پلاسما جت بینی

پلاسما جت تکنیکی ایمن در جهت جوانسازی پوست می‌باشد. انجام این تکنیک به وسیله دستگاهی با همین نام است. پلاسما جت بینی از جمله مدرن‌ترین شیوه‌های عمل بینی به شمار می‌رود که بسیار موثر و دارای کمترین عوارض جانبی است. در این شیوه، لایه سطحی پوست که آن را اپیدرم می‌نامند، از جامد به گاز مبدل شده و موجب جمع‌شدگی لایه‌های تحتانی پوست خواهد شد. پلاسما می‌تواند فرد را از تجربه دشوار جراحی بی‌نیاز کرده و بدین ترتیب وضعیتی مطلوب برای او به وجود آورد. گر چه نمی‌توان نتایج نهایی این فرآیند را دائمی دانست اما می‌توان اثر آن را برای چندین سال مشاهده کرد و همین مسئله می‌تواند موجب القای حس رضایت در فرد شود.

توجه : این مطلب تنها جهت آگاهی شما کاربران گرامی در سایت قرار داده شده است و در کلینیک هلیا انجام نمیگردد.

فرم نامناسب بینی می­تواند ما را به فکر اصلاح نقص‌های آن بیندازد. راهکارهای بسیاری در این زمینه جهت رسیدن به فرم دلخواه بینی وجود دارد. در حال حاضر یکی از روش‌هایی بسیار محبوب در این زمینه، پلاسما جت بینی نام دارد. هر شخصی می­تواند از این تکنولوژی برحسب نیاز خود بهره گیرد. این روش بدان جهت طرفداران بسیاری پیدا کرده است که علاوه بر نتایج بسیار خوب، هزینه‌های بسیار پایینی نسبت به سایر روش­‌های جراحی دارد.

پلاسما جت بینی و مراقبت های بعد از آن چیست؟

پلاسما جت بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی‌های شایع در بین ایرانیان می‌باشد. اما گاهی این سوال پیش می‌آید که آیا نتیجه جراحی بینی همواره رضایت‌بخش خواهد بود؟ به عنوان مثال ریسک جراحی بینی در افراد دارای بینی گوشتی بسیار بالاست زیرا احتمال زیادی می‌رود این عمل نتیجه­‌ای را که مورد انتظار است، ارائه ندهد یا اینکه پس از گذشت زمانی نه چندان زیاد، بینی به حالت قبل خود بازگردد. در یک تعریف ساده، پلاسما جت بینی را می­‌توان روشی غیر تهاجمی جهت فرم دادن به بینی دانست. از این روش جهت لیفت و کوچک کردن بینی استفاده می‌گردد. استفاده از پلاسما­ جت در ناحیه­ بینی کاری بسیار آسان می‌باشد. مراجعان می‌توانند فارغ از دردسرهایی که جراحی بینی دارد، به فرم دلخواه بینی خود برسند. در جراحی بینی به دلیل ایجاد برش، امکان ماندگاری اثر بخیه زیاد است. دیگر اینکه این روش دارای دوران نقاهت می‌باشد. اما در پلاسما جت بینی نه از بخیه خبری هست نه نقاهت طولانی مدتی دارد که این می‌تواند مزیت بزرگی محسوب شود.

پلاسما جت بینی در یک تعریف ساده به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می‌شود و بدون عمل جراحی برای فرم دادن به بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده کردن از پلاسما جت در ناحیه بینی بسیار آسان می‌باشد و مراجعه‌کنندگان می‌توانند فارغ از دردسرهایی که برای آن‌ها در فرم دادن بینی با استفاده از عمل جراحی وجود دارد، به آسانی بینی خود را به فرم دلخواه دربیاورند.

کاندیدای پلاسما جت بینی

همانطور که اشاره شد کاربرد این روش بیشتر برای کسانی است که دارای بینی گوشتی هستند و می‌خواهند با به‌کارگیری یک روش ساده، فرم بینی خود را به حالت دلخواه دربیاورند. اما این بدین معنی نیست که دیگر اشخاص نمی‌توانند از روش ذکر شده بهره ببرند. افرادی که بینی‌ گوشتی ندارند نیز می­توانند از پلاسما جت بینی استفاده کرده و از مزایای آن برخوردار گردند.

­مکانیزم پلاسما جت بینی

پلاسما که گازی یونیزه شده و همچنین رسانا می‌­باشد، توسط دستگاهی به شکل قلم به سطح پوست تابانیده شده و نقاطی بسیار ریز و با فاصله بسیار اندک از یکدیگر را می‌سوزاند. مکانیزم پلاسما جت بینی بدین صورت است که دستگاه پلاسما جت با ایجاد حرارتی با شدت بالا، باعث می‌شود سلول‌هایی که در غشای پوست وجود دارند تحریک شوند. در این زمان لایه­ سطحی پوست را از حالت جامد به حالت گاز مبدل می‌سازد. در این حالت با جمع کردن بافت، موجب کشیدگی و فرم دادن به ناحیه مورد نظر می‌شود.

پلاسما در واقع فیبروبلاست­‌ها را هدف قرار داده و تحریک می‌کند. می­توان گفت سر قلم مانند این دستگاه هیچ‌گونه برخوردی با پوست ندارد بلکه با قرارگیری در فاصله­‌ای بسیار اندک از پوست، پلاسما را در یک نقطه کوچک تخلیه می‌کند. بدین ترتیب زخم‌ها و سوراخ‌های بسیار ریزی در پوست بینی ایجاد شده و در نهایت می‌توان گفت این فرایند اثرات زیر را با خود به همراه دارد:

 • انقباض پوست بینی
 • تحریک فعالیت فیبروبلاست‌های پوست بینی
 • تقویت و احیای پوست بینی

شاید برای شما جالب باشد بدانید برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ از این روش استفاده شد. باید بگوییم که به دلیل به‌روز بودن پلاسما جت برخی افراد سودجو از نداشتن اطلاعات کافی توسط مردم سوءاستفاده می‌کنند. برخی از این افراد با تبلیغات دستگاه‌های خود که به‌روزتر و یا پیشرفته‌تر هستند و  همچنین با تبلیغ اینکه روش فوق را با هزینه‌های بسیار پایین تر انجام می‌دهند، مخاطب را تشویق به انجام پلاسما جت بینی می‌کنند. به همین جهت توصیه ما به شما این است که قبل از اقدام برای پلاسما جت بینی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. همینطور حتما این کار را تحت نظر متخصص باتجربه انجام دهید.

مطالب بیشتر: جراحی بینی گوشتی

پلاسما جت بینی چیست؟

روند انجام پلاسما جت بر روی بینی

پلاسما جت بینی روشی جدید و پیشرفته در زمینه زیبایی می‌باشد. به همین علت بهتر است کسانی که نسبت به انجام پلاسما جت بینی اقدام می‌کنند تحقیقاتی را در این زمینه داشته باشند. دقت داشته باشید علاوه بر اثرات پلاسما جت می‌بایست راجع ­به روند اجرا و همچنین مراقبت‌های مورد نیاز آن اطلاعات کافی داشته باشید. مراجعه‌کنندگان می‌توانند با به دست آوردن اطلاعات اولیه، استرس و نگرانی خود را کاهش داده و نسبت به آمادگی هر چه بیشتر خود اقدامات لازم را انجام دهند:

 1. اولین قدم برای انجام این متد بر روی بینی فرد، مشخص کردن نوع بینی فرد می‌باشد. پزشک متخصص معمولا این قدم را در جلسه اول برمی‌دارد.
 2. پس از مشخص شدن نوع بینی و فرم آن، پزشک تشخیص می­دهد که آیا پلاسما جت برای تغییر فرم بینی فرد مناسب است یا خیر؟! در صورتی که پاسخ پزشک منفی باشد شاید بهتر باشد به دنبال راهکار دیگری باشید. اما در صورتی­که پزشک، شما را کاندیدای پلاسما جت بینی اعلام کند می­توانید اقدام به انجام این عمل کنید.
 3. مراجعه کننده می‌بایست در زمان تعیین شده در کلینیک مربوطه حاضر شود.
 4. در وهله اول پزشک متخصص، بینی فرد را به صورت موضعی بی‌حس می­کند. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، شروع به پیاده‌سازی روش فوق خواهد کرد.
 5. در ابتدا پزشک با نزدیک کردن ابزارهای مورد نیاز به بینی برای انجام پلاسما جت و با رعایت نکات اولیه و ابتدایی، کار را آغاز می‌کند. با ایجاد پلاسما به صورت نقطه به نقطه و با یک نظم دقیق و مشخص، روند درمانی را طی طی خواهد کرد. این نقطه‌های پلاسما دارای آرایشی کاملا حساب شده و همچنین ظریف می‌باشند. این پلاسماها به بافت‌های چربی موجود در زیر پوست برخورد می‌کنند. معمولا بعد از انجام پلاسما جت بینی فرد نقطه‌های بسیار کوچکی بر روی بینی خود می‌بیند. البته لازم به ذکر است که کلیه این نقطه­ها موقتی بوده و به زودی از بین خواهند رفت و تنها پس از عمل قابل مشاهده هستند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراقبت های پس از انجام پلاسما جت بینی

مراقبت ‌های پس از انجام پلاسما جت بینی بسیار حائز اهمیت هستند. مراجعین می‌بایست در رعایت آن­ها تمامی تلاش خود را به کار گیرند. این مراقبت‌ها معمولا توسط پزشک متخصص برای مراجعین ارائه خواهد شد. به این ترتیب می‌توانند دوره نقاهت آسانی را برای خود رقم زده و در نهایت پس از سپری شدن این دوره، از زیبایی‌های حاصل از این روش لذت ببرند:

 1. اولین نکته که می‌توان گفت مهم‌ترین آن نیز هست، این است که شخصی که پلاسما جت انجام داده تا ۲۴ ساعت پس از انجام این متد، به هیچ‌وجه نباید از مواد آرایشی مخصوصا بر روی بینی خود استفاده کند. در صورت نادیده گرفتن این موضوع ممکن است دچار مشکلات ریز و درشتی شوید.
 2. پس از اتمام کار و خارج شدن فرد از کلینیک، بینی فرد و خصوصا زخم­‌های نقطه‌ای، به تدریج شروع به بزرگ شدن خواهند کرد و می­توان گفت کمی پف می‌کنند. این نقطه ها را به اصطلاح دلمه می‌نامند. مراجعه کنندگان محترم باید بدانند که پس از خروج از کلینیک نباید این دلمه‌ها دچار هیچ­گونه فشاری شوند. هرگونه دستکاری این نواحی در هفته ابتدایی پس از پلاسما جت ممنوع است زیرا ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای شما شود.
 3. حداقل تا چند روز سر خود را خم نکنید و در زمان خواب، سر را بالاتر قرار دهید تا ورم بینی زودتر برطرف گردد.
 1. پزشک متخصص برای مشکلاتی که ممکن است مراجعه‌کنندگان پس از انجام پلاسما جت با آن‌ها روبرو شوند راه‌حل‌هایی ارائه خواهد داد. ممکن است برای بعد از پلاسما جت بینی نسخه‌ دارویی نیاز باشد. در هر صورت پزشک متخصص در کنار شما خواهد بود. از جمله دارو‌هایی که پزشک در جهت مصرف و استفاده در دوره نقاهت تجویز خواهد کرد، کرم‌های استروئیدی می‌باشند. که معمولاً تأکید دکتر بر مصرف به موقع آن‌ها می‌باشد.
 2. قرار نگرفتن در معرض نور خورشید هم از آن نکاتی است که نباید از آن غافل شد. مدت زمان پرهیز از نور خورشید به مدت ۲ هفته پس از درمان می‌باشد. زمانی که مجبور به قرار گرفتن در مقابل نور خورشید شوید باید حتماً از وسایل مراقبتی از جمله عینک و همچنین کلاه‌های نقاب‌دار استفاده کنید.
 3. به مدت ۲ هفته نباید دوش آب گرم گرفت. همچنین نباید از سونا استفاده کرد.
 4. معمولاً رانندگی کردن تا زمان بهبودی منع می‌شود. دلیل این ممنوعیت، حواس‌پرتی فرد به دلیل ورم و زخم‌های ناشی از انجام این روش می‌باشد.

اطلاع از این نکات و همچنین عمل کردن به آن‌ها به صورت دقیق، سبب می‌شود تا مراجعه‌کنندگان بتوانند نتایج بسیار خوب و کاملی از پلاسما جت بینی به دست بیاورند.

مطالب بیشتر: جراحی بینی گوشتی

مزایای پلاسما جت بینی

همانطور که پیش‌تر گفته شد پلاسما جت از جمله روش‌های غیرتهاجمی در زمینه زیبایی می‌باشد. به همین علت است که می‌توان آن را با روش‌های تهاجمی و نیز عمل‌های زیبایی مقایسه کرد:

 1. از جمله مزایای پلاسما جت بینی آن است که هیچ کدام از خطرات جراحی زیبایی بینی را ندارد.
 2. همچنین هیچ نیازی به بیهوشی نیست.
 3. پلاسما جت بینی روشی است که بدون خونریزی انجام می‌گردد.
 4. در جراحی بینی امکان نازک شدن پوست وجود دارد. در صورتی که در پلاسما جت چنین امکانی وجود ندارد.
 5. از جمله مزیت‌های دیگر این روش آن است که موجب کلاژن‌سازی پوست می‌شود.
 6. هزینه این روش در مقایسه با هزینه‌های جراحی بینی بسیار اندک است.
 7. نتایج پلاسما جت بینی کاملاً طبیعی می‌باشد. همچنین می‌توان نتایج اولیه را در همان زمان مشاهده کرد.

عوارض احتمالی پلاسما جت بینی

از جمله دلایل محبوبیت و معروفیت پلاسما جت بینی داشتن حداقل عوارض است. شاید بتوان تورم، التهاب و قرمزی ناحیه تحت درمان را از عوارض جانبی پلاسما جت دانست که ممکن است این علائم دو تا سه روز به طول بیانجامد. معمولاً پلاسما جت بینی نسبت به پلاسما جت پلک عوارض کوتاه‌تری خواهد داشت. پوسته پوسته شدن محل درمان ممکن است به مدت یک هفته تا ۱۰ روز نیز ادامه داشته باشد. نکته‌ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت است آن است که پوسته‌ها را به هیچ‌وجه خراش ندهید. به آن‌ها فرصت دهید تا بدون کوچکترین دخالتی از بین بروند. حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از درمان می‌بایست هیچ‌گونه آرایشی نکنید تا پوست تحریک نشده و با سرعت بیشتری بازسازی شود.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش جراحی بینی

هزینه انجام پلاسما جت بینی

انجام پلاسما جت بینی برای سفت کردن پوست بینی و لیفت آن، بسیار ارزان‌تر از گزینه‌های دیگر مانند جراحی است. اطمینان حاصل کنید فردی که قرار است این کار را برای شما انجام دهد، پزشک متخصص باتجربه است تا نتایج حداکثری را از درمان گرفته و گرفتار عوارض ناشی از عدم تخصص نگردید. می‌توان گفت هزینه پلاسما جت بینی با توجه محل و همچنین نوع درمان، بسیار متفاوت است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

۱۳ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed