تزریق چربی که به نام انتقال چربی نیز شناخته می‌شود، برای اولین بار در اوایل قرن بیستم استفاده شد ولی در ۲ دهه گذشته پیشرفت‌های چشمگیر و قابل اطمینانی حاصل کرده است و تأثیرات ماندگار‌تری دارد. چهره شاداب و زیبا برجسته‌ترین ویژگی ظاهری بشر به حساب می‌آید و انگیزه تغییر شکل ظاهری آن برای اهداف زیبایی سابقه طولانی دارد. همانگونه که گفته شود در سال‌های اخیر یک روش مطمئن به نام تزریق چربی برای این هدف شناخته شده که به طور گسترده مورد استفاده است. در سراسر جهان در سال تعداد زیادی تقاضای مدلینگ صورت با تزریق چربی را دارند؛ زیرا انتقال چربی به دلایل داشتن خاصیت جوانسازی پوست می‌تواند در کنار ایجاد ظاهری جوان، زاویه صورت را هم عوض کند.

اینفوگرافیک مدلینگ صورت با تزریق چربی

تزریق چربی دارای حیطه استفاده گسترده است و این مورد هم به یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن تبدیل شده است. صورت تحت تأثیر عوامل مختلف یا به دلایل ژنتیکی ممکن است فرم دلخواه فرد را نداشته باشد و برای حل این مشکل می‌توان از جراحی زیبایی یا روش‌های تزریقی استفاده کرد. گاهی با گذر زمان، پوست انسان دچار چین و چروک می‌شود و یا حتی گونه‌ها و نواحی صورت و زیر چشم، برجستگی‌ خود را از دست می‌دهند که چاره این کار، تزریق چربی و دادن حجم به آن نقاط است. با این حال نباید فرض کرد که این عمل محدودیت سنی دارد بلکه از ۱۸ سال به بالا تمامی متقاضیان می‌توانند از مزایای این عمل استفاده کنند.

مدلینگ صورت با تزریق چربی

منظور از مدلینگ صورت چیست؟

مدلینگ چهره یا صورت دسته‌ای از روش‌های مراقبت از زیبایی است که عمدتاً در صنعت مد و فشن به کار برده می‌شود. هدف از انجام مادلینگ صورت داشتن چهره‌ای جذاب و متقارن بدون استفاده از لوازم آرایش می‌باشد. تغییر شکل کلی چهره با استفاده از تزریق چربی به صورت مدلینگ نیاز به برنامه ریزی دقیق و انتخاب پزشک و کلینیک معتبر برای رسیدن به نتیجه ایده آل دارد. دکتر حمیدرضا خراسانی پیشرو در انجام تکنیک‌های مدلینگ صورت بدون جراحی هستند که در کلینیک تخصصی پوست و موی هلیا فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند. ایشان با استفاده از چربی اتولوگ (چربی استخراج شده از بدن خود زیباجو) و یا ژل‌های استاندارد و معتبر اقدام به زاویه سازی صورت در نواحی گونه، چانه، خط فک و لب‌ها با توجه به سلیقه و نظر زیباجو می‌نمایند. در پایان جلسه مدلینگ خواهید دید که تقارن صورت شما به طور کامل رعایت شده و نقوص و کم حجمی‌ها از بین رفته است.

هدف از مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست ؟

هدف از مادلینگ صورت با تزریق چربی این است که شما ویژگی‌های صورت خود را بدون نیاز به جراحی زیبایی بهبود دهید و خطوط آن را متعادل و برجسته نمایید! کانتورینگ صورت با تزریق چربی می‌تواند صورت شما را لیفت و تا حد نیاز حجیم کند تا ظاهری جوان‌تر ایجاد کرده و ویژگی‌های صورت زنانه یا مردانه‌تان را تقویت کند. با استفاده از این روش علاوه بر اینکه زمان کمتری را برای بهبودی نیاز خواهید داشت، بلکه نتایج ایمن، قابل پیش بینی و طولانی مدتی را تجربه می‌کنید. حجم‌دهی گونه، لب و زاویه سازی فک با تزریق چربی اگر در یک مرکز زیبایی معتبر و باتجربه توسط یک پزشک ماهر انجام شود، عوارض جانبی جدی را به دنبال نخواهد داشت و شما را به نتایج ایده‌آلتان خواهد رساند.

منظور از مدلینگ صورت چیست؟ مدلینگ صورت همان زاویه‌سازی چهره است که از طریق فرم دادن به زوایای کلی چهره و تغییر فرم چانه و گونه، حالت کلی صورت شما تغییر خواهد کرد.
ماندگاری مدلینگ صورت با ترانسفر چربی

 

قطعاً هر اندازه متابولیسم بدن شما بیشتر باشد چربی‌ها زودتر تجزیه شده و در نتیجه اثر مدلینگ صورت با انتقال چربی کوتاه‌تر خواهد شد. بنابراین لازم است برای حفظ نتیجه تزریق، این تکنیک زیبایی را مجدداً تکرار کنید.
عوارض مدلینگ صورت با تزریق چربی اگر این تکنیک زیبایی را به متخصص حرفه‌ای سپرده و نکات مراقبتی را رعایت کنید تنها با ورم و التهاب و کبودی بعد از تزریق مواجه خواهید شد که این عارضه‌ها حداکثر یک هفته دوام دارند.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست

این روز‌ها تزریق چربی به قدری پیشرفت کرده است که در داخل ایران و حتی در سطح بین‌المللی به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی تبدیل شده است. در ادامه به تزریق چربی به عنوان روشی کارآمد برای مدلینگ صورت و طریقه‌ استفاده از آن و همچنین مزایا و نتایج تزریق چربی پرداخته می‌شود.

مطالب بیشتر: فرم دهی بینی با تزریق چربی

آیا مدلینگ صورت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

براساس معیار‌های زیبایی‌شناسی، فرم V شکل صورت یکی از راز‌های جذابیت ظاهری است که به مدلینگ صورت یا زاویه‌سازی صورت هم شهرت دارد. مدلینگ صورت را می‌توان بخشی از روند مدرن شدن دانست؛ زیرا با توجه به سرعت پیشرفت فضای مجازی و پلتفرم‌هایی چون اینستاگرام همه و همه دوست دارند در زیباترین حالت خود به نظر بیایند که چه بسا این زیبایی راه موفقیت را باز کند. جالب است بدانید با استفاده از لوازم آرایشی می‌توان به صورت زاویه بخشید اما این فقط برای یک شب ممکن است و پس از آن در صورت پاک شدن، مدلینگ صورت از بین خواهد رفت، طبیعتا متقاضیان دنبال یک راه و روش دائمی هستند. در این میان جراحی زیبایی و پلاستیک به کمک آمده است تا این نیاز را برآورده سازد. در میان روش‌های مختلفی چون تزریق ژل، بوتاکس، پروتز، استفاده از نخ برای لیفتینگ صورت و جراحی‌های بازی چون جراحی فک، تزریق چربی هم به جایگاه خاصی رسیده و سالانه افرادی زیادی برای خواهان مدلینگ صورت با انتقال چربی هستند.

طبیعی بودن مواد استفاده شده در تزریق چربی و استخراج آن از بدن خود فرد برای مدلینگ صورت، یکی از دلایلی است که افراد زیادی را برای تزریق چربی ترغیب می‌کند. همه می‌دانند تزریق چربی، تاثیری فوری بر روی صورت دارد. در نتیجه ایجاد زاویه یا مدلینگ صورت می‌تواند در زمانی بسیار سریع انجام بگیرد. افراد زیادی هستند که از جراحی ترس دارند و یا بدن آن‌ها با موادی که در تزریق ژل و بوتاکس و لیفت با نخ استفاده می‌شود، حساسیت از خود بروز می‌دهد. اگر این افراد برای زاویه‌سازی صورت مُصر هستند اما در انتخاب روشی کارآمد دچار شک و تردید هستند باید بدانند شیوه‌های موثر دیگری هم وجود دارد. بنابراین به این افراد توصیه می‌شود اگر به دنبال چهره خاص و مدلینگ صورت خود هستند به تزریق چربی به عنوان یک راه‌حل موثر و دارای نتایج خوب فکر کنند.

آیا مدلینگ صورت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

آمادگی قبل از مدلینگ صورت تزریق چربی

تغییر فرم صورت با مدلینگ با استفاده از انتقال چربی (که به عنوان پیوند چربی یا تزریق چربی نیز شناخته می‌شود)، نوعی فرآیند دو مرحله‌ای همراه با جراحی است که طی آن چربی از یک ناحیه بدن به عضوهای صورت منتقل می‌شود. این کار با هدف ایجاد بهبود و برجسته سازی ویژگی‌های عضوهای صورت انجام می‌شود. در اغلب موارد به منظور انتقال چربی، از روشی مشابه لیپوساکشن برای استخراج چربی از شکم، پهلوها و یا ران استفاده می‌شود، سپس توسط دستگاه سانتریفیوژ تخلیص می‌شود و در نهایت از طریق سرنگ‌های مخصوص به خط فک، چانه و گونه و لب‌ها تزریق می‌شود. مانند هر روش مراقبت از زیبایی دیگری، آگاهی از نحوه می‌تواند برای کمک به کاهش اضطراب قبل از عمل بسیار مفید واقع شود. قبل از فرآیند مدلینگ صورت با تزریق چربی باید مراحل آماده سازی را طی کنید و برای عمل حاضر شوید؛ این مراحل عبارت هستند از:

 1. کنار گذاشتن سیگار: حتی اگر نمی توانید برای همیشه سیگار و دیگر دخانیات را ترک کنید، باید حداقل شش هفته قبل و بعد از هر عمل پزشکی از جمله انتقال چربی، آن‌ها را کنار بگذارید. علت آن این است که ثابت شده سیگار فرآیندهای مختلف بدن از جمله روند بهبودی را به خطر انداخته و سرعت آن را کم می‌کند. به این معنا که ممکن است بهبودی بدن شما نسبت به زمانی که فرد غیر سیگاری بودید به میزان قابل توجهی بیشتر طول بکشد. سیگار کشیدن خطر عوارضی مانند عفونت و خونریزی را نیز افزایش می‌دهد.
 2. عدم مصرف الکل: کنار گذاشتن الکل نیز یکی از مهمترین تمهیداتی است که قبل از مادلینگ صورت با انتقال چربی باید در نظر داشت. الکل موجب رقیق شدن خون، افزایش میزان خونریزی و ابتلا به عفونت و دیگر عوارض جانبی می‌شود.
 3. در جلسه مشاوره قبل از مادلینگ حتما شرکت کنید: قبل از اینکه برای روش انتقال چربی اقدام نمایید، ابتدا باید در یک جلسه مشاوره با پزشک یا دستیار او حضور داشته باشید تا تایید شود که شما گزینه مناسبی برای تزریق چربی به صورتتان برای مدلینگ کردن هستید. در طول این ملاقات، پزشک شما ممکن است تشخیص دهد داروهای خاصی که مصرف می‌کنید، برای استفاده قبل، حین و بعد از انتقال چربی نامناسب هستند. به این ترتیب ممکن است به شما توصیه شود که مصرفشان را متوقف کنید یا قبل از جراحی داروی دیگری را جایگزین نمایید. برای اطمینان از ایمنی عمل خود، باید مطمئن شوید که تمام دستورالعمل‌های قبل از عمل، به ویژه دستورالعمل‌های مربوط به داروها را دنبال می‌کنید.
 4. داشتن سلامتی عمومی مهم است: پزشک خود را قبل از انتقال چربی در جریان مشکلات سلامتی خود قرار دهید؛ به خصوص اگر دچار مشکلاتی همچون فشار خون غیر قابل کنترل، دیابت، اختلالات انعقادی خون، بیماری‌های قلبی و ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند HIV یا هپاتیت هستید.

آزمایشات لازم قبل از مادلینگ صورت با تزریق چربی

برخی از فاکتورهای خونی لازم است قبل از مادلینگ صورت با چربی تعیین سطح و اندازه شوند که تا حد ممکن از بروز اتفاقات غیر قابل انتظار جلوگیری گردد. بنابراین پزشک ممکن است قبل از این عمل از شما بخواهد که اط بابت عوامل زیر مورد آزمایش قرار بگیرید:

 1. شمارش سلول‌های خونی (CBC)
 2. زمان و مقدار لخته شدن خون (PT و PTT)
 3. وجود یا عدم وجود ویروس‌های فعال مانند HB (IgG,IgM)، HIV (IgG,IgM) و …

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

 1. برای مدلینگ صورت با انتقال چربی ابتدا فرد باید به انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص در این زمینه بپردازد. در جلسات مشاوره و معاینه، فرد عیوب صورت خود را و همچنین انتظاراتی را که برای زاویه‌سازی صورت از طریق تزریق چربی دارد مطرح می‌کند و مشاوره‌های لازم را نیز دریافت خواهد کرد.
 2. بعد از انتخاب قطعی تزریق چربی برای فرد و تعیین وقت، ابتدا ناحیه مدنظر برای استخراج چربی انتخاب می‌شود. به طور کلی باسن، شکم و ران پا محل مناسبی برای استخراج سلول‌های چربی هستند. چربی این نواحی چون مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند و زود جذب بدن نمی‌شوند به عنوان بهترین نقاط بدن جهت برداشت چربی محسوب می‌شوند. با برش‌های ریز و چند میلی‌متری و با دستگاه‌های مخصوص این کار انجام می‌شود. از آنجایی که بافت‌های چربی نیاز دارند تا به صحیح‌ترین شکل ممکن برداشت شوند، نباید در خلل برداشت هیچ آسیبی ببیند.
 3. سپس چربی برداشت شده باید در دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرد تا با چرخش سریع، سلول‌های چربی از ناخالصی‌ها جدا شده و آماده تزریق گردند. این مرحله اگر به دست یک پزشک ماهر انجام شود به چربی‌ها کمتر آسیب رسانده می‌شود و تزریق چربی موفقیت‌آمیزتر خواهد بود.
 4. مرحله آخر در انتقال چربی برای مدلینگ یا زاویه‌سازی صورت، تعیین دقیق محل‌های تزریق است و بعد از آن با سرنگ‌هایی که برای این کار تدارک دیده شده است عملیات انتقال چربی تکمیل می‌شود. این مراحل اغلب با بی‌حسی موضعی طی می‌شوند و بنابراین فرد در جریان کار، درد و سوزش بسیار کمی را حس خواهد کردو به دلیل اینکه چربی انتقالی از بدن خود فرد است، احتمال عفونت و انتقال بیماری‌ها بسیار نادر و کم خواهد بود؛ زیرا سیستم ایمنی بدن این بافت‌ها را به عنوان عامل بیگانه تشخیص نمی‌دهد. سلول‌ها نیز بعد از مدتی در چرخه حیا و خونرسانی قرار گرفته و صورت بعد از فروکش کردن تورم و التهاب جزئی، حالت طبیعی‌تر به خود خواهد گرفت.

مطالب بیشتر: کاهش وزن قبل از تزریق چربی

نکاتی که قبل و پس از مدلینگ صورت با تزریق چربی باید رعایت کنیم

 1. عمولا نکات پیش از عمل به اندازه خود عمل مهم هستند. پیش از تزریق چربی، باید استحمام کنید تا پس از تزریق چربی، مشکلی نداشته باشید.
 2. از مصرف مسکن‌ها، الکل و دخانیات به مدت دو هفته قبل و بعد از از تزریق باید دوری کنید. همه این موارد ممکن است باعث رقیق شدن خون شده و در حین تزریق مشکل ایجاد شود.
 3. پس از تزریق چربی نباید به مدت یک هفته در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. همچنین از حضور در مکان‌هایی چون سولاریوم هم خودداری کنید.
 4. در صورتی که بیماری خاصی داشته و یا به ماده بی‌حسی حساسیت دارید حتما موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 5. بعد از عمل رژیم غذایی مناسبی داشته و آب کافی بنوشید.
 6. تا مدتی که متخصص توصیه می‌کند در زمان استراحت، سر بالاتر از بدن باشد تا ورم پوستی کاهش یابد.
 7. اگر پزشک برای شما دارویی تجویز می‌کند حتما به طور کامل مصرف نمایید.

انواع و اقسام مدلینگ صورت با تزریق چربی

انواع و اقسام مدلینگ صورت با تزریق چربی

همانگونه که اشاره شد پزشک با توجه به انتظارات فرد و البته مشخصات صورت، برای مدلینگ اقدام خواهد کرد. گاهی تنها زاویه‌سازی فک برای مدلینگ صورت کافی نیست. تزریق چربی نیز تنها برای فک کاربرد ندارد.
در اثر عوامل مختلفی ممکن است فرم چهره در ناحیه‌های مختلف دچار عیوبی باشد و از تزریق چربی برای تمام این موارد می‌توان استفاده نمود که عبارتند از:

 • چین و چروک در ناحیه اطراف چشم و افتادگی پلک

چشم فاکتور مهمی در گیرایی صورت هستند و بالا رفتن سن و از دست دادن چربی به فرم زیبای آن‌ها صدمه می‌زند. با انتقال چربی می‌توان به بازگرداندن شادابی به این ناحیه‌ها کمک کرد.

 • خطوط کنار لب و بینی

لب‌ها و بینی نیز در ظاهر اثر‌گذار هستند و چین و چروک خطوط آن‌ها در اثر بالا رفتن سن، استرس و مصرف دخانیات آزاردهنده می‌شود که انتقال چربی به کمک آمده و آن‌ها را رفع می‌نماید.

 • فک

فرم فک و گاهی لاغری آن، صورت را از حالت ‌ایده‌ال خارج می‌کند. از تزریق چربی به عنوانی روشی کارآمد برای زاویه‌سازی فک می‌توان استفاده نمود.

به طور کلی در نواحی دارای چین و چروک، افتادگی و برای خطوط عمیقی که در صورت وجود دارد از انتقال چربی می‌توان استفاده نمود.

شیوه های جایگزین مدلینگ صورت با تزریق چربی

شیوه های جایگزین مدلینگ صورت با تزریق چربی

علاوه بر تزریق چربی که یک روش غیر تهاجمی و تزریقی است، می‌توان برای مدلینگ صورت به روش‌های دیگری هم متوسل شد. فرد اگر از میزان چربی مناسب برای انتقال چربی برخوردار نباشد یا خواهان این کار نباشد و تنها به یک روش موقت فکر کرده است، می‌تواند به جای تزریق چربی از تزریق ژل استفاده کند. تزریق ژل هم تقریبا تاثیر‌های مشابهی مانند تزریق چربی دارد و می‌تواند در کوتاه مدت تاثیر بسیار خوبی بر روی صورت بگذارد. البته تزریق چربی قطعا بر سایر روش‌ها ارجحیت دارد اما در صورتی که بدن به مقدار کافی چربی نداشته باشد و یا فرد به دلخواه خود خواستار روش دیگری شود، می‌توان از ژل یا سایر روش‌ها کمک گرفت.

همچنین تزریق بوتاکس نیز روش دیگر کم تهاجمی است. استفاده از پروتز نیز پیشنهاد بعدی پزشکان برای مدلینگ صورت به جای تزریق چربی است. تزریق بوتاکس روشی بسیار مناسب و عالی است اما بستگی به شکل و فرم فک دارد. در صورتی که قسمت پایینی کمی پهن باشد، زودتر می‌توان به حالت V رسید.
در جراحی پلاستیک روش‌های مدرن دیگری نیز وجود دارد که به زاویه‌سازی مناسب صورت کمک می‌کند. یکی از آن‌ها استفاده از نخ برای لیفت یا همان بالا کشیدن پوست است. البته تمام روش‌های جایگزین انتقال چربی که گفته شد و خود تزریق چربی روش‌هایی دارای ماندگاری موقت هستند و گاهی نیاز به تکرار آن‌ها خواهد بود. در روش استفاده نخ برای لیفت، فرم خاصی به ناحیه فک و چانه می‌دهند تا همان زاویه مدنظر به دست بیاید.
اگر فرد خواهان روشی است که دوام طولانی و مدام داشته باشد، به جای تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس و… جراحی نیز روش دیگری برای زاویه‎ دار کردن یا همان مدلینگ صورت است که البته این روش هم بسیار پرطرفدار است و به طور کلی علاوه بر انتظارات خود فرد، مشاوره با یک پزشک دارای تجربه نیز تا حد زیادی می‌تواند او را در انتخاب بهترین و کارآمدترین روش برای مدلینگ صورت کمک نماید.

مطالب بیشتر: تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت؟

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code