تزریق چربی به گونه ها با متد جدید

تکنیک‌های تزریق با توجه به مزایایی که در زمینه زیبایی و جوانسازی صورت افراد دارند توانسته‌اند محبوبیت بالایی را بین کاندیدهای عمل‌های زیبایی پیدا کنند. یکی از پرکاربردترین این تکنیک‌ها تزریق چربی به گونه است. کسانی که به صورت مادرزادی گونه‌های کوچکی دارند و یا به مرور زمان دچار افتادگی در عضله‌های صورت شده‌اند می‌توانند از تزریق چربی به گونه استفاده کنند. تزریق چربی به گونه سبب می‌شود تا اشخاص گونه‌هایی برجسته و زیبا پیدا کنند. تزریق چربی گونه در کلینیک زیبایی هلیا توسط دکتر خراسانی انجام می‌شود.

اینفوگرافیک تزریق چربی به گونه

این کلینیک با داشتن به روزترین دستگاه‌ها و کمک از جدیدترین متدها به یکی از بهترین‌های ایران در حوزه عمل‌های زیبایی تبدیل شده است و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی و رسیدن به پاسخ سوال‌های خود در مورد تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد؟، تزریق چربی به گونه به چه صورتی انجام می‌شود؟ و یا هزینه این کار چه قدر است؟ شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه چیست؟

گونه‌ها یکی از اجزای خاص در چهره هستند که باعث می‌شوند فرد زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسد. تزریق چربی به این ناحیه باعث حجم دهی گونه می‌شود و از این طریق چهره دارای برجستگی بیشتر خواهد شد. بدون شک یکی از جالب‌ترین تحولات جراحی زیبایی طی سال‌های اخیر، تزریق چربی بوده است. ترانسفر چربی به گونه فرآیندی است که طی آن، چربی از بدن فرد گرفته می‌شود و به گونه انتقال داده می‌شود تا بتوان حجم مناسبی در این قسمت به دست آورد. این روش علاوه بر اینکه گونه را زیباتر می‌کند موجب می‌شود تا با تغییر در سلول‌های بنیادی و سنتز کلاژن، چهره جوان‌تر به نظر آید و مشکلاتی مانند افتادگی گونه نیز در سنین بالا برطرف شوند.

تزریق چربی به گونه چیست

این روش کاملاً بدون عارضه و امن است به همین علت برای افرادی که نسبت به عوامل خارجی حساسیت دارند مناسب خواهد بود؛ زیرا سیستم ایمنی بدن به چربی‌هایی که از بدن خود فرد بوده است، واکنش نشان نمی‌دهد.

مراجعه به پزشک برای تزریق چربی به گونه

اولین اقدامی که برای این عمل باید انجام دهید، مراجعه به بهترین دکتر برای تزریق چربی است. معمولاً یک جلسه مشاوره برای شما توسط متخصص برگزار می‌شود تا انتظارات شما از تزریق چربی مورد بررسی قرار گیرد. همچنین یک سری توصیه‌های قبل از عمل نیز باید توسط پزشک به بیمار داده شود تا عمل بهتر و بدون عارضه پیش رود. در این جلسه بهترین قسمت از بدن برای برداشت چربی مشخص خواهد شد. این منطقه باید دارای چربی‌های مقاومی باشند که در طول زمان از بین نروند و جذب آن‌ها توسط بدن دیرتر انجام گیرد. معمولا از ناحیه شکم، لگن و بازو‌ها استفاده بیشتری می‌شود اما شکم به دلیل داشتن بافت‌های چربی نرم و مقاوم در اولویت قرار دارد و در نتیجه گزینه مناسب و ‌ایده‌آلی برای تزریق چربی است.

برداشت چربی از بدن برای تزریق چربی به گونه

ابتدا باید چربی‌ها به کمک دستگاه‌های مختلف استخراج شوند. این دستگاه‌ها با حرکات لرزشی یا رفت و برگشتی در درون بافت چربی، سبب خرد شدن بافت چربی گشته و از این طریق می‌توان آن‌ها را با دستگاه‌های مکنده بیرون کشید. با توجه به اینکه چه مقدار چربی برای تزریق مورد نیاز است، حجم چربی برداشت شده از بدن برای تزریق چربی به گونه نیز متفاوت خواهد بود. معمولاً چربی  بیش از حد نیاز برداشت می‌شود؛ زیرا مقداری از مواد مخلوط با چربی نیز وجود دارند که باید از محلول حذف شده و چربی خالص به همراه پی آر پی موجود در خون فرد به بدن تزریق شوند. همچنین مقدار تزریق باید بیشتر باشد تا چند ماه اول که بیشترین جذب از آن صورت می‌گیرد، نتیجه عمل را دستخوش تغییر قرار ندهد. حتی اگر چربی برداشت شده بیش از حد نیاز باشد، ایرادی ندارد؛ زیرا فرد معمولا نیاز دارد طی ماه‌های آتی، دوباره تزریق انجام دهد و به همین چربی‌ها نیاز پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است این چربی‌ها در صورت درخواست فرد مراجعه‌کننده به صورت کاملا استریل و فریز شده،نگهداری می‌شوند تا برای تزریق بعد نیازی به برداشت چربی نباشد.

برداشت چربی از بدن برای تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می گیرد؟

بعد از اینکه چربی از ناحیه‌ مورد نظر برداشت شد، باید آن را تصفیه کرد و مواد اضافی که به همراه آن استخراج شده است را از چربی جدا نمود. برای این کار معمولاً از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می‌شود. علت اهمیت اینکار این است که نباید مواد اضافی داخل چربی باشد؛ زیرا در آن صورت، بافت‌ها آسیب دیده، وارد محل تزریق شده و نتیجه بسیار بدی را مشاهده می‌کنیم. پس از فرآیند خالص‌سازی، چربی را در سرنگ مخصوص می‌ریزند. ناحیه‌ای که انتقال چربی به آنجا انجام می‌شود باید استریل شود تا به همراه نوک سرنگ انتقال آلودگی به بافت‌های درونی پوست انجام نگیرد. عفونت، یکی از معضل‌هایی است که در تزریق چربی با آن روبرو می‌شویم.

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می گیرد؟

البته این معضل‌ زمانی رخ می‌دهد که عمل، در کلینیک‌های غیر استریل انجام گیرد. به همین منظور سعی کنید این کار را زیر نظر یک پزشک حاذق و در یک کلینیک معتبر انجام دهید. سپس تزریق در قسمتی خاص و عمقی مشخص انجام می‌شود. ممکن است تزریق در چند قسمت از گونه فرد اعمال گردد. منطقه‌ تزریق براساس تشخیص پزشک تعیین خواهد شد.

  تزریق چربی به گونه
 

مراحل

۱. مرحله اول: اعمال بی‌حسی و استریلیزاسیون در نواحی گونه و بانک چربی

۲. مرحله دوم: برداشت چربی از بانک چربی

۳. مرحله سوم: آماده سازی چربی‌های برداشت شده توسط سانتریفیوژ

۴. مرحله چهارم: تزریق مجدد چربی توسط سرنگ‌های ظریف در ناحیه گونه ها

 

فواید

۱. فرم‌دهی گونه

۲. برجسته‌سازی گونه

۳. قرینه‌سازی صورت

۴. ماندگاری نسبتا بالا در مقایسه با سایر تکنیک‌های تزریق

۵. هزینه پایین در مقایسه با روش‌های تهاجمی

معایب در صورت دقت در انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و شناخته شده و همچنین رعایت نکات مراقبتی لازم مراجعه‌کنندگان شاهد هیچ گونه عیب و عارض جانبی شدید و آزاردهنده‌ای نخواهند شد.
مدت نقاهت دوره نقاهت خاصی نداشته و بیمار می‌تواند بلافاصله بعد از تزریق چربی به انجام فعالیت‌های سبک و روزانه خود بپردازد اما بهتر است نکات مراقبتی در یک هفته اول رعایت شود.
نتیجه نهایی بلافاصله بعد از اتمام تزریق می‌توان نتیجه مثبت را مشاهده کرد اما برای مشاهده نتیجه نهایی بهتر است حدود ۱ هفته صبر کرد تا عوارض جانبی احتمالی از قبیل کبودی و ورم به کلی بهبود یابد. این نتایج ماندگاری در حدود ۳ سال خواهد داشت.

از چه مناطقی برای تزریق چربی استفاده می شود؟

قسمت‌هایی از بدن که چربی‌های مقاوم نسبت به عواملی مانند رژیم غذایی، تأمین انرژی بدن و ورزش دارند، گزینه بسیار خوبی برای استخراج چربی و تزریق هستند؛ زیرا در زمان‌هایی که بدن نیاز به انرژی دارد، این چربی‌ها تجزیه نخواهند شد. اگر دقت کرده باشید، هنگامی که رژیم غذایی دارید، بخش‌هایی که چربی آن‌ها دیرتر آب می‌شوند، شکم، پهلو‌ها و پشت ران هستند. این موضوع نشان می‌دهد که چربی‌های این ناحیه مقاومت بیشتری دارند؛ به همین علت برای انتقال چربی به گونه بهترین گزینه‌ها هستند.

میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به گونه براساس نیاز فرد و سلیقه‌ او متفاوت خواهد بود اما آنچه که مهم است این است که چون برای برجستگی گونه مقدار کمی چربی برداشته می‌شود، بنابراین هیچ تفاوتی در انتخاب ناحیه بانک چربی نخواهد بود. انتقال چربی به گونه نهایتا نیم ساعت به طول می‌انجامد. همچنین ممکن است برای جبران میزان چربی که از دست می‌رود مقدار بیشتری نیز تزریق شود. هدف از تزریق چربی، حجم‌دهی گونه و فرم‌دهی آن است که باعث می‌شود فرد جوان‌تر به نظر آید.

چه کسانی متقاضی تزریق چربی به گونه هستند؟

برخی افراد به صورت مادرزادی دارای گونه‌هایی کوچک هستند. با توجه به اینکه گونه، زیبایی خاصی به چهره‌ فرد می‌دهد اکثر این افراد از روش‌های مختلفی برای حجم دادن به گونه‌ خود استفاده می‌کنند. با افزایش سن چربی‌های برخی از نقاط به خصوص صورت رو به کاهش است و باعث می‌شود تا این نواحی افتادگی پیدا کنند. در نتیجه حجم بافتی که در استخوان گونه وجود دارد کم و کمتر می‌شود تا جایی که کاملا احساس تو رفتگی به خود می‌گیرد. همچنین افتادگی پوست و عضلات گونه سبب می‌شود تاچهره شما پیر به نظر برسد اما با تزریق چربی به نقاطی مانند گونه و حجم‌دهی آن به مراتب این مشکلات رفع می‌شوند و می‌توان چهره‌ای زیبا و جوان داشت.

تزریق مواد چربی که از بدن فرد استخراج می‌گردند باعث می‌شود بتوان این روش را به راحتی برای هر کس در سنین مختلف اجرا نمود. همچنین هم خانم‌ها و هم آقایان می‌توانند از این روش استفاده کنند ولی به طور معمول درصد اعظمی از متقاضیان عمل تزریق چربی به صورت و بدن را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 قبل از عمل تزریق چربی به گونه، چه کار باید انجام دهیم؟

مانند اکثر خدمات زیبایی، لازم است ۳ هفته قبل از تزریق چربی:

 1. آسپرین و داروهای رقیق‌کننده خون، الکل و سیگار را ترک کنید.
 2. از دارو‌های تسکین دهنده درد مانند ایبوپروفن، بدون توصیه پزشک استفاده نکنید.
 3. قرص‌های مولتی ویتامین، جینسنگ، جینکو بیلوبا، کو آنزیم Q و سایر موارد مشابه که پزشک توصیه نکرده است را نباید مصرف کنید.
 4. چای سبز، تخم کتان، ساقه آلبالو، دانه گوجه فرنگی، محصولات گیاهی و کلیه محصولات لاغری باید از سبد غذایی شما قطع شوند.

تزریق چربی به گونه چه نتیجه و ماندگاری دارد؟

تزریق چربی به گونه باید به نحوی انجام شود که تقارن صورت به هم نخورد. بعد از تزریق ممکن است احساس کنید گونه‌های شما بیشتر از آنچه می‌خواستید بزرگ هستند اما بهتر است بدانید دو عامل در بزرگ به نظر رسیدن گونه بعد از تزریق نقش دارند:

 1. تزریق منجر به تورم در ناحیه‌ عمل می‌شود.
 2. همچنین اکثر اوقات پزشک مقدار بیشتری چربی به این ناحیه تزریق کند تا بعد از جذب مقداری از آن توسط بدن، فرم ایده‌آل گونه به دست آید.

به همین علت باید چند روزی صبر کنید تا گونه به حالت عادی خود برگردد. عمل انتقال چربی به گونه براساس اینکه بدن فرد چقدر چربی را سریع‌تر جذب می‌کند، می‌تواند چندین ماه و حتی تا بیش از یک سال نیز دوام داشته باشد. علاوه بر این هر چه حرکت گونه بیشتر باشد جذب چربی بیشتر صورت می‌گیرد. معمولا ۶۰ درصد از چربی تزریق شده، طی ماه‌های اولیه جذب بدن می‌شود و ۴۰ درصد باقی می‌ماند که این مقدار برای یک سال و یا بیشتر حفظ خواهد شد. اما اگر قصد دارید حجم گونه، ‌ایده‌آل بماند باید طی بازه‌های مشخص تزریق انجام دهید.

نتیجه تزریق چربی به گونه

مطالب بیشتر: تزریق چربی از شکم به صورت

ماندگاری تزریق چربی به گونه

یکی از دلایلی که سبب شده تزریق چربی در مقایسه با سایر تکنیک‌های تزریق گونه محبوبیت پیدا کند، ماندگاری بالای آن است. البته ماندگاری تزریق چربی به گونه ‌ها می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد چرا که بدن افراد و سبک زندگی آن‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. از جمله عوامل موثر در دوام تزریق چربی به گونه عبارتند از:

 1. حجم چربی مورد نیاز برای تزریق با توجه به شرایط و انتظارات فرد متقاضی
 2. تعداد دفعات تزریق چربی
 3. متابولیسم و سیستم ایمنی بدن افراد
 4. نحوه مراقبت از چربی‌های تزریق شده
 5. سبک زندگی و میزان فعالیت‌های بدنی افراد

با وجود تمام تفاوت‌هایی که بین کاندید‌های تزریق چربی وجود دارد، ماندگاری چربی تزریق شده به گونه نسبت به سایر روش‌های مشابه بیشتر است به این صورت که حداقل میزان ماندگاری چربی در صورت افراد حدود ۳ سال است.

 آیا تزریق چربی به گونه روش دردناک و خطرناکی است؟

ترانسفر چربی به گونه به هیچ‌وجه روش دردناکی نیست اکثر متقاضیان، بیشتر تورم و کبودی را احساس می‌کنند که با اعمال کمپرس یخ و یا ژل‌های سرد یخ‌زده بر روی صورت می‌توانند خیلی زود این احساس تورم و کبودی را از بین ببرند. در مورد خطرناک بودن این عمل، تاکنون به هیچ موردی برخورد نشده و با اینکه سال‌هاست روش تزریق چربی به صورت و گونه مطرح شده است اما مورد خاصی که منجر به بیماری شود، دیده نشده است.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

بعد از تزریق چربی به گونه چه اتفاقی می افتد؟

معمولاً مراجعه‌کنندگان در همان روز به خانه ‌می‌روند. بهتر است روز بعد از عمل با عینک آفتابی به بیرون بروید؛ زیرا تابش مستقیم نور آفتاب به صورت برای آن مضر است و ماندگاری چربی در صورت را کاهش می‌دهد.
پس از رعایت تمام موارد، کبودی و تورم بعد از روز سوم کاهش می‌یابد. بعد از گذشت حدود ۳ هفته صورت تا حد زیادی به حالت عادی برمی گردد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code