تزریق بوتاکس

معرفی مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

معرفی مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

معرفی مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

همانطور که می دانید Botox injection یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود که امروزه طرفداران بسیاری را به خود جذب نموده است. در واقع با استفاده از ” تزریق بوتاکس ” می توان چروک های ایجاد شده در پوست را برطرف نمود.

 

معرفی مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

 

بوتاکس در واقع از نوعی سم به نام بوتولینوم تولید می شود که در دوز ها و غلظت های پایین به زیر پوست تزریق می شود تا فلج موقت عضلات زیر پوست که با انقباض خود باعث چروک و یا افتادگی پوست شده اند، دوباره به سفت شدن و از بین بردن چروک و ایجاد پوستی صاف بیانجامد.

علاوه بر این از Botox injection برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله: بی اختیاری ادرار در کودکان،  میگرن، تعریق نا متعادل و بیش از حد، اختلالات اسپاسم و بسیاری از بیماری هایی که باعث آسیب به سیستم عصبی بدن می شوند نیز از تزریق بوتاکس استفاده می شود.

البته پزشکانی که تزریق بوتاکس را انجام می دهند باید در این زمینه حرفه ای باشند و دارای تخصص و مهارت لازم برای تزریق بوتاکس را داشته باشند. در واقع نواحی که تزریق در آنجا صورت می گیرد باید طبق تشخیص پزشک انجام گیرد. زیرا با تزریق بوتاکس به صورت اشتباه این عمل می تواند برای مراجعه کننده بسیار خطرناک باشد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس در کلینیک هلیا (فقط این هفته)

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس شامل چه مناطقی میشود؟

در واقع Botox injection بر روی عضلاتی تاثیر می گذارد که به طور پیوسته دارای انقباض می باشند. زیرا این انقباضات عضله در زیر پوست باعث ایجاد چین و چروک در صورت می شود.

تزریق بوتاکس با فلج کردن عضلات زیر پوست باعث از بین رفتن این انقباضات می شود در نتیجه برای دوره 3 تا 6 ماه به طور موقت چین و چروک های پوست را از بین می برد. بر خلاف تصور عده ای که در این زمینه هیچ گونه تجربه و علمی ندارند، بنابراین آنها تزریق بوتاکس را در نواحی که چین و چروک وجود دارد انجام می دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس شامل چه مناطقی می شود

 

این یکی از رایج ترین اشتباهاتی است که افراد غیر حرفه ای در تزریق بوتاکس می توانند انجام دهند. در واقع محلی که عضلات دارای گرفتگی می شوند با نواحی که دارای چین و چروک است با هم فرق دارند. تزریق بوتاکس باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج نماید.

در واقع به طور معمول Botox injection در نواحی بین ابروها، پیشانی و اطراف چشم، مانند ” تزریق بوتاکس به زیر چشم ” ، تزریق می شود. در سایر نواحی صورت بوتاکس تاثیری نمی گذارد. در واقع مناطقی از نظر سازمان FDA برای تزریق بوتاکس استفاده می شود سه نقطه اطراف هر چشم و پنج نقطه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی می باشد.

البته مواردی نیز گزارش شده که تزریق بوتاکس در نوک بینی برای بالا بردن آن صورت می گیرد که این نواحی در واقع دارای مجوز برای تزریق بوتاکس نیستند و به طور رسمی تایید نشده است.

 

روش های جایگزین تزریق بوتاکس برای نواحی ممنوعه

از آنجایی که تزریق بوتاکس در صورت باعث ایجاد زیبایی در فرد می شود با این وجود هنوز نواحی از صورت وجود دارد که تزریق بوتاکس در آنجا صورت نمی گیرد.

خطوط اطراف لب ممکن است با تزریق بوتاکس دچار مشکلاتی در تکلم و یا خوردن غذا در افراد شود. برای این منظور تزریق بوتاکس در این نواحی کمتر صورت می گیرد.

برای از بین بردن چروک های نواحی دیگر صورت نیاز است که از روش های دیگر برای این کار استفاده شود. در زیر به بررسی روش های جایگزین بوتاکس می پردازیم.

 

روش های جایگزین تزریق بوتاکس برای نواحی ممنوعه

 

تزریق ژل : این مواد به عنوان پرکننده در صورت و نواحی که دارای چروک و یا تورفتگی است استفاده می شود. می توان با تزریق ژل در نواحی که Botox injection امکان پذیر نیست. از این روش استفاده نمود.

تزریق چربی : یکی از روش های موثر در درمان افتادگی ها و چروک های پوستی تزریق چربی می باشد. از آنجایی که عمل برداشت چربی از بافت های دیگر بدن خود فرد می باشد در نتیجه در مقایسه با سایر روش ها می تواند بهتر با سایر اندام های بدن هم خوانی داشته باشد در نتیجه در مدت طولانی تری بتواند در بدن باقی بماند. همچنین تزریق چربی می تواند به عنوان پرکننده عمل نماید و نواحی تو رفته پوست را نیز صاف نماید.

لیزر : امروزه استفاده از لیزر برای ایجاد زیبایی در افراد نقش مفید و کاربردی را دارد. لیزر ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام از آنها دارای طول موج های متفاوتی می باشند که برای درمان بیماری ها و یا عمل های زیبایی از آنها استفاده می شود.

لیزر ها برای از بین بردن چروک های صورت و بدن در نواحی مختلفی ا دارای کاربرد می باشند. این روش عوارض بسیاری در پی ندارد و ممکن است در بعضی از مواقع پوست را دچار کمی التهاب و قرمزی نماید که با مرور زمان از بین خواهد رفت.

در همه این روش ها عوارض بعد از عمل بسیار کم می باشد. شما می توانید برای از بین بردن چروک های صورت و بدن خود از روش های جایگزین Botox injection استفاده نمایید تا دارای ظاهری زیبا و بی عیب و نقص شوید.

نکته مورد اهمیت در همه این روش ها مدت زمان درمان می باشد. در واقع این روش ها موقتی هستند. و طول دوره ماندگاری آنها از 4 تا 6 ماه می باشد.

بعد از تمام شدن این دوره باید تزریق بوتاکس و یا روش های جایگزین دیگر دوباره انجام شود. البته در لیزر درمانی این موضوع کمی فرق می کند و چروک ها در این روش از بین می روند.

 

 دلایل ممنوع بودن Botox injection در برخی از نواحی پوست

به دلیل اینکه بوتاکس با فلج نمودن عضلات می تواند در انقباض آنها تداخل ایجاد نماید و در نتیجه به از بین بردن چروکها و افتادگی های پوست صورت بیانجامد. از این رو در برخی از نواحی پوست نمی توان از تزریق بوتاکس استفاده نمود.

 

دلایل ممنوع بودن تزریق بوتاکس در برخی از نواحی پوست

 

ممکن است Botox injection در نواحی مانند اطراف لب به فلج شدن این نواحی بیانجامد و عمل تکلم و یا خوردن غذا را در فرد با مشکل روبرو نماید. از این رو توسط پزشکان تزریق بوتاکس در این نواحی توصیه نمی شود.

در پوست هایی که دارای عفونت پوستی هستند، یا در کسانی که دارای برخی بیماری های عصبی عضلانی مانند میاستنی گراویس هستند توصیه نمی شود.

 

خطرات و مشکلات احتمالی در صورت تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

در صورتی که تزریق در مناطق ممنوعه صورت گیرد می تواند عوارض ناخوشایندی را در افراد بر جای بگذارد. می توانید با تزریق بوتاکس از بسیاری از بیماری ها و چروک های پوستی خلاص شوید.

 

خطرات و مشکلات احتمالی در صورت تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

 

با این وجود مشکلاتی ممکن است در اثر Botox injection در نواحی حساس بدن شما پیش بیاید که می تواند خطرناک باشد. در واقع با تزریق بوتاکس در این نواحی می توانید عوارض زیر را مشاهده نمایید.

  1. کبودی و تورم و قرمزی در مدت طولانی
  2. ایجاد عفونت های بسیار در نواحی که تزریق بوتاکس ممنوع است.
  3. در صورت تزریق در نواحی اشتباه ممکن که دچار افتادگی عضلات در نواحی دیگر صورت از جمله افتادگی پلک ها یا ابرو شوید.
  4. در امکان Botox injection در گردن ممکن است مشکلات تنفسی و همچنین تاری دید و دوبینی در مشا به وجود بیایید.
  5. ایجاد سردرد و حالت تهوع در 24 ساعت اول بعد از تزریق اشتباه
  6. Botox injection در نواحی مانند اطراف لب می تواند در تکلم شما مشکلاتی به وجود بیاورد و یا در نحوه غذا خوردن شما نیز تاثیرات جدی را ممکن است داشته باشد.

در واقع با تزریق در مناطقی که تزریق بوتاکس ممنوع است می توانید سلامتی خود را به خطر بیندازید و یا باعث افتادگی پوست در آن نواحی شوید.

همیشه باید تزریق بوتاکس را زیر نظر پزشک متخصص و در کلینیک های دارای مجوز رسمی از سازمان های بهداشت جهانی انجام دهید تا مشکلات احتمالی تزریق نادرست بوتاکس در زندگی شما مشکلی به وجود نیاورد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق بوتاکس خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)