تزریق بوتاکس

رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

بسیاری از افراد برای خلاص شدن از شر خطوط اخم روی صورت خود از درمان زیبایی تزریق بوتاکس استفاده می کنند. برخی از افراد هم تزریق بوتاکس را به عنوان روشی برای پیشگیری استفاده می کنند؛ اما تزریق بوتاکس برای موارد دیگری به جز زیبایی هم کاربرد دارد؛ مانند مواردی که در پایین نام برده شده است.

  1. دیستونی گردن رحم
  2. انقباضات عضلانی
  3. اختلال عملکرد مثانه
  4. تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست
  5. تنبلی چشم
  6. پیچش چشم

معمولا برای انجام تزریق بوتاکس پزشکان متخصص زیبایی نکات مراقبتی بعد از انجام بوتاکس را به فرد تحت درمان زیبایی  می گویند تا فرد تحت درمان بعد از انجام تزریق نکات مراقبتی را انجام دهد.

آیا رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است

انجام نکات مراقبتی بعد از انجام تزریق بوتاکس می تواند به شما کمک کند تا نتیجه بهتری از انجام بوتاکس داشته باشید و مدت زمان ماندگاری نتیجه ی انجام تزریق را افزایش دهید. از تاثیرات مهم دیگر انجام نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس این است که از بروز عوارض جانبی تزریق بوتاکس جلوگیری می کند. همچنین خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس باعث ایجاد عوارض خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس می شود. در اینجا درباره یکی از نکات مراقبتی که در واقع پاسخ به این سوال است که آیا رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است توضیح داده شده است.

آیا می‌توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

همانطور که گفته شد در صورتی که برای انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنید، پزشک متخصص زیبایی قبل و پس از انجام بوتاکس، موارد خاصی را که باید یا نباید برای مدتی انجام دهید، به شما یادآوری می کند تا شما بهترین نتیجه را از تزریق کسب کنید.

آیا می‌توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

همان طور که می دانید بوتاکس نوعی سم بوتولینوم A است که نقش آن در جلوگیری از انتشار موقت استیل کولین است. سپس عضله شل شده و چین و چروک کاهش می یابد. اثرات بوتاکس موقتی خواهد بود البته بوتاکس فقط جهت رفع چین و چروک استفاده نمی شود و امروزه در محل های مختلف بدن و حتی جهت درمان مورد استفاده است. در پایین برخی از نکات مراقبتی بوتاکس که اکثر پزشکان متخصص زیبایی رعایت آن ها را بعد از انجام درمان زیبایی تزریق بوتاکس توصیه می کنند گفته شده است.

  1. هرگز محل تزریق را تا حداقل 24 ساعت پس از تزریق را مالش ندهید. در صورت احساس درد، بعضی از افراد تمایل به مالش یا ماساژ ناحیه تحت درمان دارند. این می تواند باعث عفونت شود. در صورت مالیدن ناحیه مورد نظر، کبودی ناحیه نیز بیشتر خواهد شد. به این دلیل که مالیدن گردش خون را که شما نمی خواهید افزایش می دهد.
  2. توصیه می شود که در طول شش ساعت پس از بوتاکس، از کلاه ایمنی و عینک شنا استفاده نکنید و از سونا، حمام بخار و حمام کردن خودداری کنید.

بنابراین همانطور که گفته شد نباید تا مدتی پس از انجام تزریق بوتاکس به استخر رفت تا بتوانید از بروز و افزایش عوارض جانبی بوتاکس جلوگیری کنید و بهترین نتیجه را از انجام درمان زیبایی بگیرید.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

به چه دلایلی نمی توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

تزریق بوتاکس به این صورت عمل می کند که پس از گذشت مدتی از تزریق به اعصاب اطراف ناحیه ای که تزریق شده است می رود و بر آن ها تاثیر می گذارد. در واقع بوتاکس می توانند با تاثیر گذاری بر اعصاب، آن ها را غیر فعال کنند. با غیر فعال شدن اعصاب بعد از تزریق بوتاکس، عضلات ناحیه ای که تزریق بوتاکس انجام شده است باز می شود. به این دلیل که معمولا اعصاب با فرستادن پیام به عضلات باعث انقباض عضلات می شود و مشکلاتی مانند گرفتگی عضله، ایجاد چین و چروک بر روی صورت و موارد دیگر را به وجود می آورند.

مطالب بیشتر: اصلاح عدم تفارن صورت

آیا می‌توان بعد از تزریق بوتاکس به استخر رفت؟

بنابراین با تزریق بوتاکس و غیر فعال شدن اعصاب بر اثر بوتاکس دیگر پیامی مبنی بر انقباض عضلات ارسال نمی شود و عضلات منقبض شده از هم باز می شوند. اما یکی از خطری که تزریق بوتاکس می تواند به همراه داشته باشد این است که در صورتی که بوتاکس در ناحیه نادرستی تاثیر بگذارد می تواند مشکلاتی مانند نابینایی را سبب شود. به همین دلیل پزشکان متخصص زیبایی توصیه می کنند به هیچ وجه پس از انجام تزریق بوتاکس، به ناحیه تحت درمان فشار وارد نشود.

به این دلیل که اگر فشاری به ناحیه ای که تزریق بوتاکس انجام شده است وارد شود ممکن است باعث حرکت بوتاکس به ناحیه دیگر شود. در این صوت بوتاکس بر اعصاب ناحیه جدید هم تاثیر می گذارد و باعث ایجاد مشکلات جدی و خطرناک می شود. ممکن است با جابجایی مواد بوتاکس در زیر پوست باعث افتادگی پلک یا غیر قرینه شدن صورت شود اگرچه تاثیرات بوتاکس موقت است و حدود شش ماه دوام دارد اما بهتر است به توصیه های قبل و بعد از تزریق بوتاکس توجه کرد تا از هرگونه خطر و عوارضی به دور باشید. هنگامی که شما بعد از انجام بوتاکس به ناحیه مانند صورت به استخر می روید و یا از عینک شنا استفاده می کنید به ناحیه زیبایی تزریق بوتاکس فشار وارد می کنید. این کار ممکن است باعث حرکت بوتاکس و به دنبال آن مشکل جدی ایجاد شود.

بهتر است حداقل تا شش ساعت از کلاه یا عینک که به محل تزریق فشار وارد می کند استفاده نکنید و به توصیه پزشکان حداقل تا چهار ساعت بعد از تزریق فقط به صورت طاق باز دراز بکشید و هیچ حرکت سنگینی مثل ورزش کردن یا حتی پیاده روی طولانی یا رانندگی انجام ندهید و سعی کنید در محیطی بدون استرس و با ذهنی آرام فقط استراحت کنید.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق بوتاکس

مدت زمان پرهیز از رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

محققان برای این که بدانند تا چه زمانی باید از انجام فعالیت هایی مانند شنا کردن بعد از انجام بوتاکس پرهیز شود آزمایشی بر روی افراد تحت درمان زیبایی تزریق بوتاکس انجام دادند. با آزمایش و بررسی های انجام شده مشخص شد که معمولا بعد از گذشت یک روز بعد از انجام تزریق بوتاکس، بوتاکس بر روی اعصاب تاثیر می گذارد. در واقع مهم ترین زمانی که نباید فعالیتی بعد از بوتاکس انجام شود، 24 ساعت اول بعد از انجام تزریق است.

مدت زمان پرهیز از رفتن به استخر بعد از تزریق بوتاکس

بعد از گذشت 24 ساعت از انجام تزریق بوتاکس معمولا پیشنهاد می شود که شروع انجام فعالیت هایی مانند حمام کردن و یا استخر رفتن بکنید و عضلات ناحیه تحت درمان را به کار بگیرید. در این صورت می توانید نتیجه خوبی از انجام بوتاکس داشته باشید. بدون اینکه با مشکلی بعد از انجام تزریق بوتاکس مواجه شوید. البته در صورتی می توان از موارد گفته شده اطمینان داشت که درمان زیبایی تزریق بوتاکس شما توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود. در غیر این صورت اگر توسط شخص غیر متخصص انجام شود ممکن است بوتاکس را در ناحیه نادرست یا به مقدار نادرست تزریق کند و باعث ایجاد خطرات جدی و غیر قابل درمان بر اثر تزریق بوتاکس شود.

به علاوه ممکن است بعضی افراد دچار سردرد، حالت تهوع یا عوارضی مانند آلرژی شوند و ممکن است این موارد بلافاصله بعد از تزریق نباشد و با شنا کردن و استخر باعث فشار و تحریک بیشتر بدن به بروز این واکنش ها شود. همچنین امکان عفونت و جابجایی مواد بوتاکس در زیر پوست در هنگام شنا بالا خواهد بود.

آیا شستشو و حمام رفتن نیز در نتایج تزریق بوتاکس تاثیر دارد؟

همانطور که گفته شد حداقل تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید ناحیه ای که بر روی آن تزریق انجام شده است لمس شود و یا مالش داده شود. به همین دلیل معمولا شستن ناحیه تحت درمان تا 24 ساعت به علت لمس نکردن ناحیه مورد نظر توصیه نمی شود.

آیا شستشو و حمام رفتن نیز در نتایج تزریق بوتاکس تاثیر دارد؟

در صورتی که ناحیه تزریق بوتاکس لمس شود و یا به آن ناحیه فشاری وارد شود همانطور که قبلا گفته شد ممکن است بوتاکس تزریق شده حرکت کند و به نواحی اطراف و بافت های اطراف برود و بر آن ها تاثیر منفی و غیر قابل جبران بگذارد. حمام کردن هم در صورتی که با فشار آب زیاد و یا با آب داغ انجام شود اصلا بعد از انجام تزریق بوتاکس توصیه نمی شود. گرمای آب داغ باعث افزایش جریان خون در زیر پوست و گشاد شدن رگ های زیر پوست می شود.

در واقع می توان گفت دوش گرفتن پس از بوتاکس کاملا خوب است اما این درجه حرارت آب است که می تواند بر نتایج شما تأثیر منفی بگذارد. گرما ناشی از دوش باعث افزایش جریان خون و تغییر بوتاکس می شود که باعث اثرات و عوارض منفی خواهد شد. همچنین دوش گرم، بخار و گرما بالا مانند سونا و جکوزی می تواند مواد تزریق شده بوتاکس را در زیر پوست شما جابجا کند و نتایج منفی را به همراه داشته باشد.

به طور کلی پزشکان توصیه می کنند از آفتاب و محیط گرم به دور باشید و سعی کنید در این مدت آفتاب را نیز فراموش کنید، بنابراین شنا کردن در استخر و سپس آفتاب گرفتن ممکن است عوارض زیادی برای شما داشته باشد بهتر است حداقل تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس به این مورد دقت داشته باشید. همچنین سعی کنید بدنتان را هیدراته نگه دارید و آب زیادی بنوشید.

این کار باعث ایجاد عوارضی مانند تورم و کبودی و افزایش آن ها بعد از انجام تزریق بوتاکس می شود. در واقع با ایجاد عوارضی مانند تورم و کبودی بعد از انجام Botox injection زمینه لازم برای بروز عوارض جدی تر و خطرناک تر هم فراهم می شود.

اگر بخواهیم به این سوال جواب بدیم که تا چه مدت بهتر است حمام و به ویژه حمام آب گرم را فراموش کنیم؟ جواب این است که حدود 24 ساعت اول بعد از بوتاکس مهمترین زمان می باشد. در این مدت بوتاکس می تواند به قسمت دیگری جابجا شود. خوشبختانه این تنها یک روز طول می کشد و شما قادر خواهید بود روز بعد از بوتاکس کاملا دوش بگیرید. اگر این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین راه برای پاک کردن پوست من چیست؟ باید بگوییم برای جلوگیری از تورم، پوست از فشار به پوست خودداری کنید و با ملایمت پوست خود را بشویید.و فقط از آب خنک یا ولرم برای استفاده کنید.

این کار باعث راحتی شما و کمک می کند بهترین نتیجه را از تزریق بوتاکس بگیرید. پس از اتمام روز اول، به روال عادی خود به مراقبت از پوست خود برمی گردید. به همین دلیل اکثر پزشکان متخصص زیبایی حمام کردن و شستشو را در کنار استخر رفتن بعد از انجام بوتاکس منع می کنند و تا 24 ساعت انجام آنها را توصیه نمیکنند تا تزریق بوتاکس شما با مشکلی مواجه نشود.

به طور کلی سعی کنید از سوال پرسیدن از پزشک خود نترسید و در جلسات مشاوره سوال های خود که قبلا در لیستی آماده کرده اید را به طور کامل بپرسید تا از مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس اطلاعات کافی داشته باشید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان