جراحی بینی

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی و راه های پیشگیری

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی و راه های پیشگیری

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

جراحی بینی که یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در بین همه اقشار و همه سنین است اغلب نتایج بسیار ماندگار و خوبی در زیبایی و سلامت به همراه دارد.

بهبود وضعیت تنفس یکی از این نتایج است به ویژه زمانی که که این عمل زیبایی برای رفع سپتوم انحرافی و یا مشکلاتی چون خر و پف به کار می رود. با این وجود موارد نادری وجود دارد که خود این عمل زیبایی منجر به مشکلات تنفسی شود.

 

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

 

در ادامه به برخی از این مشکلات و دلایل شکل گیری آنها بعد از جراحی بینی پرداخته ایم. البته نکته مهم نادر بودن این عوارض است و نباید موجب نگرانی شما پیش از انجام رینوپلاستی گردد.

مشکلات مربوط به تنفس بعد از جراحی زیبایی بینی

گرچه عمل بینی همان گونه که پیش از این اشاره شد برای رفع بسیاری از مشکلات تنفسی کاربرد درمانی دارد. همچنین کارشناسان می گویند که تکنیک های جدیدتر برای تغییر شکل بینی برخی مشکلات تنفسی را به همراه نخواهد داشت. با این وجود چهار دسته از مشکلات زیر ممکن است که در موارد بسیار کمی رخ دهد. این سه مورد عبارتند از:

  • مشکلات تنفسی موقت

به دلیل تورم آستر و ساختار داخل بینی، تنفس از طریق بینی معمولاً به طور موقت به دنبال جراحی زیبایی بینی سخت می شود. خوشبختانه، تکنیک های جدیدتری در جراحی زیبایی بینی باب شده است که باعث می شود سطح مشکلات تنفسی بینی مانند قبل از جراحی زیبایی بینی، دوباره شکل نگیرد. رینوپلاستی در بیست سال گذشته به طور قابل توجهی تکامل یافته است و این نکته باعث عوارض کمتر بعد از انجام جراحی بینی خواهد شد.

  • تراشیدن بیش از حد غضروف بینی

افرادی که سالها پیش رینوپلاستی داشتند،، اغلب از بی خوابی و سایر مشکلات مجاری هوایی بینی شکایت دارند. این احتمالاً به این دلیل است که غضروف بیش از حد برداشته شده است. هنگامی که غضروف بیش از حد در حین جراحی زیبایی بینی از بینی خارج شود، تنفس از طریق بینی می تواند به یک مشکل طولانی مدت تبدیل شود. البته این پدیده هم نادر بوده و این روزها با پیشرفت تکنیک ها کمتر خواهد آن هستیم.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  • کوچک شدن دریچه تنفسی

مشکلات مربوط به تنفس بعد از جراحی زیبایی بینی معمولاً به دلیل محدود شدن دریچه بینی به زاویه کوچکتر است. اگر این زاویه بعد از عمل کوچکتر شود، می توانید تنفس را به شکل قابل توجهی با مشکل مواجه کند.

برای آزمایش اینکه دریچه بینی شما باعث ایجاد مشکل شده، با دو انگشت دو طرف بینی خود را بگیرید. و از نوک بینی لمس کنید تا به سمت بالا جایی که ناحیه غضروفی به ناحیه استخوانی می رسد؛ دریچه بینی نام دارد.

اگر با کشیدن پوست این ناحیه به سمت بالا حس کنید که دریچه تنفسی بازتر شده و نفس کشیدن بهتر می ‌شود، به احتمال زیاد دریچه تنفسی شما حین عمل کوچکتر شده و نیاز به معاینه توسط جراح دارید تا راه حل درست برای رفع این مشکل را پیدا کنید.

  • سوراخ شدن حدفاصل دو سوراخ بینی

گاهی اوقات در صورت سوراخ شدن دیواره که بینی شما را به دو قسمت تقسیم می کند، در حین جراحی بینی مشکلات تنفسی رخ خواهد داد. به خصوص وقتی عطسه می کنید، این بافت خیلی راحت خشک می شود و خیلی راحت خونریزی می کند.

این مورد پیش از این بسیار رخ می داد، اما این روزها بازار عمل بینی پیشرفت کرده و همچنین مهارت پزشکان نیز مثال زدنی و از این مشکل جلوگیری خواهد کرد. پس با کمی دقت و تحقیق پیش از عمل می توان از این عارضه جلوگیری کرد.

راه های پیشگیری از مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

بسیاری از مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی قابل پیشگیری هستند و به راحتی می توان از بروز آنها جلوگیری کرد. بهترین و مهمترین مواردی که باید در این رابطه رعایت کرد شامل موارد زیر است:

 

راه های پیشگیری از مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

 

  • انتخاب پزشک دارای مهارت

بدون شک پزشک و یا جراح پلاستیکی که دارای تجربه های موفق فراوانی در کارنامه خود است و علاوه بر این جدیدترین متدها را در زمینه رینوپلاستی می داند بی اندازه در کاهش عوارض و مشکلات بعد از این عمل کمک خواهد کرد.

  • انتخاب مرکز درمانی و کلینیک زیبایی معتبر

فردی که تصمیم خود را برای جراحی بینی گرفته است باید در مورد اعتبار مرکز درمانی، به روز بودن تجهیزات و برخورداری از مجوزهای لازم و استانداردهایی که برای این نوع جراحی نیاز است، اطمینان حاصل کند.

توجه کنید که تبلیغات در این زمینه زیاد است و بسیاری به بهانه هزینه کمتر به دنبال جلب نظر افراد هستند. بهتر است گول این تبلیغات زرد را نخورید و فراموش نکنید با توجه به ماندگاری نتایج شما یک بار برای جراحی بینی هزینه خواهید کرد و تا مدت زیادی از نتایج آن لذت خواهید برد.

  • رعایت نکات مراقبتی

بسیاری از افراد تنها یک بعدی به عمل بینی می نگرند و وجه مهمتر که مراقبت های پس از انجام جراحی بینی است را نادیده می گیرند. در واقع پنجاه درصد نتایج به روند عمل، مهارت پزشک و اعتبار مرکز درمانی بستگی دارد. مابقی نتایج و جلوگیری از مشکلات به روند مراقبتی در دوران بهبودی بستگی دارد.

برای جلوگیری از مشکلات تنفسی چون خشک شدن بینی و مواردی از این دست بهتر است در شستشوی بینی، نحوه صحیح خواب، نکات مربوط به سرفه و عطسه و سرماخوردگی پس از جراحی بینی توجه لازم را داشته باشید. بخشی از مشکلات تنفسی تنها در روند بهبودی و به دلیل تغییر ساختار بینی پس از رینوپلاستی ظاهر می شوند و به مرور زمان و همچنین با مراقبت درست از بین خواهند رفت.

همچنین در این دوران بهتر است از دستکاری بینی و ضربه خوردن به آن نیز برای جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی جلوگیری شود.

نیاز به جراحی بینی ثانویه پس از بروز مشکلات تنفسی

چنانچه فردی در جریان عمل بینی دچار مشکلات خاصی چون سوراخ شدن دیواره، خونریزی غیر طبیعی و انحراف در سپتوم شود بهتر است تا با جراح خود مشورت کند. در موارد حاد مشکلات تنفسی نیاز به جراحی بینی ثانویه است تا غضروف و دیواره بازسازی شود و مشکلات از بین بروند.

از آنجایی که عمل بینی ثانویه سختر از عمل بینی است به راحتی و با دقت در انتخاب جراح در عمل اول می توان از این مشکل جلوگیری کرد. در صورتی هم که نیاز به جراحی مجدد باشد، باید حتماً به بهترین دکتر جراحی بینی که در این زمینه دارای مهارت لازم است و سابقه انجام چنین جراحی هایی داشته مراجعه گردد.

سخن پایانی

گرچه بروز مشکلات جدی تنفسی و مشکلاتی که ماندگار باشند، با توجه به پیشرفتی که در تکنیک ها و ابزار جراحی بینی وجود دارد، بسیار نادر است؛ اما هستند کسانی که به دلیل داشتن تنفس مشکل و مشکلات دیگر جراحان پلاستیک برای تجدید نظر در جراحی زیبایی بینی و انجام مجدد آن مراجعه می کنند.

برای کسانی که سالها پیش جراحی زیبایی بینی انجام داده اند و با مشکلات تنفسی رها شده اند، یک جراحی بینی ثانویه، توسط جراحی دارای صلاحیت در این زمینه به رفع مشکل کمک خواهد کرد.

در انتها اینکه اگر تصمیم خود برای عمل بینی را گرفته اید، اینگونه مشکلات نادر نباید باعث استرس و نگرانی شما شود. در واقع با کمی وسواس و دقت در انتخاب جراح و کلینیک معتبر به هیچ وجه شاهد آن خواهید بود و بهترین نتایج نصیب شما می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *