پلاسما جت بینی و مراقبت های بعد از آن چیست؟

پلاسما جت بینی و مراقبت های بعد از آن چیست؟

فرم نامناسب بینی سبب می شود تا مردم به دنبال راه کار های مختلفی برای به دست آوردن فرم مناسب و دلخواه صورت خود باشند. در حال حاضر یکی از روش هایی که در این زمینه وجود دارد پلاسما جت بینی نام دارد و هر شخصی می تواند از این روش به روز و همچنین پیشرفته که دارای نتایج بسیار خوب و با هزینه های مقرون به صرفه می باشد استفاده کند.

 

پلاسما جت بینی و مراقبت های بعد از آن چیست؟

 

پلاسما جت بینی چیست؟

پلاسما جت بینی در یک تعریف ساده به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود و بدون عمل جراحی برای فرم دادن به بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده کردن از پلاسما جت در ناحیه ی بینی بسیار آسان می باشد و مراجعه کنندگان می توانند فارغ از درد سر هایی که برای آن ها در فرم دادن بینی با استفاده از عمل جراحی وجود دارد، راحت شوند و به آسانی بینی خود را به فرم دلخواه در بیاورند.

کاربرد این روش بیشتر برای کسانی است که بینی آن ها گوشتی می باشد و می خواهند با به کارگیری یک روش ساده فرم بینی خود را به حالت دلخواه در بیاورند.

 

پلاسما جت بینی چیست؟

 

لازم به ذکر است که نکته فوق به این منظور نیست که دیگر اشخاص نمی توانند از روش ذکر شده بهره ببرند. افرادی که بینی آن ها گوشتی نمی باشد نیز می توانند از پلاسما جت استفاده کرده و از مزیت های آن برخوردار شوند.

نحوه ی عملکرد روش ذکر شده هم به این صورت است که دستگاه پلاسما جت با ایجاد یک حرارت با میزان شدت بالا باعث می شود تا سلول هایی که در غشای پوست وجود دارند دچار تحریک شوند و با جمع کردن بافت خود و علاوه بر این مورد تولید کردن کلاژن، نسبت به زمان های قبل خوش فرم تر و همچنین زیبا تر به نظر برسند. اولین بار از این روش در سال 2014 استفاده شده است.

  آیا جراحی بینی همان رینوپلاستی می باشد؟

باید بگوییم که به دلیل به روز بودن پلاسما جت برخی افراد سودجو، از نداشتن اطلاعات کافی توسط مردم سو استفاده می کنند.

برخی از این افراد با تبلیغات دستگاه های خود که به روز تر و یا پیشرفته تر هستند و همچنین با تبلیغ این که روش فوق را با هزینه های بسیار پایین تر انجام می دهند مردم را تشویق به انجام پلاسما جت بینی می کنند و از آن ها این هزینه ها را دریافت می کنند و مشکلاتی را نیز برای این دسته به وجود می آورند.

 

روند انجام پلاسما جت بر روی بینی

اشخاصی که نسبت به انجام پلاسما جت بینی اقدام می کنند باید دقت داشته باشند علاوه بر هر چیز به دلیل این که متد فوق به روز و همچنین پیشرفته می باشد باید راجع به روند اجرا و همچنین مراقبت های مورد نیاز آن تحقیقاتی قبل از انجام به عمل بیاید.

مراجعه کنندگان می توانند با به دست آوردن اطلاعات اولیه علاوه بر اینکه استرس و نگرانی خود را کاهش دهند نسبت به آمادگی هر چه بیش تر خود اقدامات لازم را صورت دهند.

اولین قدم برای انجام و پیاده سازی این متد بر روی بینی فرد، مشخص کردن نوع بینی و همچنین فرم حال حاضر بینی فرد می باشد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پزشک متخصص معمولا این قدم را در جلسه ی اول بر می دارد. پس از مشخص شدن نوع بینی و فرم آن پزشک تشخیص می دهد که آیا پلاسما جت برای تغییر فرم بینی فرد مناسب است یا خیر؟! در صورتی که تشخیص پزشک منفی باشد باید به دنبال راه کار دیگری باشید.

مراجعه کنندگان زمانی که برای انجام متد فوق در کلینیک حاضر می شوند در اولین وهله پزشک متخصص بینی فرد را با استفاده از بی حسی موضعی، دچار بی حسی کرده و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه شروع به پیاده سازی روش فوق می کند.

  ماندگاری پلاسما جت بینی چقدر است؟

در ابتدا پزشک با نزدیک کردن ابزار های مورد نیاز برای انجام پلاسما جت و با رعایت نکات اولیه و ابتدایی کار را آغاز می کند.

با استفاده از ابزار مورد نیاز پزشک متخصص با ایجاد پلاسما به صورت نقطه به نقطه و با یک نظم دقیق و مشخص روند درمانی را طی می کند. این نقطه های پلاسما دارای آرایشی کاملا حساب شده و همچنین ظریف می باشند و در نتیجه کار به نحو احسن پیشرفت خواهد کرد و نتایج چشم گیر خواهند بود.

این پلاسما ها به بافت های چربی موجود در زیر پوست برخورد می کند. معمولا بعد از انجام پلاسما جت روی بینی فرد نقطه های کوچکی ظاهر می شود که البته به زودی از بین خواهند رفت و تنها پس از عمل قابل مشاهده هستند.

مراقبت های پس از انجام پلاسما جت بینی

مراقبت های پس از این متد بسیار دارای اهمیت می باشد و مراجعین باید در رعایت آن ها تمامی تلاش خود را به عمل بیاورند.

این مراقبت ها معمولا توسط پزشک متخصص برای مراجعین ارائه خواهد شد و همگی می توانند از این راهنمایی ها و همچنین دستورات پزشک استفاده کرده و دوره ی نقاهت آسان و همچنین کوتاه مدتی را برای خود رقم بزنند و پس از سپری کردن آن از مزیت های متد فوق بهره مند گردند.

اولین نکته و یکی از مهم ترین آنان این است که شخصی که پلاسما جت انجام داده نباید تا 24 ساعت پس از انجام این متد از مواد آرایشی مخصوصا بر روی بینی خود استفاده کند. استفاده از مواد آرایشی در کشورمان بسیار زیاد است و در نتیجه باید با دانستن این موضوع نسبت به عدم استفاده از این مواد پس از تمام شدن روش فوق اقدام شود. در صورت نادیده گرفتن این موضوع ممکن است دچار مشکلات ریز و درشتی شوید.

پس از اتمام کار پزشک و خارج شدن فرد از کلینیک، با گذشت مدت زمان کوتاهی بینی فرد و خصوصا زخم های نقطه ای شکل شروع به کمی پف کردن و بزرگ شدن خواهند کرد این نقطه ها را به اصطلاح دلمه می نامند.

  عوارض دستکاری بینی بعد از جراحی بینی چیست؟

مراجعه کنندگان محترم باید بدانند که پس از خروج از کلینیک نباید این دلمه ها دچار فشاری شوند و این نواحی در هفته ابتدایی پس از پلاسما جت ممنوع است؛ زیرا ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای شما شود.

پزشک متخصص برای مشکلاتی که برای مراجعه کنندگان پس از انجام این متد به وجود خواهد آمد دارو و یا راهنمایی خاصی در نظر خواهد گرفت. یکی از داروهایی که پزشک در جهت مصرف و استفاده در دوره ی نقاهت تجویز خواهد کرد، کرم های استروئیدی می باشد که معمولا تاکید دکتر بر سر وقت مصرف کردن این کرم می باشد.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم از جمله نکاتی است که باید از آن ها خودداری کنید. مدت زمان پرهیز از نور خورشید به مدت 2 هفته پس از درمان می باشد و زمانی که مجبور به قرار گرفتن در مقابل نور خورشید شوید باید از وسایل مراقبتی از جمله عینک و همچنین کلاه های دارای نقاب استفاده کنید.

گفتنی هست که نباید تا 2 هفته دوش آب گرم بگیرید و همچنین نباید از سونا استفاده کنید.

رانندگی کردن تا زمان بهبودی معمولا منع می شود. دلیل این ممنوعیت حواس پرتی فرد به دلیل ورم و زخم های ناشی از انجام این روش می باشد. اطلاع از این نکات و همچنین عمل کردن به آن ها به صورت دقیق سبب می شود تا مراجعه کنندگان بتوانند نتایج بسیار خوب و کاملی از پلاسما جت بینی بگیرند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

جراحی بینی

4 دیدگاه

  • سلام دوست من
   خوشحالیم که این مطلب مورد پسند شما کاربر عزیز قرار گرفت.
   حتما در رئزهای آتی اطلاعات جامع تری قرار خواهیم داد.
   سپاس

 • سلام نن ده روزه پلکسر بینی انجام دادم اما همچنان ورم داره و قرمزه. هر روز چند نوبت پماد ترمیمی سیکالفیت اریکا میزنم. قرمزیش کی از بین میره.واقعا اذیت کننده اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)