درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

قرمزی سر بعد از کاشت مو

قرمزی سر بعد از کاشت مو

تجربه ریزش مو برای بسیاری از افراد ناراحت کننده است زیرا موها در ارتباط مستقیم با زیبایی و ظاهر فرد هستند. امروزه پیوند مو یک انتخاب محبوب برای افرادی است که از نازک شدن و ریزش مو رنج می برند.

از سال 2006 تا 2014 تعداد ” کاشت مو ” انجام شده در سراسر جهان از 225.799 به 397.048 افزایش یافته است. در واقع hair transplant  روشی فوق العاده و دارای نتایج ماندگار در زیبایی فرد است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

قرمزی سر بعد از کاشت مو

 

افرادی که پیوند مو را در نظر می گیرند، به طور کلی زمان زیادی را صرف تحقیق و تماشای فیلم های زیادی در مورد کاشت مو قبل از عمل می کنند. حتی ممکن است آنها بتوانند مفاهیم کاشت مو را تجسم و درک کنند.

این آگاهی بهتر است در مورد عوارض کاشت مو هم صورت بگیرد تا در صورت بروز هر چند خفیف و موقتی فرد بتواند آن را تحمل کرده و با مسئله کنار بیاید.

قرمزی سر بعد از کاشت مو و التهاب یکی از همین عوارض شایع است که البته همان طور که گفته شد خفیف و گذرا هستند. در مورد التهاب بعد از انجام hair transplant در ادامه‌ی مطلب به صورت کامل بحث کرده ایم.

 

احتمال قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

این عمل زیبایی دارای روش های بسیار مختلفی است، حتی اگر هر روش دارای ویژگی‌های متمایز باشد ، همه آنها بر اساس اصول FUE ساخته شده اند.

هدف اصلی از این کلیه روش های پیشرفته hair transplant، انجام یک عمل کاشت مو به روشی است که باعث می شود کمترین میزان ناراحتی و درد بر روی بیمار ایجاد شود.

در یک عمل ” کاشت مو به روش FIT ” ، اساساً دو ناحیه وجود دارد که باید بر روی آنها  عمل انجام شود. این مناطق شامل فعالیت جراحی جزئی هستند.

مشاهده مطلب
آیا کاشت مو در افراد سالمند امکان پذیر است

 

احتمال قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

 

فرآیند برداشت پیوندهای فولیکولی جداگانه از ناحیه اهدا کننده برای پیوند مو با کمک میکرو موتورها انجام می شود و مرحله دوم درکاشت مو ایجاد سایت های گیرنده برای قرار دادن پیوند است.

هر دو فرآیند به بیهوشی یا نیاز دارند. برداشت گرافت این فرایند شامل استخراج واحدهای فولیکول به کمک میکرو موتور و میکروپانچ است. روند جداسازی پیوند از بافت دهنده اطراف، به طور طبیعی با استفاده از یک ابزار تیز متصل به دستگاه موتوری انجام می شود.

به همین دلیل فرایند استخراج نیاز به بیهوشی موضعی دارد و بعد از آن هم سوراخ های ریز ایجاد شده و عمل کاشت مو انجام می شود

عوارض جانبی کاشت مو از بیمار تا بیمار متفاوت است. برخی ممکن است روش‌های پیوند مو نسبتاً بدون درد را تجربه کنند، در حالی که برخی دیگر عوارض جانبی یک یا ترکیبی از آن را تجربه می کنند.

احتمال التهاب و قرمزی پوست سر بعد کاشت مو یکی از شایع ترین این عوارض به دلیل نوع عملکرد hair transplant است که در ابتدا به آن اشاره شد.

 

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

عمل هایی زیبایی نظیر کاشت مو به دلیل نوع عملکرد آنها و شیوه انجامشان فارغ از نوع روش، عمل زیبایی تهاجمی به شمار می روند. به دلیل تهاجمی بودن کاشت مو تجربه برخی عوارض جانبی بعد از hair transplant امری اجتناب ناپذیر است.

 

قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو

 

در مورد عوارض شایعی که بعد از پیوند مو معمولاً افراد آن را تجربه می کنند می توان به چند مورد شایع اشاره کرد:

  1. خونریزی که کاملاً طبیعی بوده البته نه در حد زیاد، شدت و ضعف آن در گرو مهارت جراح است.
  2. تورم بعد از پیوند مو بسیار دیده شده که در مدت زمان اندکی فروکش می کند.
  3. احساس درد و مور مور شدن هم در موارد بسیاری بعد از پیوند مو گزارش شده که اغلب به دلیل شیوه انجام کاشت مو و استفاده از داروی بیهوشی است که فرد با تجویز پزشک می تواند از مسکن برای کاهش درد استفاده نماید.
  4. یکی از جالب ترین عوارض hair transplant سکسه است که البته موقتی بوده و جای نگرانی ندارد.
  5. خارش کف سر بعد از پیوند مو کاملا طبیعی است.

فارغ از تمام این عوارض یک مورد دیگر نیز باقی می مانند که شاید شایع ترین عارضه جانبی پس از کاشت مو باشد اما مانند تمام مواردی که ذکر شد در کمترین زمان نسبت به نتایج طولانی مدتی که فرد قرار است در کاشت مو تجربه نماید؛ رفع می شود.

مشاهده مطلب
بررسی کاشت مو بدون خونریزی

مورد آخر التهاب و قرمزی پوست سر است. به طور معمول قرمزی در ناحیه پیوند مشخص می شود، در ابتدا  می تواند پیوند مو را بسیار ناراحت کننده جلوه دهد و علاوه بر تغییر ظاهر زیبایی باعث ایجاد خارش می شود.

براساس مطالعات ژورنال بین المللی تریولوژی، قرمزی پوست سر 23.29 درصد از بیماران را تحت تأثیر قرار می دهد. خوشبختانه این مورد پس از یک هفته شروع به فروکش کردن می کن د و در برخی موارد نادر ممکن است که از بین رفتن کامل آن حدود 6 ماه بعد از  کاشت مو هم به درازا بکشد.

در هر صورت شما قرار است یک عمر با ظاهر جدیدتان که حاصل از عمل زیبایی hair transplant هست زندگی کنید و در مقابل نتایجی با این ماندگاری تحمل مدتی کمی قرمزی پوست سر ارزش انجام پیوند مو را دارد.

 

آیا قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو خطرناک است؟

همانطور که در خلال بحث گفته شد شایع ترین عارضه که در افراد زیادی بعد از کاشت مو دیده می شود قرمزی پوست سر است این امر طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

در بروز این گونه التهابات موارد زیادی دخیل هستند. بدن خود فرد و میزان حساسیت پوست در شدت و ضعف بروز آن بعد از hair transplant دخیل است حتی در طول دوره نقاهت و برطرف شدن آن نیز دخیل بوده و در افراد مختلف ممکن است کمتر یا بیشتر زمان بررد.

 

آیا قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو خطرناک است؟

 

دوم اینکه نوع عمل پیوند مو و ابزاری که برای اینکار استفاده می شود بروز التهاب و قرمزی را گریز ناپذیر می کند مانند سوزش و درد که بعد از بریدن انگشت طبیعی است به همان میزان قرمز شدن پوست سر هم در جریان کاشت مو طبیعی بوده و با سرعت هم بر طرف خواهد شد.

نکته سوم انتخاب پزشک دارای تبحر در این زمینه و مرکز درمانی که دارای استانداردهای مناسب و دستگاه های پیشرفته باشد از عوارض به صورت کلی می کاهد که قرمزی پوست سر هم یکی از عوارض طبیعی پیوند مو به شمار می رود و طبیعی است.

مشاهده مطلب
مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت و معرفی آن ها

تنها در صورت طولانی شدن و در کنار ان احساس درد شدید و ایجاد زخم است که ممکن است این عارضه شکل خطرناکی به خود بگیرد که پدیده نادری در hair transplant به شمار می رود و اغلب نیز رخ نمی دهد.

در صورت مشاهده قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

قرمزی پوست سر بعد از انجام کاشت مو طبیعی است و در صورت مشاهده آن در وهله اول نباید نگران شد و ترسید. بهترین کار در صورت طولانی شدن التهابات تماس با پزشک و تعیین یک وقت ملاقات برای بررسی وضعیت شما و در صورت لزوم تجویز دارو است.

برخی کارهای مراقبتی بعد از پیوند مو هم هستند که تا حدی از شکل گیری یا شدت گرفتن کلیه عوارض hair transplant جلوگیری می کنند که عبارتند از: بعد از انجام عمل کاشت مو به مدت دو هفته از قرار گرفتن در محیط های دارای کثیفی و باکتری خودداری کنید.

 

در صورت مشاهده قرمزی پوست سر بعد از کاشت مو چه باید کرد؟

 

ناحیه اهدا کننده یا فولیکولهای کاشته شده را لمس نکنید، در صورت لمس باید دست آنرا استریل کرد. بیماران باید هر گونه درد، قرمزی، تورم غیر معمول در ناحیه عمل کاشت مو را سریعاً به پزشک گزارش دهند.

بعد از انجام عمل پیوند مو به مدت یک هفته از کار سخت و ورزش خودداری کنید. 10 تا 14 روز بعد از انجام عمل از وزنه برداری یا حمل وزن زیاد خودداری کنید.

حداقل سه هفته از حمام بخار سونا و حمام آفتاب دوری کنید. سعی کنید استفاده از را  سشوار در دو هفته اول بعد از کاشت مو کنار بگذارید .

تمامی این موارد علاوه بر ماندگاری اثرات کاشت مو عوارض را نیز کاهش می دهد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان ( کلیک کنید )