درمان پوسته پوسته شدن ابرو بعد از پیوند ابرو طبیعی

شاید شما یکی از افرادی هستید که تصمیم دارید مشکل ریزش موی ابرو و کم‌پشتی آن را با کاشت طبیعی ابرو درمان نمایید. اگر چه این عمل زیبایی، نتیجه بسیار خوب و ماندگاری خواهد داشت اما لازم است شما با عوارض موقت بعد از پیوند ابرو آشنا باشید تا بیهوده دچار نگرانی و استرس نشود. برای مثال پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو، یکی از همین عوارض‌ها است.

به طور کلی عوارض بعد از کاشت ابروی طبیعی به دو دسته تقسیم می‌شوند. برخی از آن‌ها به دلیل خطای پزشکی و بی‌توجهی فرد نسبت به مراقبت‌های بعد از کاشت رخ می‌دهد اما برخی دیگر همانند پوسته پوسته شدن ابرو پس از پیوند ابرو، طبیعی بوده و بعد از چند روز رفع خواهند شد. به طور کلی توصیه‌های متخصص به شما کمک می‌کند زودتر از شر این عارضه‌ها خلاص شده و به حفظ نتیجه کاشت ابرو کمک کنید.

اینفوگرافی پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو
اینفوگرافی پوسته پوسته شدن ابرو بعد از پیوند ابرو

همانگونه که گفته شد، یکی از این عوارض نه‌چندان نگران‌کننده در عمل زیبایی پیوند ابرو، پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو است. این پوسته پوسته شدن‌ها ممکن است فرد را بترسانند و موجب استرس، نگرانی و عدم رضایت از انجام کار شود. دکتر حمیدرضا خراسانی، پزشک ماهر و با تجربه مرکز تخصصی پوست و مو هلیا، توصیه می‌کنند که برای دیدن نتیجه فوق‌العاده از کاشت ابرو، کمی صبر کنید تا بدن به درمان پاسخ دهد. به مطالعه این مقاله ادامه دهید تا علت و نحوه برخورد صحیح با این عارضه جانبی را دریابید.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو SUT

مهم ترین دلایل پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو

وقتی فولیکول‌های مو در محل جدید خود در ناحیه ابرو قرار گرفتند، پوست محل پیوند دچار کاهش تولید میزان چربی نرمال خواهد شد. علت کاهش تولید چربی این است که سطح زیرین پوست ابرو پس از کاشت، دچار تغییر و تحول می‌شود و سلول‌های پوستی از این پس نمی‌توانند چربی مورد نیاز را به خوبی تولید کنند. این فرآیند در نهایت منجر به پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت طبیعی ابرو می‌شود. بنابراین در صورت مواجهه با چنین صحنه‌ای، وحشت نکنید. پوسته پوسته شدن ابروی پیوندی کاملاٌ طبیعی است. در ضمن ممکن است که به دنبال این کاهش چربی، پوست ابرو دچار خشکی و زبری شود که این مورد نیز طبیعی است و جای نگرانی ندارد. این دو عارضه حداکثر پس از دو هفته به طور کامل رفع خواهند شد.

مهم ترین دلایل پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت پیوند ابرو

علت پوسته پوسته شدنچون پوست ابرو در زمان کاشت، دستکاری شده و در نتیجه قدرت ترمیم پوست کم می‌شود، عارضه‌ای همانند پوسته پوسته شدن رخ خواهد داد.
درمان پوسته پوسته شدن ابرو
 1. هیدراته نگه داشتن پوست
 2. استفاده از لوسیون و شوینده مناسب که متخصص تجویز می‌کند.
شدت پوسته پوسته شدن پوست
 1. میزان انعطاف‌پذیری پوست
 2. سطحی از پوست که کاشت انجام شده است.
 3. میزان مهارت متخصص
تاثیر نور خورشید بر شدت عارضهنور به دلیل اینکه پوست را خشک‌تر می‌کند، شدت این عارضه را بیشتر خواهد کرد.

مطالب بیشتر: نتایج نهایی کاشت ابرو

پوسته پوسته شدن ناحیه تحت درمان بعد از کاشت ابرو نشانه چیست؟

در حالت کلی یکی از عوارض شایع کاشت ابرو، بروز پوسته‌ها بعد از چند روز می‌باشد. پوسته‌ها نباید باعث نگرانی شما شوند. آن‌ها یکی از نشانه‌هایی هستند که می‌گویند پروسه پیوند ابرو به طور طبیعی در حال جریان و نتیجه‌دهی است.

پوسته شدن ناحیه کاشت ابرو

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

علت پوسته شدن ابرو بعد از کاشت
پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو طبیعی

نحوه مراقبت از پوسته پوسته شدن ابرو بعد از پیوند ابرو

همانطور که ذکر شد، علت پوسته پوسته شدن ابرو بعد از ایمپلنت ابرو ، کاهش چربی تولیدی پوست است. برای اینکه این عارضه کمتر شما را اذیت کند، دکتر خراسانی در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا راهکارهایی را به شما ارائه خواهد داد. گاهی ممکن است به استفاده از برخی مرطوب‌کننده‌ها یا لوسیون‌ها احتیاج باشد. به هر حال لازم است به دقت از محل کاشت ابرو که دچار پوسته پوسته شدن مراقبت کرد تا از بروز عفونت و یا زخم در اثر خشکی جلوگیری شود. این زخم ممکن است به دلیل خارش ناحیه مورد نظر تحت تاثیر خشکی پوست به وجود بیاید.

 با رعایت نکات بهداشتی، استفاده از دارو و کرم‌های که پزشک تجویز کرده و عدم دستکاری محل پیوند شده و همچنین نخاراندن محل کاشت شده، به تسریع در بهبودی نتیجه دلخواه خود کمک کنید. این عوارض تا زمانی که پوست مجدداٌ به تولید چربی نرمال خود بازگردد، ادامه خواهد داشت.

مطالب بیشتر: کاشت ابروی پهن طبیعی

آیا خطاهای پزشکی در پوسته پوسته شدن ناحیه ابرو بعد از کاشت ابرو تاثیر گذار است؟

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که افراد پس از پیوند ابرو طبیعی می‌پرسند این است که آیا خطای پزشکی در پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو تاثیر دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که عمل زیبایی ایمپلنت ابرو بسیار حساس بوده و نیازمند این است که حتماٌ توسط پزشکی با مهارت و تخصص لازم صورت گیرد. در واقع به دلیل اینکه در پیوند ابرو سوراخ‌هایی در پوست این ناحیه ایجاد می‌شود تا فولیکول‌ها در این ناحیه قرار گیرند، به سلول‌های سطحی پوست آسیب وارد خواهد شد.

این سلول‌های پوستی در عرض چند روز به طور کامل نابود می‌شوند و حالتی شبیه پوسته پوسته پیدا می‌کنند. به هیچ عنوان با خراشیدن یا خاراندن، این زخم‌ها را از بین نبرید. کمی صبر داشته باشید زیرا با صبر، به حالت ایده‌آل دست پیدا خواهید کرد. پس چنانچه پزشک شما از تخصص و مهارت کافی در رابطه با ایمپلنت ابرو برخوردار باشد، می‌توان گفت که آسیب به سلول‌های پوستی به شدت کاهش یافته و این امر به کمتر پوسته پوسته شدن ابرو کمک شایانی می‌کند.

تاثیر خطای پزشکی در پوسته شدن ابرو

هر چه تراکم درخواستی شما برای کاشت ابرو بیشتر باشد، سوراخ‌های بیشتری در سطح پوست ابرو ایجاد شده و در نتیجه آسیب به سلول‌های پوستی بیشتر خواهد شد. همین مسئله بر تولید چربی پوست تاثیر می‎گذارد. با این حال چیزی که لازم است بدانید، خطرناک نبودن این پوسته پوسته‌ها است. گرچه می‌توان مانع آن شد اما باید بدانید این وضعیت هیچ آسیبی به فولیکول‌های کاشته شده در ناحیه ابرو، نمی‌رساند و طی مدت ۳ تا ۴ ماه، مو‌ی ابروها رشد خواهد کرد.

آیا می توان این پوسته ها را از روی صورت شُست؟

بله. پس از گذشت چند روز و با صلاحدید پزشک، می‌توانید با استفاده از شامپو و لوسیون‌های تجویزی پزشک، به آرامی و بدون تحریک پوست و چنگ و ناخن زدن، این پوسته‌ها را بشویید. اگر پزشک به شما شامپویی معرفی نکرده، می‌توانید از شامپوهای بسیار ملایمی مانند شامپو بچه استفاده کنید.

اقدامات اولیه و موثر بعد از مشاهده دلمه‌های پیوند ابرو

لازم است فرد مراجعه‌کننده پس از کاشت ابرو، توصیه‌هایی را رعایت نماید که یکی از این موارد مهم، مربوط به پوسته پوسته شدن ابروها است. چند نکته را به خاطر داشته باشید:

اقدامات اولیه پس از مشاهده پوسته شدن کاشت ابرو

 1. در حقیقت پس از مشاهده‌ این عارضه بر سطح ابرو‌های خود، باید تمامی این قسمت‌ها به طور کامل از سطح پوست پاک شوند. بدین منظور می‌توانید ناحیه‌ مورد نظر را شستشو دهید. شما می‌توانید از شامپو بچه یا از لوسیون‌هایی که پزشک تجویز می‌کند، برای شستشو استفاده کنید. هنگام شستشو دقت کنید فشار زیادی به ابرو وارد نشود زیرا این فشار باعث ریزش فولیکول‌های پیوندی خواهد شد. بهتر است که این مراقبت پس از عمل زیبایی پیوند ابرو چندین بار در هفته تکرار شود. همچنین شما می‌توانید پس از شُستشو با مشورت پزشک، از کرم‌هایی برای کاهش پوسته‌ها استفاده نمایید. در ضمن شما می‌توانید برای شُستشو از ژل‌های ضدعفونی‌کننده نیز استفاده نمایید.
 2. از دیگر توصیه‌هایی که لازم است به آن عمل کنید، دوری از نور مستقیم آفتاب است. بدین منظور می‌توانید از کلاه‌های لبه‌دار استفاده کنید که مانع تابش نور آفتاب بر ابرو‌ها می‌شود. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به صورت طولانی مدت سبب آسیب به پوست ابرو و در نتیجه خشکی و پوسته پوسته شدن آن می‌شود.
 3. همچنین بهتر است به مدت دو هفته شنا نکنید و از لوازم آرایشی در اطراف ابرو استفاده نکنید.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو

برای کنترل میزان پوسته ها و جلوگیری از بروز آن ها چه باید کرد؟

به طور قطع نمی‌توان از بروز کامل پوسته‌ها جلوگیری کرد. اما مواردی وجود دارند که با رعایت آن‌ها می‌توان از افزایش میزان پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو جلوگیری کرد. این موارد به شرح زیر هستند:

 1. استفاده از کرم‌های ملایم تجویز شده توسط پزشک.
 2. جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور آفتاب.
 3. در صورتی که مجبور به تردد در نور آفتاب هستید، از کلاه لبه‌دار استفاده کنید.
 4. تا ۳ ماه از رفتن به حمام آفتاب و یا سالن‌های سولاریوم جداٌ خودداری کنید.
 5. بدن خود را با خوردن آب کافی هیدراته نگه دارید تا پوست رطوبت کافی را داشته باشد.
 6. از صابون‌هایی که موجب خشکی پوست می‌شوند استفاده نکنید زیرا باعث بدتر شدن ناحیه کاشت می‌شوند.
 7. برای جلوگیری از افزایش پوسته پوسته شدن ابرو بعد از پیوند طبیعی ابرو تا ۲ هفته از لوازم آرایشی در ناحیه ابرو استفاده نکنید.
 8. سعی کنید فعالیت‌های ورزشی خود را به تعویق بیاندازید تا آب بدن حفظ شود. همچنین جریان خون در حالت عادی بماند زیرا افزایش جریان خون ممکن است باعث پس زده شدن پیوند شود.
 9. تا مدتی از الکل و نوشیدنی‌های الکلی استفاده نکنید.
 10. فراموش نکنید که استعمال دخانیات، علاوه بر از بین بردن فولیکول پیوندی، پوست را نیز بیشتر خشک کرده و پوسته پوسته شدن ابرو بعد از پیوند ابرو تشدید خواهد شد.

در پایان باید بگوییم که ایمپلنت ابرو اگر چه یک تکنیک جدید زیبایی است اما عوارضی را به دنبال دارد. این عوارض کاشت ابرو ممکن است تنها در هفته‌های اول بروز داده شوند و پس از آن از بین بروند. اما برخی از عوارض پیوند ابرو ماندگارتر هستند. برخی از روش‌های ایمپلنت ابرو، نسبت به سایر روش‌ها، عوارض کمتری دارند. شما می‌توانید به منظور دستیابی به نتیجه مورد نظر، قبل از تصمیم‌گیری نسبت به کاشت ابرو طبیعی، از این عوارض آگاهی داشته و پس از عمل پیوند ابرو مراقبت‌های لازم را انجام دهید. بهترین راه، جمع‌آوری اطلاعات در خصوص تمام مراقبت‌های پیش از عمل و پس از عمل است به طوری که بدانید در کدام لحظه، کدام کار را انجام بدهید.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو ارزان

در ضمن عمل زیبایی کاشت طبیعی ابرو در مدت کوتاهی انجام شده و وقت زیادی از فرد مراجعه‌کننده نمی‌گیرد. همچنین پیوند ابرو دوره نقاهت کوتاه مدتی دارد و فرد می‌تواند پس از گذشت دوره‌ای نسبتاٌ کوتاه مدت به زندگی روزانه و فعالیت‌های اجتماعی خود باز گردد. با توجه به مطالب ذکر شده، دیگر نباید نگران پوسته پوسته شدن ابرو بعد از کاشت ابرو باشید. این عارضه به‌زودی با رعایت نکاتی که ذکر شد از بین می‌رود. لازم به ذکر است که این پوسته پوسته‌ها هیچ اختلالی در روند بهبودی ابروها ایجاد نمی‌کنند و همچنین باعث تغییر نتیجه مورد نظر و دلخواه پس از پیوند ابرو نخواهند شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

 منبع:

healthline

hairdr.co.uk

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed