1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت ابرو
 4. کاشت ابرو به روش FIT – مراحل و نتایج حاصل تکنیک پیوند اف آی تی

کاشت ابرو به روش FIT – مراحل و نتایج حاصل تکنیک پیوند اف آی تی

کاشت ابرو به روش FIT - مراحل و نتیجه

کاشت ابرو به روش FIT از جمله مواردی است که می‌توانید به راحتی از آن در جهت افزایش تراکم ابروهای خود بهره‌مند شوید، در نظر داشته باشید در این روش از کاشت ابرو امکان آسیب به فولیکول مو، به حداقل‌ترین حالت ممکن خواهد رسید. کاشت ابرو روشی برای ترمیم مناطق کم تراکم مو است که برای کسب نتیجه مناسب نیاز به سطح بالایی از “حرفه‌ای بودن” دارد، زیرا چهره شما را زیباتر کرده و به نوعی احساسات و احوالات صورت را شکل می‌دهد.

در این روش برداشت مو به صورت واحدهای فولیکولار انجام می‌گیرد و باعث می‌شود تا زخم‌های بزرگ بر روی سر ایجاد نشود و نتیجه‌ای طبیعی به دنبال خواهد داشت. گاهی ابرو‌ها حالت و پرپشتی مدنظر فرد را ندارند و همین موضوع باعث نارضایتی فرد از چهره خودش می‌شود که در او این احساس نیاز را به وجود می‌آورد که به سراغ روشی برای بهبود ظاهر ابرو‌های خود باشد. بنابراین پیوند ابروی طبیعی یکی از گزینه‌های پیش رو خواهد بود.

اینفوگرافی کاشت ابرو به روش FIT
اینفوگرافی کاشت ابرو به روش FIT

در حال حاضر با مد شدن مدل ابروهای ضخیم، اگر ابروهای نازک یا با ساختار پراکنده دارید، قطعاٌ به فکر ترمیم ابروهای خود خواهید بود و از این جهت در نظر دارید به بهترین کلینیک پوست و مو مراجعه کرده و کاشت ابروی خود را انجام دهید. پس برای شناخت بیشتر تکنیک‌های کاشت ابرو، با ما همراه باشید. کاشت ابرو به روش اف آی تی یا همان Fit از تکنیک‌هایی است که به وفور از آن استفاده می‌شود. در این مقاله شما را با این روش معرفی خواهیم کرد.

کاشت ابرو به روش FIT

شما کاربران گرامی می‌توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید.

کاشت ابرو به روش FIT و برداشت از ناحیه بانک مو

روش کاشت ابرو FIT قدمت کمتری نسبت به کاشت ابرو به روش FUT دارد و یک‌سری ایرادات که متقاضیان کاشت مو و ابرو به این روش می‌گرفتند در روش FIT برطرف شده است. در این روش از ابزارهای خاصی برای برداشت مو استفاده می‌شود و کارایی آن به مراتب بیشتر است. برای کاشت ابرو ابتدا باید یک یا دو جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید.

معمولاً در این مواقع پزشک اطلاعاتی در مورد روش کار و تکنیک FIT در اختیار شما قرار می‌دهد. مراقبت‌های قبل از عمل نیز در اختیار مراجعه‌کننده قرار داده می‌شود و در نهایت فرد برای کاشت در ناحیه‌ی ابرو آماده می‌شود. اولین مرحله‌ای که برای کاشت و پیوند ابرو انجام می‌گیرد، برداشت فولیکول‌های مو و آماده‌سازی آن‌ها برای انتقال است.

تکنیک کاشت ابرو به روش FIT
پیوند ابرو به روش FIT

انتخاب فولیکول مناسب برای پیوند و کاشت ابرو بسیار مهم است. این مرحله باید به درستی انجام گیرد تا علاوه بر تامین موهای مورد نیاز برای ابرو، به موهای منطقه بانک مو نیز آسیب وارد نشود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود ابروهای خود را به دستان پزشک معتبری بسپارید.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از کاشت ابرو

برای برداشت مو، ابتدا ناحیه بانک مو که برای ابرو معمولاً در قسمت پشت گوش است، برای برداشت مو آماده می‌شود. موهای این ناحیه نسبت به دیگر قسمت‌های سر، مقاومت بیشتری داشته و از طرفی شباهت بیشتری به موی ابرو دارند. ناحیه پشت سر نیز قسمت مناسب دیگری برای استخراج مو است اما دارای موهای ضخیمی است.

به همین علت اولویت با ناحیه‌ پشت گوش خواهد بود تا موها ظرافت بیشتری را برای ابروی فرد تامین کنند. ناحیه مورد نظر اصلاح می‌شود. موها باید طولی در حدود ۱ میلی‌متر داشته باشند. سپس کار برداشت مو انجام می‌شود. در روش FIT یک سری ابزارهای حساس و کوچک وجود دارد که به آن‌ها پانچ گفته می‌شود. پانچ به صورت واحدهای فولیکولار، اقدام به برداشت مو می‌کند و نیازی به ایجاد زخم زیاد و بخیه کردن در این ناحیه نیست. برداشت فولیکول با پانچ، باعث شده مراجعه‌کنندگان با عوارض جانبی پس از عمل کاشت ابرو، کمتر مواجه شوند.

مطالب بیشتر: کاشت ابروی پهن

به کمک پانچ‌های کوچک، در اطراف ریشه مو یک برش کوچک ایجاد شده و مو و واحد فولیکولار و بافت‌های اطراف آن استخراج می‌شوند. این کار با بی‌حسی موضعی در ناحیه بانک مو انجام می‌شود. با توجه به کوچک بودن خراش‌های ایجاد شده، فرد احساس درد نمی‌کند. بعد از اتمام کار و از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی از بدن، درد خفیفی را حس خواهید کرد که با یک داروی مسکن به راحتی قابل کنترل خواهد بود.

البته بسیاری از افراد با توجه به داشتن آستانه تحمل‌ بالا در برابر درد، حتی مسکن هم مصرف نمی‌کنند. به کمک این ابزار، واحدهای فولیکولی که معمولاً یک تا دو تار مو دارند، برداشت شده و در محلول مخصوص نگهداری مو قرار می‌گیرند تا به ناحیه کاشت ابرو انتقال داده شوند. معمولاً برای موی ناحیه ابرو از واحدهای یک تا دو تار مو استفاده می‌شود. در صورتی که این واحدها دارای تراکم کمی باشند، می‌توان از واحدهای ۳ تا ۵ تار مو نیز استفاده کرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نحوه کاشت ابرو به روش FIT

بعد از برداشت مو، باید ناحیه‌ ابرو برای انتقال گرافت‌ها آماده شود. در کاشت طبیعی ابرو به روش FIT بعد از برداشت مو و آماده‌سازی آن، گرافت‌های به‌دست آمده دسته‌بندی می‌شوند تا در حین کاشت و پیوند ابرو مشکلی از این بابت پیش نیاید. چون مرحله آماده‌سازی زمان‌بر است لذا باید در ظرف‌های مخصوص با دمای پایین و به صورت هیدراته نگهداری شوند تا گرافت ها زنده بمانند. ناحیه ابرو استریل شده و برای کاشت آماده می‌شود.

با سوزن‌های کوچک که دارای قطر حدود یک میلی‌متر هستند، شکاف‌هایی در بخش ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های آماده شده با خط رویش استاندارد در زیر پوست قرار می‌گیرند. تعداد واحدهای فولیکولی که در این روش در یک جلسه استخراج می‌شود، حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ واحد فولیکولی (۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تار مو) است که بسته به تراکم موجود در ناحیه اهداکننده هر فرد متفاوت است.

نحوه کاشت ابرو به روش FIT

این مرحله نیز اهمیت بالایی دارد. پزشک باید بتواند کاملاً با دقت و هنرمندانه، خط رویش مناسب برای هر منطقه از ابرو را ایجاد کند. ابرو در هر قسمت خود زاویه رویش مشخصی دارد که اگر بر این اساس کاشت ابرو انجام نشود، مشکلات متعددی مانند حالت نامتناسب موهای ابرو یا حالت غیر طبیعی ایجاد می‌شود. همچنین تراکم مورد نیاز نیز باید در بخش‌های مختلف ابرو ایجاد شود. با توجه به اینکه ابرو ناحیه‌ای محدود را شامل می‌شود، کاشت ابرو طبیعی در طی یک جلسه قابل انجام است. این عمل باید فقط توسط پزشک‌های معتبر، در کلینیک‌هایی که دارای مجوز برای انجام کاشت ابرو هستند، انجام شود.

در تکنیک اف ای تی، موها از کدام قسمت برداشته می شوند ؟

در تکنیک FIT بهترین محل برای برداشت مو، ناحیه پشت گوش است که از نظر کیفیت موهایی شبیه به موهای ابرو دارد ولی در بسیاری از موارد می توان از ناحیه پشت سر و گردن نیز اقدام به برداشت فولیکول‌های مو کرد. یکی دیگر از نکات مهمی که به هنگام کاشت بایستی حتماٌ به آن توجه کرد اینست که هر مویی که قرار است در محل ابرو کاشته شود حتماٌ متناسب با زاویه رویش مو در محل کاشت باشد در غیر اینصورت ابروها حالتی نامتناسب به خود می‌گیرند.

زیبایی جویان عزیز دقت داشته باشید که به دلیل حساسیت بالای روش FIT بهتر است قبل از اقدام به کاشت ابرو حتما یک تحقیق هرچند کوتاه در رابطه با پزشکان متخصص و حرفه‌ای در این زمینه و نیز مکان‌های معتبر داشته باشید تا بتوانید با انتخاب بهترین متخصص و بهترین کلینیک نتیجه مطلوب را از این عمل زیبایی خود کسب کنید.

کاشت ابرو به روش fit و برداشت از ناحیه بانک مو

مراحل کاشتمزایا کاشت
1.انتخاب بانک مو مناسب با توجه به شرایط بیمار با صلاح‌دید پزشک-ایجاد زخم‌های بسیار ظریف بدون درد زیاد و خونریزی
2.تراشیدن موهای بانک مو به طول ۱ میلی‌متر-عدم نیاز به اعمال پانسمان
3.استریل کردن بانک مو و ابروها-احساس درد بسیار کم در دوران نقاهت
4.کادر بندی ابروها برای کاشت-رسیدن به ابروهایی با تراکم بالا
5.اعمال بی‌حسی موضعی-قابلیت انجام آن در زنان و مردان با بیماری‌های خاص
6.برداشت فولیکول‌های مو به کمک دستگاه مخصوص به نام پانچ به صورت واحدی-عدم نیاز به بی‌هوشی
7.نگه‌داری فولیکول‌های برداشته شده به صورت یک یا دو تار در محلول مخصوص-دوره نقاهت کوتاه مدت
8.ایجاد شکاف‌هایی به قطر یک میلی‌متر در ناحیه کاشت ابرو-ایجاد ظاهری کاملا طبیعی در ابروها
9.پیوند فولیکول‌های استخراج و آماده شده در زیر پوست-عدم بروز عوارض جانبی جدی و خطرناک در صورت انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر

مطالب بیشتر: نتایج و ماندگاری کاشت ابرو

آزمایشات لازم قبل از کاشت ابرو اف ای تی

برای انجام عمل کاشت ابرو، پزشک متخصص به منظور اطمینان از صحت و سلامت مراجعه کننده محترم و یا فراهم کردن شرایط خاص برای کاشت ابروی افرادی که بیماری خاصی دارند یکسری آزمایش‌های مقدماتی توصیه می‌کند که شامل موارد زیر می‌باشند:

 • آزمایش شمارش گلبول‌های قرمز خون (CBC)، به منظور تشخیص کم خونی و یا احتمال وجود عفونت در خون.
 • آزمایش‌های مربوط به بیماری‌های ویروسی و عفونی چون HIV( ایدز)، HBS و HCV که مربوط به بیماری‌های ویروسی هپاتیت B و هپاتیتC  هستند. در صورت آگاهی از مثبت بودن این بیماری‌ها پزشک شما با استفاده از تجهیزات ایمنی بیشتری اقدام به پیوند ابرو می‌نماید.
 • آزمایش‌های مربوط به انعقاد خون و زمان لخته بستن آن شامل PT و PTT.
 • آزمایش‌های FBS و تست ادرار به منظور تشخیص بیماری‌های دیابت، بیماری‌های کلیوی و کبدی.
 • در دو سال اخیر نیز تست کرونا و بررسی سطح ایمونوگلوبولین‌های بدن از جمله Ig G و Ig M نیز به مجموع آزمایشات FIT اضافه شده است.
 • بررسی سطح چربی خون با اندازه‌گیری سه فاکتور HDL، LDL و VLDL نیز انجام می‌گیرد، قبل از کاشت مو به روش FIT بهتر است نتایج آزمایشات خود را به پزشک متخصص خود نشان دهید.

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

روش fit برای کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که مزایای زیادی دارد و باعث شده تا به‌خصوص در ناحیه‌ بانک مو، مشکلات بسیار کمتر شود:

مزایای کاشت ابرو به روش fit

 1. در این روش زخم‌های بسیار ریزی ایجاد می‌شود که بعد از چند روز کاملاً بهبود می‌یابد و ایجاد اسکار نمی‌کنند.
 2. همچنین نیازی به مراقبت و پانسمان آن نیست. به همین علت مراجعه‌کننده راحت‌تر با آن کنار می‌آید و درد زیادی را پس از عمل احساس نمی‌کند.
 3. روش پیوند ابرو FIT حداکثر تراکم را می‌تواند به وجود آورد. به همین علت کسانی که می‌خواهند ابرویی زیبا و پرپشت داشته باشند می‌توانند از این روش نهایت بهره را ببرند.
 4. تمام افراد، چه زن و چه مرد، چه کسانی که دچار بیماری‌های خاص هستند و چه کسانی که نیاز به تقویت ابروهای خود دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 5. روش FIT بدون بیهوشی انجام می‌گیرد و بعد از پیوند ابرو، فرد می‌تواند به زندگی عادی خود بازگردد هر چند بهتر است یک روز استراحت داشته باشد ولی مشکلی از نظر حال عمومی متقاضی در شرایط عادی وجود ندارد.
 6. بعد از گذشت ۱ هفته، زخم، التهاب و لخته خون از بین خواهد رفت.
 7. این روش کاشت ابرو اگر به خوبی انجام شود، می‌تواند بعد از تکمیل دوره رشد، نتیجه‌ای کاملاً طبیعی و استاندارد داشته باشد. به صورتی که کسی متوجه کاشت ابرو در صورت شما نشود.
 8. مشکلات تورم صورت، عفونت ابرو و … متقاضی عمل پیوند ابرو را تهدید نمی‌کند و به راحتی می‌توان این جراحی را انجام داد.

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FIT دائمی است ؟

پس از کاشت ابرو، زخم‌های کوچک و ریزی در نواحی اهداکننده و دریافت‌کننده ایجاد می‌شود. معمولاً یک تا سه روز زمان می‌برد تا زخم‌ها کاملاً خوب شوند. به قدری زخم کمی در محل مورد نظر ایجاد می‌شود که می‌توان آن را هیچ حساب کرد. پس از وارد کردن سوزن به ابروها برای کاشت ابرو، نقاط قرمز رنگی به نشانه لخته خون بیرون می‌آیند که در همان استحمام اول پس از عمل، کاملاٌ پاک می‌شوند. پس از آن و از هفته سوم به بعد باید منتظر ریزش موهای کاشته شده باشید. بسته به شرایط مو و بدن فرد، بین دو تا سه هفته این اتفاق می‌افتد و موها در اثر شوک جراحی شروع به ریزش می‌کنند. ریزش شوکی، مرحله اصلی تمامی روش‌های درمانی کاشت مو و ابرو است و نباید در این‌باره نگران شوید. پس از اتمام دوران خواب فولیکول‌های مو، معمولاً از یک تا دو ماه پس از پیوند ابرو، مجدداً شروع به رشد می‌کنند.

نتیجه کاشت ابرو به روش FIT

در حدود ۱۰ تا ۱۲ ماه پس از عمل کاشت ابرو می‌توانید شاهد پرپشت شدن موهای ابرو به مرور زمان باشید و در این زمان نتیجه کاملی را از پیوند ابرو ببینید. انتخاب پزشک ماهر و کلینیکی که دارای سابقه‌ای خوب و طولانی در زمینه‌ کاشت ابرو باشد، می‌تواند به بهتر شدن نتیجه عمل پیوند ابرو برای شما کمک شایانی کند تا بتوانید بهتر و موثرتر این عمل را انجام دهید.

معایب کاشت ابرو با روش fit

هر کدام از روش‌های کاشت ابرو، در کنار مزایا، معایبی نیز دارند که پیوند طبیعی ابرو با روش fit هم از این قاعده مستثنی نیست:

 1. همانگونه که گفته شد، بعد از استخراج فولیکول‌ها، باید آن‌ها را در ظرف مناسب و حاوی محلول نگهداری کرد تا از دست نروند. در همین بازه زمانی ممکن است خیلی از فولیکول‌ها از بین بروند.
 2. در صورتی که متخصص به خوبی نتواند زاویه و عمق کاشت ابرو را تنظیم کند، ابروها بعد از رشد، حالتی عروسکی خواهند داشت.
 3. در این روش برای نتیجه مطلوب باید زمان مورد نیاز را لحاظ کرد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو با روش fit

 1. عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا یک ماه بعد از پیوند ابرو
 2. نوشیدن آب کافی در روزهای پس از کاشت
 3. ماساژ ندادن ابروها
 4. نشُستن ابروها تا ۴۸ ساعت بعد از کاشت طبیعی ابرو با روش fit
 5. نکشیدن حوله به صورت
 6. خوردن میوه و سبزیجات کافی در طول مدت درمان
 7. نرفتن به سونا، جکوزی و استخر تا زمانی که متخصص توصیه کند
 8. نرفتن به محیط‌های آلوده برای جلوگیری از عفونت پوست
 9. بالاتر بودن سر در زمان خواب نسبت به بدن

مراقبت های بعد از پیوند ابرو fit

اهمیت مشاوره قبل از پیوند ابرو اف ای تی

دلیل اهمیت بالای مشاوره پیوند ابرو به روش اف ای تی یا هر روش درمانی دیگر در درجه اول اینست که پزشک شما تشخیص دهد آیا شما گزینه مناسبی برای کاشت ابرو هستید یا نه، آیا بانک موی مناسب برای برداشت فولیکول‌های مو  را دارید یا خیر، آیا از نظر سلامت جسمی آمادگی لازم برای ایمپلنت ابرو با تکنیک اف آی تی را دارید یا نه و برخی مسائل دیگر. در این جلسات قبل از مشاوره پزشک متخصص پس از تایید امکان کاشت ابرو، حال به طراحی ابروی مناسب با چهره فرد پرداخته و با همفکری و نظر متقاضی یک مدل مناسب انتخاب می‌شود.

در جلسه مشاوره قبل از کاشت پزشک متخصص در رابطه با مزایا و معایب روش FIT، انتخاب محلی که به عنوان بانک مو قرار است فولیکول‌های مو از آن ناحیه برداشته شود، نیز فرایند انجام کار توضیحاتی را به مراجعه کننده محترم ارائه می‌دهد و نهایتاٌ با توصیه‌های مراقبتی پزشک در رابطه با اعمال و فعالیت‌های قبل از کاشت روز مشخصی برای این عمل تعیین می‌شود.

 

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب‌سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

 منبع:

healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed