1. خانه
  2. پوست و مو
  3. جراحی بینی
  4. چگونه خونریزی بعد از جراحی بینی را متوقف کنیم؟ ۴ روش توقف سریع خونریزی

چگونه خونریزی بعد از جراحی بینی را متوقف کنیم؟ ۴ روش توقف سریع خونریزی

خونریزی بعد از عمل بینی

به طور معمول قطعا افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند، قبل از انجام آن باید در جلسه مشاوره با پزشک متخصص شرکت کنند تا در طی این جلسه علاوه بر معاینه شرایط بینی شخص، تمامی جوانب و نتایج احتمالی حاصل از انجام این عمل زیبایی برای شخص متقاضی توضیح داده ‌شود. یکی از موضوعات مورد بحث در جلسه مشاوره، بروز عوارض‌ جانبی پس از عمل بینی می‌باشد. به طور طبیعی پس از عمل برای همه متقاضیانی که از جراحی بینی استفاده می‌کنند، علائم و آثاری بر روی بینی و شرایط بدنی آن‌ها به وجود می‌آید که دارای تأثیرات منفی برای شخص خواهد بود.

خونریزی بعد از عمل بینی، از جمله مهم‌ترین عارضه‌هایی است که احتمال به وجود آمدن آن بعد از عمل بینی وجود دارد و در اکثر اوقات به وجود آمدن آن برای فرد و نتایج بدست آمده خطرناک می‌باشد و باید به سرعت اقدامات درمانی بر روی آن صورت گیرد.

خونریزی بعد از جراحی بینی به چه علت است؟

آیا احتمال خونریزی در حین و پس از انجام جراحی بینی وجود دارد؟

روش‌ها و متد‌های بسیار زیادی در دنیا برای انجام عمل‌های زیبایی و همچنین درمانی وجود دارد که طبیعتا هر کدام از آن‌ها دارای برخی معایب می‌باشند. از جمله بزرگ‌ترین و مهم‌ترین معایب استفاده از هر روش برای شخص، احتمال و میزان به وجود آمدن عوارض جانبی در آن فرد است و به همین جهت از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. طبیعتا استفاده از روش‌های مختلف جراحی بینی نیز دارای برخی عوارض جانبی می‌باشد که ممکن است در برخی از متقاضیان به وجود آید. البته لازم به ذکر است که میزان و احتمال به وجود آمدن عوارض جانبی بعد از رینوپلاستی، برای متقاضیان به دلیل دارا بودن شرایط بدنی مختلف ممکن است متفاوت از یکدیگر باشد.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از عوارض جانبی ناشی از انجام جراحی بینی قابل پیشگیری بوده و در صورت به وجود آمدن نیز قابل کنترل و درمان هستند. لذا به تمامی متقاضیانی که قصد استفاده از عمل بینی را دارند توصیه می‌شود که حتماً از مراقبت‌های پس از آن اطلاعات و آگاهی کامل داشته باشند تا در صورت نیاز، اقدامات لازم را به عمل آورند.

آیا احتمال خونریزی در حین و پس از انجام جراحی بینی وجود دارد؟

بروز خونریزی پس از انجام عمل بینی نیز از جمله عوارض جانبی این عمل زیبایی به شمار می‌رود که ممکن است در بعضی از افراد در صورت رعایت نکردن برخی نکات مهم به وجود آید. همچنین احتمال خونریزی افراد در حین عمل نیز از جمله خطر‌های ناشی از جراحی بینی به شمار می‌رود. خونریزی در حین عمل دلایل متعددی دارد اما عمده‌ترین عامل به وجود آمدن آن، استفاده شخص قبل از عمل از دارو‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین و سایر موارد مشابه آن می‌باشد. لذا قطعاً پزشک متخصص به فرد در رابطه با مصرف دارو‌های خود قبل از عمل توضیحاتی را خواهد داد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دلایل خونریزی افراد پس از جراحی بینی

همانطور که در قسمت فوق به آن اشاره شده، خونریزی پس از عمل بینی یکی از عوارض جانبی ناشی از جراحی بینی می‌باشد که البته ممکن است به دلایل مختلفی برای افراد به وجود آید. البته لازم به ذکر است که بروز چنین عارضه‌ای پس از جراحی بینی برای متقاضیان کمی نادر بوده و به ندرت پیش می‌آید. همچنین بسته به زمانی که برای شخص این مشکل به وجود می‌آید، ممکن است خطرناک یا بی‌خطر باشد. متقاضانی که جراحی بینی را انجام می‌دهند معمولاً پس از چند ساعت از انجام عمل و به هوش آمدن، ممکن است دچار خونریزی بینی شوند. علت عمده به وجود آمدن این مشکل برای افراد تا قبل روز اول، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

دلایل خونریزی افراد پس از جراحی بینی

البته لازم به ذکر است که بروز چنین عارضه ای پس از جراحی بینی برای متقاضیان کمی نادر بوده و به ندرت پیش می آید. همچنین بسته به زمانی که برای شخص این مشکل به وجود می آید، ممکن است خطرناک یا بی خطر باشد.

متقاضانی که جراحی بینی را انجام می دهند معمولا پس از چند ساعت از انجام عمل و بهوش آمدن، ممکن است دچار خونریزی بینی شود. علت عمده به وجود آمدن این مشکل برای افراد تا قبل روز اول می تواند به دلیل فشار خون بالای شخص باشد. لذا در صورتی که فشار خون شخص بیش از حد نرمال باشد باید حتما با مشورت پزشک این فشار را کنترل کرد.

  1. ممکن است فشار خون شخص بالا باشد. لذا در صورتی که فشار خون شخص بیش از حد نرمال بود باید حتماً با مشورت پزشک این فشار را کنترل کرد. استفاده از داروی بیهوشی برای عمل بینی تأثیرات غیر مستقیم بر روی خونریزی پس از عمل بینی دارد زیرا دارو‌های بیهوشی دارای عوارض جانبی مانند درد و حالت تهوع پس از عمل می‌باشند و به همین دلیل بدن انسان واکنش‌هایی از جمله افزایش فشار خون بالا را نشان می‌دهد که در نهایت منجر به خونریزی می‌شود.
  2. البته در برخی مواقع خونریزی پس از عمل بینی ارتباطی با داروی بیهوشی ندارد و می‌تواند به دلایل دیگری مربوط شود. معمولاً در مواقعی که خونریزی شخص بسیار بیش از حد می‌شود و به سختی می‌توان آن را رفع کرد، باید به علل دیگری از جمله استفاده شخص از دارو‌های ضد انعقاد خون شک کرد. لذا در همین جهت پزشکان قبل از انجام جراحی بینی از افراد متقاضی در رابطه با دارو‌های مصرفی آن‌ها سؤال خواهند کرد تا در صورت صلاحدید، مصرف آن به طور موقت قطع شده و یا جایگزینی برای آن تعیین گردد. بنابراین به تمامی افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند توصیه می‌شود که تا چندین روز قبل از انجام عمل زیبایی بینی از خوردن دارو‌های ضد انعقاد خون مانند آسپرین، بروفن و سایر موارد دیگر حتماً خودداری کنند.
  3. عامل موثر دیگر بر خونریزی بعد از جراحی بینی، مصرف الکل قبل از عمل است زیرا الکل خون را رقیق خواهد کرد و احتمال خونریزی حین و بعد از جراحی بیشتر خواهد شد.

مراقبت های لازم جهت پیشگیری از بروز خونریزی بعد از جراحی بینی

خونریزی پس از انجام جراحی بینی اگر چه نادر است اما در برخی از مواقع ممکن است تأثیرات منفی بر نتایج نهایی حاصل از عمل بینی داشته باشد. لذا باید نکات و مراقبت‌هایی را همواره به خاطر بسپارید تا از بروز چنین عوارضی پیشگیری شود:

مراقبت های لازم جهت پیشگیری از بروز خونریزی بعد از جراحی بینی

  1. توصیه می‌شود که افراد حتماً از فین کردن با شدت در روز‌ها و هفته‌های ابتدایی خودداری کنند زیرا این کار می‌تواند باعث ایجاد فشار و باز شدن زخم‌های داخل بینی شود.
  2. در صورت خونریزی جزئی، به هیچ‌وجه نگران نباشید و سعی کنید با بالا نگه داشتن سر و استفاده از قطره‌هایی که پزشک تجویز خواهد کرد این مشکل را رفع کنید.
  3. از خندیدن‌ها و حرف زدن‌های بیش از حد به خصوص در روز‌های ابتدایی حتماً خودداری کنید زیرا این موارد می‌تواند در شل‌شدن بخیه و زخم نیز تأثیراتی داشته باشد.
  4. افراد نباید به هیچ‌وجه در روز‌های ابتدایی از غذا‌ها و خوراکی‌های جویدنی و سفت استفاده نمایند زیرا این مواد می‌توانند سبب خونریزی شوند. لذا سعی کنید بیشتر از غذا‌های مایع و سوپ در طی این مدت استفاده نمایید.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed