جراحی بینی

عوارض دستکاری بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

عوارض دستکاری بینی بعد از جراحی بینی

عوارض دستکاری بینی بعد از جراحی بینی

تصمیم به انجام جراحی بینی بسیار شخصی است؛ اما اگر هر فردی چه به دلیل پزشکی و برای سلامت بیشتر و چه به خاطر زیبایی این تصمیم را اتخاذ کند باید بداند که برای رسیدن به اهداف خود خطرات و عوارض احتمالی بعد از جراحی بینی وجود دارد که برخی در اثر عادات رفتاری و روزمره است.

پزشک قبل از جراحی بینی یا همان رینوپلاستی آگاهی لازم را در مورد مراقبت های مورد نیاز به شما خواهد و کارهایی که از آن منع خواهید شد و خطرآفرین است به شما گوشزد می گردد، در این میان دستکاری بینی، لمس و فشار دادن آن از جمله کارهایی است که باید به شدت از آن خودداری کرد.

 

عوارض دستکاری بینی بعد از جراحی بینی

 

ارسال درخواست مشاوره رایگان خدمات ما

چه کارهایی باعث لمس و دستکاری بینی می شود؟

جراحی بینی یک روش جراحی زیبایی است می تواند نتایج چشمگیر، رضایت بخش و بسیار مثبت به شما بدهد؛ اما عمل جراحی فقط نیمی از نبرد است. هنگامی که اتاق عمل را ترک کردید تا به خانه بروید و دوره بهبودی خود را شروع کنید، حفظ این تغییرات جدید و واقعی کردن این نتایج به عهده شما خواهد بود.

یکی از چیزهایی که باید بعد از عمل بینی از آن اجتناب کنید؛ دستکاری بینی است. برخی عوامل که باعث دستکاری بینی بعد از عمل می شود و باید از آنها اجتناب کرد به شرح زیر است. برای کاهش احتمال خونریزی یا تورم و اطمینان از روند بهبودی بدون حادثه، ممکن است جراح شما از شما بخواهد که از موارد زیر اجتناب کنید.

  • فعالیت های شدید:

از ورزش و فعالیت های شدیدی که باعث عرق کردن شما و لمس ناخواسته بینی شود باید اجتناب کرد.

  • فعالیت جنسی:

اگرچه ممکن است کم اهمیت به نظر برسد، اما بسیاری از جراحان جراحی زیبایی بینی درخواست می کنند که در طی 3 هفته اول بعد از عمل، فعالیت جنسی را به حداقل برسانید؛ زیرا ممکن است در هنگام رابطه بینی دستکاری شده یا ضربه ای بدان وارد شود.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  • فین کردن:

هنگام گرفتن آلرژی، سرماخوردگی یا ویروس آنفولانزا فین کردن و تخلیه بینی ضروری می شود. از آنجا که این کار می تواند برای بیمارانی که به تازگی جراحی زیبایی بینی انجام داده اند بسیار خطرناک باشد و باعث دستکاری بینی شود لازم است که مرتباً دستان خود را بشویید و از هر کسی که مریض باشد، دوری کنید تا سرما نخورید.

  • دوش گرفتن:

بانداژ روی بینی شما باید تا زمانی که هستند (حدود یک هفته بعد از عمل) همیشه خشک نگه داشته شود و دستکاری نشوند. به همین دلیل، باید از دوش دور بمانید. می توانید بقیه بدن خود را بشویید و از پارچه ای مرطوب برای تمیز کردن قسمت های صورت خود به جز بینی استفاده کنید. هر کاری انجام می دهید فقط مطمئن شوید که بینی را دستکاری نکنید و خشک باشد.

  • عینک زدن:

اگر همیشه از عینک طبی یا آفتابی استفاده می کنید، باید در طی بهبودی جراحی بینی، مدتی آنها را فراموش کنید؛ زیرا وزن آن بر روی پل بینی شما قرار می گیرد و یا برای جابجا کردن آن مجبور خواهید بود به بینی نیز دست بزنید که می تواند بر روی بافت نرم و غضروف موجود در آن تأثیر منفی بگذارند. در صورت لزوم، مدتی سعی کنید لنز را امتحان کنید.

 

عادت به لمس بینی و یا کنجکاوی برای دیدن بینی عمل شده:

این امر طبیعی است که بیماران نسبت به نحوه جراحی بینی و دیدن نتایج بعد از جراحی رینوپلاستی کنجکاو شوند. با این وجود، ایده ی خوبی نیست که بینی انگشت بزنید و در طول روند بهبودی فشار دهید یا بینی خود را لمس کنید.

 

عادت به لمس بینی و یا کنجکاوی برای دیدن بینی عمل شده:

 

این ممکن است باعث آسیب به بافت های بینی، صدمه دیده یا حتی اثر منفی بر روی نتایج حاصل از عمل بینی شود. بسیار مهم است که منطقه عمل را از هر چیزی که می تواند به آن فشار بیاورد یا باعث آسیب دیدگی شود، محافظت کنید.

آرایش کردن:

برخی از بیماران به ویژه در میان خانم ها برای پوشاندن کبودی اطراف بینی و چشم ممکن است احساس نیاز به مالیدن کرم و آرایش است. برای اینکه به مدت چند هفته بعد از جراحی زیبایی بینی، زمان بهبودی خود را به درستی طی کنید، باید از کیف آرایش خود دور شوید و ابداً فکر استفاده از لوازم آرایش و دست زدن به بینی خود را در حین این کار و بلافاصله بعد از جراحی بینی از سر خود بیرون کنید.

عوارض دستکاری بینی بعد از رینوپلاستی

لمس بینی و دستکاری آن شاید در نظر اول فقط از روی کنجکاوی باشد اما ممکن است همین چند ثانیه نتایج بدی را به همراه داشته باشد زیرا این عضو بعد از جراحی بینی به مراتب حساس تر از گذشته خواهد بود و باید به صورت کامل مراقب آن باشید تا دوره بهبودی را به سلامت طی کنید. عوارض دستکاری بینی بعد از رینوپلاستی در یک نگاه اجمالی عبارتند از:

  • اثرات منفی بر روی نتایج جراحی بینی:

غضروف و بافت بعد از عمل بینی آسیب پذیر هستند و دستکاری مداوم این عضو ممکن است در نتایج نهایی اثر منفی داشته باشد که از انتظارات شما به دور است.

  • افزایش تورم و کبودی:

تورم و کبودی جزو عوارض اولیه جراحی بینی به شمار می روند اما لمس و دستکاری بینی می تواند مدت زمان حضور این عوارض را در صورت و بینی شما طولانی تر کند.

  • احتمال خونریزی:

بینی شما دارای بخیه است و احتمال خونریزی این بخیه ها و پاره شدن آنها در صورت دستکاری و لمس یا فشار دادن بینی وجود دارد که باعث مراجعه مجدد شما به جراح برای رفع این مشکل خواهد شد.

  • حساس شدن پوست و جوش زدن:

خود پوست بینی بعد از جراحی کمی حساس تر و چرب تر از گذشته خواهد شد، دستکاری بینی و لمس زیاد آن باعث جوش زدن بیشتر و چربی بیشتر آن خواهد شد و باید از این امر به صورت جدی اجتناب کرد.

 

سخن انتهایی:

با توجه به این نکته بخشی از سرمایه و وقت شما برای انجام جراحی بینی صرف خواهد شد و برای همین به دست آوردن نتیجه دلخواه را مدنظر دارید، باید به اصول مراقبتی و باید و نبایدهای که توسط پزشک به شما توصیه می شود توجه کاملی داشته باشید.

تمامی دستورالعمل ها برای عبور راحت و بی خطر از دوران بهبودی است. در واقع نیم دیگر راه همین نکات هستند و تکمیل کننده کار جراح تا بعد از پایان تورم و اتمام دوران بهبودی شما شاهد تغییرات مثبت در چهره و کاهش مشکلات پزشکی باشید که به همان دلیل برای جراحی بینی اقدام کرده اید.

دستکاری، لمس و فشار به بینی بعد از رینوپلاستی ممکن است زمان و سرمایه ای که شما برای این کار صرف کرده اید را تحت الشعاع قرار دهد و نتایج عمل بینی را تغییر دهد؛ بنابراین تا حد امکان باید از این کار خودداری کرد.

در صورت دستکاری بینی و شدت گرفتن یا بروز عارضه جانبی باید به دکتر جراحی بینی خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای شما انجام پذیرد. فراموش نکنید که جراحی بینی نتایجی دائمی به همراه دارد و اگر این نتایج مطلوب نباشد باید برای جراحی ثانویه بینی اقدام نمایید که سختی ها خاص خود را دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)