بررسی مدل های ابرو جهت کاشت ابروی طبیعی

کاشت ابرو به دلیل داشتن مزایا و نتایج مثبت بسیار زیاد، توانسته است توجه بسیاری از متخصصان زیبایی و داوطلبان انجام عمل‌های زیبایی را به خود جلب کند. پیوند ابرو در کلینیک‌های تخصصی توسط تیم متخصص در این حوزه انجام می‌شود. افراد می‌توانند با توجه به مدل صورت و حالت چهره خود مناسب‌ترین مدل کاشت ابرو را انتخاب کرده و به ابروهای دلخواه و ایده‌آل خود دست یابند. انتخاب مدل مناسب ابرو برای کاشت از اهمیت بالایی برخوردار است. مشاوران زیبایی ما در کلینیک پوست و مو هلیا شما را در این مسیر راهنمایی خواهند کرد.

اینفوگرافیک مدل های کاشت ابرو

اگر به دنبال انجام پیوند ابرو هستید ولی با انواع مدل های پیوند ابرو آشنا نیستید بهتر است قبل از تصمیم‌گیری و اقدام به کار، تحقیقات لازم را انجام دهید. ما نیز به نوبه خود سعی کرده‌ایم در این مقاله شما را با مدل های کاشت ابرو طبیعی آشنا کنیم. کلینیک تخصصی کاشت مو و ابرو هلیا با حضور پزشک مطرح کشوری آقای دکتر خراسانی در انجام تمامی مراحل کار در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

مطالب بیشتر: پرسش و پاسخ در مورد کاشت ابرو

معرفی مدل های کاشت ابرو طبیعی

معرفی مدل های کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو برای افرادی که بر اثر مواردی مانند شکستگی ابرو، عوامل ارثی، عوارض دارو‌ها، بیماری‌های خاص و … ابرو‌های خود را از دست داده‌اند کاربرد دارد. در صورتی که شما هم بر اثر موارد بالا یا موارد دیگر ابرو‌های خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با استفاده از کاشت ابرو طبیعی این مشکل را رفع کنید. با انجام پیوند ابرو در واقع می‌توانید باعث زیبا و جوان‌تر شدن چهره خود شوید.

مدل های کاشت ابرو
مدل های کاشت ابرو

از سویی دیگر قادر خواهید بود در میان مدل های کاشت طبیعی ابرو، هر مدلی که مد نظر دارید را انتخاب نموده و از متخصص بخواهید کاشت را براساس آن انجام دهد. اما نکته بسیار مهم این است که کاشت ابرو همانند عمل‌های زیبایی دیگر ممکن است عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشد. جراحی پیوند ابرو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. برای این که بتوانید از بروز عوارض عمل کاشت طبیعی ابرو جلوگیری کنید لازم است چند نکته را مد نظر داشته باشید:

بهترین مدل برای پیوند ابروی طبیعی ۲۰۲۲

  1. در ابتدا باید چگونگی اجرای هر روش را بشناسید تا بتوانید تشخیص دهید چه روشی برای انجام عمل جراحی پیوند ابرو شما مناسب است. همچنین شما باید بدانید آیا تحمل دوران نقاهت بعد از این روش کاشت ابرو را دارید یا خیر.
  2. البته انتخاب پزشک مناسب هم در جلوگیری از بروز عوارض و خطرات ناشی از انجام کاشت ابرو تاثیر‌گذار است. پزشک مناسب از این جهت اهمیت دارد که با ظرافت عمل، کمترین آسیب پوستی را در حین کاشت، منجر شود. در انتخاب پزشک مناسب باید به مواردی مانند مهارت، تخصص و تجربه پزشک دقت کرده و نمونه کارهای او را بررسی کنید تا بتوانید بهتر تصمیم‌گیری نمایید. حتی می‌توانید از مراجعه‌کنندگان سابق پزشک مربوطه، پرس و جو کنید تا قضاوت بهتری در خصوص پزشک داشته باشید.

فراموش نکنید که حتی اگر زیباترین مدل ابرو برای کاشت انتخاب شود اما انجام عمل را به دست پزشک تازه‌کار سپرده یا مراقبت‌های بعد از پیوند را جدی نگیرید، نتیجه خوبی به دست نخواهد آمد.

تغییر مدل ابرو
  1. استفاده از مواد آرایشی
  2. تاتو کردن ابرو
  3. پیوند ابرو
بهترین روش تغییر مدل ابروپیوند ابرو، بهترین روش است چون همیشه ماندگار بوده و از سوی دیگر آسیبی به پوست وارد نخواهد کرد.
بهترین مدل کاشت ابرومتخصص ابتدا براساس فرم کلی چهره شما و همچنین با در نظر گرفتن شکل و اندازه سایر اجزای صورت، بهترین مدل ابرو را برای شما انتخاب خواهد کرد.
کاشت ابروی پهندر صورتی که ابروی باریکی داشته باشید، با کاشت ابرو می‌توانید اندازه آن را پهن کنید.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو اقساط

به چه روش هایی می توان کاشت ابروی طبیعی را انجام داد؟

روش‌های FIT و FUT، متدهای بسیار رایج در انجام کاشت ابرو طبیعی هستند که در حال حاضر نیز در اغلب کلینیک‌ها اجرا می‌شوند.

در پیوند ابروی طبیعی به روش FUT در ابتدا پزشک بانک موی مناسب را برای پیوند ابرو انتخاب می‌کند. برای این منظور ابتدا به سراغ قسمت پشت گوش و سپس پشت سر خواهد رفت. سپس برای انجام عمل جراحی پیوند ابرو به روش FUT برش کوچکی در قسمت بانک مو ایجاد کرده و قسمتی از پوست بانک مو را جدا می‌کند. معمولاٌ برش ایجاد شده در قسمت بانک مو در حدی کوچک است که فقط زخم کوچکی از آن بعد از انجام کاشت ابرو باقی می‌ماند. سپس پزشک متخصص زیبایی برای انجام کاشت ابرو به روش FUT، این نوار را زیر میکرسکوپ برده و فولیکول‌ها را با دقت جدا می‌کند. در نهایت فولیکول‌های مو را در ناحیه ابرو پیوند می‌زند. ممکن است در اثر انجام این روش، التهاب یا قرمزی پوست در بانک مو و محل پیوند ایجاد شود اما پس از چند روز مصرف دارو یا اعمال لوسیون، این مشکل هم برطرف می‌شود. در کاشت ابرو طبیعی به روش FIT پزشک متخصص برای انجام عمل پیوند ابرو برشی در ناحیه بانک مو ایجاد نمی‌کند و فولیکول‌های مو را به مقدار مورد نیاز با پانچ کوچک از ناحیه بانک مو استخراج می‌کند.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو روی زخم و اسکار

روش های کاشت ابرو

البته اغلب افراد تمایل دارند به سراغ بهترین روش‌های پیوند طبیعی ابرو همانند کاشت ابرو با روش میکروگرافت بروند چون این قبیل متدها با تجهیزات و دستگاه انجام شده و نه‌تنها سرعت بالایی دارد بلکه کمترین آسیب را به فولیکول وارد می‌کند. اما در نهایت باید تابع نظر متخصص باشید چون ابتدا لازم است قدرت بانک مو و تعداد گرافت مورد نیاز بررسی شده و سپس برای انتخاب روش کار، تصمیم‌گیری شود. پزشک متخصص زیبایی بعد از استخراج کردن فولیکول‌های مو، سوراخ‌هایی با سوزن در ناحیه ابرو ایجاد می‌کند و فولیکول‌های مو را در ناحیه سوراخ‌ها پیوند می‌زند. در این زمان است که خونریزی در ریشه مو ایجاد می‌شود و ما آن را به شکل التهاب می‌بینیم. برخی روش‌ها مانند روش میکروگرافت و SUT اصلاٌ درد و خونریزی ندارند و از سویی دیگر فرد مطمئن خواهد بود که اسکار در محل زخم تشکیل نمی‌شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

برخی افراد یا اصلاٌ بانک مو ندارند و یا قدرت ریشه‌‌های مو بسیار ضعیف است که در این صورت از روش Bio Fiber استفاده می‌کنند. در این روش، متخصص از فیبر مصنوعی برای کاشت ابرو استفاده خواهد کرد. طبق تحقیقات انجام شده بر روی افرادی که تحت درمان کاشت ابرو طبیعی بوده‌اند، مشخص شده است که برای به دست آوردن یک ابروی طبیعی و سالم، به طور متوسط بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ فولیکول مو مورد نیاز است. البته این تعداد به موارد مختلفی بستگی دارد.

معمولاٌ پزشک متخصص طی یک جلسه مشاوره با بررسی‌هایی که روی ابرو‌های شما و سابقه پزشکی شما انجام می‌دهد، روش مناسب برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو را انتخاب می‌کند و طبق آن عمل کاشت ابرو طبیعی را انجام می‌دهد. این جلسه اهمیت زیادی دارد زیرا روند عمل و مراحلی که مراجعه‌کننده باید انتظار داشته باشد، به خوبی شرح داده می‌شود تا در ادامه آمادگی کاملی برای سازگاری با شرایط را داشته باشد.

آیا کاشت ابروی طبیعی با مدل و فرم دهی خاصی انجام می شود؟

عمل زیبایی کاشت ابرو یکی از عمل‌های زیبایی است که به دقت بالایی برای اجرا نیاز دارد. همانطور که می‌دانید تار‌ مو‌های ابرو در هر ناحیه از ابرو جهت‌گیری‌های متفاوتی داشته و لازم است متخصص در زمان پیوند، به زاویه کاشت بسیار دقت کند. در صورتی که شما پزشک مناسبی را برای انجام کاشت ابرو انتخاب نکرده باشید ممکن است عمل پیوند ابرو را با دقت کافی انجام ندهد و فولیکول‌های پیوند‌ شده به صورت نادرستی و در جهت اشتباهی کاشته شوند. پزشکی که بتواند زاویه مناسب کاشت ابرو‌ها را تشخیص دهد، قطعاٌ کمک می‌کند به همان مدل ابرویی که مد نظر دارید در کاشت برسید و نتیجه مطلوب برای شما حاصل شود. در غیر این صورت شما بعد از رشد فولیکول‌های موی پیوند‌ شده نتیجه طبیعی را از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو مشاهده نخواهید کرد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

متدهای کاشت ابرو

از رایج‌ترین مشکلات مربوط به فرم‌دهی، می‌توان به حالت سیخ یا چمنی درآمدن ابرو‌ها اشاره کرد که واقعاٌ فرد مراجعه‌کننده را دلسرد کرده و ظاهر ناخوشایندی به او می‌دهد. در واقع و به طور خلاصه، فولیکول‌های مو باید طبق فرم خاص ابرو کاشته شوند. در غیر این صورت شما نمی‌توانید نتیجه طبیعی را از انجام عمل جراحی کاشت ابرو انتظار داشته باشید. بنابراین لازم است حتماٌ قبل از انجام پیوند ابرو، از متخصص بخواهید انواع مدل کاشت ابرو را در میان نمونه کارهای خود به شما نشان دهد تا بتوانید از عملکرد و ظرافت عمل او مطمئن شوید.

کاشت ابروی پهن، باریک و پر پشت

در عمل زیبایی پیوند ابرو همانند روش‌های دیگر می‌توانید مدل ابروی خود را به دلخواه انتخاب کنید. در واقع پزشکان متخصص زیبایی معمولاٌ قبل از انجام کاشت ابرو طبیعی یک جلسه مشاوره برای فرد تحت درمان برگزار خواهد کرد. در این جلسه ابتدا پزشک بررسی‌های لازم را بر روی چهره و ابرو‌های شما انجام می‌دهد و سپس مدل‌های ابرویی که متناسب با چهره و فرم صورت شما است را پیشنهاد می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید مدل ابروی دلخواه خود را با مشورت پزشک متخصص زیبایی انتخاب کنید. پس از انتخاب مدل ابرو برای کاشت، پزشک متخصص، فرم دلخواه شما را بر روی ناحیه ابرو می‌کشد تا بتواند طبق آن، عمل را پیش ببرد.

کاشت ابرو پهن و باریک

در کلینیک‌های مدرن، چنین شبیه‌سازی را حتی ممکن است با نرم‌افزار‌های گرافیکی انجام دهند تا بیشترین شباهت را به واقعیت و چیزی که پزشک پیشنهاد می‌دهد، داشته باشد. طبق بررسی‌های انجام شده بر روی افرادی که کاشت ابرو طبیعی انجام داده‌اند، مشخص شده است که در اکثر مواقع فرم دلخواه مردان برای کاشت ابرو مدل ابروی پهن است و فرم ابروی دلخواه زنان در بیشتر موارد در ابتدا پهن و در انتهای ابرو باریک است.

مطالب بیشتر: دلایل ریزش ابرو در زنان

زیباسازی فرم چهره با کاشت ابرو طبیعی

نداشتن ابرویی زیبا و خوش فرم در صورت، تاثیر زیادی بر چهره شما می‌گذارد و چهره شما را پیر‌تر نشان می‌دهد ولی با کاشت ابرو و داشتن یک ابروی طبیعی می‌توانید بر زیبایی چهره خود بیافزایید و سن خود را کمتر کنید. حتی اگر ابروهای شما متقارن نیستند، می‌توانید باز هم برای انجام عمل کاشت ابرو، اقدام کنید. معمولاٌ با پیشرفت علم، مد و تکنولوژی، مدل های کاشت ابرو نیز پیشرفت کرده و گاهی تبعیت از آن‌ها برای افرادی که عاشق مد هستند، تبدیل به یک ضرورت می‌شود.

البته در صورتی که ابرو طبیعی باشد می‌تواند باعث زیبایی بیشتر چهره شما شود ولی اگر شما از مواد آرایشی برای فرم‌دهی به ابرو استفاده می‌کنید، لازم است بدانید این کار نه‌تنها باعث افزایش زیبایی چهره نمی‌شود بلکه حتی به تدریج، موی ابرو دچار ریزش خواهد شد.  همچنین در دراز مدت، استفاده از لوازم آرایشی، هزینه بیشتری نسبت به عمل کاشت ابرو در پی خواهد داشت.

کاشت ابرو متناسب با نوع چهره

از سویی دیگر عملکرد متخصص در کاشت ابرو نیز تعیین‌کننده طبیعی به نظر رسیدن مدل ابرو بعد از پیوند خواهد بود. این عمل که سن و جنسیت نمی‌شناسد، به یکی از محبوب‌ترین عمل‌های زیبایی در میان مردم ایران تبدیل شده است. البته حتی در صورت درست انجام شدن پیوند ابروی طبیعی طبق فرم دلخواه شما، ممکن است در مواقعی نتیجه کاشت، باز هم غیر طبیعی باشد. این اتفاق در مواقعی رخ می‌دهد که شما موارد مراقبتی بعد از انجام کاشت ابرو طبیعی را رعایت نکرده باشید. عدم رعایت این نکات، ممکن است باعث خراب شدن کل فرآیند عمل کاشت ابرو شده و انجام مجدد آن هزینه‌های زیادی را به دنبال خواهد داشت.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از کاشت ابرو

یکی از مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از انجام کاشت ابرو این است که بعد از انجام کاشت طبیعی ابرو به ناحیه مورد نظر فشار وارد نکنید. البته اگر در مورد کاشت ابرو صحبت می‌کنیم، مراقبت‌های زیادی همانند مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌های مقوی برای بدن، مصرف پروتئین‌ها برای تقویت ریشه مو‌ها، عدم مصرف غذا‌های چرب، الکل و سیگار، نداشتن استرس، دوری از محیط‌های آلوده، مصرف داروهای تجویزی و … نیاز است تا بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed