دوره نقاهت بعد از تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به عنوان یکی از بهترین روش‌های از بین بردن چین و چروک و همچنین افزایش حجم برخی از نقاط صورت و دیگر نواحی بدن شناخته شده است که افراد می‌توانند با انجام آن از نتایج بسیار خوبی بهره‌مند شوند. نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که افراد در زمینه مراقبت‌ها و همچنین دوران نقاهت بعد از تزریق چربی اطلاعات لازم و کافی را ندارند اما اصلا جایی برای نگرانی نخواهد بود چرا که پزشک متخصص درباره این موضوع شما را راهنمایی خواهد کرد.

اینفوگرافیک دوره نقاهت بعد از تزریق چربی

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

عمل تزریق چربی معمولا برای از بین بردن چین و چروک و همچنین افزایش حجم برخی از نواحی صورت همانند برجستگی گونه و چانه، زاویه‌دار کردن صورت و… به کار می‌رود. این عمل علاوه بر صورت در دیگر ناحیه‌های بدن مثل سینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طی گزارش‌هایی که ارائه می‌شود اغلب افرادی که از ترانسفر چربی برای از بین بردن مشکلات خود استفاده کرده‌اند نتایج خوبی دریافت کرده و از انجام این عمل رضایت دارند.

در واقع می‌توان به راحتی گفت عمل تزریق چربی به یکی از محبوب‌ترین و موثرترین عمل‌های زیبایی در جهان و کشور ایران تبدیل شده است. مراحل ترانسفر چربی به شرح زیر است:

مطالب بیشتر: هزینه تزریق چربی به صورت و بدن

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

 1. اولین مرحله در تزریق چربی، مرحله خارج کردن چربی از بدن خود فرد می‌باشد. پزشک متخصص پس از بررسی‌های اولیه یکی از نقاط بدن را برای به دست آوردن چربی مورد نیاز انتخاب کرده و سپس با بی‌حسی و همچنین ایجاد یک برش بسیار ناچیز، اقدام به استخراج چربی خواهد کرد. بهترین قسمت بدن برای دریافت چربی، شکم، پهلو، کمر و داخل ران هستند چرا که چربی‌های این قسمت بسیار مقاوم شده‌اند. این مورد باید ذکر گردد که اگر فردی دارای بانک چربی مناسبی نباشد نمی‌توان میزان چربی مورد نیاز را از بدن وی خارج کرد و باید از روش دیگری استفاده شود. با این حال عکس این موضوع هم صادق است و اگر فرد دارای چربی‌های زیادی باشد، جهت راحتی در تزریق‌های بعدی، بخشی از چربی به دست آمده را به صورت فریز نگهداری می‌کنند تا در نوبت تزریق بعدی، نیازی به طی مراحل مذکور نباشد.
 2. پس از برداشت چربی، بافت‌های چربی را سانتریفیوژ می‌کنند تا ناخالصی‌های آن خارج شده و بتوان تزریق را انجام داد.
 3. با عبور از مراحل فوق، پزشک متخصص سوزن‌هایی که چربی‌ها را در خود جای داده‌اند از یک برش کوچکی که قبلا ایجاد شده است وارده صورت کرده و هر بار مقداری از چربی به دست آمده بر روی بافت‌های قبلی گذاشته می‌شود. این کار تا به دست آمدن نتیجه دلخواه انجام می‌شود.
آیا تزریق چربی نیاز به بستری شدن دارد؟خیر این تکنیک سر پایی است و بعد از چند ساعت تمام می‌شود.
مدت زمان دوره نقاهت انتقال چربی چقدر است؟به طور کلی این دوره برای همه افراد یکسان نیست و بین ۵ تا ۱۲ روز متغیر خواهد بود.
عوامل مؤثر بر دوره نقاهت ترانسفر چربی
 1. تعداد اندام هدف
 2. نحوه عملکرد متخصص و در نتیجه شدت عوارض بروز یافته
 3.  قدرت بدن برای ریکاوری و درمان جای زخم
مهمترین محدودیت‌ها در دوره نقاهت انتقال چربی
 1. عدم مصرف الکل دخانیات و دارو‌های رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته
 2. مصرف آب کافی
 3.  عدم دستکاری محل تزریق شده
 4. نرفتن به محیط‌های گرم و آفتابی حداقل به محیط مدت یک هفته

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دوران نقاهت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

باید گفت که پس از انجام هر نوع عملی باید از یک مرحله به نام دوران نقاهت عبور کرد که این موضوع درمورد تزریق چربی نیز صدق می‌کند. باید گفت که عمل انتقال چربی از دوران نقاهت بسیار کوتاه مدتی برخوردار بوده و نیازی به نگرانی و استرس افراد پس از انجام آن نمی‌باشد. افراد می‌توانند سریع‌تر از حد انتظار به جامعه بازگشته و کار‌های روزمره‌ خود را پس از تزریق چربی انجام دهند.

دوران نقاهت تزریق چربی به صورت چقدر است؟

درباره‌ی این موضوع که مدت زمان دوره‌ نقاهت تزریق چربی چقدر است باید گفت که این مدت زمان برای افراد مختلف منحصر به فرد بوده و نمی‌توان یک مدت زمان دقیق برای این موضوع تعیین نمود. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق بهتر است از قبل مشاوره‌ای با پزشک متخصص تزریق چربی داشته باشید تا هم بتوانید از مدت زمان دقیق و هم از دیگر نکات دوران نقاهت خود آگاه شوید. در حالت معمولی این زمان بین ۵ تا ۱۲ روز می‌باشد و افراد می‌توانند در صورت داشتن شرایط مناسب سریع‌تر از این زمان و همچنین در برخی موارد حتی کمی دیرتر از این زمان به انجام دادن کار‌های روزمره خود برگردند. با انجام مراقبت‌هایی که پزشک متخصص برای دوران نقاهت ارائه می‌کند می‌توان این زمان را کاهش داد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

تزریق بوتاکس

علاوه بر تزریق چربی که می‌تواند در کاهش چین و چروک صورت و دیگر نقاط بدن موثر واقع شود، بوتاکس نیز به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکس نام تجاری سمی‌است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می‌شود. این ماده در واقع دارویی است که  پزشکان طی سال‌های اخیر برای از بین بردن چین و چروک‌های صورت از آن استفاده می‌کنند. مارک‌های مختلفی از بوتاکس وجود دارد که از معروفترین آن‌ها می‌توان به  دیسپورت (Dysport) و ژئومین (Xeomin) اشاره کرد.

تزریق بوتاکس در درجه اول به دلیل توانایی کاهش ظاهر چین و چروک صورت مورد توجه قرار می‌گیرد؛ این دارو همچنین برای درمان بیماری‌هایی مانند اسپاسم دهانه رحم که واژینیسموس (یا دیستونی دهانه رحم) نیز نامیده می‌شود، تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز)، مثانه بیش فعال و تنبلی چشم استفاده می‌شوند. تزریق بوتاکس همچنین ممکن است به پیشگیری از میگرن مزمن کمک کند.

مراقبت های مورد نیاز در دوران نقاهت تزریق چربی به صورت

متقاضیان باید بدانند مراقبت‌های پس از عمل مهم‌ترین جایگاه را دارند. اگر مراقبت‌های شما مناسب باشد، جواب بیشتری از عمل خود خواهید گرفت و اگر برعکس نتوانید به خوبی از خود مراقبت کنید، کل فرآیند عمل دچار ریسک خواهد شد:

مراقبت های تزریق چربی به صورت

 1. پس از انجام عمل تزریق چربی متوجه افزایش ورم و کبودی خواهید شد. این حالت تا دو هفته کاملا عادی بوده و جایی برای نگرانی و بستری نمی‌باشد. برای جلوگیری از ورم و کبودی از یک کمپرس یخ استفاده کنید تا بتوانید دوره‌ نقاهت خود را تا مدتی کم‌تر کنید.
 2. همچنین لازم است تا مدتی در زمان خواب، سر بالاتر از بدن باشد تا تورم پوست کم شود.
 3. در زمان حمام از آب داغ استفاده نکنید و آب باید ولرم باشد.
 4. همچنین از رفتن به سونا پرهیز کنید.
 5. از حضور در برابر تابش مستقیم نور آفتاب جدا خودداری کنید. نور آفتاب می‌تواند فرم کلی ناحیه تزریق شده را بهم بزند. سولاریم نیز چنین خاصیتی دارد و نباید در بازه زمانی چند روزه یا حتی دو هفته‌ای انجام شود.
 6. باید گفت که استفاده از گن‌های مناسب برای ناحیه‌ای که چربی از آن خارج می‌شود می‌تواند دوره‌ بهبودی این ناحیه را کاهش دهد.

در کنار این موارد باید گفت اجرای دستورات پزشک برای مراقبت‌های بعد از عمل بسیار حائز اهمیت می‌باشد و افراد باید در انجام آن تلاش زیادی انجام دهند؛ زیرا هیچ کس مانند پزشک نمی‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

مطالب بیشتر: فاصله بین جلسات تزریق چربی

محدودیت های مهم در دوران نقاهت تزریق چربی به صورت

اول از همه باید این را بدانیم همه افراد کاندیدای مناسبی برای انجام تزریق چربی نیستند. در واقع کسانی که سیستم ایمنی ضعیف دارند بهتر است کاملا زیر نظر پزشک به سراغ این عمل بروند.

پس از عمل تزریق چربی باید از انجام برخی کار‌ها خودداری کنید. پرهیز از این موارد قبل از هر چیزی برای خود شخص مفید می‌باشد و باید در انجام آن‌ها تلاش کافی را انجام دهد:

محدودیت های دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

 1. یکی از مواردی که انجام آن برای فرد ممنوع می‌باشد استفاده از دارو‌هایی است که ممکن است با مصرف آن، عمل تزریق چربی دچار اختلالاتی شود. برای مثال مصرف آسپرین می‌تواند این مشکل را به وجود آورد. به همین دلیل است که دو هفته بعد از عمل باید این داروها را ترک کنید.
 2. افراد باید قبل از مصرف هر گونه دارویی که ممکن است برای وی مشکلاتی را به وجود آورد با پزشک متخصص خود در این زمینه مشورت‌هایی را داشته باشد. مصرف سرخود دارو‌های خاص ممکن است برای سلامتی افراد مضر بوده و مشکلاتی را برای آن‌ها به وجود آورد که شاید جبران این مشکلات برای فرد گران تمام شود. در نتیجه قبل از هر تصمیمی با پزشک خود در این مورد گفت و گو کنید.
 3. از دیگر نکاتی که انجام آن پس از عمل انتقال چربی ممنوع می‌باشد، استفاده از دخانیات می‌باشد که با استفاده از آن، فرد از عمل خود معمولا نتیجه مناسبی دریافت نمی‌کند. حداقل دو هفته باید دخانیات را کنار بگذارید.
 4. در کنار این موضوع باید به عدم استفاده از مشروبات الکلی نیز اشاره کرد که باعث افزایش طول مدت دوره‌ نقاهت پس از عمل تزریق چربی می‌شود. بهتر است برای دریافت نتایج مناسب استفاده از این الکل را نیز حداقل دو هفته ترک کنید.

چیزی که باید بدانید این است که برای رسیدن به نتیجه‌ای مناسب نه‌ تنها باید این موارد را پس از تزریق چربی رعایت کنید بلکه دو هفته پیش از عمل نیز از انجام این نکات باید جلوگیری به عمل آید. همانقدر که پس از تزریق چربی به صورت، مراقبت‌های بهداشتی مهم است و در دوره نقاهت بعد از انتقال چربی اهمیت دارد، به همان اندازه باید به مراقبت‌های پیش از عمل اهمیت داده شود.

بدن همواره به استراحت احتیاج دارد؛ چه بهتر که پس از انجام چنین عمل‌هایی به بدن، سیستم گردش خون و سیستم ایمنی‌ بدنتان فرصت کافی بدهید تا به شرایط عادی بازگردد. استراحت می‌تواند دوران نقاهت را بسیار کوتاه کند. معمولا دو هفته طول می‌کشد تا تمام عوارض خفیف عمل تزریق چربی از بین بروند. از همین رو باید کمی صبور باشید، استراحت کنید و با رعایت رژیم غذایی و نکات ذکر شده، بدن خود را برای بهبودی سریع آماده کنید.

برخی از پزشکان بر این موضوع معتقدند که زنان باردار و یا شیرده بهتر است عمل تزریق چربی (fat injection) خود را به تعویق بیاندازند؛ زیرا انجام عمل ترانسفر چربی در این زمان ممکن است به جنین آسیب برساند و مشکلاتی را برای افراد به وجود آورد که باعث آزرده خاطر شدن آن‌ها از عمل تزریق چربی می‌شود. برای مثال ورود ماده بی‌حسی به بدن برای جنین بسیار خطرناک است. همچنین پزشکان این زمان را پس از گذشت شیردهی و بارداری مناسب می‌دانند.

اگر به صورت کلی بگوییم شش ماه پس از تزریق چربی، فرد به اوج زیبایی می‌رسد و بهترین جواب را از این عمل می‌گیرد. در صورتی که از فرم کلی راضی بودید، می‌توانید دوباره به مطب پزشک مراجعه کرده و دوباره عمل تزریق را انجام دهید؛ زیرا فقط ۴۰ درصد از چربی‌های تزریق شده با شما می‌مانند و باقی جذب بدن می‌شوند.

بهبودی بعد از تزریق چربی

مطالب بیشتر: تزریق چربی به از شکم به صورت

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed