جراحی بینی

حس بویایی چند وقت بعد از عمل بینی باز میگردد؟

حس بویایی چند وقت بعد از عمل بینی باز میگردد؟

حس بویایی چند وقت بعد از عمل بینی باز میگردد؟

تقاضا و تمایل به انجام عمل بینی امروزه توسط مردم بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. به گونه ای که این موضوع باعث افزایش مطالعات شده و اکثر افراد درباره ی انجام عمل بینی و همچنین عوارض و نتایج مورد انتظار nose job آگاهی خوبی دارند.

داشتن اطلاعات مناسب درباره ی این نکات می تواند نقطه ای مثبت در روند جراحی بینی فرد باشد، طوری که فرد می تواند بدون هر گونه استرس و نگرانی نقص بینی خود را رفع کند.

 

حس بویایی چند وقت بعد از عمل بینی باز میگردد؟

در این بین پزشکان نیز اطلاعات امیدوار کننده ای برای مراجعه کنندگان ارائه می کنند و سبب می شوند روحیه ی افراد برای انجام عمل زیبایی بینی بالاتر رود؛

اما در این بین کسانی هم وجود دارند که به دلیل عدم اطلاعات کافی و همچنین نا آگاهی از عوارض و همچنین نتایج عمل بینی به مراجعه کنندگان اطلاعات غلطی داده و سبب ایجاد ترس و نگرانی در آن ها خواهد شد.

عمل زیبایی بینی و نتایجی که در بر دارد سبب شده است تا افراد برای انجام آن شوق و ذوق بسیاری داشته باشند؛ اما در این بین افراد نا آگاه با ارائه نکات کاملا غلط سبب از بین رفتن این شوق و ذوق می شوند.

مراجعه کنندگان و متقاضیان جراحی بینی بهتر است راجع به برخی مسائل برای مثال کاهش حس بویایی در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت عمل بینی اطلاعاتی کافی را به دست بیاورند تا گمراه نشوند.

 

آیا از بین رفتن بویایی بعد از عمل بینی واقعیت دارد؟

یکی از شایعاتی که توسط همین افراد ناآگاه درباره ی عمل زیبایی بینی به وجود آمده است حرف هایی راجع به از بین رفتن کامل حس بویایی می باشد.

باید بگوییم در صورتی که یک عمل زیبایی سبب از بین رفتن یک حس بسیار مهم در انسان شود به هیچ عنوان اجازه ی انجام آن در هیچ کجای جهان داده نخواهد شد. افراد باید با افزایش آگاهی خود این تفکرات غلط را به صورت کامل از بین ببرند.

 

آیا از بین رفتن بویایی بعد از عمل بینی واقعیت دارد؟

 

پس از انجام عمل زیبایی و به صورت کاملا پیش بینی شده فرد دچار کاهش قدرت حس بویایی می شود.

این کاهش یافتن حس بویایی می تواند در صورتی سبب وحشت و یا ترس فرد گردد که اطلاعی راجع به آن نداشته باشد؛ اما در صورتی که فرد با آگاهی و اطلاع قبلی از عمل نسبت به انجام nose job اقدام کند به هیچ عنوان دچار مشکل و همچنین ترس و وحشت نخواهد شد.

در صورتی که افراد نگرانی زیادی از این بابت داشته باشند می توانند از کسانی که قبلا سابقه ی انجام عمل زیبایی بینی داشته اند سوالاتی را راجع به این مشکل و یا عارضه ی عمل بینی بپرسند.

با دریافت پاسخ هایی که از افراد به دست می آید می توانید تصمیم نهایی خود را درباره ی انجام عمل بینی و یا عدم انجام آن بگیرید و اقدامات لازم را به عمل آورید.

پزشک متخصص nose job معمولا عمل بینی را به راحتی انجام می دهد اما قبل از انجام هر کاری در یک جلسه ی مشاوره ای نکات لازم را برای افراد بازگو می کند.

در این جلسه راجع به حس بویایی که کاهش می یابد و مدت زمان مشخص بازگشت آن گفت و گو هایی صورت می گیرد تا متقاضی پس از رعایت نکات مرتبط در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند حس بویایی از دست رفته خود را به دست آورد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

حس بویایی چند مدت بعد از جراحی زیبایی بینی بر میگردد ؟

پیشرفت علم و همچنین فناوری به خصوص پیشرفت فناوری در زمینه ی پزشکی توانسته است بسیاری از عوارض های عمل بینی را نیز کاهش داده و یا به طور کلی از بین ببرد. این موضوع شامل بازگشت سریع تر حس بویایی پس از انجام عمل بینی نیز خواهد شد.

مراجعه کنندگان در برخی مواقع سوالاتی درباره ی این که آیا ممکن است حس بویایی به صورت دائمی از بین برود و فرد برای همیشه از داشتن این حس محروم شود خواهند داشت! پاسخ برای این سوال می تواند به ساده ترین شکل ممکن ارائه شود.

در نتیجه باید بگوییم احتمال اتفاق افتادن چنین مشکلی بسیار کم می باشد و به سختی و به ندرت اتفاق می افتد و نباید فکر خود را درباره ی این موضوع بیش از حد مشغول کنید.

در روزهای اواسط دوران نقاهت و تنها حدودا پس از گذشت 3 تا 6 هفته، فرد پس از این که ورم های به وجود آمده از بین رفت می تواند شاهد بازگشت حس بویایی خود مانند روز های گذشته و قبل از عمل بینی باشد. البته این زمان بازگشت کمی دستخوش تغییراتی خواهد شد اما جای نگرانی وجود ندارد و در نتیجه شما حس بویایی خود را به صورت کامل به دست خواهید آورد.

همان طور که ذکر شد درباره ی این موضوع نگرانی خاصی وجود ندارد، در صورتی که فردی پیش از انجام عمل زیبایی بینی حساسیت و نگرانی خاصی در این باره داشته باشد بهترین گزینه و تنها راه حل افزایش روحیه این دسته از افراد است.

به غیر از این موضوع باید دستورات ارائه شده توسط پزشک را به صورت تمام و کمال انجام دهید تا بتوانید این مرحله را به طور کامل و بدون مشکل پشت سر بگذارید.

در صورتی که بازگشت حس بویایی طبق برنامه پیش نرفت افراد باید از انجام کار هایی خلاف دستورات پزشک به طور کامل خودداری کرده و در اولین فرصت مراتب را به پزشک متخصص گزارش دهند تا بتوانند به راحتی این مورد پیش بینی نشده را نیز پشت سر گذاشته و از نتایج به دست آمده از جراحی بینی لذت ببرند.

 

تست تشخیص کاهش بویایی بعد از عمل بینی

اگر فکر می کنید شما پس از انجام عمل زیبایی بینی بویایی خود را به صورت کامل و یا درصدی از دست داده اید می توانید تا از پزشک متخصص خود بخواهید تا با انجام یک تست کاملا ساده مشخص کند که تا چه درصدی بویایی شما کاهش یافته است.

این کار را می توانید با بو کردن موادی مانند گلاب در منزل نیز انجام دهید تا متوجه کاهش بویایی خود شوید. فراموش نکنید تست در منزل دقت بالایی نخواهد داشت اما یک پزشک متخصص می تواند به خوبی شما را به نتایج دلخواه برساند و در نتیجه به راحتی متوجه شوید که تا چه حدی دچار کاهش بویایی پس از عمل بینی شده اید.

 

اقداماتی برای بازگشت هرچه سریع تر حس بویایی پس از عمل بینی

مراجعه کنندگان می توانند با انجام برخی اقدامات ساده و کم زحمت برای بازگشت سریع تر حس بویایی خود پس از عمل بینی اقدام کرده و بازگشت حس بویایی خود را تسریع کنند.

 

اقداماتی برای بازگشت هرچه سریع تر حس بویایی پس از عمل بینی

 

معمولا دکتر متخصص در زمینه ی عمل بینی به شما این اقدامات را گوشزد خواهد کرد و شما می توانید با رعایت آن ها حس بویایی خود را زودتر از زمان مورد انتظار برگردانید. نکته این جاست که این اقدامات می تواند در مواردی متفاوت باشد و برای هر شخصی ثابت نخواهد بود.

شما باید حتما به نکات ذکر شده توسط پزشک متخصص خود دقت نمایید زیرا پزشک متخصص با توجه به شرایط کنونی بینی شما این نکات را ذکر خواهد کرد و طبیعتا کاملا با شرایط شما تطبیق داشته و می تواند باعث بهبود چشمگیری در روند نقاهت شما شود.

 

اقدامات عمومی تسریع کردن روند بازگشت بویایی

یکی از اقداماتی که در حالت کلی می توانید انجام دهید این است که از کمپرس یخ برای کاهش تورم پس از انجام عمل بینی استفاده کنید. پزشک فارغ از مشکل کاهش حس بویایی انجام این کار را برای کاهش تورم عمل بینی و همچنین تسکین درد ناشی از انجام عمل برای فرد توصیه می کند. استفاده از کمپرس یخ می تواند سبب برگشتن حس بویایی در کم ترین زمان ممکن گردد.

در سراسر جهان، پزشکان با تجربه و ماهر پس از انجام عمل بینی تغذیه را مسئله ی بسیار مهمی در کاهش دوران نقاهت و هم چنین بازگشت حس بویایی می دانند.

همچنین آن ها پس از انجام عمل بینی استفاده از بستنی و در کنار آن نوشیدن آب فراوان را توصیه می کنند که سبب از بین رفتن تورم و برگشت حس بویایی می شود بنابراین افراد می توانند از این توصیه ی پزشکان نهایت استفاده را برای گرفتن نتایج کامل تر داشته باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده استفاده از آب کرفس نیز بسیار پرکاربرد می باشد و می تواند تاثیر های مثبت زیادی را در روند بهبودی فرد بگذارد. باید بگوییم قبل از انجام هر کاری بهتر است درباره ی آن با دکتر خود مشورت های لازم را به جای آورید و سپس اقدام به انجام آن کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان