لیپوماتیک

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک

رسیدن به تناسب اندام و لاغری یکی از اهداف بسیاری از افراد جامعه برای رسیدن به جذابیت و زیبایی است. در این میان روش های جراحی زیبایی چون عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این عمل به ویژه برای کسانی که از چاقی موضعی در برخی نواحی بدن رنج می برند بسیار مفید خواهد بود.

 

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک

دریافت تخفیفات ویژه لیپوماتیک در کلینیک هلیا به مدت یک هفته

یکی از سوالات متداول در این زمینه که اغلب افراد متقاضی مطرح می کنند این است که بهترین سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد؟ برای یافتن پاسخ این سوال ادامه این مطلب بسیار به شما کمک خواهد کرد.

در ادامه ضمن بررسی نحوه عملکرد این جراحی زیبایی و اثرات آن به سن مناسب برای این عمل نیز اشاره شده است.

 

لیپوماتیک چیست؟

چاقی موضعی و وجود توده هایی چربی از مسائلی است که اغلب افراد به دنبال لاغری از آن شکایت دارند. این چربی های موضعی اصولا به ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند. لیپوماتیک با بیرون کشیدن این چربی ها به خوش فرم شدن بدن، گونه و حتی رفع غبغب بسیار کمک می کند.

این روش که بسیاری از افراد به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر می گیرند، یک عمل به اصلاح کانتور بدن است که اغلب با جراحی لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود، اما از نظر فنی کاربردهای مختلفی دارد. در این روش با استفاده از میکرو کانول ها در مناطق معین بدن چربی را بیرون می آورد.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

در جراحی زیبایی سوراخ های بسیار ریزی ایجاد می شود و کانول های ریز از برش های عبور می کنند. این کانول ها معمولاً نازک تر از کانول های مورد استفاده در تکنیک لیپوساکشن هستند و بنابراین به جراح اجازه می دهند که دسترسی بیشتری به سلولهای چربی داشته باشد.

 

بهترین کاندید برای لیپوماتیک کیست؟

کاندید مناسب برای لیپوماتیک باید دارای وزن نرمال و فقط چاقی موضعی باشد. افرادی که اضافه وزن شدید و چاقی عمومی دارند کاندید مناسبی برای انجام این عمل نیستند. به همین دلیل است که ثابت بودن وزن در این جراحی زیبایی بسیار مهم است.

 

بهترین کاندید برای لیپوماتیک کیست؟

 

همچنین این روش برای کسانی مفید واقع می شود و اثرات قابل توجهی دارد که پوست افتاده نداشته باشند و بعد از عمل پوست آنقدر سفت باشد و خاصیت ارتجاعی داشته باشد که حالت افتاده و شل پیدا نکند.

یکی از مواردی که باعث می شود خاصیت ارتجاعی پوست بسیار کاهش یابد و فرد کاندید مناسبی برای این عمل نباشد بالا رفتن سن است؛ زیرا در سنین بالا پوست افراد کشسانی مناسبی ندارد.

البته تنها جراح می تواند مناسب بودن انجام این روش جراحی برای فرد تشخیص دهد و بررسی های لازم برای این موضوع را به عمل بیاورد. در جلسات مشاوره پزشک با سنجیدن شرایط جسمی فرد، سن او، بیماری های زمینه ای در صورت تشخیص تاریخ جراحی را مشخص می کند.

 

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی و در چه سنی مناسب است؟

همانگونه که اشاره شد، کاندیدای مناسب برای انجام این عمل زیبایی افرادی هستند که از سلامت عمومی برخوردار باشند و فاصله فرد با وزن ایده آل بیش از 11 کیلوگرم نباشد. این وزن اضافه هم به صورت موضعی باشد که به ورزش و رژیم غذایی مقاومت داشته باشند.

در مورد سن مناسب نیز باید گفت که لیپوماتیک از سن 18 سالگی به بعد مجاز خواهد بود. این افراد علاوه بر شرایط جسمی مناسب باید دارای شرایط روحی مناسب از جمله نگرشی مثبت به به پیکرتراشی، اهدافی مشخص و انتظاری معقول و واقع بینانه داشته باشد.

 

آیا این روش در سن نوجوانی مناسب است؟

با وجود اینکه محدودیت سنی خاصی برای انجام عمل لیپوماتیک وجود ندارد اما اغلب جراحان توصیه می کنند که افراد زیر 18 سال به هیچ وجه این روش را برای کاهش وزن امتحان نکنند.

دلیل این توصیه نیز بدین خاطر است که فرد کمتر از این سن و سال در حال رشد است و اضافه وزن نیز ممکن است مربوط به رشد باشد و بعد از این سن به صورت خودبخود از بین برود. همچنین نوجوانان دارای روحیه لازم و آمادگی عاطفی برای انجام عمل پیکرتراشی نیستند.

 

تا چه سنی می توان لیپوماتیک را انجام داد؟

واقعیت مهم در مورد این روش این است که هیچ محدودیت سنی برای انجام آن وجود ندارد و اگر فرد شرایط لازم را داشته باشد در هر سنی می توان این کار را کرد. از ابتدا جراح وضعیت سلامت بیمار را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که حین جراحی مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

تا چه سنی می توان لیپوماتیک را انجام داد؟

 

فرد در هر سنی است باید در مورد شرایط سلامت خود اطمینان حاصل کند و برای این امر توصیه می شود که با پزشک معالج خود مشورت کنید. در واقع تنها فردی که می تواند تناسب سن برای این عمل را بسنجد جراح است. در واقع، اگر پوست فرد سالم باشد و بتواند بعد از این عمل ناحیه را به خوبی پوشش دهد و به حالت اولیه خود بگردد، محدودیت سنی برای این کار وجود نخواهد داشت.

 

عوارض جانبی انجام لیپوماتیک در سنین غیر مجاز چیست؟

افرادی که طبق دسته بندی ذکر شده، سن بسیار بالا و یا پایین دارند باید حتماً به عوارض جانبی این جراحی فکر کنند و از روی احساسات گذرا برای انجام پیکرتراشی تصمیم نگیرند. علاوه بر عوارض و خطرات جسمی که البته در سن و شرایط ایده آل بسیار نادر و قابل چشم پوشی است؛ در سنین غیر مجاز می تواند شدت بیشتری باشد و علاوه بر شرایط جسمی، شرایط روحی را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

عوارض لیپوماتیک در سن غیر مجاز و نوجوانی عبارت است از: عفونت، آسیب های جدی به پوست، امکان آسیب رسیدن به اندام های حیاتی در داخل بدن، امکان صدمه دیدن اعصاب و آمبولی یا همان لخته شدن خون. عوارضی چون آمبولی باعث می شود تا لخته حرکت کرده و به سمت ریه برود؛ در این صورت حتی خطر مرگ نیز وجود خواهد داشت.

در کنار این موارد البته ممکن است که در سنین پایین انجام جراحی لیپوماتیک باعث شود تا فرد با عوارضی چون اختلال در غذا خوردن و کاهش اشتها روبرو شود که ابداً برای نوجوانی که در سن رشد است مفید نخواهد بود و ضررهای فراوانی را نیز به دنبال می آورد.

در نهایت اینکه به دلیل خطرآفرین و آسیب رسان بودن هریک عارضه هایی که گفته شد توصیه می شود این عمل در سن و شرایط مناسب صورت بگیرد تا سلامت روحی و جسمی فرد تحت تأثیر قرار نگیرد.

 

سخن انتهایی

با وجود آنکه عمل لیپوماتیک برای لاغری و رسیدن به اندام ایده آل برای افراد دارای چاقی موضعی بسیار مفید است اما نباید فراموش کرد که شرط دوام و پایداری نتایج این جراحی زیبایی در گرو مراقبت های بعد از عمل است. در واقع ورزش و رعایت یک رژیم غذایی سالم به فرد کمک می کند تا علاوه بر داشتن زندگی سالم تر نتایج این عمل را در طول زمان حفظ کند.

نکته نهایی هم این است که باید در انتخاب پزشک و کلینیک برای انجام این عمل دقت لازم را به عمل آورد. پزشک و جراح مجرب، علاوه بر متذکر شدن مزایا و عوارض در کنار هم به فرد کمک می کند تا تصمیم منطقی را در این زمینه بگیرد.

همچنین شرایط جسمی فرد را به درستی سنجیده و راهکاری را که مناسب با سن و شرایط او باشد توصیه می کند. همچنین لازم است خود فرد نیز برای بهره مندی از نتایج بهتر در مورد سابقه پزشکی و انتظاراتش از عمل لیپوماتیک با پزشک یا جراح خود صادق باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)