جراحی بینی

درمان انحراف بینی بدون جراحی امکان پذیر است؟

انحراف بینی به عنوان یکی از مشکل‌های عمده اغلب افراد باعث پایین آمدن کیفیت زندگی اشخاص می‌گردد. زیرا کسانی که با این مشکل روبرو هستند قدرت تنفس خوب و کاملی را نداشته و این مشکل بزرگی به حساب می‌آید. یکی از روش‌های درمان انحراف بینی عمل جراحی است. اما از آنجایی که این عمل کاملا تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی دارد بسیاری از افراد از انجام آن خودداری می‌کنند. خوشبختانه در حال حاضر پیشرفت علم و تکنولوژی سبب شده تا افرادی که به دلایلی امکان انجام عمل را ندارند به درمان انحراف بینی بدون جراحی بپردازند. درمان کجی بینی بدون جراحی با نام رینوپلاستی تزریقی شناخته می‌شود.

کاندیدهای انجام این کار می‌توانند بدون نیاز به بیهوشی و در عرض چند دقیقه به نتیجه مطلوب خود رسیده و مشکل انحراف بینی خود را حل کنند. اساسی‌ترین ابزار در درمان انحراف تیغه بینی بدون جراحی به کارگیری لیزر بوده و بیمار شاهد هیچ گونه برش و بخیه نخواهد بود. در صورت تمایل به برخورداری از مزایای این روش می‌توانید به کلینیک پوست و مو هلیا مراجعه کرده و از خدمات دکتر خراسانی در آن بهره ببرید. قبل از اقدام به هر کاری شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم تا قبل از انجام رینوپلاستی تزریقی اطلاعات لازم و کافی در این زمینه را کسب کنید.

درمان انحراف بینی بدون جراحی

درمان انحراف بینی بدون جراحی یکی از روش ها و متدهای جدید به شمار می رود که با نام رینوپلاستی تزریقی یا جراحی بینی 15 دقیقه ای شناخته می شود، می تواند یک جایگزین کم خطر و با درد کمتر برای عمل زیبایی بینی به صورت تهاجمی و باز باشد. البته از لیزر هم در این راستا استفاده می شود اما استفاده از پرکننده های تزریق یا رینوپلاستی مایع متداول تر است.

این گزینه برای کسانی که نمی توانند هزینه مربوط به جراحی باز را بپردازند، یا برای کسانی که ترس دارند واقعاً زیر چاقو جراحی بروند، چنین گزینه ای در دسترس است و بسیار راحت است.

مطالب بیشتر: مرخصی مورد نیاز بعد از جراحی بینی

درمان انحراف بینی بدون جراحی

در حالی که رینوپلاستی غیر جراحی نمی تواند اندازه یک بینی بزرگ را کاهش دهد، ایجاد تقارن یا اصلاح انحراف بینی باعث می شود در صورت کوچکتر ظاهر شود. علاوه بر این، روش غیر جراحی بینی می تواند جایگزین غیر تهاجمی برای جراحی ثانویه برای بیماران ناراضی از نتایج جراحی بینی باشد.

درمان انحراف بینی بدون جراحی

انحراف بینی و شکل نامتقارن آن یکی از مواردی است که اغلب افراد به دنبال درمان آن به روش های غیرجراحی هستند، رینوپلاستی غیر جراحی که به آن جراحی زیبایی بینی مایع نیز گفته می شود، روشی بسیار کاربردی و مهم در خصوص این امر به شمار می رود و متقضایان بسیار زیادی نیز دارد. در توضیح این روش کاربردی و بسیار پر طرفدار باید گفت که شامل تزریق یک ماده پرکننده مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست شما برای تغییر موقت ساختار بینی شما است. جراحان پلاستیک این نوع جراحی زیبایی بینی را کارآمد و ایمن می دانند، اگرچه عوارض احتمالی نیز وجود دارد.

این رویه اصلاح بینی بدون جراحی نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود، گاهی اوقات همراه با یک داروی آرام بخش خوراکی برای استراحت بیمار. به همین دلیل و عدم وجود برش واقعی، این روش نسبت به روش جراحی زیبایی بینی جراحی خطر کمتری دارد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

رینوپلاستی بدون جراحی می تواند برای موارد زیر مفید باشد

یکی از موارد مهمی که با رینوپلاستی غیر جراحی درمان می شود انحراف بینی است اما ممکن است یک سوال در ذهن شما نقش ببندد این است که آیا با روش غیرجراحی به نتایج دیگری می توان دست یافت؟

در پاسخ باید گفت که اگر می خواهید یک بینی کوچکتر یا یک نوک بینی باریک تر داشته باشید، این روش اهداف شما را محقق نمی کند. رینوپلاستی غیرجراحی نمی تواند مشکلات تنفسی را بهبود بخشد یا نقص داخلی آن مانند سپتوم انحرافی را اصلاح کند. اما در کنار این موارد به شما کمک می کند تا انحرافات ظاهری بینی اصلاح شود. برای اصلاح ظاهر بینی، کاهش یا از بین بردن انحرافات و بهبود تقارن این عضو را بهبود بخشید و یک اثر لیفت بر روی نوک بینی فرو رفته ایجاد کنید.

مطالب بیشتر: ورزش بعد از جراحی بینی

رینوپلاستی بدون جراحی می تواند برای موارد زیر مفید باشد

نحوه انجام رینوپلاستی بدون جراحی

جراحی زیبایی بینی یک روش سرپایی است و این امر بسیار راحت تر از گزینه های جراحی است. در بعضی موارد، شما می توانید همان روز به سر کار خود برگردید. این روش به ویژه در مقایسه با جراحی زیبایی بینی بسیار ساده است. بعد از یک مشورت در مورد نتایج دلخواه خود، پزشک معالج شما با تزریق بی حس کننده موضعی به بینی و محیط اطراف انجام می شود، بنابراین درد سوزن احساس نخواهید کرد. بعد از اینکه ماده بیهوشی شروع به کار کرد، پزشک پرکننده را به ناحیه اطراف بینی شما تزریق می کند. ممکن است هنگام انجام این کار، احساس فشار یا فشار جزئی را احساس کنید. کل فرآیند می تواند از 15 دقیقه یا کمتر از 45 دقیقه طول بکشد.

مقادیر کمی از یک ژل یا فیلر پوستی به مناطقی تزریق می شوند که برای رسیدن به ظاهری متقارن تر استفاده می شود. پرکننده با استفاده از تکنیک میکرودراپلت، تزریق می شود. این روش دقیقاً سریع نتیجه نمی دهد، زیرا نتیجه نهایی فقط بعد از یک سری چند درمان خود را نشان می دهد.

مطالب بیشتر: آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی

عوارض و خطرات درمان انحراف بینی بدون جراحی

با این وجود  کم خطر بودن نسبت به جراحی بینی تهاجمی، برخی از خطرات وجود دارد که  مهمترین آنها که باید بدان اشاره نمود، عبارتند از: واکنشهای عفونی، نامتقارن بودن نتایج و خطرات مرتبط با تزریق سیلیکون، مانند حرکت سیلیکون به قسمت دیگری از صورت یا بدن و تشکیل گرانولوم. با این حال، این مشکلات در طول تاریخ بیشتر با تزریق مقادیر بیشتری از سیلیکون توسط انژکتورهای فاقد صلاحیت به وجود آمده و بسیار نادر است. همچنین اعتقاد بر این است که روش میکرو دروپلت خطر ابتلا به این عوارض را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این، از آنجا که بینی تقریباً ایستا (دارای حرکت محدود) است، احتمال انتقال سیلیکون بسیار کمتر است.

افراد مبتلا به اختلالات خود ایمنی نباید تحت تزریق سیلیکون یا سایر پرکننده های دائمی قرار بگیرند و افرادی که نگران واکنش حساسیت هستند باید از پزشکان خود بخواهند قبل از انجام این عمل آزمایش پوستی انجام دهند. خطرات و عوارض جانبی دیگر که برای اکثر افراد در اثر رینوپلاستی مایع که مشاهده می شود، قرمزی و حساسیت در ناحیه تزریق در روز یا دو روز بعد از عمل است. حالت تهوع بینی هم ممکن است رخ دهد. این ناحیه پر از رگ های خونی و نزدیک چشمان شما است. به همین دلیل رینوپلاستی مایع نسبت به سایر روشهای پرکننده تزریقی کمی پیچیده تر است.

هزینه درمان انحراف بینی بدون جراحی

هزینه این نوع جراحی بینی نسبت به سایر روش های جراحی بینی بسیار ارزانتر است. با این حال، باید توجه داشت که در بیشتر موارد، این نتایج به مدت 6 ماه یا کمتر ادامه دارد. مورد مهمی هم باید بدان اشاره کرد این است که درمان انحراف بینی بدون جراحی، یک روش زیبایی است، بنابراین بیمه هزینه آن را پوشش نمی دهد.

نکته دیگر اینکه نیاز به تکرار آن می تواند هزینه ها افزایش دهد و به همین دلیل باید پیش از انجام دید درستی نسبت به هزینه داشته باشید. هزینه ها بسته به نوع پرکننده ای که انتخاب می کنید و چه تعداد تزریق متفاوت  است. شما باید پس از مشاوره اولیه برای اصلاح انحراف بینی بدون جراحی، باید هزینه دقیق را از پزشک خود بپرسید تا بدانید که به چه میزان بودجه نیاز دارید و هزینه ها دقیق تر برآورد نمایید.

سخن انتهایی

بهتر است که برای انتخاب این روش که جهت درمان و اصلاح انحراف بینی انجام می شود و رینوپلاستی مایع نیز گفته می شود، به دنبال ارزان ترین ارائه دهنده ی اینگونه خدمات نباشید زیرا ممکن است در این روش خاص تجربه خاصی نداشته باشد. خطرات گفته شده را با شدت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. یک جراح پلاستیک با تجربه می داند چه کاری باید انجام دهد تا نتایج مورد نظر شما را به همراه داشته باشد، ضمن اینکه خطرات عوارض جانبی را به حداقل می رساند.

دقت در انتخاب پزشک، کلینیک دارای مجوزهای لازم در این زمینه، اطمینان از پرکننده های استاندارد و دارای اصالت شرط مهم است که برای درمان انحراف بینی بدون جراحی باید حتماً مدنظر داشت.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان