جراحی بینی

کاهش ورم و کبودی بینی بعد از عمل بینی

اقدامات لازم جهت کاهش ورم و کبودی بینی بعد از عمل بینی

کاهش ورم و کبودی بینی بعد از عمل بینی

ورم و کبودی صورت بعد از انجام عمل بینی یک امر کاملا طبیعی است و برای بسیاری از افراد که این عمل را انجام می دهند اتفاق می افتد و در واقع بخشی از واکنش طبیعی بدن در روند ترمیم خود است.

 

اقدامات لازم جهت کاهش ورم و کبودی بینی بعد از عمل بینی

 

این کبودی و ورم در ناحیه ی زیر چشم ها و استخوان های گونه معمولا خود را نشان می دهد. اگر جراحی زیبایی بینی زیر نظر یک کلینیک معتبر و یک پزشک مجرب و با مهارت که از تکنیک های درست برای عمل بینی استفاده می کند انجام شود، احتمال بروز این تورم و کبودی ها تا حدی کاهش خواهد یافت و یا شدت آن بسیار خفیف خواهد بود و در عرض یک هفته به کلی از بین می رود.

آیا کبودی و ورم پس از جراحی زیبایی بینی قابل کنترل است؟

در بسیاری از موارد، بروز کبودی و تورم نسبتا شدید پس از عمل بینی از کنترل دکتر و فرد متقاضی جراحی زیبایی بینی خارج است و نمی شود جلوی آن را گرفت.

به عنوان مثال، افرادی که مسن تر هستند به دلیل این که در گذر زمان و افزایش سن، رگ های خونی در بدن آن ها شکننده تر شده اند، در واکنش به عمل بینی حساسیت بیشتری نشان می دهند که نتیجه ی آن بروز تورم و کبودی است.

 

آیا کبودی و ورم پس از جراحی زیبایی بینی قابل کنترل است؟

 

آن دسته از متقاضیان جراحی زیبایی بینی که اختلالات خونی دارند و یا افرادی که دارو های رقیق کننده ی خون مصرف می کنند، بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به کبودی و تورم پس از انجام عمل بینی هستند.

البته توجه داشته باشید که این عوامل به معنی آن نیستند که جراحی زیبایی بینی برای فرد مورد نظر مضر است و نباید انجام شود، اما فرد باید تمام جوانب عمل بینی را بسنجد و درباره ی عوارض احتمالی با دکتر خود مشورت کند تا بتواند با آمادگی کامل برای عمل بینی و دوران نقاهت آن آماده شود.

 

راهکار هایی برای کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل بینی

بهترین کاری که در راستای کاهش و کنترل تورم و کبودی صورت پس از انجام بینی می توانید انجام دهید این است که به توصیه ها و دستورالعمل های دکتر خود به درستی عمل کنید. در اینجا به مهم ترین موارد کنترل کننده ی عوارض عمل بینی که رعایت آن برای همه ی متقاضیان جراحی زیبایی بینی لازم است اشاره می کنیم!

  • کنترل مصرف داروهای رقیق کننده خون

از مصرف دارو های رقیق کننده ی خون پرهیز کنید؛ البته اگر مصرف آن ها برای شما ضروری و حیاتی نیست. بدیهی است که هر دارویی که مصرف آن به حفظ سلامت بدن شما کمک می کند نباید به راحتی کنار گذاشته شود. با این حال، پس از مشورت با دکتر خود اگر ممکن بود می توانید مصرف این دارو ها را برای مدتی کنار بگذارید.

به عنوان مثال مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن که تهیه ی آن ها بدون نسخه ی پزشک هم ممکن است،‌ باید حداقل از دو هفته قبل از انجام عمل بینی متوقف شود. دلیل این پرهیز این است که این دارو ها باعث می شوند تا در هنگام عمل، میزان خونی که از رگ های خونی بیرون می آید بیشتر شود که نتیجه ی آن کبودی و تورم شدید تر است.

  • کنترل مصرف ویتامین و تغذیه مناسب

از مصرف میزان بالای ویتامین ای، جینسینگ، جینکو و روغن های ماهی پرهیز کنید چرا که همه ی این موارد باعث افزایش خونریزی خواهند شد. مولتی ویتامین ها، دارو های گیاهی و چای هایی که موارد ذکر شده را در خود دارند نیز باید برای مدتی کنار گذاشته شوند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  • استفاده از کیسه ی آب یخ

استفاده از کیسه ی آب یخ و یا حتی اگر کیسه ی یخ نداشتید استفاده از بسته ی یخ زده ی مواد غذایی بر روی گونه و کبودی ها می تواند موثر واقع شود. این کار را باید در همان روز های اولیه ی بعد از انجام جراحی زیبایی بینی به طور مداوم انجام دهید. سرما باعث خواهد شد تا تورم ناشی از عمل بینی کاهش بیابد و همچنین کبودی ها خیلی زود تر بهبود یابند.

  • اصلاح نحوه خوابیدن

اقدام دیگری که برای کاهش شدت کبودی و تورم صورت مفید است،‌ این است که در روز های اولیه ی پس از عمل وقتی می خواهید دراز بکشید و یا بخوابید،‌ سر خود را در ارتفاع بالاتری نسبت به بدن خود قرار دهید. این کار را می توانید با استفاده از بالش اضافه زیر سر خود به راحتی انجام دهید.

  • منع مصرف مشروبات الکی و دخانیات

مصرف سیگار و مشروبات الکلی را به طور جدی حداقل از دو تا سه هفته قبل از انجام عمل بینی ترک کنید. دلیل این امر این است که نیکوتین مانند یک تنگ کننده ی عروق و رگ های خونی عمل می کند و باعث می شود تا خون رسانی به بافت های آسیب دیده بسیار کندتر شود.

تورم و کبودی نیاز به خون رسانی مناسب دارند تا هرچه زودتر بهبود یابند و اثری از آن ها نماند. مصرف الکل نیز از این جهت منع شده است که ریسک بروز مشکلات و عوارض نامطلوب حین انجام عمل را افزایش می دهد و همچنین مصرف آن همراه با دارو های مسکنی که برای دوران نقاهت تجویز می شوند، می تواند برای افراد مشکلات خطرناکی ایجاد کند.

تاثیر دکتر خوب در کاهش تورم و کبودی عمل بینی

به جز پیروی از دستورالعمل های قبل و پس از عمل بینی،‌ مهم ترین ترین عاملی که در به حداقل رساندن کبودی و تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی موثر است مهارت دکتری است که عمل را انجام می دهد. یک دکتر با تجربه و ماهر، قادر خواهد بود تا مناسب ترین تکنیک عمل بینی برای هر متقاضی را تشخیص دهد.

 

تاثیر دکتر خوب در کاهش تورم و کبودی عمل بینی

 

استفاده از تکنیک مناسب و اجرای ماهرانه ی آن، به این معنی است که تعداد و شدت برش هایی که برای تغییر شکل بینی ایجاد میشوند بسیار کمتر خواهد بود و دکتر در این صورت می تواند از تحریک شدن بافت ها و ساختار های استخوانی صورت پیشگیری کند تا کبودی و تورم نیز بسیار خفیف تر بروز کنند.

البته توجه داشته باشید که در مواردی حتی مهارت و تجربه ی بالای دکتر هم نمی تواند جلوی ایجاد تورم و کبودی را بگیرد. همان طور که گفته شد، هر چه میزان تحریک شدن بافت ها و استخوان های بینی کمتر باشد، کبودی و تورم هم خفیف تر خواهد بود.

اما در مواردی که فرد متقاضی عمل بینی نیازمند ایجاد تغییرات بزرگ در شکل بینی خود است، به ناچار بافت ها و استخوان ها بیشتر درگیر و تحریک می شوند که نتیجه ی آن کبودی و تورم نسبتا شدید تر است و ارتباطی با میزان مهارت و تجربه ی دکتر ندارد.

 

مدت زمان ماندگاری کبودی و ورم عمل بینی

کبودی و ورم صورت بعد از عمل بینی طبیعتا برای هیچ فردی خوشایند نیست و می خواهد هر چه زودتر از آن ها خلاص شود. اما همان طور که گفته شد این موارد همگی بخشی از روند بهبود و ترمیم بدن هستند و برای آن که بدن به طور کامل خود را ترمیم کند نیاز به زمان دارد.

 

مدت زمان ماندگاری کبودی و ورم عمل بینی

 

به بدن خود این زمان را بدهید و به خاطر داشته باشید که همه ی این موارد موقتی هستند و حداکثر بعد از گذشت تنها چند هفته به طور کلی از بین خواهند رفت. بنابراین اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید ولی از کبودی و ورم ناشی از آن می ترسید، ترس خود را کنار بگذارید.

با انتخاب دکتر خوب و معتبر و جدی گرفتن مراقبت های قبل و بعد از عمل می توانید شدت و ماندگاری کبودی و ورم عمل بینی را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان