کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش FIT

0
(0)

کاشت ابرو به روش FIT از جمله مواردی است که می‌توانید به راحتی از آن در جهت افزایش تراکم ابروهای خود بهره‌مند شوید، در نظر داشته باشید در این روش از کاشت ابرو امکان آسیب به فولیکول مو، به حداقل‌ترین حالت ممکن خواهد رسید. کاشت ابرو روشی برای ترمیم مناطق کم تراکم مو است که برای کسب نتیجه مناسب نیاز به سطح بالایی از “حرفه‌ای بودن” دارد، زیرا چهره شما را زیباتر کرده و به نوعی احساسات و احوالات صورت را شکل می‌دهد. در این روش برداشت مو به صورت واحدهای فولیکولار انجام می‌گیرد و باعث می‌شود تا زخم‌های بزرگ بر روی سر ایجاد نشود و نتیجه‌ای طبیعی به دنبال خواهد داشت. با ریزش روزانه موها، کم کم احساس می‌کنید موهای جدیدی که در می‌آیند، نازک‌تر از موهای قبلی هستند. اینجا است که فکری به ذهن شما خطور می‌کند و چاره‌ای جز کاشت و پیوند مو نمی‌یابید. این لحظه، همان لحظه‌ای است که باید درست تصمیم بگیرید.

درخواست مشاوره رایگان کاشت ابروی طبیعی

امروزه با متداول شدن مدل ابروهای ضخیم، اگر ابروهای نازک یا با ساختار پراکنده دارید، قطعا به فکر ترمیم ابروهای خود خواهید بود و از این جهت در نظر دارید به بهترین کلینیک پوست و مو مراجعه کرده و کاشت ابروی خود را انجام دهید. پس برای شناخت بیشتر تکنیک‌های کاشت ابرو، با ما همراه باشید. کاشت ابرو به روش اف آی تی یا همان FUE از تکنیک‌هایی است که به وفور از آن استفاده می‌شود. با توجه به این که روش‌های قدیمی‌تر مانند FUT که دارای مشکلاتی مانند برداشت نواری از پوست سر بود، باعث می‌شد تا جای زخم ناخوشایندی ایجاد شود.

کاشت ابرو به روش FIT

شما کاربران گرامی می‌توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید.

کاشت ابرو به روش FIT و برداشت از ناحیه بانک مو

روش کاشت ابرو FIT قدمت کمتری نسبت به ” کاشت ابرو به روش FUT ” دارد و یک سری ایرادات که متقاضیان کاشت مو و ابرو به این روش می‌گرفتند در روش FIT یا FUE برطرف شده است. در این روش از ابزارهای خاصی برای برداشت مو استفاده می‌شود و کارایی آن به مراتب بیشتر است. برای کاشت ابرو ابتدا یک یا دو جلسه مشاوره باید با پزشک خود داشته باشید.

معمولاً در این مواقع پزشک اطلاعاتی در مورد روش کار و تکنیک FIT در اختیار شما قرار می‌دهد. مراقبت‌های قبل از عمل نیز در اختیار مراجعه کننده قرار داده می‌شود و در نهایت فرد برای کاشت در ناحیه‌ی ابرو آماده می‌شود. اولین مرحله‌ای که برای کاشت و پیوند ابرو انجام می‌گیرد، برداشت فولیکول‌های مو و آماده سازی آن‌ها برای انتقال است. انتخاب فولیکول مناسب برای پیوند و کاشت ابرو بسیار مهم است. معمولا فولیکول‌هایی که برای کاشت مناسب نیستند، حذف می‌شوند. به همین دلیل مهم‌ترین بخش در پیوند ابرو، برداشت فولیکول‌ها است که باید به درستی انجام گیرد تا علاوه بر تامین موهای مورد نیاز برای ابرو، به موهای منطقه بانک مو نیز آسیبی وارد نکند و همین دلیلی است که ابروهای خود را به دستان پزشک معتبری بسپارید.

 

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 

کاشت ابرو به روش fit و برداشت از ناحیه بانک مو

برای برداشت مو، ابتدا ناحیه برداشت مو که برای ابرو معمولاً در قسمت پشت گوش است برای برداشت مو آماده می‌شود. موهای این ناحیه نسبت به دیگر قسمت‌های سر، مقاومت بیشتری دارند. ناحیه پشت سر نیز قسمت مناسبی برای برداشت مو است اما دارای موهای ضخیمی است. به همین علت اولویت با ناحیه‌ی پشت گوش است تا موهای با ظرافت بیشتر را برای فرد تامین کند. ناحیه مورد نظر شیو می‌شود؛ موها باید طولی در حدود 1 میلی‌متر داشته باشند. سپس کار برداشت مو انجام می‌شود. در روش FIT یک سری ابزارهای حساس و کوچک وجود دارد که به آن‌ها پانچ گفته می‌شود. پانچ به صورت واحدهای فولیکولار، اقدام به برداشت مو می‌کند و نیازی به ایجاد زخم زیاد و بخیه کردن در این ناحیه وجود ندارد. برداشت فولیکول با پانچ، باعث شده مراجعه کنندگان دیگر با عوارض جانبی پس از عمل کاشت ابرو مواجه نشوند.

 

مطالب بیشتر: کاشت ابروی پهن

 

به کمک پانچ‌های کوچک در اطراف ریشه مو یک برش کوچک ایجاد شده و مو و واحد فولیکولار و بافت‌های اطراف آن استخراج می‌شود. این کار بدون بی هوشی و با بی‌حسی موضعی در ناحیه بانک مو انجام می‌شود. با توجه به کوچک بودن خراش‌های ایجاد شده، فرد احساس درد نمی‌کند و بعد از اتمام دوره تأثیر دوره بی‌حسی، درد خفیف است و با یک داروی مسکن به راحتی قابل کنترل است. البته بسیاری از افراد با توجه به بالا بودن آستانه تحمل‌ آن‌ها در برابر درد، حتی مسکن هم مصرف نمی‌کنند. به کمک این ابزار، واحدهای فولیکولی که معمولاً یک تا دو تار مو دارند، برداشت شده و در محلول مخصوص نگه داری مو قرار می‌گیرد تا به ناحیه کاشت ابرو انتقال داده شود. معمولاً برای موی ناحیه ابرو از واحدهای یک تا دو تار مو استفاده می‌شود. در صورتی که این واحدها دارای تراکم کمی باشند، می‌توان از واحدهای 3 تا 5 تار مو نیز استفاده کرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نحوه کاشت ابرو به روش FIT

بعد از برداشت مو، باید ناحیه‌ی ابرو برای انتقال گرافت‌ها آماده شود. در کاشت ابرو به روش FIT بعد از برداشت مو آن را در زیر میکروسکوپ برای کاشت ابرو آماده می‌کنند. معمولاً در این مرحله، گرافت‌های به دست آمده دسته بندی شده تا در حین کاشت و پیوند ابرو مشکلی از این بابت پیش نیاید. ناحیه ابرو استریل شده و برای کاشت آماده می‌شود. با سوزن‌های کوچک که دارای قطر حدود یک میلی‌متر است، شکاف‌هایی در بخش ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های آماده شده با خط رویش استاندارد در زیر پوست قرار می‌گیرد.

نحوه کاشت ابرو به روش FIT

این مرحله نیز اهمیت بالایی دارد. پزشک باید بتواند کاملاً با دقت و هنرمندانه، خط رویش مناسب برای هر منطقه از ابرو را ایجاد کند. ابرو در هر قسمت خود زاویه رویش مشخصی دارد که اگر بر اساس آن کاشت ابرو انجام نشود، مشکلات متعددی مانند حالت نامتناسب موهای ابرو با حالت طبیعی ایجاد می‌شود. همچنین تراکم مورد نیاز نیز باید در بخش‌های مختلف ابرو ایجاد شود. به علت این که ابرو ناحیه‌ای محدود را شامل می‌شود، این فرآیند در طی یک جلسه قابل انجام است و معمولاً گرافت‌های مورد نیاز برای ایجاد حداکثر تراکم ابرو هم می‌تواند از بخش‌های مختلف سر تامین شود. این عمل فقط توسط پزشک‌های معتبر، در کلینیک‌هایی که دارای مجوز برای انجام کاشت ابرو هستند، باید انجام شود.

خدمات ارائه شده توسط افرادی که تخصص ندارند یا پزشک نیستند، مطابق با استانداردها نیستند و پیگیری چنین شرایطی در اوقاتی که پزشک معتبر نیست و یا ابروی شما دچار عفونت شده و دنبال ترمیم دوباره در آن کلینیک قبلی هستید، غیر ممکن خواهد بود.

 

مطالب بیشتر: نتایج و ماندگاری کاشت ابرو

 

مزایای کاشت ابرو به روش FIT

روش fit برای کاشت ابرو یکی از روش‌هایی است که مزایای زیادی دارد و باعث شده تا به خصوص در ناحیه‌ی بانک مو، مشکلات بسیار کمتر شود. در این روش زخم‌های بسیار ریزی ایجاد می‌شود که بعد از چند روز کاملاً بهبود می‌یابد و ایجاد اسکار نمی‌کند. همچنین نیازی به مراقبت و پانسمان آن نیست. به همین علت مراجعه کننده راحت‌تر با آن کنار می‌آید و درد زیادی را پس از عمل احساس نمی‌کند. از آنجایی که شرایط رشد مو و ابرو با یکدیگر تفاوت دارد، ممکن است فولیکول‌های پیوند زده شده، زمان زیادی برای رشد کردن بخواهند. با این وجود، ابروها هر 15 روز یکبار باید اصلاح شوند تا طبیعی به نظر بیایند. بر همین فرض، خانم‌ها تقریباً هر 20 روز یکبار ابروهای خود را مرتب کنند.

بعد از مدتی ابروهای کاشته شده با محیطی که در آن قرار دارند سازگار می‌شوند و این سرعت رشد پس از گذشت سال اول کند می‌شود و پس از اتمام سال دوم، همه چیز به وضعیت عادی بر می‌گردد. روش پیوند ابرو FIT یا FUE حداکثر تراکم را می‌تواند به وجود آورد. به همین علت کسانی که می‌خواهند ابرویی زیبا و پرپشت داشته باشند می‌توانند از این روش نهایت بهره را ببرند. تمام افراد، چه زن و چه مرد، چه کسانی که دچار بیماری‌های خاص هستند و چه کسانی که نیاز به تقویت ابروهای خود دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. روش FIT بدون بی‌هوشی انجام می‌گیرد و بعد از پیوند ابرو، فرد می‌تواند به زندگی عادی خود بازگردد.

هر چند بهتر است یک روز استراحت داشته باشید ولی مشکلی از نظر حال عمومی متقاضی در شرایط عادی وجود ندارد. عملیات پیوند ابرو به این روش، فقط و فقط پس از یک مطالعه دقیق 2-3 ساعته انجام می‌شود. اگرچه این عمل بسیار سبک است، اما واقعا نیاز به استراحت خواهد داشت. بعد از گذشت 1 هفته، زخم، التهاب و لخته خون از بین خواهد رفت. این روش کاشت ابرو اگر به خوبی انجام شود، می‌تواند بعد از تکمیل دوره رشد، نتیجه‌ای کاملاً طبیعی و استاندارد داشته باشد. به صورتی که کسی متوجه کاشت ابرو در صورت شما نشوند. مشکلات تورم صورت، عفونت ابرو و غیره متقاضی عمل پیوند ابرو را تهدید نمی‌کند و به راحتی می‌توان این جراحی را انجام داد.

مزایای کاشت ابرو به روش fit

داشتن ابروهایی زیبا که بخش بزرگی از زیبایی صورت انسان را تشکیل می‌دهند، نیازمند یک روش دائمی است. شاید روغن تراپی یا داروهای شیمیایی برای مدتی کوتاه جوابگو باشند اما مطمئن شوید هیچ چیز جای عمل کاشت ابرو را پر نخواهد کرد.

 

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت ابرو

 

نتیجه کاشت ابرو به روش FIT

پس از کاشت ابرو، زخم‌های کوچکی و ریزی در نواحی اهدا کننده و دریافت کننده ایجاد می‌شود. معمولاً یک تا سه روز زمان می‌برد تا زخم‌ها کاملاً خوب شوند. به قدری زخم کمی در محل مورد نظر ایجاد می‌شود که می‌توان آن را هیچ حساب کرد. پس از وارد کردن سوزن به ابروها برای کاشت ابرو، نقاط قرمز رنگی به نشانه لخته خون بیرون می‌آیند که در همان استحمام اول پس از عمل، کاملا پاک می‌شوند. پس از آن و طی هفته‌های آینده باید منتظر ریزش موهای کاشته شده باشید. بسته به شرایط مو و بدن فرد، بین دو تا سه هفته این اتفاق می‌افتد و موها در اثر شوک جراحی شروع به ریزش می‌کنند. ریزش شوکی، مرحله اصلی تمامی روش‌های درمانی کاشت مو و ابروها است و نیازی ندارد در این باره نگران شوید. پس از اتمام دوران خواب فولیکول‌های مو، معمولاً از یک تا دو ماه پس از پیوند ابرو، مجدداً موها شروع به رشد می‌کنند.

نتیجه کاشت ابرو به روش FIT

در حدود 10 تا 12 ماه پس از عمل کاشت ابرو می‌توانید شاهد پرپشت شدن موهای شما به مرور زمان باشید و در این زمان نتیجه کاملی را از پیوند ابرو ببینید. از آنجایی که موهای سر با زاویه ای 45 درجه‌ای در می‌آیند، پس باید ابروها طوری کاشته شوند که در زاویه 20 درجه رویش کنند. تشخیص این امر و اینکه کدام زاویه برای یک فرد مناسب است، بر عهده پزشک است. انتخاب پزشک ماهر و کلینیک که دارای سابقه‌ای خوب و طولانی در زمینه‌ی کاشت ابرو باشد، می‌تواند به بهتر شدن نتیجه عمل پیوند ابرو برای شما کمک شایانی کند تا بتوانید بهتر و موثرتر این عمل را انجام دهید.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب‌سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
healthline

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)