1. خانه
  2. پوست و مو
  3. کاشت ابرو
  4. دستورالعمل شست و شوی موی کاشته شده ابرو – چه زمانی می توانم بعد از کاشت ابرو دوش بگیرم؟

دستورالعمل شست و شوی موی کاشته شده ابرو – چه زمانی می توانم بعد از کاشت ابرو دوش بگیرم؟

شستشو و استحمام بعد از پیوند ابروی طبیعی

داشتن ابروهایی خوش‌فرم و متقارن، شرط اصلی و بسیار مهم برای داشتن چهره‌ای زیبا است. کاشت ابرو گزینه‌ای بسیار مناسب و موثر برای رسیدن به فرم دلخواه ابروها است. کسانی که به دلایل مختلفی زیبایی ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند به صورت کاملاٌ حرفه‌ای و کارآمد از این روش زیبایی بهره ببرند. البته کاشت ابرو نیاز به گذراندن دوره نقاهت و رعایت یک سری مراقبت‌ها دارد. از جمله مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از پیوند ابرو، روش شُستشوی ابرو بعد از کاشت است.

اینفو شستشو بعد از کاشت ابرو
اینفو شستشو بعد از کاشت ابرو

اگر شما نیز به فکر پیوند ابرو بوده و سوال‌هایی در مورد این عمل زیبایی دارید، بهتر است مقالات سایت کلینیک هلیا را با دقت مطالعه نمایید چون ما تقریباٌ تمام آنچه را که لازم است بدانید، در قالب مقالات متعدد توضیح داده‌ایم. برای مثال شاید این سوال برای ما پیش آمده باشد که  چند روز بعد از کاشت ابرو می توان دوش گرفت. پاسخ سوال خود را در این مقاله پیدا خواهید کرد. مشاوران زیبایی ما در کلینیک پوست و مو هلیا نیز به عنوان یکی از بهترین‌های ایران، شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد شُستشوی ابرو بعد از پیوند ابرو می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب بیشتر: نتایج نهایی و ماندگاری کاشت ابرو

شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی

گاهی افراد پس از پُشت سر گذاشتن یک عمل زیبایی، رفتاری وسواس‌گونه از خود بروز می‌دهند و در انجام مراقبت‌های لازم دچار اضطراب می‌شوند. گاهی نیز افراد به طور کامل به اصول مراقبتی بی‌توجهی می‌کنند و توصیه‌های پزشک را اصلاٌ جدی نمی‌گیرند. هر دو رفتار کاملاٌ اشتباه به نظر می‌رسد. پس از کاشت ابرو طبیعی، هیچ دلیلی برای اضطراب و نگرانی شما وجود ندارد اما در عین حال، شما باید به شکل جدی و اصولی، مراقبت‌های لازم را از فولیکول‌های کاشته شده در ابرو‌های خود به عمل بیاورید. تنها در این صورت است که نتایج نهایی این فعالیت برای شما رضایت‌بخش خواهد بود.

شستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی
شُستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی

برای شُستشو بعد از کاشت ابرو طبیعی، باید به چند مسئله ساده توجه کنید. اگر این مسائل را به دقت مد نظر قرار بدهید، از آسیب رسیدن به ابرو‌های خود جلوگیری کرده‌اید. از یاد نبرید که فولیکول‌ها بلافاصله پس از کاشت، در موقعیت بسیار حساسی قرار دارند و برای آن که هیچ صدمه‌ای نبینند، شما باید مراقبت‌های لازم را از آن‌ها به عمل بیاورید. شُستشوی درست با رعایت تمامی نکات ایمن، یکی از روش‌های رسیدن به موفقیت در کاشت طبیعی ابرو‌ها به شمار می‌رود.

اولین زمان شُستن ابروحداقل باید ۴۸ ساعت صبر کنید و سپس صورت را بشویید.
دمای مناسب آببه هیچ عنوان از آب خیلی گرم استفاده نکرده و فقط صورت را با آب ولرم بشویید.
اصول شُستن صورت
  1. فشار نیارودن به ابرو
  2. نکشیدن حوله به صورت
  3. استفاده از شوینده مناسب

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از کاشت ابرو

زمان مناسب شُستشو پس از کاشت ابرو طبیعی

افرادی که کاشت ابرو طبیعی را پشت سر می‌گذارند، توصیه می‌شود که برای مدت ۳ روز پس از انجام فعالیت، از شُستن ابرو‌های خود خودداری کنند. در این بازه زمانی، معمولاٌ ابرو‌های شما هیچ نیازی به شستشو ندارند و در صورت برخورد آب با فولیکول‌ها، ممکن است مشکلاتی برای شما به وجود بیاید. در نتیجه بهتر است که اولین شُستشو پس از پیوند ابرو، بعد از ۳ روز صورت بگیرد.

زمان شستشو پس از کاشت ابرو طبیعی

در این زمان شما باید این کار را به آرامی انجام بدهید و هیچ فشاری به ابرو‌های خود وارد نکنید چرا که گرافت‌ها هنوز به مرحله تثبیت کامل نرسیده و در شرایط حساسی به سر می‌برند. عموماٌ پس از ۸ روز، شرایط شُستشوی ابرو‌ها برای شما تقریباٌ عادی می‌شود و پس از سپری شدن دو هفته، می‌توانید ابرو‌های خود را درست مثل گذشته و بدون هیچ مشکلی شُستشو بدهید.

حرارت مناسب برای شست و شوی ابروها

برای خیلی از افراد این سوال به وجود می‌آید که پس از کاشت ابرو طبیعی، چه حرارتی از آب باید برای شُستن ابرو‌ها در نظر گرفته شود. حقیقت آن است که در پاسخ به این سوال، باید گفت اعتدال از همه چیز مهم‌تر خواهد بود. در واقع شما باید یک حرارت کاملاٌ متعادل از آب را برای شُستن ابرو‌ها پس از پیوند طبیعی ابرو در نظر بگیرید. هرگز نباید برای شُستن ابرو‌ها پس از کاشت، از آب خیلی داغ یا خیلی سرد استفاده کنید. این کار می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به گرافت‌های کاشته شده در ابرو‌های شما وارد نماید. در نتیجه توصیه می‌شود که این شستشو را با آب ولرم انجام بدهید. این ‌ایده‌آل‌ترین وضعیت برای شُستشو پس از کاشت ابرو طبیعی خواهد بود. قبل از شُستن ابرو‌ها، مطمئن شوید که آب درجه حرارت ملایمی دارد. علاوه بر این بهتر است شما برای یک تا دو هفته، از رفتن به سونا، استخر و جکوزی نیز خودداری نمایید. برخورد مستقیم آب با ابرو‌های شما در این دوره زمانی و همچنین قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد، سلامتی گرافت‌های کاشته شده در ابرو‌ها را تهدید خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابروخود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پس از کاشت ابرو طبیعی، از چه شامپویی برای شُستشو استفاده کنیم؟

یکی از مسائل مهم در زمینه شُستشو پس از کاشت طبیعی ابرو‌ها، به انتخاب شامپو مربوط می‌شود. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند برای شُستشوی ابرو‌ها در این دوره زمانی از شامپو بچه استفاده کنند اما به طور کلی شما باید شامپویی که متخصص تجویز می‌کند را تهیه نمایید. پزشک متخصص بهتر از هر فرد دیگری از شرایط ابرو‌های شما اطلاع دارد و به خوبی می‌داند که چه شامپویی برای شما مناسب خواهد بود. پزشک همچنین ممکن است فهرستی از شامپو‌های مناسب را برای شُستشو در اختیار شما قرار بدهد و حق انتخاب را در این مورد به خود شما بسپارد. پس از کاشت ابرو طبیعی، شما باید به زیبایی ابرو‌های خود اهمیت زیادی بدهید. همچنین سلامت ابرو‌ها نیز باید از اهمیت فوق‌العاده‌ای برای شما برخوردار باشد. برای حفظ این سلامت، استفاده از شامپو‌های مناسب و استاندارد، کمک‌کننده خواهند بود. هر چند که شما نباید در اولین هفته پس از پیوند ابرو، به سراغ استفاده از شامپو بروید.

مطالب بیشتر: ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

شامپو بعد از پیوند ابرو

اسپری بعد از کاشت ابرو

به طور کلی از زمانی که کاشت ابرو را انجام می‌دهید، به مدت دو روز نباید آب به صورت شما برسد چون هم احتمال عفونت زخم‌های ریز در صورت وجود دارد و هم ممکن است فشار آب باعث جابجایی فولیکول‌ها شود. پس از این دو روز نیز باید اصول شستن صورت بعد از کاشت ابرو را رعایت کنید تا به صورت ناخواسته باعث آسیب به نتیجه پیوند ابرو نشوید. برای مثال حتماً باید از آب ولرم استفاده کنید؛ به سراغ شوینده‌هایی بروید که متخصص برای شما تجویز کرده و به هیچ عنوان دست خود را به ابرو نکشید. بنابراین اسپری بعد از کاشت ابرو یک راهکار بسیار عالی است که به شستن مناسب ابرو‌های شما کمک می‌کند. همزمان با پیوند ابرو، دستکاری شدن بافت صورت و زخم شدن ابرو، پوست ابرو مستعد خشکی است و شما شاهد پوسته پوسته شدن ابرو و نواحی اطراف آن خواهید بود. بنابراین باید آب به این قسمت‌ها برسد تا زخم‌ها زودتر التیام پیدا کرده و آسیبی به فولیکول‌ها وارد نشود. به همین دلیل است که ما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از اسپری پس از پیوند ابرو استفاده کنید. این اسپری باید حاوی آب ولرم باشد و آن را با فاصله ۳۰ سانتی‌متری از ابرو‌ها نگه دارید و آب را به صورت خود بپاشید. با این کار بدون اینکه فشاری به فولیکول‌ها وارد شود، توانسته‌اید ابرو‌های خود را مرطوب نگه دارید. در نتیجه هم پوست از خشکی خارج شده و هم رطوبت مستقیماً در تماس با فولیکول‌ها قرار می‌گیرد و از خشک شدن فولیکول‌ها جلوگیری خواهد شد.

چگونگی شستشوی ابرو ها پس از کاشت ابرو طبیعی

چگونگی شُستشوی ابرو ها پس از کاشت ابرو طبیعی

اکنون به سراغ یک موضوع مهم دیگری می‌رویم که مربوط به نحوه شُستن ابروها پس از کاشت طبیعی ابرو است. چند نکته را به شما متذکر می‌شویم:

  1. اولین مسئله‌ای که در مورد چگونگی شُستشوی ابرو‌ها پس از پیوند ابرو باید به آن توجه کنید، پرهیز از وارد کردن فشار زیاد به ابرو‌ها است. شما چه در زمان شُستن ابرو‌ها و چه در زمان خشک کردن آن‌ها، به هیچ‌وجه نباید به گرافت‌ها فشار زیادی وارد کنید. فولیکول‌های پیوندی، بسیار حساس هستند و یک فشار بسیار کم می‌تواند منجر به تخریب و از دست رفتن آن‌ها گردد. به همین دلیل است که متخصص اکیداٌ توصیه می‌کند حتی به آرامی نیز ابروها را نخارانید.
  2. همچنین توصیه می‌شود که برای پرهیز از وارد کردن فشار به ابرو‌ها، این شُستشو را با فشار مستقیم آب انجام ندهید. اگر مستقیماٌ زیر دوش بروید و یا در معرض فشار زیاد آب قرار بگیرید، باز هم احتمال صدمه دیدن گرافت‌ها وجود خواهد داشت. بهترین کار این است که از یک لیوان آب برای انجام این شُستشو استفاده کنید. همچنین گاهی نیز افراد ترجیح می‌دهند تا با استفاده از آب، اسفنج و صابون، این شُستشو را به شکل مطلوب و بسیار آرام انجام بدهند. فراموش نکنید که این وضعیت نهایتاٌ تا دو هفته ماندگار خواهد بود و پس از آن شما می‌توانید ابرو‌های خود را به شکل کاملاٌ عادی و درست مثل گذشته، شُستشو بدهید.

مطالب بیشتر: تقویت ابرو بعد از کاشت ابرو

رسیدگی به ابرو های خود را فراموش نکنید

زمانی که کاشت ابرو طبیعی انجام می‌دهید، دوباره صاحب ابرو‌هایی زیبا و طبیعی خواهید شد. در این مرحله، شما باید به ابرو‌های خود برسید و این بار از آسیب دیدن و ریزش آن‌ها جلوگیری کنید. نحوه شُستن ابروها بعد از پیوند طبیعی ابرو، اصلاح ابرو‌ها بدون استفاده دائمی از موچین، استفاده از روغن‌های طبیعی و گیاهی مثل روغن نارگیل یا روغن چای، پرهیز از استفاده همیشگی از سشوار برای خشک کردن ابرو‌ها، پرهیز از استفاده مدام از رنگ‌ها و محصولات آرایشی، تغذیه مناسب، انتخاب یک سبک زندگی سالم، ورزش کافی و پایین آوردن سطح استرس، عواملی هستند که در کنار هم به شما کمک خواهند کرد تا برای همیشه از داشتن ابروهای زیبا لذت برده و دیگر نگران ریزش آن‌ها نباشید.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed