کشیدن سیگار و مصرف الکل بعد از کاشت موPosted by On آگوست 17, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کشیدن سیگار و مصرف الکل بعد از کاشت مو

کاشت موی طبیعی یک روش پر طرفدار

استفاده از عمل زیبایی ” کاشت مو ” یکی پرطرفدارترین روش ها برای زیباتر دیده شدن و رفع مشکل طاسی و کم مویی است.

در hair transplant از انتقال پیاز موها به نقاط بدون مو استفاده می شود.

موها را می توان از نقاطی از سر که دارای پوست ضخیم تر و یا سایر نقاط بدن برداشت.

از گذشته تا به امروز راه های زیادی برای پیوند مو استفاده شده است که برای طبیعی به نظر رسیدن موهای کاشته شده طی عمل زیبایی کاشت مو پزشکان استفاده از پیوندهای کوچک و میکرو را آغاز کرده اند.

hair transplant یک فرایند بسیار محبوب و پر طرفدار است زیرا امروزه 60 درصد از مردان و 50 درصد زنان با مشکل طاسی و ریزش مو مواجه می شوند.

عمل زیبایی کاشت مو می تواند مشکل بسیاری از افراد در زمینه ی از دست دادن موها را به طبیعی ترین شکل ممکن حل کند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

تاثیرات ناشی از پیوند مو بر روی زیبایی چهره

امروزه یکی از بزرگ ترین مشکلات همه ی مردم ریزش زیاد موهای سر و ابرو است.

این ریزش مو به دلیل ژنتیکی، استفاده از مواد شیمیایی، مراقبت های نادرست، استفاده از رنگ های غیر طبیعی رژیم غذایی، فشار، بیماری، عدم تعادل هورمونی، داروها و غیره اتفاق می افتد و مو دوباره در جای قبلی خود رشد نمی کند.

بسیاری از افراد برای رفع مشکل کم مویی خود از عمل زیبایی کاشت مو استفاده می کنند.

زیرا موی ابرو و سر یکی از مهم ترین عوامل مهم زیبایی از گذشته تا به امروز بوده است.

هر چه موی سر و ابرو پر پشت تر، سالم تر، درخشان تر باشد باعث زیباتر دیده شدن چهره ی افراد می شود.

برای مثال فردی که موی ابروی او دچار ریزش شده و یا از ابتدا ابروی کم مویی داشته است همیشه چهره ی روح مانندی خواهد داشت و حتی اگر سایر اجزای صورت او زیبا باشند باز هم چهره ی او را زیبا نمی کنند.

به همین دلیل است که انجام عمل زیبایی کاشت ابرو برای این فرد بسیار توصیه می شود تا بتواند چهره ای طبیعی پیدا کند و زیبایی های چهره اش نمایان تر شود.

مشاهده مطلب
آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

 

تاثیرات ناشی از پیوند مو بر روی زیبایی چهره

 

انجام چه کارهایی قبل از کاشت مو توصیه نمی شود ؟

در عمل زیبایی کاشت مو به دلیل استفاده نکردن از داروی بیهوشی و همچنین کم خطر بودن آن برای بیمار و غیره کارهای زیادی وجود ندارد که انجام دادن یا ندادن آن ها بر روی عمل زیبایی پیوند مو تاثیر زیادی بگذارد.

عمل زیبایی کاشت مو جزو عمل هایی هستند که دستیابی به نتیجه ی مطلوب مهم تر خواهد بود.

 1. در شب قبل از hair transplant به هیچ عنوان تا دیروقت بیدار نمانید و حتما با استراحت کافی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو بروید زیرا بسته به میزان ناحیه ی پیوند مو زمان عمل از 4 ساعت الی 8 ساعت ممکن است به طول بیانجامد.
 2. قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو از زخمی کردن و یا ملتهب کردن ناحیه های برداشت مو و کاشت مو به شدت خود داری کنید.
 3. اگر از قبل داروهایی برای بیماری های تان مصرف می کردید به هیچ عنوان سرخود آن ها را قطع نکنید مگر این که پزشک متخصص تان از شما بخواهد.
 4. زیرا برخی بیماری ها باعث ایجاد زخم های بزرگ می شوند و از خوب شدن آن ها جلوگیری می کنند مانند بیماری دیابت.
 5. بنابراین اگر مصرف دارو بدون اجازه ی دکتر متخصص قطع شود باعث آسیب رسیدن به شما و سخت شدن عمل تان می شود.
 6. استفاده از دخانیات تا 2 هفته قبل از عمل به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا باعث افزایش جریان خون شده و احتمال خون ریزی حین عمل را بسیار افزایش می دهد.

 

چه کارهایی بعد از پیوند مو ممنوع می باشد ؟

احتمال این که موهای ابرو و سر پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو ی سر همانند سایر موهای دیگر در این نواحی نازک شوند و یا ریزش پیدا کنند وجود دارد.

همچنین پس از انجام عمل زیبایی پیوند مو به دلیل ایجاد سوراخ های کوچک برای کاشت مو در ناحیه ی مورد نظر پوست آن ناحیه کمی ملتهب و آسیب پذیر می شود.

برای جلوگیری از کمترین آسیب و حفظ نتیجه ی مورد نظر باید برخی از مسائل را رعایت نمود تا موها به خوبی با پوست پیوند خورده و هیچ گونه مشکلی برای پوست شما پس از عمل زیبایی کاشت ابرو پیش نیاید.

 1. علاقه به نظافت و تمیز شدن در همه ی افراد وجود دارد اما باید توجه داشته باشید که پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو به هیچ وجه نباید موها و سطح پوست این ناحیه تا 3 روز اول با آب برخورد داشته باشد.
 2. بعد از انجام hair transplant و گذشت 3 روز از عمل زیبایی کاشت مو شما می توانید شروع به شستن موها و ابروهای تان کنید.
 3. اما توجه داشته باشید برای شستشوی نواحی ای که عمل زیبایی پیوند مو بر روی آن ها انجام گرفته باید تا چند هفته ی اول از شامپو هایی که خفیف بوده و مواد شیمایی کمی دارند استفاده کنید تا به موها و پوست تان آسیبی نرسد.
 4. در عمل زیبایی hair transplant می توانید به دلیل آسیب های کمی که عمل زیبایی کاشت مو دارند بعد از عمل به زندگی عادی و روزمره ی خود بازگردید اما باید توجه داشته باشید که تا یک هفته بعد از عمل از تحرک زیاد مانند ورزش کردن خود داری کنید.
 5. پس از عمل زیبایی کاشت ابرو تا 3 هفته باید از کشیدن هر گونه قلم و شانه ی ابرو و فشار وارد کردن به آن خود داری کنید.
 6. همین امر در باره ی کاشت موی سر نیز صادق است و باید تا 3 هفته از فشار دادن و برخورد دندانه های شانه سر با پوست ناحیه ای که پیوند مو در آن ناحیه انجام شده اجتناب کنید.
 7. در عمل زیبایی کاشت موی سر تا چند مدت بعد از عمل از گذاشتن کلاه و هر چیزی که به موهای کاشته شده و سر بچسبد و روی آن ها قرار بگیرد خود داری کنید.
مشاهده مطلب
روش های جدید ترمیم مو

 

چه کارهایی بعد از پیوند مو ممنوع می باشد ؟

 

مصرف الکل و سیگار کشیدن بعد از کاشت مو چه تاثیراتی دارد ؟

همه ی آدم ها از مضراتی که سیگار و الکل برای بدن دارند آگاهی دارند که یکی از این آسیب ها و خطرات جدی برای موی سر است.

اگر از سیگار یا الکل استفاده می کنید و قصد انجام عمل زیبایی کاشت مو را دارید بهتر است که قبل از انجام hair transplant سیگار کشیدن و خوردن الکل را ترک کنید.

استفاده از سیگار و الکل هم بر روند عمل زیبایی کاشت مو اثر منفی می گذارد هم بر روند بهبود پس از انجام عمل hair transplant.

افراد عادی برای خوب شدن زخم های شان پس از hair transplant هیچ گونه نگرانی ای نخواهند داشت اما افراد سیگاری برای بهبود زخم ها و همچنین بزرگ شدن اندازه ی زخم در معرض خطر قرار می گیرند.

احتمال عفونت زخم افراد سیگاری پس از عمل زیبایی پیوند مو بسیار بیشتر از سایر افراد خواهد بود.

استفاده از دخانیات می تواند باعث نازک شدن موها بعد از عمل زیبایی کاشت مو شود.

مصرف الکل و سیگار می تواند باعث رقیق تر شدن خون و در نتیجه افزایش خطر خونریزی در حین hair transplant و همچنین بعد از عمل شود.

بنابراین افرادی که سیگار و الکل مصرف می کنند باید 1 الی 2 هفته قبل از عمل زیبایی کاشت مو و همچنین 1 الی 2 هفته بعد از hair transplant از مصرف سیگار و الکل دوری کنند.

از آن جایی که مصرف الکل و سیگار 4 هفته برای مراجعه کنندگان عمل زیبایی پیوند مو ممنوع می باشد و ممکن است مصرف نکردن آن ها برای 4 هفته دشوار باشد.

مشاهده مطلب
کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

و این بهترین فرصت برای ترک کردن سیگار و الکل برای شماست؛ که این اقدام یک تحول عالی و فوق العاده نیز در زندگی شما خواهد بود.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از سیگار کشیدن و مصرف الکل

یکی از مضر ترین عادت هایی که بشر امروزه به آن روی آورده است کشیدن سیگار و مصرف الکل است. و بعد از عمل کاشت مو بسیار مضر است.

مصرف الکل و سیگار اگر چه در ابتدا بسیار شیرین و دلچسب خواهد بود و حس خوب آن فوق العاده است اما با مرور زمان تبدیل به هیولایی می شود که وارد زندگی فرد شده و فرد به هیچ وجه قادر به ترک آن نخواهد بود.

این وابستگی به مرور زمان بیشتر می شود و فرد با این که از مضرات بزرگ سیگار و الکل آگاه است نمی تواند آن را ترک کند و هر روز بیشتر در باتلاق مصرف الکل و سیگار فرو می رود.

مصرف سیگار علاوه بر این که برای خود فرد بسیار مضر است و هر بار استفاده از آن عمر فرد را کوتاه تر می کند به محیط زیست و افرادی که در نزدیک فرد هستند نیز آسیب وارد می کند.

 

 

کشیدن سیگار و مصرف الکل باعث ایجاد بیماری های قلبی و عروقی مانند مشکل جریان خون، عدم توانایی قلب در پمپاژ خون و یا تشدید این بیماری ها می شود.

همچنین در برخی مواقع باعث تنگ شدن شریان ها در اندام ها و نارسایی قلبی می شود که این امر منجر به سکته قلبی می شود.

استفاده از سیگار و الکل علاوه بر رساندن آسیب های زیاد به خود فرد و اطرافیان و محیط زیست، فرد را از انجام کار هایی مانند عمل زیبایی پیوند مو، عمل های ضروری ای که ممکن است برای هر کس اتفاق بیفتد، عمل زیبایی بینی و غیره دچار مشکل می کند.

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با استفاده از تیم پزشکی مجرب و حرفه ای در زمینه زیبایی آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی می باشد.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع