آشنایی با عوارض کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی

بسیاری از افراد از عمل زیبایی کاشت ابرو به عنوان روشی برای تقویت مجدد رشد موهای ابرو که پس از سال ها به دلیل افزایش سن و یا مشکلات ژنتیکی و سایر مشکلات از دست داده اند و یا دچار ریزش شده اند، استفاده می کنند.ابروها نقش مهمی دارند. ما با ابروها می توانیم احساسات و عواطف خودمان را بروز دهیم. گاهی اوقات حتی بدون حرف زدن هم می شود با چشم و ابرو، منظور را رساند.

با ظهور تکنیک های جدید و اصلاح شده تر کاشت ابرو، متقاضیان کاشت ابرو هم بیشتر شده‌اند. اگرچه کاشت ابرو بیش از 20 سال است که رایج شده، اما اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با افزایش استقبال مردم از کاشت ابرو طبیعی، پیوند ابرو به روشی رایج تبدیل شده است.

گاهی ابروها در اثر سوختگی، تصادف و یا برخی مشکلات که در گذر زمان بر فرد تاثیر گذاشته، قدرت و ثبات خود را از دست می دهند و ما نیاز پیدا می کنیم به ابروها، به عنوان بخش مهمی از چهره انسان، جان دوباره‌ای ببخشیم.

با این حال، اگرچه ابرو ها منطقه کوچکی هستند اما در مورد آناتومی، طراحی ابروها، استخراج و روش کاشت نیاز به دقت و دانش زیادی است که باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

به طور کلی تمام مدت زمان ” کاشت ابرو ” از مشاوره اولیه تا بهبودی کامل و رشد ابروها حدود یک سال طول می کشد. یک پزشک ابتدا از شما می خواهد ابروی موردنظرتان را بگویید. سپس با توجه به جنس مو، شرایط محیطی و وضعیت سلامتی، یک برنامه مشخص طرح کرده و به شما نشان می دهد و بر اساس آن، تا آخرین مرحله این فرآیند، پیش می روید.

در این مقاله دیدگاه کاملی در مورد عمل زیبایی کاشت ابرو و عوارض آن ارائه شده است.

 

 

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

ابروها نقش مهمی در نحوه نگاه افراد دارند. داشتن ابروهای زیبا و پر می تواند سایر ویژگی های صورت مانند چشم، بینی، دهان و فک را نیز تحت تاثیر قرار دهد و باعث زیبایی دو چندان فرد شود.

وقتی شکل یا اندازه ابروهای خود را تغییر دهید، کل ظاهر شما تغییر می کند.

 

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

 

آگاهی در مورد آمادگی های قبل از این عمل به شما کمک می کند تا تشخیص دهید که آیا پیوند ابرو برای شما مناسب است یا خیر و چه سؤالاتی را باید در طول مشاوره از پزشک خود بپرسید. هر شخصی که دارای ابروهای نازک و کم پشت باشد، کاندیدای انجام عمل کاشت ابرو است.

عمل زیبایی کاشت ابرو یکی از عمل های زیبایی چالش برانگیز است که توسط متخصصان انجام می شود و می تواند نتایج چشمگیری را فراهم کند. یکی از نکات جالب در مورد این نوع عمل، این است که به صورت سرپایی انجام می شود و اصلا هیچ نوع دردی احساس نمی کنید.

  چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند ؟

یکی از مهم ترین نکات قبل از کاشت ابرو مشورت با پزشک متخصص است که در طی جلسات مشاوره با پزشک تعداد مورد نیاز گرافت های گیرنده برای ابروها و همچنین جهت و زاویه رشد ابروها تعیین می شود.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو

مانند هر عمل زیبایی دیگری eyebrow transplant نیز خطرات کمی در ارتباط با تزریق بی حسی موضعی دارد که در درجه اول واکنش های آلرژیک وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید.

همچنین در صورتی که کاشت ابرو توسط افراد غیر پزشک و کسانی که صلاحیت پزشکی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو را ندارند انجام شود خطر عفونت ناشی از پیوند ابرو وجود دارد.

همچنین ممکن است پس از عمل زیبایی کاشت ابرو دچار کبودی و زخم جزئی در ناحیه ابرو شوید؛ اما به طور کلی، خطر ابتلا به عوارض جدی ناشی از پیوند ابرو بسیار کم است.

در کل می توان گفت این عمل هیچ خطری ندارد و به جز بی دقتی در جهت رویش ابروها که آن هم به تخصص و مهارت و تجربه پزشک مربوط می شود، متقاضی را هیچ خطری تهدید نمی کند. بعضا اگر جهت رویش ابروها رعایت نشود، ممکن است موهای ابرو حالت چمنی یا سیخ پیدا کند که منظره جالبی نخواهد بود.

با این حال، برخی از عوارض جانبی وجود دارد که ممکن است در نتیجه پیوند ابرو رخ دهد.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو

 

در ناحیه پوست سر فولیکول های مو سرعت رشد سریع تری نسبت به سایر بدن دارند و همین موضوع بسیاری از متقاضیان را نگران می کند که ابروهایشان بصورت غیرمترقبه در مسیری نادرست رشد می کنند و نیاز به نگهداری مداوم دارند.

البته با افزایش سن و تغییر هورمون ها، ابروها نازک و ضعیف می شوند. این مساله به عواملی چون کمبود تغذیه، کم کاری تیروئید و مصرف بسیاری از داروها بستگی داشته باشد.

در حالی که یک نگرانی مشروع است، متخصصان تصدیق می کنند که بیش از 15 درصد موهای جدید در جهت اشتباه رشد نخواهند کرد و هر چند ماه یکبار به راحتی می توان آن را اصلاح کرد.

برای جلوگیری از بروز این مشکل ممکن است برخی پزشکان از فولیکول های موهای ریز پا استفاده کنند.

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی مراجعه کنندگان یک روند بهبودی نسبتاً ساده را تجربه می کنند. با توجه به اینکه این عمل هم زمان کمتری می گیرد و هم با بی حسی موضعی انجام می شود و دردی ندارد، به مراقبت های کمتری هم نیاز دارد. اکثر پزشکان زمان بهبودی این عمل را با تاتو زدن مقایسه می کنند.

ممکن است شما مقداری کبودی سطحی و یا پوسته پوسته شدن روی پوست اطراف ابروهای خود مشاهده کنید.

اکثر مراجعه کنندگان فقط سه روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو احساس کاملاً طبیعی دارند و می توانند به فعالیت های روزمره خود برسند. عمل کاشت ابرو با روش پیوند FUE انجام می شود. کاشت ابرو بین 1 تا 2 ساعت طول می کشد و فرد متقاضی، تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

از آنجا که عمل زیبایی کاشت ابرو غیر تهاجمی است و به طور کلی فقط به بیهوشی موضعی احتیاج دارد شما بعد از پیوند ابرو قادر خواهید بود خودتان به خانه بروید و طی یک یا دو روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو به فعالیت های عادی خود برگردید.

  آموزش کاشت ابرو توسط دکتر حمیدرضا خراسانی

رشد موهای ابرو پس از کاشت ابرو تقریباً چهار ماه طول می کشد و در زمان تقریباً یک سال به اوج خود می رسد.

افراد انتظار دارند که در حدود 4 تا 6 ماه نتایج قابل توجهی را مشاهده کنند. از آنجا که موهای ابرو در طی این مدت بسیار سریع رشد می‌کنند، در فواصل 15 روزه باید کم کم کوتاه شوند تا اینکه در عرض یک سال، به اوج رشد خود برسند.

بعلاوه، باید انتظار ریختن فولیکول های مو 3 تا 5 هفته بعد از عمل را داشته باشید که طبیعی است و نتایج نهایی در حدود 10 ماه آینده آشکار خواهند شد.

اولین شستشوی پس از عمل، معمولا در مراکز زیبایی صورت می گیرد. این شستشو باید بسیار ملایم و لطیف انجام شود زیرا گاهی ابروهای تازه پیوند زده شده، می توانند شکننده باشند و به دلیل محکم نشدن در جای خود، شکل کلی را خراب کنند.

بنابراین در هنگام تمیز کردن ابرو باید مراقب باشید. ابروها را نباید با آب خیلی گرم یا خیلی سرد بشویید و آب نباید خیلی پرفشار باشد. حوله ای که هنگام خشک کردن صورت استفاده می شود باید نرم باشد و نباید روی صورت مالیده شود.

 

کنترل و پیشگیری عوارض ناشی از پیوند ابرو

اگرچه عمل زیبایی eyebrow transplant ایمن به حساب می آید اما به هرحال برای کنترل عوارض جانبی از کاشت ابرو مواردی قبل و بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو وجود دارند که انجام دادن آن ها مهم است.

نکاتی هستند که پیش از انجام عمل کاشت ابرو باید رعایت کرد. مثلا پزشک شما کاملا به زاویه و جهت رشد دقت کند چون بسیار دیده شده که موها در جهات مختلف رشد کرده و مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد کرده‌اند.

پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو برخی از متقاضیان کاشت مو کمی کبودی و تورم را در مدت زمان کوتاهی به مدت 1 یا 3 روز پس از کاشت ابرو تجربه می کنند. گرچه زمان بهبودی پس از پیوند و کاشت ابرو بسیار کم و کوتاه است اما باید برخی نکات را رعایت کنید تا دوران نقاهت مفیدی را پشت سر بگذارید.

  جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

با این حال، دوره بهبودی برای پیوند ابرو نسبتاً سریع و بدون درد است. متابولیسم افراد و میزان بهبودی بدن هر فرد، با دیگری متفاوت است و ممکن است یکی خیلی سریع‌تر بهبود یابد. معمولا در بازه زمانی بین 7 ماه تا 1 سال، کل فرآیند پیوند ابرو انجام می گیرد.

از آن جا که عمل زیبایی کاشت ابرو یک عمل زیبایی حساس می باشد، رعایت دستورالعمل های زیر به منظور جلوگیری از عوارض جانبی کاشت ابرو امری ضروری می باشد.

 

کنترل و پیشگیری عوارض ناشی از پیوند ابرو

 

  1. مصرف مرتب و به موقع داروهای تجویز شده توسط پزشک متخصص بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو مهم می باشد. بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو، به بیماران داروهای استروئیدی داده می شود که مصرف آن به شدت در کاهش تورم پس از پیوند ابرو کمک می کند.
  2. مصرف میوه جات تازه مانند آنانس برای بهبودی سریع و همچنین پیشگیری از تورم بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو کمک بسیاری می کند.
  3. مصرف آب برای بهبودی پس از کاشت ابرو بسیار مهم است.
  4. از مصرف نوشیدنی های الکلی به مدت سه روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی خودداری کنید زیرا مصرف الکن جلوي لخته شدن خون را می گیرد و باعث خونریزی می شود. این نکته را جدی بگیرید زیرا یکی از بزرگترین معضل های عوارض کاشت ابرو است.
  5. به مدت یک هفته پس از عمل زیبایی eyebrow transplant از مصرف داروهای غیر استروئیدی مانند آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنید. مصرف داروهای غیر استروئیدی جلوي لخته شدن خون را می گیرند و باعث خونریزی بیش از حد می شوند.
  6. برای تسکین درد عوارض کاشت ابرو، در ناحیه پیوند زده شده از داروهای غیر آسپرین مانند استامینوفن (تیلنول) یا داروهای ضد درد که توسط پزشک متخصص برای شما تجویز شده استفاده کنید.
  7. ممکن است قرمزی، خارش و آکنه در ناحیه پیوند دیده شود که موقتی هستند و نباید لمس کنید. سعی کنید توصیه های پزشک متخصص را انجام دهید. همچنین هیچوقت ابروهای خود را با ناخن لمس نکنید.
  8. مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک متخصص بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو مهم است.

ممکن است به شما یک آنتی بیوتیک داده شود که مصرف آن در دوره بعد از عمل پیوند ابرو طبیعی به منظور جلوگیری از عفونت مهم است و باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)