کاشت مو

مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت و معرفی آن ها

0
(0)

اگر احساس می کنید روز به‌روز قدرت ریشه موهای‌تان از بین می رود و دیگر صاحب موهایی پرپشت، جذاب و مورد دلخواه نیستید، قطعا زمانش فرا رسیده به یک کلینیک کاشت مو مراجعه کنید اما نه هر کلینیکی .
مراکز ” کاشت مو ” بسیار بیشتر از تکنیک کاشت دارای اهمیت است. انتخاب یک مرکز کاشت مو که زیر نظر وزارت بهداشت است به شما کمک می کند که با اطمینان هرچه بیشتر کاشت مو را انجام دهید. جهت شناسایی یک مرکز واقعی که زیر نظر وزارت بهداشت است، لازم است که با ویژگی های این مراکز کاشت مو تحت نظر وزارت بهداشت آشنا شوید.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

معرفی مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

با مطالعه ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت چه ویژگی هایی دارد. همچنین اگر شما قصد این را دارید که یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت راه اندازی کنید، به شما خواهیم گفت که وزارت بهداشت چه معیارهایی را مورد توجه قرار می دهد.

سعی کنید اگر قرار است یک مرکز کاشت مو راه اندازی می کنید، با تمام معیارها و استانداردهای وزارت بهداشت پیش بروید زیرا حتی عدم رعایت یک مورد، می تواند مرکز کاشت موی شما را به مکانی غیرقانونی تبدیل کند.

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو در ایران

 

ویژگی های مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

کاشت مو بیش از 60 سال است که به عنوان یک صنعت به صورت تجاری وارد جوامع مختلف شده است. مشکلات ژنتیکی، استرس، بیماری یا بسیاری دلایل دیگر، می تواند موهای‌تان را ضعیف کند و در نتیجه احتیاج به عمل کاشت مو پیدا کنید.

بسیاری از افرادی که جهت کاشت مو اقدام می کنند برایشان مهم است که این کار را در کدام مرکز کاشت مو و زیر نظر کدام پزشک انجام می دهند. انتخاب مرکز کاشت مو دارای اهمیت بالایی است.

از آنجا که عمل کاشت مو، عملی است که تا سالیان سال، در زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود، نیاز دارید یک پزشک باتجربه و موفق انتخاب کنید تا هم موهایی زیبا داشته باشید و هم در مراحل پس از کاشت، پرسنل و کارکنان کلینیک از شما مراقبت کنند و کنار شما باشند.

اما از آن مهم تر این است که مرکز کاشت مویی که انتخاب می‌کنید زیر نظر وزارت بهداشت باشد تا خیال شما را از بابت بسیاری از مسائل راحت کند.

وقتی عزمتان را برای انجام کاشت مو جزم کردید، در واقع نوبت به انتخاب یک مرکز کاشت موی مناسب می رسد. برخی در این مرحله می‌خواهند از طاسی رهایی یابند و برخی می خواهند موهای پرپشت و حجیم داشته باشند.

تا به امروز بسیاری از مراکز پیوند مو وجود داشته اند که به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و زیر نظر وزارت بهداشت نبودن، کلینیک خود را تعطیل کرده اند در حالی که کلینیک های مجاز کاشت مو به فعالیت خود ادامه می دهند. یک کلینیک کاشت مو، قطعا و حتما باید ویژگی های خاصی داشته باشد.

از حداقل تجهیزات ممکن گرفته تا نصب عکس هایی که باعث آرامش خاطر مراجعه کنندگان شود. برخی ویژگی هایی که یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت دارا است، شامل موارد زیر است:

در ابتدا پزشک متخصصی که در مرکز کاشت مو حضور داشته و کاشت مو را انجام می دهد باید یک سری کارهایی را انجام دهد تا عمل پیوند  به نحو احسن انجام شده و خیال مراجعه کننده نیز از بابت مرکز کاشت مو آسوده شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مواردی که پزشک باید در نظر بگیرد شامل موارد زیر است:

1-عکس های قبل و بعد از کاشت مو مربوط به مراجعه کننده ی قبلی را در اختیار مراجعه کننده فعلی قرار دهد: نیاز است که پزشک حداقل 10 عکس از مراجعه کننده های قبلی را به مراجعه کننده فعلی نشان دهد.

تمامی عکس ها باید قبل و بعد از پیوند مو باشند تا مراجعه کننده کیفیت کار این مرکز پیوند مو را به صورت مصور مشاهده کند. با این حال بهتر است خود مراجعه کننده مراقب باشد که عکس ها واقعی بوده و از وب سایت ها گرفته نشده باشد.

2- لازم است پزشک، مراجعه کننده را به مراجعه کننده های قبلی ارجاع دهد: لازم است پزشک حتی بعد از در اختیار قرار دادن عکس مراجعه کننده های قبلی، شماره تماس یکی دو مورد از مراجعه کننده ها را در صورت رضایت خود آنها در اختیار مراجعه کننده فعلی قرار دهد. در این صورت مراجعه کننده اطمینان بیشتری حاصل می کند.

3- تخصص پزشک: پزشک متخصص باید تخصص پیوند مو داشته باشد. وزارت بهداشت حتما بررسی خواهد کرد که پزشک تخصص پیوند را داشته باشد.

4-گواهینامه پزشک: پزشک متخصص باید گواهی اتمام دوره تخصص کاشت را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد. این یکی از ویژگی های مهم یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت است که گواهی پزشک را در محلی که در معرض دید مراجعه کنندگان باشد نصب کند. اگر گواهینامه پزشک متخصص در دسترس و معرض دید نباشد، چنانچه مراجعه کننده قصد دیدن آن را داشته باشد، باید در اختیارش قرار بگیرد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

ویژگی های مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

تمامی مراحل عمل در مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

مراجعه کنندگان صبح به درمانگاه مراجعه می کنند، فرم های رضایت را امضا می کنند و آزمایش های مورد نیاز برای ایمنی و عمل جراحی ترمیم مو صورت می گیرد. بلافاصله، پزشکان در مورد اطلاعات کلی در مورد کاشت مو، مراحل کاشت مو، جزئیات عمل، انتظارات در مورد نتیجه و رویکرد کلینیک، اطلاعات دقیقی به متقاضیان ارائه می دهند.

سپس فرد مراجعه کننده برایعمل پیوند، به اتاقی منتقل می شود که عمل توسط پزشکان متخصص در آن جا انجام می شود. پس از معاینه، در قسمت هایی از سر که باید کاشت یا پیوند انجام بگیرد با در نظر گرفتن نوع ریزش مو و همچنین برآورد تعداد پیوند، ویژگی های ریشه مو، سن، آناتومی سر و شکل زیبایی ظاهری مشخص می شود.

افراد در این مرحله، کاملا در جریان اتفاقات پیش رو قرار می‌گیرند و نتیجه نهایی ترسیم می شود. سپس باقی مراحل در مرکز کاشت مو تحت نظارت وزارت بهداشت، به خوبی انجام خواهد گرفت تا به موهای زیبای خود دست پیدا کنید.

بعد از  اینکه ویژگی یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت  و مراحل انجام کاشت مو را از نظر پزشک متخصص بررسی کردیم، حالا سایر ویژگی های یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت را برای شما عنوان می کنیم:

مرکز کاشت مو باید علاوه بر پزشک متخصص یک تیم پشتیبانی داشته باشد. لازم است یک تیم پشتیبانی حداقل سه نفره در مرکز حضور داشته باشند تا در صورت نیاز خدمات ویژه ای را به پزشک ارائه دهند. مهارت این تیم پشتیبانی، درست به اندازه مهارت پزشک متخصص اهمیت دارد.

مرکز کاشت مو باید از نظر زیبایی شناسی قوی باشد. یعنی نیاز است که علاوه بر اینکه مرکز کاشت مو از ظاهر مناسبی برخوردار است، تصاویر قبل و بعد از پیوند مو مراجعه کننده های قبلی روی دیوار مرکز نصب شود تا مراجعه کننده های فعلی یک دید کلی از مرکز کاشت مویی که به آن مراجعه کرده اند داشته باشند.

کاشت مو یک عمل جراحی کوچک است که اصلا هم درد ندارد و معمولا با بی حسی موضعی انجام می گیرد اما علاوه بر این، باید دقت شود ابزارهایی که در حین عمل استفاده می شود کامل استریل و بهداشتی باشند.

استفاده از نور طبیعی در سالن: لازم است مرکز در تمام اتاق های خود از نور طبیعی استفاده کرده باشد تا مراجعه کننده تمام فضای داخل کلینیک را به طور کامل ببیند و سپس بر اساس دیده‌هایش تصمیم بگیرد، همه چیز را همانطور که هست ببیند.

استفاده از مواد طبیعی: تمام موادی که پزشک متخصص از آنها استفاده می کند باید دارای بافت طبیعی باشد. یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت نباید از مواد شیمیایی یا مواد مصنوعی جهت کاشت مو استفاده کند. چنانچه، چنین موردی مشاهده شود، ممکن است جرایم سنگینی در انتظار مسئولان مراکز کاشت مو باشد.

اگر مرکز کاشت مو در محلی واقع است که طبیعت در اطراف آن نیست بهتر است که روی برخی از دیوارها تابلوی مناظر طبیعی نصب شود تا مراجعه کننده احساس آرامش بیشتری داشته باشد. سعی شود برای حفظ آرامش متقاضی کاشت مو، تمام جوانب رعایت شود تا اضطراب و استرس از بین برود.

بهداشت پزشک و تیم پشتیبانی: لازم است که روپوش و دستان پزشک متخصص و تیم پشتیبانی مکررا ضدعفونی و استریل شوند. پزشک و تیم پشتیبانی باید از دستکش های مخصوص و استریل حین پیوند مو استفاده کنند.

بهداشت مرکز کاشت مو: بهداشت یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت تنها در بهداشت فردی پزشک و تیم پشتیبانی محدود نمی شود. بلکه تمام وسایل و ابزار و اتاق ها باید به طور مرتب تمیز و استریل شوند. معمولا مراکز کاشت مویی که زیر نظر وزارت بهداشت هستند از ظروف بادوام و استریل برای کاشت مو استفاده می کنند.

محیطی که همراه مراجعه کننده در آن به انتظار مینشیند نیز باید یک فضای آرام باشد. لازم است که مرکز از سرگرمی ها و مجلات مناسب برای سرگرم کردن همراه مراجعه کنندگان استفاده کند.

مطالب بیشتر: هزینه کاشت مو خانم ها

معیار های انتخاب و تایید یک مرکز زیر نظر وزارت بهداشت

معیارهایی که وزارت بهداشت جهت تایید یک مرکز پیوند مو مورد بررسی قرار می دهد شامل موارد زیر است:

معیار های انتخاب و تایید یک مرکز زیر نظر وزارت بهداشت

1- تجربه و سابقه پزشک متخصص: وزارت بهداشت تمامی مدارک پزشک را مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین بعد از اینکه از تخصص پزشک در رشته پیوند مو مطمئن شد، سابقه پزشک را بررسی می کند تا حداقل دارای 10 سال سابقه کار باشد.

2- بررسی مرکز کاشت مو از نظر بهداشت: اینکه تمام سطوح و ابزار و وسایل کاملا استاندارد و استریل باشند.

3- بررسی ایمنی مرکز کاشت مو: مرکز پیوند مو باید دارای اقدامات حفاظتی در برابر آتش سوزی و سایر حوادث باشد. مبلمان مرکز hair transplant  باید دارای روکش قابل شستشو و ضد حریق باشد. همچنین این مرکز باید پرسنلی برای ارائه خدمات و نظافت داشته باشد تا در فواصل زمانی معین، نسبت به پاکسازی و تمیز کردن مرکز کاشت مو اقدام کند.

4- کیفیت هوای اتاق ها: هوای سالن ها و اتاق ها باید دائما در جریان بوده و آلوده نباشد. داشتن یک تهویه هوای مناسب و مطبوع، از حداقل درخواست های وزارت بهداشت است.

5- رعایت بهداشت فردی پزشک و تیم پشتیبانی و رعایت سایر مواردی که در بخش ویژگی های یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت بیان کردیم.

6- افرادی آنجا مشغول به کار باشند که سابقه جراحی زیبایی داشته باشند. متاسفانه این روزها در مراکز غیرقانونی، این مورد رعایت نمی شود.

7- وزارت بهداشت، همچنین توصیه کرده فضای اتاقی که ترمیم مو در آن انجام می گیرد، حداقل 12 متر مربع باشد. داشتن دیوارهایی عایق، استرلیزه شده، تهویه مطبوع و داشتن حداقل دستگاه ها و ابزارها، بسیاری ضروری است.

8- پزشک و تیم جراحی، باید با جدیدترین و بروزترین روش های کاشت مو آشنایی داشته باشند.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

آیا مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت قابل اطمینان هستند؟

بله مراکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت کاملا قابل اطمینان هستند. زیرا وزارت بهداشت به صورت مکرر تمام مواردی که در بالا گفتیم را در مرکز پیوند مو مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت تنها یکی از موارد مورد اهمیت وزارت بهداشت را رعایت نکرده باشد از پوشش وزارت بهداشت خارج می شود تا اینکه دوباره تمامی موارد را رعایت کند.

آیا مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت قابل اطمینان هستند؟

فراموش نکنید که کاشت مو روشی است که باید جدی گرفته شود. این کار باید در یک محیط بیمارستانی توسط افراد متخصص انجام شود. در این مرحله از رفتن به مراکزی که سلامت شما را نادیده می گیرند، خودداری کنید. بنابراین وقتی شما مطمئن هستید که مرکز پیوند مو انتخابیتان دارای تاییده وزارت بهداشت است، خیالتان از بابت تمام مسائل بهداشتی، ایمنی و کیفیت کار راحت می شود.

به هر حال این مورد را باید گفت که اگر می خواهید تفاوت یک کلینیک کاشت موی قابل اطمینان را با یک کلینیک غیرقابل اطمینان بدانید، باید دقت کنید که در مکان های غیرقانونی، معمولا پرستارها، پرسنل نظافت و حتی منشی‌ها هم ممکن است عمل کاشت مو را انجام دهند که موضوع بسیار خطرناکی است و باید در مورد آن دقت لازم را به عمل آورید.

اگر می خواهید بهترین تجربه را در زمینه کاشت مو داشته باشید، شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)