جراحی بینی استخوانی

آگاهی یافتن از نحوه و مراحل انجام عمل‌های زیبایی برای اغلب متقاضیان آن دارای اهمیت‌های بسیار زیادی می‌باشد و قطعاً اطلاع داشتن از نحوه انجام آن می‌تواند تأثیرات بسیار مؤثر و مهمی در تصمیم‌گیری و انتخاب آن عمل زیبایی برای شخص داشته باشد. جراحی بینی نیز از مهم‌ترین و پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی دنیا به شمار می‌رود که به دلیل اهمیت بسیار آن در دستگاه تنفسی و همچنین نقش مؤثر آن در زیبایی صورت، دارای حساسیت‌های بسیار بالایی در نحوه انجام و همچنین مراقبت‌ های پس از عمل بینی است. نوع روش انتخابی برای جراحی، براساس تیپ بینی مشخص خواهد شد. برای مثال جراحی بینی استخوانی برای افرادی انجام می‌شود که بینی استخوانی و کشیده دارند.

جراحی بینی استخوانی و مراقبت های بعد از آن

مراحل انجام جراحی بینی استخوانی

نحوه و متد انجام رینوپلاستی به عوامل و معیار‌های بسیار متعددی بستگی دارد که از جمله مهمترین عوامل مؤثر در شیوه انجام جراحی، نوع و تیپ بینی شخص متقاضی است. به همین علت متد‌های مختلفی برای انجام جراحی بینی برای افراد دارای بینی‌های استخوانی و گوشتی ( عمل بینی گوشتی و استخوانی ) وجود دارد. قبل از انجام جراحی بینی معمولاً افراد در یک جلسه مشاوره‌ای توسط پزشک متخصص راهنمایی شده و تمامی جوانب انجام رینوپلاستی به شخص گوشزد می‌شود. سپس پزشک به بررسی و معاینه بینی شخص متقاضی می‌پردازد و با در نظر گرفتن انتظارات و اهداف شخص و همچنین نوع بینی و ایرادات آن، نحوه انجام عمل را تعیین می‌کند. معمولاً در این جلسه نکات و مواردی ذکر می‌شود که شخص متقاضی باید آن‌ها را قبل از عمل انجام دهد تا برای جراحی بینی آماده باشد.

برای انجام جراحی بینی باید به شخص داروی بیهوشی تزریق شود تا در حین انجام عمل دچار احساس ناراحتی و درد نشود و روند انجام آن با آرامش سپری گردد. البته لازم به ذکر است که بیهوشی دارای انواع مختلفی است و جراح بینی با توجه به متد انتخابی، از بیهوشی مناسب استفاده می‌کند. اما معمولاً برای اغلب افراد از بیهوشی عمومی استفاده شده و شخص هوشیاری خود را از دست می‌دهد.

لازم به ذکر است که انجام عمل بینی دارای دو نوع متد مختلف است که جراحی بینی بسته و باز نام دارد. معمولاً جراحی بینی بسته برای اهداف کوچک و تغییرات جزئی استفاده می‌شود و در حالت کلی عملی سرپایی محسوب می‌شود. همچنین در رینوپلاستی بسته هیچگونه برشی در خارج بینی ‌زده نمی‌شود و تمامی اقدامات و برش‌های لازم در داخل بینی انجام خواهد شد. اما در نوع دیگر جراحی بینی که عمدتاً از این نوع جراحی برای ایجاد تغییرات بزرگ و رفع نواقص استفاده می‌شود، دکتر جراحی بینی برشی در ناحیه بین دو سوراخ بینی و همچنین زیر بینی ایجاد می‌کند تا پوست به راحتی از روی غضروف‌ها و استخوان بینی جدا شده و پزشک بتواند اصلاحات لازم را در فرم و شکل بینی شخص ایجاد نماید و فرمی ‌ایده‌آل و دلخواه به آن دهد.

به این جراحی، عمل باز گفته می‌شود. پس از ایجاد فرم و شکل مناسب در بینی شخص، پزشک متخصص پوست و پوشش روی غضروف‌ها و استخوان‌بندی بینی را دوباره برمی‌گرداند و با توجه به نوع برش ایجاد شده، به خوبی بخیه می‌زند. به این ترتیب مراحل انجام عمل زیبایی بینی به طور کامل به اتمام می‌رسد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت های پس از انجام عمل بینی استخوانی

به طور کلی تقریباً تمامی جراحی‌هایی که در جهت درمان و همچنین زیبایی انجام می‌گیرند، نیاز به رعایت و انجام برخی نکات و مراقبت‌های بعد از جراحی نیاز دارند. جراحی بینی نیز از جمله عمل‌هایی است که دارای نکته‌های متعددی برای پس از عمل می‌باشد. مهمترین نکات مراقبتی بعد از عمل بینی استخوانی عبارتند از:

مراقبت های پس از انجام جراحی بینی استخوانی

  • استراحت کافی

یکی از مهم‌ترین مراقبت‌هایی که فرد باید اهمیت زیادی برای آن قائل باشد، استراحت‌های پس از انجام عمل بینی است. توصیه می‌شود که در روز اول پس از جراحی بینی تنها به استراحت بر روی تخت پرداخته شود و پس از آن نیز به مدت یک هفته از انجام کار‌های روزمره و معمول خودداری گردد.

  • تغذیه

تغذیه از جمله مواردی است که توجه به آن می‌تواند روند بهبودی و ترمیم بعد از جراحی بینی را تا حد قابل توجهی بهبود و تسریع بخشد. لذا توصیه می‌شود از غذا‌ها و خوراکی‌های مقوی و دارای ویتامین‌های متنوع استفاده نمایید. همچنین به افراد توصیه می‌شود که حتماً تا چند ساعت پس از انجام عمل هیچ چیزی مصرف نکنید و پس از تایید کردن پزشک معالج می‌توانید از آب و یا آبمیوه استفاده نمایید. پس از گذشت روز اول تا یک هفته افراد می‌توانند تنها از غذا‌های مایع مانند سوپ استفاده کنند و به هیچ‌وجه نباید از خوراکی‌ها یا مواد غذایی جویدنی استفاده کنند زیرا این مواد غذایی می‌توانند سبب شل شدن بخیه و زخم‌ها شون.

  • تمیز کردن بینی

اگر در روز‌های ابتدایی پس از انجام جراحی بینی نیاز به پاک کردن روی بینی بود می‌توان از پنبه و الکل و یا آب اکسیژنه استفاده کرد. البته پس از برداشتن پانسمان روی بینی، پاک کردن روی آن با موارد ذکر شده، در تسریع روند بهبودی و همچنین رفع ورم بینی، بسیار مؤثر خواهد بود و توصیه می‌شود که در صورت وجود چربی در روی بینی حتماً آن را پاک کنید.

  • کمپرس سرد

پس از جراحی بینی، عوارض‌ جانبی متعددی ظاهر می‌شود که از جمله مهم‌ترین و شایع‌ترین آن‌ها، تورم و کبودی می‌باشد و تا چندین روز نیز باقی خواهند ماند. لذا یکی از بهترین راهکار‌ها و روش‌های کمک به افزایش روند بهبودی و رفع این عوارض، استفاده از کمپرس سرد است. البته این روش باید پس از گذشت دو روز از انجام عمل استفاده شود.

  • چسب زدن بینی

قطعاً یکی از مهم‌ترین مراقبت‌های پس از رینوپلاستی، چسب زدن روی آن می‌باشد که اهمیت زیادی در بهبودی و ترمیم بینی دارد. لذا پس از باز کردن پانسمان اولیه آن، شخص باید نحوه چسب زدن صحیح و اصولی را یاد بگیرد و حداقل تا ۴۰ روز پس از عمل به طور مداوم از آن استفاده کند.

  • حرف زدن و خندیدن زیاد

توصیه می‌شود که در دوران نقاهت پس از جراحی بینی از خندیدن زیاد و همچنین حرف زدن بیش از حد خودداری کنید زیرا می‌تواند تأثیرات منفی در بهبودی داشته باشد.

  • استحمام، استخر و سونا

افراد نباید در هفته‌های ابتدایی بعد از جراحی بینی، دوش آب گرم بگیرند و نباید آب با فشار به بینی آن‌ها برخورد کند. همچنین تا قبل از اتمام دوران نقاهت نباید در استخر و سونا و همچنین محیط‌های گرم حضور یابند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش جراحی بینی در ایران

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed