علت و درمان جوش صورت بعد از عمل بینی

علت و درمان جوش صورت بعد از عمل بینی

جوش زدن یکی از عوارض شایع بعد از جراحی بینی به شمار می رود؛ به خصوص اینکه بسیاری از افرادی که برای عمل بینی اقدام می کنند جوان و یا حتی نوجوانان هستند. این گروه سنی می تواند تا حد زیادی به دلیل شرایط جسمی مستعد جوش بعد از رینوپلاستی باشند.

 

علت و درمان جوش صورت بعد از عمل بینی

 

گرچه به دنبال جراحی زیبایی بینی، ممکن است بدون در نظر گرفتن سن، متوجه شوید که ناگهان جوش های زیادی زده اید. اگر همیشه پوست نسبتاً صاف و بدون جوشی داشته اید، این تغییر چهره نگران کننده می تواند ناامید کننده باشد و باعث نگرانی شما از این شود که ممکن است با نتایج عمل بینی در ارتباط باشد یا حتی یک جای این جراحی می لنگد.

بهتر است استرس را از خود دور کنید، جوش هم یک عارضه جانبی مانند التهاب و تورم است و قرار نیست همیشه همراه شما باشد. در ادامه به علت و درمان جوش صورت بعد از عمل بینی پرداخته ایم.

 

علل جوش بعد از عمل بینی

همانگونه که اشاره شد جوش و آکنه از عوارض جانبی شایع بعد از رینوپلاستی به شمار می روند که دلایل متعددی باعث شکل گیری آنها می شود مهمترین آنها عبارتند از دلایل جسمی و فیزیکی بعد از عمل بینی که چرب شدن پوست و رژیم غذایی نامناسب مهمترین آن است و دلایل روحی و روانی و اضطراب در این میان مهمترین علت محسوب می شود.

 

علل جوش بعد از عمل بینی

 

چرب شدن پوست بینی

بسیاری از افراد، حتی کسانی که پوست خشکی هم قبل از عمل بینی داشته اند ممکن است از خود سوال کنند که چرا پوست بینی من بعد از جراحی چرب شده است؟ به دنبال رینوپلاستی، تورم و بینی چرب بسیار رایج است. در واقع تورم دلیل اصلی و مهمی برای چرب شدن و برق زدن پوست بینی پس از عمل به شمار می رود.

خبر خوب این است که دقیقاً مانند تورم، پوست چرب بینی هم دائمی نیست و پوست شما تنها در مدت چند ماه بعد از جراحی و بهبودی به وضعیت قبلی خود باز می گردد. جای تعجب آور نیست که بینی شما به ترومائی که اخیراً متحمل شده است واکنش نشان دهد. تروما یک واکنش محافظتی را باعث می شود و در نتیجه آن که غدد روی پوست بینی شروع به ترشح چربی می کنند.

  اهمیت پوست بینی در جراحی بینی چقدر است؟

بینی شما حداقل به مدت یک هفته دارای گچ و باند خواهد بود. این امر باعث مسدود شدن منافذ و در نتیجه ایجاد چربی اضافی می شود که در نتیجه آن جوش ها هم ظاهر می شوند. با وجود باند و گچ شما قادر به تمیز کردن بینی به شکل درست هم نیستید و این امر چرب شدن پوست بینی و جوش زدن را تشدید می کند. البته با کاهش تورم، به مرور زمان این عارضه هم فروکش می کند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

راه های جلوگیری از چرب شدن پوست بینی و جوش زدن

تعدادی محصول در بازار وجود دارد که به طور خاص برای درمان پوست چرب طراحی شده است. متخصص پوست می تواند در مورد روال مراقبتی مناسب پوست که به کاهش چربی بینی و جوش زدن کمک کند، مشاوره دهد.

پس از برداشتن باند، تمیز کردن ملایم و منظم با یک تونر ساده به کاهش جوش ها کمک می کند؛ اما اطمینان حاصل کنید که دارای فرمول سخت نباشد و با آرامی بدون ماساژ اضافه و دستکاری از آن استفاده می کنید.

در بعضی موارد استفاده از لایه بردار، مناسب است اما از لایه بردارهای تهاجمی و قوی استفاده نکنید، زیرا پوست بینی در مراحل اولیه بعد از عمل بسیار حساس است. در واقع، پرهیز از هرگونه درمان تهاجمی که مستلزم استفاده از فشار بر بینی باشد، بسیار مهم است. حتی باید استفاده از نوارهایی که برای گرفتن چربی اضافی و باز کردن منافذ است، حداقل تا سه ماه بعد از عمل بینی اجتناب شود.

  درمان آبریزش بینی بعد از عمل بینی چگونه است؟

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که بینی شما تحت عمل جراحی قرار گرفته است و باید روند بهبود و درمان را کامل طی کند. تقریباً یک ماه پس از این جراحی زیبایی، لایه برداری صورت وجود دارد که در صورت تجویز پزشک، می توان استفاده کرد. این لایه بردارها منافذ پوست را ا باز می کنند و پوست را بهبود می بخشد و در عین حال دارای فرمول مناسب و ملایمی هم هستند.

قبل از شروع هر دوره درمانی – چه در خانه و چه به دست متخصص پوست یا متخصص زیبایی – برای مشاوره، راهنمایی و توصیه های لازم با جراح خود مشورت کنید.

 

رژیم غذایی نامناسب

مصرف برخی مواد غذایی که خود عامل محرک برای چرب شدن پوست و جوش زدن هستند تا مدتی باید کنار گذاشته شود. در واقع برخی آجیل ها، مغزیجات و غذاهای دارای طبع گرم در این امر موثر هستند. در کنار رژیم غذایی، مصرف دخانیات هم آکنه را تشدید می کند. بهترین راه برای جلوگیری از جوش زدن در این حالت پیروی از رژیم غذایی است که جراح بعد از رینوپلاستی توصیه می کند در دوران بهبودی است.

همچنین آبرسانی به پوست از طریق نوشیدن آب کافی و مواد غذایی دارای آب فراوان هم در این امر موثر است.

آبرسانی علاوه بر کاهش جوش زدن، باعث می شود تا پوستی شاداب و شفاف تر هم داشته باشید و با بهبود کامل بینی، زیبایی ظاهری شما نیز بیشتر به چشم بیاید.

 

اضطراب و استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که گاهی اوقات با عوارضی مانند جوش زدن همراه است. بنابر برخی مطالعات، اضطراب منجر به ظهور یا تشدید این عارضه جانبی بعد از رینوپلاستی می شود. همانطور که از یافته ها پیداست، اضطراب می تواند عامل اصلی تحریک یا تشدید جوش زدن بعد از عمل بینی باشد.

 

اضطراب و استرس دلیل جوش های بعد از عمل بینی

 

  تمیز کردن بینی بعد از عمل بینی

در کنار اضطراب شایع ترین اختلالات عصبی روانی در بیماران مبتلا به جوش دیده شده شامل افسردگی، عصبانیت و مواردی از این دست نیز هست. وجود این اختلالات همبستگی مثبت بین جوش زدن و دلایل روانی را اثبات کرده است.

 

راه پیشگیری از جوش زدن بعد از عمل بینی به دلیل اضطراب:

ارزیابی سلامت روان قبل از عمل، انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی که دارای تبحر و مهارت کافی باشد، ارائه پشتیبانی روانشناختی، عدم سابقه پزشکی به ویژه جوش زدن زیاد از قبل می توانند منجر به کاهش شیوع ضایعات آکنه بعد از عمل زیبایی شوند.

نکته مهمتر اینکه فرد بداند عوارض همیشگی نیستند و با دیدن جوش زدن و آکنه استرس نگیرند و هیچ نگرانی به دل خود راه ندهند.

 

سخن پایانی

جراحی زیبایی بینی یکی از متداول ترین و جالب ترین روشهای جراحی زیبایی در جهان است که به منظور بهبود ظاهر صورت انجام می شود. گرایش فزاینده ای به این عمل زیبایی در دختران نوجوان و جوانان به ویژه در ایران وجود دارد.

با این حال، جراح باید از انگیزه و انتظارات بیماران آگاهی داشته و افرادی هم که برای عمل بینی اقدام می کنند باید از عوارض مرتبط با آن قبل از عمل جراحی آگاه شوند، عوارضی نظیر جوش زدن، التهاب، تورم و غیره.

نکته انتهایی هم اینکه عوارض در هر عملی بخشی طبیعی از دوران نقاهت هستند. این عوارض را باید به دید پدیده ای گذرا و زودگذر نگاه کرد و دچار اضطراب نشد. همچنین یک زندگی سالم به دور از مصرف دخانیات، مصرف غذاهای سالم و غیره در این راه نیز به فردی که در دوران بهبودی عمل بینی یا رینوپلاستی قرار دارد، بسیار کمک خواهد کرد و موثر واقع می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

جراحی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)