لیپوماتیک

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد؟

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک

رسیدن به تناسب اندام و لاغری یکی از اهداف بسیاری از افراد جامعه برای رسیدن به جذابیت و زیبایی است. در این میان روش های جراحی زیبایی چون عمل لیپوماتیک یا پیکر تراشی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این عمل به ویژه برای کسانی که از چاقی موضعی در برخی نواحی بدن رنج می برند بسیار مفید خواهد بود.

بهترین سن برای عمل لیپوماتیک

یکی از سوالات متداول در این زمینه که اغلب افراد متقاضی مطرح می کنند این است که بهترین سن برای عمل لیپوماتیک چه سنی می باشد؟ برای یافتن پاسخ این سوال ادامه این مطلب بسیار به شما کمک خواهد کرد.

در ادامه ضمن بررسی نحوه عملکرد این جراحی زیبایی و اثرات آن به سن مناسب برای این عمل نیز اشاره شده است.

 

لیپوماتیک چیست؟

چاقی موضعی و وجود توده هایی چربی از مسائلی است که اغلب افراد به دنبال لاغری از آن شکایت دارند. این چربی های موضعی اصولا به ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند. لیپوماتیک با بیرون کشیدن این چربی ها به خوش فرم شدن بدن، گونه و حتی رفع غبغب بسیار کمک می کند.

این روش که بسیاری از افراد به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر می گیرند، یک عمل به اصلاح کانتور بدن است که اغلب با جراحی لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود، اما از نظر فنی کاربردهای مختلفی دارد. در این روش با استفاده از میکرو کانول ها در مناطق معین بدن چربی را بیرون می آورد.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

در جراحی زیبایی سوراخ های بسیار ریزی ایجاد می شود و کانول های ریز از برش های عبور می کنند. این کانول ها معمولاً نازک تر از کانول های مورد استفاده در تکنیک لیپوساکشن هستند و بنابراین به جراح اجازه می دهند که دسترسی بیشتری به سلولهای چربی داشته باشد.

 

بهترین کاندید برای لیپوماتیک کیست؟

کاندید مناسب برای لیپوماتیک باید دارای وزن نرمال و فقط چاقی موضعی باشد. افرادی که اضافه وزن شدید و چاقی عمومی دارند کاندید مناسبی برای انجام این عمل نیستند. به همین دلیل است که ثابت بودن وزن در این جراحی زیبایی بسیار مهم است.

 

بهترین کاندید برای لیپوماتیک کیست؟

 

همچنین این روش برای کسانی مفید واقع می شود و اثرات قابل توجهی دارد که پوست افتاده نداشته باشند و بعد از عمل پوست آنقدر سفت باشد و خاصیت ارتجاعی داشته باشد که حالت افتاده و شل پیدا نکند.

یکی از مواردی که باعث می شود خاصیت ارتجاعی پوست بسیار کاهش یابد و فرد کاندید مناسبی برای این عمل نباشد بالا رفتن سن است؛ زیرا در سنین بالا پوست افراد کشسانی مناسبی ندارد.

البته تنها جراح می تواند مناسب بودن انجام این روش جراحی برای فرد تشخیص دهد و بررسی های لازم برای این موضوع را به عمل بیاورد. در جلسات مشاوره پزشک با سنجیدن شرایط جسمی فرد، سن او، بیماری های زمینه ای در صورت تشخیص تاریخ جراحی را مشخص می کند.

 

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی و در چه سنی مناسب است؟

همانگونه که اشاره شد، کاندیدای مناسب برای انجام این عمل زیبایی افرادی هستند که از سلامت عمومی برخوردار باشند و فاصله فرد با وزن ایده آل بیش از 11 کیلوگرم نباشد. این وزن اضافه هم به صورت موضعی باشد که به ورزش و رژیم غذایی مقاومت داشته باشند.

در مورد سن مناسب نیز باید گفت که لیپوماتیک از سن 18 سالگی به بعد مجاز خواهد بود. این افراد علاوه بر شرایط جسمی مناسب باید دارای شرایط روحی مناسب از جمله نگرشی مثبت به به پیکرتراشی، اهدافی مشخص و انتظاری معقول و واقع بینانه داشته باشد.

 

آیا این روش در سن نوجوانی مناسب است؟

با وجود اینکه محدودیت سنی خاصی برای انجام عمل لیپوماتیک وجود ندارد اما اغلب جراحان توصیه می کنند که افراد زیر 18 سال به هیچ وجه این روش را برای کاهش وزن امتحان نکنند.

دلیل این توصیه نیز بدین خاطر است که فرد کمتر از این سن و سال در حال رشد است و اضافه وزن نیز ممکن است مربوط به رشد باشد و بعد از این سن به صورت خودبخود از بین برود. همچنین نوجوانان دارای روحیه لازم و آمادگی عاطفی برای انجام عمل پیکرتراشی نیستند.

 

تا چه سنی می توان لیپوماتیک را انجام داد؟

واقعیت مهم در مورد این روش این است که هیچ محدودیت سنی برای انجام آن وجود ندارد و اگر فرد شرایط لازم را داشته باشد در هر سنی می توان این کار را کرد. از ابتدا جراح وضعیت سلامت بیمار را بررسی می‌کند تا مطمئن شود که حین جراحی مشکلی پیش نخواهد آمد.

 

تا چه سنی می توان لیپوماتیک را انجام داد؟

 

فرد در هر سنی است باید در مورد شرایط سلامت خود اطمینان حاصل کند و برای این امر توصیه می شود که با پزشک معالج خود مشورت کنید. در واقع تنها فردی که می تواند تناسب سن برای این عمل را بسنجد جراح است. در واقع، اگر پوست فرد سالم باشد و بتواند بعد از این عمل ناحیه را به خوبی پوشش دهد و به حالت اولیه خود بگردد، محدودیت سنی برای این کار وجود نخواهد داشت.

 

عوارض جانبی انجام لیپوماتیک در سنین غیر مجاز چیست؟

افرادی که طبق دسته بندی ذکر شده، سن بسیار بالا و یا پایین دارند باید حتماً به عوارض جانبی این جراحی فکر کنند و از روی احساسات گذرا برای انجام پیکرتراشی تصمیم نگیرند. علاوه بر عوارض و خطرات جسمی که البته در سن و شرایط ایده آل بسیار نادر و قابل چشم پوشی است؛ در سنین غیر مجاز می تواند شدت بیشتری باشد و علاوه بر شرایط جسمی، شرایط روحی را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

عوارض لیپوماتیک در سن غیر مجاز و نوجوانی عبارت است از: عفونت، آسیب های جدی به پوست، امکان آسیب رسیدن به اندام های حیاتی در داخل بدن، امکان صدمه دیدن اعصاب و آمبولی یا همان لخته شدن خون. عوارضی چون آمبولی باعث می شود تا لخته حرکت کرده و به سمت ریه برود؛ در این صورت حتی خطر مرگ نیز وجود خواهد داشت.

در کنار این موارد البته ممکن است که در سنین پایین انجام جراحی لیپوماتیک باعث شود تا فرد با عوارضی چون اختلال در غذا خوردن و کاهش اشتها روبرو شود که ابداً برای نوجوانی که در سن رشد است مفید نخواهد بود و ضررهای فراوانی را نیز به دنبال می آورد.

در نهایت اینکه به دلیل خطرآفرین و آسیب رسان بودن هریک عارضه هایی که گفته شد توصیه می شود این عمل در سن و شرایط مناسب صورت بگیرد تا سلامت روحی و جسمی فرد تحت تأثیر قرار نگیرد.

 

اقدامات لازم برای رسیدن به بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک

بهترین زمان برای عمل لیپوماتیک از لحاظ شرایط زندگی، کاری، تحصیلی و فعالیت های هر فرد متفاوت است اما برای رسیدن به زمان مناسب برای انجام این کار نیاز به آماده سازی است. جراح شما در یک جلسه مشاوره دستورالعمل های قبل از عمل را به شما ارائه می دهد. در این جلسه به هر سوالی که ممکن است پاسخ دهید، تاریخچه پزشکی دقیق خود را در اختیار او قرار داده و یک معاینه فیزیکی برای تعیین تناسب اندام خود برای عمل جراحی انجام دهید.

همچنین ممکن است شما نیاز به آزمایش های خاص قبل از عمل خود داشته باشید. همچنین ممکن است عکس هایی گرفته شود که بتوان قبل و بعد از تصاویر مقایسه کرد. قبل از عمل، جراح از شما می خواهد كه:

  1.  قبل از عمل جراحی سیگار را متوقف کنید تا روند بهبودی بهتر طی شود.
  2.  از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهابی و برخی داروهای گیاهی که می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، خودداری کنید.
  3.  صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود، هیدراتاسیون قبل و بعد از جراحی برای بهبودی سریع تر بسیار مهم است و نباید نوشیدن آب کافی را فراموش کنید.
  4. اگر جراح شما معیارهای وزنی یا تغییر سبک زندگی را توصیه می کند، تمام تلاش خود را برای دستیابی به آنها انجام دهید تا بهترین نتیجه را کسب کنید و بروز عوارض را به حداقل برسانید.
  5. اگر عمل شما نیاز به از بین بردن مقدار کمی چربی دارد، ممکن است عمل جراحی در یک مطب انجام شود. اگر مقدار زیادی چربی از بین برود – یا اگر می خواهید روش های دیگری را همزمان انجام دهید – ممکن است این عمل جراحی در یک بیمارستان انجام شود و به دنبال آن یک شب بستری باشید.

عوامل تاثیر گذار بر زمان عمل لیپوماتیک

علاوه بر شرایط جسمی، سنی، فیزیولوژیکی و رعایت نکات   ی پیش از عمل لیپوماتیک عوامل متعدد دیگری نیز برای زمان مناسب عمل وجود دارد.

  • توجه به زمان مورد نیاز برای بهبودی:

گرچه دوران بهبودی این عمل بسیار کمتر از سایر روش های مشابه است اما نمی توان کتمان کرد که به استراحت و حداقل مرخصی یکی دو روزه از کار نیاز است. برای همین توصیه می شود افراد شاغل این نکته را حتماً در نظر داشته باشند. آخر هفته، تعطیلات رسمی و ملی مانند عید نوروز یک انتخاب مناسب هستند تا فرد بهبودی کامل را به دست آورده و بعد به سر کار و فعالیت های روزمره خود بازگردد.

  • انتخاب فصل مناسب:

بسیاری از افراد عادت دارند تا در فصل های گرم سال به شنا و آفتاب گرفتن به پردازند، از آنجایی که این دو مورد باعث حساسیت پوست و اثر منفی بر جراحی می شود توصیه می گردد که افرادی با این عادت فصل های خنک و سرد را انتخاب نمایند. از سمت دیگری تنها تعطیلی و زمان استراحت برخی دیگر فصل تابستان است و اگر عادات ذکر شده را ندارند بهتر است همین فصل را انتخاب کنند.

  • شرایط زندگی:

اگر یک برنامه کاری مهم، سفر و یا مراسمی را در پیش دارید بهتر است زمان عمل لیپوماتیک را به بعد از آن موکول کنید. زیرا پرواز و انجام فعالیت های شدید بعد از عمل محدودیت های خاصی را دارد.

به طور کلی بهترین زمان برای انجام این کار را شرایط جسمی و کاری و سبک زندگی مشخص می کند و بهترین تصمیم گیرنده نیز خود فرد و البته مشورت با پزشک است. در صورتی هم که تصمیم دارید این عمل را همزمان با روش های دیگر چون تزریق چربی انجام دهید توصیه می شود که همزمان انجام شود تا در یک بازه زمانی دوران نقاهت هر دو را طی کنید.

 

سخن انتهایی

با وجود آنکه عمل لیپوماتیک برای لاغری و رسیدن به اندام ایده آل برای افراد دارای چاقی موضعی بسیار مفید است اما نباید فراموش کرد که شرط دوام و پایداری نتایج این جراحی زیبایی در گرو مراقبت های بعد از عمل است. در واقع ورزش و رعایت یک رژیم غذایی سالم به فرد کمک می کند تا علاوه بر داشتن زندگی سالم تر نتایج این عمل را در طول زمان حفظ کند.

نکته نهایی هم این است که باید در انتخاب پزشک و کلینیک برای انجام این عمل دقت لازم را به عمل آورد. پزشک و جراح مجرب، علاوه بر متذکر شدن مزایا و عوارض در کنار هم به فرد کمک می کند تا تصمیم منطقی را در این زمینه بگیرد.

همچنین شرایط جسمی فرد را به درستی سنجیده و راهکاری را که مناسب با سن و شرایط او باشد توصیه می کند. همچنین لازم است خود فرد نیز برای بهره مندی از نتایج بهتر در مورد سابقه پزشکی و انتظاراتش از عمل لیپوماتیک با پزشک یا جراح خود صادق باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button