دلمه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

دلمه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

دلمه های بعد از ” کاشت ابرو ” طبیعی از آزاردهنده ترین عوارض عمل زیبایی کاشت ابرو است. پیوند ابرو در کنار مزایای فراوانی که دارد ممکن است که عوارضی را نیز به دنبال داشته باشد که برای فرد مراجعه کننده آزار دهنده و رنج آور خواهد بود.

 

دلمه های بعد از کاشت ابروی طبیعی

 

eyebrow transplant  از جمله تکنیک های زیبایی مدرن است ،برای افرادی که به دلایل گوناگون به ریزش ابرو دچار شده اند،روشی بسیار مفید و کاربردی است.

پیوند ابرو، عملی است که نه محدودیت سنی دارد و نه محدودیت جنسی. تمام مردان و زنان می توانند این عمل را انجام دهند. خانم هایی که از عدم تقارن ابروهای خود شکایت دارند یا موهای ابرویشان نازک شده است، از کاندیداهای انجام این عمل هستند.

در واقع پیوند ابرو مانند هر تکنیک زیبایی دیگری عوارضی را به دنبال دارد که کبودی، ” پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو ” و ایجاد دلمه از جمله عوارض پیوند ابرو است. در هنگام به وجود آمدن این عارضه بعد از پیوند ابرو ممکن است که افراد دچار دستپاچگی شوند و ندانند که چگونه باید با این مسئله رو به رو شوند.

گرچه بهتر است پیش از عمل، یک جلسه توضیحی کامل با پزشک خود برگزار کنید تا تمام مراحل توضیح داده شود اما در این مقاله به طور کلی به شرح و بررسی علت به وجود آمدن دلمه ها و اینکه چگونه از آنها پس از پیوند ابرو مراقبت کنیم، می پردازیم.

 

آیا به وجود آمدن دلمه پس از eyebrow transplant  نگران کننده خواهد بود؟

یکی از متداول ترین سوالات افرادی که پس از کاشت ابرو طبیعی دچار دلمه می شوند این است که جای نگرانی در مورد دلمه پس از پیوند ابرو وجود دارد یا خیر؟ و یا اینکه آیا این دلمه ممکن است که کاشت ابرو را با مشکلی مواجه کند؟ در اینجا به پاسخ این پرسش ها خواهیم پرداخت.

در واقع باید بگوییم که دلمه ها جای نگرانی ندارند. این ها بخشی از پروسه عمل کاشت ابرو هستند و می توان گفت دلمه ها واکنش سیستم ایمنی بدن نسبت به ورود فولیکول های مو در قسمت ابرو است.

البته باید یادآوری نمود که سیستم ایمنی بدن نسبت به فولیکول های کاشته شده پاسخ آلرژیک نخواهد داد. هرچقدر در این مرحله قدرت سیستم ایمنی بدنتان بیشتر باشد، بهتر و مثبت تر به دوران نقاهت واکنش نشان خواهید داد.

 

آیا به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابروی طبیعی نگران کننده خواهد بود

 

علت این امر نیز آن است که فولیکول های موی کاشته شده از بدن فرد می باشد و سیستم ایمنی این سلول ها را بیگانه تلقی نخواهد کردکه به این حالت و روش، عمل غیرتهاجمی می گویند. به وجود آمدن دلمه در عمل غیرتهاجمی پس از کاشت ابرو طبیعی یک پاسخ کاملا عادی است نیازی نیست که فرد در مواجه با این معضل نگران باشد.

دلمه های موجود در محل کاشت ابرو طبیعی، عوارضی کوتاه مدت هستند و با گذشت یک هفته از کاشت مو به تدریج از بین رفته و محو خواهند شد. مهم این است در حین دست و پنجه نرم کردن با این حالت، خونسردی خودتان را حفظ کنید و به بدن اجازه بدهید در آرامش، به ریکاوری بپردازد.

  آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟

اما در صورتی که این دلمه ها به مدت طولانی تری بر روی محل eyebrow transplant  باقی بمانند، می تواند کمی نگران کننده بوده و لازم است که فرد مراجعه کننده حتما این موضوع  را با پزشک معالج خود در میان بگذارد و از او در این زمینه کمک بخواهد. اگر از مهارت یک پزشک خوب و معتبر جهت کاشت ابرو بهره ببرید، به هیچ وجه دچار چنین وضعیتی نخواهید شد.

در ضمن در صورتی که از دلمه ها  پس از پیوند ابرو به درستی مراقبت نشود و بهداشت در این ناحیه رعایت نگردد، ممکن است که این دلمه ها سبب بروز عفونت های بدخیم شود و برای فرد مراجعه کننده آسیب زا باشند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

با این حال برخی روش های کاشت ابرو طبیعی هم داریم که نه خونریزی به همراه دارند و نه نیازی به جراحی دارند. چنین روش هایی که FUE و SUT نامیده می شوند، با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می گیرند و میزان دلمه شدن یا پوسته پوسته شدن ناحیه ابرو را به کمترین حالت ممکن تقلیل می دهند.

به هرحال همانطور که تاکید می شود، جلسه ابتدایی با پزشک، مهم ترین جلسه برای تحقق این عمل است زیرا اهداف و انتظارات بیان می شوند

 

آیا می توان در به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابرو طبیعی پیشگیری کرد؟

عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی معمولا قابل پیشگیری هستند و فرد می تواند با رعایت مسائلی آنها را کنترل نماید. این حالت دلمه، درست به مانند پوسته پوسته شدن است. اگر روش های مقابله با آن را می دانید، قطعا بدون مشکل خواهید توانست از پس این شرایط هم برآیید. به منظور پیشگیری از عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی لازم است که فرد ابتدا این موضوع را با پزشک معالج خود مطرح نماید.

در حقیقت در بسیاری از مراکز زیبایی معتبر قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی، جلسه ی مشاوره ای برگزار می شود که فرد مراجعه کننده می تواند کلیه ی سوالات خود را در این جلسه مطرح کرده و ابهامات خود را در این زمینه رفع کند. بهتر است در این جلسات شرکت کنید و نسبت به جزئیات و مراحل عمل، آگاهی پیدا کنید.

 

آیا می توان در به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابروی طبیعی پیشگیری کرد

 

به منظور جلوگیری از به وجود آمدن دلمه ها پس از کاشت ابرو طبیعی فرد می تواند با تجویز پزشک متخصص از داروهای آنتی بیوتیک استفاده نماید. اما در نهایت باید گفت که پاسخ بدن افراد مختلف به عمل زیبایی eyebrow transplant  متفاوت است و این پاسخ می تواند در برخی افراد شدیدتر و در برخی دیگر ضعیف تر باشد.

  زخم های بعد از کاشت ابرو

بسته به واکنش سیستم ایمنی بدن مصرف آنتی بیوتیک ها ممکن است که تاثیرات متفاوتی داشته باشد اما نهایتا این دارو ها به کاهش عوارض پس از کاشت ابرو طبیعی کمک شایانی خواهند کرد. در دوره پس از عمل، سعی کنید انواع ویتامین ها را جهت تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف کنید.

همچنین لازم است که فرد مراجعه کننده به منظور پیشگیری از به وجود آمدن دلمه پس از کاشت ابرو به مدت یک هفته قبل و بعد از عمل زیبایی eyebrow transplant از مصرف داروی آسپرین که مانع از لخته شدن خون می شود، خودداری نمایند.

 

بهترین تصمیم در صورت مشاهده دلمه های به وجود آمده پس از کاشت ابروی طبیعی

 

بهترین تصمیم در صورت مشاهده دلمه های به وجود آمده پس از کاشت ابرو طبیعی

در صورتی که فرد مراجعه کننده پس از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی دلمه هایی بر روی محل کاشت مشاهده نمود بهتر است که این نکات را رعایت کند:

  1. از دست زدن به دلمه ها در ساعات اولیه پس از eyebrow transplant  خودداری نماید.
  2. ناحیه ی مورد نظر را کاملا تمیز کنید و مانع از آلوده شدن آن شوید.
  3. با مشورت پزشک از داروهایی به منظور کاهش دلمه ها استفاده نماید.
  4. از ضربه زدن به این ناحیه خودداری نماید.
  5. استفاده از یخ در این ناحیه به منظور کاهش حجم دلمه ها پس از پیوند ابرو نیز می تواند مفید باشد.
  6. از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید زیرا ابروها در وضعیت حساسی به سر می برند و ممکن است تعریق یا فشار، باعث بدتر شدن اوضاع شود.

در ضمن لازم است که فرد پس از گذشت زمانی از eyebrow transplant، شروع به ماساژ این ناحیه به صورت بسیار ملایم کند تا در نهایت این دلمه از بین بروند. ماساژ این ناحیه باید به گونه ای باشد که به کاشت ابرو آسیبی وارد نکند.

همچنین به مدت دو هفته از شنا، رفتن به استخر و دریا و یا هر فعالیت دیگری که باعث مرطوب شدن ابروها می شود، خودداری کنید از مصرف الکل و دخانیات بپرهیزید زیرا باعث رقیق شدن خون می شود.

 

مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از کاشت ابرو طبیعی

پس از کاشت ابرو طبیعی لازم است که فرد نیز نسبت به انجام مراقبت هایی اقدام نماید. در واقع پزشک معالج با بررسی سوابق پزشکی فرد مراجعه کننده به او توصیه هایی می کند که لازم است که فرد حتما به آنها عمل کند.

در ضمن پس از عمل زیبایی کاشت ابرو پزشک متخصص داروهای آنتی بیوتیک تجویز می کند که لازم است فرد به مدت 4 روز پس از کاشت ابرو طبیعی آنها را مصرف نماید.

 

مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از کاشت ابروی طبیعی

 

از جمله نکاتی که فرد مراجعه کننده باید به آنها عمل کند این است که از وارد کردن ضربه و یا خارش ناحیه ی کاشت ابرو پرهیز کند. این امر سبب آسیب به فولیکول های مو شده و کاشت ابرو را با مشکل مواجه خواهد کرد.

بنابراین به هیچ وجه اقدام به خاراندن ناحیه مورد نظر نکنید و با لوسیون هایی که پزشک توصیه می کند، احساس خارش در قسمت دلمه شده را از بین ببرید.

  جراحی فلاپ برای کاشت ابرو

همچنین فرد باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب به صورت طولانی مدت نیز خودداری نماید چرا که نور آفتاب ممکن است سبب تحریک پوست در ناحیه ای که کاشت ابرو بر روی آن صورت گرفته است شود. به منظور جلوگیری از تابش آفتاب، از عینک آفتابی یا کلاه لبه دار استفاده کنید. حتی در صورت صلاحدید پزشک، از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

پس از عمل زیبایی eyebrow transplant  ممکن است عوارضی خود را بروز دهند که این عوارض همگی کوتاه مدت هستند و از شدت کمی برخوردارند.

حتی در مواردی این عوارض اصلا ایجاد نمی شوند زیرا پزشک شما به قدری ماهر است که می تواند از پس تمامی این ها برآید. با این حال برخی عوارض مانند دلمه شدن ناحیه تازه پیوند زده شده، اجتناب ناپذیر است.

اما در صورتی که فرد با عوارض شدیدتری مانند تنگی نفس و یا حساسیت بیش از حد پس از پیوند ابرو مواجه شد، لازم است که بلافاصله نزد پزشک معالج خود مراجعه کند و این عوارض را با او در میان بگذارد. سعی کنید همیشه شماره پزشک معالج را داشته باشید تا در صورت وقوع شرایط پیش بینی نشده، سریعا دسترسی داشته باشید.

در ضمن پس از گذشت یک روز از عمل زیبایی eyebrow transplant  لازم است که فرد این ناحیه را بشوید. به منظور این عمل فرد می تواند از شوینده های ملایم استفاده نموده و یا ژل های ضد باکتری را در این ناحیه به کار ببرد. در صورت رعایت بهداشت، می توانید مطمئن شوید که هیچگونه خطری شما را تهدید نمی کند.

روند درمانی پس از کاشت ابرو ممکن است که تا چهار ماه به طول بیانجامد و لازم است که بیمار در این مدت به کلیه ی توصیه های پزشکی عمل نموده و مراقبت های لازم را انجام دهد.

در پایان باید گفت که اگرچه عمل زیبایی eyebrow transplant مزیت های فراوانی دارد اما عوارضی را به دنبال دارد که با رعایت توصیه های لازم برطرف خواهد شد.

از آنجایی که تمام عمل های زیبایی، عوارض خاص خودشان را دارند و البته، نیاز به صبر و حوصله دارند تا جا بیفتند، توصیه می شود به هیچ وجه هراسان نشوید یا عجله نکنید زیرا این کار باعث استرس گرفتن می شود و استرس برای سیستم ایمنی در روزهای ریکاوری و نقاهت، اصلا خوب نیست.

رعایت این توصیه ها سبب می شود که روند درمانی سریع تر طی شود و عمل زیبایی پیوند ابرو موفقیت آمیز باشد و در نهایت رضایت فرد مراجعه کننده را به دنبال داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان از طریق واتساپ