تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

پیشرفت های پزشکی نه تنها باعث از بین بردن بیماری ها شده، بلکه یک قدم فراتر رفته و باعث زیباتر شدن زندگی انسان ها شده است. در سال های اخیر جراحی های زیبایی افزایش یافته و تنها دلیل آن، بازخوردهای مثبتی بوده که انسان ها از این جراحی ها دریافت می کنند. در مورد صورت، این روند های زیبایی بسیار بیشتر است.

تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

خطوط صورت در اثر اخم کردن، صحبت کردن و خندیدن ایجاد می شود و علت اصلی آن انقباض بیش از حد عضلات در زیر پوست است. این انقباض بیش از حد در ماهیچه ها به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک و خطوط دائمی می شود. با این وجود، یک راهکار عالی می تواند به کمک تان بیاید. می توانید با تزریق بوتاکس، از شر این چین و چروک خلاص شوید.

تزریق botax چگونه انجام می گیرد؟

در تزریق بوتاکس از ماده ای به نام سم بوتولینوم استفاده می شود. این سم در محیط آزمایشگاهی به عنوان داروی پودری تولید می شود. این داروی بسیار قابل اعتماد فقط باید با دوز مناسب و با تجویز پزشک مورد استفاده قرار بگیرد و به نواحی تزریق می شود که مشکل اصلی وجود دارد.

بوتاکس از انتشار ماده استیل کولین جلوگیری کرده و اتصال پروتئین ها در سیستم عصب به عضله را حمایت می کند. در این روش بوتاکس به طور موقت مانع از حرکت عضلات می شود و چین و چروک از بین می رود. در واقع با استفاده از تزریق بوتاکس، عصب ها فلج شده و از انقباض عضلات جلوگیری می شود.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می گیرد؟

بوتاکس با سوزن های بسیار نازک به عضله تزریق می شود و تاثیرش را سریع می گذارد. به این ترتیب ماهیچه ها شل شده و چین و چروک روی پوست از بین می رود.

با تزریق بوتاکس به صورت، علائم پیری مانند چین و چروک دور چشم، کیسه زیر چشم، چین و چروک های پیشانی، گونه ها، دور لب، گردن و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم از بین می رود که مورد آخر، در بسیاری افراد وجود دارد و روشی محبوب محسوب می شود.

چین و چروک های اطراف چشم و مخصوصا خطوط پنجه کلاغی، یکی از مشکلات رایج در میان خانم ها است. معمولا این مشکل در اثر حرکت زیاد عضلات اطراف چشم ایجاد می شود. در واقع هنگام گریه یا خندیدن، در برخی افراد این خطوط به حرکت در می آیند و در اثر گذشت زمان، به حالت چروک در می آید.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

با تزریق بوتاکس به عضله های داخلی خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، مانع از عمل انقباض می شوند و مشکل حل می شود.

بعد از تزریق بوتاکس، بین 3 تا 5 روز اثر بوتاکس مشخص می شود. این ناحیه شروع به کم حجم شدن می کند و این وضعیت حداقل دو هفته ادامه می یابد. بهترین نتیجه برای رفع چین و چروک حداقل دو هفته و گاها بیشتر است.

در طی این مدت زمان ممکن است عدم تقارن یا بی نظمی هم مشاهده شود. این عدم تقارن کم کم بهبود می یابد و به طور متوسط ​​شش ماه باقی می ماند. هنگامی که افرادی که به طور منظم بوتاکس را ادامه بدهند، عضلات کم کم فعالیتشان را کم می کنند و پس از چندین جلسه، چین و چروک ها و خطوط به شدت کاهش می یابند.

آیا تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی خطرناک است؟

سم بوتولینوم یکی از سمی ترین مواد در جهان است. این سم اگر اشتباه به کار گرفته شود، می تواند باعث نارسایی تنفسی و حتی مشکلات جدی تری شود. معمولا از این سم در دوزهای بسیار کمی استفاده می کنند که پزشک متخصص این دوز را ترجیح می دهد. از آنجا که این تزریق نیاز به دقت و دانش دارد، توصیه می شود زیر نظر یک پزشک باتجربه و ماهر انجام دهید.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

عوارض جانبی تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی چیست؟

از این عوارض می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. درد، قرمزی و ورم در محل تزریق
 2. سردرد و بی حسی
 3. حالت تهوع ملایم
 4. فلج موقت در عضلات مجاور
 5. تب و لرز
 6. انحراف دید
 7. خونریزی خفیف
 8. پرش پلک
 9. ضعف کلی

ورم و کبودی مشکلی موقت است که معمولا طی چند روز از بین می رود. برخی از افراد ممکن است بعد از استفاده از بوتاکس دچار سردرد خفیف شوند. این درد اصولا در کمتر از 24 ساعت تمام می شود و با مسکن ها هم قابل درمان است.

در کل می توان به این موضوع اشاره کرد بوتاکس کمی عوارض ایجاد می کند. هنگامی که به اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی هم تزریق شود، می توان انتظار داشت در عضوهای اطراف صورت، کمی بی حسی و عارضه ایجاد شود که گذرا است.

مشکلات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس به اطراف چشم

به مشکلات و عوارض پس از تزریق بوتاکس اشاره شد. معمولا تنها عوارض همان ها هستند و به غیر از عوارض ذکر شده، چیزی بیشتر وجود ندارد اما چیزی که لازم است بدانید، مهارت پزشک در انجام تزریق است.

مشکلات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس به اطراف چشم

اگر پزشک دانش کافی نداشته باشد، بوتاکس می تواند خاصیت سمی خودش را نشان بدهد. طبق بسیاری از مطالعات تا زمان تزریق دهم و یازدهم بر روی پوست و خطوط اطراف چشم، نمی توان به دائمی بودن تزریق اتکا کرد.

چه کسانی نباید botax تزریق کنند؟

طبیعتا تزریق بوتاکس هم موارد منع خودش را دارد. برخی افراد نباید به هیچ وجه از بوتاکس استفاده کنند زیرا در خطر قرار دارند و بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنند. برخی از موارد عبارتند از:

 1. مبتلایان به بیماری های عضلانی خاص
 2. مادران شیرده (سم بوتولینوم می تواند از طریق شیر به نوزاد منتقل شود)
 3. زنان باردار

پس از تزریق بوتاکس به اطراف چشم چه باید کرد؟

معمولا افرادی که به هدف خودشان از این تزریق نمی رسند، در این مرحله اشتباه کرده اند. شاید بتوان گفت اهمیتی برابر با خود تزریق دارد. پس تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی، نیاز به مراقبت های خاصی دارید.

برای مثال نوشیدن آب فراوان، عدم مصرف الکل، سیگار، مسکن و برخی ویتامین های مختل کننده گردش خون، استراحت مناسب، رژیم غذایی تشکیل شده از پروتئین و سبزیجات تازه، دوری از استخر بعد از تزریق بوتاکس به مدت 48 ساعت و ماساژ ندادن ناحیه تزریق شده.

معمولا ماساژ پس از تزریق زمان خاص خودش را دارد و نباید بلافاصله پس از بوتاکس، به آن ناحیه دست زد.

معمولا در جلسه اولیه با پزشک، این سوالات مطرح می شود و پاسخ ها به متقاضیان منتقل می شود اما لازم است افراد پیش از وارد شدن به این پروسه، آگاهی های لازم و کافی را به دست بیاورند.

ماندگاری تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی چقدر است؟

طول عمر بوتاکس می تواند از یک انسان به انسان دیگر تفاوت داشته باشد. اگر بخواهیم کلی بگوییم، ماندگاری بوتاکس در خطوط پنجه کلاغی و اطراف چشم بین 4 تا 6 ماه است که بسته به افراد می تواند چهار ماه و بسته به یک شخص دیگر، می تواند شش ماه باشد.

هرچه تعداد تزریق بیشتر شود، ماندگاری هم بیشتر می شود. برای اینکه بوتاکس اثرات خود را برای مدت زمان طولانی تری نشان دهد، افراد باید حداقل 5-6 جلسه درمانی شرکت کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان