درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

آشنایی با عوارض کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی

بسیاری از افراد از عمل زیبایی کاشت ابرو به عنوان روشی برای تقویت مجدد رشد موهای ابرو که پس از سال ها به دلیل افزایش سن و یا مشکلات ژنتیکی و سایر مشکلات از دست داده اند و یا دچار ریزش شده اند، استفاده می کنند.

با افزایش استقبال مردم از کاشت ابرو طبیعی، پیوند ابرو به روشی رایج تبدیل شده است.

با این حال، اگرچه ابرو ها منطقه کوچکی هستند اما در مورد آناتومی، طراحی ابروها، استخراج و روش کاشت نیاز به دقت و دانش زیادی است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

به طور کلی تمام مدت زمان ” کاشت ابرو ” از مشاوره اولیه تا بهبودی کامل و رشد ابروها حدود یک سال طول می کشد.

در این مقاله دیدگاه کاملی در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو و عوارض آن ارائه شده است.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

 

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

ابروها نقش مهمی در نحوه نگاه افراد دارند. داشتن ابروهای زیبا و پر می تواند سایر ویژگی های صورت مانند چشم، بینی، دهان و فک را نیز تحت تاثیر قرار دهد و باعث زیبایی دو چندان فرد شود.

وقتی شکل یا اندازه ابروهای خود را تغییر دهید، کل ظاهر شما تغییر می کند.

 

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

 

آگاهی در مورد آمادگی های قبل از این عمل به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا پیوند ابرو برای شما مناسب است یا خیر و چه سؤالاتی را باید در طول مشاوره از پزشک خود بپرسید.

مشاهده مطلب
مراقبت های بعد از کاشت ابرو و نتایج آن

عمل زیبایی کاشت ابرو یکی از عمل های زیبایی چالش برانگیز است که توسط متخصصان انجام می شود و می تواند نتایج چشمگیری را فراهم کند.

یکی از مهم ترین نکات قبل از کاشت ابرو مشورت با پزشک متخصص است که در طی جلسات مشاوره با پزشک تعداد مورد نیاز گرافت های گیرنده برای ابروها و همچنین جهت و زاویه رشد ابروها تعیین می شود.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو

مانند هر عمل زیبایی دیگری eyebrow transplant نیز خطرات کمی در ارتباط با تزریق بی حسی موضعی دارد که در درجه اول واکنش های آلرژیک وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید.

همچنین در صورتی که کاشت ابرو توسط افراد غیر پزشک و کسانی که صلاحیت پزشکی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو را ندارند انجام شود خطر عفونت ناشی از پیوند ابرو وجود دارد.

همچنین ممکن است پس از عمل زیبایی کاشت ابرو دچار کبودی و زخم جزئی در ناحیه ابرو شوید؛ اما به طور کلی، خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از پیوند ابرو بسیار کم است.

با این حال، برخی از عوارض جانبی وجود دارد که ممکن است در نتیجه پیوند ابرو رخ دهد.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو

 

در ناحیه پوست سر فولیکول های مو سرعت رشد سریع تری نسبت به سایر بدن دارند و همین موضوع بسیاری از بیماران را نگران می کند که ابروهایشان بصورت غیرمترقبه در مسیری نادرست رشد می کنند و نیاز به نگهداری مداوم دارند.

در حالی که یک نگرانی مشروع است، متخصصان تصدیق می کنند که بیش از 15 درصد موهای جدید در جهت اشتباه رشد نخواهند کرد و هر چند ماه یکبار به راحتی می توان آن را اصلاح کرد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل ممکن است برخی پزشکان از فولیکول های موهای ریز پا استفاده کنند.

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی بیماران یک روند بهبودی نسبتاً ساده را تجربه می کنند، اکثر پزشکان زمان بهبودی این عمل را با تاتو زدن مقایسه می کنند.

مشاهده مطلب
سوالات متداول کاشت ابرو

ممکن است شما مقداری کبودی سطحی و یا پوسته پوسته شدن روی پوست اطراف ابروهای خود مشاهده کنید.

اکثر بیماران فقط سه روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو احساس کاملاً طبیعی دارند و می توانند به فعالیت های روزمره خود برسند.

از آنجا که عمل زیبایی کاشت ابرو غیر تهاجمی است و به طور کلی فقط به بیهوشی موضعی احتیاج دارد شما بعد از پیوند ابرو قادر خواهید بود خودتان به خانه بروید و طی یک یا دو روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو به فعالیت های عادی خود برگردید.

رشد موهای ابرو پس از کاشت ابرو تقریباً چهار ماه طول می کشد و در زمان تقریباً یک سال به اوج خود می رسد.

بیماران انتظار دارند که در حدود 4 تا 6 ماه نتایج قابل توجهی را مشاهده کنند.

بعلاوه، باید انتظار ریختن فولیکول های مو 3 تا 5 هفته بعد از عمل را داشته باشید که طبیعی است و نتایج نهایی در حدود 10 ماه آینده آشکار خواهند شد.

 

کنترل و پیشگیری عوارض ناشی از پیوند ابرو

اگرچه عمل زیبایی eyebrow transplant ایمن به حساب می آید اما به هرحال برای کنترل عوارض جانبی از کاشت ابرو مواردی قبل و بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو وجود دارند که انجام دادن آن ها مهم است.

پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو برخی از بیماران کمی کبودی و تورم را در مدت زمان کوتاهی به مدت 1 یا 3 روز پس از کاشت ابرو تجربه می کنند.

با این حال، دوره بهبودی برای پیوند ابرو نسبتاً سریع و بدون درد است.

از آن جا که عمل زیبایی کاشت ابرو یک عمل زیبایی حساس می باشد، رعایت دستورالعمل های زیر به منظور جلوگیری از عوارض جانبی کاشت ابرو امری ضروری می باشد.

 

کنترل و پیشگیری عوارض ناشی از پیوند ابرو

 

  1. مصرف مرتب و به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو مهم می باشد. بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو، به بیماران داروهای استروئیدی داده می شود که مصرف آن به شدت در کاهش تورم پس از پیوند ابرو کمک می کند.
  2. مصرف میوه جات تازه مانند آنانس برای بهبودی سریع و همچنین پیشگیری از تورم بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو کمک بسیاری می کند.
  3. مصرف آب برای بهبودی پس از کاشت ابرو بسیار مهم است.
  4. از مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت سه روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی خودداری کنید زیرا مصرف الکن جلوي لخته شدن خون را می گیرد و باعث خونریزی می شود.
  5. به مدت یک هفته پس از عمل زیبایی eyebrow transplant از مصرف داروهای غیر استروئیدی مانند آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنید. مصرف داروهای غیر استروئیدی جلوي لخته شدن خون را می گیرند و باعث خونریزی بیش از حد می شوند.
  6. برای تسکین درد در ناحیه پیوند زده شده از داروهای غیر آسپرین مانند استامینوفن (تیلنول) یا داروهای ضد درد که توسط پزشک متخصص برای شما تجویز شده استفاده کنید.
مشاهده مطلب
آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟

مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک متخصص بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو مهم است.

ممکن است به شما یک آنتی بیوتیک داده شود که مصرف آن در دوره بعد از عمل پیوند ابرو طبیعی به منظور جلوگیری از عفونت مهم است و باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان ( کلیک کنید )