1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. کاشت مو از ریش به سر – مزایا و معایب برداشت مو برای کاشت مو

کاشت مو از ریش به سر – مزایا و معایب برداشت مو برای کاشت مو

جزئیات متد پیوند مو از ریش به سر

داشتن موهایی کم‌پشت و طاسی سر مشکل بسیاری از مردان است. خوشبختانه با روی کار آمدن روش‌های مختلف کاشت مو سر برطرف کردن این مسئله ممکن گشته و تمامی افرادی که از شکل ظاهری خود به دلیل داشتن موهایی کم‌پشت ناراحت هستند می‌توانند به راحتی آن را درمان کنند. اما مشکل دیگری که در این میان به وجود می‌آید این است که برخی از مردان بانک موی قوی ندارند و پزشک نمی‌تواند همانند سایر افراد اقدام به پیوند مو کند. در این دسته از افراد می‌توان از موهای ریش به عنوان بانک مو استفاده کرده و فرد را به ظاهر دلخواه و ایده‌آل خود رساند.

اینفوگرافیک کاشت مو با موی ریش
اینفوگرافیک کاشت مو با موی ریش

توجه داشته باشید که کاشت موی سر با موی ریش موردی استثنایی بوده و انجام آن به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. به همین دلیل کاندید‌های پیوند مو باید توجه کافی در انتخاب کلینیک و پزشک مناسب داشته باشند. کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا به عنوان یکی از بهترین کلینیک‌های تهران و ایران نهایت سعی خود را می‌کند تا با استفاده از به روزترین تجهیزات و کادر درمانی متخصص و باتجربه، بهترین خدمات را در زمینه پیوند طبیعی موی سر با استفاده از موی ریش برای شما عزیزان ارائه نماید.

مرحله به مرحله کاشت مو با ریش در کلینیک هلیا

برداشت از ریش برای کاشت مو می‌تواند چالش برانگیز باشد زیرا معمولاً پیچ و تاب و تنوع قابل توجهی در زاویه‌های خروج مو در ریش وجود دارد. بسیاری از زیباجویان می‌توانند بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پیوند از ناحیه ریش خود برای کاشت در سرشان ارائه دهند. این مراحل در کلینیک هلیا به شرح زیر خواهد بود:

 1. پزشک ما با دقت ناحیه‌ای از ریش را که قرار است فولیکول‌های مورد نظر را تامین کند را با مارکر مشخص می‌نماید. همچنین قسمت‌هایی از سر که قرار است تحت درمان قرار بگیرد را تعیین می‌کند.
 2. در قدم بعدی ناحیه بانک مو در ریش و کف سر با داروی بی‌حسی تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد.
 3. در این مرحله پزشک موهای آن قسمت از ریش را که به صورت مورب در امتداد خط فک و ناحیه زیر فک قرار دارند را با یکی از متدهای FUE به صورت تکی استخراج می‌کند. این ناحیه از ریش تقریبا توسط تمام آقایان شیو می‌شود و در زیبایی نقش ندارد.
 4. تکنسین‌ها گرافت‌ها را کنار همدیگر می‌چینن و پزشک اقدام به کاشت آن‌ها در ناحیه طاس یا کم تراکم سر می‌کند.

دکتر حمیدرضا خراسانی در کلینیک تخصصی پوست و موی هلیا طوری ریش‌ها را برداشت می‌کنند که این ناحیه به طور ناگهان دچار کچلی نشود! نتیجه کار ایشان کم تراکم شدن ریش در نواحی مثل زیر گلو و امتداد خط فک است.

شرایطمراحلنتایج نهاییعوارض
 

 

 

 

 

 

 

 

کاشت مو از ریش

 1. افرادی که طاسی شدید داشته و برای رسیدن به نتایج ایده‌آل باید تعداد زیادی گرافت مو مورد استفاده قرار بگیرد.
 2. کسانی که بانک مو بسیار ضعیف و کم‌پشتی دارند
 3. افراد با هر دو مشکل ذکر شده در بالا
 1. آماده کردن بیمار با اعمال بی‌حسی موضعی و استریل کردن سر و نواحی بانک مو (ریش)
 2. برداشت گرافت‌ها با دقت بسیار بالا توسط پزشک متخصص در این زمینه با دقت و تخصص لازم
 3. آماده‌سازی گرافت‌ها به کمک میکروسکوپ‌های قوی برای کاشت دوباره در ناحیه طاسی
 4. مرحله کاشت مو که آخرین مرحله به حساب می‌آید. در این مرحله طبق روش انتخابی گرافت‌های آماده شده با فاصله و زاویه مناسب در ناحیه مورد نظر قرار داده می‌شوند.
در صورت رعایت کردن تمامی نکات مراقبتی لازم قبل و بعد از کاشت مو از ریش و انتخاب کلینیک و پزشک معتبر و شناخته شده در این زمینه نتایج مثبت و مورد پسندی (موهایی با ظاهری طبیعی) بعد از اتمام دوره نقاهت بعد از پیوند مو ظاهر خواهد شد.
 1. ایجاد التهاب و تورم در ناحیه سر
 2. احتمال ایجاد زخم در صورت که به مرور زمان از بین می‌رود
 3. احساس درد در نواحی سر و صورت
 4. ایجاد کبودی در بانک مو (ریش) و سر

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است؟

کاشت موی سر که یکی از عمل‌های پرطرفدار و دارای نتایج ماندگار است، در ایران بسیار محبوب است و تخصص، تجربه و دانش پزشکان فعال در این زمینه نیز باعث شده است تا ایران به مقصد گردشگری پزشکی و محلی برای رجوع افراد بسیار از کشور‌های اطراف و اروپا برای درمان ریزش مو از طریق پیوند مو باشد. پیوند طبیعی مو علاوه بر احیای مو‌های سر، نقش بزرگی را در بازگرداندن زیبایی افراد برای طولانی مدت ایفا می‌کند. پیشرفت ابزار و روش‌های مورد استفاده برای کاشت مو نیز در این نتایج بسیار موثر بوده‌اند.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

همانگونه که از نام این عمل زیبایی پیدا است، کاشت طبیعی مو یک عمل پیوندی به شمار می‌آید و خوشبختانه چون گیرنده و دهنده در کاشت مو یک نفر است دردسر‌ها و عوارض جانبی چون انتقال بیماری و عفونت در پیوند مو وجود ندارد.

در اغلب موارد از پشت سر برای گرفتن گرافت‌ها استفاده شده و بعد از خارج کردن مو‌ها، عمل پیوند مو انجام می‌شود. اما این روز‌ها در برخی از افراد کاشت موی سر با استفاده از ریش نیز انجام شده و نتایج مثبتی از خود به جای گذاشته است. در ادامه مقاله، این روش و دلیل رجوع به آن، به همراه مزایای کاشت مو با موی ریش را به صورت مفصل بررسی خواهیم کرد.

آیا ریش میتواند یک بانک مو جهت کاشت موی سر باشد؟

کاشت مو یک عمل زیبایی گسترده به شمار می‌رود که برای آلوپسی و ریزش شدید مو، درمان قطعی است. با این حال، برای افرادی که به ریزش گسترده مو Norwood 5 و بالاتر دچار هستند و موهای اهداکننده پوست سر برای پوشاندن کلیه مناطق طاس و انجام موفقیت‌آمیز کاشت مو کافی نیست، پیوند موی سر توسط موی ریش پیشنهاد می‌شود.

آیا ریش میتواند یک بانک مو جهت کاشت موی سر باشد؟

این مورد اغلب بخاطر دیر مراجعه کردن به بهترین مراکز کاشت مو برای پیوند مو رخ داده و به یک چالش برای پیوند مو تبدیل شده است که از چه بانک مویی برای پیوند فولیکول مو استفاده شود. در پی این چالش بزرگ، در سال‌های اخیر به موهای ریش به عنوان یک بانک دهنده برای کاشت مو توجه ویژه شده است و برای افرادی که دارای ریزش موی زیاد و موهای ضعیف در ناحیه پشت سر هستند یک گزینه مناسب به شمار می‌آید تا آن‌ها نیز بتوانند یک پیوند موی موقفیت‌آمیز را تجربه نمایند.

البته نباید فراموش کرد که این روش بدون هیچ مقدمه و به یک‌باره وارد دنیای پزشکی و زیبایی نشده است بلکه مدت‌ها روی افراد داوطلب آزمایش شده و موفقیت‌آمیز بودن نتایج در مورد تست این روش باعث شده است تا به عنوان راه‌حلی ثابت در مواقع ضروری برای کاشت مو مورد استفاده قرار گیرد.

افراد با بانک موی ضعیف مانند کسانی که مو‌های بسیار ریز، تراکم کم و یا حتی هر دو محدودیت را در مناطق اهدا‌کننده مود دارند به لطف تکنیک‌های مدرن ترمیم موی FIT گزینه‌های مختلفی پیش روی آن‌ها قرار گرفته است. به طور مثال استفاده از موی سایر نواحی بدن می‌تواند باعث افزایش ذخیره یا بانک مو شده و نتیجه خوبی را در کاشت مو ارائه کند. در بسیاری از مردان، مو‌های ریش بعد از مو‌های پوست سر بهترین گزینه برای کاشت و ترمیم مو محسوب می‌شوند. مو‌های ریش از لحاظ کالیبر و ضخامت، بیشترین شباهت را به موی سر دارند و بعد از ناحیه پشت سر، ریش به عنوان انتخاب ارجح برای پیوند فولیکول مو شناخته شده است. از انصاف هم نگذریم نتایجی که از این روش برای پیوند مو به دست آمده است برای قریب به اتفاق مراجعه‌کنندگان خوشایند و مثبت گزارش شده و انتظارات و ظاهر مدنظر آنان را از انجام کاشت مو بر آورده کرده است.

کاشت مو با موی ریش

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی

کاشت موی سر با استفاده از ریش

مردانی که برای کاشت مو به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند دو دسته هستند:

 1. دسته اول افرادی که در حال تجربه ریزش شدید مو هستند ولی پشت سر آن‌ها طاس نشده و به عنوان یک بانک موی قوی برای پیوند مو می‌توان واحد‌های فولیکولی را از آن استخراج کرد.
 2. دسته دوم اما با تاخیر برای پیوند فولیکولی مو اقدام می‌کنند و طاسی سر بسیار شدید شده است به گونه‌ای که پشت سر، قدرت کافی برای اهدای فولیکول ندارد. در این دسته افراد دیگری نیز قرار دارند که به صورت ژنتیکی مو‌های ضعیف دارند و برای پیوند مو مناسب نیست.

کاشت موی سر با استفاده از ریش

 بعد از بررسی نوع ریزش مو، معاینه فرد و بررسی بانک مو، در اغلب موارد به دسته دوم پیشنهاد می‌شود که پیوند موی سر با استفاده از مو‌های ریش را انجام دهند. در این میان تکنیک‌های به روز و روش‌های مدرن کاشت مو مانند FIT به کمک آمده است تا بتوان از ریش که مو‌های آن بیشترین شباهت را به موی سر داشته و اغلب از تراکم مناسبی نیز برخوردار است برای پیوند مو استفاده شود. برای این کار، گرافت‌ها از ریش و اغلب زیر چانه و ناحیه غبغب که کمتر در معرض دید قرار دارد، با استفاده از پانچ‌های کوچک استخراج شده و به محل طاس سر پیوند می‌شوند.

البته انتخاب روش مناسب برای عمل پیوند با صلاحدید پزشک شما و با توجه به فاکتور‌هایی چون طبقه‌بندی ریزش مو، میزان نازک شدن مو‌ها و کیفیت و کمیت مو‌های اهداکننده ریش و وسعت ریزش مو و کچلی انجام می‌گردد. در حال حاضر چندین ابزار برای استخراج مو‌های ریش امتحان شده است که استخراج دستی معمولاً بالاترین انعطاف‌پذیری را به جراح می‌دهد و این یک روش مناسب‌تر برای مدیریت تغییرات زاویه و تحریک پوست صورت است. همانطور که قبلا ذکر شد، از نظر آناژن و تلوژن بین مو‌های اهدا‌کننده صورت و پوست سر تفاوت وجود دارد. مو‌های صورت مرحله رشد (آناژن) طولانی‌تری دارند و برای مدت زمان کوتاه‌تر در مرحله استراحت (تلوژن) می‌مانند. پس مو‌های ریش نسبت به مو‌های صورت عملکرد متفاوتی دارند.

مطالب بیشتر: کاشت مو میکروگرافت

ساقه مو‌های ریش ضخیم‌تر است بنابراین برای کسانی که نیاز به تراکم بیشتر در نواحی بالا و تاج سر دارند، یک مزیت محسوب می‌شود. این مزیت گاهی اوقات می‌تواند بر ویژگی سرعت رشد پایین موی ریش غلبه کند. عوارض کاشت مو با موی ریش بسیار کم است که شامل فولیکولیت، قرمزی برای چند روز، گودبرداری در مناطق خاص و تشکیل آبسه در ناحیه اهدا‌کننده می‌شود. ناحیه ریش برای فردی با تراکم متوسط یا بالاتر مو‌ی صورت، حدود ۳۰۰۰ پیوند فقط از نواحی زیر چانه و گردن فراهم می‌کند. اگر متقاضی مایل به برداشتن تمام مو‌های صورت خود داشته باشد، این تعداد می‌تواند دو برابر شود.

تأثیرات کاشت موی سر با استفاده از ریش

در کلیه افرادی که کاشت موی سر با استفاده از ریش انجام شده است هیچ تغییری در رنگ، حلقه یا کالیبر مو‌های پیوندی و ریش صورت مشاهده نشده است. آن‌ها همان ویژگی‌هایی که در مکان اصلی خود دارند را نیز بعد از کاشت مو حفظ کرده‌اند. در واقع مزایا و نتایج عمل کاشت طبیعی مو با ریش با بانک مو های دیگر برای کاشت مو تفاوتی ندارد و فرد می‌تواند از تمام مزایا و تأثیرات مثبت پیوند مو بهره ببرد. این تأثیرات و مزایا عبارتند از:

تأثیرات کاشت موی سر با استفاده از ریش

 1. مو‌های ریش به دلیل کالیبر ضخیم‌تر، در مقایسه با سایر موهای بدن، از لحاظ زیبایی برای کاشت مو بهتر و از لحاظ ظاهری طبیعی‌تر و پر پشت‌تر به نظر می‌رسند.
 2. عارضه‌های جانبی استفاده از مو‌ی ریش برای کاشت مو بسیار کم بوده و قرمزی پوست که فرد در ناحیه برداشت‌شده تجربه می‌کند، بسیار کوتاه مدت است به گونه‌ای که بعد از چند روز به صورت کامل محو خواهد شد به ویژه اگر از روش‌های مدرن‌تر کاشت مو و برداشت گرافت‌ها برای پیوند استفاده گردد.
 3. استفاده از ریش به عنوان بانک مو به جراح کمک می‌کند مو‌های این قسمت را در ناحیه امن پوست سر برای مناطق مهم‌تر مانند خط موی پیشانی، نقاط تمپور و ابرو حفظ کند.
 4. قبلا اشاره کردیم که ساقه مو‌های ریش معمولا بسیار ضخیم‌تر از موی پوست سر هستند که به ایجاد حجم بیشتر در مناطق پیوند کمک می‌کند. این اختلاف ضخامت در افرادی که دارای مو‌های بسیار خوب پوست در ناحیه ریش هستند، بسیار واضح است که در آن می‌توان از ریش به عنوان منبع اصلی ترمیم نواحی طاس پوست سر استفاده کرد.
 5. دوره نقاهت و ریکاوری بعد از کاشت مو یا موی ریش نیز با توجه به ماهیت این عمل زیبایی طولانی مدت نیست و ارزش امتحان کردن را دارد.
 6. نتایج حاصل از کاشت مو با این روش، ماندگاری بسیار بالایی داشته و در اغلب موارد تا سنین پیری نیز دوام خود را حفظ می‌کند. البته قطعا نمی‌توان مانع از ریزش مو ناشی از افزایش سن شد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

اگر چه مو‌های ریش مزیت‌های زیادی دارد اما نباید از محدودیت‌ های پیوند موی سر با موی ریش غافل شد:

 1. برخی از مردان با ریش پراکنده، مو‌ی ریش کافی ندارند که بتوان از آن‌ها به عنوان منبع اهدا‌کننده استفاده کرد.
 2. اگر چه ضخامت درشت مو‌های ریش برای برخی از افراد که نیاز به حجم بیشتری دارند، مفید است اما مو‌های درشت در بعضی از مناطق مانند تمپور، ابرو‌ها و خط موی جلوی سر، می‌تواند مشکل ساز باشد. به همین دلیل بهتر است از مو‌های ریش به عنوان پرکننده در قسمت بالا و تاج خودداری کنید.
 3. استخراج فولیکول از صورت می‌تواند چالش برانگیزتر باشد. برای مثال لکه‌های صورت می‌تواند کار را مشکل کند. تغییر در زاویه‌های مو‌های صورت و مشکل در دسترسی به آن نواحی می‌تواند بر این پیچیدگی بیفزاید.

میزان کم عوارض کاشت مو با موی ریش و همچنین مزایای پیوند موی سر با استفاده از موی ریش و تأثیرات طولانی مدت آن باعث شده است در افرادی که به این راه‌حل نیاز دارند به روشی مثبت تبدیل شده و بسیاری را برای انجام این کار ترغیب و مصمم گرداند.

تفاوت کاشت موی سر با استفاده از ریش

با وجود اینکه استفاده از ریش برای کاشت مو یک نقطه ‌امید‌بخش برای مردانی است که از طاسی شدید رنج می‌برند اما محدودیت‌ها و تفاوت‌هایی هم با دیگر بانک موهای مورد استفاده برای پیوند فولیکولی مو دارد که اصلی‌ترین آن ضخامت و کالیبر مو‌های ریش است که گرچه مو‌های سر را بعد از پیوند مو پرپشت‌تر نشان می‌دهد اما برای برخی نقاط مانند ابرو‌ها و خط موی جلو که اصولاً مو‌های نرم‌تری دارند ممکن است طبیعی به نظر نرسد.

اما با این وجود بهترین فرد برای تشخیص و کاشت موی سر با موی ریش، یک پزشک متخصص و دارای تجربه است که به راحتی می‌تواند با متدهای خاص از عهده کار برآمده و بعد از عمل زیبایی hair transplant نتایج و ظاهر موها طبیعی و درست به‌نظر برسد.

تفاوت کاشت موی سر با استفاده از ریش

میزان درصد موفقیت کاشت مو با استفاده از موی ریش چقدر است؟

صرف نظر از نوع متد به کار گرفته شده، طی ۳ یا ۴ ماه فولیکول‌های موی کاشته شده در سر باید در جای خود ثابت شده و رشد خود را شروع کرده باشند. اگر طی ۸ یا ۹ ماه بعد از ایمپلنت مو با بهره ‌گیری از فولیکول‌های ریش، موها به طور کامل و سالم رشد کرده باشند می‌توان به جرات گفت که کاشت مو از ریش موفقیت آمیز بوده است و در این زمان می‌توانید طوری رفتار کنید که انگار هیچ اتفاقی در ناحیه ریشتان نیفتاده و شما همیشه مو روی سرتان داشته‌اید. هر دو متد متداول برای پیوند مو از نتایج طبیعی ایجاد می‌کنند با این حال مو‌هایی که با متد FUE کاشته می‌شوند جای زخم و اسکاری را روی ناحیه ریش بر جای نمی‌گذارند. در حالت کلی شکست در کاشت مو با استفاده از فولیکول ریش نادر است و معمولاً در نتیجه برداشت نادرست فولیکول از ناحیه اهداکننده توسط یک اپراتور کم تجربه است.

به همین دلیل است که انتخاب یک جراح با تجربه در زمینه ترمیم و کاشت مو مهم‌تر و هزینه پرداختی نهایی است و افراد نباید صرف هزینه کمتر به سمت مراکز نامعتبر و اپراتورهای آموزش ندیده مراجعه نمایند و نتیجه ایمپلنت مویتان را به خطر بیندازند. شما در کلینیک هلیا می‌توانید معاینه شوید و پزشک به جای برداشت مو از ریش (در صورتی که ریشتان موی کافی نداشته باشد) از موی بدنتان نیز به صورت ترکیبی استفاده کند.

درصد موفقیت کاشت مو از ریش به سر

مشکلات و عوارض بعد از کاشت مو با موی ریش

انتخاب بانک مو از ریش تنها در زمانی با عوارض و یا شکست رو به رو می‌شود که کلینیک‌های نامطمئن و غیر معتبر اقدام به جذب اپراتورهای غیر پزشک و یا بی‌تجربه کند و مراجعین خود را به دست چنین افرادی بسپارند. در این کواقع خطرات زیر گریبانگیر زیباجویانی است که به علت عدم تحقیق کافی به چنین مراکزی مراجعه می‌نمایند:

 1. عدم حصول نتیجه دلخواه فرد
 2. ایجاد ورم و التهاب شدید در ناحیه سر
 3. تشکیل دلمه‌های کوچک خونریزی دهنده در محل کاشت مو
 4. باقی ماندن جای زخ یا همان اسکار در ناحیه ریش و یا سر
 5. به وجود آمدن عفونت در منطقه رویش ریش و منطقه کاشت در صورت عدم رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک

نکات قبل و بعد از پیوند مو با موی ریش

فرقی نمی‌کند که ناحیه بانک مو در پشت سر باشد یا ریش، نکات مراقبتی بسیار مهمی وجود دارد که لازم است برای رسیدن به هدف مورد نظرتان انجامشان دهید. در حالت کلی پس از انجام کاشت مو به روش  FUE، برای حفظ حداکثری فولیکول‌های پیوند شده، رعایت نکات زیر بسیار ضروری می‌باشد:

الف) قبل از کاشت

 1. از ۱ هفته قبل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین مصرف نکنید
 2. موهای ناحیه ریش خود را لیزر موی زائد نکنید
 3. از مصرف داروهایی مانند ویتامین E و سایر مکمل‌های تقویتی به ویژه داروهای گیاهی خودداری کنید.
 4. ۱ هفته قبل از کاشت از مصرف الکل و استعمال دخانیات به شدت پرهیز کنید

توصیه های مهم قبل و بعد از کاشت مو از ریش به سر

ب) بعد از کاشت

 1. توصیه می‌کنیم تا چند روز بعد از کاشت مو از ریش در موقع خواب و یا استراحت، چند بالش در زیر سر خود برای افزایش ارتفاع سر نسبت به سطح بدن خود بگذارید تا از تماس قسمت‌های کاشت مویتان با زمین یا بالش جلوگیری شود.
 2. تا زمانی که زخم‌ها به طور کامل بسته نشده‌اند از مالش، خارش و لمس کردن ناحیه پیوند و بانک مو جدا خودداری کنید.
 3. طی ۱۰ روز اول بعد از کاشت برای شستشوی سر و صورتتان از شامپوهای مخصوص یا لوسیون تجویزی پزشکتان استفاده کنید.
 4. توصیه می‌شود که تمام داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را به طور مرتب تا انتها مصرف نمایید.
 5. از مصرف داروهای ضد التهابی، مکمل‌های گیاهی، داروهای ضد انعقاد خون، آسپرین و وافارین برای جلوگیری از عفونت و خون ریزی خودداری نمایید.
 6. مصرف دخانیات مانند قلیان و سیگار تا ۲ هفته بعد از کاشت توصیه نمی‌شود زیرا می‌توانند منجر به کند شدن روند بهبودی پس از کاشت مو از ریش شوند.
 7. تا ۲ هفته بعد از ایمپلنت مو از ریش در معرض تابش مستقیم نور خورشید و گرما قرار نگیرید.
 8. به مدت چند هفته از انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش‌های سنگین و پرتحرک دوری نمایید.
 9. حداقل ۱۰ روز نباید رابطه جنسی برقرار کنید.
 10. در دوران بعد از کاشت از مواد غذایی همچون گوشت انواع مرغ، گوشت قرمز، موز، آووکادو، برنج، آجیل و تخم­ مرغ استفاده کنید.

دوره نقاهت و بهبودی پس از کاشت مو از ریش به سر

دوره نقاهت و بهبودی پس از کاشت مو از ریش به سر معمولا حدود ۱۰ الی ۲۰ روز است و طول مدت آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال انتخاب پزشک باتجربه برای پیوند تاثیر چشمگیری در حصول نتایج رضایت‌بخش و مورد تایید دارد. در صورتی که متقاضیان اقدام به انتخاب یک مرکز معتبر و پزشک واجد شرایط نکنند ممکن است با عارضه‌های مختلف و خطرات جدی مواجه شوند که می‌تواند دوران نقاهت را طولانی، سخت و طاقت‌فرسا نماید. علاوه بر این، با انجام مراقبت‌های ذکر شده در بالا طول مدت دوره بهبودی و نقاهت کاهش و سرعت رشد مو افزایش می‌یابد. انجام این مراقبت‌ها تقریبا از دوهفته قبل از کاشت مو از ریش آغاز می‌گردد و تا روز پیوند ادامه خواهد داشت. اگر می‌خواهید آثار برداشت مو از ریشتان برای همیشه از بین برود باید در دوره نقاهتتان از پمادهای ترمیم کننده تجویزی پزشکتان استفاده نمایید.

نتایج نهایی حاصل از کاشت مو با ریش

در تمام کسانی که از ریششان برای کاشت مو استفاده کرده‌اند تغییری در رنگ و حالت موها (فر یا صاف بودن) مشاهده نمی‌شود و موهای آن‌ها همان ویژگی‌هایی را که در ریش داشته‌اند حفظ خواهند کرد. بنابراین، هنگام استفاده از موهای اهدا کننده ریش برای کاشت در سر، برنامه ریزی مناسب توسط پزشک درمانگر ضروری است. از نتایج مثبتی که پس از پژوهش بر روی پیوند ریش به مو گزارش شده است می‌توان به موثر بودن آن برای درمان آلوپسی آندروژنیک اشاره کرد.

نتیجه پیوند مو با ریش

هزینه کاشت مو با موی ریش در کلینیک هلیا

هزینه استفاده از ریش برای کاشت مو در کلینیک هلیا به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. میزان گستردگی طاسی
 2. انتخاب نوع روش کاشت
 3. میزان دستمزد مصوب سالانه پزشک و تکنسین‌ها
 4. سن فرد
 5. پیچیدگی پروسه کاشت مو از ریش
 6. تعداد فولیکول‌های موجود روی ریش فرد داوطلب

هزینه کاشت موی طبیعی با موی ریش

شما عزیزان برای اطلاع از هزینه ایمپلنت موی خود می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان در ارتباط باشید؛ مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هم وطنان عزیز خواهند بود. همچنین امکان ویزیت حضوری توسط دکتر حمیدرضا خراسانی در مجموعه ما وجود دارد. شما می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره حضوری نیز با شماره تلفن‌ ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس حاصل بفرمایید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed