تزریق چربی

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست؟

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی که به نام انتقال چربی نیز شناخته می شود، برای اولین بار در اوایل قرن بیستم استفاده شد و بنابراین عمر طولانی ندارد سال ها نسبتاً مورد استفاده قرار نگرفت اما در 2 دهه گذشته پیشرفت‌های چشمگیر و قابل اطمینانی حاصل کرده است و تأثیرات ماندگار تری دارند.

چهره شاداب و زیبا برجسته ترین ویژگی ظاهری بشر به حساب می آید و انگیزه تغییر شکل ظاهری آن برای اهداف زیبایی سابقه طولانی دارد.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست

 

در سال های اخیر همان گونه که گفته شود یک روش مطمئن به نام تزریق چربی برای این هدف شناخته و به طور گسترده مورد استفاده است. در سراسر جهان در سال تعداد زیادی تقاضای فزاینده برای پرکننده های پوستی از جمله انتقال چربی وجود دارد. انتقال چربی به دلایل داشتن خاصیت جوانسازی پوست، می تواند در کنار ایجاد ظاهری جوان، زاویه صورت را هم عوض کند.

تزریق چربی دارای حیطه استفاده گسترده است و این مورد هم به یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن تبدیل شده است. یکی از موارد استفاده در صورت است.

صورت تحت تأثیر عوامل مختلف یا به دلایل ژنتیکی ممکن ایت فرم دلخواه فرد را نداشته باشد و برای حل این مشکل می توان از جراحی زیبایی یا روش های تزریقی استفاده کرد.

گاهی با گذر زمان پوست انسان دچار چین و چروک می شود و یا حتی گونه ها و نواحی صورت و زیر چشم، برجستگی‌شان را از دست می دهند که چاره این کار، تزریق چربی و دادن حجم به آن نقاط است. با این حال نباید فرض کرد که این عمل محدودیت سنی دارد، بلکه از 18 سال به بالا، تمامی متقاضیان می توانند از مزایای این عمل استفاده کنند.

تزریق چربی هم در این میان طرفداران خاص خود را دارد. این روزها تزریق چربی به قدری پیشرفت کرده که در داخل ایران و حتی در سطح بین المللی به یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی تبدیل شده است. در ادامه به تزریق چربی به عنوان روشی کارآمد برای مدلینگ صورت و طریقه ی استفاده از آن، همچنین مزایا و نتایج fat injection پرداخته می شود.

 

آیا مدلینگ صورت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

زاویه سازی صورت ” یا مدلینگ امروزه به عنوان ایده آل بسیاری برای داشتن چهره خاص و زیبا تبدیل شده است. در واقع بر اساس معیارهای زیبایی شناسی فرم V شکل صورت یکی از رازهای جذابیت ظاهری است که به مدلینگ صورت هم شهرت دارد.

 

آیا مدلینگ صورت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

 

مدلینگ صورت را می توان بخشی از روند مدرن شدن دانست زیرا با توجه به سرعت پیشرفت فضای مجازی و پلت‌فرم هایی چون اینستاگرام، همه و همه دوست دارند در زیباترین حالت خود به نظر بیایند که چه بسا این زیبایی، راه موفقیت را باز کند.

جالب است بدانید با استفاده از لوازم آرایشی، می توان به صورت زاویه بخشید اما این فقط برای یک شب ممکن است و پس از آن، در صورت پاک شدن، از بین خواهند رفت. طبیعتا متقاضیان دنبال یک راه و روش دائمی هستند.

در این میان جراحی زیبایی و پلاستیک به کمک آمده است تا این نیاز را برآورده سازد. در میان روش های مختلفی چون تزریق ژل، بوتاکس، پروتز، استفاده از نخ برای لیفتینگ صورت و جراحی های بازی چون جراحی فک تزریق چربی هم به جایگاه خاصی رسیده و سالانه افرادی زیادی برای مدلینگ صورت خواهان انتقال چربی هستند.

طبیعی بودن مواد استفاده شده در تزریق چربی و استخراج آن از بدن خود فرد برای مدلینگ صورت یکی از دلایلی است که افراد زیادی را برای fat injection ترغیب می کند.

همه می دانند تزریق چربی، تاثیری فوری بر روی صورت دارد. در نتیجه ایجاد زاویه یا مدلینگ صورت می تواند در زمانی بسیار سریع انجام بگیرد.

افراد زیادی هستند که از جراحی ترس دارند یا بدن آنها با موادی که در تزریق ژل و بوتاکس و لیفت با نخ استفاده می شود، حساسیت از خود بروز می دهد.

اگر این افراد برای زاویه سازی صورت مُصر هستند اما در انتخاب روشی کارآمد دچار شک و تردید هستند، باید بدانند شیوه های موثر دیگری هم وجود دارد؛ بنابراین به این افراد توصیه می شود اگر به دنبال چهره خاص و مدلینگ صورت خود هستند به تزریق چربی به عنوان یک راه حل موثر و دارای نتایج خوب فکر کنند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

برای مدلینگ صورت ابتدا فرد باید به انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص در این زمینه بپردازد. در جلسات مشاوره و معاینه فرد عیوب صورت خود را و همچنین انتظاراتی را که برای مدلینگ صورت از طریق تزریق چربی دارد مطرح می کند و مشاوره های لازم را نیز دریافت می کند.

 

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

 

بعد از انتخاب قطعی تزریق چربی برای فرد و تعیین وقت؛ ابتدا ناحیه مدنظر برای استخراج چربی انتخاب می شود. به طور کلی باسن، شکم و ران پل محل مناسبی برای استخراج سلول های چربی هستند. این نواحی چون مقاومت بیشتری از خود نشان می دهند و زود جذب بدن نمی شوند، به عنوان بهترین نقاط بدن برای برداشت چربی محسوب می شوند.

با برش های ریز و چند میلی متری و با دستگاه های مخصوص این کار انجام می شود. مرحله دوم در fat injection فراوری و شستشوی سلول های چربی است تا برای برای تزریق چربی آماده شوند.

این مرحله اگر به دست یک پزشک دارای مهارت انجام شود به چربی ها کمتر آسیب رسانده می شود و تزریق چربی موفقیت آمیزتر خواهد بود. از آنجا که بافت های چربی نیاز دارند تا به صحیح ترین شکل ممکن برداشت شوند، نباید در خلل برداشت هیچ آسیبی ببیند.

مرحله آخر در تزریق چربی (fat injection) برای مدلینگ یا زاویه سازی صورت تعیین دقیق محل ها دقیق برای این کار است و بعد از آن با سرنگ هایی که برای این کار تدارک دیده شده است عملیات انتقال چربی تکمیل می شود. این مراحل اغلب با بی حسی موضعی طی می شود و بنابراین فرد در جریان درد و سوزش بسیار کمی را حس خواهد کرد.

به دلیل اینکه انتقال چربی نیز از بدن خود فرد است احتمال عفونت و انتقال بیماری ها بسیار نادر و کم است و نیازی نیست فرد به دنبال شخص اهدا کننده باشد. حتی با توجه به اینکه سیستم ایمنی بدن، این بافت ها را به عنوان عامل بیگانه تشخیص نمی دهد، خیلی سریع جذب بدن می شود.

سلول ها نیز بعد از مدتی در چرخه حیا و خون رسانی قرار گرفته و صورت حالت طبیعی تر بعد از فروکش کردن تورم و التهاب جزئی بعد از تزریق چربی به خود خواهد گرفت.

نکاتی که قبل و پس از مدلینگ صورت با تزریق چربی باید رعایت کنیم

معمولا نکات پیش از عمل، به اندازه خود عمل مهم هستند. پیش از تزریق چربی، باید استحمام کنید تا پس از تزریق چربی، مشکلی نداشته باشید. از مصرف مسکن ها، الکل و دخانیات باید دوری کنید. همه این موارد ممکن است باعث رقیق شدن خون شوند و در نهایت فرم کلی صورت بهم بریزد.

پس از تزریق چربی، نباید به مدت یک هفته در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار بگیرید. همچنین از حضور در مکان هایی چون سولاریوم هم خودداری کنید. مصرف الکل و سیگار پس از عمل – حداقل به مدت یک یا دو هفته – نباید انجام بگیرد. رعایت تمامی این موارد، می تواند باعث عالی از آب درآمدن نتیجه عمل شود.

انواع و اقسام مدلینگ صورت با تزریق چربی

همان گونه که اشاره شد پزشک با توجه به انتظارات فرد و البته مشخصات صورت برای مدلینگ اقدام خواهد کرد. گاهی تنها زاویه سازی فک برای مدلینگ صورت کافی نیست. تزریق چربی نیز تنها برای فک کاربرد ندارد.

 

انواع و اقسام مدلینگ صورت با تزریق چربی

 

در اثر عوامل مختلف ممکن است فرم چهره در ناحیه های مختلف دچار عیوبی باشد و از تزریق چربی برای تمام این موارد می توان استفاده نمود که عبارتند از:

  1. چین و چروک در ناحیه اطراف چشم و افتادگی پلک: چشم عامل مهمی در گیرایی صورت هستند و بالارفت سن و از دست دادن چربی به فرم زیبای آنها صدمه می زند با انتقال چربی به بازگرداندن شادابی به این ناحیه ها می توان کمک کرد.
  2. خطوط کنار لب و بینی: لب ها و بینی نیز در ظاهر اثر گذار هستند و چین و چروک خطوط آنها در اثر بالا رفتن سن، استرس و مصرف دخانیات گاه آزار دهنده می شود که انتقال چربی به کمک آمده و آنها را رفع می نماید.
  3. فک: فرم فک و گاهی لاغری آن صورت را حالت ایده ال خارج می کند از تزریق چربی به عنوانی روشی کارآمد برای آن می توان استفاده نمود.

به طور کلی در نواحی دارای چین و چروک افتادگی و برای خطوط عمیقی که در صورت وجود دارد از انتقال چربی می توان استفاده نمود.

 

شیوه های جایگزین مدلینگ صورت با تزریق چربی

علاوه بر تزریق چربی که یک روش غیر تهاجمی و تزریقی است می توان برای مدلینگ صورت به روش های دیگری هم متوسل شد. فرد اگر از میزان چربی مناسب برای انجام انتقال چربی برخوردار نباشد یا خواهان این کار نباشد و تنها به یک روش موقت فکر کرده است می تواند به جای تزریق چربی از تزریق ژل استفاده کند.

 

شیوه های جایگزین مدلینگ صورت با تزریق چربی

 

تزریق ژل هم تقریبا تاثیرهای مشابهی مانند تزریق چربی دارد و می تواند در کوتاه مدت تاثیر بسیار خوبی بر روی صورت بگذارد. البته تزریق چربی قطعا بر سایر روش های ارجحیت دارد اما در صورتی که بدن به مقدار کافی چربی نداشته باشد و یا فرد به دلخواه خواستار روش دیگری شود، می توان از ژل یا سایر روش ها استفاده کرد.

همچنین تزریق بوتاکس نیز روش دیگر کمتر تهاجمی است. استفاده از پروتز نیز پیشنهاد بعدی پزشکان برای مدلینگ صورت به جای تزریق چربی است. تزریق بوتاکس روشی بسیار مناسب و عالی است اما بستگی به شکل و فرم فک دارد. در صورتی که قسمت پایینی کمی پهن باشد، زودتر می توان به حالت V رسید.

در جراحی پلاستیک روش های مدرن دیگری نیز وجود دارد که به زاویه سازی مناسب صورت کمک می کند یکی از آنها استفاده از نخ برای لیفت یا همان بالا کشیدن پوست است. البته تمام روش های جایگزین انتقال چربی که گفته شد و خود تزریق چربی روش هایی دارای ماندگاری موقت هستند و گاهی نیاز به تکرار آنها است. در روش استفاده نخ برای لیفت، فرم خاصی به ناحیه فک و چانه می دهند تا همان زاویه مدنظر به دست بیاید.

اگر فرد خواهان روشی است دارای دوام طولانی و مدام به جای تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس و غیره باشد به ویژه در ناحیه فک و از بیهوشی عمومی و جراحی ترسی نداشته باشد، جراحی نیز روش دیگری برای زاویه دار کردن یا همان مدلینگ صورت است که البته این روش هم بسیار پرطرفدار است و به طور کلی علاوه بر انتظارات خود فرد مشاوره با یک پزشک دارای تجربه نیز تا حد زیادی می تواند او را در انتخاب بهترین و کارآمدترین روش برای مدلینگ صورت کمک نماید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button