کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش FIT از جمله مواردی است که می‌توانید به راحتی از آن در جهت افزایش تراکم ابروهای خود بهره‌مند شوید، در نظر داشته باشید در این روش از کاشت ابرو امکان آسیب به فولیکول مو، به حداقل‌ترین حالت ممکن خواهد رسید. کاشت ابرو روشی برای ترمیم مناطق کم تراکم مو است که برای کسب نتیجه مناسب نیاز به سطح بالایی از “حرفه‌ای بودن” دارد، زیرا چهره شما را زیباتر کرده و به نوعی احساسات و احوالات صورت را شکل می‌دهد. در این روش برداشت مو به صورت واحدهای فولیکولار انجام می‌گیرد و باعث می‌شود تا زخم‌های بزرگ بر روی سر ایجاد نشود و نتیجه‌ای طبیعی به دنبال خواهد داشت. گاهی ابرو‌ها حالت و پرپشتی مدنظر فرد را ندارند و همین موضوع باعث نارضایتی فرد از چهره خودش می‌شود که در او این احساس نیاز را به وجود می‌آورد که به سراغ روشی برای بهبود ظاهر ابرو‌های خود باشد. بنابراین پیوند ابروی طبیعی یکی از گزینه‌های پیش رو خواهد بود.

اینفوگرافی کاشت ابرو به روش FIT
اینفوگرافی کاشت ابرو به روش FIT
نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

در حال حاضر با مد شدن مدل ابروهای ضخیم، اگر ابروهای نازک یا با ساختار پراکنده دارید، قطعا به فکر ترمیم ابروهای خود خواهید بود و از این جهت در نظر دارید به بهترین کلینیک پوست و مو مراجعه کرده و کاشت ابروی خود را انجام دهید. پس برای شناخت بیشتر تکنیک‌های کاشت ابرو، با ما همراه باشید. کاشت ابرو به روش اف آی تی یا همان FUE از تکنیک‌هایی است که به وفور از آن استفاده می‌شود. در این مقاله شما را با این روش معرفی خواهیم کرد.

کاشت ابرو به روش FIT

شما کاربران گرامی می‌توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید.

کاشت ابرو به روش FIT و برداشت از ناحیه بانک مو

روش کاشت ابرو FIT قدمت کمتری نسبت به کاشت ابرو به روش FUT دارد و یک‌سری ایرادات که متقاضیان کاشت مو و ابرو به این روش می‌گرفتند در روش FIT یا FUE برطرف شده است. در این روش از ابزارهای خاصی برای برداشت مو استفاده می‌شود و کارایی آن به مراتب بیشتر است. برای کاشت ابرو ابتدا باید یک یا دو جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید.

 

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

معمولاً در این مواقع پزشک اطلاعاتی در مورد روش کار و تکنیک FIT در اختیار شما قرار می‌دهد. مراقبت‌های قبل از عمل نیز در اختیار مراجعه‌کننده قرار داده می‌شود و در نهایت فرد برای کاشت در ناحیه‌ی ابرو آماده می‌شود. اولین مرحله‌ای که برای کاشت و پیوند ابرو انجام می‌گیرد، برداشت فولیکول‌های مو و آماده‌سازی آن‌ها برای انتقال است. انتخاب فولیکول مناسب برای پیوند و کاشت ابرو بسیار مهم است. این مرحله باید به درستی انجام گیرد تا علاوه بر تامین موهای مورد نیاز برای ابرو، به موهای منطقه بانک مو نیز آسیب وارد نشود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود ابروهای خود را به دستان پزشک معتبری بسپارید.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش fit و برداشت از ناحیه بانک مو

برای برداشت مو، ابتدا ناحیه بانک مو که برای ابرو معمولاً در قسمت پشت گوش است، برای برداشت مو آماده می‌شود. موهای این ناحیه نسبت به دیگر قسمت‌های سر، مقاومت بیشتری داشته و از طرفی شباهت بیشتری به موی ابرو دارند. ناحیه پشت سر نیز قسمت مناسب دیگری برای استخراج مو است اما دارای موهای ضخیمی است. به همین علت اولویت با ناحیه‌ پشت گوش خواهد بود تا موهای با ظرافت بیشتر را برای ابروی فرد تامین کند. ناحیه مورد نظر اصلاح می‌شود. موها باید طولی در حدود 1 میلی‌متر داشته باشند. سپس کار برداشت مو انجام می‌شود. در روش FIT یک سری ابزارهای حساس و کوچک وجود دارد که به آن‌ها پانچ گفته می‌شود. پانچ به صورت واحدهای فولیکولار، اقدام به برداشت مو می‌کند و نیازی به ایجاد زخم زیاد و بخیه کردن در این ناحیه نیست. برداشت فولیکول با پانچ، باعث شده مراجعه‌کنندگان با عوارض جانبی پس از عمل کاشت ابرو، کمتر مواجه شوند.

مطالب بیشتر: کاشت ابروی پهن

به کمک پانچ‌های کوچک، در اطراف ریشه مو یک برش کوچک ایجاد شده و مو و واحد فولیکولار و بافت‌های اطراف آن استخراج می‌شوند. این کار با بی‌حسی موضعی در ناحیه بانک مو انجام می‌شود. با توجه به کوچک بودن خراش‌های ایجاد شده، فرد احساس درد نمی‌کند. بعد از اتمام کار و از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی از بدن، درد خفیفی را حس خواهید کرد که با یک داروی مسکن به راحتی قابل کنترل خواهد بود. البته بسیاری از افراد با توجه به داشتن آستانه تحمل‌ بالا در برابر درد، حتی مسکن هم مصرف نمی‌کنند. به کمک این ابزار، واحدهای فولیکولی که معمولاً یک تا دو تار مو دارند، برداشت شده و در محلول مخصوص نگهداری مو قرار می‌گیرند تا به ناحیه کاشت ابرو انتقال داده شوند. معمولاً برای موی ناحیه ابرو از واحدهای یک تا دو تار مو استفاده می‌شود. در صورتی که این واحدها دارای تراکم کمی باشند، می‌توان از واحدهای 3 تا 5 تار مو نیز استفاده کرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نحوه کاشت ابرو به روش FIT

بعد از برداشت مو، باید ناحیه‌ ابرو برای انتقال گرافت‌ها آماده شود. در کاشت طبیعی ابرو به روش FIT بعد از برداشت مو و آماده‌سازی آن، گرافت‌های به‌دست آمده دسته‌بندی می‌شوند تا در حین کاشت و پیوند ابرو مشکلی از این بابت پیش نیاید. چون مرحله آماده‌سازی زمان‌بر است لذا باید در ظرف‌های مخصوص با دمای پایین و به صورت هیدراته نگهداری شوند تا زنده بمانند. ناحیه ابرو استریل شده و برای کاشت آماده می‌شود. با سوزن‌های کوچک که دارای قطر حدود یک میلی‌متر هستند، شکاف‌هایی در بخش ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های آماده شده با خط رویش استاندارد در زیر پوست قرار می‌گیرند. تعداد واحدهای فولیکولی که در این روش در یک جلسه استخراج می‌شود، حدود 1500 تا 2500 واحد فولیکولی (4000 تا 8000 تار مو) است که بسته به تراکم موجود در ناحیه اهداکننده متفاوت است.

نحوه کاشت ابرو به روش FIT

این مرحله نیز اهمیت بالایی دارد. پزشک باید بتواند کاملاً با دقت و هنرمندانه، خط رویش مناسب برای هر منطقه از ابرو را ایجاد کند. ابرو در هر قسمت خود زاویه رویش مشخصی دارد که اگر بر این اساس کاشت ابرو انجام نشود، مشکلات متعددی مانند حالت نامتناسب موهای ابرو یا حالت غیر طبیعی ایجاد می‌شود. همچنین تراکم مورد نیاز نیز باید در بخش‌های مختلف ابرو ایجاد شود. با توجه به اینکه ابرو ناحیه‌ای محدود را شامل می‌شود، کاشت ابرو طبیعی در طی یک جلسه قابل انجام است. این عمل باید فقط توسط پزشک‌های معتبر، در کلینیک‌هایی که دارای مجوز برای انجام کاشت ابرو هستند، انجام شود.

مراحل کاشتمزایا کاشت
1. انتخاب بانک مو مناسب با توجه به شرایط بیمار با صلاح‌دید پزشک- ایجاد زخم‌های بسیار ظریف بدون درد زیاد و خونریزی
2. تراشیدن موهای بانک مو به طول ۱ میلی‌متر- عدم نیاز به اعمال پانسمان
3. استریل کردن بانک مو و ابروها- احساس درد بسیار کم در دوران نقاهت
4. کادر بندی ابروها برای کاشت- رسیدن به ابروهایی با تراکم بالا
5. اعمال بی‌حسی موضعی- قابلیت انجام آن در زنان و مردان با بیماری‌های خاص
6. برداشت فولیکول‌های مو به کمک دستگاه مخصوص به نام پانچ به صورت واحدی- عدم نیاز به بی‌هوشی
7. نگه‌داری فولیکول‌های برداشته شده به صورت یک یا دو تار در محلول مخصوص- دوره نقاهت کوتاه مدت
8. ایجاد شکاف‌هایی به قطر یک میلی‌متر در ناحیه کاشت ابرو- ایجاد ظاهری کاملا طبیعی در ابروها
9. پیوند فولیکول‌های استخراج و آماده شده در زیر پوست- عدم بروز عوارض جانبی جدی و خطرناک در صورت انتخاب پزشک متخصص و کلینیک معتبر

مطالب بیشتر: نتایج و ماندگاری کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

روش fit برای کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که مزایای زیادی دارد و باعث شده تا به‌خصوص در ناحیه‌ بانک مو، مشکلات بسیار کمتر شود:

مزایای کاشت ابرو به روش fit

 1. در این روش زخم‌های بسیار ریزی ایجاد می‌شود که بعد از چند روز کاملاً بهبود می‌یابد و ایجاد اسکار نمی‌کنند.
 2. همچنین نیازی به مراقبت و پانسمان آن نیست. به همین علت مراجعه‌کننده راحت‌تر با آن کنار می‌آید و درد زیادی را پس از عمل احساس نمی‌کند.
 3. روش پیوند ابرو FIT یا FUE حداکثر تراکم را می‌تواند به وجود آورد. به همین علت کسانی که می‌خواهند ابرویی زیبا و پرپشت داشته باشند می‌توانند از این روش نهایت بهره را ببرند.
 4. تمام افراد، چه زن و چه مرد، چه کسانی که دچار بیماری‌های خاص هستند و چه کسانی که نیاز به تقویت ابروهای خود دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 5. روش FIT بدون بیهوشی انجام می‌گیرد و بعد از پیوند ابرو، فرد می‌تواند به زندگی عادی خود بازگردد هر چند بهتر است یک روز استراحت داشته باشید ولی مشکلی از نظر حال عمومی متقاضی در شرایط عادی وجود ندارد.
 6. بعد از گذشت 1 هفته، زخم، التهاب و لخته خون از بین خواهد رفت.
 7. این روش کاشت ابرو اگر به خوبی انجام شود، می‌تواند بعد از تکمیل دوره رشد، نتیجه‌ای کاملاً طبیعی و استاندارد داشته باشد. به صورتی که کسی متوجه کاشت ابرو در صورت شما نشوند.
 8. مشکلات تورم صورت، عفونت ابرو و … متقاضی عمل پیوند ابرو را تهدید نمی‌کند و به راحتی می‌توان این جراحی را انجام داد.

نتیجه کاشت ابرو به روش FIT

پس از کاشت ابرو، زخم‌های کوچک و ریزی در نواحی اهداکننده و دریافت‌کننده ایجاد می‌شود. معمولاً یک تا سه روز زمان می‌برد تا زخم‌ها کاملاً خوب شوند. به قدری زخم کمی در محل مورد نظر ایجاد می‌شود که می‌توان آن را هیچ حساب کرد. پس از وارد کردن سوزن به ابروها برای کاشت ابرو، نقاط قرمز رنگی به نشانه لخته خون بیرون می‌آیند که در همان استحمام اول پس از عمل، کاملا پاک می‌شوند. پس از آن و از هفته سوم به بعد باید منتظر ریزش موهای کاشته شده باشید. بسته به شرایط مو و بدن فرد، بین دو تا سه هفته این اتفاق می‌افتد و موها در اثر شوک جراحی شروع به ریزش می‌کنند. ریزش شوکی، مرحله اصلی تمامی روش‌های درمانی کاشت مو و ابروها است و نباید در این‌باره نگران شوید. پس از اتمام دوران خواب فولیکول‌های مو، معمولاً از یک تا دو ماه پس از پیوند ابرو، مجدداً موها شروع به رشد می‌کنند.

نتیجه کاشت ابرو به روش FIT

در حدود 10 تا 12 ماه پس از عمل کاشت ابرو می‌توانید شاهد پرپشت شدن موهای ابرو به مرور زمان باشید و در این زمان نتیجه کاملی را از پیوند ابرو ببینید. انتخاب پزشک ماهر و کلینیکی که دارای سابقه‌ای خوب و طولانی در زمینه‌ کاشت ابرو باشد، می‌تواند به بهتر شدن نتیجه عمل پیوند ابرو برای شما کمک شایانی کند تا بتوانید بهتر و موثرتر این عمل را انجام دهید.

معایب کاشت مو با روش fit

هر کدام از روش‌های کاشت مو، در کنار مزایا، معایبی نیز دارند که پیوند طبیعی مو با روش fit هم از این قاعده مستثنی نیست:

 1. همانگونه که گفته شد، بعد از استخراج فولیکول‌ها، باید آن‌ها را در ظرف مناسب و حاوی محلول نگهداری کرد تا از دست نروند. در همین بازه زمانی ممکن است خیلی از فولیکول‌ها از بین بروند.
 2. در صورتی که متخصص به خوبی نتواند زاویه و عمق کاشت ابرو را تنظیم کند، ابروها بعد از رشد، حالتی عروسکی خواهند داشت.
 3. این روش بسیار وقت‌گیر است.

مراقبت های بعد از کاشت مو با روش fit

 1. عدم مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا یک ماه بعد از پیوند ابرو
 2. نوشیدن آب کافی در روزهای پس از کاشت
 3. ماساژ ندادن ابروها
 4. نشستن ابروها تا 48 ساعت بعد از کاشت طبیعی ابرو با روش fit
 5. نکشیدن حوله به صورت
 6. خوردن میوه و سبزیجات کافی
 7. نرفتن به سونا، جکوزی و استخر تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند.
 8. نرفتن به محیط‌های آلوده برای جلوگیری از عفونت پوست
 9. بالاتر بودن سر در زمان خواب نسبت به بدن

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب‌سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

منبع
healthline

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *