جراحی بینی

پلاسما جت بینی و مراقبت های بعد از آن چیست؟

پلاسما جت تکنیکی ایمن در جهت جوانسازی پوست می‌باشد. انجام این تکنیک به وسیله دستگاهی با همین نام است. پلاسما جت از جمله مدرن‌ترین شیوه‌های جوان‌ سازی به شمار می‌رود که بسیار موثر و دارای کمترین عوارض جانبی است. پلاسما حالت چهارم ماده می‌باشد و موجب یونیزاسیون سلولی می‌گردد. در این شیوه، لایه سطحی پوست که آن را اپیدرم می‌نامند، از جامد به گاز مبدل شده و موجب جمع‌شدگی لایه های تحتانی پوست خواهد شد. پلاسما می‌تواند فرد را از تجربه دشوار جراحی بی‌نیاز کند. و بدین ترتیب وضعیتی مطلوب برای او به وجود آورد. گرچه نمی‌توان نتایج نهایی این فرآیند را دائمی دانست. اما می‌توان اثر آن را برای چندین سال مشاهده کرد و همین مسئله می‌تواند موجب القای حس رضایت در فرد شود.

فرم نامناسب بینی می­تواند ما را به فکر اصلاح نقایص آن بیندازد. راه‌کارهای بسیاری در این زمینه جهت رسیدن به فرم دلخواه بینی وجود دارد. در حال حاضر یکی از روش هایی بسیار محبوب در این زمینه پلاسما جت بینی نام دارد. هر شخصی می­تواند از این تکنولوژی برحسب نیاز خود بهره گیرد. این روش بدان جهت طرفداران بسیاری پیدا کرده که علاوه بر نتایج بسیار خوب هزینه های بسیار پایینی نسبت به سایر روش­‌های جراحی دارد.

پلاسما جت بینی و مراقبت های بعد از آن چیست؟

پلاسما جت بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی از جمله جراحی‌های شایع در بین ایرانیان می‌باشد. اما گاهی این سوال پیش می‌آید که آیا نتیجه جراحی بینی همواره رضایت بخش خواهد بود؟ به عنوان مثال ریسک جراحی بینی در افراد دارای بینی گوشتی بسیار بالاست. چراکه احتمال زیادی می‌رود که این عمل نتیجه­‌ای را که مورد انتظار است ندهد. یا اینکه پس از گذشت زمانی نه چندان زیاد، بینی به حالت قبل خود بازگردد.

پلاسما جت بینی را در یک تعریف ساده می­‌توان روشی غیر تهاجمی جهت فرم دادن به بینی دانست. از این روش جهت لیفت و کوچک کردن بینی استفاده می‌گردد. استفاده از پلاسما­ جت در ناحیه­ی بینی کاری بسیار آسان می‌باشد. مراجعان می‌توانند فارغ از دردسرهایی که جراحی بینی برایشان دارد به فرم دلخواه بینی خود برسند. در جراحی بینی به دلیل ایجاد برش امکان ماندگاری اثر بخیه زیاد است. دیگر اینکه این روش دارای دوران نقاهت می‌باشد. اما در پلاسما جت بینی نه از بخیه خبری هست نه نقاهت، که این می‌تواند مزیت بزرگی محسوب شود.  پلاسما جت بینی در یک تعریف ساده به عنوان یک روش غیر تهاجمی شناخته می شود و بدون عمل جراحی برای فرم دادن به بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده کردن از پلاسما جت در ناحیه ی بینی بسیار آسان می باشد و مراجعه کنندگان می توانند فارغ از درد سر هایی که برای آن ها در فرم دادن بینی با استفاده از عمل جراحی وجود دارد، راحت شوند و به آسانی بینی خود را به فرم دلخواه در بیاورند.

 

کاندیدای پلاسما جت بینی

همانطور که اشاره شد کاربرد این روش بیشتر برای کسانی است که دارای بینی گوشتی هستند؛ همچنین می‌خواهند با به کارگیری یک روش ساده فرم بینی خود را به حالت دلخواه در بیاورند. اما این بدین معنی نیست که دیگر اشخاص نمی توانند از روش ذکر شده بهره ببرند. افرادی که بینی‌شان گوشتی نمی‌باشد نیز می­توانند از پلاسما جت بینی استفاده کرده و از مزایای آن برخوردار گردند.

 

­مکانیزم پلاسما جت بینی

پلاسما که گازی یونیزه شده و همچنین رسانا می‌­باشد توسط دستگاهی به شکل قلم به سطح پوست تابانیده می‌شود. و نقاطی بسیار ریز و با فاصله بسیار اندک از یکدیگر سورانده می‌شوند. مکانیزم پلاسما جت بینی بدین صورت است که؛ دستگاه پلاسما جت با ایجاد حرارتی با شدت بالا باعث می شود تا سلول هایی که در غشای پوست وجود دارند دچار تحریک شوند. در این زمان لایه­ سطحی پوست را از حالت جامد به حالت گاز مبدل می‌سازد. در این حالت با جمع کردن بافت خود موجب کشیدگی و فرم دادن به ناحیه مورد نظر می‌شود.

پلاسما در واقع فیبروبلاست­‌ها را هدف قرار داده و تحریکشان می‌کند. می­توان گفت سر قلم مانند این دستگاه هیچ‌گونه برخوردی با پوست ندارد. بلکه با قرارگیری در فاصله­‌ای بسیار اندک از پوست پلاسما را در یک نقطه کوچک تخلیه می‌کند. بدین ترتیب زخم‌ها و سوراخ‌های بسیار ریزی در پوست بینی ایجاد می‌شود. و در نهایت می‌توان گفت این فرایند اثرات زیر را با خود به همراه دارد:

 • انقباض پوست بینی
 • تحریک فعالیت فیبروبلاست‌های پوست بینی
 • تقویت و احیای پوست بینی

شاید برایتان جالب باشد بدانید برای اولین بار در سال 2014 از این روش استفاده شد. باید بگوییم که به دلیل به روز بودن پلاسما جت برخی افراد سودجو، از نداشتن اطلاعات کافی توسط مردم سو استفاده می کنند. برخی از این افراد با تبلیغات دستگاه های خود که به روز تر و یا پیشرفته تر هستند؛ همچنین با تبلیغ این که روش فوق را با هزینه های بسیار پایین تر انجام می‌دهند، مخاطب را تشویق به انجام پلاسما جت بینی می‌کنند. به همین جهت توصیه ما به شما این است که قبل از اقدام برای پلاسما جت بینی اطلاعاتتان را در این زمینه افزایش دهید. همینطور حتما این کار را زیر نظر متخصص با تجربه انجام دهید.

پلاسما جت بینی چیست؟

روند انجام پلاسما جت بر روی بینی

پلاسما جت بینی روشی جدید و پیشرفته در زمینه زیبایی می‌باشد. به همین علت بهتر است کسانی که نسبت به انجام پلاسما جت بینی اقدام می‌کنند تحقیقاتی را دز این زمینه داشته باشند. دقت داشته باشید علاوه بر اثرات پلاسما جت می‌بایست راجع ­به روند اجرا و همچنین مراقبت‌های مورد نیاز آن اطلاعات کافی داشته باشید. مراجعه کنندگان می‌توانند با به دست آوردن اطلاعات اولیه استرس و نگرانی خود را کاهش دهند. و نسبت به آمادگی هر چه بیش­تر خود اقدامات لازم را انجام دهند. اولین قدم برای انجام این متد بر روی بینی فرد، مشخص کردن نوع بینی فرد می‌باشد. پزشک متخصص معمولا این قدم را در جلسه ی اول بر می‌دارد. پس از مشخص شدن نوع بینی و فرم آن پزشک تشخیص می­دهد که آیا پلاسما جت برای تغییر فرم بینی فرد مناسب است یا خیر؟! در صورتی که پاسخ پزشک منفی باشد شاید بهتر باشد به دنبال راه کار دیگری باشید. اما در صورتی­که پزشک، شما را کاندیدای پلاسما جت بینی اعلام کند می­توانید اقدام به انجام این عمل کنید.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مراجعه کننده می‌بایست در زمان تعیین شده در کلینیک مربوط حاضر شود. در وهله اول پزشک متخصص بینی فرد را به صورت موضعی بی‌حس می­کند. پس از گذشت مدت زمانی کوتاه شروع به پیاده سازی روش فوق خواهد کرد. در ابتدا پزشک با نزدیک کردن ابزار های مورد نیاز برای انجام پلاسما جت و با رعایت نکات اولیه و ابتدایی کار را آغاز می‌کند. با ایجاد پلاسما به صورت نقطه به نقطه و با یک نظم دقیق و مشخص روند درمانی را طی می‌کند. این نقطه‌های پلاسما دارای آرایشی کاملا حساب شده و همچنین ظریف می‌باشند.

این پلاسماها به بافت‌های چربی موجود در زیر پوست برخورد می‌کنند. معمولا بعد از انجام پلاسما جت روی بینی فرد نقطه‌های بسیار کوچکی ظاهر می شوند. البته لازم به ذکر است که کلیه این نقطه­ها موقتی هستند. و به زودی از بین خواهند رفت و تنها پس از عمل قابل مشاهده هستند.

مراقبت های پس از انجام پلاسما جت بینی

مراقبت‌های پس از انجام پلاسما جت بینی بسیار حائز اهمیت است. مراجعین می‌بایست در رعایت آن­ها تمامی تلاش خود را به کار گیرند. این مراقبت ها معمولا توسط پزشک متخصص برای مراجعین ارائه خواهد شد؛ به این ترتیب دوره نقاهت آسانی را برای خود رقم بزنند؛ در نهایت پس از سپری شدن این دوره از زیبایی‌های حاصل از این روش لذت ببرند.

 • اولین نکته که می‌توان گفت مهم‌ترین آن نیز هست این است که؛ شخصی که پلاسما جت انجام داده تا 24 ساعت پس از انجام این متد، به هیچ وجه نباید از مواد آرایشی مخصوصا بر روی بینی خود استفاده کند. در صورت نادیده گرفتن این موضوع ممکن است دچار مشکلات ریز و درشتی شوید.
 • پس از اتمام کار پزشک و خارج شدن فرد از کلینیک، بینی فرد و خصوصا زخم­‌های نقطه‌ای به تدریج شروع به بزرگ شدن خواهند کرد. و می­توان گفت کمی پف می‌کنند. این نقطه ها را به اصطلاح دلمه می‌نامند.
 • مراجعه کنندگان محترم باید بدانند که پس از خروج از کلینیک نباید این دلمه‌ها دچار هیچ­گونه فشاری شوند. و هرگونه دستکاری این نواحی در هفته ابتدایی پس از پلاسما جت ممنوع است؛ زیرا ممکن است سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای شما شود.

 

پزشک متخصص برای مشکلاتی که مراجعه کنندگان پس از انجام پلاسماجت ممکن است با آن روبرو شوند راه حل هابی ارائه خواهد داد. ممکن است برای بعد از پلاسما جت بینی راهنمایی‌هایی لازم باشد؛ یا نسخه­ی دارویی نیاز باشد. در هر صورت پزشک متخصص شما در کنارتان خواهد بود. از جمله داروهایی که پزشک در جهت مصرف و استفاده در دوره نقاهت تجویز خواهد کرد، کرم های استروئیدی می‌باشند. که معمولا تاکید دکتر بر مصرف به موقع آن­ ها می­‌باشد.

 • قرار نگرفتن در معرض نور خورشید هم از آن نکاتی است که نباید از آن غافل شد. مدت زمان پرهیز از نور خورشید به مدت 2 هفته پس از درمان می باشد. و زمانی که مجبور به قرار گرفتن در مقابل نور خورشید شوید باید حتما از وسایل مراقبتی استفاده کنید. از جمله عینک و همچنین کلاه­های دارای نقاب.
 • به مدت 2 هفته نباید دوش آب گرم گرفت. همچنین نباید از سونا استفاده کرد.
 • معمولا رانندگی کردن تا زمان بهبودی منع می شود. دلیل این ممنوعیت حواس پرتی فرد به دلیل ورم و زخم های ناشی از انجام این روش می باشد. اطلاع از این نکات و همچنین عمل کردن به آن ها به صورت دقیق سبب می شود تا مراجعه کنندگان بتوانند نتایج بسیار خوب و کاملی از پلاسما جت بینی بگیرند.

 

مزایای پلاسما جت بینی

همانطور که پیشتر گفته شد پلاسما جت از جمله روش ­های غیرتهاجمی در زمینه زیبایی می ­باشد. به همین علت است که می­توان آن را با روش‌های تهاجمی و نیز عمل­ های زیبایی مقایسه کرد. ازجمله مزایای پلاسما جت بینی آن است که هیچ کدام از خطرات جراحی زیبایی بینی را ندارد. همچنین هیچ نیازی به بیهوشی نیست. پلاسما جت بینی روشی است که بدون خون‌ریزی انجام می‌گردد. در جراحی بینی امکان نازک شدن پوست وجود دارد. در صورتی که در پلاسما جت چنین امکانی وجود ندارد. از جمله مزیت‌های دیگر این روش آن است که موجب کلاژن­ سازی پوست می‌شود. هزینه این روش در مقایسه با هزینه‌های جراحی بینی بسیار اندک است. نتایج به­دست آمده از پلاسما جت کاملا طبیعی می‌باشد. همچنین می‌توان نتایج اولیه را در همان زمان انجام مشاهده کرد.

 

عوارض احتمالی پلاسما جت بینی

از جمله دلایل محبوبیت و معروفیت پلاسما جت بینی داشتن حداقل عوارض می‌باشد. شاید به همین دلیل باشد که در بین همگان طرفداران بسیاری پیدا کرده‌است. شاید بتوان تورم، التهاب و قرمزی ناحیه تحت درمان را از عوارض جانبی پلاسما جت دانست. که ممکن است این علائم دو تا سه روز به طول بینجامد. معمولا پلاسما جت بینی نسبت به پلاسما جت پلک عوارض کوتاه­تری خواهد داشت.

پوسته پوسته شدن محل درمان ممکن است به مدت یک هفته تا ۱۰ روز نیز ادامه داشته باشد. نکته‌­ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت است آن است که پوسته‌ها را به هیچ وجه خراش ندهید. به آن­ها فرصت دهید تا دهید تا بدون کوچکترین دخالتی از بین روند. حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از درمان می‌بایست هیچ‌گونه آرایشی نکنید تا پوست تحریک نشده و با سرعت بیشتری بازسازی شود.

 

هزینه انجام پلاسما جت بینی

انجام پلاسما جت بینی برای سفت کردن پوست بینی و لیفت آن بسیار ارزان‌تر از گزینه‌های دیگر مانند جراحی است. اطمینان حاصل کنید که فردی که قرار است این کار را برایتان انجام دهد، پزشک متخصص باتجربه است. تا نتایج حداکثری را از درمان گرفته و گرفتار عوارض ناشی از عدم تخصص نگردید. می­توان گفت هزینه پلاسما جت با توجه محل و همچنین نوع درمان بسیار متفاوت است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫6 دیدگاه ها

  1. سلام دوست من
   خوشحالیم که این مطلب مورد پسند شما کاربر عزیز قرار گرفت.
   حتما در رئزهای آتی اطلاعات جامع تری قرار خواهیم داد.
   سپاس

 1. سلام نن ده روزه پلکسر بینی انجام دادم اما همچنان ورم داره و قرمزه. هر روز چند نوبت پماد ترمیمی سیکالفیت اریکا میزنم. قرمزیش کی از بین میره.واقعا اذیت کننده اس

 2. سلام من یک هفته از پلاسما بینیم گذشته کاملا بینیم جمع شده بود ولی حالا که زخم ها ازبین رفته و حتی قرمزی هم نداره بینیم به حالت اولیه برگشته و کاملا بزرگ شده و تعقییری نکرده دلیلش چیه لطفا راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان