کاشت ابرو

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

1
(1)

آیا از پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو خود نگران هستید؟ با کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا همراه باشید تا در مورد این عارضه جانبی به صورت جامع اطلاعات کسب کنید. امروزه متدهای مختلفی برای مراقبت از زیبایی در سراسر جهان در حال انجام است. یکی از پرطرفدارترین این متدها کاشت ابرو به صورت طبیعی با موی خود شخص است. این روش بسیار مشابه کاشت موی سر است. یعنی فولیکول به همراه موی مورد نیاز از قسمت بالای گوش فرد (یا در برخی موارد از پشت سر فرد) توسط یک پزشک حاذق گرفته می‌شود و پس از بررسی دقیق با میکروسکوپ، آن را به ناحیه مورد نظر منتقل می‌کنند. نکته مهمی که بهتر است بدانید، این روش نیز مانند تمامی روش‌های مراقبت از زیبایی علاوه بر مزایای زیاد، عوارضی هم دارد.

پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

یکی از این عوارض نه چندان نگران کننده پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو است. این پوسته پوسته شدن‌ها می‌توانند فرد را بترسانند و موجب استرس، نگرانی و عدم رضایت از انجام کاشت ابرو شود. دکتر حمیدرضا خراسانی، پزشک ماهر و با تجربه مرکز تخصصی پوست و مو هلیا، توصیه می‌کنند که برای دیدن نتیجه فوق‌العاده از کاشت ابرو، کمی صبر کنید تا بدنتان به درمان پاسخ دهد. به خواندن ادامه دهید تا علت و نحوه برخورد صحیح را با این عارضه جانبی دریابید.

علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو چیست؟

وقتی فولیکول‌های مو در محل جدید خود در ناحیه ابرو قرار گرفتند، پوست محل پیوند دچار کاهش تولید میزان چربی نرمال خود می‌شود. علت کاهش تولید چربی نیز آن است که سطح زیرین پوست ابرو پس از کاشت،  دچار تغییر و تحول می‌شود و دیگر سلول‌های پوستی نمی‌توانند چربی مورد نیاز را به خوبی تولید کنند. این فرآیند در نهایت منجر به پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو می‌شود. بنابراین در صورت مواجهه با همچین صحنه‌ای وحشت نکنید؛ پوسته پوسته شدن ابرو کاملا طبیعی است. در ضمن ممکن است که به دنبال این کاهش چربی، پوست آن ناحیه همچنین دچار خشکی و زبری شود که این مورد نیز طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این دو عارضه حداکثر پس از دو هفته به طور کامل رفع خواهند شد.

 

مطالب بیشتر: نتایج نهایی کاشت ابرو

 

پوسته پوسته شدن ناحیه تحت درمان بعد از کاشت ابرو طبیعی نشانه چیست؟

در حالت کلی یکی از عوارض شایع کاشت ابرو، بروز پوسته‌ها بعد از چند روز می‌باشد. پوسته‌ها نباید باعث نگرانی شما شوند. آن‌ها یکی از نشانه‌هایی هستند که می‌گویند که پروسه کاشت ابرو به طور طبیعی در حال جریان و نتیجه دهی است.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پوسته پوسته شدن ناحیه تحت درمان بعد از کاشت ابروی طبیعی نشانه چیست

نحوه مراقبت از پوسته پوسته شدن ابرو بعد از پیوند ابرو

همان طور که ذکر شد، علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو ، کاهش چربی تولیدی پوست است. برای اینکه کمتر این عارضه شما را اذیت کند، دکتر خراسانی راهکارهایی را به شما در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا ارائه خواهند داد. گاهی ممکن است به استفاده از برخی مرطوب کننده یا لوسیون‌ها احتیاج باشد. به هر حال لازم است که به دقت از محل کاشت ابرو که دچار پوسته پوسته شدن گشته مراقبت بهداشتی کرد تا از بروز عفونت و یا زخم در اثر خشکی جلوگیری نمود. این زخم ممکن است به دلیل خارش ناحیه مورد نظر تحت تاثیر خشکی پوست به وجود بیاید. بنابراین با رعایت نکات بهداشتی، استفاده از دارو و کرم‌های تجویزی پزشک، عدم دستکاری محل پیوند و نخاراندن محل؛ به تسریع در بهبودی و حصول نتیجه دلخواه کمک کنید. این عوارض تا زمانی که پوست مجددا به تولید چربی نرمال خود بازگردد ادامه خواهد داشت.

آیا خطاهای پزشکی در پوسته پوسته شدن ناحیه ابرو بعد از کاشت ابرو تاثیر گذار خواهند بود؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد پس از کاشت ابرو طبیعی دارند این است که آیا خطای پزشکی در پوسته پوسته شدن ابرو پس از کاشت ابرو تاثیر دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که عمل زیبایی کاشت ابرو بسیار حساس بوده و نیازمند این است که حتما توسط پزشکی با مهارت و تخصص لازم صورت گیرد.

در واقع به دلیل اینکه در پیوند ابرو سوراخ هایی در پوست این ناحیه ایجاد می شود و فولیکول های مو در این ناحیه قرار می گیرند، به سلول های سطحی پوست آسیب وارد می شود. این سلول های پوستی در عرض چند روز به طور کامل نابود می شوند و حالتی شبیه پوسته پوسته پیدا می کنند. به هیچ عنوان با خراشیدن یا خاراندن، این زخم ها را از بین نبرید. کمی صبر داشته باشید زیرا با صبر، به حالت ایده آل دست پیدا خواهید کرد. پس چنانچه پزشک شما از تخصص و مهارت کافی در رابطه با پیوند ابرو برخوردار باشد می توان گفت که آسیب به سلول های پوستی به شدت کاهش می یابد و این امر به کمتر پوسته پوسته شدن ابرو کمک شایانی می کند.

هر چه تراکم درخواستی شما برای کاشت ابرو بیشتر باشد، سوراخ های بیشتری در سطح پوست ابرو ایجاد شده و در نتیجه آسیب به سلول های پوستی شما نیز بیشتر خواهد شد و سلول ها قادر به تولید سلول های چربی نخواهند بود. با این حال چیزی که لازم است بدانید، خطرناک نبودن این پوسته پوسته ها است. گرچه می توان مانع آن شد اما باید بدانید این وضعیت هیچ آسیبی به فولیکول های کاشته شده در ناحیه ابرو، نمی رساند و طی مدت 3 تا 4 ماه، موهای ابرویتان رشد خواهد کرد.

 

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت ابرو

 

آیا خطا های پزشکی در پوسته پوسته شدن ناحیه ابرو بعد از کاشت ابرو تاثیر گذار خواهد بود

آیا می‌توان این پوسته‌ها را از روی صورت شست؟

بله. پس از گذشت چند روز و با صلاحدید پزشک شما می‌توانید با استفاده از شامپو و لوسیون‌های تجویزی پزشک، به آرامی و بدون تحریک پوست و چنگ و ناخن زدن، این پوسته‌ها را بشویید. اگر پزشک به شما شامپویی معرفی نکرده، می‌توانید از شامپوهای بسیار ملایمی مانند شامپو بچه استفاده کنید.

پس از مشاهده پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو چه کار باید کرد؟

لازم است فرد مراجعه کننده پس از کاشت ابرو توصیه هایی را رعایت نماید، یکی از این موارد مهم مربوط به پوسته پوسته شدن ابروهاست. در حقیقت پس از مشاهده ی این عارضه بر سطح ابروهای خود باید تمامی این قسمت ها به طور کامل از سطح پوست پاک شوند. بدین منظور می توانید ناحیه ی مورد نظر را شستشو دهید. شما قادر هستید یا از شامپو بچه استفاده کنید یا از لوسیون هایی که پزشک تجویز می کند، برای شستشو استفاده کنید.

برای انجام این کار لازم است که از یک شوینده ی ملایم استفاده نموده و با فشار بسیار کمی این سطح را مورد شستشو قرار دهید. هنگام شستشو دقت کنید این فشار باعث ریزش فولیکول هایی که در ابتدا بسیار آسیب پذیر هستند، نشود.

پس از مشاهده پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو چه کار باید کرد

بهتر است که این مراقبت پس از عمل زیبایی کاشت ابرو چندین بار در هفته تکرار شود. همچنین شما می توانید پس از شستشو و با مشورت پزشک از کرم هایی برای کاهش پوسته ها پس از پیوند ابرو استفاده نمایید. در ضمن شما می توانید برای شستشو از ژل های ضد عفونی کننده نیز در این ناحیه استفاده نمایید. از دیگر توصیه هایی که لازم است به آن عمل کنید، دوری از نور مستقیم آفتاب است.

بدین منظور می توانید از کلاه های لبه دار استفاده کنید که مانع تابش نور آفتاب بر ابروهای شما شود. همچنین بهتر است به مدت دو هفته شنا نکنید و از لوازم آرایشی در اطراف ابرو استفاده نکنید. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به صورت طولانی مدت سبب آسیب به پوست ابرو و درنتیجه خشکی و پوسته پوسته شدن آن می شود.

برای کنترل میزان پوسته‌ها و جلوگیری از بروز آن‌ها چه باید کرد؟

به طور قطع نمی‌توان از بروز کامل پوسته‌ها جلوگیری کرد. اما مواردی وجود دارند که با رعایت آن‌ها از افزایش میزان پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو می‌توان جلوگیری کرد. این موارد به شرح زیر هستند:

  • استفاده از کرم‌های ملایم تجویز شده توسط پزشک.
  • جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب.
  • در صورتی که مجبور به تردد در نور آفتاب هستید، از کلاه لبه دار استفاده کنید.
  • با اجازه پزشکتان یک کرم ضد آفتاب با SPF مناسب تهیه کرده و روی تمام صورت مخصوصا ناحیه کاشت بزنید.
  • تا 3 ماه از رفتن به حمام آفتاب و یا سالن‌های سولاریوم جدا خودداری کنید.
  • بدن خود را با خوردن آب کافی هیدراته نگهدارید تا پوستتان رطوبت کافی را داشته باشد.
  • از صابون‌هایی که موجب خشکی پوست می‌شوند استفاده نکنید. زیرا موجب بدتر شدن ناحیه کاشت می‌شوند.
  • برای جلوگیری از افزایش پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو تا 2 هفته از لوازم آرایشی در ناحیه ابرو استفاده نکنید.
  • سعی کنید فعالیت‌های ورزشی خود را به تعویق بیاندازید تا آب بدنتان حفظ شود. همچنین جریان خونتان در حالت عادی بماند. زیرا افزایش جریان خون ممکن است باعث پس زده شدن پیوند شود.

تا مدتی از الکل و نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید. زیرا با کشیدن آب، موجب خشکی پوست می‌شود.

در پایان باید بگوییم که پیوند ابرو اگرچه یک تکنیک جدید زیبایی است اما عوارضی را به دنبال دارد. این ” عوارض کاشت ابرو ” ممکن است تنها در هفته های اول بروز داده شوند و پس از آن از بین بروند اما برخی از عوارض کاشت ابرو ماندگار ترند. برخی از روش های کاشت ابرو و پیوند ابرو، نسبت به سایر روش های دیگر، عوارض کمتری دارند.

شما می توانید به منظور دستیابی به نتیجه ی مورد نظرتان قبل از تصمیم گیری نسبت به کاشت ابرو طبیعی از این عوارض آگاهی داشته و پس از عمل کاشت مو مراقبت های لازم را به انجام دهید.

بهترین راه، جمع آوری اطلاعات در خصوص تمام مراقبت های پیش از عمل و پس از عمل است. به طوری که برای تمام مراحل عمل و پروسه، آگاهی داشته باشید و بدانید در کدام لحظه، کدام کار را انجام بدهید.

در ضمن عمل زیبایی eyebrow transplant در مدت کوتاهی انجام شده و وقت زیادی از فرد مراجعه کننده نمی گیرد و باید گفت که کاشت ابرو دوره ی نقاهت کوتاه مدتی نیز دارد و فرد می تواند پس از گذشت دوره ای نسبتا کوتاه به زندگی روزانه و فعالیت های اجتماعی خود بازگردد.

با توجه به مطالب ذکر شده، دیگر نباید نگران پوسته پوسته شدن ابرو بعد ازکاشت ابرو خود باشید. این عارضه به زودی با رعایت نکاتی که ذکر شد از بین می‌رود. لازم به ذکر است که این پوسته پوسته‌ها هیچ اختلالی در روند بهبودی ابروها ایجاد نمی‌کنند و همچنین باعث تغییر نتیجه مورد نظر و دلخواه پس از پیوند ابرو نخواهند شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
healthlinehairdr.co.uk

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)