1. خانه
  2. پوست و مو
  3. جراحی بینی
  4. مهم ترین دلایل استفاده از تامپون بینی – آیا خارج کردن تامپون دردناک است؟

مهم ترین دلایل استفاده از تامپون بینی – آیا خارج کردن تامپون دردناک است؟

تامپون بینی

افرادی که برای جراحی بینی اقدام می‌کنند معمولاً در ابتدا توسط پزشک و یا توسط تحقیقاتی که خود آن‌ها به عمل می‌آورند، با روند انجام عمل و همچنین مراحل انجام آن آشنا می‌شوند. تامپون بینی یکی از اصلی‌ترین ترس افراد پس از عمل جراحی بینی است. یکی از مراحلی که پس از انجام عمل بینی پیش روی افراد می‌باشد، قرار دادن و همچنین برداشتن تامپون بینی است. بهتر است کمی بیشتر با تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن آشنا شوید تا این نگراین بی‌مورد شما از بین برود.

تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن چیست؟

تامپون بینی چیست و چه کاربردی دارد؟

افرادی که برای جراحی بینی اقدام می‌کنند معمولاً در ابتدا توسط پزشک و یا توسط تحقیقاتی که خود آن‌ها به عمل می‌آورند، با روند انجام عمل و همچنین مراحل انجام آن آشنا می‌شوند. تامپون بینی یکی از اصلی‌ترین ترس افراد پس از عمل جراحی بینی است. یکی از مراحلی که پس از انجام عمل بینی پیش روی افراد می‌باشد، قرار دادن و همچنین برداشتن تامپون بینی است. بهتر است کمی بیشتر با تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن آشنا شوید تا این نگراین بی‌مورد شما از بین برود.

تامپون بینی چیست؟

مسدود کردن راه تنفس بینی با تامپون

پس از اینکه عمل جراحی انجام شد، پزشک متخصص با استفاده از این نوع باند، سوراخ‌های بینی فرد را به طور کامل مسدود می‌کند. این مسدود شدن به گونه‌ای است که فرد نمی‌تواند با استفاده از بینی خود نفس بکشد زیرا مسیر عبور اکسیژن به طور کامل بسته شده است و فرد باید از راه دهان تنفس کند. پزشک متخصص این باند‌ها را پس از گذشت مدت زمان ۱ تا ۲ روز پس از عمل خارج می‌کند.

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

دلایل اصلی استفاده از تامپون بینی

پس از انجام عمل جراحی، پزشک متخصص به سه دلیل بسیار مهم از باند بینی استفاده می‌کند:

  1. به غشای تیغه‌ بینی فشاری وارد می‌شود تا استخوان به راحتی ترمیم شده و همچنین از جمع شدن خون در زیر پوست جلوگیری گردد.
  2. برای کاهش خونریزی، باید فشاری مناسب در ناحیه‌ درمان ایجاد شود.
  3. باید به تیغه‌ میانی یک فشار مناسب در موقعیت مناسب وارد شود تا شکل درست خود را از دست ندهد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت های پس از برداشتن تامپون بینی

استراحت کردن پس از کشیدن تامپون بینی، معمولاً از جمله کار‌هایی است که افراد باید به صورت کامل انجام دهند. زمانی که افراد استراحت لازم و کافی را در برنامه‌ خود پس از کشیدن تامپون بینی و به طور کلی پس از انجام عمل جراحی بینی خود نداشته باشند ممکن است نتوانند نتایج کامل‌تری را تصور کنند. بنابراین افراد بهتر است یک برنامه‌ مناسب برای استراحت خود داشته باشند.

  1. یکی از نکاتی که معمولاً توسط پزشک متخصص پس از کشیدن تامپون بینی به افراد ارائه می‌شود این است که تا ۴۸ ساعت پس از کشیدن باند بینی باید از کمپرس گرم استفاده شود. استفاده از کمپرس گرم برای از بین بردن و همچنین کم کردن کبودی‌ها و همچنین ورم‌های به وجود آمده پس از انجام عمل، ضروری است و باید به صورت دقیق و طبق دستور دکتر استفاده شود.
  2. بالا نگه داشتن سر و پرهیز از فعالیت‌های سنگین از جمله مراقبت‌هایی است که فرد باید بعد از کشیدن تامپون بینی رعایت کند. همچنین پس از کشیدن تامپون بینی امکان خونریزی مجدد وجود دارد و به همین دلیل افراد باید سر خود را طبق دستور پزشک کمی بالاتر از حد معمول نگه دارند.
  3. از نکات دیگری که در رابطه با مراقبت‌ های بعد از کشیدن تامپون بینی باید ذکر کنیم این است که افراد نباید پس از کشیدن تامپون بینی و به طور کلی پس از انجام عمل جراحی فین کنند. فین کردن ممکن است نیاز یک فرد در زمان‌های مختلفی باشد اما فرد نباید پس از کشیدن تامپون بینی و همچنین قبل از آن این کار را انجام دهد زیرا ممکن است سبب فشار آوردن به بینی خود گردد.
  4. پس از کشیدن تامپون بینی پزشک متخصص بر روی بینی فرد پانسمان مخصوصی را قرار خواهد داد. این پانسمان بر روی بینی فرد یک هفته تا ده روز باقی خواهد ماند و در این مدت فرد نباید دوش بگیرد زیرا باید این پانسمان‌ها خشک بمانند. پس از آن، افراد باید زمان حمام خود را بسیار کوتاه کنند زیرا ممکن است در صورت طولانی شدن استحمام، بینی فرد دچار تورم گردد.

در یک چارچوب کلی باید بگوییم که افراد پس از انجام عمل جراحی و بازگشت از کلینیک نباید از دستورات پزشک غافل شوند. مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و همچنین مراقبت‌ های پس از برداشتن باند بینی در به دست آوردن نتیجه از این عمل بسیار تأثیر‌گذار می‌باشد و افراد باید با تمام دقت و تلاش خود نسبت به انجام آن‌ها به صورت تمام و کمال اقدام کنند.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

مراقبت های پس از برداشتن تامپون بینی

آیا کشیدن باند بینی درد و خونریزی به همراه دارد؟

معمولاً افراد از کسانی که سابقه‌ انجام عمل جراحی بینی و کشیدن باند بینی را دارند سؤالاتی را در زمینه درد و خونریزی ناشی از کشیدن تامپون بینی می‌پرسند. پاسخ‌هایی که دریافت می‌کنند حاکی از آن است که کشیدن باند بینی با درد همراه است. این پاسخ‌ها معمولاً بر روحیه‌ افراد تأثیر‌های منفی گذاشته و سبب ترس و استرس آن‌ها می‌شوند. اما آیا به نظر شما این موضوع حقیقت دارد؟ بهتر است ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

آیا کشیدن باند بینی درد و خونریزی به همراه دارد؟

حقیقت درد و خونریزی پس از کشیدن تامپون

در ابتدا بهتر است به این مورد اشاره کنیم که در حال حاضر با پیشرفت کردن جراحی بینی و همچنین به وجود آمدن روش‌ها و همچنین تکنیک‌های به روز‌تر، درد ناشی از کشیدن تامپون بینی تا حد زیادی کاهش یافته است و افراد می‌توانند به راحتی و بدون نگرانی و استرس، باند بینی خود را بردارند. البته که در زمان کشیدن تامپون بینی افراد درد خواهند داشت اما می‌توان این درد را به راحتی تحمل کرد. در زمان برداشتن تامپون بینی پزشک متخصص نوعی لوله‌ خاص را داخل بینی افراد قرار می‌دهد و به این ترتیب پزشک متخصص می‌تواند با استفاده از این لوله که سبب به وجود آمدن فضای بسیار کمی در داخل بینی شده است، داروی بی‌حسی را به داخل بینی تزریق نماید. با استفاده از روش ذکر شده می‌توان درد و خون‌ریزی ناشی از برداشتن تامپون بینی را کاهش داد.

مطالب بیشتر: درمان انحراف بینی بدون بیهوشی

پس از برداشتن تامپون بینی معمولاً امکان خونریزی وجود دارد و در صورتی که این اتفاق افتاد فرد نباید دستپاچه شود. در وهله‌ اول باید آرامش خود را حفظ کرده و نسبت به انجام دستورات پزشک اقدام نماید. همچنین در صورتی که مقدار این خونریزی بیش از حد باشد و خونریزی بند نیاید حتماً به پزشک متخصص خود اطلاع داده و از انجام کار‌های اضافی جدا خودداری کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed