جراحی بینی

آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی چیست؟

آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی چیست؟

آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی

برای انجام عمل بینی لازم است آزمایش هایی جهت مشخص شدن برخی فاکتور های مهم انجام شود. این فاکتور ها معمولا برای مشخص نمودن وضعیت روحی و جسمانی مانند بارداری و دیگر موارد انجام می شود و پزشک بدون اطلاع از این موارد نمی تواند عمل بینی را انجام دهد.

روند کلی عمل بینی به گونه ای انجام می شود که سبب تغییرات کلی در ظاهر و چهره فرد خواهد شد و نمی توان این تغییرات را ساده خواند، به واسطه ایجاد این تغییرات کلی در صورت شخص، قطعا فرد در طی انجام عمل بینی بیهوش خواهد بود.

 

آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی

 

در صورتی که فرد دچار مشکلات زمینه ای و یا حساسیت به بیهوشی باشد اینکار می تواند برای وی خطر ساز بوده و مشکلاتی را به وجود آورد در نتیجه حتما پیشنهاد می شود تا تمامی آزمایشاتی که پزشک متخصص قبل از جراحی بینی در نظر خواهد گرفت را به درستی انجام دهید.

این کار به شما کمک می کند تا بتوانید عمل بینی بدون خطری را سپری کنید. طبیعی بودن نتایج آزمایشات ثابت می کند که شما هیچ گونه مشکلی ندارید و کاندید مناسبی برای جراحی بینی محسوب خواهید شد.

برای مثال در برخی موارد مراجعه کننده ممکن است ادعا داشته باشد که سلامتی کامل دارد و می تواند جراحی بینی را به بدون هیچ مشکلی انجام دهد اما پس از انجام آزمایش های لازم مشخص می شود که فرد به دلیل مشکل موجهی که حتی خودش نیز خبری از آن نداشته است از انجام عمل زیبایی بینی منع شود و یا باید انجام آن را به تعویق بیاندازند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

فارغ از هر نوع موضوعی باید بگوییم که متقاضیان به هیچ عنوان نباید برای انجام آزمایش هایی که پزشک متخصص از آن ها می خواهد کوتاهی به عمل بیاورند و برای انجام آن ها سهل انگاری کنند. در صورتی که افراد در ارائه آزمایش های مورد نیاز کوتاهی کنند و در حین انجام عمل و یا پس از انجام جراحی بینی مشکلی برای آن ها به وجود بیاید همه ی مسئولیت های آن بر عهده ی خوده فرد خواهد بود.

انجام آزمایش ها مشخص می کند که آیا سلامتی فرد برای انجام عمل کافی است یا خیر؟ همچنین مشخص می کند که آیا فرد مراجعه کننده می تواند مورد بی هوشی قرار بگیرد و یا خیر. دو مورد ذکر شده تنها بخشی از موارد مهم برای انجام عمل بینی می باشد و نباید برای آگاهی از آن ها کوتاهی کنید.

 

آزمایش خون و همچنین آزمایش بارداری (برای زنان) قبل از جراحی بینی

از جمله آزمایشات مهمی که افراد باید نسبت به انجام آن اقدام کنند آزمایش خون می باشد. قبل از جراحی بینی معمولا پزشک متخصص در زمینه ی جراحی زیبایی بینی این آزمایش را از فرد می خواهد.

علت انجام آزمایش خون به دلیل این است که پزشک متخصص خواهان بررسی هموگلوبین فرد می باشد و باید اطلاعات مورد نیاز را در این باره به دست آورد تا بتواند تصمیم به انجام جراحی بینی بگیرد.

 

آزمایش خون و همچنین آزمایش بارداری (برای زنان) قبل از جراحی بینی

 

هموگلوبین ماده پروتئینی است که در بدن همه ی انسان ها وجود دارد. وظیفه ی اصلی این پروتئین مهم در بدن این است که از شش ها اکسیژن مورد نیاز بدن را دریافت کرده و به اندام ها می رساند و در نتیجه از اندام ها دی اکسید کربن را می گیرد و به شش ها تحویل می دهد.

افرادی که کم خونی دارند معمولا تعداد هموگلوبین های خون آن ها کم بوده و همین موضوع باعث ایجاد مشکلاتی در عمل جراحی بینی خواهد شد.

و اما برای زنان آزمایش دیگری به نام تست بارداری نیز وجود خواهد داشت. زنانی که باردار هستند نباید جراحی بینی را انجام دهند زیرا ممکن است به جنین آنها آسیب های ریز و درشتی وارد شود.

پزشکان در این حالت انجام جراحی زیبایی بینی را برای زنان باردار، پس از اتمام این دوره از زندگیشان توصیه می کنند تا علاوه بر این که عمل موفقیت آمیزی را انجام دهند، استرس و ترس خاصی را هم تجربه نمی کنند.

زمانی که افراد باردار هستند فقط در برخی موارد بسیار حیاتی و همچنین ضروری عمل زیبایی بینی را برای وی انجام می دهند که دلیل آن می تواند حفظ جان فرد باشد در غیر این صورت بهتر است افراد از انجام عمل بینی در این زمان که باید بیش از هر زمان دیگری به فکر مراقبت از جنین و همچنین خودشان باشد خودداری کنند.

 

انجام الکتروکاردیوگرافی و همچنین عکسبرداری از قفسه سینه قبل از جراحی بینی

از جمله آزمایش هایی که باید قبل از انجام جراحی بینی انجام شود، الکتروکاردیوگرافی که به نوار قلب مشهور است نام دارد. میزان سلامت قلب افراد برای انجام عمل بینی بسیار مهم می باشد و افراد باید با در نظر گرفتن این موضوع نسبت به انجام عمل زیبایی بینی اقدام کنند و از مزیت های عمل فوق بهره مند گردند.

افرادی که قصد دارند عمل بینی را انجام دهند به دلیل های مختلف ممکن است استرس و همچنین هیجان زیادی را تجربه کنند و افرادی که هر نوع مشکل قلبی داشته باشند نباید استرس و همچنین هیجان را به خود راه دهند. دکتر جراحی بینی برای تعیین کردن میزان قدرت قلب افراد از این آزمایش کمک می گیرد و طبق آن اجازه ی جراحی بینی را صادر می کند.

میزان دیابت و فشار خون و همچنین سیگاری بودن افراد با استفاده از آزمایش فوق قابل اثبات می باشد و پزشک متخصص می تواند با توجه به نوع بیماری فرد تصمیم درست را بگیرد، آیا می تواند جراحی بینی را بدون مشکل انجام دهد و یا در صورت انجام آن دچار دردسر نخواهد شد.

و اما آزمایشی که مربوط به بی هوشی و همچنین میزان آمادگی فرد برای مواجهه با بی هوشی را مشخص می کند، عکس برداری از قفسه سینه ی افراد می باشد. تست فوق برای پزشک متخصص در زمینه ی عمل زیبایی بینی باید ارائه گردد زیرا در صورتی که پزشک اطلاعی از این وضعیت نداشته باشد نمی توان فرد مورد نظر را بیهوش کند.

بیماری هایی مانند ذات الریه و همچنین مشکلات تنفسی در عکس برداری از قفسه ی سینه قبل از جراحی بینی مشخص می شود و افراد در صورتی که حتی سابقه ی این بیماری های ذکر شده را داشته باشند ممکن است به دلیل های مراقبتی انجام جراحی بینی آن ها به زمان های دیگری بماند. نکته ای که باید ذکر کنیم این است که افراد نباید با این تعویق زمانی دچار مشکل شوند.

و در آخر آزمایشی که باید از افراد گرفته شود آزمایش های روحی روانی می باشد. افراد به هیچ عنوان نباید در صورت داشتن مشکلات روحی برای انجام nose job اقدام کنند و می توانند عمل زیبایی بینی را در زمان های دیگری انجام دهند و از مزیت های آن برخوردار شوند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *