1. خانه
 2. پوست و مو
 3. جراحی بینی
 4. آیا پلاسما جت بینی دائمی است؟ مدت زمان ماندگاری آن چقدر است؟

آیا پلاسما جت بینی دائمی است؟ مدت زمان ماندگاری آن چقدر است؟

ماندگاری متد پلاسما جت بینی

پلاسما جت بینی یکی از روش‌هایی است که افراد می‌توانند با استفاده از آن، فرم دلخواهی را به بینی خود بدهند. این روش به دلیل به‌روز بودن، توسط افراد زیادی استفاده می‌شود. ماندگاری پلاسما جت بینی نیز یکی از فاکتورهایی است که سبب می شود افراد برای انجام آن اقدام کنند. البته موضوعی که وجود دارد این است که ماندگاری پلاسما جت به اندازه عمل‌های جراحی بینی نمی‌باشد. آیا پلاسما جت بینی را کوچک میکند؟ مدت ماندگاری پلاسما جت چقدر است؟ پاسخ به تمامی سوالات در این بخش از مقاله تخصصی کلینیک بین المللی هلیا.

ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

میزان ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

پلاسما درمانی بینی یک روش جراحی نیست!

پلاسما جت بینی به دلیل این که جز روش‌های درمانی غیرتهاجمی است و به نوعی می‌توان گفت که یک اقدام کلاژنی می‌باشد، در نتیجه نمی‌توان انتظار داشت که مانند روش‌های تهاجمی و جراحی ماندگاری داشته باشد. در واقع پلاسما درمانی بینی دارای ماندگاری نسبتا کمتری در مقایسه با جراحی بینی می‌باشد. با توجه به این نکته که ذکر شد، روش فوق در مقایسه با متد‌های تهاجمی و جراحی دارای ماندگاری کمتری است اما این ماندگاری تا سه سال می‌تواند ادامه یابد. روش جت پلاسما بینی بیشتر برای بینی‌های گوشتی (پلاسما بینی گوشتی) استفاده می‌شود. البته افراد دیگر با نوع بینی متفاوت نیز می‌توانند از روش فوق استفاده کنند اما بهترین کاندید برای انجام پلاسما جت بینی افراد با بینی‌های گوشتی هستند. به طور کلی میزان ماندگاری پلاسما جت بینی تحت تاثیر چند عامل قرار دارد:

 • کیفیت روش ها و تکنولوژی به کار گرفته شده

میزان ماندگاری پلاسما درمانی بینی نیز به موارد مختلفی هم بستگی دارد. یکی از مواردی که می‌تواند سبب کاهش و یا افزایش ماندگاری پلاسما جت بینی شود، کیفیت روش و تکنیک‌های به کار برده شده توسط پزشک متخصص می‌باشد. زمانی که این تکنیک‌ها به صورت کاملاً حرفه‌ای و حساب شده پیاده‌سازی شوند، طبیعتا انتظار یک ماندگاری طولانی مدت را از پلاسما جت بینی خواهیم داشت.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

میزان ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟
عکس قبل و بعد پلاسما بینی
 • دستگاه های به روز‌تر نتایج بهتری خواهند داشت

یکی از دلایلی که سبب می‌شود افراد از ماندگاری و همچنین گرفتن نتیجه از پلاسما درمانی بینی (کوچک کردن بینی با پلاسما) تا حدودی آسوده خاطر باشند، به‌روز بودن و همچنین بهره‌مندی پلاسما بینی از دستگاه‌های پیشرفته است. پیشرفت علم و تکنولوژی سبب می‌شود تا زندگی افراد راحت‌تر شده و در مقابل، اعتماد و اطمینان افراد به تکنولوژی نیز بیش‌تر گردد.

 • اقدامات قبل و بعد از پلاسما جت بینی مهم هستند

آخرین موردی که برای افزایش ماندگاری پلاسما جت بینی بسیار مهم و حیاتی می‌باشد، اقدامات افراد قبل و بعد از انجام پلاسما جت بینی است. افراد در صورتی که بتوانند یک محیط کاملاً مناسب برای انجام پلاسما درمانی بینی به وجود بیاورند و دستورات پزشک را به صورت کامل انجام دهند، حتماً از نتایج کامل‌تر و ماندگاری طولانی‌تری بهره‌مند خواهند شد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: درمان انحراف بینی

افرادی که نمی ‌توانند از پلاسما جت بینی استفاده کنند چه کسانی هستند؟

استفاده از پلاسما جت بینی مانند هر روش و عمل دیگری دارای محدودیت‌هایی برای برخی افراد می‌باشد. بهتر است قبل از هر کاری، نسبت به آشنایی با مواردی که سبب ممنوع شدن این روش برای افراد می‌شود، اقدام کنید.

افراد در صورتی که نمی‌توانند از این روش برای از بین بردن مشکل خود استفاده کنند بهتر است به دنبال روش‌های دیگری باشند در غیر این صورت مسئولیت همه‌ مشکلات برعهده فرد است. لیست افراد ممنوعه برای جت پلاسما بینی در ادامه مقاله ذکر شده است:

 • افراد با بیماری زمینه‌ای

افرادی که بیماری‌های خاصی دارند به هیچ عنوان نباید قبل از اطلاع دادن به پزشک متخصص نسبت به انجام پلاسما درمانی بینی اقدام کنند زیرا مشکلات ریز و درشتی که برای آن‌ها به وجود می‌آید فقط یک طرف ماجرا خواهد بود. برای مثال افرادی که از بیماری سرطان رنج می‌برند نباید نسبت به انجام پلاسما تراپی بینی اقدام کنند.

 • عدم وجود ایمپلنت فلزی در بینی

در برخی موارد که افراد دچار شکستگی استخوان بینی می‌شوند، برای درمان این دسته از افراد از ایمپلنت فلزی استفاده می‌کنند. افرادی که به هر دلیلی در بدن یا بینی خود ایمپلنت‌های فلزی داشته باشند نمی‌توانند از پلاسما درمانی بینی استفاده کنند. رعایت نکته فوق می‌تواند سبب حفظ سلامتی خود فرد شده و او را از به وجود آمدن هر گونه مشکل دور کند.

 • خودداری از پلاسما درمانی بینی در دوران بارداری یا شیردهی

زنانی که در دوران بارداری قرار دارند از دیگر موارد منع استفاده از پلاسمای بینی می‌باشند. همچنین پس از بارداری، زنان در دوران شیردهی نیز نمی‌توانند از پلاسما جت بینی استفاده کرده و از مزیت‌های آن برخوردار شوند.

 • سن امری مهم در پلاسما جت است

پلاسما جت بینی برای چه سنی مناسب است؟ مورد دیگری که وجود دارد، در رابطه با سن و سال افراد می‌باشد و زمانی که فرد زیر ۱۸ سال باشد نمی‌تواند از پلاسما جت بینی استفاده کند.

مراقبت های قبل از پلاسما جت بینی برای برخورداری از ماندگاری بیشتر

همانطور که ذکر شد افراد برای گرفتن نتایج کامل از روش فوق و همچنین برخورداری از ماندگاری بیشتر، باید مراقبت‌های لازم را به صورت تمام و کمال انجام دهند. معمولاً در اولین جلسه با پزشک متخصص، این موارد برای فرد توسط پزشک ارائه می‌شود و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. تنها انتظاری که وجود دارد این است که این دستورات و راهنمایی به صورت تمام و کمال و دقیق انجام شوند:

مراقبت های قبل از پلاسما جت بینی برای برخورداری از ماندگاری بیشتر

 • عدم استفاده از مواد آرایشی بر روی صورت و بینی

یکی از مواردی که وجود دارد این است که فرد در روز انجام پلاسما جت بینی باید صورت خود مخصوصاً ناحیه بینی را از هر گونه مواد آرایشی پاک کند.

 • شرکت در جلسه‌ مشاوره را فراموش نکنید

قبل از اینکه اقدامی را صورت دهید بهتر است از پزشک متخصص خود بخواهید تا با برگزاری یک جلسه‌ مشاوره‌ای، شما را با روند درمانی آشنا کند. در این جلسه‌ مشاوره‌ای، علاوه بر اینکه فرد با انجام پلاسما جت بینی آشنا می‌شود، از نحوه‌ انجام مراقبت‌های بعد از عمل و همچنین قبل از عمل آشنایی لازم را پیدا می‌کند و می‌تواند بدون استرس نسبت به انجام پلاسما جت بینی اقدام کند. در این جلسه فرد دید واقعی‌تر نسبت به روش پلاسما درمانی بینی پیدا می‌کند و از تفکر‌های رویایی خود که معمولاً افراد به آن دچار می‌شوند دور می‌شود. در این جلسه در صورتی که قبلاً و یا در حال حاضر مشکل و یا بیماری دارید، مراتب را به پزشک گزارش دهید تا برای انجام این روش همه‌ موارد مورد نیاز را ارائه کرده باشید.

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

 • قرارگیری بیش از حد در مقابل نور خورشید ممنوع است

افراد حداقل به مدت ۱ هفته قبل از انجام پلاسما تراپی بینی نباید در مقابل نور خورشید و یا اشعه‌ ماوراءبنفش قرار بگیرند. افرادی که نسبت به انجام این روش درمانی اقدام می‌کنند بهتر است به این توصیه‌ها حتماً اهمیت داده و برای رعایت آن، همه‌ اصول لازم را انجام دهند تا بتوانند پلاسما درمانی بینی خود را به صورت موفقیت‌آمیز پشت سر بگذارند.

آیا پلاسما بهتر از بوتاکس است؟

به طور کلی، بوتاکس ممکن است هزینه کمتری داشته باشد، اما برای مدت طولانی باقی نمی‌ماند. قلم‌های پلاسما ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند، اما نتایج طولانی‌تری دارند‌. هر دوی این درمان‌ها می‌توانند بیماری‌های پوستی مانند اسکار آکنه و جوش‌های پوستی را هدف قرار دهند و می‌توانند همراه با سایر درمان‌ها مانند پرکننده‌ها استفاده شوند.

ایا پلاسما جت واقعا تاثیر دارد؟

پلاسما جت در درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی موثر است. درمان با تکنیک پلاسما جت طول عمر خوبی دارد.

فاصله جلسات پلاسما جت بینی چقدر است؟

این روش غیر جراحی برای فرد زیباجو بین ۱ تا چند جلسه بسته به نوع بینی و نوع پوست استفاده می شود. هر جلسه درمان با پلاسما جت ۱۰-۱۵ دقیقه طول می‌کشد و تعداد جلسات مورد نیاز برای بهبودی کامل ۲-۳ جلسه با فاصله ۶-۸ هفته می‌باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید. سوالات راجع به پلاسما جت بینی را در بخش نظرات بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed