1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. جدیدترین اخبار کاشت مو به روش سلول بنیادی (۲۰۲۳)

جدیدترین اخبار کاشت مو به روش سلول بنیادی (۲۰۲۳)

مراحل تحقیقاتی کاشت مو به روش سلول های بنیادی

زمانی که رشد مو با افزایش سن کند می‌شود، یا بنا به دلایل ژنتیکی یا محیطی موهای سر شخصی دچار ریزش می‌شوند، بسیاری از این افراد احساس نا‌امیدی، افسردگی، اعتماد به نفس کم و به طور کلی نارضایتی می‌کنند؛ احتمال ادامه این روند یعنی کاهش رشد یا ریزش مو، وضعیت را حتی بدتر می‌کند، به همین دلیل پیوند سلول های بنیادی برای ریزش مو در چندین دهه گذشته به یک روش درمانی پیشرفته و بزرگ تبدیل شده است. کاشت موی سلول های بنیادی ۲۰۲۰ روشی نوآورانه برای کاشت مو است که می‌تواند رشد موهای طبیعی خود فرد را با استفاده از سلول‌های بنیادی بدن ترغیب کند.

برخلاف سایر روش‌های کاشت طبیعی مو که به جابه‌جایی فولیکول‌های مو متکی هستند، درمان با سلول‌های بنیادی برای بازگرداندن روند رشد فولیکول‌های طبیعی موی موجود در پوست سر شما، برای دستیابی به نتایج طولانی مدت طراحی شده است. با ما در کلینیک پوست و مو هلیا همراه باشید چرا که در این مطلب نکات بیشتری در مورد کاشت مو سلول بنیادی برای شما بیان شده است.

توجه: این محتوا صرفا جنبه خبر دارد و در حال حاضر به مرحله اجرایی نرسیده است.

اینفوگرافی کاشت مو با سلول های بنیادی
اینفوگرافی کاشت مو با سلول های بنیادی

کاشت مو توسط سلول های بنیادی چگونه است؟

ترمیم سلول های بنیادی رویش می‌تواند از طریق ترکیبی از درمان سلول‌های بنیادی و درمان پلاسمای غنی از پلاکت، مو را دوباره رشد دهد. در لایه چربی درست زیر پوست شما (معروف به بافت چربی) مقدار زیادی سلول بنیادی وجود دارد که به آن‌ها ADSC (سلول‌های بنیادی مشتق شده از چربی) گفته می‌شود.

در طی درمان طاسی سر با سلول های بنیادی، مقدار کمی چربی اضافی با استفاده از لیپوساکشن از بدن خارج می‌شود. سپس کانول‌های کوچکی از طریق برش‌های ریزی در زیر پوست وارد می‌شوند و چربی غنی از سلول‌های بنیادی برداشت می‌گردد. این سلول‌های بنیادی غلیظ شده و از طریق سانتریفیوژ می‌چرخند تا نمونه تصفیه شود. بعد از آن، سلول‌های بنیادی خالص شده شما با پلاسمای غنی از پلاکت موجود در خون ترکیب می‌شوند. این مخلوط از سلول‌های بنیادی و PRP به پوست سر تزریق شده و شروع به تعامل با فولیکول‌های موی موجود می‌کند، آن‌ها را ترمیم نموده و رشد مو را تحریک خواهد کرد. این مخلوط همچنین سلول‌های بنیادی موجود در پوست سر شما را فعال می‌کند تا موهای کم‌پشت را دوباره بازیابی کند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو در ایران

برای اطلاع از هزینه کاشت مو برای موهای سر خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

روش درمانی سلول های بنیادی

کاشت مو با سلول های بنیادی

سلول‌های بنیادی بدن شما وظیفه ترمیم بافت‌ها را بر عهده دارند. این سلول‌های بنیادی عناصر سازنده ضروری هستند که می‌توانند خود را به هر نوع سلول دیگر در بدن فرد تبدیل کنند. لایه چربی زیر پوست محل زندگی تعداد بی‌شماری سلول بنیادی مزانشیمی است. به لطف فناوری جدید، می‌توان این سلول‌های بنیادی مزانشیمی را استخراج کرد تا از خواص بازسازی آن‌ها بهره‌مند شد. زمانی که سلول های بنیادی فولیکول مو شما در نواحی کم‌پشت مو وارد شوند، می‌توانند به بازسازی فولیکول‌های مو کمک کنند تا رشد مناسب موها حاصل شود.

قیمت کاشت مو به روش سلولهای بنیادی
کاشت مو با سلول بنیادی

مزایامعایب
نیازی به برداشتن فولیکول مو از بانک مو نیستکاربردی نشدن کامل این روش در دنیا؛ در واقع هنوز فاز انسانی آن شروع نشده است.
تنها بافت کوچکی از پوست سر که حاوی فولیکول مو است را برمی‌دارند.خونریزی و کبودی خفیف در محل برداشتن پوست
عدم باقی ماندن جای زخم بزرگ و واضح مانند روش FUTاحتمال بروز عفونت در محل نمونه برداری و پیوند وجود دارد.
عدم بروز واکنش‌های آلرژیکایجاد زخم خفیف در ناحیه نمونه برداری و پیوند
استفاده از سلول‌های پوستی خود شخص باعث شده که این روش کاملا ایمن باشدبه طور نادر می‌تواند باعث آسیب رسیدن به اعصاب یا شریانهای زیر محل برداشت پوست شود.
نتیجه حداکثری رشد مو در حدود ۲۳ هفته نمایان خواهد شد
داشتن بالاترین حجم و تراکم مو
داشتن کاربرد برای افرادی که در اثر سوانح و یا مشکلات دیگر دچار ریزش مو و یا طاسی شده‌اند
مناسب برای خانم‌ها و آقایان
عدم نیاز به بانک مو برای استخراج فولیکول
نتیجه کاملا طبیعی و مشابه با موی سر خود فرد خواهد داشت
نتیجه دهی بسیار سریع
قابل استفاده در افرادی که دچار کم پشتی مو شده‌اند

کاندید مناسب کاشت مو سلول بنیادی چه افرادی هستند؟

انتظار می‌رود پیوند مو به روش سلول‌های بنیادی از فاز تحقیقاتی خارج شود تا چند سال آینده در دسترس عموم قرار گیرد. پیوند مو با سلول‌های بنیادی گزینه‌ای بسیار عالی برای افرادی است که سایر درمان‌های ریزش مو رویشان جواب نمی‌دهد. به طور کلی کسانی می‌توانند از این متد بهره ببرند که:

 1. بانک موی کافی و مناسب در سر و بدن خود ندارند
 2. افرادی که در اثر درمان‌هایی همچون شیمی درمانی بخش اعظم موهای خود را از دست داده‌اند.
 3. کسانی که مبتلا به بیماری‌هایی همچون آلوپسی آره اتا می‌باشند.
 4. افرادی که تحمل گذراندن دوره نقاهت متدهای سنتی را ندارند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

مزیت های کاشت مو به روش سلول های بنیادی

 • ارائه نتیجه طبیعی

از بهترین روش‌های کاشت مو، استفاده از سلول‌های بنیادی است. لذا مویی که با این روش کاشته شده و رشد می‌کند، ظاهری کاملا طبیعی به فرد خواهد داد. در نتیجه افرادی که به دنبال روشی هستند تا کاشت موی آن‌ها طبیعی‌ترین حالت ممکن را داشته باشد، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

 • دوران نقاهت کوتاه

یکی از مشکلاتی که ممکن است پس از کاشت طبیعی مو برای افراد به وجود آید، طولانی شدن دوره‌ نقاهت است. این موضوع باعث می‌شود تا فرد متقاضی نتواند زودتر به زندگی عادی خود ادامه دهد. لذا روش سلول های بنیادی برای پیوند طبیعی مو دارای دوران نقاهت کوتاهی است و فرد زودتر به شرایط عادی برمی‌گردد.

 • عدم ایجاد زخم

روش کاشت مو به وسیله سلول های بنیادی از جمله روش‌هایی است که در آن نیازی به ایجاد زخم و برش در پوست سر نمی‌باشد. در این روش هیچ‌گونه اثری پس از درمان بر روی پوست سر باقی نخواهد ماند. لذا این فرآیند باعث کاهش ریسک شده و در نهایت بهترین نتیجه را ارائه خواهد داد.

 • کمترین درد ممکن

یکی از مشکلاتی که ممکن است افراد با کاشت طبیعی مو به روش‌های قدیمی داشته باشند، درد است. بنابراین شاید بسیاری از افراد از انجام این عمل زیبایی به کلی منصرف شوند. در کاشت مو توسط سلول‌های بنیادی به دلیل استفاده از بی‌حسی موضعی، فرد هیچ دردی را در حین عمل حس نکرده و بعد از آن نیز درد بسیار خفیف و عادی را تجربه خواهد کرد که پس از هر عمل زیبایی رخ می‌دهد و کاملا طبیعی است.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

عوارض جانبی احتمالی پیوند موی سلول های بنیادی

اطلاعات بسیار کمی در مورد اثرات جانبی احتمالی کاشت مو به وسیله سلول های بنیادی در دسترس است اما باید بدانید مانند هر روش پزشکی دیگر، همیشه خطر خونریزی خفیف یا عفونت جزئی در محل برداشت نمونه یا تزریق وجود دارد. همچنین اگر پزشک ماهری را انتخاب نکرده باشید ممکن است باعث ایجاد زخم در محل برداشت سلول بنیادی نیز بشود. اگر چه عوارض ناشی از درمان طاسی سر با سلول های بنیادی بسیار کم است اما احتمال بروز خطر کمی برای اعصاب یا عروق زیر محل برداشت سلول بنیادی وجود دارد. به صورت کل عوارض احتمالی برای هر عمل زیبایی وجود دارد.

از بابت این عوارض نباید نگران باشید و تنها باید با پزشک و کلینیک مناسب که درمان طاسی سر را با سلول های بنیادی در ایران به بهترین شکل انجام می‌دهند، ارتباط گرفته و درمان خود را به‌ آن‌ها بسپارید. کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا از جمله کلینیک‌های موفق در تهران است که این روش را به خوبی و با حضور پزشکان ماهر انجام می‌دهد.

دوره نقاهت بعد از کاشت مو سلول بنیادی

کاشت موی سلول های بنیادی مشابه کاشت موی سنتی است اما به جای برداشتن تعداد زیادی فولیکول مو برای پیوند به ناحیه طاسی، نمونه کوچکی از پوست را که حاوی فولیکول‌های مو است از سر برداشته می‌شود و سپس فولیکول‌ها در محیط آزمایشگاه تکثیر می‌شوند و چندین فولیکول مو به وجود می‌آورند که در زمان مناسب توسط پزشک در پوست سر کاشته می‌شوند. بنابراین هیچ جای زخم بزرگی در سر ایجاد نمی‌گردد و خونریزی و کبودی در کار نخواهد بود (تنها زخم کوچکی ناشی از برداشته شدن پوست برجای خواهد ماند). به طور کلی مقداری درد بعد از عمل ایمپلنت مو انتظار می‌رود که باید در عرض یک هفته فروکش کند. هیچ زمان ریکاوری و نقاهتی بعد از کاشت مو سلول بنیادی لازم نیست، اگرچه باید به مدت یک هفته از ورزش بیش از حد و شدید اجتناب شود.

آخرین اخبار سلول بنیادی مو

درمان آلوپسی با کاشت به روش سلول های بنیادی

در برخی تحقیقات مشخص شده است که کاشت طبیعی مو با این روش می‌تواند در درمان آلوپسی با سلول های بنیادی موثر باشد. از جمله:

 1. آلوپسی آندروژنتیک (الگوی طاسی مردانه)
 2. آلوپسی آندروژنتیک (الگوی طاسی زنانه)
 3. آلوپسی دیواره سلولی

مطالب بیشتر: کاشت مو مردان

آخرین اخبار سلول بنیادی مو

آخرین اخبار سلول بنیادی مو

پژوهشگران کشور کره در بررسی‌های جدید مشخص کرده‌اند که یک راه‌حل مناسب مبنی بر سلول بنیادی برای ریزش مو می‌تواند به رشد مجدد مو در زنان و مردان کمک کند. یک آزمایش کنترل شده که در اندازه‌ کوچک انجام شده است، نشان می‌دهد که این درمان می‌تواند ایمن و بسیار موثر باشد. پژوهشگران امید دارند بتوانند این نتایج را در آزمایش‌هایی با مقیاس بزرگتر نیز انجام داده و نتایج بی‌نظیر آن را اثبات کنند. رایج‌ترین شکل طاسی مرتبط با سن، آلوپسی آندروژنتیک است که حدود نیمی از مردان و زنان بالای ۵۰ سال به این شکل از ریزش مو دچار می‌شوند.

پژوهشگران در این بررسی‌ها، بر نوعی از سلول های بنیادی برای رشد مو تمرکز دارند که در بافت چربی بزرگسالان وجود دارد. این سلول‌ها برخی هورمون‌های رشد را ترشح می‌کنند که برای رشد مو حیاتی هستند. آزمایش‌ها نشان می‌دهد که این نوع سلول‌ها می‌توانند به رویش مجدد مو در مردان و زنان کمک کنند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که سلول های بنیادی در کاشت مو می‌توانند رشد مو را در مردان و زنان مبتلا به آلوپسی تقویت کنند و تاکنون هیچ آزمایشی در این زمینه جنبه منفی نداشته است. هدف از این تحقیقات این است که در افراد مبتلا به آلوپسی بررسی شود آیا امکان دارد این روش را به عنوان یک عامل درمانی موثر و ایمن معرفی کنند یا خیر؟ پژوهشگران، این آزمایش را بر روی ۳۸ نفر انجام داده‌اند که ۹ نفر آن‌ها زن بودند. نیمی از داوطلبان انجام این آزمایش، محلول موضعی حاوی سلول‌های بنیادی را دریافت کردند و به نیمی از این افراد، دارویی دیگر ارائه شد. شرکت‌کنندگان، محلول‌ها را به مدت ۱۶ هفته استفاده کردند. پس از گذشت ۱۶ هفته، پژوهشگران دریافتند که ضخامت مو در گروه اول ۲۸ درصد و در گروه دوم ۷ درصد افزایش یافت. این تحقیق نتیجه‌های پژوهش‌های قبلی را که در مورد تاثیر سلول‌های بنیادی بر رشد مو انجام شده‌اند، تایید می‌کند.

روش‌های رساندن دارو به پوست سر در آزمایش‌های قبلی، متفاوت بود و معمولا با تزریق صورت می‌گرفت اما این تحقیق نشان داده است که محلول موضعی سلول‌های بنیادی می‌تواند درمان موثرتری داشته باشد. این درمان، روش ساده‌تری نسبت به تزریق است و به مراجعه پیاپی به مراکز درمانی نیازی ندارد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که محلول سلول‌های بنیادی می‌توانند به عنوان یک روش درمانی جایگزین برای رشد دوباره مو در افراد مبتلا به آلوپسی به کار رود. کاشت مو سلول‌های بنیادی می‌تواند با حفظ ایمنی لازم، ضخامت و تراکم مو را افزایش دهد.

میزان درصد موفقیت کاشت مو سلول بنیادی چقدر است؟

تحقیقات موجود در مورد میزان موفقیت پیوند مو با سلول‌های بنیادی بسیار امیدوارکننده است. به عنوان مثال نتایج یک پژوهش ایتالیایی نشان داد که ۲۳ هفته پس از کاشت فولیکول حاصل شده از سلول‌های بنیادی، تراکم مو به میزان ۲۹ درصد افزایش یافته است. کلینیک‌هایی که در حال حاضر درمان‌های سلول‌های بنیادی مو را ارائه می‌دهند و توسط FDA تأیید نشده‌اند، هیچ تضمینی در مورد نتایج یا میزان موفقیت نمی‌دهند و به زیباجویان هشدار داده می‌شود که فریب این کلینیک‌ها را نخورند چراکه این متد هنوز به طور همه‌گیر در سراسر جهان انجام نشده است.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. همینطور می‌توانید به اینستاگرام هلیا مراجعه کرده و از کلیپ‌های تخصصی ما دیدن کنید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed