ریزش مو امروزه به یک دغدغه همگانی برای مردم دنیا تبدیل شده است. از آن جایی که مدل زندگی بیشتر افراد تا حدود زیادی تغییر کرده و به سمت و سوی الگو های ناسالم غذایی و ورزشی رفته است، طبیعی به نظر می رسد که میزان روبرو شدن با پدیده ای مثل ریزش مو دائما در حال افزایش باشد. در چنین وضعیتی، فعالیتی مثل ترمیم مو می تواند بخشی از نیازهای افراد را به خوبی برآورده کند.

ترمیم مو چیست و چه مزایایی دارد

واکنش شما به روبرو شدن با ریزش مو، بستگی به انتخاب و سلیقه خودتان دارد. گاهی ممکن است فعالیت های خود برای ترمیم کردن مو ها را با مصرف دارو های مختلف و یا انجام تزریق های تقویتی آغاز کنید. شاید این فعالیت ها برای شما مفید و سودمند باشند اما اگر حتی با سپری کردن این مرحله باز هم نتوانستند مانع ریزش مو در سر خود شوید، باید کار های جدی تری انجام بدهید.

ممکن است شما مشکلی با از دست دادن مو ها نداشته باشید و با ظاهر جدید خود به راحتی کنار بیایید اما همه مثل شما فکر نمی کنند و خیلی ها نمی توانند از دست دادن مو ها را به عنوان یک تغییر همیشگی برای ظاهر خود بپذیرند. اگر قصد مقابله با ریزش مو را دارید، ممکن است به سراغ روش های موقتی مثل کلاه گیس ها بروید اما این روش ها عملا دشواری های زیادی در زندگی برای شما به وجود می آورند.

برای از بین بردن اثرات ریزش مو، دو فعالیت مهم وجود دارد. اول کاشت مو که عملا موثرترین و بهترین روش موجود به شمار می رود و دوم ترمیم مو که می تواند مورد توجه شما قرار بگیرد. اگر به هر دلیلی قادر به انجام کاشت مو نیستید یا نمی خواهید این فعالیت را پشت سر بگذارید، ترمیم مو می تواند مورد توجه شما قرار بگیرد.

فرآیندی که تراکم و شکل ظاهری مطلوبی برای مو های شما به وجود نمی آورد. قبل از انجام این فرآیند، باید همه چیز را در مورد آن بدانید و نقاط قوت و همچنین محدودیت های آن را به خوبی شناسایی کنید.

ترمیم مو به چه فرآیندی گفته می شود؟

ترمیم مو به روشی گفته می شود که در آن به جای تلاش برای کمک به رشد مو های طبیعی در قسمت هایی از سر، از تار های مو مشابه و هم شکل مو های شما برای ایجاد تراکم بیشتر و ظاهر مطلوب تر استفاده می شود.

اگر تنها بخشی از مو های خود را از دست داده اید و بخشی از مو های سر شما در مقابل ریزش از خود مقاومت نشان داده اند، اگر به دلیل روبرو شدن با یک ضربه شدید و یا یک حادثه بخشی از مو های شما دچار ریزش شده اند، اگر از یک بانک موی قدرتمند در سر خود برخوردار نیستید و هیچ نقطه ای از سر یا بدن شما قابلیت برداشت فولیکول ها را ندارد و یا اگر به هر دلیلی، قصد انجام کاشت طبیعی مو را ندارید، ترمیم مو می تواند یک انتخاب خوب برای شما باشد.

ترمیم مو به چه فرآیندی گفته می شود

این فعالیت اساسا نمی تواند در ساختار گرافت های شما یا محل رشد تار های مو تغییری ایجاد کند، همچنین نمی تواند تولید مو های جدید را در سر شما رقم بزند اما در عین حال، از این قابلیت برخوردار است که یک وضعیت ظاهری مطلوب برای شما بسازد و شرایطی را به وجود بیاورد که شما حتی پس از تجربه ریزش مو، همچنان از ظاهر دلخواه خود برخوردار باشید.

تفاوت ترمیم مو با کاشت مو

بین این دو فعالیت، تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. در درجه اول، کاشت مو موجب رقم خوردن یک تغییر اساسی می شود اما ترمیم، بیشتر از آن که نشان دهنده یک تغییر درونی باشد، تنها یک تغییر ظاهری را برای شما به وجود می آورد.

مسئله بعدی در زمان ماندگاری این دو فرآیند خلاصه می شود. کاشت طبیعی مو نتایجی دائمی و همیشگی به همراه می آورد اما با استفاده از ترمیم، شما نهایتا تا چند سال این وضعیت جدید را خواهید داشت و در همین مدت نیز باید فعالیت های ترمیمی را به صورت مداوم انجام بدهید.

تفاوت های دیگری نیز بین این دو فعالیت وجود دارد. زمان انجام کاشت مو به مراتب بیشتر از زمان مورد نیاز برای ترمیم مو خواهد بود. در واقع در ترمیم، شما ساعت ها وقت برای انجام فعالیت سپری نمی کنید. در مورد هزینه ها نیز اوضاع به همین منوال است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

کاشت طبیعی مو هزینه زیادی به دنبال دارد و شما در همان ابتدا، باید رقم نسبتا زیادی پرداخت کنید اما وقتی ترمیم مو انجام می دهید، در وهله اول رقم کمی می پردازید. هر چند که به مرور زمان باید هزینه هایی برای حفظ این وضعیت انجام بدهید.

در ترمیم مو نیازی به بانک مو نیست و شما به محض خارج شدن از کلینیک نیز می توانید فعالیت های همیشگی خود را داشته باشید اما برای کاشت طبیعی مو، به بانک مو نیاز دارید و همچنین مراقبت ها، برای شما کمی جدی تر خواهند بود.

نتایج حاصل از ترمیم، بلافاصله پس از پایان این فعالیت نمایان هستند اما در کاشت مو، گاهی شما حتی باید تا یک سال نیز صبر کنید تا شاهد ظهور نتایج کاملا طبیعی در سر خود باشید.

چرا ترمیم مو، یک انتخاب مناسب برای شماست؟

همان طور که گفته شد، این انتخاب به خود شما بستگی دارد اما به طور کلی، روش هایی مثل استفاده از کلاه گیس ها به هیچ وجه مناسب نیستند. شما در صورت استفاده از کلاه گیس، امکان حضور در بسیاری از فعالیت ها را از دست می دهید، نمی توانید به شنا بروید و نباید در معرض باران های سنگین قرار بگیرد. در مقایسه با این انتخاب، ترمیم مو بسیار ایده آل خواهد بود.

شاید این فعالیت به خوبی کاشت مو نباشد و همه نیاز های شما را برآورده نکند اما حداقل چندان دست و پا گیر هم نیست و اگر به خوبی انجام شود، وضعیت ظاهری دلچسبی برای شما به ارمغان می آورد.

پس اگر به دنبال آن هستید که در زمانی نسبتا کوتاه، ریزش مو در سر خود را به فراموشی بسپارید و یا اگر در معرض یک اتفاق مهم مثل مراسم ازدواج خود ظرف چند هفته یا چند ماه آینده هستید، ترمیم مو این امکان را برای شما به وجود می آورد که به لحاظ ظاهری، به شرایط مورد نظر خود دست پیدا کنید و مو هایی داشته باشید که در ظاهر، کاملا پرپشت به نظر می رسند.

بهترین روش ترمیم مو چگونه انجام می گیرد؟

در ترمیم مو به روش HRT که امروزه به عنوان بهترین و استاندارد ترین متد ترمیم به شمار می رود، از کراتین طبیعی برای مو های شما استفاده می شود.

قبل از این فعالیت، وضعیت اولیه شما مورد بررسی قرار می گیرد و میزان و همچنین الگوی ریزش مو در سر شما کاملا مشخص می شود. سپس پزشک با توجه به وضعیت ظاهری و شکل مو های شما، تار های مو کاملا مشابه را انتخاب می کند. این شباهت آنقدر زیاد خواهد بود که هیچکس متوجه نمی شود که شما چنین فعالیتی انجام داده اید.

بهترین روش ترمیم مو چگونه انجام می گیرد

در این متد یک لایه از کراتین روی سر شما قرار می گیرد و تار های مو جدید در این لایه به هم می چسبند. شما بر اساس میزان دلخواه تراکم، می توانید تعداد این تارهای مو را بیشتر و بیشتر کنید اما این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که تراکم بیش از حد، ممکن است ظاهری مصنوعی برای شما به وجود بیاورد. در نتیجه بهتر است این انتخاب، در مقیاس و میزان مناسب و متعادل و با مشورت نهایی پزشک صورت بگیرد.

قدرت چسبندگی کراتین طبیعی، تار های مو را محکم در کنار هم نگه می دارید. این چسبندگی اما به مرور زمان از دست می رود. در نتیجه این فعالیت، یک فرآیند دائمی نیست و نمی توانید برای همیشه روی آن حساب کنید. با این وجود ترمیم مو می تواند اثرات طولانی مدتی برای شما به همراه بیاورد.

مزایای ترمیم مو را بشناسیم

شاید ترمیم مو به اندازه کاشت مو از محبوبیت برخوردار نباشد اما این فرآیند نیز مزیت های قابل توجهی دارد. مزیت هایی که می توانند انگیزه پشت سر گذاشتن این فعالیت را برای افراد مختلف به وجود بیاورند اما این فواید، چه چیزهایی هستند؟

۱- عدم نیاز به بانک مو: این قابلیتِ بسیاری مهمی است. چرا که همه افراد از یک بانک موی قدرتمند در سر یا بدن خود برای استخراج گرافت ها برخوردار نیستند. اگر ریزش مو ها به گونه ای باشد که همه مو های بدن را درگیر کند و دیگری خبری از بانک مو نباشد، کاشت مو امکان پذیر نیست اما ترمیم، امکان پذیر است و می تواند افراد را دوباره صاحب ظاهر دلخواه کند.

۲- تراکم انتخابی: با استفاده از این فرآیند، می توانید تراکم دلخواه مو های خود را انتخاب کنید. در واقع می توانید تصمیم بگیرید که روی سر خود، دقیقا به چه اندازه ای مو داشته باشید. این فعالیت، چنین شانسی را به شما می دهد که بتوانید با انجام این انتخاب، نتایج دقیق آن را تعیین کند. با ترمیم مو، همه چیز کاملا در کنترل شما خواهد بود.

۳- ظاهر طبیعی: اگر این فعالیت در شرایط مطلوب و مناسب صورت بگیرد، نتایج حاصل از آن به شدت طبیعی خواهد بود. در واقع هیچ کس نمی تواند تفاوت تار های مو چسبیده شده به سر شما را با تار های مو طبیعی خودتان در یک نگاه ساده متوجه شود.

۴- افزایش اعتماد به نفس: همانند همه فعالیت های دیگری که به زیبایی مربوط هستند، این فرآیند نیز به شما کمک می کند تا با رسیدن به وضعیت ظاهری مد نظر، از اعتماد به نفس به مراتب بیشتری بهره مند شوید.

۵- برگشت پذیری: این یکی دیگر از قابلیت های مهم ترمیم مو با شمار می رود. وقتی این فعالیت را انجام می دهید، دیگر مجبور نیستید برای همیشه با نتایج حاصل از آن به زندگی ادامه بدهید. اگر به هر دلیلی احساس کردید که این فعالیت برای شما مطلوب و مناسب نیست و نتایج نهایی آن را نمی پسندید، می توانید همه اثرات آن را در سر خود از بین ببرید و به سرعت به شرایط اولیه برگردید. این کار نه سخت خواهد بود و نه به زمان زیادی نیاز خواهد داشت. به سادگی هرچه تمام تر می تواند از قابلیت برگشت پذیری در این فعالیت به سود خودتان استفاده کنید.

۶- باقی نماندن جای زخم: در بعضی از متد های کاشت مو، جای اسکار روی سر شما باقی می ماند اما از آن جایی که در ترمیم مو هیچ برش و خراشی شکل نمی گیرد، خبری از جای زخم و نیاز به پانسمان برای شما نخواهد بود. این فرآیند به طور کلی با هیچ جسم نوک تیزی سر و کار ندارد.

۷- ترمیم بدون درد: در جریان انجام این فعالیت، شما کوچک ترین دردی را احساس نمی کنید و همه چیز برای شما در آرامش کامل انجام می گیرد.

۸-ریکاوری سریع: پس از ترمیم مو، به دوران ریکاوری خاصی نیاز ندارید و به سرعت آماده انجام کارهای همیشگی زندگی خود می شوید.

محدودیت های ترمیم مو را بشناسیم

البته که ترمیم کردن مو نیز محدودیت های خاص خودش را خواهد داشت. یکی از آن محدودیت های مهم این است که شما نمی توانید مو های قرار گرفته روی سر خود را کوتاه کنید. در واقع این مو ها اگر کوتاه شوند، از بین می روند و دیگر رشد تار های مو جایگزین آن ها به هیچ وجه صورت نمی گیرد.

محدودیت مهم بعدی، به زمان از بین رفتن اثرات این ترمیم بر روی مو های شما مربوط می شود. شما نهایتا تا دو یا سه سال می توانید از نتایج این فرآیند برخوردار باشید. در همین مدت نیز هر چند هفته یک بار، باید یک جلسه تمرینی کوتاه مدت را پشت سر بگذارید.

محدودیت های ترمیم مو را بشناسیم

شاید این ترمیم در وهله اول منجر به یک هزینه سنگین نشود اما در درازمدت، ممکن است وقت و هزینه زیادی از شما بگیرد. در نتیجه قبل از انتخاب این فعالیت، باید شرایط را به خوبی بسنجید و با شناخت کامل محدودیت‌ها، در این مورد تصمیم بگیرید.

بر خلاف چیزی که بعضی ها تصور می کنند، فعالیت های ورزشی و حتی رفتن به استخر، جزو محدودیت های ترمیم کردن مو به شمار نمی رود. در واقع شما می توانید پس از ترمیم مو، به راحتی به استخر بروید و مطمئن باشید که اثرات چسبناک کراتین به سادگی برای شما دردسر ساز نخواهد شد.

در حقیقت این فعالیت در کنار همه محدودیت ها، نقاط قوت زیادی هم دارد. شما باید همه چیز را در دو کفه ترازو قرار بدهید و با توجه به سلیقه و همچنان انتظاری که دارید، یک فعالیت را برای خودتان در نظر بگیرید و با تمرکز زیاد، به دنبال نتیجه گرفتن از آن فعالیت باشید.

آیا ترمیم مو، عوارض دارد؟

از آن جایی که ترمیم مو یک فعالیت ساده و سبک به شمار می رود، نمی توان عوارض جانبی زیادی را برای آن در نظر گرفت. در یک شرایط ایده آل، این فعالیت هیچ نوع عارضه ای نخواهد داشت اما اگر ترمیم کردن مو در شرایط غیر استاندارد صورت بگیرد، ممکن است باعث وارد شدن آسیب به پوست سر شود.

در کلینیک تخصصی هلیا، ترمیم مو با بهترین و مطلوب ترین شرایط ممکن برای شما صورت می گیرد. در واقع برای انجام این فعالیت، همه استاندارد های مورد نیاز رعایت می شوند تا این کار در شرایط کاملا کنترل شده پشت سر گذاشته شوند. در این صورت، دیگر شما به هیچ وجه با عارضه های جانبی دست و پنجه نرم نمی کنید و نگران این عارضه ها نخواهید بود.

آیا زنان نیز می توانند ترمیم مو انجام بدهند؟

حقیقت آن است که ترمیم کردن مو، تنها برای جنسیت خاصی صورت نمی گیرد. در واقع هم مردان و هم زنان می توانند از نتایج این ترمیم، برخوردار شوند.

به طور معمول الگوی ریزش موی زنانه به نحوی است که امکان وجود بانک مو روی سر را به حداقل می رساند. به همین خاطر خیلی از زنان قادر به پشت سر گذاشتن کاشت مو نیستند و ترمیم، انتخاب ایده آل تری برای آن ها محسوب می شود. در نتیجه این فعالیت، هم برای مردان و هم برای زنان صورت می گیرد و به جنسیت، وابستگی ندارد.

هزینه ترمیم مو چقدر است؟

برای ترمیم کردن مو، به هیچ وجه هزینه سنگینی پرداخت نخواهید کرد. این هزینه به میزان تار های مو مورد نیاز شما بستگی خواهد داشت. هر چقدر که تعداد تار ها بیشتر باشد، هزینه افزایش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی این فعالیت هزینه بسیار کمی دارد اما تکرار آن به مرور زمان، برای شما هزینه بر خواهد بود. در مجموع می توان گفت که کاشت مو با توجه به اثرات دراز مدتی که دارد، نسبت به این فرآیند به صرفه تر خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ترمیم مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.