تزریق بوتاکس به زیر چشم

شاید شما هم از دیدن دایره‌های سیاهی که دور چشم ایجاد شده است در عذاب هستید. در این حال می‌توانید از  تزریق بوتاکس  به زیر چشم برای درمان گودی، سیاهی و  چروک‌هایی پنجه کلاغی در اطراف چشم استفاده کنید. شاید تصور کنید که تزریق بوتاکس به زیر چشم به دلیل اینکه از یک نوع سم گرفته می‌شود خطرناک است اما این روش توسط موسسه FDA تایید شده است و برخلاف آنچه بعضی از افراد تصور می‌کنند، بوتاکس یک فرآیند بسیار امن به شمار می‌رود و هیچ لطمه‌ای به سلامتی شما نمی‌زند. بوتاکس نه تنها برای سلامتی مضر نیست، بلکه حتی کاربرد‌های فوق‌العاده‌ای برای مقابله با بعضی از سردرد‌ها و از بین بردن مشکلات موجود در بدن دارد. در کنار همه خواص درمانی، بوتاکس به یکی از جذاب‌ترین روش‌های رسیدن به زیبایی مطلوب تبدیل شده است. اگر می‌خواهید همه چیز را در مورد تزریق بوتاکس به زیر چشم بدانید، این مطلب را حتما دنبال کنید.

تزریق بوتاکس به زیر چشم و هر آنچه باید بدانید

انتقال بوتاکس به زیر چشم چه ممنوعیت هایی دارد؟

 1. اگر شما زیر ۱۸ سال سن دارید و یا بالای ۷۰ سال هستید، نمی‌توانید انتقال بوتاکس به زیر چشم را انجام دهید چرا که معمولا در سنین بالا آتروفی عضلانی به صورت معکوس انجام می‌شود و چین و چروک‌های بدن افزایش خواهد یافت.
 2. اگر شما در سنین بسیار پایین اقدام به تزریق بوتاکس دور چشم کنید و دائما نیز روی تکرار این تزریق برای تمدید نتایج آن اصرار داشته باشید، در گذر زمان میزان انباشته شدن این ماده در بدن ممکن است برای شما کمی خطرساز شود. در نتیجه در استفاده از بوتاکس عجله نکنید.
 3. به طور کلی بیشتر افراد بوتاکس را پس از عبور از ۳۰ و یا ۴۰ سالگی تزریق می‌کنند. در واقع این تزریق معمولا در میانسالی صورت می‌گیرد تا برخی از چین و چروک‌های چهره را از بین ببرد.
 4. در بیماری myastina gravis معمولا ضعف‌هایی که در عضلات بدن وجود دارد با تزریق بوتاکس ممکن است تشدید شود.
 5. همچنین اگر شما در حال مصرف دارو‌های ضعیف‌کننده عضلات مثل آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزید ( جنتامایسین، آمیکاسین و …) و تتراسایکلین‌ها هستید معمولا تزریق بوتاکس برای شما انجام نخواهد گرفت.

قبل از انجام این تزریق در یک کلینیک مجاز و مجهز، پزشک حتما شرایط شما را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد تا مطمئن شوید که شما کاندیدای ‌ایده‌آلی برای انجام این فعالیت هستید. به طور معمول بیشتر افراد هیچ مشکلی با این تزریق ندارند اما اگر به هر دلیلی انجام این فرآیند برای شما مناسب نباشد، پزشک متعهد این موضوع را با شما در میان خواهد گذاشت.

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی

انتقال بوتاکس به زیر چشم چقدر هزینه دارد؟

معمولا هزینه تزریق بوتاکس به زیر چشم در کلینیک‌های زیبایی با هم تفاوت دارد. همچنین ممکن است هزینه تزریق بوتاکس به صورت نسبت به موضع تزریق متفاوت باشد. برای مثال می‌توان اینطور گفت که هزینه تزریق بوتاکس به زیر چشم به تنهایی از هزینه تزریق بوتاکس به ابرو و پیشانی کمتر است. اینکه شما با توجه به شرایط اولیه بدن خود به چه میزان بوتاکس برای تزریق نیاز دارید، اینکه چه برندی از بوتاکس‌های موجود در بازار را انتخاب می‌کنید و اینکه فاصله شما با کلینیک مد نظر چقدر است، همگی می‌توانند عوامل بسیار مهمی در تعیین هزینه‌های نهایی انجام این فرآیند باشند.

انتقال بوتاکس به زیر چشم چقدر هزینه دارد ؟

تزریق بوتاکس به زیر چشم حین بارداری

هنوز هم به طور دقیق مشخص نیست که آیا این سم غیر مضر وارد شیر مادر خواهد شد یا نه ولی از آنجایی که بسیاری از دارو‌هایی که مادر مصرف می‌کند وارد شیر او شده و به بچه انتقال داده می‌شوند بهتر است که احتیاط کنید و در زمانی شیردهی تزریق بوتاکس را انجام ندهید. اما در مورد دوران بارداری، قاطعیت بیشتری در این زمینه وجود دارد و متخصصین توصیه می‌کنند که قبل از انجام بوتاکس صورت، تست‌های بارداری انجام گیرند.

اگر با این وجود به طور اتفاقی بوتاکس تزریق شود و بعد بفهمید که باردار بوده‌اید لزوما به این معنا نیست که تاثیری بر روی جنین خواهد داشت. بلکه حتی ممکن است عارضه‌ای نداشته باشد. به هر حال باید موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

در نتیجه نمی‌توان با قاطعیت از میزان تاثیرات این ماده بر سلامتی مادر و جنین صحبت کرد اما پزشکان به صورت موکد به افراد توصیه می‌کنند که این فعالیت را در زمان بارداری یا شیردهی انجام ندهند و این تزریق را به بعد از دوران شیر دادن به فرزند خود موکول کنند تا کوچک‌ترین ریسکی در مورد سلامتی جنین و نوزاد، صورت نگیرد.

روش تزریق بوتاکس به زیر چشم چگونه است؟

همانطور که می‌دانید اغلب خانم‌ها علاقه‌مند به داشتن ابرو‌های کمانی هستند. علاوه بر این می‌توان گفت که بالا رفتن ابرو باعث جوان‌تر شدن چهره خواهد شد که به نوبه خود در زیبایی چهره تاثیر شگرفی خواهد داشت.
اما آقایان تمایل بسیاری به داشتن ابرو‌های صاف دارند. بنابراین انتقال بوتاکس به زیر چشم در خانم‌ها و آقایان با هم متفاوت است. صورت‌هایی که دراز و باریک هستند، با ابرو‌های صاف زیباتر خواهند شد و این صاف بودن ابرو همچنین باعث می‌شود که صورت درازتر از حد معمول به نظر نرسد. برعکس این حالت در صورت‌های بیضی و گرد دیده می‌شود که یک قوس زیبا و ملایم ابرو، صورت را زیباتر نشان می‌دهد. معمولا به دلیل اینکه عضلات صورت آقایان از خانم‌ها حجیم‌تر است، از دوز بوتاکس بیشتری برای تزریق به زیر چشم آقایان استفاده می‌شود.
به علاوه اینطور گفته می‌شود که روش تزریق مستطیلی در آقایان بیشتر از خانم‌ها مورد استفاده است. در این حالت ابرو بالا نمی‌رود و قوس ابرو هم زیاد نمی‌شود.

برای تزریق بوتاکس به زیر چشم باید مراحل زیر سپری شود:

 1. در ابتدا متخصص از کمپرس یخ بر روی موضع مورد نظر به مدت ۳۰ ثانیه استفاده می‌کند تا موضع قبل از تزریق بوتاکس بی‌حس شود و شما درد را حس نکنید. البته از تزریق بی‌حسی موضعی نیز استفاده خواهد شد ولی میزان دوز ماده بی‌حسی به آستانه تحمل فرد بستگی دارد.
 2. همچنین علامت‌گذاری‌ها در نقاطی که می‌خواهید به آن‌ها بوتاکس تزریق کنید به اینکه نتیجه کار شما مطلوب‌تر باشد کمک شایانی خواهد کرد.
 3. سپس لازم است استریل کردن پوست انجام شود تا در حین تزریق، خطر ورود آلودگی به پوست و عفونت به وجود نیاید.
 4. در این مرحله، تزریق بوتاکس با سرنگ‌هایی کوچک به زیر چشم انجام می‌شود. این فعالیت به زمان بسیار کوتاهی نیاز دارد و دوران بهبودی پس از آن نیز خیلی زود طی می‌شود.
تزریق بوتاکس به زیر چشم
نحوه انجامفوایدنتایجمدت ماندگاری
۱-بررسی پوست و عمق چین و چروک های اطراف پوست

۲- تعیین محل تزریق بوتاکس

۳- تزریق بی حسی در زیر چشم و استریل کردن پوست

۴-تعیین دوز لازم برای تزریق با توجه به سن، جنس، نوع پوست و میزان چین و چروک

۵-تزریق بوتاکس با استفاده از سرنگ‌های ریز

 

۱-روشی امن و بی خطر

۲-مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا

۳-بدون عارضه جانبی خاص

۴-رفع چین و چروک‌های اطراف چشم

۵-بالا بردن ابرو و ایجاد قوس در آن در صورت درخواست زیباجو

۱-ایجاد التهاب و تورم در پوست تا چند روز بعد از تزریق که کاملاً طبیعی است.

۲- رفع چین و چروک‌های اطراف چشم

۳-پیدا کرد ظاهری شاداب و جوان

۴-خطر ابتلا به عفونت پوست در صورت مراجعه به مراکز غیر معتبر و ناشناس

۱-با توجه به سن، نوع پوست و میزان چروک اطراف پوست متفاوت است.

۲- به طور میانگین بین ۴ تا ۶ ماه

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس صورت مردان

عوارض تزریق بوتاکس به زیر چشم چیست؟

 1. در محل تزریق، التهاب و قرمزی پوست رخ خواهد داد که این مسئله طبیعی بوده و بعد از چند روز برطرف می‌گردد.
 2. با توجه به اینکه اثر ماده بی‌حسی بعد از چند ساعت از بدن بیرون می‌رود، درد شروع خواهد شد.
 3. برخی از افراد به بوتاکس حساسیت داشته و دچار سردرد و حالت تهوع می‌شوند.
 4. اگر این عمل در محیط آلوده و با تجهیزات غیراستریل انجام شود، خطر عفونت در محل تزریق وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

روش تزریق بوتاکس به زیر چشم چگونه است ؟

مراقبت های بعد از انتقال بوتاکس به زیر چشم

تزریق بوتاکس به زیر چشم یکی از عمل‌های مهم است که باید قبل و بعد از آن مراقبت‌های بسیاری را برای جلوگیری از عوارض بوتاکس انجام داد:

 1. برای پیشگیری از افتادگی پلک و همچنین ابرو و یا جلوگیری از دوبینی باید از حلال استفاده شود و این میزان حلال هم باید بسیار کم باشد. اگر شما از حلال زیاد استفاده کنید، ممکن است که بوتاکس حرکت کند.
 2. در صورتی که با تزریق botox به زیر چشم و پلک، افتادگی پلک ایجاد شد می‌توان از قطره چشمی Apraclonidine ۰. ۵% استفاده کرد که یک محرک سمپاتیک است. شما می‌توانید هر ۶ تا ۸ ساعت ۲ قطره را به مدت ۲ تا ۳ هفته مصرف کنید تا مانع از افتادگی پلک شوند.
 3. همچنین استفاده از ماساژ‌های روزانه هم می‌تواند در درمان‌های تکمیلی بسیار موثر باشد.
 4. در صورتی که خارش یا کهیر و حساسیت برای شما ایجاد شد استفاده از آنتی‌هیستامین‌هایی مثل لوراتادین می‌تواند بسیار موثر باشد.
 5. شما اگر در محل تزریق، قرمزی و همچنین احساس درد مختصری را تجربه کنید طبیعی است و شما می‌توانید با استفاده از کمپرس آب سرد طی چندین ساعت این حس را برطرف کنید. فراموش نکنید که برای مصرف مسکن باید با متخصص مشورت نمایید. مسکن‌هایی مانند ایندومتاسین، ایبوپروفن، آسپرین و … که از خانواده NASID هستند، بر روی سیستم انعقادی تاثیر‌گذار خواهد بود و ایجاد کبودی را بیشتر می‌کند. مصرف این نوع مسکن تا دو تا سه روز بعد از تزریق بوتاکس به زیر چشم ممنوع است.
 6. به منظور اینکه از جابه‌جایی محلول تزریق شده جلوگیری شود باید بین ۳ تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس به دور چشم، از خوابیدن و همچنین دراز کشیدن خودداری نمایید.
 7. این مسئله بسیار مهم است که هیچ فشاری به زیر چشم‌ها نیاورید. یک فشار جدید، احتمال جابجایی بوتاکس در بدن و از بین رفتن نتایج مطلوب را بالا می‌برد.
 8. در این دوره همه دارو‌ها تنها باید با مشورت پزشک مصرف شوند. شما نباید پس از تزریق بوتاکس، با تشخیص خود و یا اطرافیان، دارو‌های مختلفی را برای مصرف انتخاب کنید. این کار ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری برای شما به همراه بیاورد.
 9. همچنین در ۲۴ ساعت اول بهتر است که از انجام ورزش‌های سنگین خوددرای نمایید.
 10. تا چند روز باید مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید. استفاده از دخانیات روند درمان شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد و از سرعت رسیدن شما به بهبودی خواهد کاست.

مراقبت های بعد از انتقال بوتاکس به زیر چشم

آیا میتوان کرم بوتاکس را جایگزین برای تزریق بوتاکس به زیر چشم کرد؟

می‌توان از کرم بوتاکس به جای تزریق بوتاکس به زیر چشم استفاده کرد اما به طور قطع تا این حد موثر نخواهد بود چرا که بوتاکس به صورت عمقی نفوذ نخواهد کرد و عضلاتی که ایجاد‌کننده چروک هستند به طور کامل تحت تاثیر قرار نخواهند کرد. با این حال می‌توان گفت افرادی که قبلا از انتقال بوتاکس استفاده کرده‌اند اگر تاثیر آن از بین رفته است می‌توانند از این کرم استفاده کنند تا چین و چروک‌هایی که مجددا ایجاد شده است را تا حد بسیار زیادی از بین ببرند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed