درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست ؟

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست ؟

تزریق چربی که به نام انتقال چربی نیز شناخته می شود، برای اولین بار در اوایل قرن بیستم استفاده شد و بنابراین عمر طولانی ندارد سال ها نسبتاً مورد استفاده قرار نگرفت اما در 2 دهه گذشته پیشرفت‌های چشمگیر و قابل اطمینانی حاصل کرده است و تأثیرات ماندگار تری دارند.

چهره شاداب و زیبا برجسته ترین ویژگی ظاهری بشر به حساب می آید و انگیزه تغییر شکل ظاهری آن برای اهداف زیبایی سابقه طولانی دارد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

مدلینگ صورت با تزریق چربی چیست

 

در سال های اخیر همان گونه که گفته شود یک روش مطمئن به نام تزریق چربی برای این هدف شناخته و به طور گسترده مورد استفاده است. در سراسر جهان در سال تعداد زیادی تقاضای فزاینده برای پرکننده های پوستی از جمله انتقال چربی وجود دارد.

تزریق چربی دارای حیطه استفاده گسترده است و این مورد هم به یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن تبدیل شده است. یکی از موارد استفاده در صورت است.

صورت تحت تأثیر عوامل مختلف یا به دلایل ژنتیکی ممکن ایت فرم دلخواه فرد را نداشته باشد و برای حل این مشکل می توان از جراحی زیبایی یا روش های تزریقی استفاده کرد.

تزریق چربی هم در این میان طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه به تزریق چربی به عنوان روشی کارآمد برای مدلینگ صورت و طریقه ی استفاده از آن، همچنین مزایا و نتایج fat injection پرداخته می شود.

 

آیا مدلینگ صورت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

زاویه سازی صورت ” یا مدلینگ امروزه به عنوان ایده آل بسیاری برای داشتن چهره خاص و زیبا تبدیل شده است. در واقع بر اساس معیارهای زیبایی شناسی فرم V شکل صورت یکی از رازهای جذابیت ظاهری است که به مدلینگ صورت هم شهرت دارد.

مشاهده مطلب
تزریق چربی یا تزریق ژل به صورت کدام بهتر است؟

 

آیا مدلینگ صورت با تزریق چربی امکان پذیر است؟

 

در این میان جراحی زیبایی و پلاستیک به کمک آمده است تا این نیاز را برآورده سازد. در میان روش های مختلفی چون تزریق ژل، بوتاکس، پروتز، استفاده از نخ برای لیفتینگ صورت و جراحی های بازی چون جراحی فک تزریق چربی هم به جایگاه خاصی رسیده و سالانه افرادی زیادی برای مدلینگ صورت خواهان انتقال چربی هستند.

طبیعی بودن مواد استفاده شده در تزریق چربی و استخراج آن از بدن خود فرد برای مدلینگ صورت یکی از دلایلی است که افراد زیادی را برای fat injection ترغیب می کند.

افراد زیادی هستند که از جراحی ترس دارند یا بدن آنها با موادی که در تزریق ژل و بوتاکس و لیفت با نخ استفاده می شود، حساسیت از خود بروز می دهد.

اگر این افراد برای زاویه سازی صورت مسر هستند اما در انتخاب روشی کارآمد دچار شک و تردید هستند، باید بدانند شیوه های موثر دیگری هم وجود دارد؛ بنابراین به این افراد توصیه می شود اگر به دنبال چهره خاص و مدلینگ صورت خود هستند به تزریق چربی به عنوان یک راه حل موثر و دارای نتایج خوب فکر کنند.

 

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

برای مدلینگ صورت ابتدا فرد باید به انتخاب یک کلینیک زیبایی معتبر و پزشک متخصص در این زمینه بپردازد. در جلسات مشاوره و معاینه فرد عیوب صورت خود را و همچنین انتظاراتی را که برای مدلینگ صورت از طریق تزریق چربی دارد مطرح می کند و مشاوره های لازم را نیز دریافت می کند.

 

مدلینگ صورت با تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

 

بعد از انتخاب قطعی تزریق چربی برای فرد و تعیین وقت؛ ابتدا ناحیه مدنظر برای استخراج چربی انتخاب می شود. به طور کلی باسن، شکم و ران پل محل مناسبی برای استخراج سلول های چربی هستند.

با برش های ریز و چند میلی متری و با دستگاه های مخصوص این کار انجام می شود. مرحله دوم در fat injection فراوری و شستشوی سلول های چربی است تا برای برای تزریق چربی آماده شوند.

این مرحله اگر به دست یک پزشک دارای مهارت انجام شود به چربی ها کمتر آسیب رسانده می شود و تزریق چربی موفقیت آمیزتر خواهد بود.

مشاهده مطلب
بررسی نتیجه نهایی تزریق چربی

مرحله آخر در تزریق چربی (fat injection) برای مدلینگ یا زاویه سازی صورت تعیین دقیق محل ها دقیق برای این کار است و بعد از آن با سرنگ هایی که برای این کار تدارک دیده شده است عملیات انتقال چربی تکمیل می شود. این مراحل اغلب با بی حسی موضعی طی می شود و بنابراین فرد در جریان درد و سوزش بسیار کمی را حس خواهد کرد.

به دلیل اینکه انتقال چربی نیز از بدن خود فرد است احتمال عفونت و انتقال بیماری ها بسیار نادر و کم است و نیازی نیست فرد به دنبال شخص اهدا کننده باشد. سلول ها نیز بعد از مدتی در چرخه حیا و خون رسانی قرار گرفته و صورت حالت طبیعی تر بعد از فروکش کردن تورم و التهاب جزئی بعد از تزریق چربی به خود خواهد گرفت.

 

انواع و اقسام مدلینگ صورت با تزریق چربی

همان گونه که اشاره شد پزشک با توجه به انتظارات فرد و البته مشخصات صورت برای مدلینگ اقدام خواهد کرد. گاهی تنها زاویه سازی فک برای مدلینگ صورت کافی نیست. تزریق چربی نیز تنها برای فک کاربرد ندارد.

 

انواع و اقسام مدلینگ صورت با تزریق چربی

 

در اثر عوامل مختلف ممکن است فرم چهره در ناحیه های مختلف دچار عیوبی باشد و از تزریق چربی برای تمام این موارد می توان استفاده نمود که عبارتند از:

  1. چین و چروک در ناحیه اطراف چشم و افتادگی پلک: چشم عامل مهمی در گیرایی صورت هستند و بالارفت سن و از دست دادن چربی به فرم زیبای آنها صدمه می زند با انتقال چربی به بازگرداندن شادابی به این ناحیه ها می توان کمک کرد.
  2. خطوط کنار لب و بینی: لب ها و بینی نیز در ظاهر اثر گذار هستند و چین و چروک خطوط آنها در اثر بالا رفتن سن، استرس و مصرف دخانیات گاه آزار دهنده می شود که انتقال چربی به کمک آمده و آنها را رفع می نماید.
  3. فک: فرم فک و گاهی لاغری آن صورت را حالت ایده ال خارج می کند از تزریق چربی به عنوانی روشی کارآمد برای آن می توان استفاده نمود.

به طور کلی در نواحی دارای چین و چروک افتادگی و برای خطوط عمیقی که در صورت وجود دارد از انتقال چربی می توان استفاده نمود.

مشاهده مطلب
فرم دهی بینی بدون عمل جراحی

 

شیوه های جایگزین مدلینگ صورت با تزریق چربی

علاوه بر تزریق چربی که یک روش غیر تهاجمی و تزریقی است می توان برای مدلینگ صورت به روش های دیگری هم متوسل شد. فرد اگر از میزان چربی مناسب برای انجام انتقال چربی برخوردار نباشد یا خواهان این کار نباشد و تنها به یک روش موقت فکر کرده است می تواند به جای تزریق چربی از تزریق ژل استفاده کند.

 

شیوه های جایگزین مدلینگ صورت با تزریق چربی

 

همچنین تزریق بوتاکس نیز روش دیگر کمتر تهاجمی است. استفاده از پروتز نیز پیشنهاد بعدی پزشکان برای مدلینگ صورت به جای تزریق چربی است.

در جراحی پلاستیک روش های مدرن دیگری نیز وجود دارد که به زاویه سازی مناسب صورت کمک می کند یکی از آنها استفاده از نخ برای لیفت یا همان بالا کشیدن پوست است. البته تمام روش های جایگزین انتقال چربی که گفته شد و خود تزریق چربی روش هایی دارای ماندگاری موقت هستند و گاهی نیاز به تکرار آنها است.

اگر فرد خواهان روشی است دارای دوام طولانی و مدام به جای تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس و غیره باشد به ویژه در ناحیه فک و از بیهوشی عمومی و جراحی ترسی نداشته باشد، جراحی نیز روش دیگری برای زاویه دار کردن یا همان مدلینگ صورت است که البته این روش هم بسیار پرطرفدار استو به طور کلی علاوه بر انتظارات خود فرد مشاوره با یک پزشک دارای تجربه نیز تا حد زیادی می تواند او را در انتخاب بهترین و کارآمدترین روش برای مدلینگ صورت کمک نماید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map