جراحی بینی

خونریزی بعد از جراحی بینی به چه علت است؟

خونریزی بعد از جراحی بینی به چه علت است؟

خونریزی بعد از جراحی بینی به چه علت است؟

به طور معمول قطعا افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند، قبل از انجام عمل بینی توسط پزشک متخصص مورد مشاوره قرار می گیرند و در طی این جلسه علاوه بر معاینه شرایط بینی شخص، تمامی جوانب و نتایج احتمالی حاصل از انجام این عمل زیبایی برای شخص متقاضی توضیح داده می شود.

 

خونریزی بعد از جراحی بینی به چه علت است؟

 

یکی از جوانب استفاده از عمل زیبایی بینی، بروز عوارض های جانبی پس از آن می باشد. به طور طبیعی در همه متقاضیانی که از جراحی بینی استفاده می کنند، پس از عمل علائم و آثاری بر روی بینی و شرایط بدنی آن ها به وجود می آید که دارای تاثیرات منفی برای شخص می باشند.

لذا از جمله مهم ترین عارضه هایی که احتمال به وجود آمدن آن بعد از عمل بینی وجود دارد، خونریزی می باشد که در اکثر اوقات به وجود آمدن آن برای فرد و نتایج بدست آمده خطرناک می باشد و باید به سرعت اقدامات درمانی بر روی آن صورت گیرد.

آیا احتمال خونریزی در حین و پس از انجام جراحی بینی وجود دارد؟

روش ها و متد های بسیار زیادی در دنیا برای انجام عمل های زیبایی و همچنین درمانی وجود دارد که طبیعتا هر کدام از آنها دارای برخی معایب می باشند. از جمله بزرگترین و مهم ترین معایب استفاده از هر روش برای شخص، احتمال و میزان به وجود آمدن عوارض جانبی در آن فرد است و به همین جهت از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

 

آیا احتمال خونریزی در حین و پس از انجام جراحی بینی وجود دارد؟

 

طبیعتا استفاده از روش های مختلف جراحی بینی نیز دارای برخی عوارض جانبی می باشد که ممکن است در برخی از متقاضیان به وجود آید. البته لازم به ذکر است که میزان و احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی برای متقاضیان به دلیل دارا بودن شرایط بدنی مختلف ممکن است متفاوت از یکدیگر باشد.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از عوارض جانبی ناشی از انجام جراحی بینی قابل پیشگیری بوده و در صورت به وجود آمدن نیز قابل کنترل و درمان هستند. لذا به تمامی متقاضیانی که قصد استفاده از عمل بینی را دارند توصیه می شود که حتما از مراقبت های پس از آن اطلاعات و آگاهی کامل داشته باشند تا در صورت نیاز اقدامات لازم را بعمل آورند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بروز خونریزی پس از انجام عمل بینی نیز از جمله عوارض جانبی این عمل زیبایی به شمار می رود که ممکن است در بعضی از افراد در صورت رعایت نکردن برخی نکات مهم به وجود آید. همچنین احتمال خون ریزی افراد در حین عمل نیز از جمله خطر های ناشی از جراحی بینی به شمار می رود.

خونریزی در حین عمل دلایل متعددی دارد اما عمده ترین عامل به وجود آمدن آن، استفاده شخص قبل از عمل از دارو های ضد انعقاد خون مانند آسپرین و سایر موارد مشابه آن می باشد. لذا قطعا پزشک متخصص به بیمار در رابطه با مصرف دارو های خود قبل از عمل توضیحاتی را خواهد داد.

 

دلایل خونریزی افراد پس از جراحی بینی

همان طور که در قسمت فوق به آن اشاره شده، خونریزی پس از عمل بینی یکی از عوارض جانبی ناشی از جراحی بینی می باشد که البته دارای عوامل متعددی می باشد و ممکن است به دلایل مختلفی برای افراد به وجود آید.

 

دلایل خونریزی افراد پس از جراحی بینی

 

البته لازم به ذکر است که بروز چنین عارضه ای پس از جراحی بینی برای متقاضیان کمی نادر بوده و به ندرت پیش می آید. همچنین بسته به زمانی که برای شخص این مشکل به وجود می آید، ممکن است خطرناک یا بی خطر باشد.

متقاضانی که جراحی بینی را انجام می دهند معمولا پس از چند ساعت از انجام عمل و بهوش آمدن، ممکن است دچار خونریزی بینی شود. علت عمده به وجود آمدن این مشکل برای افراد تا قبل روز اول می تواند به دلیل فشار خون بالای شخص باشد. لذا در صورتی که فشار خون شخص بیش از حد نرمال باشد باید حتما با مشورت پزشک این فشار را کنترل کرد.

در واقع استفاده از داروی بیهوشی برای عمل بینی تاثیرات غیر مستقیم بر روی خون ریزی افراد پس از عمل دارد؛ زیرا دارو های بیهوشی دارای عوارض جانبی مانند درد و حالت تهوع پس از عمل می باشند و به همین دلیل بدن وی واکنش هایی از جمله افزایش فشار خون بالا نشان می دهد که در نهایت منجر به خونریزی می شود.

البته در برخی مواقع خونریزی پس از عمل بینی ارتباطی با داروی بیهوشی ندارد و می تواند به دلایل دیگری مربوط شود. معمولا در مواقعی که خونریزی شخص بسیار بیش از حد می شود و به سختی می توان آن را رفع کرد، به علل دیگری از جمله استفاده شخص از دارو های ضد انعقاد خون مربوط می باشد.

لذا در همین جهت پزشکان قبل از انجام جراحی بینی از افراد متقاضی در رابطه با دارو های مصرفی آن ها سوال خواهند کرد تا در صورت صلاحدید مصرف آن به طور موقت قطع شود و یا جایگزینی برای آن تعیین شود.

بنابراین به تمامی افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند توصیه می شود که تا چندین روز قبل از انجام عمل زیبایی بینی از خوردن دارو های ضد انعقاد خون مانند آسپرین، بروفن و سایر موارد دیگر حتما خودداری شود.

 

مراقبت های لازم جهت پیشگیری از بروز خونریزی بعد از جراحی بینی

خونریزی پس از انجام جراحی بینی اگرچه نادر است اما در برخی از مواقع ممکن است برای شخص دارای تاثیرات منفی در نتایج نهایی حاصل از عمل بینی داشته باشد. لذا باید نکات و مراقبت هایی را همواره به خاطر بسپارید تا از بروز چنین عوارضی پیشگیری شود.

 

مراقبت های لازم جهت پیشگیری از بروز خونریزی بعد از جراحی بینی

 

  1. توصیه می شود که افراد حتما از فین کردن با شدت در روزها و هفته های ابتدایی خودداری کنند زیرا می تواند باعث ایجاد فشار و باز شدن زخم های داخل بینی شود.
  2. در صورت خونریزی جزئی، به هیچ وجه نگران نباشید و سعی کنید با بالا نگه داشتن سر و استفاده از قطره هایی که پزشک تجویز خواهد کرد این مشکل را رفع کنید.
  3. از خندیدن ها و حرف زدن های بیش از حد به خصوص در روز های ابتدایی حتما خودداری کنید؛ زیرا این موارد می تواند در شل شدن بخیه و زخم نیز تاثیراتی داشته باشد.
  4. افراد نباید به هیچ وجه در روز های ابتدایی از غذا ها و خوراکی های جویدنی و سفت استفاده نمایند زیرا می تواند سبب خونریزی شود. لذا سعی کنید بیشتر از غذا های مایع و سوپ در طی این مدت استفاده نمایید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان