رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

آیا رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است

بسیاری از افراد برای خلاص شدن از شر خطوط اخم روی صورت خود از درمان زیبایی ” تزریق بوتاکس ” استفاده می کنند. برخی از افراد هم Botox injection را به عنوان روشی برای پیشگیری استفاده می کنند؛ اما تزریق بوتاکس برای موارد دیگری به جز زیبایی هم کاربرد دارد؛ مانند مواردی که در پایین نام برده شده است.

  1. دیستونی گردن رحم
  2. انقباضات عضلانی
  3. اختلال عملکرد مثانه
  4. تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست
  5. تنبلی چشم
  6. پیچش چشم

معمولا برای انجام تزریق بوتاکس پزشکان متخصص زیبایی نکات مراقبتی بعد از انجام Botox injection را به فرد تحت درمان زیبایی  می گویند تا فرد تحت درمان بعد از انجام تزریق نکات مراقبتی را انجام دهد.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آیا رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است

 

انجام نکات مراقبتی بعد از انجام تزریق بوتاکس می تواند به شما کمک کند تا نتیجه بهتری از انجام Botox injection داشته باشید و مدت زمان ماندگاری نتیجه ی انجام تزریق را افزایش دهید.

از تاثیرات مهم دیگر انجام نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس این است که از بروز عوارض جانبی Botox injection جلوگیری می کند.

همچنین خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس باعث ایجاد ” عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس ” می شود.

در اینجا درباره یکی از نکات مراقبتی که در واقع پاسخ به این سوال است که آیا رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است توضیح داده شده است.

 

آیا می‌توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

همانطور که گفته شد در صورتی که برای انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید، پزشک متخصص زیبایی قبل و پس از انجام Botox injection، موارد خاصی را که باید یا نباید برای مدتی انجام دهید، به شما یادآوری می کند تا شما بهترین نتیجه را از تزریق کسب کنید.

تزریق بوتاکس در واژن و هزینه تزریق بوتاکس

 

آیا می‌توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

 

در پایین برخی از نکات مراقبتی Botox injection که اکثر پزشکان متخصص زیبایی رعایت آن ها را بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس توصیه می کنند گفته شده است.

  1. هرگز محل تزریق را تا حداقل 24 ساعت پس از تزریق را مالش ندهید. در صورت احساس درد، بعضی از افراد تمایل به مالش یا ماساژ ناحیه تحت درمان دارند. این می تواند باعث عفونت شود. در صورت مالیدن ناحیه مورد نظر، کبودی ناحیه نیز بیشتر خواهد شد. به این دلیل که مالیدن گردش خون را که شما نمی خواهید افزایش می دهد.
  2. توصیه می شود که در طول شش ساعت پس از بوتاکس، از کلاه ایمنی و عینک شنا استفاده نکنید و از سونا، حمام بخار و حمام کردن خودداری کنید.

بنابراین همانطور که گفته شد نباید تا مدتی پس از انجام تزریق بوتاکس به استخر رفت تا بتوانید از بروز و افزایش عوارض جانبی Botox injection جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را از انجام درمان زیبایی بگیرید.

 

به چه دلایلی نمی توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

تزریق بوتاکس به این صورت عمل می کند که پس از گذشت مدتی از تزریق به اعصاب اطراف ناحیه ای که تزریق شده است می رود و بر آن ها تاثیر می گذارد. در واقع بوتاکس می توانند با تاثیر گذاری بر اعصاب، آن ها را غیر فعال کنند.

با غیر فعال شدن اعصاب بعد از تزریق بوتاکس، عضلات ناحیه ای که Botox injection انجام شده است باز می شود. به این دلیل که معمولا اعصاب با فرستادن پیام به عضلات باعث انقباض عضلات می شود و مشکلاتی مانند گرفتگی عضله، ایجاد چین و چروک بر روی صورت و موارد دیگر را به وجود می آورند.

 

آیا می‌توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

 

بنابراین با تزریق بوتاکس و غیر فعال شدن اعصاب بر اثر بوتاکس دیگر پیامی مبنی بر انقباض عضلات ارسال نمی شود و عضلات منقبض شده از هم باز می شوند.

اما یکی از خطری که Botox injection می تواند به همراه داشته باشد این است که در صورتی که بوتاکس در ناحیه نادرستی تاثیر بگذارد می تواند مشکلاتی مانند نابینایی را سبب شود. به همین دلیل پزشکان متخصص زیبایی توصیه می کنند به هیچ وجه پس از انجام تزریق بوتاکس، به ناحیه تحت درمان فشار وارد نشود.

رابطه بوتاکس با افسردگی چیست ؟

به این دلیل که اگر فشاری به ناحیه ای که تزریق بوتاکس انجام شده است وارد شود ممکن است باعث حرکت بوتاکس به ناحیه دیگر شود. در این صوت بوتاکس بر اعصاب ناحیه جدید هم تاثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکلات جدی و خطرناک می شود.

هنگامی که شما بعد از انجام Botox injection به ناحیه مانند صورت به استخر می روید و یا از عینک شنا استفاده می کنید به ناحیه زیبایی تزریق بوتاکس فشار وارد می کنید. این کار ممکن است باعث حرکت بوتاکس و به دنبال آن مشکل جدی ایجاد شود.

 

مدت زمان پرهیز از رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

محققان برای این که بدانند تا چه زمانی باید از انجام فعالیت هایی مانند شنا کردن بعد از انجام Botox injection پرهیز شود آزمایشی بر روی افراد تحت درمان زیبایی تزریق بوتاکس انجام دادند.

با آزمایش و بررسی های انجام شده مشخص شد که معمولا بعد از گذشت یک روز بعد از انجام تزریق بوتاکس، بوتاکس بر روی اعصاب تاثیر می گذارد. در واقع مهم ترین زمانی که نباید فعالیتی بعد از Botox injection انجام شود، 24 ساعت اول بعد از انجام تزریق است.

 

مدت زمان پرهیز از رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

 

بعد از گذشت 24 ساعت از انجام تزریق بوتاکس معمولا پیشنهاد می شود که شروع انجام فعالیت هایی مانند حمام کردن و یا استخر رفتن بکنید و عضلات ناحیه تحت درمان را به کار بگیرید.

در این صورت می توانید نتیجه خوبی از انجام Botox injection داشته باشید. بدون اینکه با مشکلی بعد از انجام تزریق بوتاکس مواجه شوید. البته در صورتی می توان از موارد گفته شده اطمینان داشت که درمان زیبایی تزریق بوتاکس شما توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود.

در غیر این صورت اگر توسط شخص غیر متخصص انجام شود ممکن است بوتاکس را در ناحیه نادرست یا به مقدار نادرست تزریق کند و باعث ایجاد خطرات جدی و غیر قابل درمان بر اثر تزریق بوتاکس شود.

آشنایی با تزریق بوتاکس به پیشانی زنان

 

آیا شستشو و حمام رفتن نیز در نتایج تزریق بوتاکس تاثیر دارد؟

همانطور که گفته شد حداقل تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید ناحیه ای که بر روی آن تزریق انجام شده است لمس شود و یا مالش داده شود. به همین دلیل معمولا شستن ناحیه تحت درمان تا 24 ساعت به علت لمس نکردن ناحیه مورد نظر توصیه نمی شود.

 

آیا شستشو و حمام رفتن نیز در نتایج تزریق بوتاکس تاثیر دارد؟

 

در صورتی که ناحیه تزریق بوتاکس لمس شود و یا به آن ناحیه فشاری وارد شود همانطور که قبلا گفته شد ممکن است بوتاکس تزریق شده حرکت کند و به نواحی اطراف و بافت های اطراف برود و بر آن ها تاثیر منفی و غیر قابل جبران بگذارد.

حمام کردن هم در صورتی که با فشار آب زیاد و یا با آب داغ انجام شود اصلا بعد از انجام تزریق بوتاکس توصیه نمی شود. گرمای آب داغ باعث افزایش جریان خون در زیر پوست و گشاد شدن رگ های زیر پوست می شود.

این کار باعث ایجاد عوارضی مانند تورم و کبودی و افزایش آن ها بعد از انجام تزریق بوتاکس می شود. در واقع با ایجاد عوارضی مانند تورم و کبودی بعد از انجام Botox injection زمینه لازم برای بروز عوارض جدی تر و خطرناک تر هم فراهم می شود.

به همین دلیل اکثر پزشکان متخصص زیبایی حمام کردن و شستشو را در کنار استخر رفتن بعد از انجام Botox injection منع می کنند و تا 24 ساعت انجام آنها را توصیه نمیکنند تا تزریق بوتاکس شما با مشکلی مواجه نشود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map