تزریق بوتاکس

ورزش بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

ورزش بعد از تزریق بوتاکس 

یکی از امتیاز های بزرگ فرآیندی نظیر تزریق بوتاکس، این است که عوارض جانبی زیادی را به فرد تحمیل نمی کند و او را در یک شرایط سخت و سنگین قرار نمی دهد. پس از تزریق بوتاکس، شما آزاد هستند که کلینیک را ترک کنید و به هیچ وجه نیازی به بستری شدن نخواهید داشت.

همچنین پس از تزریق بوتاکس، شما می تواند به سراغ کار های همیشگی خود بروید و محدودیتی را در زندگی خود احساس نکنید. بوتاکس نه یک جراحی است و نه خراش، نه اسکار و برش بزرگی به جا می گذارد و نه به مراقبت های سنگین و بسیار حساس نیاز دارد.

 

ورزش بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

 

وقتی این تزریق کوتاه به پایان رسید، شما اصول لازم برای مراقبت از نتایج این فعالیت را از پزشک دریافت خواهید کرد. اگر شما جزو دسته افرادی هستید که با دقت، تمرکز و انرژی زیادی یک فعالیت زیبایی را پشت سر می گذارند و به شدت به نتایج حاصل از آن اهمیت می دهند، رعایت این اصول به شما کمک شایانی خواهد کرد.

یکی از سوال های مهم افراد پس از انجام این فرآیند، به ورزش کردن مربوط می شود. آیا می توان پس از تزریق بوتاکس نیز به فعالیت های معمول ورزشی ادامه داد؟ آیا می توان پس از انجام این فرآیند به سراغ فعالیت های سنگین بدنی رفت؟ چه زمانی پس از بوتاکس برای ورزش کردن مناسب است؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال ها، با این مطلب همراه ما باشید.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738  تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا ورزش کردن روی نتایج حاصل از بوتاکس تاثیر دارد؟

وقتی تزریق بوتاکس به پایان می رسد، پزشک توصیه می کند که حداقل تا 4 ساعت از دست زدن به صورت خود به شکل جدی خودداری کنید. چرا که حتی لمس ناحیه تزریق نیز ممکن است در این ساعت ها فشار زیادی به آن وارد کند. شما باید به طور کلی در اولین روزها از انجام هر فعالیتی که باعث ایجاد فشار زیاد روی ناحیه انجام تزریق می شود صرف نظر کنید. ورزش سنگین نیز یکی از همین کارها به شمار می رود.

 

آیا ورزش کردن روی نتایج حاصل از بوتاکس تاثیر دارد؟

 

انجام فعالیت سنگین بدنی به چند دلیل، روی نتایج حاصل از تزریق بوتاکس تاثیر منفی دارد. ورزش موجب تحت فشار قرار گرفتن ناحیه تزریق می شود، با افزایش جریان خون در بدن عوارض جانبی بوتاکس را برای شما تشدید می کند و به خاطر تحرک بیش از حدی که برای شما به وجود می آورد، ممکن است جابجایی بوتاکس را نیز در پی داشته باشد. به همین خاطر بهتر است پس از انجام این فرآیند زیبایی تا مدتی کوتاه به سراغ انجام فعالیت های سنگین جسمی و ورزشی نروید.

مسئله مهم دیگر این است که شما در جریان انجام یک فعالیت ورزشی، دچار تعریق می شود. اگر در زمان پاک کردن این عرق از روی صورت خود به شکل ناخواسته ای به آن فشار بیاورید، ممکن است نتایج حاصل از این تزریق را به شدت تحت تاثیر قرار بدهید. این هم یکی از دلایل دیگری است که برای فاصله گرفتن از فعالیت های ورزشی در فاصله چند روز پس از تزریق بوتاکس مطرح می شود.

 

چه زمانی پس از تزریق بوتاکس، می توان ورزش کرد؟

همان طور که گفتیم شما نباید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس، به سراغ فعالیت های ورزشی بروید. در 4 ساعت اول شما باید حالت عمودی خود را کاملا حفظ کنید و پس از آن نیز، استراحت برای شما بسیار مهم خواهد بود. بهترین کار این است که در 24 ساعت اول پس از انجام تزریق تا جایی که می توانید استراحت کنید و بدن خود را در آرامش نگه دارید. هر نوع فعالیت سنگین در این بازه زمانی، برای شما بسیار مضر خواهد بود.

وقتی 24 ساعت اولیه سپری شد، شما می تواند به سراغ فعالیت های سبکی مثل پیاده روی بروید. البته این پیاده روی نباید آنقدر زیاد و جدی باشد که شما را به تعریق شدید بیاندازد و همچنین موجب خستگی بیش از حد باشد. در نتیجه یک پیاده روی سبک برای شما مفید خواهد بود.

به طور معمول از روز سوم تا هفتم، به عنوان روزهای بسیار مهم و کلیدی در مورد بوتاکس نام برده می شود. شما در این بازه زمانی نیز، بهتر است تنها فعالیت های سبک انجام بدهید. اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید، شاید یک هفته دوری از باشگاه برای شما بسیار سخت خواهد باشد اما یک موضوع مهم را فراموش نکنید.

وقتی تزریق بوتاکس انجام می دهید، این موضوع باید برای مدتی کوتاه نسبت به ورزش در اولویت قرار بگیرد. به همین خاطر دوری یک هفته ای از باشگاه نیز، کاملا قابل تحمل خواهد بود.

بهتر است برای رسیدن به ایده آل ترین نتایج از این فعالیت تا دو هفته اول فعالیت های سنگین ورزشی انجام ندهید. پس از آن، می توانید به باشگاه برگردید و با انجام مراقبت های لازم، فعالیت های جدی ورزشی را از سر بگیرید. معمولا توصیه می شود که برای زدن وزنه های سنگین تا یک ماه صبر کنید اما این موضوع به طور کلی به شرایط جسمی خود افراد نیز بستگی خواهد داشت.

 

شنا بعد از تزریق بوتاکس

بسیاری از افراد دوست بدانند که آیا می توانند پس از تزریق بوتاکس، خیلی زود به استخر بروند؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که شما تنها پس از سپری شدن 24 ساعت پس از تزریق، می توانید به استخر بروید اما اگر یک شناگر حرفه ای هستید، باید کمی بیشتر منتظر بمانید.

چرا که شنا جزو ورزش هایی است که به جریان خون سرعت می بخشند و این موضوع بعد از بوتاکس ممکن است عوارض جانبی خاصی برای شما به وجود بیاورد.

در نتیجه اگر پس از انجام این فرآیند به استخر رفتید نیز باید کاملا مراقب باشید تا فشاری به ناحیه تزریق وارد نشود. همچنین قرار گرفتن در معرض آب بسیار گرم یا بسیار سرد و رفتن به سونا نیز به هیچ وجه برای شما توصیه نمی شود.

فراموش نکنید که شنا نیز می تواند یک فعالیت سنگین ورزشی باشد. در نتیجه بهتر است تا دو هفته پس از انجام این فعالیت زیبایی، قید شنا کردن را بزنید.

 

چگونه یک تزریق بوتاکس موفق داشته باشیم؟

برای آن که یک تزریق بوتاکس موفق را پشت سر بگذاریم، توجه به چند نکته ساده ولی مهم، کافی خواهد بود.

 

چگونه یک تزریق بوتاکس موفق داشته باشیم؟

 

  • برنامه ریزی داشته باشد

داشتن یک برنامه ریزی دقیق و هدفمند، به شدت برای شما مفید و کارساز خواهد بود. به کمک این برنامه، می توانید این فرآیند را به خوبی پشت سر بگذارید و هیچ کاری هم انجام ندهید که برای نتایج آن، مضر و مخرب باشد.

  • به پزشک معتبر مراجعه کنید

اگر پزشک شما تخصص و مهارت کافی نداشته باشد، این تزریق به یک کابوس تبدیل خواهد شد. چرا که ممکن است هم بوتاکس نادرستی برای تزریق انتخاب شود و هم تکنیک مناسبی در تزریق به کار نرود.

  • به یک کلینیک مجاز مراجعه کنید

بوتاکس وقتی نتیجه می دهد که در بهترین کلینیک تزریق بوتاکس و با شرایط کاملا مطلوب صورت بگیرد. در غیر این صورت امکان به کار رفتن برند های بی کیفیت بوتاکس برای شما وجود خواهد داشت.

  • رعایت اصول مراقبت

هم قبل و هم بعد از تزریق، باید اصول لازم برای مراقبت از خود را به شدت جدی بگیرید. ورزش نکردن در اولین روزهای پس از انجام این فرآیند، یکی از همین اصول به شمار می رود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان