کاشت مو

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

0
(0)

داشتن موهایی کم پشت و طاسی سر مشکل بسیاری از مردان است. خوشبختانه با روی کار آمدن روش‌های مختلف کاشت مو سر برطرف کردن این مسئله ممکن گشته و تمامی افرادی که از شکل ظاهری خود به دلیل داشتن موهایی کم‌پشت ناراحت هستند می‌توانند به راحتی آن را درمان کنند. اما مشکل دیگری که در این میان به وجود می‌آید این است که برخی از مردان بانک موی قوی ندارند و پزشک نمی‌توانند همانند سایر افراد اقدام به پیوند مو بکند. در این دسته از افراد می‌توان از موهای ریش به عنوان بانک مو استفاده کرده و فرد را به ظاهر دلخواه و ایده‌آل خود رساند.

توجه داشته باشید که کاشت مو سر با استفاده از موی ریش موردی استثنایی بوده و انجام آن به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. به همین دلیل کاندیدهای پیوند مو باید توجه کافی در انتخاب کلینک و پزشک مناسب داشته باشند. کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا به عنوان یکی از بهترین‌ کلینیک‌ها تهران و ایران نهایت سعی خود را می‌کند تا با استفاده از به روزترین تجهیزات و کادر درمانی متخصص و باتجربه در تمامی مراحل درمانی در کنار مراجعه‌کنندگان خود قرار بگیرد.

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

کاشت مو سر که یکی از جراحی های پرطرفدار و دارای نتایج ماندگار است در ایران بسیار محبوب است و تخصص، تجربه و دانش پزشکان فعال در این زمینه نیز باعث شده است تا ایران به مقصد گردشگری پزشکی و محلی برای رجوع بیماران بسیار از کشورهای اطراف و اروپا برای درمان ریزش مو ازطریق پیوند مو  باشد. پیوند مو علاوه بر احیای موهای سر نقش بزرگی را در بازگرداندن زیبایی افراد برای طولانی مدت ایفا می کند. پیشرفت ابزار و روش های مورد استفاده برای کاشت مو نیز در این نتایج بسیار موثر بوده اند.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

همانگونه که از نام این عمل زیبایی پیدا است یک عمل پیوندی به شمار می آید و خوشبختانه چون گیرنده و دهنده در کاشت مو یک نفر است دردسرها و عوارض جانبی چون انتقال بیماری و عفونت در پیوند مو وجود ندارد.

اغلب از پشت سر برای گرفتن گرافت ها استفاده شده و بعد از خارج کردن موها عمل پیوند مو انجام می شود. این روزها اما در برخی از افراد از ریش هم به عنوان بانکی مهم برای گرفتن موی مورد نیاز برای پیوند فولیکولی مو استفاده می شود که نتایج مثبتی نیز از خود به جای گذاشته است در ادامه این روش و دلیل رجوع به آن، به همراه مزایای کاشت مو با استفاده از موی ریش را به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد.

آیا ریش میتواند یک بانک مو جهت کاشت موی سر باشد؟

کاشت مو یک روش جراحی زیبایی گسترده به شمار می رود که برای آلوپسی و ریزش شدید مو در مان قطعی است. با این حال، برای بیماران مبتلا به ریزش گسترده مو Norwood 5 و بالاتر دچار هستند و موهای اهدا کننده پوست سر برای پوشاندن کلیه مناطق طاس و انجام موفقیت آمیز کاشت مو کافی نیست.

آیا ریش میتواند یک بانک مو جهت کاشت موی سر باشد؟

این مورد اغلب بخاطر دیر مراجعه کردن به بهترین مراکز کاشت مو برای پیوند مو رخ می دهد و به یک چالش برای جراح تبدیل می شود که از چه بانک مویی برای پیوند فولیکوبی مو استفاده نماید. در پی این چالش بزرگ در سال های اخیر به موهای ریش به عنوان یک بانک دهنده برای کاشت مو توجه ویژه شده است و برای افرادی که دارای ریزش موی زیاد و موهای ضعیف در ناحیه پشت سر هستند یک گزینه مناسب به شمار می آید تا انها نیز بتوانند یک پیوند مو موقفیت آمیز را تجربه نمایند.

البته نباید فراموش کرد که این روش بدون هیچ مقدمه و به یک باره وارد پزشکی زیبایی نشده بلکه مدتها روی افراد داوطلب آزمایش شده استو موفقیت آمیز بودن نتایج در مورد تست این روش باعث شده تا به عنوان راه حلی ثابت در مواقع ضروری برای کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

بیماران با موهای اهداکننده با کیفیت پایین مانند بیمارانی که موهای بسیار ریز دارند و تراکم کمتری در مناطق اهدا کننده دارند و البته برخی از بیماران هر دو این محدودیت را دارند، به لطف تکنیک های مدرن ترمیم مو FUE گزینه های مختلفی پیش روی آنهاست. به طور مثال استفاده از مو سایر نواحی بدن می تواند باعث افزایش ذخیره یا بانک مو شود که می تواند برای ترمیم نواحی طاس موثر باشد. موهای ریش در بسیاری از بیماران مرد بعد از موهای پوست سر بهترین گزینه محسوب می شود. موهای ریش باعث می شود در بسیاری از بیماران منبع خوبی برای ترمیم موهای پوست سر باشد.

موهای ریش از لحاظ کالیبر و ضخامت بیشترین شباهت را به موی سر دارند و بعد از ناحیه پشت سر، ریش به عنوان انتخاب ارجح برای استفاده در پیوند فولیکولی مو مطرح شده است. از انصاف هم نگذریم نتایجی که از این روش برای پیوند مو به دست آمده برای قریب به اتفاق بیماران خوشایند و مثبت گزارش شده و انتظارات و ظاهر مدنظر آنان را از انجام کاشت مو بر آورده کرده است.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی

 

کاشت موی سر با استفاده از ریش

افراد بخصوص مردانی که برای کاشت مو به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند دو دسته هستند. دسته اول افرادی که در حال تجربه ریزش شدید مو هستند ولی پشت سر آنها طاس نشده و به عنوان یک بانک برای پیوند مو می توان واحد های فولیکولی را از آن استخراج کرد. دسته دوم اما با تاخیر برای پیوند فولیکولی مو اقدام می کنند و طاسی پیشرفته را در حا تجربه هستند . در این دسته دوم افراد دیگری نیز قرار دارند که به طور کلی موهای ضعیف دارند که قابلیت برای پیوند مو را دارا نیستند.

کاشت موی سر با استفاده از ریش

بعد از بررسی نوع ریزش مو، معاینه فرد و بررسی بانک مو اغلب به دسته دوم پیشنهاد می شود که برای پیوند مو از موهای ریش استفاده نمایند. در این میان تکنیک های به روز و روش های مدرن کاشت مو مانند FUE به کمک آمده است تا بتوان از ریش که موهای آن بیشترین شباهت را به موی سر داشته و اغلب از تراکم مناسبی نیز برخوردار است برای پیوند مو استفاده شود. برای این کار گرافت ها از ریش و اغلب زیر چانه و ناحیه غبغب که کمتر در دید است؛ استخراج می شوند و سپس به وسیله پانچ در محل مورد نظر کاشت مو انجام می شود.

البته انتخاب روش مناسب برای عمل پیوند با صلاحدید پزشک شما و با توجه به فاکتورهایی چون طبقه بندی ریزش مو، میزان نازک شدن موها و کیفیت و کمیت موهای اهداکننده ریش و میزان وسعت ریزش مو و کچلی انجام می گردد. امروزه چندین ابزار استخراج برای استخراج موهای ریش را امتحان شده که استخراج دستی معمولاً بالاترین انعطاف پذیری را به جراح می دهد و این یک روش مناسب تر برای مدیریت تغییرات زاویه و تحرک پوست صورت است. همانطور که قبلا ذکر شد، از نظر آناژن/ تلوژن بین موهای اهدا کننده صورت و پوست سر تفاوت وجود دارد. موهای صورت مرحله رشد طولانی تری دارند (آناژن) و برای مدت زمانی کوتاهتر در مرحله استراحت (تلوژن) می ماند. پس موهای ریش نسبت به موهای صورت عملکرد متفاوتی دارد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو میکروگرافت

ساقه موهای ریش ضخیم تر برای بیمارانی که نیاز به فله بیشتر در نواحی بالا و تاج دارند، یک مزیت است. این مزیت گاهی اوقات می تواند بر نسبت کوتاه تر آناژن / تلوژن موهای ریش غلبه کند. عوارض ریش و کاشت موی پوست سر بسیار کم است و شامل فولیکولیت، قرمزی برای چند روز، گودبرداری در مناطق خاص و تشکیل آبسه در ناحیه اهدا کننده است. ناحیه ریش در فردی با متوسط ​​یا بیشتر از متوسط ​​تراکم موهای صورت، حدود 3000 پیوند فقط از نواحی زیر چانه و گردن فراهم می کند. اگر بیمار مایل به برداشتن تمام موهای صورت خود باشد، این تعداد می تواند دو برابر شود.

تأثیرات کاشت موی سر با استفاده از ریش

در کلیه بیماران، که از کاشت مو سر با استفاده از ریش انجام شده است هیچ تغییری در رنگ، حلقه یا کالیبر موهای پیوندی و ریش صورت مشاهده نشده است. آنها همان ویژگی هایی را در مکان اصلی خود دارند را نیز بعد از کاشت مو حفظ کرده اند. در واقع مزایا و نتایج عمل کاشت با ریش با دیگر بانک مو برای کاشت مو تفاوتی ندارد و فرد می تواند از تمام مزایا و تأثیرات مثبت پیوند مو بهره ببرد. این تأثیرات و مزایا عبارتند از: موهای ریش به دلیل کالیبر ضخیم تر، در مقایسه با موهای بدن کالیبر نازک، از لحاظ زیبایی برای کاشت مو بهتر و از لحاظ ظاهری طبیعی تر و پر پشت تر به نظر می رسند.

عارضه های جانبی استفاده از موهای ریش برای کاشت مو بسیار کم بوده و قرمزی که فرد در ناحیه برداشت شده تجربه می کند بسیار کوتاه مدت بوده و بعد از چند روز به صورت کامل محو خواهد شد به ویژه اگر از روش های مدرن تر کاشت مو و بداشت گرافت ها برای پیوند استفاده گردد. استفاده از ریش به عنوان موهای اهدا کننده به جراح کمک می کند موهای اهدا کننده را در ناحیه امن پوست سر برای مناطق مهم تر مانند خط موی پیشانی، نقاط تمپور و ابرو حفظ کند.

تأثیرات کاشت موی سر با استفاده از ریش

قبلا اشاره کردیم که ساقه موهای ضخیم تر موهای ریش معمولا بسیار ضخیم تر از موی پوست سر هستند که به ایجاد حجم بیشتر در مناطق پیوند کمک می کند. این اختلاف ضخامت در بیمارانی که دارای موهای بسیار خوب پوست سر هستند، بسیار واضح است که در آن می توان از ریش به عنوان منبع اصلی ترمیم نواحی طاس پوست سر استفاده کرد. موهای صورت در بسیاری از آقایان که همیشه صورت خود را اصلاح می کنند حتی کمک کننده است و آنها در گزارشاتی اعلا کرده اند که زمان کمتری را جهت اصلاح صورت مصرف می کنند. اگرچه موهای زیر چانه و گردن در اولویت است اما برداشتن موهای ریش صورت هم چنین مزیت هایی را دارد.

اگرچه موهای ریش مزت های زیادی دارد اما باید توجه داشت که ریش و پیوند موی پوست سر محدودیت و مشکلات خاص خود را دارد: برخی از مردان با موهای ریش پراکنده، موهای ریش کافی ندارند که بتواند از آنها به عنوان منبع اهدا کننده استفاده شود. در بیشتر افراد میانگین تعداد فولیکول های مو در واحد فولیکول یا پیوند معمولا کمتر از پیوند دهنده پوست سر است. موهای ریش در هر پیوند معمولا نزدیک به 1 است. این تعداد معمولً در پیوند موهای پوست سر باید حدود 2 و بیشتر باشد. اگرچه ضخامت درشت موهای ریش برای برخی از بیماران که نیاز به حجم بیشتری دارند، مفید است. اما موهای درشت در بعضی از مناطقی که موها به طور طبیعی مانند نقاط تمپور، ابروها و خط ریشه جلوی سر هستند، می تواند مشکل ساز باشد. به همین دلیل بهتر است از موهای ریش به عنوان پرکننده در قسمت بالا و تاج خودداری کنید.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

 

تغییر برداشت کاشت مو با استفاده از استخراج فولیکول صورت می تواند چالش برانگیزتر باشد. پوست در نواحی خاصی از پوست بسیار متحرک است و همین امر باعث می شود که لک های تثبیت پوست برای استخراج گرافت دشوار شود. تغییر در زاویه های مناطق تحمل موهای صورت و مشکل در دسترسی به آن نواحی می تواند بر این پیچیدگی بیفزاید. دوره نقاهت و ریکاوری بعد از کاشت مو نیز با توجه به نوع انجام این عمل زیبایی طولانی مدت نیست و ارزش امتحان کردن را دارد.

نتایج حاصل از کاشت مو به این روش ماندگاری بسیار بالایی داشت و اغلب تا سنین پیری نیز دوام خود را حفظ کرده و تنها در صورت بالارفتن بسیار سن که ریزش مو را امری اجتناب ناپذیر می کند بیماران شاهد از دست دادن نتایج پیوند موی خود باشند. میزان کم عوارض استفاده از این شیوه برای کاشت مو و همچنین مزایای و تأثیرات طولانی مدت آن باعث شده تا در افرادی که به این راه حل نیاز دارند به روشی مثبت تبدیل شده و بسیاری را برای انجام این کار ترغیب و مصمم گرداند.

تفاوت کاشت موی سر با استفاده از ریش

با وجود اینکه استفاده از ریش برای کاشت مو یک نقطه امید بخش برای مردانی است که از طاسی شدید رنج می برند اما محدودیت ها و تفاوت هایی هم با دیگر بانک موی مورد استفاده برای پیوند فولیکولی مو دارد که اصلی ترین ان ضخامت و کالبر موهای ریش است که گرچه موهای سر را بعد از پیوند مو پرپشت تر نشان می دهد اما برای برخی نقاط مانند نقاط تمپور، ابروها و خط موی جلو که اصولاً موهای نرمتری دارد ممکن است طبیعی به نظر نرسد.

تفاوت کاشت موی سر با استفاده از ریش

اما با این وجود بهترین فرد برای تشخیص و کاشت مو به شیوه درست یک پزشک متخصص و دارای تجربه است که به راحتی هم می تواند با متدهای خاص از پس این تفاوت بر بیادی و بعد از عمل زیبایی hair transplant نتایج و ظاهر موها طبیعی و درست به نظر برسد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button