عوارض و خطرات احتمالی پیوند ابروی طبیعی

عمل کاشت ابرو یکی از بهترین راهکارهایی است که کمک می‌کند مشکل کم‌پشتی ابرو برطرف شده و از این پس ابروهایی خوش‌حالت و زیبا داشته باشید. تفاوتی نمی‌کند که شما از ابتدا ابروهای باریک داشته‌اید و یا اینکه اخیرا ریزش موی ابرو به سراغ ما آمده است. به هر حال پیوند ابرو باعث می‌شود برای همیشه ابروهای پهن و پرپشت داشته باشید. همزمان با ظهور تکنیک‌های جدید و اصلاح شده‌تر، متقاضیان این عمل زیبایی هم بیشتر شده‌اند. اما شما زمانی می‌توانید بهترین نتیجه را از این پیوند زیبایی دریافت نمایید که تحت نظر بهترین متخصص انجام شود.

این مسئله در کاهش عوارض پیوند طبیعی ابرو نیز بسیار اهمیت دارد. اگر چه ابرو‌ها منطقه کوچکی هستند اما در مورد طراحی ابرو‌ها، استخراج فولیکول و روش کاشت، نیاز به دقت و دانش زیادی است.

به طور کلی تمام دوره کاشت ابرو از مشاوره اولیه تا بهبودی کامل و رشد ابرو‌ها، حدود یک سال طول می‌کشد. نتیجه کاشت طبیعی ابرو نه تنها به عملکرد متخصص بستگی دارد، بلکه نحوه مراقبت شما بعد از پیوند نیز بسیار اهمیت دارد. همچنین این مسئله بسیار مهم است که با عوارض پس از پیوند ابرو آشنا باشید تا بدانید در صورت رویت عارضه، چه اقدامی لازم است انجام دهید. در این مقاله دیدگاه کاملی در مورد عوارض بعد از کاشت ابرو آن ارائه شده است.

اینفو عوارض کاشت ابرو
اینفو عوارض کاشت ابرو

کاشت ابرو با برداشتن مو از بانک مو آغاز می‌شود. متخصص در جلسه مشاوره براساس تعداد گرافت مورد نیاز، بهترین بانک مو را برای شما انتخاب می‌کند. سپس فولیکول‌های برداشته شده از ناحیه بانک مو آماده شده و طبق الگوی تعیین شده در جا‌ی خالی ابرو کاشته می‌شوند. در نتیجه فرد می‌تواند بعد از گذراندن دوره نقاهت، به ظاهر ‌ایده‌آل خود دست یابد.

در برخی از شرایط، ممکن است فرد متقاضی، عوارض کاشت طبیعی ابرو را تجربه کند. این عوارض جانبی ممکن است شدید یا ضعیف باشند اما اغلب آن‌ها طبیعی بوده و خیلی زود برطرف می‌شوند. از جمله مهم‌ترین عوامل موثر در تشدید عوارض جانبی پیوند طبیعی ابرو می‌توان به انتخاب کلینیک غیر معتبر و پزشک غیر حرفه‌ای اشاره کرد. چند مورد از شایع‌ترین خطرات کاشت ابرو عبارتند از: بروز عفونت، نکروز، فولیکولیت و مواردی از این قبیل است. بنابراین توصیه می‌شود هرگز به کلینیک‌هایی که بدون داشتن مجوز فعالیت می‌کنند برای انجام چنین کار مهمی مراجعه نکنید.

عوارض کاشت ابرو
عوارض کاشت ابرو

مطالب بیشتر: کاشت ابرو SUT

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

ابرو‌ها نقش مهمی در زیبایی و حالت چهره دارند. داشتن ابرو‌های زیبا و پرپشت، می‌تواند سایر ویژگی‌های صورت مانند چشم، بینی، دهان و فک را نیز تحت تاثیر قرار دهد و باعث زیبایی دو چندان فرد شود. وقتی شکل یا اندازه ابرو‌های خود را تغییر دهید، کل ظاهر شما تغییر می‌کند. آگاهی در مورد آمادگی‌های قبل از این عمل به شما کمک می‌کند تا تشخیص دهید که آیا پیوند ابرو برای شما مناسب است یا خیر. متخصص در جلسه مشاوره قبل از پیوند ابرو، نه تنها در مورد روش کار با شما صحبت می‌کند بلکه توصیه‌هایی را جهت آمادگی برای کاشت ابرو و نکاتی را درمورد نحوه مراقبت بعد از کاشت به شما ارائه می‌کند تا با آگاهی کامل، تصمیم‌گیری کنید.

برای مشاوره و اطلاع از هزینه کاشت ابرو با مشاورین زیبایی کلینیک هلیا تماس حاصل فرمایید.

خط ویژه: ۰۲۱۷۹۵۴۷

آمادگی های قبل از کاشت ابرو

هر شخصی که دارای ابرو‌های نازک و کم‌پشت باشد، کاندیدای انجام عمل کاشت ابرو است. عمل زیبایی کاشت ابرو یکی از عمل‌های زیبایی چالش برانگیز است که توسط متخصصان انجام می‌شود و می‌تواند نتایج چشمگیری را به همراه داشته باشد. یکی از نکات جالب در مورد این نوع عمل این است که به صورت سرپایی انجام می‌شود و اصلا هیچ نوع دردی احساس نمی‌کنید.

مطالب بیشتر: کاشت ابروی پهن طبیعی

معایب کاشت ابرو

هر یک از روش‌های عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی می‌تواند خطرات و مشکلات ویژه‌ خود را در پی داشته باشد. اما به طور کلی می‌توان بیان کرد که استفاده از روش‌های پیوند ابرو نوین کمترین عوارض را به دنبال دارند که پس از یک دوره‌ کوتاه، این معایب کاشت ابرو از بین رفته و مشکلی را برای فرد ایجاد نمی‌کند. از جمله این معایب پیوند طبیعی ابرو عبارتند از:

 1. قرمزی و تورم و کبودی چشم و ابرو پس از عمل پیوند ابرو، یکی از معایب پیوند طبیعی ابرو است. قرمزی و تورم با لوسیون‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن رفع می‌شوند و اصلا جای نگرانی نیست. این مشکلات پس از ۳ الی ۴ روز کاملا برطرف شده و اثری از جراحت باقی نمی‌ماند.
 2. از دیگر مشکلات کاشت مو می‌توان به استفاده از بی‌حسی موضعی اشاره نمود چون برخی از افراد به ماده بی‌حسی حساسیت دارند.
 3. مورد دیگر، ریزش یکدفعه‌ای ابرو‌ها است که از هفته سوم بعد از پیوند شروع می‌شود. اما این عارضه نه‌تنها نگران‌کننده نبوده بلکه باید شما را خوشحال کند زیرا این اتفاق نشان‎‌دهنده موفقیت پیوند بوده و پس از چند هفته، دوباره مو‌هایی ضخیم‌تر رشد خواهند کرد.
 4. در کاشت ابرو طبیعی عمدتا از قسمت پشت گوش برای کاشت استفاده می‌شود و لازم است پزشک متخصص این مو‌ها را به نحوی قرار دهد که زاویه‌ مناسبی داشته باشند و ابرو بعد از اتمام کار، طبیعی به نظر برسد. این مرحله بسیار اهمیت دارد زیرا کوچک‌ترین بی‌دقتی در تنظیم عمق و زاویه کاشت فولیکول‌ها باعث می‌شود ابروها حالت تیز به خود گرفته و نهایتا مدل زیبایی به دست نیاید.
 5. به دلیل اینکه مو‌ها و فولیکول‌های آن از پشت گوش یا پشت سر انتخاب می‌شود، میزان رشد آن‌ها زیاد بوده و لازم است که به طور منظم مرتب شوند. اصولا توصیه می‌شود آقایان هر دو هفته یک‌بار و خانم‌ها هر بیست روز یک‌بار، نسبت به اصلاح نوک مو‌ها اقدام کنند.
معایب کاشت ابرو به سه روش SUT، FUT و FIT
نوع کاشت FUT SUT FIT
معایب
 1. جای زخم نواری شکل در ناحیه بانک مو باقی خواهد ماند
 2. مدت بهبودی ناحیه اهدا کننده فولیکول ۲ ماه و دریافت کننده مو ۱ ماه خواهد بود
 3. کاشت ابرو با این متد حدود ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد
 4. اگر در مرکز نامعتبر انجام شود، به دلیل دستی انجام شدن این روش، احتمال خطا یا عفونت وجود خواهد داشت
 1. برای افرادی که بانک موی پرتراکم ندارند مناسب نیست
 2. نیاز به تراشیدن موی ناحیه اهدا کننده می‌باشد (این ناحیه معمولا قسمت بالا یا پشت گوش است)
 1. روشی سنتی و زمانبر است و هر جلسه حدود ۲ الی ۴ ساعت به طول می‌انجامد
 2. نیاز به تراشیدن موی ناحیه اهدا کننده می‌باشد (این ناحیه معمولا قسمت بالا یا پشت گوش است)

 

مطالب بیشتر: کاشت ابرو روی اسکار

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت ابرو

کاشت ابرو مانند هر عمل زیبایی دیگری نیز خطرات خاص خود را در مراحل انجام پیوند مو و دوران نقاهت خواهد داشت. برای اینکه درصد ابتلا شدن به این عوارض احتمالی کاشت طبیعی ابرو کاهش یابد بهتر است مراقبت‌های قبل و بعد از انجام کاشت ابرو به دقت دنبال شوند. همچنین داشتن حساسیت بالا در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص ضروری است. از جمله رایج‌ترین عوارض کاشت ابرو که می‌تواند با بی‌دقتی‌های بیمار یا پزشک حاصل گردد عبارتند از:

 • عوارض جانبی ناشی از بی‌حسی

برای اینکه فرد در حین انجام پیوند مو دردی را احساس نکند پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. برخی از افراد که بیماری‌های آلرژیک شدیدی دارند باید این مشکل را با پزشک خود در میان بگذارند تا اعمال بی‌حسی برای آن‌ها مشکلات جدی مثل حساسیت ایجاد نکند.

 • احساس بی‌حسی در نواحی بانک مو و ابروها

در نتیجه عملیات برداشت و کاشت فولیکول‌های مو، عصب‌های نواحی بانک مو و ابرو دچار آسیب می‌شوند. به همین دلیل احساس بی‌حسی در این نواحی سر در برخی افراد مشکل شایعی است که البته نگران‌کننده نیست زیرا خیلی سریع عصب‌ها ترمیم شده و مشکل بی‌حسی نیز برطرف می‌گردد.

 • عفونت در زخم‌ها

در صورتی که آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک متخصص را به صورت مرتب مصرف نکنید و یا مراقبت‌های لازم قبل و بعد از کاشت ابرو را جدی نگیرید احتمال بروز عفونت در زخم‌ها وجود خواهد داشت.

 • احساس درد

اغلب افراد بعد از کاشت ابرو از احساس دردی که در نواحی بانک مو و یا سر ایجاد می‌شود شکایت می‌کنند. این درد‌ها بسیار خفیف بوده و با مصرف دارو‌های مسکنی که پزشک تجویز کرده برطرف خواهند شد.

 • رشد نامیزان فولیکول‌های کاشته شده

برای رسیدن به نتیجه ‌ایده‌آل باید کمی صبور بود و پروسه‌ای چند ماهه را پشت سر گذاشت. حداقل زمان لازم برای داشتن ابرو‌هایی با شکل طبیعی و سرعت رشد متناسب با سایر مو‌های ابرو، ۶ ماه است.

 • التهاب و تورم در نواحی چشم و ابرو

با اینکه روش‌های کاشت ابرو غیرتهاجمی هستند اما زخم‌های جزئی و کوچکی در نواحی بانک مو و ابرو در نتیجه برداشت و کاشت فولیکول‌های مو ایجاد می‌شود. این زخم‌ها با التهاب و تورم همراه خواهند بود که با رعایت توصیه‌های گفته شده از سمت پزشک سریعا برطرف خواهند شد.

مطالب بیشتر: مدل های کاشت ابرو طبیعی

 • احساس خارش و پوسته پوسته شدن

از دیگر عوارض احتمالی کاشت ابرو که ممکن است برای هر کس رخ بدهد، احساس خارش و پوسته پوسته شدن پوست ابرو است. تنها نکته مهمی که باید در این خصوص به آن توجه کرد این است که هرگز به خاراندن زخم‌ها و تحریک آن‌ها اقدام نکنید. برای این منظور می‌توانید از پزشک خود بخواهید تا پماد‌های مخصوصی را تجویز کند که با استفاده از آن‌ها به طور قابل توجهی این دو مشکل برطرف خواهد شد.

همانطور که گفته شد مشکلات پس از کاشت مو چندان جدی نبوده و با رعایت چند نکته کلیدی می‌توان به طور کلی آن‌ها را برطرف کرد و یا تا حد زیادی کاهش داد. پس حتما در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت کنید تا گرفتار مشکلات بعدی ناشی از کاشت ابرو نگردید. کلینیک کاشت مو هلیا تا حد قابل توجهی شما را در پشت سر گذاشتن دوره کاشت ابرو و دوره نقاهت بعد از آن با حداقل مشکلات و عوارض کاشت ابرو همراهی خواهد کرد.

عوارض جانبی کاشت ابرو

در ناحیه پوست سر، فولیکول‌های مو سرعت رشد سریع‌تری نسبت به سایر بدن دارند و همین موضوع بسیاری از متقاضیان را نگران می‌کند که ابرو‌ها به صورت غیرمترقبه در مسیری نادرست رشد می‌کنند. اما لازم است بدانید متخصصان گزارش کرده‌اند که بیش از ۱۵ درصد مو‌های جدید، در جهت اشتباه رشد نخواهند کرد و هر چند ماه یکبار به راحتی می‌توان آن‌ها را اصلاح کرد. بعد از مدتی، موی جدید با سایر موهای ابرو تطابق پیدا کرده و از نظر رشدی، همسان می‌شوند.

آیا کاشت ابرو ضرر دارد؟

در واقع اگر ضرر‌ها و فواید کاشت ابرو را بر کفه ترازو بگذاریم، کفه فواید، سنگینی خواهد کرد. داشتن مو‌هایی طبیعی، پرپشت، سالم و کسب چهره‌ای زیبا، در مقابل ضرر‌های ناچیز این عمل، کاملا برتری دارد. البته نمی‌توان به دلیل فواید زیاد کاشت طبیعی ابرو، از عوارض و ضررهای کاشت ابرو چشم‌پوشی کرد اما همواره با توجه به نسبی بودن امور، انجام عمل زیبایی کاشت ابرو با توجه به تخصص و مهارت پزشک می‌تواند بدون هیچ ضرری منجر به نتایج ‌ایده‌آل گردد.

ایا کاشت ابرو ایمن است؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

آیا کاشت ابرو درد دارد؟

خیر. شما در طی مراحل کاشت ابرو یا بعد از آن هیچ دردی را حس نخواهید کرد. برای انجام کاشت ابرو از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود (مثل دندانپزشکی) و در طول مدت زمان کاشت ابرو، فرد دردی را حس نخواهد کرد. ممکن است پس از عمل، اثر ماده بی‌حسی از بدن بیرون رفته و در صورتی که فرد تاب و تحمل کمی در برابر درد داشته باشد، مصرف مسکن را برای او تجویز می‌کنیم. برخی معتقد هستند که ترمیم ابرو نیاز به بیهوشی دارد. توجه داشته باشید که این روند زیبایی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیاز به هیچ نوع بی‌هوشی ندارد.

همچنین از آنجایی که روند کاشت به صورت یک عمل سرپایی انجام خواهد شد شما تحت هیچ شرایطی بستری نخواهید شد. مدت زمان کاشت ابرو حدود ۱ الی ۴ ساعت بسته به تراکم و ضخامت و طول ابرو‌ها و همچنین روش کاشت، متغیر خواهد بود. روش‌هایی که با دستگاه انجام می‌شوند، سرعت بالاتری داشته و مدت پیوند، کوتاه‌تر می‌شود. برای مثال در روش SUT، نیازی به جراحی نبوده و زخمی تشکیل نمی‌شود. در نتیجه عملی کاملا سودمند و بدون عوارض کاشت ابرو است.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو ارزان

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از عمل، مراجعه‌کنندگان یک روند بهبودی نسبتاً ساده را تجربه می‌کنند. با توجه به اینکه این عمل هم زمان کمتری می‌گیرد و هم با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و دردی ندارد، به مراقبت‌های کمتری بعد از پیوند نیاز دارد. نکات مراقبتی مهم بعد از پیوند ابررو عبارتند از:

 1. تقریبا تا یک ماه به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی نروید وگرنه اثر کاشت از دست خواهد رفت. نیکوتین دخانیات منجر به افت اکسیژن خون و از دست رفتن فولیکول شده و الکل، باعث رقیق شدن خون، افزایش احتمال خونریزی و التهاب پوست خواهد شد.
 2. حتما مصرف آب را بیشتر کنید. این مسئله هم بر خونرسانی تاثیر مثبت گذاشته و هم از خشکی پسوت و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می‌کند.
 3. تا مدتی که پزشک توصیه می‌کند، در زمان خواب، سر زاویه ۴۵ درجه با بدن داشته باشد تا ورم پوستی در محل پیوند، تشدید نشود.
 4. به هیچ عنوان ابروی پیوندی نباید تحت فشار باشد. لذا خاراندن و ماساژ دادن ممنوع است.
 5. برای تسکین درد می‌توانید مسکن مصرف کنید.
 6. تا ۴۸ ساعت حمام نکرده و پس از آن، طبق دستور متخصص صورت خود را بشویید.
 7. براش شستن ابرو، از شوینده‌های ملایم همانند شامپو بچه استفاده کنید.
 8. در صورتی که مجبور هستید بیرون بروید، حتما کلاه نقاب‌دار استفاده شود تا نور به محل پیوند ابرو برخورد نکند.
 9. داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 10. افزایش مصرف میوه‌ها و سبزیجات کمک می‌کند ترمیم زخم‌ها، سریع‌تر پیش برود.
 11. انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین تا زمانی که پزشک اجازه نداده است، ممنوع است.
 12. تا اطلاع ثانوی، از رفتن به سونا، جکوزی و استخر خودداری نمایید.
 13. به مدت یک هفته پس از عمل پیوند از مصرف دارو‌های غیراستروئیدی مانند آسپرین و ایبوبروفن خودداری کنید. مصرف دارو‌های غیر استروئیدی جلوی لخته شدن خون را می‌گیرند و باعث خونریزی بیش از حد می‌شوند.
 14. ممکن است قرمزی، خارش و آکنه در ناحیه پیوند دیده شود که موقتی هستند و نباید لمس شوند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کنترل و پیشگیری عوارض ناشی از پیوند ابرو

اگر چه این عمل ایمن به حساب می‌آید اما به هر حال برای کنترل عوارض کاشت ابرو مواردی قبل و بعد از عمل وجود دارند که اجرای آن‌ها حائز اهمیت است. نکاتی هستند که پیش از انجام عمل باید رعایت کرد:

کنترل عوارض ناشی از پیوند ابرو

 1. تقریبا یک ماه قبل از پیوند ابرو، دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید. دلیل این توصیه را در قسمت بالا ذکر کردیم.
 2. اگر بیماری خاص داشته، داروی خاص مصرف می‌کنید یا حساسیت دارویی دارید حتما به متخصص اطلاع دهید.
 3. داروهای رقیق‌کننده خون را دو هفته قبل از پیوند ابرو کنار بگذارید در غیر این صورت باید شاهد خونریزی در زمان پیوند باشید.
 4. در روز عمل، لباس دکمه‌دار بپوشید که برای تعویض، به سر فشار وارد نشود.
 5. شب قبل از عمل پیوند ابرو، حتما استحمام کنید.
 6. استرس نقش مهمی در بروز عوارض کاشت ابرو دارد لذا چند روز مانده به پیوند ابرو، آرامش خود را حفظ کنید.
 7. پزشک شما کاملا به زاویه و جهت رشد دقت کند چون بسیار دیده شده که مو‌ها در جهات مختلف رشد کرده و مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد کرده‌اند.
 8. ممکن است به شما یک آنتی بیوتیک داده شود که مصرف آن در دوره بعد از عمل پیوند ابرو به منظور جلوگیری از عفونت مهم است و باید طبق دستور پزشک مصرف شود.

عوارض کاشت ابرو در بارداری

در رابطه با امکان کاشت ابرو در دوران بارداری نظرات متنوعی وجود دارد، برخی از متخصصان می‌گویند این روش در دوران بارداری امکان پذیر و بی‌خطر است، در حالی که سایر متخصصان نظر مشابهی ندارند.

به هر حال دلایل متعددی وجود دارند که منطقا ما را به موکول کردن پیوند طبیعی ابرو به پس از زایمان و حتی یکسال پس از شیردهی وادار می‌کند. یکی از دلایلی که باعث می‌شود زنان باردار برای کاشت ابرو گزینه مناسبی نباشند، استفاده از بی‌حسی موضعی برای جلوگیری از درد در حین عمل ایمپلنت ابرو است. این ترکیب به نوعی ماده مخدر محسوب می‌شود و از آنجاییکه در دوران بارداری تغذیه جنین به طور کامل وابسته به مادر است بنابراین ممکن است روی جنین و رشد او تأثیر منفی بگذارد. هر چند گفته می‌شود این مواد به طور سریع جذب شده و در بدن باقی نمی‌مانند ولی علاوه بر این ماده، فرد بارداری که عمل کاشت ابرو می‌دهد گاها مجبور به تحمل فشار جسمی و عصبی و به ویژه استرس زیادی است و قطعا می دانید که استرس به منزله سم برای جنین عمل می کند.

نکته مهم دیگری که وجود دارد اینست که به طور طبیعی بنا به تغییرات هورمونی ناشی از بارداری برخی از خانم‌های باردار و یا شیرده مشکل ریزش مو که گاهاً شدید نیز می‌باشد پیدا می‌کنند، و این ریزش مو می‌تواند تعیین بهترین مکان برای قرار دادن گرافت‌ها برای نتیجه زیبایی بلندمدت بهینه را برای جراح دشوار کند، بنابراین توصیه می‌شود عمل ایمپلنت ابرو را به زمانی که بدن از لحاظ هورمونی تا حدی متعادل شده است موکول نمایید تا الگوی رشد و ریزش موی شما نیز ثابت شده باشند.

عوارض کاشت ابرو در دوره شیردهی

مسلما می‌دانید که مصرف هر نوع مواد خوراکی یا دارویی از طریق شیر مادر به کودک منتقل می‌شود، و در صورت مصرف مواد مضر ممکن است آسیب‌های جدی در فرایند رشد کودک ایجاد شود. با توجه به این موضوع، شاید در رابطه با استفاده از مواد بی حسی موضعی به هنگام کاشت بتوان توجیه کرد که این مواد طی چند ساعت در بدن تجزیه شده و از بین می‌روند و در این زمان می‌توان از تغذیه کودک با شیر مادر خودداری کرد.

ولی بهتر است بدانید که متقاضیان ایمپلنت ابرو به منظور پیشگیری از بروز عفونت بایستی مدتی پس از کاشت داروهای آنتی‌بیوتیک مصرف کنید، این مواد قطعاً به جنین نیز خواهند رسید. به همین دلیل در صورتی که کاشت ابرو برای شما زیباجوی محترم ضروری نباشد توصیه می‌کنیم آن را به زمان حداکثر یک سال پس از شیردهی موکول نمایید. در صورت اصرار به انجام این عمل زیبایی در حین بارداری و یا شیردهی می‌توانید این کار با مشورت و تحت نظر پزشک متخصص خود انجام دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

منبع:

wikipedia

۵ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code