تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

3.3
(3)

یکی از امتیاز‌های بزرگ فرآیندی نظیر تزریق بوتاکس این است که عوارض جانبی زیادی را به فرد تحمیل نمی‌کند و او را در یک شرایط سخت و سنگین قرار نمی‌دهد. پس از تزریق بوتاکس، شما آزاد هستند که کلینیک را ترک کنید و به هیچ‌وجه نیازی به بستری شدن نخواهید داشت. همچنین پس از تزریق، شما می‌تواند به سراغ کار‌های همیشگی خود بروید و محدودیتی را در زندگی خود احساس نخواهید کرد. بوتاکس هیچ جای زخم، خراش، اسکار و برش بزرگی به جا نمی‌گذارد و به مراقبت‌های سنگین و بسیار حساس نیاز ندارد. وقتی این تزریق کوتاه به پایان رسید، شما باید برای مراقبت از نتایج این فعالیت، توصیه‌های لازم را از پزشک دریافت کنید. اگر شما جزء دسته افرادی هستید که با دقت، تمرکز و انرژی زیادی یک فعالیت زیبایی را پشت سر می‌گذارند و به شدت به نتایج حاصل از آن اهمیت می‌دهند، رعایت این اصول به شما کمک شایانی خواهد کرد.

یکی از سوال‌های مهم افراد، ورزش بعد از تزریق بوتاکس است. آیا می‌توان پس از تزریق بوتاکس نیز به فعالیت‌های معمول ورزشی ادامه داد؟ آیا می‌توان پس از انجام این فرآیند به سراغ فعالیت‌های سنگین بدنی رفت؟ چه زمانی پس از بوتاکس برای ورزش کردن مناسب است؟ در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس خواهیم پرداخت.

ورزش بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا ورزش کردن روی نتایج حاصل از بوتاکس تاثیر دارد؟

وقتی تزریق بوتاکس به پایان می‌رسد، پزشک توصیه می‌کند که حداقل تا ۴ ساعت از دست زدن به صورت خود به شکل جدی خودداری کنید چرا که حتی لمس ناحیه تزریق نیز ممکن است در این ساعت‌ها فشار زیادی به آن وارد کند. شما باید به طور کلی در اولین روز‌ها پس از تزریق بوتاکس، از هر فعالیتی که باعث ایجاد فشار زیادی بر ناحیه تزریق می‌شود، صرف نظر کنید. ورزش سنگین نیز یکی از همین کار‌ها به شمار می‌رود. انجام فعالیت سنگین بدنی به چند دلیل، بر روی نتایج حاصل از تزریق بوتاکس تاثیر منفی دارد. ورزش موجب تحت فشار قرار گرفتن ناحیه تزریق شده و با افزایش جریان خون در بدن، عوارض جانبی بوتاکس را برای شما تشدید می‌کند. همچنین ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس به خاطر تحرک بیش از حدی که برای شما به وجود می‌آورد، ممکن است جابجایی بوتاکس را نیز در پی داشته باشد. به همین خاطر بهتر است پس از انجام این فرآیند زیبایی تا مدتی کوتاه به سراغ انجام فعالیت‌های سنگین جسمی و ورزشی نروید.

آیا ورزش کردن روی نتایج حاصل از بوتاکس تاثیر دارد؟

مسأله مهم دیگر این است که شما در جریان انجام یک فعالیت ورزشی، دچار تعریق می‌شود. اگر در زمان پاک کردن این عرق از روی صورت خود به شکل ناخواسته‌ای به آن فشار بیاورید، ممکن است نتایج حاصل از این تزریق را به شدت تحت تاثیر قرار بدهید. این هم یکی از دلایل دیگری است که برای فاصله گرفتن از فعالیت‌های ورزشی در فاصله چند روز پس از تزریق بوتاکس مطرح می‌شود.

مطالب بیشتر: درمان افسردگی با تزریق بوتاکس

چه زمانی پس از تزریق بوتاکس، می توان ورزش کرد؟

همانطور که گفتیم شما نباید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، به سراغ فعالیت‌های ورزشی بروید. در ۴ ساعت اول شما باید حالت عمودی خود را کاملا حفظ کنید و پس از آن نیز، استراحت برای شما بسیار مهم خواهد بود. بهترین کار این است که در ۲۴ ساعت اول پس از انجام تزریق تا جایی که می‌توانید استراحت کنید و بدن خود را در آرامش نگه دارید. هر نوع فعالیت سنگین در این بازه زمانی، برای شما بسیار مضر خواهد بود. وقتی ۲۴ ساعت اولیه سپری شد، شما می‌تواند به سراغ فعالیت‌های سبکی مثل پیاده‌روی بروید. البته این پیاده‌روی نباید آنقدر زیاد جدی باشد که شما را به تعریق شدید بیاندازد و همچنین موجب خستگی بیش از حد باشد. در نتیجه یک پیاده‌روی سبک برای شما مفید خواهد بود.

به طور معمول از روز سوم تا هفتم، به عنوان روز‌های بسیار مهم و کلیدی در مورد بوتاکس نام برده می‌شود. شما در این بازه زمانی نیز بهتر است تنها فعالیت‌های سبک انجام بدهید. اگر یک ورزشکار حرفه‌ای هستید، شاید یک هفته دوری از باشگاه برای شما بسیار سخت خواهد باشد اما یک موضوع مهم را فراموش نکنید. وقتی تزریق بوتاکس انجام می‌دهید، باید نتایج این اقدام زیبایی برای مدتی کوتاه، نسبت به ورزش در اولویت قرار بگیرد. به همین خاطر دوری یک هفته‌ای از باشگاه نیز کاملا قابل تحمل خواهد بود.

بهتر است برای رسیدن به ‌ایده‌آل‌ترین نتایج از این فعالیت تا دو هفته اول فعالیت‌های سنگین ورزشی انجام ندهید. پس از آن می‌توانید به باشگاه برگردید و با انجام مراقبت‌های لازم، فعالیت‌های جدی ورزشی را از سر بگیرید. معمولا توصیه می‌شود که برای زدن وزنه‌های سنگین تا یک ماه صبر کنید اما این موضوع به طور کلی به شرایط جسمی خود افراد نیز بستگی خواهد داشت.

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس پیشانی

شنا بعد از تزریق بوتاکس

بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که آیا می‌توان پس از تزریق بوتاکس، خیلی زود به استخر رفت؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که شما تنها پس از سپری شدن ۲۴ ساعت پس از تزریق، می‌توانید به استخر بروید اما اگر یک شناگر حرفه‌ای هستید، باید کمی بیشتر منتظر بمانید چرا که شنا جزء ورزش‌هایی است که به جریان خون سرعت می‌بخشد و این موضوع بعد از بوتاکس ممکن است عوارض جانبی خاصی برای شما به وجود بیاورد. در نتیجه اگر پس از انجام این فرآیند به استخر رفتید، باید کاملا مراقب باشید تا فشاری به ناحیه تزریق وارد نشود. همچنین قرار گرفتن در معرض آب بسیار گرم یا بسیار سرد و رفتن به سونا نیز به هیچ‌وجه برای شما توصیه نمی‌شود.
فراموش نکنید که شنا نیز می‌تواند یک فعالیت سنگین ورزشی باشد. در نتیجه بهتر است تا دو هفته پس از انجام این فعالیت زیبایی، قید شنا کردن را بزنید.

چگونه یک تزریق بوتاکس موفق داشته باشیم؟

چگونه یک تزریق بوتاکس موفق داشته باشیم؟

برای آن که یک تزریق بوتاکس موفق را پشت سر بگذاریم، توجه به چند نکته ساده ولی مهم، کافی خواهد بود:

  • برنامه‌ریزی داشته باشید.

داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند، به شدت برای شما مفید و کارساز خواهد بود. به کمک این برنامه، می‌توانید این فرآیند را به خوبی پشت سر بگذارید. شما نباید دست به کاری بزنید که برای نتیجه بوتاکس خطرناک باشد.

  • به پزشک معتبر مراجعه کنید.

اگر پزشک شما تخصص و مهارت کافی نداشته باشد، این تزریق به یک کابوس تبدیل خواهد شد چرا که ممکن است هم بوتاکس نادرستی برای تزریق انتخاب شود و هم تکنیک مناسبی در تزریق به کار نرود.

  • به یک کلینیک مجاز مراجعه کنید.

بوتاکس وقتی نتیجه می‌دهد که در بهترین کلینیک تزریق بوتاکس و با شرایط کاملا مطلوب صورت بگیرد. در غیر این صورت امکان به کار رفتن برند‌های بی‌کیفیت بوتاکس برای شما وجود خواهد داشت.

  • اصول مراقبتی تزریق بوتاکس را جدی بگیرید.

هم قبل و هم بعد از تزریق، باید اصول لازم برای مراقبت از خود را به شدت جدی بگیرید. خودداری از ورزش پس از تزریق بوتاکس در اولین روز‌ها پس از انجام آن، یکی از همین اصول به شمار می‌رود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3.3 / 5. 3

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *