پیوند موی طبیعی به روش دی اچ آی در کلینیک هلیا

در طول سال‌های متمادی، بشر برای آراستن ظاهر خود کوشش‌های بی‌پایانی داشته است. در این میان تلاش‌های مستمر برای بازگرداندن حجم موهای از دست رفته منجر به ابداع روشی تحت عنوان کاشت موی طبیعی شد. طولی نکشید که از جای جای نقاط جهان، متدهای مختلفی برای این روش ارائه شد.

یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو که امروزه در کلینیک‌های معتبر ایران و جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاشت مو به روش DHI می‌باشد. طی این روش نیز از موهای خود فرد داوطلب برای پیوند استفاده می‌شود و از این لحاظ، کاشت مو دی اچ آی نیز یک روش غیر تهاجمی و تضمینی می‌باشد که جهت بازگرداندن مو به سر بسیار موثر واقع شده است. Direct Hair Implantation یا کاشت مستقیم مو (DHI) یک روش اصلاحی برای متد FUE است که توسط شرکت DHI Global Medical Group معرفی شده.

اینفوگرافیک راهنمای کاشت مو به روش dhi
اینفوگرافیک راهنمای کاشت مو به روش dhi

در واقع با به کارگیری کاشت مو به روش دی اچ آی عملا ابزار کاشت مو جای دست پزشک را می‌گیرد و همین موضوع نه تنها دقت و سرعت کار را بالا می‌برد بلکه از احتمال بروز عفونت و همچنین طولانی شدن روند کاشت جلوگیری می‌نماید. یکی از مراکز پیوند مو به روش DHI، کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا با حضور ارزشمند دکتر خراسانی می‌باشد. ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات زیبایی به تمام زیباجویان عزیز با بالاترین درصد بازدهی و کم‌ترین عوارض هستیم.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو

توضیحات تصویری کاشت مو به روش دی اچ آی

روش DHI چگونه کار می‌کند؟

DHI  نسخه اصلاح شده کاشت مو به روش FIT است و هر دو روش، روال مشابهی را دنبال می‌کنند. جراح برای پیوند طبیعی مو با روش DHI فولیکول‌های مو را از قسمت پوست پشت سر با استفاده از یک قلم مخصوص با نوک نازک برداشته و در قسمت‌های طاس سر بدون هیچ معطلی و ایجاد خراش قرار می‌دهد.

کاشت مو به روش DHI

این فولیکول‌ها در نهایت باعث رشد موهای جدید می‌شوند. در واقع تفاوت این روش با FIT این است که در روش FIT  ابتدا فولیکول‌ها از پشت سر برداشته می‌شوند، در مرحله دوم پزشک با استفاده از ابزار مخصوص در ناحیه طاس سر، یک‌سری نقاط برای پیوند فولیکول مو ایجاد می‌کند و در مرحله سوم فولیکول‌های استخراج شده را در داخل این حفره‌ها قرار می‌دهد.

تصویر قبل وبعد از کاشت مو به روش dhi

اما در کاشت مو به روش DHI ، مرحله دوم FIT حذف می‌شود یعنی کاشت مو به صورت مستقیم و بدون معطلی انجام می‌شود. خود دستگاه قلم مانند، همزمان هم خراش ایجاد می‌کند و هم گرافت را پیوند می‌زند. دقیقا مانند تزریق دارو با آمپول.

بررسی معایب و مزایای کاشت مو به روش مستقیم یا DHI
مراحل کاشت مزایا معایب
۱) DHI نسخه اصلاح شده کاشت مو به روش FUE است و نیاز به تراشیدن ناحیه بانک مو دارد. بنابراین قبل از شروع پروسه کاشت، باید موی ناحیه اهدا کننده را تراشید تا برداشت گرافت‌ها به راحتی انجام گیرد. ۱) همانند تمامی متدهای مشتق شده از روش FUE، با پایان کاشت مو به روش DHI نیز، هیچ جای زخمی در ناحیه پشت سر که به عنوان بانک مو انتخاب می‌شود باقی نمی‌ماند. ۱) اگر این متد توسط یک پزشک کم تجربه صورت گیرد، احتمالا عوارض جانبی سنگین مانند خون ریزی شدید، سرگیجه، درد، افزایش ضربان قلب، التهاب فولیکول‌های مو، ظاهر پراکنده و نامطلوب، در اطراف سایت اهدا کننده و باقی ماندن جای زخم گریبان گیر افراد شود.
۲) پزشک نواحی مورد نظر برای کاشت را با یک مارکر مشخص می‌کند تا بداند هر گرافت باید در چه منطقه‌ای از سر پیوند زده شود. به این ترتیب، یک خط رویش موی طبیعی و زیبا به وجود خواهد آمد. ۲) میزان بقای فولیکول‌ها بعد از کاشت با روش DHI بیش از ۹۰٪ می‌باشد. بنابراین حاصل این کاشت مو، موهایی پر تراکم و طبیعی خواهد بود. ۲) تعداد پیوند تار مو در یک جلسه با کاشت مو به روش DHI بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت می‌باشد که نسبت به برخی از روش‌های دیگر کمتر است.
۳) جهت راحتی بیمار و تسهیل کار پزشک حین کاشتو به روش DHI، نواحی بانک مو و منطقه دریافت کننده توسط داروهایی مانند لیدوکائین (به صورت تزریقی) تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرند. ۳) دوره نقاهت بعد از کاشت مو DHI بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها به خصوص آن‌هایی است که از روش FUT پیروی می‌کنند. به این ترتیب افراد تقریبا بعد از ۱۵ الی ۲۵ روز بعد از کاشت مو، دیگر آثاری از زخم‌های کوچک و دلمه‌ها را نخواهند دید. ۳) برای طاسی‌های بسیار گسترده مناسب نمی‌باشد.
۴) جراح با استفاده از ابزاری با نوک تیز، شروع به استخراج فولیکول‌های مو از پشت سر فرد می‌کند و این استخراج تا زمانی که تعداد گرافت‌ها کافی باشد ادامه دار خواهد بود. نکته مهم در مورد این روش این است که فولیکول‌های مو به طور تکی تکی از پوست سر خارج و به ناحیه طاسی پیوند داده می‌شوند. ۴) تعداد جلسات این نوع کاشت مو در اکثر موارد، تنها یک جلسه است و کار با همین یک جلسه پایان می‌یابد.
۵) فولیکول‌های مو در ابزاری به شکل قلم بارگذاری می‌شوند و در قسمت طاسی پوست سر با فاصله‌های مناسب و کافی پیوند زده می‌شوند. ۵) کاشت مو به روش DHI، برای خانم‌ها آقایان بالای ۲۱ سال که به هر دلیلی دچار طاسی یا کم پشتی مو شده‌اند قابل انجام می‌باشد.
۶) جراح پس از پایان کاشت مو که ممکن است حدود ۸ ساعت طول بکشد (زمان آن بسته به تعداد گرافت‌های پیوندی دارد) به تمام نقاط سر، کرم آنتی بیوتیک می‌زند و آن را با باندهای مخصوص می‌پوشاند تا در معرض عفونت قرار نگیرد.
۷) نتایج نهایی و قطعی کاشت مو DHI به حدود ۱۲ الی ۱۸ ماه زمان نیاز دارد.

قبل و بعد از کاشت مو به روش DHI

مطالب بیشتر: کاشت مو مردان

مشاوره تلفنی رایگان – ۰۲۱۷۹۵۴۷

مراحل کاشت مو به روش دی اچ آی

 1. متخصص، سر فرد را تراشیده و از بی‌حسی موضعی برای بی‌حس شدن آن ناحیه استفاده می‌کند.
 2. پزشک با استفاده از ابزاری قلم مانند با نوک ظریف، فولیکول‌های مو را از بانک موی شخص استخراج می‌کند.
 3. فولیکول‌های مو در ابزار قلمی جای‌گذاری می‌شوند و در قسمت طاسی پوست سر با فشار دادن پیستون، پیوند می‌خورند.
 4. در این مرحله به نواحی اهداکننده و دریافت‌کننده فولیکول، کرم آنتی‌بیوتیک زده می‌شود و باند پانسمان روی ناحیه کاشت شده را می‌پوشاند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

روش DHI چقدر زمان می‌برد و نتایج آن چه زمانی قابل مشاهده است؟

جراحی به روش FIT و DHI به طور کلی حدود ۶ الی ۸ ساعت طول می‌کشد. اگر چه زمان دقیق آن می‌تواند بسته به تعداد فولیکول‌های موی پیوند شده، متفاوت باشد. دیدن نتایج کامل حاصل از کاشت طبیعی مو به روش DHI ممکن است ۱۰ الی ۱۸ ماه طول بکشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

عکس واقعی کاشت مو دی اچ ای

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش دی اچ آی نسبتاً ایمن بوده و به ندرت عوارض جانبی خاص ایجاد می‌کند. DHI و FIT از نسبت به روش‌های دیگر پیوند مو کمتر تهاجمی هستند زیرا برای به دست آوردن گرافت، به ایجاد برش نواری در پشت سر نیازی ندارند. تکنیک DHI تا حدودی زخم‌های ریزی در پوست سر ایجاد می‌کند. این اسکارها معمولاً قابل توجه نیستند. اما اگر این روش توسط یک پزشک غیر ماهر و آموزش ندیده در یک کلینیک نامعتبر انجام بگیرد، ممکن است عوارض شدیدی در انتظار متقاضی باشد. در اینجا چند عارضه احتمالی در اثر مراجعه به مراکز نامعتبر جهت کاشت موی DHI  آورده شده است:

عکس موهای کاشته شده به روش دی اچ ای

 • واکنش منفی به ماده بی حس کننده: در طی ایمپلنت مو به روش  DHI، بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد تا دردی حس نشود. این بی‌حسی به طور کلی بی‌خطر است، اما ممکن است در برخی افراد واکنش‌های منفی ایجاد کند. البته اکثر قریب به اتفاق واکنش‌ها مربوط به ترس یا اضطراب است و نه یک حساسیت موضعی به دارو.
 • عفونت: ایجاد عفونت در محل اهداکننده (بانک مو) یا در ناحیه‌ای که پیازهای مو کاشته شده‌اند (دریافت کننده) نیز ممکن است. معمولا بروز عفونت‌های جدی نادر است و در کمتر از ۱ درصد اتفاق می‌افتند. این اتفاق غالبا در اثر سهل‌انگاری اپراتور تازه کار صورت می‌گیرد.
 • شوک ریزش بیش از حد مو: شوک ریزش مو می‌تواند در طی ۲ ماه پس از کاشت مو به روش DHI رخ دهد که غالب اوقات به صورت موقتی است. بعد از آن بهبودی کامل تقریباً در طی ۳ تا ۴ ماه انجام می‌گیرد. اما اگر کاشت در مراکزی غیر قابل اطمینان با کادری بی‌تجربه صورت گیرد، ممکن است بیش‌تر گرافت‌ها برای همیشه از بین بروند. این مورد به نحوه مراقبت از گرافت‌ها توسط خود شخص نیز بستگی دارد.
 • ظاهر نامطلوب: وقتی پیازهای مو پیوند می‌شوند، باید به گونه‌ای تراز گردند که رشد آن‌ها طبیعی و به جهت موهای خود شخص باشد. اگر فولیکول‌ها غیر اصولی و غیر هم جهت با رشد سایر موها کاشته شوند، ممکن است منجر به ظاهری شود که فرد از آن راضی نباشد.
 • خون ریزی
 • سرگیجه
 • درد
 • افزایش ضربان قلب
 • التهاب فولیکول‌های مو
 • ظاهر نامناسب در اطراف منطقه اهداکننده گرافت
 • باقی ماندن جای زخم

برای داشتن بهترین شانس برای دستیابی به نتایج دلپذیر، بهتر است قبل از انجام کاشت مو به روش DHI  در مورد مراکز زیبایی و پزشکان منطقه خود تحقیق کنید. نتایج قبل و بعد مراجعه کنندگان قبلی را بررسی کرده و برای تصمیم‌گیری نهایی با سایر مشتریان آن مرکز در تماس باشید. همچنین بی‌حسی‌های جلوی سر مراجعه‌کننده با دستگاه مخصوصی زده می‌شود که کاملا بدون خونریزی و بدون درد می‌باشد . انجام این روش توسط خود دکتر خراسانی در کلینیک هلیا انجام می‌گیرد.

مطالب بیشتر: پروتز مو یا کاشت مو

چند ماه بعد از کاشت مو دی اچ ای

توضیحات تکمیلی کاشت مو DHI

خط رویش مراجعه کننده با دستگاه سه بعدی لیزری اندازه گیری می شود که با آناتومی صورت شخص هماهنگی داشته باشد و این کار هم توسط شخص اقای دکتر خراسانی که ۱۶ سال سابقه کار کاشت مو دارند انجام می شود. چون خط رویش یکی از مهم ترین قسمت های کاشت مو می باشد و بخاطر حساسیت آن در چهره، شخص دکتر خراسانی خودشان شخصا اقدام به کاشت و طراحی این قسمت می کنند. با توجه به توضیحات فوق روش کاشت میکروگرافت (Hair Transplantation by Micrograft) فقط دستگاه DHI یا دستگاه ایمپلنتر نیست بلکه مجموع سه روش کاشت گفته شده است. برخلاف کلینیک های دیگر که صفر تا صد کار (برداشت و کاشت) توسط تکنسین ها انجام می شود در کلینیک هلیا قسمت های مهم کار کاشت و نظارت کامل در بقیه مراحل توسط شخص دکتر خراسانی با ۱۶ سال سابقه کار کاشت مو انجام می شود.

نمونه کاشت مو dhi

در کل DHI یک روش نیست و ابزاری است که در کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد که میتواند باعث تراکم بیشتر، بدون اسکار (جای زخم) بشود. سرعت بیشتر که در روش کاشت مو میکروگرافت کاربرد دارد که بعضا برخی از مراکز درمانی عملا یا سهوا از DHI با عنوان یک روش کاشت مو یاد می کنند در صورتیکه ابزاری است برای روش میکروگرافت که بطور کامل و انحصاری توسط شخص دکتر خراسانی در کلینیک پوست و موی هلیا انجام می شود .

DHI در سایزها و ابعاد مختلف در بازارهای جهانی بفروش می رسد. که انواع مختلفی دارد و برای موی سر ، خط رویش، کاشت ابرو و کاشت ریش بصورت جداگانه استفاده می شود. DHI در رنگ بندی های مختلف عرضه می شود که هرکدام از آنها نشانگر نوع و استفاده آن در نواحی مختلف سر و صورت می باشد که اگر به رنگ واندازه آن دقت نشود مراجعه کننده نتیجه مطلوب را از این ابزار نخواهد برد. درکل رنگ سبز برای کاشت ریش، رنگ آبی برای خط رویش، رنگ قرمز برای کاشت مو و رنگ سبز هم برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

جدا از این پزشک با توجه به جنس بانک موی مراجعه کننده می تواند بعضا برای کاشت از رنگ بندی های متفاوتی جدا از روش های مرسوم بالا استفاده کند. به علت اینکه جنس و ضخامت تارهای موی افراد با هم متفاوت است. خوشبختانه دکتر خراسانی با توجه به سوابق درخشان در زمینه کاشت تبحر لازم در استفاده از ابزار DHI در روش میکروگرافت و  sut را دارند.

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی

توصیه های قبل از کاشت مو به روش DHI

 1. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به مدت یک ماه قبل از پیوند مو ممنوع است.
 2. از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل از شروع به کار خودداری کنید.
 3. درصورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده، حساسیت دارویی دارید و یا اینکه به ماده بی‌حسی حساسیت دارید، حتما به متخصص اطلاع دهید.
 4. شب قبل از پیوند مو حتما استحمام کنید.
 5. در روز عمل، لباس دکمه‌دار بپوشید تا برای تعویض، دچار مشکل نشوید.

کاشت مو دی اچ ای بعد از یک ماه

توصیه های بعد از کاشت مو با روش DHI

 1. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی همچنان باید تا یک ماه بعد از پیوند مو کنار گذاشته شود.
 2. به هیچ عنوان به محل کاشت، فشار وارد نشود لذا در زمان خوابیدن احتیاط کنید. همچنین نباید از کلاه و روسری استفاده کنید. شما تنها مجاز به استفاده از کلاهی هستید که پزشک تجویز کرده است.
 3. داروهای تجویز شده را به طور کامل مصرف نمایید.
 4. مصرف آب، میوه و سبزیجات را بیشتر کنید.
 5. تا مدتی که متخصص توصیه می‌کند، در زمان خواب سر بالاتر از بدن باشد.
 6. برای شستن سر، تا هر زمان که پزشک دستور دهد باید تنها از شامپوی تجویز شده استفاده کنید.
 7. استفاده از سشوار، تنها منوط به دستور پزشک امکان‌پذیر است.
 8. تا اطلاع ثانوی، ورزش و فعالیت‌های سنگین را کنار بگذارید.

اقدامات لازم بعد از پیوند مو به روش دی اچ آی

کاندید مناسب کاشت مو با تکنیک dhi

افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که شایع ترین علت ریزش مو است) بهترین کاندیدها برای کاشت مو به روش DHI هستند. آلوپسی آندروژنیک معمولاً با نام ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه شناخته می‌شود. ویژگی‌های زیر نیز افراد را کاندید مناسبی برای کاشت موی dhi می‌کند:

 1. سن: افرادی که قصد دارند کاشت مو به روش dhi انجام دهند باید بالای ۲۵ سال سن داشته باشند زیرا مقدار و نوع ریزش مو قبل از این سن غیرقابل پیش بینی‌تر است.
 2. قطر مو: افرادی که موهای ضخیم‌تری دارند معمولاً نتایج بهتری نسبت به افرادی که موهای نازک‌تری دارند به دست می‌آورند زیرا موهای ضخیم‌تر به هر فولیکول مو پوشش بیشتری می‌دهد.
 3. تراکم موی اهداکننده: زیباجویان با تراکم مو کمتر از ۴۰ فولیکول در هر سانتی متر مربع در محل اهدا کننده خود (بانک مو)، کاندید نامناسبی برای کاشت موی مستقیم در نظر گرفته می‌شوند.
 4. رنگ مو: افرادی که موهای روشن یا رنگ مویی نزدیک به رنگ پوست خود دارند، اغلب بهترین نتایج را کسب می‌کنند.
 5. انتظارات افراد: آن دسته از زیباجویانی که انتظارات واقع بینانه‌ای از این متد دارند به احتمال زیاد از نتایج خود راضی‌تر خواهند بود.

کاندید مناسب کاشت مو dhi

دوران نقاهت و بهبودی پس از کاشت dhi

 1. در صورتی که می‌خواهید پس از انجام کاشت مو به روش دی اچ آی استراحت کنید بهتر است تا چند ساعتی زیر سر خود را در ارتفاع بالاتری از سطح بدن خود قرار دهید تا از تماس قسمت‌های کاشت موی طبیعی با زمین یا بالش اجتناب شود.
 2. در طول دوران نقاهت پس از کاشت از مالش، خارش و لمس کردن ناحیه پیوند طبیعی مو جدا خودداری کنید.
 3. برای شستشوی موهای سر خود در هفته‌های ابتدایی معمولا شامپوهای مخصوص یا لوسیون مو پیشنهاد می شود که بهتر است برای انجام این کار ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کنید.
 4. سعی کنید تا تمامی داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص خود را به طور مرتب مصرف کنید.
 5. از مصرف داروهای ضد التهابی، مکمل‌های گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین و وافارین برای جلوگیری از عفونت و خون ریزی خودداری نمایید. همچنین مصرف دخانیات و سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد کندی در روند بهبودی شما پس از کاشت مو DHI شود.
 6. در هفته‌های نخست پس از کاشت مو از تابش مستقیم نور خورشید و گرما به ناحیه کاشت مو به روش DHI خودداری نموده و برای چند هفته از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش‌های بوکس، رزمی، وزنه برداری و … دوری نمایید.
 7. به مدت حداقل ۱۰ روز باید از برقراری رابطه جنسی خودداری نمود
 8. در دوران نقاهت از مواد غذایی سالم مانند مرغ، گوشت قرمز، موز، آووکادو، برنج، آجیل و تخم­ مرغ استفاده کنید.

کاشت مو دی اچ ای در کلینیک هلیا

مزایای کاشت مو به روی دی اچ آی dhi

۱) همانند تمامی متدهای مشتق شده از روش FUE، با پایان کاشت مو به روش DHI نیز هیچ جای زخمی در ناحیه پشت سر که به عنوان بانک مو انتخاب می‌شود باقی نمی‌ماند.

۲) میزان بقای فولیکول‌ها بعد از کاشت با روش DHI بیش از ۹۰٪ می‌باشد بنابراین حاصل این کاشت مو، موهایی پر تراکم و طبیعی خواهد بود.

۳) دوره نقاهت بعد از کاشت مو DHI بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها به خصوص آن‌هایی است که از روش FUT پیروی می‌کنند. به این ترتیب افراد تقریبا بعد از ۱۵ الی ۲۵ روز بعد از کاشت مو دیگر آثاری از زخم‌های کوچک و دلمه‌ها را نخواهند دید.

۴) تعداد جلسات این نوع کاشت مو در اکثر موارد، تنها یک جلسه است و کار با همین یک جلسه پایان می‌یابد.

۵) کاشت مو به روش DHI برای خانم‌ها آقایان بالای ۲۱ سال که به هر دلیلی دچار طاسی یا کم پشتی مو شده‌اند قابل انجام می‌باشد.

آزمایشات لازم قبل از کاشت مو dhi

معمولا کادر پزشکی قبل از رسیدن روز موعود از زیباجویان درخواست می‌کنند که طی یک آزمایش ساده، چند فاکتور مهم در بدنشان را بررسی نمایند و نتایج آن را به کلینیک ارائه دهند. این آزمایشات برای بررسی سلامتی خود فرد زیباجو و حفظ آن می‌باشند و به طور معمول به شرح زیر هستند:

 1. آزمایش شمارش سلول‌های خونی
 2. آزمایش بررسی فاکتورهای دخیل در انعقاد خون
 3. آزمایش ایمنی بدن و بررسی بیماری‌هایی همچون هپاتیت، HIV و …
 4. بررسی فشار خون
 5. بررسی سطح قند خون و دیابت

کاشت مو دی اچ ای + عکس

تفاوت تکنیک dhi با سایر روش ها

 1. در طی کاشت موی FUT، جراح یک نوار بلند و باریک از پوست را از پشت سر زیباجو برش می‌دهد و پس از جدا کردن فولیکول‌ها و پالایششان، در امتداد خط مو کاشته می‌شوند. این روش معمولاً سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش است اما می‌تواند اسکار یا زخم مشخصی را به جای بگذارد. اما در مقابل، طی روش DHI به دلیل اینکه هر فولیکول به طور جداگانه استخراج شده و سپس در سر کاشته می‌شود، جای هیچ زخم هلالی شکلی باقی نخواهد ماند.
 2. درست است که در طی متدهای DHI و FUE، تک تک فولیکول‌های مو مستقیماً از پوست سر شما برداشته می‌شوند اما در طول FUE، جراح به صورت دستی کانال‌ها را در پوست سر زیباجو ایجاد می‌کند تا پس از پایان بتواند فولیکول‌های مو را در آن‌ها وارد کرده و پیوند بزند. تکنیک DHI به پزشک این امکان را می‌دهد که این برش‌ها را همزمان با پیوند مو ایجاد کند و از این حیث موجب افزایش سرعت پروسه ایمپلنت می‌گردد.

کاشت مو دی اچ ای مراجعه کننده کلینیک هلیا

مراحل رشد مجدد مو بعد از کاشت مو تکنیک DHI

پروسه رشد مو بعد از کاشت مو DHI کمی طولانی است بنابراین اگر قصد کاشت مو دارید باید صبر و شکیبایی را نیز تمرین کنید زیرا طول می‌کشد تا موهای جدید کاشته شده شما به تراکم موهای روی سرتان برسد. مرحله به مرحله رشد مو بعد از کاشت مو DHI را در ادامه می‌خوانید:

 1. ۱ ماه پس از انجام کاشت مو: پس از گذشت یک ماه از کاشت موی DHI، دلمه‌ها و التهابات ناحیه تحت درمان از بین می‌روند و فولیکول‌های کاشت شده وارد فاز استراحت می‌شوند. در این مرحله که به آن “شوک فولیکولی” نیز گفته می‌شود، هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود نخواهد داشت. این اتفاق طبیعی است و با گذشت زمان شاهد رویش موها خواهیم بود. با گذشت این یک ماه فرد هیچ درد یا سوزش یا تورمی در بانک موی خود نخواهد داشت با این حال لازم است که به بهداشت این منطقه به خوبی رسیدگی شود تا عفونت بروز نکند.
 2. ۳ ماه بعد از انجام کاشت مو: برای این که بتوانید نتایج کاشت موی دی اچ آی را در خود مشاهده کنید باید اندکی صبور باشد چرا که اولین نتایج پیوند طبیعی مو بعد از سه ماه قابل رویت است. در این زمان موهای تازه کاشته شده هرچند نازک و کم رنگ، شروع به رشد می‌کنند و باعث تیغ تیغی شدن کف سر می‌شوند. بهبودی حداکثری ناحیه بانک مو و رفع احتمال بروز عفونت نیز مورد انتظار خواهد بود.
 3. ۹ ماه بعد از انجام کاشت مو به روش DHI: موها شروع به ضخیم شدن می‌کنند و رنگ آن‌ها به موهای دیگر شبیه تر می‌شود و علاوه بر آن بهبود کامل منطقه بانک مو از لحاظ ظاهری را خواهید داشت.
 4. ۱ سال بعد از انجام کاشت موی DHI: در این مدت باید حداقل ۲ مرتبه به جراح خود جهت بررسی منطقه کاشت مو مراجعه داشت. با گذشت ۱ سال از کاشت مو، حجم پر تراکم و طبیعی از مو قابل مشاهده خواهد بود.

مرحله به مرحله رشد مو بعد از کاشت مو dhi

هزینه این روش چقدر است؟

هزینه کاشت مو به روش DHI به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 1. کلینیکی که پیوند مو در آن انجام می‌شود.
 2. وسعت طاسی و تعداد فولیکول مورد نیاز
 3. نوع بانک مو و تراکم مو در آن
 4. جنس و ضخامت مو
 5. سن فرد
 6. دستمزد متخصص
 7. داروهای تجویز شده
 8. درمان عوارض احتمالی
 9. و…

شما عزیزان برای اطلاع از هزینه کاشت مو به روش دی اچ آی می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان در تماس باشید. شماره کلینیک هلیا ۰۲۱۷۹۵۴۷ و شماره پیام‌رسان واتس اپ ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ می‌باشد. همچنین می‌توانید از چت آنلاین موجود در سایت سوالات خود را از مشاورین و کارشناسان ما بپرسید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code