تزریق چربی

تزریق چربی به گونه و ماندگاری آن

تکنیک‌های تزریق با توجه به مزایایی که در زمینه زیبایی و جوان‌سازی صورت افراد دارند توانسته‌اند محبوبیت بالایی را بین کاندیدهای عمل‌های زیبایی پیدا کنند. یکی از پرکاربردترین این تکنیک‌ها تزریق چربی به گونه است. کسانی که به صورت مادرزادی گونه‌های کوچکی دارند و یا به مرور زمان دچار افتادگی در عضله‌های صورت شده‌اند می‌توانند از تزریق چربی به گونه استفاده کنند. تزریق چربی به گونه سبب می‌شود تا اشخاص گونه‌هایی برجسته و زیبا پیدا کنند. تزریق چربی گونه در کلینیک زیبایی هلیا توسط دکتر خراسانی انجام می‌شود. این کلینیک با داشتن به روزترین دستگاه‌ها و کمک از جدیدترین متدها به یکی از بهترین‌های ایران در حوزه عمل‌های زیبایی تبدیل شده استو برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی و رسیدن به پاسخ سوال‌های خود در مورد تزریق چربی به گونه چقدر دوام دارد؟، تزریق چربی به گونه به چه صورتی انجام می‌شود؟ و یا هزینه این کار چه قدر است؟ شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه چیست ؟

گونه ها یکی از اجزای خاص در چهره هستند که باعث می شوند فرد زیباتر و جذاب تر به نظر برسد. تزریق چربی به این ناحیه باعث حجم دهی گونه می شود و از این طریق چهره دارای برجستگی بیشتر می شود. یکی از جالب‌ترین تحولات جراحی زیبایی طی سال های اخیر، بدون شک تزریق چربی است. پیش از این تصور می شد تزریق چربی فقط برای پر کردن و حجم بخشیدن است. با این حال، مطالعات نشان داد که بافت چربی از نظر سلول های بنیادی، جزو غنی‌ترین منابع بدن محسوب می شود.

این برجستگی ها سبب می شود تا چهره بیشتر به چشم بیاید. این نوع انتقال چربی فرآیندی است که طی آن، چربی از بدن فرد گرفته می شود و به گونه انتقال داده می شود تا بتوان حجم مناسبی در این قسمت به دست آورد. این روش علاوه بر این که گونه را زیباتر می کند موجب می شود تا با تغییر در سلول های بنیادی و سنتز کلاژن، چهره جوان تر به نظر آید و مشکلاتی مانند افتادگی گونه نیز در سنین بالا برطرف شود. این روش کاملاً بدون عارضه و امن است. به همین علت برای افرادی که نسبت به عوامل خارجی حساسیت دارند مناسب است.

مراجعه به پزشک برای تزریق چربی به گونه

اولین اقدامی که برای این عمل باید انجام دهید، مراجعه به بهترین دکتر برای تزریق چربی است. معمولاً یک جلسه مشاوره برای بیمار و پزشک برگزار می شود تا انتظارات متقاضی حجم دهندگی گونه برای پزشک مشخص شود. همچنین یک سری توصیه های قبل از عمل نیز باید توسط پزشک به بیمار داده شود تا عمل بهتر و مناسب تر پیش رود. همچنین بهترین قسمت از بدن بیمار برای برداشت چربی مشخص می شود. این منطقه باید دارای چربی های مقاومی باشند که در طول زمان از بین نروند و جذب آن ها توسط بدن دیرتر انجام گیرد. معمولا از ناحیه شکم، لگن و بازوها استفاده بیشتری می شود اما شکم به دلیل داشتن بافت های چربی نرم و مقاوم، استفاده بیشتری دارد، بنابراین، گزینه مناسب و ایده آلی برای تزریق چربی است.

برداشت چربی از بدن برای تزریق چربی به گونه

ابتدا باید چربی ها به کمک دستگاه های مختلف آماده شوند. این دستگاه ها با حرکات لرزشی یا رفت و برگشتی در درون بافت چربی، سبب آزاد شدن این چربی ها می شوند و از این طریق می توان آن ها را با دستگاه های مکنده بیرون کشید. با توجه به این که چه مقدار چربی برای تزریق مورد نیاز است، حجم چربی برداشت شده از بدن نیز متفاوت خواهد بود. معمولاً چربی بیش از حد نیاز برداشت می شود؛ زیرا مقداری از مواد مخلوط با چربی نیز وجود دارند که باید از محلول حذف شوند و چربی خالص به همراه پی آر پی موجود در خون فرد به بدن تزریق شوند. همچنین مقدار تزریق باید بیشتر باشد تا چند روز اول که بیشترین جذب از آن صورت می گیرد، نتیجه عمل را دستخوش تغییر قرار ندهد.

حتی اگر چربی برداشت شده بیش از حد نیاز باشد، ایرادی ندارد زیرا فرد معمولا نیاز دارد طی ماه های آتی، دوباره تزریق انجام دهد و به همین چربی ها نیاز پیدا خواهد کرد. لازم به ذکر است این چربی ها در صورت درخواست از پزشک، به صورت کاملا استریل و فریز شده، نگهداری می شوند تا دفعه بعد، نیازی به برداشت چربی نباشد.

برداشت چربی از بدن برای تزریق چربی به گونه

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می گیرد ؟

بعد از این که چربی از ناحیه ی مورد نظر برداشت شد، باید آن را تصفیه کرد و مواد اضافی که به همراه آن استخراج شده است را از چربی جدا کرد. برای این کار معمولاً از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود. علت اینکار این است که نباید مواد اضافی داخل چربی باشد زیرا در آن صورت، بافت ها آسیب دیده و هنگام تزریق، نتیجه بسیار بدی را مشاهده می کنیم. سپس محلولی که برای انتقال به بدن آماده شده است را در سرنگ مخصوص می ریزند. ناحیه ای که انتقال چربی به آن جا انجام می شود باید استریل شود تا به همراه نوک سرنگ انتقال آلودگی به بافت های درونی پوست انجام نگیرد.

عفونت، یکی از معضل هایی است که در تزریق چربی با آن روبرو می شویم. البته تمام این معضل ها در اوقاتی رخ می دهند که عمل، در کلینیک های غیر استریل رخ دهد، به همین منظور، سعی کنید این کار را زیر نظر یک پزشک حاذق و در یک کلینک معتبر انجام دهید. سپس تزریق در قسمتی خاص و عمقی مشخص انجام می گیرد. ممکن است در چند قسمت از گونه فرد تزریق انجام گیرد که منطقه ی تزریق بر اساس تشخیص پزشک از لایه های درونی پوست فرد انجام می گیرد.

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می گیرد ؟

از چه مناطقی برای تزریق چربی انجام می شود ؟

قسمت هایی از بدن که چربی های مقاوم نسبت به عوامل مانند رژیم غذایی، تأمین انرژی بدن و غیره باید استفاده شود؛ زیرا در زمان های که بدن نیاز به انرژی دارد، کمترین اثر بر روی این نوع چربی ها است. اگر دقت کرده باشید، هنگامی که رژیم غذایی دارید، بخش هایی که دیرتر چربی آن ها آب می شود شکم و پهلوها و پشت ران هستند. این عامل نشان می دهد که چربی های این ناحیه مقاومت بیشتری دارند. به همین علت برای انتقال چربی به گونه بهترین گزینه ها هستند. برای گونه به طور معمول 10 تا 15 سانتی متر چربی به هر سمت تزریق می شود. البته ممکن است بر اساس نیاز فرد و سلیقه ی وی تغییراتی در این میزان چربی انجام گیرد.

البته چون برای برجستگی گونه، مقدار کمی چربی برداشته می شود – تقریبا به اندازه یک قوطی کبریت – بنابراین هیچ تفاوتی در ناحیه ای که چربی برداشت می شود، احساس نخواهید کرد. اگر انتظارتان از عمل این است، زیاد انتظارات خود را بالا نبرید. پس از برداشت، با استفاده از کانول های بسیار ریز، چربی ها را به نواحی مورد نظر تزریق می کنند که این عمل نهایتا نیم ساعت به طول بینجامد. همچنین ممکن است برای جبران میزان چربی که از دست می رود مقدار بیشتری نیز تزریق شود. هدف از تزریق چربی، حجم دهی گونه و فرم دهی آن است که باعث می شود فرد جوان تر به نظر آید.

چه کسانی متقاضی تزریق چربی به گونه هستند ؟

برخی افراد به صورت مادرزادی دارای گونه هایی کوچک هستند. با توجه به این که گونه زیبایی خاصی به چهره ی فرد می دهد، اکثر این افراد از روش های مختلفی برای حجم دادن به گونه ی خود استفاده می کنند. با افزایش سن چربی های برخی از نقاط به خصوص صورت رو به کاهش است و باعث می شود تا این نواحی افتادگی پیدا کنند. در نتیجه حجم بافتی که در استخوان گونه وجود دارد کم و کمتر می شود تا جایی که کاملا احساس تو رفتگی به خود می گیرد. همچنین افتادگی پوست و عضلات گونه هم سبب می شود تا چهره ای پیر به فرد بدهد؛ اما با تزریق چربی به نقاطی مانند گونه و حجم دهی آن به مراتب این مشکلات رفع می شوند و می توان چهره ای زیبا و جوان داشت. تزریق مواد چربی که از بدن فرد گرفته می شود باعث می شود تا بتوان به راحتی برای هر کسی در سنین مختلف قابل استفاده باشد. همچنین هم خانم ها و هم آقایان می توانند از این روش استفاده کنند ولی به طور معمول درصد اعظمی از متقاضیان دریافت عمل تزریق مواد مختلف و چربی را به صورت و بدن خانم ها تشکیل می دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 قبل از عمل تزریق چربی به گونه، چه کار باید انجام دهیم؟

مانند تمام عمل ها، لازم است 3 هفته قبل از جراحی تزریق چربی، آسپرین و سیگار را متوقف کنید. لازم است از داروها و مواد مشابهی که می توانند خون را برای یک هفته مانده به عمل رقیق کنند، دوری کنید. از داروهای تسکین دهنده درد مانند ایبوپروفن، بدون توصیه پزشک استفاده نکنید. قرص های مولتی ویتامین، جینسنگ، جینکو بیلوبا، کو آنزیم Q  و سایر موارد مشابه که تا پزشک توصیه نکرده، نباید مصرف کنید. چای سبز، تخم کتان، ساقه آلبالو، دانه گوجه فرنگی، محصولات گیاهی و کلیه محصولات لاغری، باید از سبد غذایی شما حداقل به مدت 3 هفته قطع شوند.

تزریق چربی به گونه چه نتیجه و ماندگاری دارد ؟

تزریق چربی به صورت باید به گونه ای مساوی باشد تا تقارن صورت به هم نخورد. بعد از تزریق ممکن است احساس کنید گونه های شما بیشتر از آن چه می خواستید بزرگ هستند؛ اما بهتر است بدانید این عمل سبب تورم در ناحیه ی عمل می شود. همچنین اکثر اوقات پزشک مقدار بیشتری چربی به این ناحیه تزریق کند. به همین علت باید چند روزی صبر کنید تا تورم و کبودی برطرف شود و گونه به حالت عادی خود برگردد.

تزریق چربی به گونه چه نتیجه و ماندگاری دارد ؟

عمل انتقال چربی به گونه بر اساس این که بدن فرد چقدر چربی را سریع تر جذب می کند می تواند چندین ماه و حتی تا بیش از یک سال نیز دوام داشته باشد. علاوه بر این هر چه حرکت گونه بیشتر باشد جذب چربی بیشتر صورت می گیرد.

معمولا 60 درصد از چربی تزریق شده، طی ماه های اولیه جذب بدن می شود و 40 درصد باقی می ماند که برای یک سال و یا بیشتر، بسته به بدن افراد، باقی می ماند اما اگر قصد دارید حجم گونه ایده آل بماند، باید طی بازه های مشخص، تزریق انجام دهید.

ماندگاری تزریق چربی به گونه

یکی از دلایلی که سبب شده تزریق چربی در مقایسه با سایر تکنیک‌های تزریق گونه محبوبیت پیدا کند ماندگاری بالای آن است. البته ماندگاری تزریق چربی به گونه ها از فردی به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد. چرا که بدن افراد و سبک زندگی آن‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. از جمله عوامل موثر در دوام چربی تزریق شده عبارتند از:

  • حجم چربی مورد نیاز برای تزریق با توجه به شرایط و انتظارات بیمار
  • تعداد دفعات تزریق چربی
  • متابولیسم و سیستم ایمنی بدن افراد
  • نحوه مراقبت از چربی‌های تزریق شده
  • سبک زندگی و میزان فعالیت‌های بدنی افراد

با وجود تمام تفاوت‌هایی که بین کاندیدهای تزریق چربی وجود دارد ماندگاری چربی تزریق شده به گونه نسبت به سایر روش‌های مشابه بیشتر است. به این صورت که حداقل میزان ماندگاری چربی در صورت افراد حدود ۳ سال است.

 آیا تزریق چربی به گونه روش دردناک و خطرناکی است؟

تزریق چربی به گونه، به هیچ وجه روش دردناکی نیست. اکثر متقاضیان، بیشتر تورم و کبودی را احساس می کنند که با اعمال کمپرس یخ و یا ژل های سرد یخ زده بر روی صورت، می توانند خیلی زود این احساس تورم و کبودی را از بین ببرند.

در مورد خطرناک بودن این عمل، تاکنون به هیچ موردی برخورد نشده و با اینکه سال هاست روش تزریق چربی به صورت و گونه، مطرح شده، مورد خاصی که منجر به بیماری شود، دیده نشده است

بعد از تزریق چربی به گونه چه اتفاقی می افتد؟

معمولاً مراجعه کنندگان در همان روز به خانه می روند. بهتر است روز بعد از عمل با عینک به بیرون رفته شود زیرا تابش مستقیم نور آفتاب به صورت، برای صورت مضر است و ماندگاری چربی در صورت را کاهش می دهد.

پس از رعایت تمام موارد، کبودی و تورم بعد از روز سوم کاهش می یابد. اگر کبودی باقی بماند، می توان با استفاده از لوازم آرایشی این موارد را پنهان کرد. بعد از گذشت حدود 3 هفته، صورت تا حد زیادی به حالت عادی برمی گردد.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button