مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت و معرفی آن هاPosted by On نوامبر 2, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت و معرفی آن ها

مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت و معرفی آن ها

مراکز ” کاشت مو ” بسیار بیشتر از تکنیک مو دارای اهمیت است. انتخاب یک مرکز کاشت مو که زیر نظر وزارت بهداشت است به شما کمک می کند که با اطمینان هرچه بیشتر کاشت مو را انجام دهید. جهت شناسایی یک مرکز واقعی که زیر نظر وزارت بهداشت است، لازم است که با ویژگی های این مراکز hair transplant  آشنا شوید.

معرفی مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

با مطالعه ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت که یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت چه ویژگی هایی دارد. همچنین اگر شما قصد این را دارید که یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت راه اندازی کنید، به شما خواهیم گفت که وزارت بهداشت چه معیارهایی را مورد توجه قرار می دهد.

ویژگی های مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

کاشت مو بیش از 60 سال است که به عنوان یک صنعت به صورت تجاری وارد جوامع مختلف شده است. بسیاری از افرادی که جهت کاشت مو اقدام می کنند برایشان مهم است که این کار را در کدام مرکز کاشت مو و زیر نظر کدام پزشک انجام می دهند. انتخاب مرکز hair transplant  دارای اهمیت بالایی است.

اما از آن مهم تر این است که مرکز کاشت مویی که انتخاب می‌کنید زیر نظر وزارت بهداشت باشد تا خیال شما را از بابت بسیاری از مسائل راحت کند.

تا به امروز بسیاری از مراکز پیوند مو وجود داشته اند که به دلیل عدم رعایت مسائل بهداشتی و زیر نظر وزارت بهداشت نبودن، کلینیک خود را تعطیل کرده اند در حالی که ” کلینیک های مجاز کاشت مو ” به فعالیت خود ادامه می دهند. برخی ویژگی هایی که یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت دارا است، شامل موارد زیر است:

در ابتدا پزشک متخصصی که در مرکز کاشت مو حضور داشته و کاشت مو را انجام می دهد باید یک سری کارهایی را انجام دهد تا hair transplant  به نحو احسن انجام شده و خیال مراجعه کننده نیز از بابت مرکز کاشت مو آسوده شود.

مشاهده مطلب
کلینیک های مجاز کاشت مو چه ویژگی هایی دارند ؟

مواردی که پزشک باید در نظر بگیرد شامل موارد زیر است:

1-عکس های قبل و بعد از کاشت مو مربوط به مراجعه کننده ی قبلی را در اختیار مراجعه کننده فعلی قرار دهد: نیاز است که پزشک حداقل 10 عکس از مراجعه کننده های قبلی را به مراجعه کننده فعلی نشان دهد.

تمامی عکس ها باید قبل و بعد از پیوند مو باشند تا مراجعه کننده کیفیت کار این مرکز hair transplant  را به صورت مصور مشاهده کند. با این حال بهتر است خود مراجعه کننده مراقب باشد که عکس ها واقعی بوده و از وب سایت ها گرفته نشده باشد.

2- لازم است پزشک، مراجعه کننده را به مراجعه کننده های قبلی ارجاع دهد: لازم است پزشک حتی بعد از در اختیار قرار دادن عکس مراجعه کننده های قبلی، شماره تماس یکی دو مورد از مراجعه کننده ها را در صورت رضایت خود آنها در اختیار مراجعه کننده فعلی قرار دهد. در این صورت مراجعه کننده اطمینان بیشتری حاصل می کند.

3- تخصص پزشک: پزشک متخصص باید تخصص پیوند مو داشته باشد. وزارت بهداشت حتما بررسی خواهد کرد که پزشک تخصص hair transplant  را داشته باشد.

4-گواهینامه پزشک: پزشک متخصص باید گواهی اتمام دوره تخصص hair transplant  را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد. این یکی از ویژگی های مهم یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت است که گواهی پزشک را در محلی که در معرض دید مراجعه کنندگان باشد نصب کند.

ویژگی های مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت

بعد از  اینکه ویژگی یک مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت را از نظر پزشک متخصص بررسی کردیم، حالا سایر ویژگی های یک مرکز hair transplant  زیر نظر وزارت بهداشت را برای شما عنوان می کنیم:

مرکز کاشت مو باید علاوه بر پزشک متخصص یک تیم پشتیبانی داشته باشد. لازم است یک تیم پشتیبانی حداقل سه نفره در مرکز hair transplant  حضور داشته باشند تا در صورت نیاز خدمات ویژه ای را به پزشک ارائه دهند.

مشاهده مطلب
روش های کاشت مو چیست ؟

مرکز کاشت مو باید از نظر زیبایی شناسی قوی باشد. یعنی نیاز است که علاوه بر اینکه مرکز کاشت مو از ظاهر مناسبی برخوردار است، تصاویر قبل و بعد از پیوند مو مراجعه کننده های قبلی روی دیوار مرکز hair transplant  نصب شود تا مراجعه کننده های فعلی یک دید کلی از مرکز کاشت مویی که به آن مراجعه کرده اند داشته باشند.

استفاده از نور طبیعی در سالن: لازم است مرکز hair transplant  در تمام اتاق های خود از نور طبیعی استفاده کرده باشد تا مراجعه کننده همه چیز را همانطور که هست ببیند.

استفاده از مواد طبیعی: تمام موادی که پزشک متخصص از آنها استفاده می کند باید دارای بافت طبیعی باشد. یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت نباید از مواد شیمیایی یا مواد مصنوعی جهت کاشت مو استفاده کند.

اگر مرکز کاشت مو در محلی واقع است که طبیعت در اطراف آن نیست بهتر است که روی برخی از دیوارها تابلوی مناظر طبیعی نصب شود تا مراجعه کننده احساس آرامش بیشتری داشته باشد.

بهداشت پزشک و تیم پشتیبانی: لازم است که روپوش و دستان پزشک متخصص و تیم پشتیبانی مکررا ضدعفونی و استریل شوند. پزشک و تیم پشتیبانی باید از دستکش های مخصوص و استریل حین پیوند مو استفاده کنند.

بهداشت مرکز کاشت مو: بهداشت یک مرکز hair transplant  زیر نظر وزارت بهداشت تنها در بهداشت فردی پزشک و تیم پشتیبانی محدود نمی شود. بلکه تمام وسایل و ابزار و اتاق ها باید به طور مرتب تمیز و استریل شوند. معمولا مراکز کاشت مویی که زیر نظر وزارت بهداشت هستند از ظروف بادوام و استریل برای کاشت مو استفاده می کنند.

محیطی که همراه مراجعه کننده در آن به انتظار مینشیند نیز باید یک فضای آرام باشد. لازم است که مرکز hair transplant  از سرگرمی ها و مجلات مناسب برای سرگرم کردن همراه مراجعه کنندگان استفاده کند.

معیار های انتخاب و تایید یک مرکز زیر نظر وزارت بهداشت

معیارهایی که وزارت بهداشت جهت تایید یک مرکز پیوند مو مورد بررسی قرار می دهد شامل موارد زیر است:

مشاهده مطلب
آیا کاشت مو سر با استفاده از موی ریش امکان پذیر است

معیار های انتخاب و تایید یک مرکز زیر نظر وزارت بهداشت

1- تجربه و سابقه پزشک متخصص: وزارت بهداشت تمامی مدارک پزشک را مورد ارزیابی قرار می دهد. همچنین بعد از اینکه از تخصص پزشک در رشته hair transplant  مطمئن شد، سابقه پزشک را بررسی می کند تا حداقل دارای 10 سال سابقه کار باشد.

2- بررسی مرکز کاشت مو از نظر بهداشت: اینکه تمام سطوح و ابزار و وسایل کاملا استاندارد و استریل باشند.

3- بررسی ایمنی مرکز کاشت مو: مرکز پیوند مو باید دارای اقدامات حفاظتی در برابر آتش سوزی و سایر حوادث باشد. مبلمان مرکز hair transplant  باید دارای روکش قابل شستشو و ضد حریق باشد.

4- کیفیت هوای اتاق ها: هوای سالن ها و اتاق ها باید دائما در جریان بوده و آلوده نباشد.

5- رعایت بهداشت فردی پزشک و تیم پشتیبانی و رعایت سایر مواردی که در بخش ویژگی های یک مرکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت بیان کردیم.

آیا مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت قابل اطمینان هستند؟

بله مراکز پیوند مو زیر نظر وزارت بهداشت کاملا قابل اطمینان هستند. زیرا وزارت بهداشت به صورت مکرر تمام مواردی که در بالا گفتیم را در مرکز پیوند مو مورد ارزیابی قرار می دهد. اگر مرکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت تنها یکی از موارد مورد اهمیت وزارت بهداشت را رعایت نکرده باشد از پوشش وزارت بهداشت خارج می شود تا اینکه دوباره تمامی موارد را رعایت کند.

آیا مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت قابل اطمینان هستند؟

بنابراین وقتی شما مطمئن هستید که مرکز پیوند مو انتخابیتان دارای تاییده وزارت بهداشت است، خیالتان از بابت تمام مسائل بهداشتی، ایمنی و کیفیت کار راحت می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat