1. خانه
  2. پوست و مو
  3. تزریق بوتاکس
  4. آنچه در مورد ورزش بعد از بوتاکس باید بدانید – چقدر بعد از بوتاکس می توانم فعالیت ورزشی را شروع کنم؟

آنچه در مورد ورزش بعد از بوتاکس باید بدانید – چقدر بعد از بوتاکس می توانم فعالیت ورزشی را شروع کنم؟

ورزش بعد از تزریق بوتاکس

یکی از امتیاز‌های بزرگ فرآیندی نظیر تزریق بوتاکس این است که عوارض جانبی زیادی را به فرد تحمیل نمی‌کند و او را در یک شرایط سخت و سنگین قرار نمی‌دهد. پس از تزریق بوتاکس، شما آزاد هستند که کلینیک را ترک کنید و به هیچ‌وجه نیازی به بستری شدن نخواهید داشت. همچنین پس از تزریق، شما می‌تواند به سراغ کار‌های همیشگی خود بروید و محدودیتی را در زندگی خود احساس نخواهید کرد. بوتاکس هیچ جای زخم، خراش، اسکار و برش بزرگی به جا نمی‌گذارد و به مراقبت‌های سنگین و بسیار حساس نیاز ندارد. وقتی این تزریق کوتاه به پایان رسید، شما باید برای مراقبت از نتایج این فعالیت، توصیه‌های لازم را از پزشک دریافت کنید. اگر شما جزء دسته افرادی هستید که با دقت، تمرکز و انرژی زیادی یک فعالیت زیبایی را پشت سر می‌گذارند و به شدت به نتایج حاصل از آن اهمیت می‌دهند، رعایت این اصول به شما کمک شایانی خواهد کرد.

یکی از سوال‌های مهم افراد، ورزش بعد از تزریق بوتاکس است. آیا می‌توان پس از تزریق بوتاکس نیز به فعالیت‌های معمول ورزشی ادامه داد؟ آیا می‌توان پس از انجام این فرآیند به سراغ فعالیت‌های سنگین بدنی رفت؟ چه زمانی پس از بوتاکس برای ورزش کردن مناسب است؟ در این مقاله به بررسی نکاتی پیرامون ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس خواهیم پرداخت.

ورزش بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا ورزش کردن روی نتایج حاصل از بوتاکس تاثیر دارد؟

وقتی تزریق بوتاکس به پایان می‌رسد، پزشک توصیه می‌کند که حداقل تا ۴ ساعت از دست زدن به صورت خود به شکل جدی خودداری کنید چرا که حتی لمس ناحیه تزریق نیز ممکن است در این ساعت‌ها فشار زیادی به آن وارد کند. شما باید به طور کلی در اولین روز‌ها پس از تزریق بوتاکس، از هر فعالیتی که باعث ایجاد فشار زیادی بر ناحیه تزریق می‌شود، صرف نظر کنید. ورزش سنگین نیز یکی از همین کار‌ها به شمار می‌رود. انجام فعالیت سنگین بدنی به چند دلیل، بر روی نتایج حاصل از تزریق بوتاکس تاثیر منفی دارد. ورزش موجب تحت فشار قرار گرفتن ناحیه تزریق شده و با افزایش جریان خون در بدن، عوارض جانبی بوتاکس را برای شما تشدید می‌کند. همچنین ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس به خاطر تحرک بیش از حدی که برای شما به وجود می‌آورد، ممکن است جابجایی بوتاکس را نیز در پی داشته باشد. به همین خاطر بهتر است پس از انجام این فرآیند زیبایی تا مدتی کوتاه به سراغ انجام فعالیت‌های سنگین جسمی و ورزشی نروید.

آیا ورزش کردن روی نتایج حاصل از بوتاکس تاثیر دارد؟

مسأله مهم دیگر این است که شما در جریان انجام یک فعالیت ورزشی، دچار تعریق می‌شود. اگر در زمان پاک کردن این عرق از روی صورت خود به شکل ناخواسته‌ای به آن فشار بیاورید، ممکن است نتایج حاصل از این تزریق را به شدت تحت تاثیر قرار بدهید. این هم یکی از دلایل دیگری است که برای فاصله گرفتن از فعالیت‌های ورزشی در فاصله چند روز پس از تزریق بوتاکس مطرح می‌شود.

مطالب بیشتر: درمان افسردگی با تزریق بوتاکس

آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس مجاز است؟
  1. تا ۴ ساعت نباید هیچگونه فشاری محل تزریق وارد گردد.
  2.  در روز‌های اول از انجام هر فعالیتی خودداری کنید.
دلیل خودداری از ورزش در یک هفته اول بعد از تزریقانجام ورزش و فعالیت سنگین تأثیر منفی بر نتیجه تزریق گذاشته و شدت عوارض را بیشتر می‌کند.

چقدر بعد بوتاکس میشه ورزش کرد؟

پس از تزریق بوتاکس، جراح زیبایی یا پرستار به شما در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق نکاتی را مطرح خواهد کرد. حداقل ۳ ساعت پس از درمان باید از هرگونه ورزش صورت بعد از بوتاکس خودداری کنید. حدود یک ساعت بعد از درمان می‌توانید اخم کرده و ابروهای خود را بالا ببرید. انجام این تمرینات صورت ضروری نیست، اما ممکن است به نتایج بهتری منجر شود.

خوشبختانه، بوتاکس یک درمان با حداقل زمان استراحت است، به این معنی که برنامه ورزشی شما نیاز به تغییر زیادی نخواهد داشت. با این حال، چند واقعیت در مورد تمرینات پس از بوتاکس وجود دارد که بهتر است بدانید.

بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از بوتاکس از انجام ورزش بدنی شدید اجتناب کنید چون ورزش شدید جریان خون را در سراسر بدن شما افزایش می‌دهد. هرچند جریان خون برای پوست و سلامت کلی شما عالی است، ولی افزایش جریان خون بلافاصله پس از بوتاکس ممکن است به حرکت مواد تزریقی به مناطق اطراف کمک کند. این حرکت احتمالی مواد شما را در معرض خطر عوارض جانبی ناخواسته‌ای مانند افتادگی ابروها و پلک‌ها قرار می‌دهد.

پس حداقل ۴ ساعت انتظار برای ورزش متوسط، به بوتاکس زمان می‌دهد تا در جای خود قرار گیرد و به جایی که نباید حرکت کند. اگر یوگا یا ورزش‌های شدیدی را انجام می‌دهید که ضربان قلبتان به بیش از ۱۳۰ می‌رسد، توصیه می‌شود که ۲۴ ساعت پس از تزریق با بوتاکس صبر کنید. پس از اتمام این ۲۴ ساعت، میتوانید هر ورزشی که میخواهید انجام دهید.

مطالب بیشتر: تزریق بوتاکس پیشانی

شنا بعد از تزریق بوتاکس

بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که آیا می‌توان پس از تزریق بوتاکس، خیلی زود به استخر رفت؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که شما تنها پس از سپری شدن ۲۴ ساعت پس از تزریق، می‌توانید به استخر بروید اما اگر یک شناگر حرفه‌ای هستید، باید کمی بیشتر منتظر بمانید چرا که شنا جزء ورزش‌هایی است که به جریان خون سرعت می‌بخشد و این موضوع بعد از بوتاکس ممکن است عوارض جانبی خاصی برای شما به وجود بیاورد. در نتیجه اگر پس از انجام این فرآیند به استخر رفتید، باید کاملا مراقب باشید تا فشاری به ناحیه تزریق وارد نشود. همچنین قرار گرفتن در معرض آب بسیار گرم یا بسیار سرد و رفتن به سونا نیز به هیچ‌وجه برای شما توصیه نمی‌شود.
فراموش نکنید که شنا نیز می‌تواند یک فعالیت سنگین ورزشی باشد. در نتیجه بهتر است تا دو هفته پس از انجام این فعالیت زیبایی، قید شنا کردن را بزنید.

ورزش صورت بعد بوتاکس

برای افرادی که نمی‌توانند سه یا چهار روز صبر کنند تا اثرات صاف کننده چروک تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) شروع شود، یک مطالعه جدید پزشکی Northwestern نشان می‌دهد که ورزش صورت بعد از بوتاکس، تغییر ظاهر را تا حدود یک روز سرعت می‌بخشد. بوتاکس می‌تواند خطوط اخم پیشانی و چین‌وچروک‌های پای کلاغی را کاهش دهد و ظاهری آرام و جوان به افراد بدهد که برای چندین ماه دوام می‌آورد. اما تأثیرات بوتاکس روی پوست زمان‌بر است و مدت زمانی طول می‌کشد تا بوتاکس به طور کامل جذب پوست شود.

نتایج نشان می دهد که ورزش صورت بعد از بوتاکس می‌تواند باعث کاهش چین و چروک یک روز زودتر شود. از نظر علمی گفته می‌شود که بوتاکس به گیرنده‌های سلول‌های عصبی متصل می‌شود تا ماهیچه‌ها را صافتر کرده و خطوط و چین و چروک پوست را از بین ببرد و این امکان وجود دارد که ورزش این روند اتصال را تسریع کند.

<h3چگونه یک تزریق بوتاکس موفق داشته باشیم؟

چگونه یک تزریق بوتاکس موفق داشته باشیم؟

برای آن که یک تزریق بوتاکس موفق را پشت سر بگذاریم، توجه به چند نکته ساده ولی مهم، کافی خواهد بود:

  • برنامه‌ریزی داشته باشید

داشتن یک برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند، به شدت برای شما مفید و کارساز خواهد بود. به کمک این برنامه، می‌توانید این فرآیند را به خوبی پشت سر بگذارید. شما نباید دست به کاری بزنید که برای نتیجه بوتاکس خطرناک باشد.

  • به پزشک معتبر مراجعه کنید

اگر پزشک شما تخصص و مهارت کافی نداشته باشد، این تزریق به یک کابوس تبدیل خواهد شد چرا که ممکن است هم بوتاکس نادرستی برای تزریق انتخاب شود و هم تکنیک مناسبی در تزریق به کار نرود.

  • به یک کلینیک مجاز مراجعه کنید

بوتاکس وقتی نتیجه می‌دهد که در بهترین کلینیک تزریق بوتاکس و با شرایط کاملا مطلوب صورت بگیرد. در غیر این صورت امکان به کار رفتن برند‌های بی‌کیفیت بوتاکس برای شما وجود خواهد داشت.

  • اصول مراقبتی تزریق بوتاکس را جدی بگیرید

هم قبل و هم بعد از تزریق، باید اصول لازم برای مراقبت از خود را به شدت جدی بگیرید. خودداری از ورزش پس از تزریق بوتاکس در اولین روز‌ها پس از انجام آن، یکی از همین اصول به شمار می‌رود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه تزریق بوتاکس خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed