کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش DHI یک روش از کاشت می باشد ؟

در طول سال‌های متمادی، بشر برای آراستن ظاهر خود کوشش‌های بی‌پایانی داشته است. در این میان تلاش‌های مستمر برای بازگرداندن حجم موهای از دست رفته منجر به ابداع روشی تحت عنوان کاشت موی طبیعی شد. طولی نکشید که از جای جای نقاط جهان، متدهای مختلفی برای این روش ارائه شد. یکی از جدیدترین و بهترین روش‌های کاشت مو که امروزه در کلینیک‌های معتبر ایران و جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاشت مو به روش DHI می‌باشد. طی این روش نیز از موهای خود فرد داوطلب برای پیوند استفاده می‌شود و از این لحاظ، کاشت مو دی اچ آی نیز یک روش غیر تهاجمی و تضمینی می‌باشد که جهت بازگرداندن مو به سر بسیار موثر واقع شده است. Direct Hair Implantation یا کاشت مستقیم مو (DHI) یک روش اصلاحی برای متد FUE است که توسط شرکت DHI Global Medical Group معرفی شده.

اینفوگرافیک راهنمای کاشت مو به روش dhi
اینفوگرافیک راهنمای کاشت مو به روش dhi
نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

در واقع با به کارگیری کاشت مو به روش دی اچ آی عملا ابزار کاشت مو جای دست پزشک را می‌گیرد و همین موضوع نه تنها دقت و سرعت کار را بالا می‌برد بلکه از احتمال بروز عفونت و همچنین طولانی شدن روند کاشت جلوگیری می‌نماید. یکی از مراکز پیوند مو به روش DHI، کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا با حضور ارزشمند دکتر خراسانی می‌باشد. ما در این مجموعه آماده ارائه خدمات زیبایی به تمام زیباجویان عزیز با بالاترین درصد بازدهی و کم‌ترین عوارض هستیم.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو

روش DHI چگونه کار می‌کند؟

DHI  نسخه اصلاح شده کاشت مو به روش FIT است و هر دو روش، روال مشابهی را دنبال می‌کنند. جراح برای پیوند طبیعی مو با روش DHI فولیکول‌های مو را از قسمت پوست پشت سر با استفاده از یک قلم مخصوص با نوک نازک برداشته و در قسمت‌های طاس سر بدون هیچ معطلی و ایجاد خراش قرار می‌دهد. این فولیکول‌ها در نهایت باعث رشد موهای جدید می‌شوند. در واقع تفاوت این روش با FIT این است که در روش FIT  ابتدا فولیکول‌ها از پشت سر برداشته می‌شوند، در مرحله دوم پزشک با استفاده از ابزار مخصوص در ناحیه طاس سر، یک‌سری نقاط برای پیوند فولیکول مو ایجاد می‌کند و در مرحله سوم فولیکول‌های استخراج شده را در داخل این حفره‌ها قرار می‌دهد. اما در کاشت مو به روش DHI ، مرحله دوم FIT حذف می‌شود یعنی کاشت مو به صورت مستقیم و بدون معطلی انجام می‌شود. خود دستگاه قلم مانند، همزمان هم خراش ایجاد می‌کند و هم گرافت را پیوند می‌زند. دقیقا مانند تزریق دارو با آمپول.

بررسی معایب و مزایای کاشت مو به روش مستقیم یا DHI
مراحل کاشت مزایا معایب
1) DHI نسخه اصلاح شده کاشت مو به روش FUE است و نیاز به تراشیدن ناحیه بانک مو دارد. بنابراین قبل از شروع پروسه کاشت، باید موی ناحیه اهدا کننده را تراشید تا برداشت گرافت‌ها به راحتی انجام گیرد. 1) همانند تمامی متدهای مشتق شده از روش FUE، با پایان کاشت مو به روش DHI نیز، هیچ جای زخمی در ناحیه پشت سر که به عنوان بانک مو انتخاب می‌شود باقی نمی‌ماند.

 

1) اگر این متد توسط یک پزشک کم تجربه صورت گیرد، احتمالا عوارض جانبی سنگین مانند خون ریزی شدید، سرگیجه، درد، افزایش ضربان قلب، التهاب فولیکول‌های مو، ظاهر پراکنده و نامطلوب، در اطراف سایت اهدا کننده و باقی ماندن جای زخم گریبان گیر افراد شود.

 

2) پزشک نواحی مورد نظر برای کاشت را با یک مارکر مشخص می‌کند تا بداند هر گرافت باید در چه منطقه‌ای از سر پیوند زده شود. به این ترتیب، یک خط رویش موی طبیعی و زیبا به وجود خواهد آمد. 2) میزان بقای فولیکول‌ها بعد از کاشت با روش DHI بیش از 90٪ می‌باشد. بنابراین حاصل این کاشت مو، موهایی پر تراکم و طبیعی خواهد بود.

 

2) تعداد پیوند تار مو در یک جلسه با کاشت مو به روش DHI بین 1500 تا 3000 گرافت می‌باشد که نسبت به برخی از روش‌های دیگر کمتر است.
3) جهت راحتی بیمار و تسهیل کار پزشک حین کاشتو به روش DHI، نواحی بانک مو و منطقه دریافت کننده توسط داروهایی مانند لیدوکائین (به صورت تزریقی) تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرند. 3) دوره نقاهت بعد از کاشت مو DHI بسیار کوتاه‌تر از سایر روش‌ها به خصوص آن‌هایی است که از روش FUT پیروی می‌کنند. به این ترتیب افراد تقریبا بعد از 15 الی 25 روز بعد از کاشت مو، دیگر آثاری از زخم‌های کوچک و دلمه‌ها را نخواهند دید.

 

3) برای طاسی‌های بسیار گسترده مناسب نمی‌باشد.
4) جراح با استفاده از ابزاری با نوک تیز، شروع به استخراج فولیکول‌های مو از پشت سر فرد می‌کند و این استخراج تا زمانی که تعداد گرافت‌ها کافی باشد ادامه دار خواهد بود. نکته مهم در مورد این روش این است که فولیکول‌های مو به طور تکی تکی از پوست سر خارج و به ناحیه طاسی پیوند داده می‌شوند. 4) تعداد جلسات این نوع کاشت مو در اکثر موارد، تنها یک جلسه است و کار با همین یک جلسه پایان می‌یابد.

 

5) فولیکول‌های مو در ابزاری به شکل قلم بارگذاری می‌شوند و در قسمت طاسی پوست سر با فاصله‌های مناسب و کافی پیوند زده می‌شوند. 5) کاشت مو به روش DHI، برای خانم‌ها آقایان بالای 21 سال که به هر دلیلی دچار طاسی یا کم پشتی مو شده‌اند قابل انجام می‌باشد.
6) جراح پس از پایان کاشت مو که ممکن است حدود 8 ساعت طول بکشد (زمان آن بسته به تعداد گرافت‌های پیوندی دارد) به تمام نقاط سر، کرم آنتی بیوتیک می‌زند و آن را با باندهای مخصوص می‌پوشاند تا در معرض عفونت قرار نگیرد.
7) نتایج نهایی و قطعی کاشت مو DHI به حدود 12 الی 18 ماه زمان نیاز دارد.

مطالب بیشتر: کاشت مو مردان

کاشت مو به روش DHI

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

مراحل کاشت مو به روش دی اچ آی

 1. متخصص سر فرد را تراشیده و از بی‌حسی موضعی برای بی‌حس شدن آن ناحیه استفاده می‌کند.
 2. پزشک با استفاده از ابزاری قلم مانند با نوک ظریف، فولیکول‌های مو را از بانک موی شخص (بانک مو) استخراج می‌کند.
 3. فولیکول‌های مو در ابزار قلمی جای‌گذاری می‌شوند و در قسمت طاسی پوست سر با فشار دادن پیستون، پیوند می‌خورند.
 4. در این مرحله به نواحی اهداکننده و دریافت‌کننده فولیکول، کرم آنتی‌بیوتیک زده می‌شود و باند پانسمان روی ناحیه کاشت شده را می‌پوشاند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش SUT

روش DHI چقدر زمان می‌برد و نتایج آن چه زمانی قابل مشاهده است؟

جراحی به روش FIT و DHI به طور کلی حدود 6 الی 8 ساعت طول می‌کشد. اگر چه زمان دقیق آن می‌تواند بسته به تعداد فولیکول‌های موی پیوند شده، متفاوت باشد. دیدن نتایج کامل حاصل از کاشت طبیعی مو به روش DHI ممکن است 10 الی 18 ماه طول بکشد.

برای اطلاع از قیمت کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

فرآیند کاشت مو به روش DHI

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش دی اچ آی نسبتاً ایمن بوده و به ندرت عوارض جانبی خاص ایجاد می‌کند. DHI و FIT از نسبت به روش‌های دیگر پیوند مو کمتر تهاجمی هستند زیرا برای به دست آوردن گرافت، به ایجاد برش نواری در پشت سر نیازی ندارند. تکنیک DHI تا حدودی زخم‌های ریزی در پوست سر ایجاد می‌کند. این اسکارها معمولاً قابل توجه نیستند. اما اگر این روش توسط یک پزشک غیر ماهر و آموزش ندیده در یک کلینیک نامعتبر انجام بگیرد، ممکن است عوارض شدیدی در انتظار متقاضی باشد. در اینجا چند عارضه احتمالی در اثر مراجعه به مراکز نامعتبر جهت کاشت موی DHI  آورده شده است:

 • واکنش منفی به ماده بی حس کننده: در طی ایمپلنت مو به روش  DHI، بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد تا دردی حس نشود. این بی‌حسی به طور کلی بی‌خطر است، اما ممکن است در برخی افراد واکنش‌های منفی ایجاد کند. البته اکثر قریب به اتفاق واکنش‌ها مربوط به ترس یا اضطراب است و نه یک حساسیت موضعی به دارو.
 • عفونت: ایجاد عفونت در محل اهداکننده (بانک مو) یا در ناحیه‌ای که پیازهای مو کاشته شده‌اند (دریافت کننده) نیز ممکن است. معمولا بروز عفونت‌های جدی نادر است و در کمتر از 1 درصد اتفاق می‌افتند. این اتفاق غالبا در اثر سهل‌انگاری اپراتور تازه کار صورت می‌گیرد.
 • شوک ریزش بیش از حد مو: شوک ریزش مو می‌تواند در طی 2 ماه پس از کاشت مو به روش DHI رخ دهد که غالب اوقات به صورت موقتی است. بعد از آن بهبودی کامل تقریباً در طی 3 تا 4 ماه انجام می‌گیرد. اما اگر کاشت در مراکزی غیر قابل اطمینان با کادری بی‌تجربه صورت گیرد، ممکن است بیش‌تر گرافت‌ها برای همیشه از بین بروند. این مورد به نحوه مراقبت از گرافت‌ها توسط خود شخص نیز بستگی دارد.
 • ظاهر نامطلوب: وقتی پیازهای مو پیوند می‌شوند، باید به گونه‌ای تراز گردند که رشد آن‌ها طبیعی و به جهت موهای خود شخص باشد. اگر فولیکول‌ها غیر اصولی و غیر هم جهت با رشد سایر موها کاشته شوند، ممکن است منجر به ظاهری شود که فرد از آن راضی نباشد.
 • خون ریزی
 • سرگیجه
 • درد
 • افزایش ضربان قلب
 • التهاب فولیکول‌های مو
 • ظاهر نامناسب در اطراف منطقه اهداکننده گرافت
 • باقی ماندن جای زخم

برای داشتن بهترین شانس برای دستیابی به نتایج دلپذیر، بهتر است قبل از انجام کاشت مو به روش DHI  در مورد مراکز زیبایی و پزشکان منطقه خود تحقیق کنید. نتایج قبل و بعد مراجعه کنندگان قبلی را بررسی کرده و برای تصمیم‌گیری نهایی با سایر مشتریان آن مرکز در تماس باشید. همچنین بی‌حسی‌های جلوی سر مراجعه‌کننده با دستگاه مخصوصی زده می‌شود که کاملا بدون خونریزی و بدون درد می‌باشد . انجام این روش توسط خود دکتر خراسانی در کلینیک هلیا انجام می‌گیرد.

مطالب بیشتر: پروتز مو یا کاشت مو

توضیحات تکمیلی کاشت مو DHI

و همچنین خط رویش مراجعه کننده با دستگاه سه بعدی لیزری اندازه گیری می شود که با آناتومی صورت شخص هماهنگی داشته باشد و این کار هم توسط شخص اقای دکتر خراسانی که 16 سال سابقه کار کاشت مو دارند انجام می شود. چون خط رویش یکی از مهم ترین قسمت های کاشت مو می باشد و بخاطر حساسیت آن در چهره، شخص دکتر خراسانی خودشان شخصا اقدام به کاشت و طراحی این قسمت می کنند. با توجه به توضیحات فوق روش کاشت میکروگرافت (Hair Transplantation by Micrograft) فقط دستگاه DHI یا دستگاه ایمپلنتر نیست بلکه مجموع سه روش کاشت گفته شده است. برخلاف کلینیک های دیگر که صفر تا صد کار (برداشت و کاشت) توسط تکنسین ها انجام می شود در کلینیک هلیا قسمت های مهم کار کاشت و نظارت کامل در بقیه مراحل توسط شخص دکتر خراسانی با 16 سال سابقه کار کاشت مو انجام می شود.

در کل DHI یک روش نیست و ابزاری است که در کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد که میتواند باعث تراکم بیشتر، بدون اسکار (جای زخم) بشود. سرعت بیشتر که در روش کاشت مو میکروگرافت کاربرد دارد که بعضا برخی از مراکز درمانی عملا یا سهوا از DHI با عنوان یک روش کاشت مو یاد می کنند در صورتیکه ابزاری است برای روش میکروگرافت که بطور کامل و انحصاری توسط شخص دکتر خراسانی در کلینیک پوست و موی هلیا انجام می شود .

DHI در سایزها و ابعاد مختلف در بازارهای جهانی بفروش می رسد. که انواع مختلفی دارد و برای موی سر ، خط رویش، کاشت ابرو و کاشت ریش بصورت جداگانه استفاده می شود. DHI در رنگ بندی های مختلف عرضه می شود که هرکدام از آنها نشانگر نوع و استفاده آن در نواحی مختلف سر و صورت می باشد که اگر به رنگ واندازه آن دقت نشود مراجعه کننده نتیجه مطلوب را از این ابزار نخواهد برد. درکل رنگ سبز برای کاشت ریش، رنگ آبی برای خط رویش، رنگ قرمز برای کاشت مو و رنگ سبز هم برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می گیرد.

جدا از این پزشک با توجه به جنس بانک موی مراجعه کننده می تواند بعضا برای کاشت از رنگ بندی های متفاوتی جدا از روش های مرسوم بالا استفاده کند. به علت اینکه جنس و ضخامت تارهای موی افراد با هم متفاوت است. خوشبختانه دکتر خراسانی با توجه به سوابق درخشان در زمینه کاشت تبحر لازم در استفاده از ابزار DHI در روش میکروگرافت و  sut را دارند.

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی

توصیه های قبل از کاشت مو به روش DHI

 1. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به مدت یک ماه قبل از پیوند مو ممنوع است.
 2. از خوردن داروهای رقیق‌کننده خون به مدت دو هفته قبل از شروع به کار خودداری کنید.
 3. درصورتی که به بیماری خاصی مبتلا بوده، حساسیت دارویی دارید و یا اینکه به ماده بی‌حسی حساسیت دارید، حتما به متخصص اطلاع دهید.
 4. شب قبل از پیوند مو حتما استحمام کنید.
 5. در روز عمل، لباس دکمه‌دار بپوشید تا برای تعویض، دچار مشکل نشوید.

توصیه های بعد از کاشت مو با روش DHI

 1. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی همچنان باید تا یک ماه بعد از پیود مو کنار گذاشته شود.
 2. به هیچ عنوان به محل کاشت، فشار وارد نشود لذا در زمان خوابیدن احتیاط کنید. همچنین نباید از کلاه و روسری استفاده کنید. شما تنها مجاز به استفاده از کلاهی هستید که پزشک تجویز کرده است.
 3. داروهای تجویز شده را به طور کامل مصرف نمایید.
 4. مصرف آب، میوه و سبزیجات را بیشتر کنید.
 5. تا مدتی که متخصص توصیه می‌کند، در زمان خواب سر بالاتر از بدن باشد.
 6. برای شستن سر، تا هر زمان که پزشک دستور دهد باید تنها از شامپوی تجویز شده استفاده کنید.
 7. استفاده از سشوار، تنها منوط به دستور پزشک امکان‌پذیر است.
 8. تا اطلاع ثانوی، ورزش و فعالیت‌های سنگین را کنار بگذارید.

هزینه این روش چقدر است؟

هزینه کاشت مو به روش DHI به عوامل مختلفی بستگی دارد:

 1. کلینیکی که پیوند مو در آن انجام می‌شود.
 2. وسعت طاسی و تعداد فولیکول مورد نیاز
 3. نوع بانک مو و تراکم مو در آن
 4. جنس و ضخامت مو
 5. سن فرد
 6. دستمزد متخصص
 7. داروهای تجویز شده
 8. درمان عوارض احتمالی
 9. و…

شما عزیزان برای اطلاع از هزینه کاشت مو به روش دی اچ آی می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان در تماس باشید. شماره کلینیک هلیا 02179547 و شماره پیام‌رسان واتس اپ 09122502050 می‌باشد. همچنین می‌توانید از چت آنلاین موجود در سایت سوالات خود را از مشاورین و کارشناسان ما بپرسید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *