برطرف کردن جای بخیه بعد ازعمل بینی

جراحی بینی که معمولا با هدف زیبایی و اصلاح فرم آن انجام می‌شود از حساسیت بالایی برخوردار است. تمامی کسانی که برای انجام عمل بینی اقدام می‌کنند دوست دارند تا بینی خوش فرم و طبیعی به دست آورند. متاسفانه در برخی از افراد به دلیل داشتن پوست نامناسب، عدم انتخاب کلینیک و پزشک معتبر و مواردی از این قبیل می‌توان شاهد به جا ماندن جای بخیه بعد از عمل شد. از آنجایی که این موضوع می‌تواند برای بسیاری از افراد ناخوش‌آیند باشد در این مقاله به معرفی راهکارهای موثر جهت از بین بردن جای بخیه عمل بینی پرداخته‌ایم. اگر شما نیز به دنبال راهکاری برای رفع جای بخیه بینی هستید در این مقاله همراه ما باشید.

ناگفته نماند که اولین قدم برای به جا نماندن جای بخیه بعد از عمل بینی دقت در انتخاب کلینیک و پزشک است. کلینیک پوست و مو هلیا مفتخر است که با حضور دکتر خراسانی و تجهیزات پیشرفته نهایت سعی خود را می‌کند تا باکیفیت‌ترین و بهترین نتایج حاصل از عمل بینی و سایر فعالیت‌های زیبایی را به مراجعه‌کنندگان خود ارائه دهد. همچنین اگر چنین مشکلی برای شما به وجود آمده می‌توانید با مشاور زیبایی ما تماس گرفته و برای درمان و اطلاع از روش از بین بردن جای بخیه روی بینی راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

از بین بردن جای بخیه بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یک روش پیچیده است و ممکن است حداقل یکسال طول بکشد تا متقاضی از نتایج کامل رینوپلاستی بر روی بینی لذت ببرد. در این میان، قرار‌های ملاقات دوره‌ای با پزشک بهترین راه برای آگاهی از نحوه مراقبت از این عضو حساس در طول دوران بهبودی است.

از بین بردن جای بخیه و اسکار بعد از جراحی بینی

مراقبت از بخیه ‌های رینوپلاستی بعد از جراحی بینی برای دستیابی به بهترین نتایج درمانی، بسیار مهم است. خوشبختانه مراقبت مناسب از بخیه‌های این عمل و از بین بردن جای بخیه و اسکار بعد از جراحی بینی می‌تواند ساده باشد. در ادامه به این مسأله مهم پرداخته‌ایم.

نحوه مراقبت از بخیه های جراحی زیبایی بینی

هر کس که عمل بینی را انجام می‌دهد باید به خاطر درمان بهتر و نقاهت کوتاه‌تر، بخیه‌های خارجی خود را تمیز و خشک نگه دارد. در همین حال، بخیه‌های قابل حل در داخل بینی، در حدود یک هفته بعد از عمل به خودی خود ناپدید می‌شوند. پراکسیدهیدروژن و پماد آنتی‌بیوتیک اغلب به حل بخیه‌های داخل بینی کمک می‌کنند. هر فرد باید یکبار در روز، پراکسیدهیدروژن را به خطوط بخیه داخل بینی اعمال کند. همچنین، افرادی که جراحی بینی انجام داده‌اند باید دو بار در روز پماد آنتی‌بیوتیکی را در ناحیه سوراخ بینی و ناحیه برش استفاده کند.

نحوه مراقبت از بخیه های جراحی زیبایی بینی

توصیه می‌شود در حین بهبود، رطوبت به بخیه‌های خارجی نرسد تا باعث عفونت نشود. برای همین فرد می‌تواند تا زمانی که بخیه‌های خارجی را بکشد، با یک تکه پلاستیک بینی را پوشانده و دوش بگیرد. بعد از عمل بینی بخیه‌های خارجی جراحی بینی به طور معمول طی یک هفته پس از آن کشیده می‌شوند اما اگر خونریزی مداوم، قرمزی، تب، عفونت و یا سایر مشکلات در نزدیکی بخیه‌های رینوپلاستی رخ دهد، این فرد باید فوراً جراح خود را مطلع کند.

چه مدت طول می کشد تا بخیه های داخلی حل شوند؟

مدت زمان لازم برای رفع بخیه ‌های جراحی زیبایی بینی متفاوت است. در بیشتر موارد، بخیه‌های بینی در طی حدود یک تا دو هفته پس از جراحی بینی حل می‌شوند. در موارد دیگر ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا بخیه‌های جراحی بینی به طور کامل از بین بروند. برای کسانی که نگران هستند که بخیه‌های بعد از جراخی بینی به درستی حل نشود، مشاوره با پزشک بسیار مهم است.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: درمان انحراف بینی بدون جراحی

ماساژ اسکار برای از بین بردن جای بخیه

شکی نیست که جراحی زیبایی بینی یکی از متداول‌ترین انواع جراحی زیبایی است. در حقیقت، در این چند سال، رینوپلاستی در میان پنج روش برتر جراحی زیبایی قرار گرفته است. یکی از مؤلفه‌های مهم برای به دست آوردن نتایج خوب، مراقبت‌های مناسب پس از آن از جمله ماساژ اسکار است که به برطرف شدن جای بخیه بعد از جرحی بینی کمک می‌کند.

ماساژ اسکار برای از بین بردن جای بخیه

چرا ماساژ اسکار مهم است؟

تشکیل اسکار، پاسخ محافظتی طبیعی بدن در برابر برش پوست است. بافت اسکار از کلاژن ساخته می‌شود. کلاژن پروتئینی است که بدن برای پر کردن جای زخم از آن استفاده کرده و همچنین منجر به استحکام پوست خواهد شد. بدن برای بستن جای زخم، لایه‌های ضخیم و فیبری از کلاژن تولید می‌کند و جای زخم را پر می‌کند.

شما باید انتظار داشته باشید که پس از جراحی زیبایی بینی، مقداری بافت اسکار ایجاد شود اما اگر پوست شما ضخیم است، ممکن است با گذشت زمان بافت اسکار بیش از اندازه تشکیل گردد که نه تنها نتایج نهایی جراحی بینی خدشه‌دار شده بلکه ممکن است اختلالی را هم در تنفس ایجاد کند. ماساژ این ناحیه باعث ضعف بافت اسکار ضخیم و فیبری و کم رنگ‌تر شدن آن و همچنین باز شدن معابر بینی می‌شود. همچنین با جلوگیری از جمع شدن خون و مایعات در نواحی اطراف برش‌ها، ممکن است به کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی کمک کند. طبیعی است که می‌خواهید بهترین نتایج ممکن را از جراحی بینی داشته باشید. انجام خود ماساژ می‌تواند شانس شما را برای به دست آوردن نتایج مطلوب افزایش دهد منوط بر اینکه طبق دستورالعمل متخصص عمل نمایید.

نحوه انجام آن:

تا زمانی که جای بخیه‌ ها بعد از جراحی بینی شما به طور کامل بهبود پیدا نکرده‌اند، ماساژ زخم را شروع نکنید. این زمان باید حدود ۱۰ روز تا دو هفته بعد از عمل باشد. برای شروع ماساژ، به آرامی پل بینی خود را بین انگشت شست و انگشت اشاره خود بگیرید و آن را برای چند ثانیه نگه دارید. در مرحله بعد، پل بینی را با آن دو انگشت و به آرامی به دو طرف بینی خود بکشید. چند ثانیه متوقف شده و دوباره به آرامی این کار را تکرار نمایید.

نکاتی درباره مراقبت های طولانی مدت در مورد جراحی بینی

کسانی که می‌خواهند بهترین نتایج را از این عمل زیبایی به دست آورند، نیاز به تعهد طولانی مدت نسبت به نکات مراقبتی دارند. چندین نکته وجود دارد که یک فرد پس از جراحی بینی باید به آن‌ها توجه کند:

  1. برای سه روز اول بعد از عمل، از کمپرس سرد روی گونه‌ها استفاده کنید.
  2. بعد از سه روز اول، در قسمت‌هایی از صورت که کبودی مداوم وجود دارد، از کمپرس گرم استفاده کنید.
  3. حداقل یک یا دو هفته بعد از عمل، سر را با زاویه مناسب نگه دارید.
  4. از فعالیت شدید، حداقل سه هفته بعد از عمل جراحی زیبایی بینی خودداری کنید.
  5. حداقل سه ماه بعد از عمل بینی از قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد پرهیز کنید.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

سریع ترین راه بهبودی بعد از جراحی بینی چیست؟

بیشتر افراد طی حدود دو سال به نتایج کامل جراحی می‌رسند. برای کسانی که می‌خواهند روند بهبودی جراحی زیبایی بینی را تسریع کنند، پیروی از دستورالعمل‌های بعد از عمل مهم است. هر پزشکی یک برنامه جامع درمانی را متناسب با شرایط فرد تهیه می‌کند.

سریع ترین راه بهبودی بعد از جراحی بینی چیست؟

هر فرد از نظر نوع و دلیل عمل بینی، با سرعت خاص خود بهبود می‌یابد اما در هر صورت یک جراح خوب، در طی چرخه بهبودی درمان، با فرد در تماس است. وی همچنین آماده است تا در طول چرخه بهبودی، به نگرانی‌ها یا سؤالات مراجعین خود پاسخ دهد.

مطالب بیشتر: بهترین جراح بینی در تهران

سخن پایانی درباره جای بخیه بعد از عمل بینی

فراموش نکنید که هر جراحی که باعث برش در پوست می‌شود می‌تواند منجر به اسکار و یا در مواردی عفونت زخم گردد. اسکار را با رعایت نکات مهمی که جراح گوشزد می‌کند، می‌توان برطرف کرد. عفونت زخم جراحی می‌تواند در هر زمان از ۲-۳ روز بعد از عمل ایجاد شود. برخی از علائم و نشانه‌های عفونت بعد از جراحی زیبایی بینی به شرح زیر است:

  1. تب زیاد
  2. افزایش درد در محل برش
  3. افزایش قرمزی در محل برش
  4. بوی ناخوشایند ناشی از زخم

اگر معلوم شود بعد از جراحی پلاستیک، عفونت در ناحیه زخم ایجاد شده است احتمالاً یک آنتی‌بیوتیک خوراکی تجویز می‌شود یا باید آنتی‌بیوتیک داخل وریدی دریافت کنید. البته به یاد داشته باشید که عفونت بعد از جراحی پلاستیک نادر است. در واقع تک تک نکات مراقبتی با توجه به نوع پوست شما و روند بهبودی در نظر گرفته شده است و برای همین رعایت آن‌ها دارای اهمیت بسیار زیاد و تأثیر فراوانی در بهبودی با عوارض کمتر خواهد بود.

مطالب بیشتر: جراحی بینی گوشتی

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed