جراحی بینی

تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن چیست؟

تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن چیست؟

تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن چیست؟

افرادی که برای جراحی بینی اقدام می کنند معمولا در ابتدا توسط پزشک و یا توسط تحقیقاتی که خودشان به عمل می آورند با روند انجام عمل و همچنین مراحل انجام آن آشنا می شوند، تامپون بینی یکی از اصلی ترین ترس افراد پس از عمل جراحی بینی است.

 

تامپون بینی و مراقبت های بعد از برداشتن آن چیست؟

 

یکی از مراحلی که پس از انجام عمل بینی پیش روی افراد می باشد، قرار دادن و همچنین برداشتن تامپون بینی می باشد که بهتر است کمی بیشتر با آن آشنا شوید تا ترس بیخودی شما از بین برود!

تامپون بینی چیست؟

باند بینی یا تامپون نوعی گاز استریل می باشد که می توانیم بگوییم رایج ترین کاربرد آن برای نگه داشتن غشای ناحیه ی مخاطی تیغه ی بینی می باشد. تامپون بینی این ناحیه را به صورت محکم در برابر غضروف و استخوان نگه می دارد.

این نگه داشتن تا زمانی ادامه می یابد که بین اجزا چسبندگی کافی به وجود بیاید این مدت زمان تا جلب اطمینان پزشک متخصص ادامه می یابد. نگه داری تامپون و یا باند بینی معمولا در مدت زمان 1 الی 4 روز ادامه خواهد داشت و ذکر یک مدت زمان دقیق به وضعیت بیمار بستگی دارد.

 

تامپون بینی چیست؟

 

نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است در برخی موارد برای این که بتوان به نتایج مورد انتظار دست پیدا کرد از تامپون بینی و از برخی روش های به خصوص پس از عمل جراحی استفاده می شود که این کار بستگی به میزان انحراف تیغه ی بینی دارد.

 

مسدود کردن راه تنفس بینی با تامپون

پس از این که عمل جراحی انجام شد پزشک متخصص با استفاده از این نوع باند سوراخ های بینی فرد را به طور کامل مسدود می کند.

این مسدود شدن به گونه ای است که فرد نمی تواند با استفاده از بینی خود نفس بکشد زیرا مسیر عبور اکسیژن به طور کامل بسته شده است و فرد باید از راه دهان تنفس کند. پزشک متخصص این باند ها را پس از گذشت مدت زمان 1 تا 2 روز پس از عمل خارج می کند.

 

دلایل اصلی استفاده از تامپون بینی

پس از انجام عمل جراحی پزشک متخصص به سه دلیل بسیار مهم از باند بینی استفاده می کند.

  • به غشای ناحیه ی تیغه ی بینی فشاری وارد می شود تا استخوان به راحتی ترمیم شود و همچنین از جمع شدن خون در زیر پوست جلوگیری گردد.
  • برای کاهش خونریزی فرد باید فشاری مناسب در ناحیه ی درمان ایجاد شود.
  • باید به تیغه ی میانی یک فشار مناسب در موقعیت مناسب وارد شود تا شکل درست خود را از دست ندهد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

مراقبت های پس از برداشتن تامپون بینی

استراحت کردن پس از کشیدن تامپون بینی معمولا جز کارهایی است که افراد باید به صورت کامل انجام دهند. زمانی که افراد استراحت لازم و کافی را در برنامه ی خود پس از کشیدن تامپون بینی و به طور کلی پس از انجام عمل جراحی بینی خود نداشته باشند ممکن است نتوانند نتایج کامل تری را تصور کنند؛ بنابراین افراد بهتر است یک برنامه ی مناسب برای استراحت خود داشته باشند.

 

مراقبت های پس از برداشتن تامپون بینی

 

یکی از نکاتی که معمولا توسط پزشک متخصص پس از کشیدن تامپون بینی به افراد ارائه می شود این مورد است که تا 48 ساعت پس از کشیدن باند بینی باید از کمپرس گرم استفاده شود.

استفاده از کمپرس گرم برای از بین بردن و همچنین کم کردن کبودی ها و همچنین ورم های به وجود آمده پس از انجام عمل جراحی می باشد و باید به صورت دقیق و طبق دستور دکتر استفاده شود.

بالا نگه داشتن سر و همچنین پرهیز از فعالیت های سنگین از جمله مراقبت هایی است که فرد باید بعد از کشیدن تامپون بینی رعایت کند.

پس از کشیدن تامپون بینی امکان خونریزی مجدد وجود دارد و افراد باید سر خود را طبق دستور پزشک کمی بالاتر از حد معمول نگه دارند. ممنوعیت از انجام فعالیت های سنگین هم به دلیل احتمال همین خونریزی مجدد پس از کشیدن باند بینی می باشد.

از نکات دیگری که در رابطه با مراقبت های بعد از کشیدن تامپون بینی باید ذکر کنیم این است که افراد نباید پس از کشیدن تامپون بینی و به طور کلی پس از انجام عمل جراحی فین کنند.

فین کردن ممکن است نیاز یک فرد در زمان های مختلفی باشد اما فرد نباید پس از کشیدن تامپون بینی و همچنین قبل از آن این کار را انجام دهند زیرا ممکن است سبب فشار آوردن به بینی خود گردد.

پس از کشیدن تامپون بینی پزشک متخصص بر روی بینی فرد پانسمان مخصوصی را قرار خواهد داد. این پانسمان بر روی بینی فرد یک هفته تا ده روز باقی خواهد ماند و در این مدت فرد نباید دوش بگیرد زیرا باید این پانسمان ها خشک بمانند. افراد باید زمان حمام خود را بسیار کوتاه کنند زیرا ممکن است در صورت طولانی شدن استحمام، بینی فرد دچار تورم گردد.

در یک چارچوب کلی باید بگوییم که افراد پس از انجام عمل جراحی و بازگشت از کلینیک نباید از دستورات پزشک غافل شوند.

مراقبت های قبل و بعد از عمل و همچنین مراقبت های پس از برداشتن باند بینی در گرفتن نتیجه از این عمل از نکاتی است که بسیار تاثیر گذار می باشد و افراد باید با تمام دقت و تلاش خود نسبت به انجام آن ها به صورت تمام و کمال اقدام کنند.

 

آیا کشیدن باند بینی درد و خونریزی به همراه دارد؟

معمولا افراد از کسانی که سابقه ی انجام عمل جراحی بینی و کشیدن باند بینی را دارند سوالاتی را در زمینه درد و خونریزی ناشی از کشیدن تامپون بینی می پرسند، پاسخ هایی که دریافت می کنند حاکی از آن است که کشیدن باند بینی دارای درد می باشد. این پاسخ ها معمولا بر روی روحیه ی افراد تاثیر های منفی گذاشته و سبب ترس و استرس آن ها می شوند.

 

آیا کشیدن باند بینی درد و خونریزی به همراه دارد؟

 

حقیقت درد و خونریزی پس از کشیدن تامپون

در ابتدا بهتر است به این مورد اشاره کنیم که امروزه با پیشرفت کردن جراحی بینی و همچنین به وجود آمدن روش ها و همچنین تکنیک های به روز تر، درد ناشی از کشیدن تامپون بینی تا حد زیادی کاهش یافته است و افراد می توانند به راحتی و بدون نگرانی و استرس باند بینی خود را بردارند. البته که در زمان کشیدن تامپون بینی افراد درد خواهند داشت اما می توان این درد را به راحتی تحمل کرد.

زمانی که باند بینی استفاده شده نسبتا بزرگ باشد پزشک متخصص نوعی لوله ی خاص را داخل بینی افراد قرار می دهد و به این ترتیب پزشک متخصص می تواند با استفاده از این لوله که سبب به وجود آمدن فضای بسیار کمی در داخل بینی شده است داروی بی حسی را به داخل بینی تزریق نماید.

با استفاده از روش ذکر شده می توان درد و خون ریزی ناشی از برداشتن تامپون بینی کاهش داد.

پس از برداشتن تامپون بینی معمولا امکان خونریزی وجود دارد و در صورتی که این اتفاق افتاد فرد نباید دستپاچه شود و در وهله ی اول باید آرامش خود را حفظ کرده و نسبت به انجام دستورات پزشک اقدام نماید.

در صورتی که مقدار این خونریزی بیش از حد باشد و خونریزی بند نیاید حتما به پزشک متخصص خود اطلاع داده و از انجام کارهای اضافی جدا خودداری کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان