کاشت ابرو

ورم چشم بعد از کاشت ابرو – علت و نحوه درمان آن

1
(1)

تعریف واژه زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل مهم امروزه سلیقه زیبایی شناختی جامعه و عموم مردم است. امروزه افراد مشهور یکی از عوامل تعیین کننده چارچوبی برای زیبایی هستند؛ بنابراین، اکثر مردم سعی می‌کنند ظاهر خود را شبیه سوپراستارهای مورد علاقه خود کنند و کاشت ابرو یکی از مواردی است که افراد برای زیبای بیشتر انجام می‌دهند، لذا برخی درباره ورم چشم بعد از کاشت ابرونگرانی‌هایی دارند. در این مقاله توضیحاتی در زمینه ورم چشم بعد از کاشت ابرو و همچنین روش درمان آن بیان خواهد شد:

Eye swelling after eyebrow implantation

از طرف دیگر، جراحان پلاستیک بسته به هر قسمت از صورت به طور جداگانه و در رابطه با دیگر قسمت‌ها معنای دیگری برای زیبایی ارائه می‌دهند. در هر حال داشتن ابروهای پر و متقارن یکی از ویژگی‌هایی است که به زیبایی صورت و حالت چشم‌ها می‌افزاید و برای همین کاشت ابرو در چند ساله اخیر بسیار مورد توجه بوده است. این عمل زیبایی که به پیوند طبیعی ابرو نیز شهرت دارد در کلینیک هلیا انجام شده و علاوه بر مزایای فراوان، عوارضی نیز دارند که ورم چشم بعد از کاشت ابرو یکی از آنها است؛ اما خوشبختانه به دلیل روش مورد استفاده و ایمنی بالای کاشت ابرو این عارضه ورم چشم بعد ازپیوند ابرو موقت بوده و به راحتی قابل درمان است. در ادامه این مطلب به دلایل بروز این عارضه و راه‌های جلوگیری و درمان آن پرداخته شده است.

پیوند طبیعی ابرو چگونه است؟

یکی از راه‌هایی که منجر به کشیده‌تر شدن و ضخیم‌تر شدن ابروها می‌شود، پیوند ابرو است. مقررات و روش‌های کاشت ابرو مانند کاشت مو است، اما تفاوت در این است که پیوند ابرو کمی حساس‌تر است و نیاز به دقت و ظرافت خاص خود را دارد که منجر به ورم چشم بعد از کاشت ابرو نشود. پیوند ابرو را می‌توان فرآیندی نامید که در آن موهای نزدیک گوش (زیرا این ناحیه موهای نرم‌تری شبیه به ابروهای شما دارد) اهدا می‌شود و به ناحیه ابرو پیوند داده می‌شود. پیوند ابروی طبیعی بدون ورم چشم بعد از کاشت ابرو در کلینیک تخصصی هلیا انجام می‌شود.

What is a natural eyebrow transplant like?

همانطور که قبلاً گفتیم، کاشت ابرو همان کاشت مو است. به این معنی که بعد از چند روز موهای ابرو پیوند زده شده ریخته می‌شوند، بعداز سه ماه موهای جدید رشد می‌کنند و سرانجام بعد از 9 ماه شکل نهایی ابروها بدون ورم چشم بعد از پیوند ابرو ظاهر می شود. بیشترین تکنیک‌های مورد استفاده برای کاشت ابرو و کاشت موی طبیعی در ایران و جهان دو روش FUT و FUE است. اولین روش مورد استفاده برای پیوند ابرو در کلینیک هلیا ، FUT بود که در آن یک برش چهار اینچی از پوست سر را از پشت سر یا نزدیک گوش خود بیمار برداشته و سپس تمام موها را برای پیوند در ابروها جدا می‌کردند. این روش به دلیل جراحی، درد، خونریزی، بخیه و نیاز به چندین جلسه تکرار، بعد از مدتی کوتاه لغو شد و دیگر برای پیوند ابرو مورد استفاده قرار نگرفت.

امروزه پرکاربردترین روش در سراسر جهان FUE است. در این روش نیازی به تعداد زیادی جلسه، برش و بخیه وجود ندارد. با شناختن آناتومی ابروها، می‌توان شکل دلخواه را برای آن‌ها طراحی و اعمال کرد. يكي از اولويت‌هاي پيوند ابرو با روش FUE، در کلینیک تخصصی کاشت ابروهلیا عدم ورم چشم بعد از کاشت ابرو است كه منجر به عدم بهبودي سریع‌تر مي‌شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا پیوند ابرو ایمن است؟

همانطور که قبلاً ذکر شد، ابرو یکی از ویژگی‌های زیبایی در شخص است قبل از انجام هرگونه فعالیت روی ابرو، باید از طریق تحقیق این کار را انجام دهید. هنگام مراجعه به هر کلینیک، باید عکس‌های قبل و بعد از کاشت ابرو و  ورم چشم بعد از کاشت ابرو را درخواست کنید. علاوه بر این، شما باید تجربه و دانش متخصصان و جراحان آن‌ها را بخواهید. با انتخاب یک پزشک و کلینیک مناسب در ایران همچون کلینیک تخصصی کاشت ابرو هلیا و استفاده از دستورالعمل‌های دقیق پزشک، از زیبایی ابروهای جدید خود لذت ببرید و نگرانی از بابت ورم چشم بعد از کاشت ابرو نداشته باشید.

دلیل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

انجام پیوند ابرو اگر در یک کلینیک مورد اعتماد و توسط یک متخصص مجرب و باتجربه و یک تیم دلسوز همچون کلینیک تخصصی پوست وموهلیا انجام گردد، یک عمل جراحی ایمن است. با این حال، افراد در واکنش‌های جسمی به این عمل و توانایی‌های بدن برای بهبودی بسیار متفاوت هستند و نتایج و عوارضی مثل ورم چشم بعد از کاشت ابرو هرگز برای دو نفر یکسان نیست و حتی قابل پیش بینی نیست.

The reason for eye swelling after eyebrow implantation

از عوارضی که البته در روش FUE بسیار نادر است ورم چشم بعد از کاشت ابرو است که ممکن است در برخی بیماران رخ دهد و در برخی دیگر نه. به طور کلی دو دلیل عمده برای بروز ورم چشم بعد از کاشت ابرو وجود دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

  • روش جراحی و نزدیکی ابرو به چشم:

به دلیل ایجاد برش طبیعی است که التهاب، کبودی، قرمزی وورم چشم بعد از کاشت ابرو رخ دهد. از آنجایی هم که فاصله ابرو با چشم بسیار کم است ممکن ورم چشم بعد از کاشت ابرو علاوه بر ابروها در ناحیه چشم نیز مشاهده شود.

  • مراقبت نادرست بعد از عمل:

یکی دیگر از دلایل مهم بروز ورم چشم بعد از کاشت ابرو چشم می‌تواند شستشو دادن ابرو ها بعد از کاشت ابرو با آب گرم و به شکل مستقیم باشد.

راه های درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو

اگرچه ترمیم موهای ابرو امروزه با روش‌های حداقل تهاجمی انجام می‌شود، اما هنوز هم این روش‌ها یک عمل جراحی به شمار می‌روند و بعد از جراحی همیشه خطر ورم چشم بعد از کاشت ابرو وجود دارد. خبر خوب این است که فرد می‌توانید با رعایت چند نکته ساده  در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا از شدت ورم چشم بعد از کاشت ابرو کم کند  یا حتی به صورت کامل از بروز آن پیشگیری نماید. این نکات و موارد مراقبتی عبارتند از:

  • استفاده از داروهای تجویزی پزشک:

 جراحان در کلینیک تخصصی هلیا بعد از پیوند ابرو داروهای استروئیدی تجویز می‌کنند که مصرف آن‌ها تقریباً به مدت 5 روز و به صورت منظم می‌تواند از ورم چشم بعد از کاشت ابرو چشم جلوگیری نماید.

  • نوشیدن آب:

بله به همین سادگی و با آبرسانی به بدن می‌توان از شدت عوارض کاشت ابرو چون ورم چشم بعد از کاشت ابرو چشم کاست.

  • مصرف آناناس:

مصرف آناناس بعد از هر عمل جراحی به کاهش اثرات زخم و بهبود آن کمک می‌کند و همچنین دارای مقدار زیادی مواد مغذی و ویتامین‌ها است که از ورم چشم بعد از کاشت ابرو بعد از عمل نیز جلوگیری می‌کند. در واقع آناناس حاوی یک ضد التهاب عالی و طبیعی است که می‌تواند در جلوگیری از اینکه چشم‌ها ورم کنند، کمک نماید.

  • استفاده از کمپرس یخ:

همانطور که همه می‌دانند، یخ یک ماده ضد تورم بسیار قدرتمند است؛ اما باید در جایی که قرار دهید دقت کنید! استفاده از یک بسته یخ درست بالای ابروهای شما، اما نه در محل پیوند، می‌تواند یک اقدام پیشگیرانه برای ورم چشم بعد از کاشت ابرو  باشد.

  • محدود کردن مصرف دخانیات و الکل:

این دو ماده می‌توانند روند بهبودی را کندتر کرده و باعث شدت گرفتن عوارض ورم چشم بعد از کاشت ابرو شوند. به همین دلیل توصیه می‌شود که دو هفته بعد از پیوند ابروها استفاده از آن‌ها را محدود نمایید.

  • دقت در انتخاب پزشک:

همان‌گونه که در ابتدای بحث اشاره شد، این عمل زیبایی شبیه کاشت مو است با این تفاوت که ظریف‌تر است؛ بنابراین هر چه مهارت پزشک کاشت موی طبیعی بیشتر باشد و کاشت ابرو در نهایت دقت و ظرافت انجام شود، امکان بروز هرگونه عارضه کمتر خواهد شد.

کاهش عوارض التهابی کاشت ابرو

ابروهای شما یکی از مهمترین ویژگی‌های صورت شماست. آنها برای برقراری ارتباط و بیان حالات صورت و همچنین محافظت از چشم در برابر آلودگی‌ها و عرق کردن بسیار مهم هستند. اصلاح ظاهر ابرو برای دستیابی به شکل، طول یا چگالی دلخواه به کمک کاشت ابرو بسیار رایج است. خوشبختانه با توجه به پیشرفت‌هایی هم که در روش‌های جراحی به وجود آمده است به راحتی می‌توان عوارض این عمل زیبایی چون ورم چشم بعد از کاشت ابرو، التهاب، عفونت و مواردی از این دست را کاهش داد.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب از هزینه کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)