رعایت کنید، بلکه دو هفته پیش از عمل، از انجام این نکات باید جلوگیری به عمل بیاورید. همان قدر که پس از تزریق چربی به صورت، مراقبت های بهداشتی مهم است و در دوره نقاعت بعد از تزریق چربی اهمیت دارد، به همان اندازه باید به مراقبت های پیش از عمل اهمیت داده شود.

بدن همواره به استراحت احتیاج دارد؛ چه بهتر که پس از انجام چنین عمل هایی، به بدن، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی بدن فرصت کافی بدهید تا این بافت های چربی را هضم و وارد چرخه کنند. استراحت می تواند دوران نقاهت را بسیار کوتاه کند.

معمولا دو هفته طول می کشد تا تمام عوارض خفیف عمل تزریق چربی از بین بروند، از همین رو باید کمی صبور باشید، استراحت کنید و با رعایت رژیم غذایی و نکات ذکر شده، بدنتان را برای بهبودی سریع آماده کنید.

برخی از پزشکان بر این موضوع معتقدند که زنانی که در زمان بارداری و یا شیردهی قرار دارند بهتر است عمل تزریق چربی (fat injection) خود را به تعویق بیاندازند زیرا انجام عمل پیوند چربی در این زمان ممکن است به جنین آسیب برساند و مشکلاتی را برای افراد به وجود آورد که باعث آزرده خاطر شدن آن ها از عمل تزریق چربی می شود. همچنین پزشکان این زمان را پس از گذشت شیردهی و بارداری مناسب می دانند.

اگر به صورت کلی بگوییم، شش ماه پس از تزریق چربی، فرد به اوج زیبایی می رسد و نهایت جواب را از این عمل می گیرد. در صورتی که از فرم کلی راضی بودید، می توانید دوباره به مطب پزشک مراجعه کرده و دوباره عمل تزریق را انجام دهید زیرا فقط 40 درصد از چربی های تزریق شده با شما می مانند و باقی جذب بدن می شوند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button