تزریق بوتاکس

علت سردرد بعد از بوتاکس چیست ؟

5
(2)

علت سردرد بعد از بوتاکس چیست ؟

علت سردرد بعد از بوتاکس چیست ؟

حتما تا به حال بارها نام ” تزریق بوتاکس ” به گوشتان خورده است. Botox injection برای درمان برخی از مشکلات عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد.

بوتاکس نوعی نوروتوکسین است. در سال های اخیر برای مقاصد زیبایی نیز از بوتاکس استفاده شده است. بوتاکس با فلج کردن موقتی عضلات صورت از ایجاد چین و چروک های بیشتر جلوگیری کرده و خطوط چهره را از بین می برد.

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

 

علت سردرد بعد از بوتاکس

 

به همین دلیل خانم ها به شدت از تزریق بوتاکس استقبال کرده اند. اما در مواردی افراد پس از بوتاکس دچار سردرد  می شوند.

برخی از افراد بعد از تزریق ” بوتاکس پیشانی ” ، سردرد خفیفی را تجربه می کنند. این سردرد بعد از تزریق بوتاکس، ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. طبق مطالعاتی که در سال 2001 انجام شده است، تنها حدود 1 درصد از افرادی که Botox injection را انجام می دهند با سردردهای شدید مواجه می شوند.

 

 

ممکن است این سردرد ها به مدت دو تا چهار هفته به طول بیانجامد. پس از مدتی از شدت این سردرد ها کاسته می شود. نظریه هایی در خصوص دلایل بروز این سردرد ها مطرح شده است. از این میان به این موارد اشاره کرد:

  1.     انقباض بیش از حد در عضلات صورت به واسطه بوتاکس
  2.     بروز خطا های احتمالی در زمان Botox injection، در چنین مواردی ضربه ناگهانی به استخوان پیشانی وارد شده و موجب بروز سردرد هایی پس از تزریق بوتاکس می شود.
  3.     وجود ناخالصی در دز مورد استفاده در تزریق بوتاکس

جالب است بدانید، با وجود اینکه برخی از افراد پس از تزریق بوتاکس دچار سردرد های آزار دهنده ای می شوند، از تزریق بوتاکس به عنوان درمانی برای سردرد های میگرنی و طاقت فرسا نیز استفاده می شود.

 

علت سر درد بعد از تزریق بوتاکس

 

کسانی که هر روز با سردرد های حاد میگرنی دست به گریبان هستند، با Botox injection می توانند از شدت بروز این سردرد ها کاسته و آرامش را به زندگی خویش بازگرداند.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

درمان سردرد های پس از تزریق بوتاکس

در صورتی که پس از تزریق بوتاکس دچار سردرد شده اید، باید در اولین فرصت این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک شما ممکن است یکی از راه های زیر را برای درمان سردرد پس از Botox injection به شما پیشنهاد دهد:

  1.     پزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد، با مراجعه به داروخانه از داروهای مسکنی که بدون نسخه در اختیار شما گذاشته می شوند، استفاده کنید. شما می توانید برخی از این مسکن ها از قبیل استامینوفن، و یا ایبوپروفن هایی از قبیل قرصهای ادویل را به سادگی از داروخانه ها تهیه کنید.
  2.     پزشک ممکن است در جلسات بعدی تزریق بوتاکس، دز Botox injection را کاهش می دهد، تا متوجه شود آیا دز کمتر بروز سردرد های پس از تزریق را برطرف خواهد کرد یا خیر؟
  3.     ممکن است پزشک به شما توصیه کند که به کلی تزریق را فراموش کنید.
  4.     به سراغ  درمان ها یجایگزین تزریق بوتاکس بروید.

 

 آیا می توان از سردرد بعد از تزریق بوتاکس پیشگیری کرد ؟

برای اجتناب از بروز سردرد های آزار دهنده پس از Botox injection می توانید اقداماتی را در نظر بگیرید. قبل از تزریق بوتاکس از دارو های رقیق کننده خون و یا شل کننده عضلات استفاده نکنید.

در صورتی که از دارو های ضد حساسیت ،ویتامین E و امگا 3 استفاده می کنید، پزشک خود را از میزان و نوع این دارو ها، مطلع کنید.

سیگار کشیدن خطر ابتلا به سردرد های پس از تزریق بوتاکس را افزایش می دهد. در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید و در صورت نیاز حداقل به مدت چند روز قبل از Botox injection مصرف سیگار را متوقف کنید. بدین ترتیب احتمال بروز سردرد های پس از تزریق را تا حد زیادی پایین می آورید.

 

 آیا می توان از سردرد بعد از تزریق بوتاکس پیشگیری کرد؟

 

پس از تزریق بلافاصله با استفاده از کمپرس یخ موضع مورد نظر را خنک کنید. سعی کنید قبل از تزریق بوتاکس آرامش خود را حفظ کنید. بهتر است روز قبل از تزریق بوتاکس کمی فعالیت بدنی را در برنامه خود بگنجانید.

قبل از بوتاکس فعالیت جسمی خود را افزایش دهید تا روان آرام تری داشته باشید. در این صورت احتمال ابتلا به سردرد های پس از Botox injection به مراتب پایین می آید.

اگر پس از تزریق  سعی کنید اخم کنید یا ابرو های خود را به حالت تعجب، بالا ببرید، به احتمال زیاد دچار سردرد های پس از تزریق بوتاکس خواهید شد.

به هیچ وجه سعی نکنید که عضلات منطقه ای که تحت بوتاکس قرار گرفته است را جا به جا کنید. ما به شما پیشنهاد می کنیم، پس از تزریق بوتاکس محل تزریق را هم به هیچ وجه لمس نکنید. از ماساژ محل Botox injection به شدت اجتناب کنید. آرامش خود را حفظ کنید.

فراموش نکنید آرامش چه قبل از تزریق بوتاکس و چه بعد از بوتاکس تاثیر زیادی بر روند درمان شما خواهد گذاشت. شما باید قبل از تزریق آرامش خود را حفظ کنید.

در صورتی که دچار اضطراب و آشفتگی هستید از بوتاکس اجتناب کنید. ابتدا خود را برای انجام Botox injection آماده کرده و سپس برای تزریق بوتاکس وارد عمل شوید.

در صورتی که دچار استرس شده اید با پزشک خود صحبت کنید تا آرامش خود را بدست آورید. تنفس خود را زیر نظر داشته باشید. به موسیقی ملایمی گوش فرا دهید و خود را برای تزریق بوتاکس آماده کنید.

روش هایی که برای آرامش شما مفید خواهد بود را به کار ببرید. در خصوص استرس های خود درباره تزریق بوتاکس با پزشک خود رو راست باشید و نگرانی های خود را با او در میان بگذارید.

Botox injection ممکن است برای بسیاری از افراد وحشتناک به نظر برسد. پزشک شما با این گونه نگرانی ها آشنایی دارد و به خوبی شما را برای انجام بوتاکس آماده خواهد کرد.

 

آیا سردرد بعد از تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

سردرد پس از تزریق بوتاکس می تواند بسیار آزار دهنده باشد. اگر با هدف زیبایی و رفع چین و چروک به سراغ بوتاکس رفته باشید، ابتلا به سردرد می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

بسیاری از افراد با هیجان بسیار زیادی برای Botox injection نزد پزشک متخصص می روند. این افراد به دنبال تجربه ای رضایت بخش از تزریق بوتاکس هستند. سردرد های پس از تزریق می تواند تجربه ناخوشایندی از تزریق بوتاکس را برای این بیماران به همراه داشته باشد.

 

آیا سردرد بعد از تزریق بوتاکس خطرناک است؟

 

اما روی هم رفته می توان گفت همه افراد پس از Botox injection دچار سردرد نمی شوند. این سردرد ها تنها پس از تزریق بوتاکس در برخی از افراد دیده می شوند.

خوشبختانه جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. سردردهای پس از بوتاکس برای همیشه باقی نخواهد ماند. در برخی از افراد سردردهای پس از بوتاکس در طی چند ساعت و یا نهایتا چند روز ناپدید می شوند.

در برخی دیگر از افراد سردرد های پس از تزریق بوتاکس برای مدت دو  تا چهار هفته همراه بیمار خواهد ماند. ولی در طول این مدت از شدت سردردهای پس از Botox injection کاسته می شود.

گفتنی است که تاثیرات بوتاکس پس از گذشت چند روز از تزریق مشاهده خواهند شد. سردرد های پس از تزریق بوتاکس نیز در طول این بازه از بین خواهند رفت. شما می توانید با پزشک خود تماس گرفته و برای آرام کردن سردرد های پس از  Botox injection راهنمایی های لازم را از او جویا شوید.

به خاطر داشته باشید که سردرد های پس از تزریق بوتاکس تنها یکبار به سراغ شما می آیند و شما دیگر شاهد چنین سردردهایی نخواهید بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)