تزریق بوتاکس

درمان خطوط پنجه کلاغی دور چشم با تزریق بوتاکس

پیشرفت‌های پزشکی نه تنها باعث از بین بردن بیماری‌ها شده، بلکه یک قدم فراتر برداشته و باعث زیباتر شدن چهره انسان‌ها شده است. در سال‌های اخیر اقدامات و جراحی‌های زیبایی افزایش یافته و تنها دلیل آن، بازخورد‌های مثبتی بوده است که انسان‌ها از این خدمات زیبایی دریافت می‌کنند. در مورد صورت، این روند‌های زیبایی بسیار بیشتر هستند. خطوط صورت در اثر اخم کردن، صحبت کردن و خندیدن ایجاد می‌شوند و علت اصلی آن انقباض بیش از حد عضلات در زیر پوست است. این انقباض بیش از حد در ماهیچه‌ها به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک و خطوط دائمی می‌شوند. با این وجود، یک راهکار عالی می‌تواند به کمک‌ شما بیاید. می‌توانید با تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی دور چشم و سایر خطوط صورت، از شر این چین و چروک‌ها خلاص شوید.

تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

مشاوره واتساپ مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

تزریق بوتاکس چگونه انجام می گیرد؟

در تزریق بوتاکس از ماده‌ای به نام سم بوتولینوم استفاده می‌شود. این سم در محیط آزمایشگاهی به عنوان داروی پودری تولید می‌گردد. این داروی بسیار قابل اعتماد فقط باید با دوز مناسب و با تجویز پزشک مورد استفاده قرار بگیرد. بوتاکس از انتشار ماده استیل‌کولین جلوگیری کرده و انتقال سیگنال عصبی به عضله هدف را مسدود می‌کند. در واقع در این روش بوتاکس به طور موقت مانع از حرکت عضلات شده و چین و چروک از بین می‌رود. در واقع با استفاده از تزریق بوتاکس، عصب‌ها فلج شده و از انقباض عضلات جلوگیری می‌گردد.

تزریق بوتاکس چگونه انجام می گیرد؟

بوتاکس با سوزن‌های بسیار نازک به عضله تزریق می‌شود و در همان لحظه تاثیر خود را خواهد گذاشت. به این ترتیب ماهیچه‌ها موقتا فلج شده و چین و چروک روی پوست از بین می‌رود. با تزریق بوتاکس به صورت، علائم پیری مانند چین و چروک دور چشم، کیسه زیر چشم، چین و چروک‌های پیشانی، گونه‌ها، دور لب، گردن و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم از بین می‌روند.

چین و چروک‌های اطراف چشم و مخصوصا خطوط پنجه کلاغی، یکی از مشکلات رایج در میان خانم‌ها است. معمولا این مشکل در اثر حرکت زیاد عضلات اطراف چشم ایجاد می‌شود. در واقع هنگام ‌گریه یا خندیدن و در نتیجه همزمان  با حرکت عضلات دور چشم، به تدریج چروک‌های ریز در این ناحیه شکل گرفته و در نهایت خطوط پنجه کلاغی ناشی از گسترش چروک‌ها، به وجود می‌آیند. با تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم، مانع از عمل انقباض عضلات در این قسمت شده و مشکل حل می‌شود. بعد از تزریق بوتاکس، بین ۳ تا ۵ روز اثر بوتاکس مشخص می‌شود. بهترین نتیجه برای رفع چین و چروک حداقل دو هفته و گا‌ها بیشتر است. در طی این مدت زمان ممکن است عدم تقارن یا بی‌نظمی هم مشاهده شود. این عدم تقارن کم کم بهبود یافته و به طور متوسط شش ماه باقی می‌ماند. در افرادی که به طور منظم بوتاکس را انجام بدهند، عضلات به تدریج فعالیت خود را کم می‌کنند و پس از چندین جلسه، چین و چروک‌ها و خطوط به شدت کاهش می‌یابند.

درمان خطوط پنجه کلاغی با بوتاکس
نحوه تزریق علائم خطوط پنجه کلاغی فواید تزریق بوتاکس ماندگاری تزریق بوتاکس
1-بررسی میزان و نوع خطوط پنجه کلاغی

2- بررسی نوع پوست فرد

3- انجام آزمایشات لازم

4- تعیین دوز مشخص از بوتاکس

5- استریل کردن و بی‌حس کردن دور چشم

6- تزریق مقدار مشخصی بوتاکس به گوشه خارجی چشم در یک نقطه معین

7- شل شدن عضله مسئول ایجاد خطوط پنجه کلاغی با مسدود شدن مسیراستیل کولین  در این عضله

1-ایجاد خطوط ریز بین گوشه خارجی چشم و شقیقه

2-شیوع بالای این نوع چین و چروک در افرادی که در تابش نور فعالیت می‌کنند مانند کشاورزان

3-ظاهر شدن خطوط پنجه کلاغی در هنگام خندیدن و گریه کردن

4-ظاهر شدن خطوط پنجه کلاغی دور چشم به صورت ثابت و بدون حرکت دادن عضله با افزایش سن

 

 

 

1-روشی کم تهاجمی با کمترین عوارض

2-جلوگیری از شدت یافتن خطوط پنجه کلاغی

3-جوان‌تر شدن و شاداب‌تر شدن پوست اطراف چشم

4-روشی ایمن و بی‌خطر در صورت مراجعه به متخصص معتبر

1-ماندگاری به طور میانگین بین 4 تا 6 ماه

2-ماندگاری با توجه به سن فرد و روش‌های مراقبتی می‌تواند بیشتر نیز شود. اما دائمی نمی‌شود.

3-ظاهر شدن بهترین نتایج حدود دو هفته بعد از تزریق

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی خطرناک است؟

سم بوتولینوم یکی از سمی‌ترین مواد در جهان است. این سم اگر اشتباه به کار گرفته شود، می‌تواند باعث نارسایی تنفسی و حتی مشکلات جدی‌تری شود. معمولا از این سم در دوز‌های بسیار کمی استفاده می‌کنند. از آنجایی که این تزریق نیاز به دقت و دانش دارد، توصیه می‌شود زیر نظر یک پزشک باتجربه و ماهر انجام دهید.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

عوارض جانبی تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی چیست؟

از این عوارض می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. درد، قرمزی و ورم در محل تزریق
 2. سردرد و بی‌حسی
 3. حالت تهوع خفیف
 4. فلج موقت در عضلات مجاور
 5. تب و لرز
 6. انحراف دید
 7. خونریزی خفیف
 8. پرش پلک
 9. ضعف کلی

ورم و کبودی مشکلی موقت است که معمولا طی چند روز از بین می‌رود. برخی از افراد ممکن است بعد از استفاده از بوتاکس دچار سردرد خفیف شوند. این درد اصولا در کمتر از ۲۴ ساعت تمام می‌شود و با مسکن‌ها هم قابل درمان است. در کل می‌توان به این موضوع اشاره کرد بوتاکس کمی عوارض ایجاد می‌کند. هنگامی که به اطراف چشم و خطوط پنجه کلاغی هم تزریق شود، می‌توان انتظار داشت در عضو‌های اطراف صورت، کمی بی‌حسی و عارضه ایجاد شود که گذرا است.

مشکلات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس به اطراف چشم

مشکلات احتمالی بعد از تزریق بوتاکس به اطراف چشم

به مشکلات و عوارض پس از تزریق بوتاکس اشاره شد. معمولا تنها عوارض همان موارد ذکر شده هستند و به غیر از عوارض ذکر شده، چیزی بیشتر وجود ندارد. اما آنچه که لازم است بدانید، مهارت پزشک در انجام تزریق است.

اگر پزشک دانش کافی نداشته باشد، بوتاکس می‌تواند خاصیت سمی خود را نشان بدهد. طبق بسیاری از مطالعات، تا زمان تزریق دهم و یازدهم بر روی پوست و خطوط اطراف چشم، نمی‌توان به دائمی بودن تزریق اتکا کرد.

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

طبیعتا تزریق بوتاکس هم موارد منع خود را دارد. برخی افراد نباید به هیچ‌وجه از بوتاکس استفاده کنند زیرا در خطر قرار دارند و بهتر است جانب احتیاط را رعایت کنند. برخی از موارد عبارتند از:

 1. مبتلایان به بیماری‌های عضلانی خاص
 2. مادران شیرده (سم بوتولینوم می‌تواند از طریق شیر به نوزاد منتقل شود)
 3. زنان باردار

پس از تزریق بوتاکس به اطراف چشم چه باید کرد؟

معمولا افرادی که به هدف خود از این تزریق نمی‌رسند، یا در انتخاب متخصص و یا در مراقبت از خود در دوره نقاهت اشتباه کرده‌اند. شاید بتوان گفت اهمیت مراقبت در دوره نقاهت، برابر با خود تزریق دارد. پس از تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی، نیاز به مراقبت‌های خاصی دارید. برای مثال نوشیدن آب فراوان، عدم مصرف الکل، سیگار، مسکن و برخی ویتامین های مختل‌کننده گردش خون تا یک هفته، استراحت مناسب، رژیم غذایی تشکیل شده از پروتئین و سبزیجات تازه، دوری از استخر بعد از تزریق بوتاکس به مدت 48 ساعت و ماساژ ندادن ناحیه تزریق شده و… از مهمترین نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم هستند. معمولا ماساژ پس از تزریق، زمان خاص خود را دارد و نباید بلافاصله پس از بوتاکس، به آن ناحیه دست زد. معمولا در جلسه اولیه با پزشک، این سوالات مطرح می‌شود اما لازم است افراد پیش از وارد شدن به این پروسه، آگاهی‌های لازم و کافی را به دست بیاورند.

ماندگاری تزریق بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس به خطوط پنجه کلاغی دور چشم می‌تواند از یک انسان به انسان دیگر تفاوت داشته باشد. به طور کلی ماندگاری بوتاکس در خطوط پنجه کلاغی و اطراف چشم بین 4 تا 6 ماه است که بسته به افراد می‌تواند چهار ماه و بسته به یک شخص دیگر، می‎تواند شش ماه باشد. هر چه تعداد تزریق بیشتر شود، ماندگاری هم بیشتر می شود. برای اینکه بوتاکس خطوط پنجه کلاغی دور چشم اثرات خود را برای مدت زمان طولانی‌تری نشان دهد، افراد باید حداقل 5-6 جلسه درمانی شرکت کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *