آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

کاشت مو ” سر که یکی از جراحی های پرطرفدار و دارای نتایج ماندگار است در ایران بسیار محبوب است و تخصص، تجربه و دانش پزشکان فعال در این زمینه نیز باعث شده است تا ایران به مقصد گردشگری پزشکی و محلی برای رجوع بیماران بسیار از کشورهای اطراف و اروپا برای درمان ریزش مو ازطریق hair transplant باشد.

پیوند مو علاوه بر احیای موهای سر نقش بزرگی را در بازگرداندن زیبایی افراد برای طولانی مدت ایفا می کند. پیشرفت ابزار و روش های مورد استفاده برای کاشت مو نیز در این نتایج بسیار موثر بوده اند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

 

همانگونه که از نام این عمل زیبایی پیدا است یک عمل پیوندی به شمار می آید و خوشبختانه چون گیرنده و دهنده در کاشت مو یک نفر است دردسرها و عوارض جانبی چون انتقال بیماری و عفونت در پیوند مو وجود ندارد.

اغلب از پشت سر برای گرفتن گرافت ها استفاده شده و بعد از خارج کردن موها عمل پیوند مو انجام می شود. این روزها اما در برخی از افراد از رش هم به عنوان بانکی مهم برای گرفتن موی مورد نیاز برای hair transplant استفاده می شود که نتایج مثبتی نیز از خود به جای گذاشته است در ادامه این روش و دلیل رجوع به آن، به همراه مزایای کاشت مو با استفاده از موی ریش را به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد.

 

آیا ریش میتواند یک بانک مو جهت کاشت موی سر باشد؟

کاش مو یک روش جراحی زیبایی گسترده به شمار می رود که برای آلوپسی و ریزش شدید مو در مان قطعی است. با این حال، برای بیماران مبتلا به ریزش گسترده مو Norwood 5 و بالاتر دچار هستند و موهای اهدا کننده پوست سر برای پوشاندن کلیه مناطق طاس و انجام موفقیت آمیز کاشت مو کافی نیست.

کاشت مو به روش DHI یک روش از کاشت می باشد؟

 

آیا ریش میتواند یک بانک مو جهت کاشت موی سر باشد؟

 

این مورد اغلب بخاطر دیر مراجعه کردن به ” بهترین مراکز کاشت مو ” برای پیوند مو رخ می دهد و به یک چالش برای جراح تبدیل می شود که از چه بانک مویی برای hair transplant استفاده نماید.

در پی این چالش بزرگ در سال های اخیر به موهای ریش به عنوان یک بانک دهنده برای کاشت مو توجه ویژه شده است و برای افرادی که دارای ریزش موی زیاد و موهای ضعیف در ناحیه پشت سر هستند یک گزینه مناسب به شمار می آید تا انها نیز بتوانند یک پیوند مو موقفیت آمیز را تجربه نمایند.

البته نباید فراموش کرد که این روش بدون هیچ مقدمه و به یک باره وارد پزشکی زیبایی نشده بلکه مدتها روی افراد داوطلب آزمایش شده استو موفقیت آمیز بودن نتایج در مورد تست این روش باعث شده تا به عنوان راه حلی ثابت در مواقع ضروری برای کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد.

موهای ریش از لحاظ کالیبر و ضخامت بیشترین شباهت را به موی سر دارند و بعد از ناحیه پشت سر، ریش به عنوان انتخاب ارجح برای استفاده در hair transplant مطرح شده است.

از انصاف هم نگذریم نتایجی که از این روش برای پیوند مو به دست آمده برای قریب به اتفاق بیماران خوشایند و مثبت گزارش شده و انتظارات و ظاهر مدنظر آنان را از انجام کاشت مو بر آورده کرده است.

 

کاشت موی سر با استفاده از ریش

افراد بخصوص مردانی که برای کاشت مو به کلینک های زیبایی مراجعه می کنند دو دسته هستند. دسته اول افرادی که در حال تجربه ریزش شدید مو هستند ولی پشت سر انها طاس نشده و به عنوان یک بانک برای پیوند مو می توان واحد های فولیکولی را از آن استخراج کرد.

دسته دوم اما با تاخیر برای hair transplant اقدام می کنند و طاسی پیشرفته را در حا تجربه هستند . در این دسته دوم افراد دیگری نیز قرار دارند که به طور کلی موهای ضعیف دارند که قابلیت برای پیوند مو را دارا نیستند.

درمان ریزش موهای جلوی سر با کاشت مو

 

کاشت موی سر با استفاده از ریش

 

بعد از بررسی نوع ریزش مو، معاینه فرد و بررسی بانک مو اغلب به دسته دوم پیشنهاد می شود که برای پیوند مو از موهای ریش استفاده نمایند.

در این میان تکنیک های به روز و روش های مدرن کاشت مو مانند FUE به کمک آمده است تا بتوان از ریش که موهای آن بیشترین شباهت را به موی سر داشته و اغلب از تراکم مناسبی نیز برخوردارست برای hair transplant استفاده شود.

برای این کار گرافت ها از ریش و اغلب زیر چانه و ناحیه غبغب که کمتر در دید است؛ استخراج می شوند و سپس به وسیله پانچ در محل مورد نظر کاشت مو انجام می شود.

البته انتخاب روش مناسب برای hair transplant با صلاحدید پزشک شما و با توجه به فاکتورهایی چون طبقه بندی ریزش مو، میزان نازک شدن موها و کیفیت و کمیت موهای اهداکننده ریش و میزان وسعت ریزش مو و کچلی انجام می گردد.

 

تأثیرات کاشت موی سر با استفاده از ریش

در کلیه بیماران، که از کاشت مو سر با استفاده از ریش انجام شده است هیچ تغییری در رنگ، حلقه یا کالیبر موهای پیوندی و ریش صورت مشاهده نشده است.

تأثیرات کاشت موی سر با استفاده از ریش

 

آنها همان ویژگی هایی را در مکان اصلی خود دارند را نیز بعد از کاشت مو حفظ کرده اند. در واقع مزایا و نتایج hair transplant با ریش با دیگر بانک مو برای کاشت مو تفاوتی ندارد و فرد می تواند از تمام مزایا و تأثیرات مثبت پیوند مو بهره ببرد. این تأثیرات و مزایا عبارتند از:

موهای ریش به دلیل کالیبر ضخیم تر، در مقایسه با موهای بدن کالیبر نازک، از لحاظ زیبایی برای کاشت مو بهتر و از لحاظ ظاهری طبیعی تر و پر پشت تر به نظر می رسند.

عارضه های جانبی استفاده از موهای ریش برای کاشت مو بسیار کم بوده و قرمزی که فرد در ناحیه برداشت شده تجربه می کند بسیار کوتاه مدت بوده و بعد از چند روز به صورت کامل محو خواهد شد به ویزه اگر از روش های مدرن تر کاشت مو و بداشت گرافت ها برای hair transplant استفاده گردد.

سوالات رایج درباره کاشت مو

دوره نقاهت و ریکاوری بعد از کاشت مو نیز با توجه به نوع انجام این عمل زیبایی طولانی مدت نیست و ارزش امتحان کردن را دارد.

نتایج حاصل از کاشت مو به این روش ماندگاری بسیار بالایی داشت و اغلب تا سنین پیری نیز دوام خود را حفظ کرده و تنها در صورت بالارفتن بسیار سن که ریزش مو را امری اجتناب ناپذیر می کند بیماران شاهد از دست دادن نتایج پیوند موی خود باشند.

میزان کم عوارض استفاده از این شیوه برای کاشت مو و همچنین مزایای و تأثیرات طولانی مدت آن باعث شده تا در افرادی که به این راه حل نیاز دارند به روشی مثبت تبدیل شده و بسیاری را برای انجام این کار ترغیب و مصصم گرداند.

 

تفاوت کاشت موی سر با استفاده از ریش

با وجود اینکه استفاده از ریش برای کاشت مو یک نقطه امید بخش برای مردانی است که از طاسی شدید رنج می برند اما محدودیت ها و تفاوت هایی هم با دیگر بانک موی مورد استفاده برای hair transplant دارد که اصلی ترین ان ضخامت و کالبر موهای ریش است که گرچه موهای سر را بعد از پیوند مو پرپشت تر نشان می دهد اما برای برخی نقاط مانند نقاط تمپور، ابروها و خط موی جلو که اصولاً موهای نرمتری دارد ممکن است طبیعی به نظر نرسد.

 

تفاوت کاشت موی سر با استفاده از ریش

 

اما با این وجود بهترین فرد برای تشخیص و کاشت مو به شیوه درست یک پزشک متخصص و دارای تجربه است که به راحتی هم می تواند با متدهای خاص از پس این تفاوت بر بیادی و بعد از عمل زیبایی hair transplant نتایج و ظاهر موها طبیعی و درست به نظر برسد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map