کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

کاشت مو ” طبیعی یکی از روش های درمان کم حجمی مو و یا طاسی سر بر اثر ریزش بیش از حد مو است. ریزش بیش از حد مو می تواند به دلیل عواملی مانند ژنتیک، عوارض داروهای درمانی، فشار های عصبی و عوامل دیگر رخ دهد.

در انجام کاشت مو موارد زیادی باید در نظر گرفته شود اما معمولا در ابتدا هر فردی به این فکر می کند که ” هزینه کاشت موی سر ” چقدر است و چه راه هایی برای مصرف کمترین هزینه برای hair transplant وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

 

اما موارد مهم تری هم در انجام عمل کاشت مو طبیعی وجود دارد. در صورتی که به موارد دیگری مانند انتخاب پزشک مناسب و انجام نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام عمل جراحی hair transplant توجه نشود ممکن است شما نتوانید نتیجه خوبی را از انجام عمل پیوند مو بگیرید.

بنابراین لازم است در کنار هزینه های مصرفی انجام کاشت مو موارد دیگری هم در نظر بگیرید تا بتوانید عمل جراحی خوب و بدون مشکلی را داشته باشید و بعد از انجام عمل پیوند مو با عوارض و خطرات hair transplant مواجه نشوید.

 

هزینه کاشت مو به چه عواملی وابسته است؟

در ابتدا باید چگونگی انجام عمل زیبایی کاشت مو طبیعی را بدانید تا عوامل وابسته در هزینه های مصرفی انجام عمل جراحی پیوند مو را بشناسید.

انجام معمولا به دو روش انجام میگیرد؛ اما در ابتدای هر دو روش پزشک متخصص زیبایی ماده بی حسی را به محل تحت درمان تزریق می کند. روش های انجام عمل کاشت مو FUE و FUT نام دارند.

 

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

 

کاشت مو به روش FUT به عنوان یک روش قدیمی تر شناخته می شود، که در این روش پزشک متخصص ناحیه ای را که از نظر نوع، رنگ و جنس مو به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان شباهت دارد به عنوان بانک مو انتخاب می کند.

سپس قسمتی از پوست ناحیه بانک مو را می برد. سپس برای انجام عمل زیبایی کاشت مو فولیکول های مو را از پوست بریده شده جدا می کند و به ناحیه تحت درمان پیوند می زند. پیوند مو به روش FUE به دلیل جدید بودن این روش به عنوان روش نوین شناخته می شود.

در انجام عمل جراحی کاشت مو به این روش دیگر پزشک متخصص زیبایی نیازی به برش پوست از ناحیه بانک مو ندارد. در عمل پیوند مو به روش FUE پزشک متخصص به صورت مستقیم فولیکول های مو را به تعداد مورد نیاز از بانک مو استخراج می کند.

بعد از استخراج کردن فولیکول های مو طی انجام عمل کاشت مو طبیعی با ایجاد سوراخ هایی با سوزن مخصوص hair transplant در ناحیه تحت درمان فولیکول های مو را پیوند می زند.

با توجه به توضیحات گفته شده می توان دریافت که یکی از موثرترین عوامل تاثیر گذار در هزینه های مصرفی عمل زیبایی پیوند مو نوع روش انجام شدن عمل جراحی کاشت مو طبیعی است. در برخی موارد عمل hair transplant در کلینیک های زیبایی هم انجام می شود.

در صورتی که کاشت مو شما در کلینیک انجام شود مقدار آن با هزینه های مصرفی در صورتی که عمل شما در بیمارستان انجام شود متفاوت است.

بهترین روش کاشت مو چیست؟

البته مکانی که بیمارستان و یا کلینیک قرار دارد و یا معروفیت نام آن هم در میزان هزینه های مصرفی شما تاثیرگذار است.

از موارد دیگری که میتواند موجب افزایش هزینه دریافتی پزشک متخصص شود، تراکم مو و فولیکول مورد نظر شما برای پر کردن نواحی خالی و طاس روی سر خواهد بود.

برخی از افراد تنها خواستار کاشت مو بر یک یا چند نقطه و منطقه از سر خود می باشند اما برخی نیز تمایل به پوشش کامل سر با فولیکول ها را دارند که در این صورت، طبیعتا بیمار باید هزینه بیشتری را پرداخت نماید.

برخی از پزشکانی که تخصصی خاص در این موضوع دارند، نسبت به سایرین هزینه های بیشتری دریافت می کنند زیرا هم دانش بالاتری در این زمینه داشته و هم تجربه و مهارت بالاتری در زمینه ترمیم مو طبیعی دارند که همین موضوع باعث افزایش ضریب اطمینان و کاهش خطرات و عوارض خواهد شد.

البته لازم به ذکر است که همواره میزان هزینه دریافتی ارتباط مستقیمی با موفقیت آمیز بودن کاشت مو و بالاتر بودن دانش و تجربه پزشک نخواهد داشت.

سعی کنید تا حد امکان هزینه دریافتی پزشک و محل کلینیک را ملاکی برای انتخاب پزشک خود قرار نداده و تنها به تجربه و نمونه کارهای قبلی وی توجه نمایید تا بتوانید شاهد نتایجی طبیعی و دائمی روی سر خود باشید.

اگر پزشکی را برای انجام کاشت طبیعی مو انتخاب نموده اید که از محل زندگی شما فاصله دارد و در شهر دیگری عمل زیبایی را انجام خواهد داد، باید هزینه رفت و آمد را نیز در نظر بگیرید.

موارد مهم دیگری هم مانند هزینه دریافتی پزشک متخصص، مقدار ماده بی حسی تزریق شده، تعداد فولیکول های استخراج شده و پیوند زده شده در هزینه های مصرفی کاشت مو شما تاثیر می گذارد که باید به آنها توجه کنید.

 

حداقل هزینه کاشت مو چقدر است؟

همانطور که گفته شد موارد متعددی در میزان هزینه های مصرفی انجام عمل زیبایی کاشت مو موثر است. برای مثال هزینه های دریافتی هر پزشک بسته به میزان شهرت و تجربه پزشک با پزشک متخصص دیگر متفاوت است.

به همین دلیل نمی توان یک عدد دقیق را به عنوان کمترین هزینه ی مصرفی انجام عمل جراحی کاشت مو تخمین زد؛ اما اگر می خواهید کمترین هزینه مصرفی را در انجام عمل hair transplant داشته باشید باید به مواردی توجه کنید.

 

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

 

باید در کنار میزان هزینه دریافتی پزشک به میزان تجربه و عمل های کاشت مویی که در گذشته انجام داده است هم دقت کنید. در غیر این صورت ممکن است فردی را انتخاب کنید که به درستی نتواند عمل زیبایی پیوند موی شما را انجام دهد.

در برخی موارد دیده شده است که پزشک به دلیل این که هزینه ی کمی بابت انجام عمل hair transplant دریافت می کند در انجام عمل زیبایی کاشت مو دقت نمی کند به همین دلیل بعد از انجام پیوند مو عوارض ناشی از انجام کاشت مو بروز می کند.

 

هزینه های دوران نقاهت ناشی از کاشت مو

همانطور که میدانید، هزینه های ناشی از عمل های زیبایی و یا درمانی درد موارد ذکر شده خلاصه نخواهد شد زیرا دوران نقاهت و بهبودی نیاز به خودی خود شامل هزینه هایی است که می تواند باعث افزایش مجموع هزینه های پرداختی شما برای کاشت مو شود.

به همین خاطر در هنگام برآورد هزینه ناشی از ترمیم مو طبیعی، باید هزینه های  زمان دوران نقاهت را نیز در نظر بگیرید.

کاشت مو به روش sut

بسیاری از افراد پس از انجام کاشت طبیعی مو نیاز به مصرف برخی دارو ها دارند که پزشک متخصص پس از معاینه بیمار آنها را تجویز خواهد کرد.

در زیر برخی از داروهای مصرفی بیماران پس از پیوند مو طبیعی آورده شده است. البته شایان ذکر است که این داروها برای تمامی بیماران تجویز نخواهد شد و تنها درد صورت صلاحدید پزشک متخصص باید از آن ها استفاده نمود.

  • داروهای مسکن برای آرامش بخشیدن به بیمار و از بین بردن هرگونه در و اضطراب
  • داروهای ضدالتهابی برای جلوگیری و حتی درمان و کاهش تورم پس از کاشت مو در محل پیوند
  • آنتی بیوتیک ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت و درمان آن

اگر پس از پیوند مو شاهد هرگونه عوارض جانبی بودید، سریعا با پزشک خود تماس گرفته و علائم عوارض جانبی را برای وی بازگو نمایید تا در حداقل زمان ممکن نسبت به کنترل آن اقدام عاجل نموده و بهبود یابید.

همچنین در نظر داشته باشید که برطرف کردن عوارض جانبی و ویزیت پزشک، هزینه های اضافی ای خواهند بود که باید پس از ترمیم مو بپردازید.

برخی از بیماران توانایی پرداخت دستمزد پزشک و هزینه های درمان را به صورت یکجا و کامل نخواهند داشت. در چنین شرایطی برخی از پزشکان هزینه های کاشت مو را برای بیماران قسط بندی خواهند کرد و در طی چندین قسط، بیمار هزینه را پرداخت خواهد کرد.

داروهایی برای افزایش تراکم و رشد موهای سر

برخی از پزشکان برای افزایش حجم موهای بیمار، داروهایی نیز تجویز و توصیه می کنند تا نتیجه کاشت مو موفقیت آمیز تر بوده و روند رشد موها افزایش یابد. هزینه ی تهیه ی این داروها افزون بر هزینه های تخمین زده شده پس از کاشت طبیعی مو خواهد بود.

از داروهایی که موجب افزایش تراکم و رشد مو پس از کاشت مو می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد!

  • ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل یک داروی بدون نسخه بوده که برای استفاده مردان و زنانی که دچار ریزش مو شده اند مناسب است. این دارو به صورت مایع و یا کف بوده و طریقه مصرف آن به این صورت است که دارو را به کف دست و یا انگشتان خود مالیده و محل مورد نظر را به آن آغشته خواهید کرد.

در ابتدای مصرف ماینوکسیدیل ممکن است شاهد ریزش مو باشید اما جای نگرانی وجود نخواهد داشت. برای مشاهده نتایج مصرف این دارو، مصرف را تا 6 ماه ادامه دهید.

همچنین در نظر داشته باشید که در ابتدا  تار های موی جدید کمی نازک تر و کوتاه تر از موهای قبلی خواهند بود اما با مصرف دارو، ضخامت موها رفته رفته افزایش خواهد یافت.

شایان ذکر است که استفاده از ماینوکسیدیل در برخی افراد موجب عوارض جانبی نظیر تحریک پوست سر، رشد ناخواسته مو روی پوست صورت و افزایش ضربان قلب می شود، به همین دلیل تا حد امکان از مصرف خودسرانه آن خودداری نمایید.

  • فیناستراید

این دارو تنها برای استفاده مردان بوده و زنان اجازه مصرف آن را نخواهند داشت. مصرف این دارو به صورت روزانه و قرص می باشد.

شما با استفاده مداوم به مدت چند ماه پس از کاشت مو، شاهد تجربه هایی نظیر کاهش ریزش مو و افزایش رشد و تراکم موهای جدید خواهید بود. همچنین مصرف فیناستراید در مردان بالای 60 سال نیز توصیه نمی شود زیرا در این سن تاثیری در رشد موها نخواهد داشت.

از عوارض جانبی نادر مصرف فیناستراید، میتوان به کاهش عملکرد جنسی و سرطان پروستات اشاره نمود.

  • سایر داروها
کاشت مو به روش FIT

علاوه بر داروهای نام برده شده، برای مردان دارویی به نام dutasteride موجود است که گزینه ای مناسب برای رفع طاسی مو می باشد. برای زنان نیز داروهای ضد بارداری خوراکی و اسپیرونولاکتون توصیه خواهد شد که می تواند باعث رشد مو درد بدن شود.

همواره تاکید می شود که بدن هر شخص با توجه به متابولیسم های متفاوت، واکنش های متفاوتی در مقابل مصرف این داروها نشان خواهد داد در نتیجه از مصرف خودسرانه این داروها خودداری کرده و در صورت عدم تجویز پزشک، با وی درباره مصرف این قبیل داروها مشورت نمایید.

 

راهکارهایی جهت کاهش هزینه کاشت مو

یکی از مهم ترین راهکار های برای کاهش هزینه های انجام hair transplant انتخاب پزشک متخصص است. به این دلیل که در صورتی که عمل کاشت مو طبیعی شما توسط فردی متخصص و با تجربه انجام شود، می توانید از بروز عوارض و خطرات ناشی از انجام پیوند مو جلوگیری کنید.

اما اگر فردی متخصص عمل زیبایی کاشت مو شما را انجام ندهد، ممکن است نتواند عمل hair transplant شما را به خوبی انجام دهد و شما بعد از انجام عمل زیبایی با عوارض آن مواجه شوید. در این صورت هزینه های درمان عوارض و خطرات به وجود آمده بر هزینه های مصرفی شما افزوده می شود.

 

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

 

برای کاهش هزینه های مصرفی می توانید کلینیکی را برای انجام عمل کاشت مو طبیعی خود انتخاب کنید، که هزینه ی کمتری را بابت انجام hair transplant دریافت می کند؛ اما در انتخاب کلینیک باید دقت کنید که موارد بهداشتی را در حین انجام عمل رعایت کند.

در صورت رعایت نشدن موارد بهداشتی ممکن است شما بعد از انجام عمل جراحی کاشت مو با عارضه عفونت مواجه شوید. عارضه عفونت می تواند زمینه مناسب برای بروز عوارض و خطرات جدی تر را فراهم کند. در این صورت ممکن است هزینه های مصرفی شما بیشتر از قبل شود.

 

آیا هزینه های کاشت مو توسط بیمه پرداخت خواهد شد؟

یکی دیگر از روش های کاهش هزینه های مصرفی انجام عمل زیبایی پیوند مو تحت پوشش بیمه قرار گرفتن جراحی کاشت مو طبیعی است.

معمولا عمل هایی که با عنوان زیبایی انجام می شود تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. عمل hair transplant هم جز عمل های زیبایی در نظر گرفته می شود.

 

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

 

اما در مواردی استثنا برخی عمل های زیبایی به خصوص عمل زیبایی کاشت مو را می توان تحت پوشش بیمه قرار داد.

برای مثال وقتی که ریزش بیش از حد مو شما به دلیل ایجاد یک بیماری بروز کرده باشد ممکن است عمل hair transplant برای درمان آن تحت پوشش بیمه بتواند قرار گیرد.

موارد استثنا در شرکت های بیمه مختلف متفاوت است؛ اما شما می توانید با مطالعه این موارد در سایت شرکت بیمه خود مطلع شوید، که آیا به عمل زیبایی کاشت مو طبیعی شما می تواند بیمه تعلق بگیرد و هزینه های مصرفی شما را کاهش دهد یا خیر.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map