عمل بینی درسن 40 سالگی

این روزها جراحی بینی در هر سنی انجام می‌شود و از نوجوان تا بزرگسال، شاهد افرادی هستیم که برای بهبود وضعیت سلامتی خود و زیبایی بیشتر، به دنبال انجام رینوپلاستی هستند. در این بین به دلیل طیف گسترده مشتاقان برای انجام این جراحی زیبایی، یک سؤال همیشه مطرح است. سن مناسب برای جراحی بینی چند سالگی است و آیا در ۴۰ سالگی و بعد از آن می‌توان برای عمل بینی اقدام کرد؟ در ادامه مقاله به بررسی نتیجه جراحی بینی در ۴۰ سالگی و بهترین سن برای عمل بینی پرداخته شده است تا اطلاعات کامل را در این زمینه به دست بیاورید.

جراحی بینی در 40 سالگی

محدودیت سنی برای عمل بینی

محدودیت خاصی برای جراحی بینی وجود ندارد و بسیاری از ما در اطرافیان خود شاهد افراد کم سن و سال یا حتی مسن هستیم که برای این کار اقدام کرده و نتیجه خوبی هم گرفته‌اند. نکته مهم این است که نباید قبل از بلوغ کامل برای جراحی بینی اقدام کرد. بینی مانند سایر اعضای بدن و صورت، در حال رشد است و اگر قبل از بلوغ اقدام به عمل بینی کنید ممکن است نتایج آن تغییر کند و این موضوع اصلا خوشایند نخواهد بود. در سنین بالا هم برخی بیماری‌ها و شرایط جسمی و کاری وجود دارد که ممکن است بر روی روند بهبودی عمل بینی تاثیر بگذارد و نتایج بدان صورت که فرد انتظار دارد، نباشد. بنابراین باید کلیه جوانب سنجیده شود و از مشورت یک جراح متخصص در این زمینه نیز کمک بگیرید تا بتوانید برای عملی موفق اقدام نمایید.

سن مناسب برای جراحی بینی

بیشتر دختران ۱۳ ساله و پسران ۱۵ ساله به اندازه کافی از نظر جسمی بلوغ یافته و رشد کرده‌اند و در نتیجه می‌توانند عمل بینی را انجام دهند اما با این حال، بلوغ عاطفی یک فرد نیز در تعیین زمان جراحی زیبایی بینی نقش دارد. نوجوانان و بزرگسالان جوان باید از لحاظ روانی نیز آمادگی لازم را برای جراحی بینی داشته باشند.
هیچ سن قطعی از پیش تعیین‌ شده‌ برای جراحی زیبایی بینی وجود ندارد. ممکن است یک فرد مسن که از نظر وضعیت سلامتی خوب است، برای انجام این عمل زیبایی، کاملاً مناسب باشد. حتی مواردی بین ۷۰ تا ۸۰ سال وجود داشته است که جراحی زیبایی بینی را با حداقل و حتی بدون عارضه انجام داده‌اند. دامنه سنی ‌ایده‌آل برای رینوپلاستی، ۲۰ تا ۴۰ ساله است. در این مدت پوست صورت شما هنوز دارای حداکثر الاستیسیته است و می‌تواند از پس عوارض جراحی به خوبی بربیاید.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

جراحی بینی در ۴۰ سالگی و بعد از آن

انجام جراحی زیبایی بینی بالای ۴۰ سال بسیار معمول است. تا زمانی که از سلامتی خوبی برخوردار باشید، عمل بینی یک عمل جراحی بسیار ایمن است. برای پیدا کردن جراح حاذق و باتجربه در این زمینه هم می‌توانید به تصاویر قبل و بعد از عمل کسانی که این عمل را توسط جراح شما انجام داده‌اند، نگاه کنید و نتایج آن‌ها را ارزیابی نمایید. همچنین اطمینان حاصل کنید که این روش در یک مرکز درمانی کاملاً معتبر انجام می‌شود و شما یک متخصص بیهوشی مطمئن دارید که بیهوشی شما را انجام می‌دهد.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

مقدمات لازم برای جراحی بینی در ۴۰ سالگی

توصیه می‌شود قبل از هر کاری با یک جراح پلاستیک دارای مجوز لازم مشورت کنید که بتواند شما را به صورت حضوری ارزیابی و معاینه نماید. آزمایش‌های قبل از عمل برای ارزیابی شما انجام می‌شود و اگر وضعیت مطلوبی داشته باشید، پس هیچ نگرانی برای جراحی بینی وجود ندارد.

مقدمات لازم برای جراحی بینی در 40 سالگی

این امر به اطمینان، ایمنی و راحتی شما در طی مراحل عمل کمک می‌کند. به یک دکتر جراح بینی مراجعه کرده و تصویربرداری‌های لازم را انجام دهید تا نتایج پیشنهادی را به شما نشان دهد. همچنین تا زمانی که از سلامتی خوبی برخوردار باشید، نباید مشکلی در رابطه با بیهوشی در سن ۴۰ سالگی وجود داشته باشد. تمام این موارد به شما کمک می‌کنند تا عملی راحت و بدون دردسر را حتی در ۴۰ سالگی و بعد از آن تجربه نمایید.

عوارض رینوپلاستی در ۴۰ سالگی و راه های کاهش آن

عوارض عمل بینی تقریباً در تمام سنین یکسان بوده و ممکن است تنها در شدت و ضعف آن‌ها تفاوت اندکی باشد. برخی از این عوارض عبارتند از:

۱- درد و تورم

طبیعی است که به دلیل تهاجمی بودن جراحی بینی، مقداری درد و تورم وجود داشته باشد. این عوارض را با دارو‌های تجویزی می‌توان کنترل کرد و کاهش داد.

۲- کبودی

در کنار درد و تورم، مقداری هم کبودی در اطراف چشم و گونه‌ها به وجود می‌آید که به مرور و در هفته‌های اول بعد از عمل بینی از بین خواهد رفت.

۳- خونریزی و ترشحات بینی

یکی دیگر از عوارض رینوپلاستی، خونریزی و ترشحات بینی است که به مرور از شدت آن کاسته شده و یکی دو هفته بعد از جراحی زیبایی بینی دیگر اثری از آن نخواهد بود.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش جراحی بینی

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی در ۴۰ سالگی

در این سن ممکن است که فرد، متاهل و دارای فرزند باشد. پس بهتر است این افراد از حساسیت موضوع مطلع شوند تا از آسیب ناخواسته هنگام خواب یا تفریح و بازی به بینی جلوگیری شود. افراد شاغل در این سن بهتر است زمان تعطیلات را برای انجام عمل بینی انتخاب کنند تا علاوه بر نداشتن دغدغه و استرس، زمان کافی برای استراحت و ریکاوری داشته باشند. سایر نکات مراقبتی بعد از عمل بینی در ۴۰ سالگی عبارتند از:

  1. در صورت مصرف دارو‌های خاص، با پزشک مشورت کرده و میزان آن را برای مدتی کاهش داده یا قطع کنید.
  2. از عینک آفتابی و عینک طبی که استفاده از آن در این سن رایج است استفاده نکنید تا سنگینی روی بینی نباشد و نتایج عمل بینی را تحت تأثیر قرار ندهد.
  3. تا مدتی از فعالیت و ورزش سخت خودداری کنید تا تورم، خونریزی و دیگر عوارض شدت پیدا نکنند.
  4. از آفتاب گرفتن یا پیاده‌روی در نور خورشید پرهیز کنید.
  5. مصرف دخانیات و مشروبات الکلی حداقل تا دو هفته بعد از رینوپلاستی باید کنار گذاشته شود.
  6. در تمیز کردن بینی و نحوه صحیح خواب، عطسه، سرفه و مواردی از این دست تمام توصیه‌های جراح را عملی کنید تا کمترین تغییر در نتایج به وجود بیاید.

سخن پایانی درباره جراحی بینی در سن چهل سالگی

با توجه به تمام نکات و مواردی که اشاره شد، نکته‌ای که کاملاً مشخص است این است که محدودیت سنی خاصی برای جراحی بینی وجود ندارد. در صورتی که وضعیت جسمی و سلامت فرد نشان دهد که او آمادگی لازم را برای انجام این کار دارد، مانع دیگری برای این امر وجود ندارد و تنها به دلیل شرایط جسمی ممکن است روند بهبودی کمی کندتر از افراد جوان‌تر باشد. در هر صورت سن‌ ایده‌آل برای عمل بینی زمانی است که فرد سلامت کافی را داشته باشد. از دید متخصصین، بهترین بازه زمانی برای انجام این کار، بین ۲۰ تا ۴۰ سالگی است.

چنانچه فرد در سن ۴۰ سال به بالا قرار دارد، توصیه می‌شود ارزیابی‌های اولیه را برای جراحی بینی و سلامت انجام دهد و پس از آن برای اینکار اقدام نماید. انتخاب پزشک متبحر و دارای سابقه انجام عمل بینی در سنین بالا در کنار مرکز درمانی و کلینیکی که از اعتبار و مجوز‌های لازم برخوردار باشد، بسیار کمک‌کننده است. فراموش نکنید که زیبایی و سلامت در هر سنی حق شماست و نتایج ماندگار عمل بینی، این زیبایی و جذابیت را به شما باز می‌گرداند.

مطالب بیشتر: جراحی بینی گوشتی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed