کاشت مو

قرمزی سر بعد از کاشت مو

1.5
(2)

تجربه ریزش مو برای بسیاری از افراد ناراحت کننده است زیرا موها در ارتباط مستقیم با زیبایی و ظاهر فرد قرار دارند. امروزه پیوند مو یک انتخاب محبوب برای افرادی است که از نازک شدن و ریزش مو رنج می‌برند. درواقع تنها روش مدرن برای رویش مجدد موها، پیوند و کاشت مو است. امروزه این عمل با بروزترین و جدیدترین دستگاه‌ها و فن‌آوری‌ها انجام می‌گیرد. در واقع پس از عمل و کاشت و پیوند فولیکول‌های مو، یک بازه زمانی 6 تا 9 ماهه وجود دارد تا موهای شما دوباره شروع به رشد کنند. از سال 2006 تا 2014 تعداد کاشت مو انجام شده در سراسر جهان از 225.799 به 397.048 افزایش یافته است. در واقع این افزایش 175 درصدی، به هیچ وجه بی مورد نیست و نشان از کیفیت بالای عمل در این روزها دارد. بی‌دلیل نیست که روز به ‌روز بر تعداد متقاضیان افزوده می‌شود و نتایجی که از این عمل‌ها به چشم می‌خورد، پیشرفت خارق العاده پزشکی و تکنولوژی را نشان می‌دهد. در واقع پیوند فولیکولی مو روشی فوق العاده و دارای نتایج ماندگار در زیبایی فرد است.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

قرمزی سر بعد از کاشت مو

 

افرادی که پیوند مو را در نظر می‌گیرند، به طور کلی زمان زیادی را صرف تحقیق و تماشای فیلم‌های زیادی در این مورد می‌کنند. حتی ممکن است آنها بتوانند مفاهیم کاشت را تجسم و درک کنند. این کار بسیار عاقلانه است. یک فرد باید بداند قرار است وارد چه مراحلی در عمل کاشت و پیوند شود. کاشت طبیعی مو، مانند تمامی جراحی‌های زیبایی، عوارض خودش را دارد و چه خوب که این آگاهی بهتر است در مورد عوارض کاشت مو هم صورت بگیرد تا در صورت بروز هر چند خفیف و موقتی فرد بتواند آن را تحمل کرده و با مسئله کنار بیاید. قرمزی سر بعد از کاشت مو و التهاب یکی از همین عوارض شایع است که البته همانطور که گفته شد خفیف و گذرا هستند. در مورد التهاب بعد از انجام عمل پیوند در ادامه‌ی مطلب به صورت کامل بحث کرده‌ایم. اگر این مطلب را می‌خوانید، حتما یا کاشت را انجام داده‌اید، یا به فکر انجام این عمل هستید. قرمزی سر پس از کاشت مو، حالتی است که تمام مراجعه کنندگان، خواه یا ناخواه دچار آن خواهند شد.

 

 

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

این عمل زیبایی دارای روش‌های بسیار مختلفی است، حتی اگر هر روش دارای ویژگی‌های متمایزی باشد، همه آنها بر اساس اصول FUE ساخته شده‌اند. هدف اصلی از این کلیه روش‌های پیشرفته پیوند، انجام یک عمل کاشت مو به روشی است که باعث می‌شود کمترین میزان ناراحتی جراحت و درد بر روی بیمار ایجاد شود. در یک عمل کاشت مو به روش FIT، اساساً دو ناحیه وجود دارد که باید بر روی آنها عمل انجام شود. این مناطق شامل فعالیت جراحی جزئی هستند.

 

احتمال قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

 

فرآیند برداشت پیوندهای فولیکولی جداگانه از ناحیه اهدا کننده برای پیوند مو با کمک میکروموتورها انجام می‌شود و مرحله دوم ایجاد سایت‌های گیرنده برای قرار دادن پیوند است. هر دو فرآیند به بیهوشی یا بی‌حسی نیاز دارد. برداشت گرافت این فرایند شامل استخراج واحدهای فولیکول به کمک میکروموتور و میکروپانچ است. روند جداسازی پیوند از بافت دهنده اطراف، به طور طبیعی با استفاده از یک ابزار تیز متصل به دستگاه موتوری انجام می‌شود. به همین دلیل فرایند استخراج نیاز به بیهوشی موضعی دارد و بعد از آن هم سوراخ‌های ریز ایجاد شده و عمل کاشت انجام می‌شود.

ایجاد سوراخ‌های ریز که بخشی از فرآیند عمل کاشت مو است، تبعات خاص خودش را دارد که در این مورد، در بخش پایین توضیح خواهیم دید. عوارض جانبی کاشت مو از بیمار تا بیمار متفاوت است. برخی ممکن است روش‌های پیوند مو نسبتاً بدون درد را تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر عوارض جانبی یک یا ترکیبی از آن را تجربه می‌کنند. احتمال التهاب و قرمزی پوست سر بعد کاشت مو یکی از شایع ترین این عوارض به دلیل نوع عملکرد کاشت است که در ابتدا به آن اشاره شد. جای نگرانی نیست زیرا التهاب و قرمزی سر پس از کاشت مو، بسیار طبیعی است.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

علت قرمزی سر چیست؟

معمولا قبل از اینکه فولیکول‌های مو را از ناحیه اهداکننده برداشت کنند و به ناحیه طاس پیوند بزنند، در ناحیه طاسی، عمل باز کردن کانال (سوراخ) صورت می‌گیرد. در این عمل، به همان تعداد گرافت‌ها، کانال باز می‌شود و در طی این فرآیند، گاهی خونریزی‌هایی در این کانال‌ها صورت می‌گیرد که باعث قرمزی سر می‌شود و ما آن را به صورت التهاب می‌بینیم.

 

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

عمل‌های زیبایی نظیر کاشت مو به دلیل نوع عملکرد آن‌ها و شیوه انجام آن‌ها فارغ از نوع روش، عمل زیبایی تهاجمی به شمار می‌روند. به دلیل تهاجمی بودن کاشت مو تجربه برخی عوارض بعد از کاشت مو امری اجتناب ناپذیر است.

 

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

 

در مورد عوارض شایعی که بعد از پیوند مو معمولاً افراد آن را تجربه می‌کنند می‌توان به چند مورد شایع اشاره کرد:

  1. خونریزی که کاملاً طبیعی بوده البته نه در حد زیاد، شدت و ضعف آن در گرو مهارت جراح است.
  2. تورم بعد از پیوند مو بسیار دیده شده که در مدت زمان اندکی فروکش می‎کند.
  3. احساس درد و مور مور شدن هم در موارد بسیاری بعد از پیوند مو گزارش شده که اغلب به دلیل شیوه انجام کاشت و استفاده از داروی بیهوشی است که فرد با تجویز پزشک می‌تواند از مسکن برای کاهش درد استفاده نماید.
  4. یکی از جالب‌ترین عوارض پیوند، سکسه است که البته موقتی بوده و جای نگرانی ندارد.
  5. خارش کف سر بعد از پیوند مو کاملا طبیعی است.دقت کنید به هیچ وجه به این خارش که از عوارض کاشت مو است، با انگشتان دست پاسخ ندهید. در این مورد، پزشک متخصص توصیه‌اش را به شما منتقل خواهد کرد.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

فارغ از تمام این عوارض یک مورد دیگر نیز باقی می مانند که شاید شایع ترین عارضه جانبی پس از کاشت مو باشد اما مانند تمام مواردی که ذکر شد در کمترین زمان نسبت به نتایج طولانی مدتی که فرد قرار است در کاشت تجربه نماید؛ رفع می شود. مورد آخر التهاب و قرمزی پوست سر است. به طور معمول قرمزی در ناحیه پیوند مشخص می‌شود، در ابتدا  می‌تواند پیوند مو را بسیار ناراحت کننده جلوه دهد و علاوه بر تغییر ظاهر زیبایی باعث ایجاد خارش می‌شود. این مرحله معمولا از لحاظ ظاهری، برای برخی مراجعه کنندگان وسواس می‌آفریند اما پس از مدتی کوتاه که عوارض می‌گذرد، به تصمیم درستی که گرفته‌اید، پی می‌برید. با رعایت بهداشت و حتی تغذیه، از این مرحله به راحتی عبور خواهید کرد. براساس مطالعات ژورنال بین المللی تریلوژی، قرمزی پوست سر 23.29 درصد از بیماران را تحت تأثیر قرار می‌دهد. خوشبختانه این مورد پس از یک هفته شروع به فروکش کردن می‌کند و در برخی موارد نادر ممکن است که از بین رفتن کامل آن حدود 6 ماه بعد از کاشت مو هم به درازا بکشد.

این مورد همانطور که ذکر شد، اصلا و ابدا جای نگرانی ندارد و بخشی از فرآیند کاشت و پیوند مو است. البته میزان و شدت قرمزی سر، برای همه یکسان نیست. برای برخی شدت بیشتری دارد و برای برخی، شاید در حد بسیار کم ظاهر شود. اگر رنگ پوست‌ شما روشن باشد، این التهاب بیشتر به چشم خواهد خورد و هرچه رنگ پوست‌ شما تیره تر باشد، ممکن است اصلا به چشم نخورد. در هر صورت شما قرار است یک عمر با ظاهر جدیدی که حاصل از عمل زیبایی پیوند هست زندگی کنید و در مقابل نتایجی با این ماندگاری تحمل مدتی قرمزی پوست سر ارزش انجام پیوند مو را دارد.

 

آیا قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو خطرناک است؟

همانطور که در خلال بحث گفته شد شایع ترین عارضه که در افراد زیادی بعد از کاشت مو دیده می‌شود قرمزی پوست سر است این امر طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. البته گاهی برخی پزشکان که چندان سابقه و تجربه‌ای در این زمینه را ندارند، با عمیق پیوند زدن گرافت‌ها بر روی پوست سر، باعث عفونت ناحیه مورد نظر می‌شوند. به همین دلیل در انتخاب پزشک خود، دقت فراوانی به خرج دهید. در بروز این گونه التهابات موارد زیادی دخیل هستند. بدن خود فرد و میزان حساسیت پوست در شدت و ضعف بروز آن بعد از عمل کاشت دخیل است حتی در طول دوره نقاهت و برطرف شدن آن نیز دخیل بوده و در افراد مختلف ممکن است کمتر یا بیشتر زمان ببرد.

 

آیا قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو خطرناک است؟

 

حتی تغذیه، استرس و عوامل محیطی هم در این زمینه نقش دارند. می‌توان با کنترل و اتخاذ رژیم غذایی مفیدتر، زمان دوره نقاهت را کاهش داد. دوم اینکه نوع عمل پیوند مو و ابزاری که برای اینکار استفاده می‌شود بروز التهاب و قرمزی را گریز ناپذیر می‌کند مانند سوزش و درد که بعد از بریدن انگشت طبیعی است به همان میزان قرمز شدن پوست سر هم در جریان کاشت مو طبیعی بوده و با سرعت هم بر طرف خواهد شد. نکته سوم انتخاب پزشک دارای تبحر در این زمینه و مرکز درمانی که دارای استانداردهای مناسب و دستگاه‌های پیشرفته باشد از عوارض به صورت کلی می‌کاهد که قرمزی پوست سر هم یکی از عوارض طبیعی پیوند مو به شمار می‌رود و طبیعی است.

با این حال پیش از مراجعه به مرکز کاشت مو، با پرس و جو از افرادی که سابقه انجام این عمل را داشته اند، نسبت به اعتبار پزشک و پرسنل کلینیک مورد نظر، اطلاعاتی کسب کنید. تنها در صورت طولانی شدن و در کنار آن احساس درد شدید و ایجاد زخم است که ممکن است این عارضه شکل خطرناکی به خود بگیرد که پدیده نادری در عمل پیوند مو به شمار می‌رود و اغلب نیز رخ نمی‌دهد. با این حال اگر این اتفاق نادر رخ داد، حتما پزشک خود را در جریان وضعیت‌ خود قرار دهید زیرا احتمال عفونت وجود دارد. با این حال همانطور که ذکر شد، زیر نظر پزشک حاذق و متخصص، هیچ جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

 

مطالب بیشتر: نکات قبل از کاشت مو

در صورت مشاهده قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

قرمزی پوست سر بعد از انجام کاشت مو طبیعی است و در صورت مشاهده آن در وهله اول نباید نگران شد و ترسید. باید این را به خود القا کنید که این فرآیند از عوارض کاشت‌مو بوده و گذرا است و به زودی رفع خواهد شد. اگر در این مرحله خونسرد بمانید، بیشترِ راه را پیموده‌اید. بهترین کار هم در صورت طولانی شدن التهابات تماس با پزشک و تعیین یک وقت ملاقات برای بررسی وضعیت شما و در صورت لزوم تجویز دارو است. برخی کارهای مراقبتی بعد از پیوند مو هم هستند که تا حدی از شکل گیری یا شدت گرفتن کلیه عوارض hair transplant جلوگیری می‌کنند که عبارتند از: بعد از انجام عمل به مدت دو هفته از قرار گرفتن در محیط‌های دارای باکتری خودداری کنید. در روزهای آفتابی بدون کلاه بیرون نروید. اگر در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، این قرمزی و التهاب سریع‌تر رفع خواهد شد.

 

در صورت مشاهده قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

 

ناحیه اهداکننده یا فولیکول‌های کاشته شده را لمس نکنید، در صورت لمس باید دست آنرا استریل کرد. بیماران باید هر گونه درد، قرمزی، تورم غیر معمول در ناحیه عمل کاشت مو را سریعاً به پزشک گزارش دهند. بعد از انجام عمل پیوند مو به مدت یک هفته از کار سخت و ورزش خودداری کنید. 10 تا 14 روز بعد از انجام عمل از وزنه برداری یا حمل وزن زیاد خودداری کنید. در افراد سفید پوست، قرمزی سر ممکن است تا دو ماه هم ادامه داشته باشد. حداقل سه هفته از حمام بخار سونا و حمام آفتاب دوری کنید. سعی کنید استفاده از را  سشوار در دو هفته اول بعد از عمل پیوند مو کنار بگذارید. تمامی این موارد علاوه بر ماندگاری اثرات عمل کاشت عوارض را نیز کاهش می‌دهد. از لوسیون‌ها و کرم‌هایی که پزشک متخصص توصیه می‌کند، استفاده کنید تا شدت و مدت قرمزی سر پس از کاشت مو کاهش یابد. بدون مشورت با پزشک، از هیچ لوسیونی استفاده نکنید!

تمامی این موارد علاوه بر ماندگاری اثرات کاشت، عوارض را نیز کاهش می‌دهند. همچنین سعی کنید در این مدت، رژیم غذایی خود را رعایت کنید. مثلا دوری از الکل و سیگار، یک گزینه خوب است. الکل باعث رقیق شدن خون می‌شود و این به معنی افزایش خطر خونریزی پس از عمل کاشت مو است. در صورتی که به این مورد توجه کافی نداشته باشید، کل عمل خطر روبرو می‌شود. از مصرف الکل به ویژه در دو هفته ابتدایی کاملا خودداری کنید. سعی کنید بیشتر آب بنوشید تا کارکرد بدن‌ شما به رفع و بهبودی هرچه زودتر قرمزی سر کمک کند. تمام این نکات برای رهایی از عوارض کاشت مو، در مورد دخانیات و سیگار هم صدق می‌کند.

 

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت و پیوند مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1.5 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button