درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

خارش بعد از کاشت ابروی طبیعی

خارش بعد از کاشت ابروی طبیعی

خارش پس از ” کاشت ابرو ” طبیعی یکی از شایع ترین عوارض عمل زیبایی پیوند ابرو محسوب می شود. کاشت ابرو روشی جدید برای داشتن ابروهایی طبیعی و منحصر به فرد می باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

خارش بعد از کاشت ابروی طبیعی

 

در حقیقت افراد ممکن است که به دلایلی دچار ریزش ابرو شوند اما خوشبختانه با گسترش تکنولوژی امکان این امر فراهم شده تا دیگر فردی از داشتن ابروهای طبیعی محروم نباشد و به واسطه پیوند ابرو، بتواند ابروی دلخواه خود را داشته باشد.

پس از عمل زیبایی eyebrow transplant ممکن است که فرد مراجعه کننده با عوارض متعددی مواجه شود که برخی از آنها پوسته پوسته شدن، قرمزی و کبودی خفیف در ناحیه ی eyebrow transplant خواهند بود، البته دقت داشته باشید که جای هیچ نگرانی در مورد آنها وجود ندارد چرا که همه ی عوارض ذکر شده در پیوند ابرو کوتاه مدت هستند و پس از گذشت دوره ای به طور کامل رفع خواهند شد.

خارش ابرو نیز یکی از عوارض عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی است که اکثر افراد در مورد آن نگرانی های زیادی دارند، در واقع با انجام کارهای ساده ای می توانید این مشکل را پس از پیوند ابرو برطرف نموده و عوارض آن را به حداقل برسانید.

در حقیقت برای این عارضه مراقبت ها و ” توصیه های بعد از کاشت ابرو ” وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا این موارد را بیان کرده و نحوه ی مواجهه با آن را شرح دهیم.

 

آمادگی های لازم پس از کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی از حساس ترین عمل های زیبایی است که نیازمند رعایت نکات خاصی می باشد. انجام کاشت ابرو طبیعی مدت زمان زیادی طول نمی کشد و پس از گذشت 1 الی 2 ساعت فرد می تواند به خانه بازگردد.

مشاهده مطلب
آیا کاشت ابرو ضرر دارد ؟

در حین eyebrow transplant فولیکول های مو از قسمتی از بدن فرد مراجعه کننده مانند پشت گوش جدا شده و به ناحیه ی ابرو انتقال داده می شوند. از عوارض خفیف پس از کاشت ابرو این است که احتمال دارد در ناحیه ی ابرو و اطراف آن کبودی و یا خون مردگی مشاهده شو در نتیجه شما برای چنین شرایطی کاملا آماده باشید.

 

آمادگی های لازم پس از کاشت ابرو

 

فرد مراجعه کننده می تواند به منظور کاهش عوارض eyebrow transplant از داروهای مسکن و یا لوسیون های مختلف استفاده نماید؛ اما باید توجه داشت که پیش از مصرف این موارد پس از eyebrow transplant با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید. در ضمن فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب برای زمان طولانی پس از پیوند ابرو پرهیز نماید.

پس از گذشت دو الی سه ماه از کاشت ابرو ممکن است که موهای کاشته شده شروع به ریزش کنند که در چنین شرایطی لازم است فرد برای مقابله با این موضوع آماده باشد.

این امر یعنی ریزش تار های موی کاشته شده پس از پیوند ابرو امری طبیعی بوده و فولیکول های مو روند رشد طبیعی خود را طی می کنند. پس از این دوره موهای ابرو مجددا شروع به رشد کرده و بلند می شوند.

 

 آیا احساس خارش پس از کاشت ابرو خطرناک می باشد

یکی از رایج ترین سوالات افرادی که عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام می دهند این است که خارش پس از کاشت ابرو ها می تواند خطرناک باشد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که خارش ابرو پس از eyebrow transplant از عوارض این تکنیک زیبایی بوده و امری کاملا طبیعی است.

در بسیاری از افراد به دلیل ترشح ماده ی حساسیت زای هیستامین خارش ابرو به وجود می آید پس جای نگرانی در مورد آن وجود نخواهد داشت.

 

آیا احساس خارش پس از کاشت ابرو خطرناک می باشد

 

خارش ناشی از کاشت ابرو طبیعی ممکن است که تنها یک هفته به طول بیانجامد و در موارد نادری نیز گزارش شده که خارش کاشت ابرو طبیعی تا یک ماه نیز طول کشیده است. خارش در این ناحیه ممکن است که در 4 تا 5 روز اول از شدت بیشتری نیز برخوردار باشد.

مشاهده مطلب
دلمه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

خارش ابرو پس از eyebrow transplant در شب بیشتر آزار دهنده خواهد بود و لازم است که فرد مراقب باشد تا به این ناحیه آسیبی وارد نکند؛ بنابراین باید گفت که خارش ابرو پس از کاشت ابرو طبیعی خطرناک نبوده و چنانچه توصیه های لازم عملی شوند مشکلی برای فرد مراجعه کننده به دنبال نخواهد داشت.

 

در صورت خارش پس از کاشت ابرو برای بهبود چه کارهایی را باید انجام داد؟

خارش ابرو پس از عمل زیبایی کاشت ابرو ممکن است که برای فرد مراجعه کننده بسیار آزار دهنده باشد اما راهکارهایی وجود دارد که به کمک آنها می توان خارش ناشی از کاشت ابرو را تسکین داد.

در صورتی که فرد مراجعه کننده پس از eyebrow transplant نکات لازم را رعایت نکرده و محل کاشت را بخاراند، ممکن است که به فولیکول های مو که تازه در محل جدید کاشته شده اند، آسیب جدی وارد کند.

 

در صورت خارش پس از کاشت ابرو برای بهبود چه کارهایی را باید انجام داد

 

برای کاهش میزان خارش ابرو پس از کاشت ابرو بهتر است که ابتدا عامل به وجود آمدن این نوع خارش را بررسی کنید. خارش ابرو به این دلیل ایجاد می شود که هنگامی که پزشک معالج شما سوراخ هایی بر سطح پوست ابرو به منظور قرار دادن فولیکول های مو ایجاد می کند، سلول های پوستی موجود در این ناحیه دچار آسیب شده و از بین می روند.

در پی این امر جریان خون به محل آسیب دیده زیاد تر شده و در اثر افزایش جریان خون به این ناحیه گلبول های سفید خون و دیگر سلول های محافظ بدن شروع به ترشح ماده ای به نام هیستامین یا ماده ی حساسیت زا می کنند که این ماده سبب ایجاد خارش پس از eyebrow transplant می شود.

به منظور مراقبت از این ناحیه پس از پیوند ابرو لازم است که هرگز به محل خارش دست نزده و زخم های ایجاد شده در اثر کاشت ابرو را جدا نکنید. برای کاهش میزان خارش می توانید با مشورت پزشک معالج خود، از اسپری آب نمک در این محل پس از پیوند ابرو استفاده نمایید.

مشاهده مطلب
کاشت ابرو به روش FIT

همچنین به منظور کاهش خارش در ناحیه ی ابرو می توانید از داروهای ضد هیستامین نیز استفاده نمایید. استفاده از شامپوهایی که سبب کاهش خارش می شوند نیز می تواند مفید واقع شود.

در ضمن چنانچه پزشک متخصص اجاره بدهد می توانید از محلول های پوست استروئیدی نیز برای کاهش خارش، استفاده نمایید.

 

آسیب های دستکاری کردن ناحیه دچار خارش پس از کاشت ابرو

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم لازم است که فرد مراجعه کننده از دستکاری ابروهای کاشته شده پس از پیوند ابرو پرهیز کند. حال اگر که این نکته رعایت نشود ممکن است که به فولیکول های مو که تازه کاشته شده اند، آسیب وارد گردد.

این امر می تواند سبب تغییر در زاویه ی قرار گیری فولیکول ها و در نتیجه رشد مو در جهت نامناسب شود؛ بنابراین ابروی فرد ممکن است که با گذشت زمان و رشد موها به صورت نامنظم به نظر برسد.

 

آسیب های دستکاری کردن ناحیه دچار خارش پس از کاشت ابرو

 

در ضمن ضربه به فولیکول ها سبب تضعیف آنها شده و امکان این امر را فراهم می کند که فولیکول های مو توانایی رشد و تقسیم سلولی خود را از دست بدهند.

در پایان باید گفت که عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی در کنار مزایای فراوان، معایبی نیز دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت؛ اما در صورتی که فرد تمامی نکاتی را که پزشک متخصص به او در رابطه با پیوند ابرو گوش زد می کند را رعایت نماید، با مشکلی مواجه نشده و می تواند از داشتن ابروهای طبیعی بهره مند شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)

کاشت ابرو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان ( کلیک کنید )