کاشت مو

کشیدن سیگار و مصرف الکل بعد از کاشت مو

0
(0)

روش‌های کاشت مو فرآیندهای زمان بر و پرهزینه‌ای هستند که نیاز به مراقبت دارند. افرادی که به دلیل ریزش موهای خود یکی از روش‌های کاشت مو را انتخاب می‌کنند، باید نسبت به رعایت اصول مراقبتی آگاه‌ باشند. در غیر این صورت نمی‌توان انتظار نتایج دلچسبی داشت. اینجاست که همه‌ی زمان و هزینه‌ای که به پای کاشت مو صرف کرده‌اید، بر باد می‌رود. لزوم اهمیت مراقبت‌های پس از کاشت مو ایجاب می‌کند که در خصوص دلیل هریک از این رفتارها اطلاعاتی داشته باشید. لذا در این مطلب دلایل منع مصرف الکل و سیگار پس از کاشت مو بررسی می‌شود. استفاده از عمل کاشت مو یکی پرطرفدارترین روش ها برای زیباتر دیده شدن و رفع مشکل طاسی و کم مویی است.

موها را می توان از نقاطی از سر که دارای پوست ضخیم تر و یا سایر نقاط بدن برداشت. از گذشته تا به امروز راه های زیادی برای پیوند مو استفاده شده است که برای طبیعی به نظر رسیدن موهای کاشته شده طی عمل زیبایی کاشت مو پزشکان استفاده از پیوندهای کوچک و میکرو را آغاز کرده اند.

پیوند فولیکولی مو یک فرایند بسیار محبوب و پر طرفدار است زیرا امروزه 60 درصد از مردان و 50 درصد زنان با مشکل طاسی و ریزش مو مواجه می شوند. این عملمی تواند مشکل بسیاری از افراد در زمینه ی از دست دادن موها را به طبیعی ترین شکل ممکن حل کند.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

تاثیرات ناشی از پیوند مو بر روی زیبایی چهره

امروزه یکی از بزرگ ترین مشکلات همه ی مردم ریزش زیاد موهای سر و ابرو است. این ریزش مو به دلیل ژنتیکی، استفاده از مواد شیمیایی، مراقبت های نادرست، استفاده از رنگ های غیر طبیعی رژیم غذایی، فشار، بیماری، عدم تعادل هورمونی، داروها و غیره اتفاق می افتد و مو دوباره در جای قبلی خود رشد نمی کند. بسیاری از افراد برای رفع مشکل کم مویی خود از عمل زیبایی کاشت مو استفاده می کنند. زیرا موی ابرو و سر یکی از مهم ترین عوامل مهم زیبایی از گذشته تا به امروز بوده است.

هر چه موی سر و ابرو پر پشت تر، سالم تر، درخشان تر باشد باعث زیباتر دیده شدن چهره ی افراد می شود. به خصوص امروزه که دنیای مد و فشن به سمت ابرو های پر پشت تر رفته است. برای مثال فردی که موی ابروی او دچار ریزش شده و یا از ابتدا ابروی کم مویی داشته است همیشه چهره ی روح مانندی خواهد داشت و حتی اگر سایر اجزای صورت او زیبا باشند باز هم چهره ی او را زیبا نمی کنند. به همین دلیل است که انجام عمل زیبایی کاشت ابرو برای این فرد بسیار توصیه می شود تا بتواند چهره ای طبیعی پیدا کند و زیبایی های چهره اش نمایان تر شود.

 

مطالب بیشتر: روش های کاشت مو

 

تاثیرات ناشی از پیوند مو بر روی زیبایی چهره

 

انجام چه کارهایی قبل از کاشت مو توصیه نمی شود ؟

همه‌ی افرادی که متقاضی کاشت مو هستند، انتظار دارند در پایان شاهد بهترین نتایج از پیوند موهای خود باشند. برای دریافت این نتایج رضایت بخش لازم است نکات لازم پیش و پس از عمل کاشت مو مورد توجه قرار گیرند. در ادامه برخی از نکاتی که پیش از عمل رعایت آنها توصیه می‌شود، ذکر شده است:

 1. شب قبل از کاشت مو تا دیروقت بیدار نمانید و حتما با استراحت کافی در کلینیک حاضر شوید. عمل پیوند مو به طور میانگین بین 4 ساعت الی 8 ساعت ممکن است به طول بیانجامد. برای این مدت زمان نسبتا طولانی باید بدن آماده‌ای داشته باشید.
 2. از زخمی کردن و یا ملتهب کردن ناحیه های برداشت مو و کاشت مو به شدت خود داری کنید.
 3. پزشک شما باید در جریان داروهایی که در دوران پیش از کاشت مو مصرف می‌کنید باشد. بنابراین در جلسه مشاوره‌ی پیش از کاشت لیست این داروها را به پزشک خود اعلام کنید.
 4. پزشک خود را از هرگونه‌ی سابقه‌ی بیماری زمینه‌ای یا مشکلات ژنتیکی مطلع کنید. بخصوص افراد مبتلا به بیماری دیابت لازم است شرایط خود را بطور دقیق به پزشک خود اطلاع دهند.
 5. مصرف دخانیات تا 2 هفته قبل از عمل به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود زیرا باعث افزایش جریان خون شده و احتمال خون ریزی حین عمل را بسیار افزایش می دهد

 

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت مو

 

تسکین دردهای احتمالی پس از کاشت مو

احتمال ضعیفی در بروز سردرد پس از کاشت مو پیشبینی می‌شود. در هر حال می‌توان این موضوع را کاملا طبیعی تلقی نمود و نباید نسبت به آن نگران شوید. تنها کافیست در این وضعیت داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک برای تسکین درد کافیست. گاها این سردردها بسیار خفیف و موقتی هستند و نیازی به مصرف دارو نخواهند داشت.

در صورتی که بعد از عمل کاشت مو احساس درد داشته باشید چاره ی کار چیست؟

برای برخی از افراد پیش می‌ ‌آید که پس از عمل کاشت مو دچار سر درد می شوند. لازم به ذکر است که این موضوع کاملا طبیعی است و مسئله ی خطرناکی نیست.

پزشک متخصص در این موارد دارو های مسکن را تجویز می کند که باعث تسکین درد و کنترل آن می‌ شوند. سر درد ناشی از عمل کاشت مو معمولا بیشتر از دو شب پس از عمل طول نمی کشد و بعد از آن فرد می تواند مصرف داروهای مسکن را رفته رفته قطع کند.

محدودیت های بعد از پیوند مو

باید به این موضوع آگاه باشید که روزهای اول پس از کاشت، روزهایی است که می‌تواند در نتایج کاشت بیشترین تاثیرات را داشته باشد. اگرچه مراقبت‌های پس از کاشت مو از روز کاشت تا یک سال ادامه دارد، اما در 10 تا 15 روز نخست باید شدت مراقبت بسیار بیشتر باشد. باید توجه داشته باشید که پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو به هیچ وجه نباید موها و سطح پوست این ناحیه تا 3 روز اول شستشو نشوند. بعد از گذشت 3 روز از عمل زیبایی کاشت مو شما می‌توانید شروع به شستن موها کنید.

 • توجه داشته باشید برای شستشوی نواحی که عمل زیبایی پیوند مو بر روی آن ها انجام گرفته باید تا چند هفته‌ی اول از شامپوهایی با کمترین میزان از ترکیبات شیمیایی استفاده شود. شامپوهای غیر استاندارد علاوه بر تاثیر منفی در نتیجه‌ی کاشت، منجر ترمیم طولانی‌تر جراحات بجا مانده از نواحی پیوند می‌شود.
 • تا یک هفته بعد از عمل از تحرک زیاد مانند ورزش کردن خودداری کنید. ورزش کردن در روزهای دوران نقاهت به دو دلیل باید متوقف شود. نخست آنکه حرکات ورزشی سنگین منجر به تعریق بدن و پوست سر شده که برای فولیکول‌های پیوند شده مناسب نیست. دیگر آنکه حرکات ورزشی گردش خون را افزایش می‌دهد و ممکن است باعث خونریزی زخم‌های بهبود نیافته‌ی پس از کاشت شود.
 • هرگونه فشار و ماساژ ناحیه‌ی کاشت تا 3 هفته پس از کاشت باعث آسیب دیدن فولیکول‌های مو می‌شود.
 • تا 3 هفته پس از پیوند مو از فشار دادن و برخورد دندانه‌های شانه سر با پوست ناحیه‌ای که پیوند مو در آن ناحیه انجام شده اجتناب کنید.
 • بعد از عمل استفاده از کلاه و هر چیزی که به موهای کاشته شده بچسبد، خودداری کنید.
 • حالت خوابیدن در روزهای اول پس از کاشت مو بسیار مهم است. نباید به شکلی بخوابید که ناحیه‌ی کاشت تحت فشار باشد. از طرفی زاویه‌ی سر نزدیک به 45 درجه باشد تا از هرگونه ورم در ناحیه ی سر پیشگیری شود.
 • بین سه الی پنج روز بعد از عمل کاشت، از خوردن هرگونه بستنی و خوراکی های مشابه و همچنین آسپرین پرهیز کنید.
 • استفاده از کمپرس یخ به تعداد دفعات متوالی کمک می‌کند تورم جزئی در ناحیه‌ی سر و صورت به زودی درمان شود.

 

چه کارهایی بعد از پیوند مو ممنوع می باشد ؟

چه کارهایی بعد از پیوند مو ممنوع می باشد؟

معمولا شایع است که بین روز دوم تا چهارم پس از عمل جراحی کاشت مو، ناحیه ی پیشانی متورم می‌شود. این ورم به دلیل اثر جاذبه به تدریج به پایین کشیده می شود و به چشم ها نزدیک می‌شود. از نظر پزشکی این امر کاملا طبیعی است و هیچ خطری فرد متقاضی کاشت مو را تهدید نمی کند. به تدریج و پس از چند روز ورم کاملا برطرف می‌شود و اثری از آن نمی‌ماند. همان‌طور که پیش از این عنوان شد، قرار دادن سر در موقعیت چهل و پنج درجه هنگام خواب در چند شب اول پس از پیوند مو، می تواند از این ورم پیش گیری کرد. به یاد داشته باشد که پیش از خواب در روزهای اولاز دو بالشت برایجلوگیری از جابجایی شر استفاده نمود.

 

مطالب بیشتر: نتایج نهایی کاشت مو

 

مصرف الکل و سیگار کشیدن بعد از کاشت مو چه تاثیراتی دارد ؟

همه‌ی افرادی که عادت به کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی دارند، با آگاهی از مضر بودن این مواد، اقدام به مصرف آنها می‌کنند.اگر از سیگار یا الکل استفاده می کنید و قصد انجام عمل زیبایی کاشت مو را دارید بهتر است که قبل از آغاز غرآیند کاشت مو سیگار کشیدن و خوردن الکل را ترک کنید. در چند روز ابتدایی پس از عمل کاشت مو، فولیکول‌های تازه کاشته شده در حال ترمیم خود هستند. این فولیکول‌ها در این مدت بسیار آسیب پذیرند و نیازمند مراقبت ویژه دارند. جدی گرفتن توصیه‌های پزشک و پرهیز از سیگار و الکل بسیار حیاتی است. این موارد اگر رعایت نشود می‌تواند به راحتی عمل را با شکست مواجه کند. در ادامه به برخی از آثار مخرب سیگار و الکل بر روند بهبود اشاره می‌کنیم.

 • استفاده از سیگار و الکل هم بر روند عمل زیبایی کاشت مو و هم بر روند بهبود پس از انجام عمل پیوند مو نتایج منفی خواهد داشت.
 • افراد عادی برای خوب شدن زخم‌های شان پس از پیوند مو هیچ گونه نگرانی ای نخواهند داشت .اما افراد سیگاری برای بهبود زخم ها و همچنین بزرگ شدن اندازه‌ی زخم در معرض خطر قرار می‌گیرند.
 • احتمال عفونت زخم افراد سیگاری پس از عمل زیبایی پیوند مو بسیار بیشتر از سایر افراد خواهد بود. به دلیل اینکه گردش خون در بدن افراد سیگاری متفاوت از افراد معمول است؛ این مسئله می‌تواند در بهبود زخم در بدن افراد سیگاری تاثیرگذار باشد.  ترمیم زخم‌های ناشی از عمل کاشت مو نقش اصلی را دارد، بهبود زخم در افراد سیگاری دیرتر اتفاق میفتد. به همین دلیل مدت زمان طولانی‌تری پوست سر در معرض عفونت قرار دارد. این مسئله فرصت کافی برای میکروب‌ها خواهد بود تا باعث ایجاد زخم و عفونت شوند. اگر پوست نواحی کاشت مو به درستی و در زمان مناسب تحت درمان قرار نگیرند، عواقب بدتری در انتظار فرد خواهد بود. همچنین جای زخم روی پوست سر می‌ماند. مصرف الکل و سیگار باعث رقیق‌تر شدن خون و در نتیجه افزایش خطر خونریزی در حین انجام پیوند مو  و بعد از عمل شود.

ترک سیگار بهترین راه درمان

ترک همیشگی سیگار و نوشیدنی‌های الکلی مهم‌ترین کاری است که می‌توانید برای بدن خود انجام دهید. عدم مصرف این مواد در مدت زمان یک یا دوماه حداقل زمانی است که پزشکان توصیه می‌کنند. ایده آل این است که تا یک الی دو ماه قبل و بعد از عمل کاشت مو از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل پرهیز شود. برای آن که الکل باقی مانده در خون به طور کامل از بدن خارج شود، حداقل دو هفته زمان لازم است.  در این مدت فشار خون به سطح طبیعی خود برمی‌گردد. به این ترتیب بهتر است هرچه زودتر الکل را کنار بگذارید تا بدن آماده‌تری برای کاشت مو داسته باشید. مصرف الکل و سیگار 4 هفته برای مراجعه کنندگان برای پیوند مو ممنوع می‌باشد؛ ممکن است دوری از این سیگار در این مدت دشوار باشد. البته به شرطی که برنامه‌ی مناسبی برای ترک موقت سیگار یا الکل نداشته باشید.

این بهترین فرصت برای ترک کردن سیگار و الکل است و می‌تواند به تحول عالی و فوق العاده در زندگی شما تبدیل شود؛ پزشکان معمولا به متقاضیان کاشت مو توصیه می‌کنند در روزهای منتهی به عمل آب زیاد بخورند تا روند ترمیم بعد از عمل سریع تر پیش برود. این امر برای آن دسته از متقاضیانی که الکل مصرف می‌کردند بسیار مهم‌تر است و باید آن را جدی بگیرند. همچنین می‌توانند برای مقابله با هوس مصرف الکل، آب را جایگزین آن کنند و راحت تر با دوران ترک الکل کنار بیایند.

عوارض جانبی و خطرات ناشی از سیگار کشیدن و مصرف الکل

مطالعات نشان داده سیگار کشیدن می تواند اثر مخربی بر ریزش مو داشته باشد. حتی مصرف سیگار و الکل می‌توان به شدت ریزش موهای سر کمک کند. ریزش مو در افراد مختلف به دلایل گوناگونی روی می دهد و سبک زندگی این افراد بر مدل ریزش موی آن ها کاملا اثر گذار است.

افرادی که سیگار می کشند حتی بعد از عمل کاشت مو در معرض ریزش مو هستند. به این صورت که پس از ترک موقت سیگار در چند هفته قبل و بعد از عمل کاشت مو، وقتی فرد دوباره سیگار کشیدن را آغاز می کند به علت وجود گیرنده های حساس پروتئینی در ناحیه ی سر، فولیکول های تازه کاشته شده آسیب می بینند.

گردش خون در بدن فرد سیگاری با افراد غیر سیگاری متفاوت است و بسیار آسیب پذیر تر است. خون این افراد معمولا حاوی مونوکسید کربن است و به همین دلیل اکسیژن و مواد مغذی لازم به سلول های ناحیه ی سر نمی رسد و روند بازسازی و ترمیم فولیکول ها بعد از عمل کاشت، با مشکل مواجه می شود.

به همین دلیل است که پزشکان کاشت مو، به افراد متقاضی پیشنهاد می کنند سیگار را برای همیشه ترک کنند نه اینکه صرفا چند هفته قبل و بعد از کاشت مو آن را کنار بگذارند.

یکی از مضرترین عادت هایی که بشر امروزه به آن روی آورده است کشیدن سیگار و مصرف الکل است. و بعد از عمل کاشت مو بسیار مضر است.

مصرف الکل و سیگار اگر چه در ابتدا بسیار شیرین و دلچسب خواهد بود و حس خوب آن فوق العاده است اما با مرور زمان تبدیل به هیولایی می شود که وارد زندگی فرد شده و فرد به هیچ وجه قادر به ترک آن نخواهد بود.

این وابستگی به مرور زمان بیشتر می شود و فرد با این که از مضرات بزرگ سیگار و الکل آگاه است نمی تواند آن را ترک کند و هر روز بیشتر در باتلاق مصرف الکل و سیگار فرو می رود.

مصرف سیگار علاوه بر این که برای خود فرد بسیار مضر است و هر بار استفاده از آن عمر فرد را کوتاه تر می کند به محیط زیست و افرادی که در نزدیک فرد هستند نیز آسیب وارد می کند.

 

مطالب بیشتر: عوارض بعد از کاشت مو

 

 

کشیدن سیگار و مصرف الکل باعث ایجاد بیماری های قلبی و عروقی مانند مشکل جریان خون، عدم توانایی قلب در پمپاژ خون و یا تشدید این بیماری ها می شود.

همچنین در برخی مواقع باعث تنگ شدن شریان ها در اندام ها و نارسایی قلبی می شود که این امر منجر به سکته قلبی می شود.

استفاده از سیگار و الکل علاوه بر رساندن آسیب های زیاد به خود فرد و اطرافیان و محیط زیست، فرد را از انجام کار هایی مانند عمل زیبایی پیوند مو، عمل های ضروری ای که ممکن است برای هر کس اتفاق بیفتد، عمل زیبایی بینی و غیره دچار مشکل می کند.

 

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با استفاده از تیم پزشکی مجرب و حرفه ای در زمینه زیبایی آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی می باشد.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)