کاشت ابرو

دلمه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

0
(0)

کاشت ابرو یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است که متدهای مختلفی برای اجرای آن وجود دارد. انتخاب روش پیوند ابرو برعهده متخصص است. البته شما حق دارید در این مورد نظر دهید اما عاقلانه‌ترین کار این است که این تصمیم هم را به متخصص واگذار کنید چرا که بهترین روش برای شما براساس قدرت بانک مو و تعداد گرافت مورد نیاز تعیین خواهد شد. در برخی از متدها، شدت جراحت باقی مانده بر روی پوست بیشتر بوده و در نتیجه دلمه های بعد از کاشت طبیعی ابرو نیز افزایش خواهد یافت. البته نباید نگران این عارضه باشید چون همزمان با سپری شدن دوران نقاهت و مراقبت از خود، شاهد ریزش دلمه های بعد از پیوند ابرو خواهید بود. اما آیا می‌دانید چرا این عارضه رخ می‌دهد؟ بهتر است این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

اینفوگرافی دلمه های بعد از کاشت ابرو
اینفوگرافی دلمه های بعد از کاشت ابرو

در واقع پیوند ابرو مانند هر تکنیک زیبایی دیگری عوارضی را به دنبال دارد که کبودی، پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو و ایجاد دلمه پس از پیوند ابرو از جمله عوارض این عمل به حساب می‌آیند. با توجه به اینکه اغلب افراد با دیدن این عوارض دچار نگرانی و استرس می‌شوند، لذا بهتر است پیش از عمل، یک جلسه مشاوره کامل با پزشک خود برگزار کنید تا تمام مراحل توضیح داده شود. با این حال در این مقاله به طور کلی به شرح و بررسی علت تشکیل دلمه ها بعد از کاشت ابروی طبیعی و نکات مراقبتی پس از پیوند ابرو می‌پردازیم.

پیوند ابرو با ایجاد زخم‌هایی بر روی نواحی ابرو همراه است. کسانی که کاشت ابرو طبیعی را انجام می‌دهند به دلیل سوراخ‌هایی که روی سطح پوست برای کاشت ایجاد می‌شوند، شاهد آسیب پوستی در همین نواحی خواهند بود. به مرور زمان و با شروع فرآیند ترمیم پوستی، دلمه‌هایی بر روی زخم‌ها مشاهده می‌شوند. علاوه بر آن در بعضی مواقع پوست دچار ترک و پوسته پوسته شدن می‌گردد که بعد از مدتی، تمامی این مشکلات حل شده و از بین می‌روند.

دلمه های بعد از کاشت ابروی طبیعی

پس در صورت مشاهده این دلمه‌ها هیچ جای نگرانی نبوده و این موضوع کاملا طبیعی است چرا که دلمه شدن زخم‌ ها پس از پیوند ابرو  بخشی از مکانیسم طبیعی بدن برای بهبود زخم‌ها محسوب می‌شود. البته شدت زخم‌های ایجاد شده در نواحی کاشت ابرو و دلمه‌هایی که به دنبال دارد تا حد زیادی به روش کاشت ابرو و تبحر پزشک نیز بستگی دارد. شما می‌توانید با رعایت مراقبت‌های لازم بعد از پیوند ابرو که توسط پزشک توصیه خواهد شد، روند بهبودی و رسیدن به نتیجه مطلوب را تسریع ببخشید.

دلیل تشکیل دلمه وقتی پوست زخمی می‌شود، واکنش سیستم ایمنی بدن به زخم، تشکیل دلمه است تا میکروب‌ها به زخم نفوذ نکنند.
آیا دلمه خطرناک است؟ خیر چون بخشی از واکنش طبیعی بدن است لذا به هیچ عنوان دلمه‌ها را دستکاری نکرده و اجازه دهید به مرور، ریزش کنند.
شدت تشکیل دلمه هر چه زخم بیشتری در محل پیوند ابرو باشد، دلمه بیشتری تشکیل خواهد شد.
کمک به درمان دلمه‌ها
 1. مصرف داروهای تجویز شده
 2. عدم دستکاری زخم‌ها
 3. پرهیز از محیط‌های آلوده

مطالب بیشتر: کاشت ابرو SUT

آیا به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابرو نگران کننده خواهد بود؟

یکی از متداول‌ترین سوالات مراجعه‌کنندگان در زمان رویت دلمه های بعد از کاشت ابرو طبیعی این است که آیا این مسئله خطرناک است؟ و یا اینکه آیا این دلمه ممکن است که کاشت ابرو را با مشکلی مواجه کند؟ در واقع باید بگوییم که تشکیل دلمه‌ها در محل پیوند ابرو اصلا نگران‌کننده نیست چون این عارضه، بخشی از پروسه عمل کاشت ابرو بوده و می‌توان گفت دلمه‌ها واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به ورود فولیکول‌های مو در قسمت ابرو هستند. البته باید یادآوری نمود که سیستم ایمنی بدن نسبت به فولیکول‌های کاشته شده پاسخ آلرژیک نخواهد داد. هر چقدر در این مرحله قدرت سیستم ایمنی بدن بیشتر باشد، بهتر و مثبت‌تر به دوران نقاهت واکنش نشان خواهید داد. علت این امر نیز آن است که فولیکول‌های کاشته شده، از بدن خود فرد انتخاب می‌شوند و سیستم ایمنی، این سلول‌ها را بیگانه تلقی نخواهد کرد.

آیا به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابروی طبیعی نگران کننده خواهد بود

به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابرو طبیعی یک پاسخ کاملا عادی است و نیازی نیست که فرد در مواجه با این معضل نگران باشد. دلمه‌ های موجود در محل کاشت ابرو طبیعی، عوارضی کوتاه مدت هستند و با گذشت یک هفته از کاشت مو، به تدریج از بین رفته و محو خواهند شد. نکته بسیار مهم این است که در تمام دوران نقاهت باید آرامش خود را حفظ کنید و به بدن اجازه بدهید در آرامش، به ریکاوری بپردازد. اما در صورتی که این دلمه‌ها به مدت طولانی‌تری بر روی محل کاشت ابرو باقی بمانند، موضوع کمی نگران‌کننده شده و لازم است که فرد مراجعه‌کننده حتما این موضوع را با پزشک معالج خود در میان بگذارد و از او در این زمینه کمک بخواهد. اگر از مهارت یک پزشک خوب و معتبر جهت کاشت ابرو بهره ببرید، به هیچ وجه دچار چنین وضعیتی نخواهید شد. در ضمن در صورتی که از دلمه ها پس از پیوند ابرو به درستی مراقبت نشود و بهداشت در این ناحیه رعایت نگردد، ممکن است که این دلمه‌ها سبب بروز عفونت‌های بدخیم شده و برای فرد مراجعه‌کننده آسیب‌زا باشند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

لازم است بیان کنیم که برخی روش‌های کاشت ابرو طبیعی، بدون جراحی و خونریزی انجام می‌شوند. برای مثال می‌توان به کاشت ابرو با روش میکروگرافت و SUT اشاره کرد که با دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام می‌گیرند و میزان دلمه شدن یا پوسته پوسته شدن ناحیه ابرو را به کمترین حالت ممکن تقلیل می‌دهند. البته در روش FIT نیز چون جراحی صورت نمی‌گیرد، خطر تشکیل دلمه‌های بزرگ بر روی پوست ابرو و بانک مو وجود نخواهد داشت. به هر حال همانطور که تاکید می‌شود، جلسه ابتدایی با پزشک، مهم‌ترین جلسه برای تحقق این عمل است زیرا اهداف و انتظارات بیان می‌شوند.

مطالب بیشتر: ماندگاری کاشت ابرو

آیا می توان در به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابرو طبیعی پیشگیری کرد؟

عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی معمولا قابل پیشگیری هستند و فرد می‌تواند با رعایت مسائلی، آن‌ها را کنترل نماید. این حالت دلمه، درست به مانند پوسته پوسته شدن است. اگر روش‌های مقابله با آن را می‌دانید، قطعا بدون مشکل خواهید توانست از پس این شرایط هم برآیید. به منظور پیشگیری از عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی لازم است که فرد ابتدا با پزشک خود صحبت داشته باشد. در حقیقت در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، جلسه‌ مشاوره‌ای برگزار می‌شود که مراجعه‌کننده می‌تواند کلیه‌ سوالات خود را در این جلسه مطرح کرده و ابهامات خود را در این زمینه رفع کند. به منظور جلوگیری از به وجود آمدن دلمه ها پس از کاشت ابرو طبیعی، چند نکته را متذکر می‌شویم:

آیا می توان در به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابروی طبیعی پیشگیری کرد

 1. فرد می‌تواند با تجویز پزشک متخصص از دارو‌های آنتی‌بیوتیک استفاده نماید اما در نهایت باید گفت که پاسخ سیستم ایمنی بدن افراد مختلف به عمل کاشت متفاوت است و این پاسخ می‌تواند در برخی افراد شدیدتر و در برخی دیگر ضعیف‌تر باشد. بسته به واکنش سیستم ایمنی بدن، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است که تاثیرات متفاوتی داشته باشد اما نهایتا این دارو‌ها به کاهش عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی کمک شایانی خواهند کرد.
 2. در دوره پس از عمل، سعی کنید انواع ویتامین‌ها را جهت تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف کنید.
 3. همچنین لازم است که فرد مراجعه‌کننده به منظور پیشگیری از به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابرو به مدت یک هفته قبل و بعد از عمل کاشت ابرو از مصرف داروی آسپرین که مانع از لخته شدن خون می‌شود، خودداری نمایند.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو

بهترین تصمیم در صورت مشاهده دلمه های به وجود آمده پس از کاشت ابرو طبیعی

در صورتی که فرد مراجعه‌کننده پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی دلمه‌هایی بر روی محل کاشت مشاهده نمود بهتر است که این نکات را رعایت کند:

بهترین تصمیم در صورت مشاهده دلمه های به وجود آمده پس از کاشت ابروی طبیعی

 1. از دست زدن به دلمه‌ها در ساعات اولیه پس از عمل پیوند خودداری نماید.
 2. ناحیه‌ مورد نظر را کاملا تمیز کنید تا آلوده به میکروب گرد و غبار نشود.
 3. با مشورت پزشک از دارو‌هایی به منظور کاهش دلمه‌ها استفاده نماید.
 4. از ضربه زدن به این ناحیه خودداری نماید.
 5. استفاده از کمپرس یخ در این ناحیه به منظور کاهش حجم دلمه ها پس از پیوند ابرو نیز می‌تواند مفید باشد اما فراموش نکنید که به هیچ عنوان نباید کمپرس یخ را روی ابروها قرار دهید چون با این کار، فولیکول‌های پیوندی از دست خواهند رفت.
 6. از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید زیرا ابرو‌ها در وضعیت حساسی به سر می‌برند و ممکن است تعریق یا فشار، باعث بدتر شدن اوضاع شود.
 7. در ضمن لازم است که فرد پس از گذشت زمانی از عمل پیوند، شروع به ماساژ این ناحیه به صورت بسیار ملایم کند تا در نهایت این دلمه از بین بروند. ماساژ این ناحیه باید به گونه‌ای باشد که به کاشت ابرو آسیبی وارد نکند.
 8. همچنین به مدت دو هفته پس از کاشت ابرو از شنا، رفتن به استخر و دریا و یا هر فعالیت دیگری که باعث مرطوب شدن ابرو‌ها می‌شود، خودداری کنید.
 9. از مصرف الکل و دخانیات به مدت یک ماه قبل و بعد از پیوند ابرو بپرهیزید زیرا الکل باعث رقیق شدن خون می‌شود و تنباکو سطح اکسیژن خون را پایین می‌آورد. در نتیجه زخم‌ها دیرتر التیام پیدا خواهند کرد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از کاشت ابرو طبیعی

پس از کاشت ابرو طبیعی لازم است که فرد نیز نسبت به انجام مراقبت‌های بعد از کاشت اقدام نماید. در واقع پزشک معالج با بررسی سوابق پزشکی فرد مراجعه‌کننده به او توصیه‌هایی می‌کند که لازم است که فرد حتما به آن‌ها عمل کند:

مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از کاشت ابروی طبیعی

 1. پس از عمل زیبایی کاشت ابرو پزشک متخصص دارو‌های آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند که باید به طور منظم و طبق دستور، مصرف شوند.
 2. از جمله نکاتی که فرد مراجعه‌کننده باید به آن‌ها عمل کند این است که از وارد کردن ضربه و یا خارش ناحیه‌ کاشت ابرو پرهیز کند. این امر سبب آسیب به فولیکول‌های مو شده و کاشت ابرو را با مشکل مواجه خواهد کرد. بنابراین به هیچ وجه اقدام به خاراندن ناحیه مورد نظر نکنید و با لوسیون‌هایی که پزشک توصیه می‌کند، احساس خارش در قسمت دلمه شده را از بین ببرید.
 3. همچنین فرد باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب به صورت طولانی مدت خودداری نماید چرا که نور آفتاب ممکن است سبب تحریک پوست در ناحیه‌ای که کاشت ابرو بر روی آن صورت گرفته است شود. به منظور جلوگیری از تابش آفتاب، از عینک آفتابی یا کلاه لبه‌دار استفاده کنید.
 4. در ضمن پس از گذشت یک روز از عمل پیوند طبیعی ابرو لازم است که فرد این ناحیه را بشوید. برای این منظور می‌توانید از شوینده‌های ملایم استفاده نموده و یا ژل‌های ضد باکتری را در این ناحیه به کار ببرید. در صورت رعایت بهداشت، می‌توانید مطمئن شوید که هیچگونه خطری شما را تهدید نمی‌کند.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت ابرو

پس از عمل کاشت ابروی طبیعی ممکن است عوارضی خود را بروز دهند که این عوارض همگی کوتاه مدت هستند و از شدت کمی برخوردارند. حتی در مواردی این عوارض اصلا ایجاد نمی‌شوند که این مسئله به مهارت متخصص بستگی دارد. با این حال برخی عوارض مانند تشکیل دلمه های بعد از کاشت ابرو، اجتناب ناپذیر هستند. در صورتی که فرد با عوارض شدیدتری مانند تنگی نفس و یا حساسیت بیش از حد پس از پیوند ابرو مواجه شد، لازم است که بلافاصله نزد پزشک معالج خود مراجعه کند و این عوارض را با او در میان بگذارد. همیشه شماره پزشک معالج را داشته باشید تا در صورت وقوع شرایط پیش‌بینی نشده، سریعا به صورت تلفنی با او در تماس باشید.
روند درمانی پس از کاشت ابرو ممکن است که تا چهار ماه به طول بیانجامد و لازم است که در این مدت به کلیه‌ توصیه‌های پزشکی عمل نموده و مراقبت‌های لازم را انجام دهید. در پایان باید گفت که اگر چه عمل زیبایی کاشت ابروی طبیعی مزیت‌های فراوانی دارد اما عوارضی را نیز به دنبال خواهد داشت که با رعایت توصیه‌های لازم برطرف خواهد شد.

از آنجایی که تمام عمل‌های زیبایی، عوارض خاص خود را دارند و البته، نیاز به صبر و حوصله دارند تا برطرف شوند، توصیه می‌شود به هیچ وجه هراسان نشوید یا عجله نکنید زیرا این کار باعث استرس شده و استرس برای سیستم ایمنی در روزهای ریکاوری و نقاهت، اصلا خوب نیست. رعایت این توصیه‌ها سبب می‌شود که روند درمانی سریع‌تر طی شود و عمل زیبایی پیوند ابرو موفقیت‌آمیز باشد و در نهایت رضایت فرد مراجعه‌کننده را به دنبال داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *