1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. کاشت مو ارزان – کمترین هزینه ی کاشت مو در سال ۱۴۰۱

کاشت مو ارزان – کمترین هزینه ی کاشت مو در سال ۱۴۰۱

کاشت مو طبیعی یکی از روش‌های درمان کم حجمی مو و یا طاسی سر بر اثر ریزش بیش از حد مو است. ریزش بیش از حد مو می‌تواند به دلیل عواملی مانند ژنتیک، عوارض داروهای درمانی، فشارهای عصبی و عوامل دیگر رخ دهد. شرایط متعددی در کاشت مو لحاظ می‌شود که یکی از این موارد، هزینه کاشت موی سر است. برای بسیاری سوال است که؛ کمترین هزینه کاشت مو یا همان hair transplant چقدر است؟ آیا پیوند مو با هزینه‌ی کمتر مزیت‌هایی دارد؟

اینفوگرافی کمترین هزینه کاشت مو
اینفوگرافی کاشت مو ارزان تهران

اما موارد مهم‌تری در انجام کاشت موی طبیعی وجود دارد. در صورتی که به موارد دیگری مانند انتخاب پزشک مناسب و انجام نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام عمل کاشت توجه نشود، ممکن است شما نتوانید نتیجه خوبی را از عمل پیوند مو دریافت کنید. بنابراین لازم است در کنار هزینه‌ پیوند موی طبیعی، موارد دیگری را هم در نظر بگیرید تا بتوانید عمل خوب و بدون مشکلی داشته و بعد از انجام کار، با عوارض و خطرات پیوند مواجه نشوید.

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

کمترین هزینه‌ کاشت مو در کلینیک‌های مختلف، کاملا متفاوت است. هر کلینیک به نسبت نوع روش مورد استفاده برای پیوند مو و تجهیزاتی که در اختیار دارد، قیمتی را تعیین می‌کند. البته که مهارت، دانش و تجربه‌ متخصصان حاضر در کلینیک نیز در تعیین هزینه‌ کاشت مو موثر خواهد بود. اما در مجموع، مراکز زیبایی بر حسب گرافت‌های موی کاشته شده، روش کاشت و طول درمان، مبلغ را محاسبه می‌کنند. برای مشخص شدن قیمت دقیق ایمپلنت مو، لازم است در جلسه‌ مشاوره با متخصص در کلینیک هلیا حضور پیدا کنید. در این جلسه معاینات لازم توسط پزشک انجام می‌شود و براساس تشخیص، مبلغ نهایی به شما اعلام خواهد شد. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر در این زمینه می‌توانید با مشاوره آنلاین کلینیک پوست و موی هلیا در تماس باشید.

مطالب بیشتر: کاشت مو در زنان

حداقل هزینه کاشت مو
کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟
عوامل تعیین‌کننده هزینه کاشت مو
 1. تعداد گرافت مورد نیاز برای پیوند مو
 2. نوع روش انتخاب شده برای کاشت
 3. بانک موی انتخابی
 4. هزینه دریافتی توسط پزشک و کلینیک
کاهش هزینه پیوند موقبل از اینکه شدت کم پشتی موی سر پیشروی کرده و نیاز به فولیکول زیادی باشد، برای این عمل زیبایی اقدام کنید.
کاشت موی ارزانکلینیک‌هایی که قیمتی پایین‌تر از تعرفه عادی در نظر می‌گیرند، قطعا کیفیت خوبی را ارئه نخواهند کرد پس ابتدا به عملکرد متخصص توجه کرده و سپس به سراغ هزینه‌ها بروید.

کاشت مو ارزان

در حال حاضر عمل کاشت مو ارزان تهران قیمت به جهت کم ریسک بودن و شرایط کم‌ دردسر روند درمانی، در بین عمل‌های زیبایی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. شاید بسیاری از عمل‌های زیبایی، فرد را وادار کنند که برای مدت زیادی از شرایط عادی زندگی خود فاصله بگیرد و تنها مشغول استراحت شود اما در مورد عمل کاشت مو، اصلا این‌طور نیست. کاشت طبیعی مو این امکان را به فرد می‌دهد تا خیلی زود به جریان روزمره زندگی برگردد و مدت زیادی از فضای کاری‌ خود دور نباشد. البته این به معنای سهل‌‌انگاری در دوران مراقبت از موی کاشته ‌شده نیست. وقتی هزینه‌های مربوط  به عمل کاشت مو ارزان را بررسی می‌کنیم، باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که به هیچ عنوان نباید کیفیت کار را فدای هزینه کنیم. با توجه به حساسیت پیوند مو، در اولین قدم باید بهترین دکتر و کلینیک کاشت موی طبیعی را پیدا کرده و سپس به سراغ قیمت کار بروید.

مطالب بیشتر: کاشت مو با استفاده از موی بدن

کمترین هزینه کاشت مو به چه عواملی وابسته است؟

برای اطلاع از کمترین هزینه‌ کاشت مو و عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن ابتدا لازم است با چگونگی انجام عمل زیبایی کاشت موی طبیعی آشنا شوید تا به این ترتیب درک بهتری از عوامل موثر بر هزینه‌های پیوند مو داشته باشید. کاشت مو معمولا به دو روش انجام می‌گیرد. در هر دو روش پیش از شروع فرآیند کاشت، ماده بی‌حسی توسط پزشک متخصص به نواحی مختلف سر تزریق می‌شود. روش‌های رایج عمل کاشت مو FIT و FUT نام دارند.

کاشت مو به روش FUT به عنوان یک روش قدیمی‌تر شناخته می‌شود، که در این روش پزشک متخصص ناحیه‌ای را که از نظر نوع، رنگ و جنس مو به نواحی اطراف ناحیه تحت درمان شباهت دارد به عنوان بانک مو انتخاب می‌کند. ناحیه‌ بانک مو باید دارای موهای پرپشت و فولیکول‌های قوی باشد. سپس بخشی از پوست سر در ناحیه بانک مو را در قالب نوارهای باریکی جدا می‌کند. در ادامه کار، در زیر میکروسکوپ، گرافت‌های مو را از روی نوار برمی‌دارد و پس از آماده‌سازی، به ناحیه تحت درمان پیوند می‌زند.

پیوند مو به روش FIT به عنوان روشی نوین شناخته می‌شود. در عمل کاشت مو به این روش دیگر زیبایی نیازی به برش پوست از ناحیه بانک مو نخواهد بود بلکه پزشک متخصص به صورت مستقیم فولیکول‌های مو را به تعداد مورد نیاز از بانک مو استخراج می‌کند.

برای اطلاع از کمترین هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو در کلینیک نسبت به بیمارستان متفاوت است. البته مکانی که بیمارستان و یا کلینیک قرار دارد یا معروفیت نام آن نیز در محاسبه هزینه‌های مصرفی شما تاثیرگذار است. از دیگر مواردی که می‌تواند موجب افزایش هزینه دریافتی پزشک متخصص شود، تراکم مو و فولیکول مورد نظر شما برای پر کردن نواحی خالی و طاس سر است. برخی از افراد تنها خواستار عمل بر یک یا چند منطقه از سر خود می‌باشند اما برخی نیز تمایل به پوشش کامل سر با فولیکول‌ها را دارند که در این صورت، طبیعتا فرد متقاضی باید هزینه بیشتری را پرداخت نماید.

پزشکانی که تخصصی خاص و تجربه بالایی در این زمینه دارند، مبالغ بیشتری دریافت می‌کنند. زیرا دانش، تجربه و مهارت بالاتر در زمینه ترمیم مو، به معنی افزایش دقت کار بوده و چنین پزشکی با سرعت عمل بالا و با کمترین خطا، کار را پیش خواهد برد. همین موضوع باعث کاهش خطرات و عوارض بعد از کاشت مو می‌شود. لازم به ذکر است که پرهزینه بودن این عمل لزوما به معنای موفقیت‌آمیز بودن کاشت مو و بالاتر بودن دانش و تجربه پزشک نیست.

بنابراین کمترین هزینه دریافتی پزشک و موقعیت مکانی کلینیک را ملاکی برای انتخاب پزشک خود قرار ندهید. عوامل مهم‌تری هستند که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. تجربه و سابقه‌ کاری متخصص نشان می‌دهد تا چه میزان در انجام عمل پیوند مو دانش و مهارت دارد. این عوامل و فاکتورهای مشابه تعیین می‌کنند که نتیجه‌ کاشت مو به چه صورت و تا چه حد طبیعی و دائمی باشد. اگر کلینیک منتخب با محل زندگی شما فاصله دارد، باید هزینه رفت و آمد را نیز در نظر بگیرید. موارد مهم دیگری هم مانند هزینه دریافتی پزشک متخصص، مقدار ماده بی‌حسی تزریق شده، تعداد فولیکول‌های استخراج شده و … نیز بر هزینه‌های مصرفی کاشت مو تاثیر می‌گذارند که باید به آن‌ها توجه کنید.

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

همانطور که گفته شد موارد متعددی بر هزینه‌های کاشت‌ مو موثر هستند. برای مثال هزینه‌های دریافتی هر پزشک بسته به میزان شهرت و تجربه او، متفاوت است.

کمترین هزینه کاشت مو چقدر است؟

به همین دلیل نمی‌توان یک مبلغ دقیق را به عنوان کمترین هزینه‌ پیوند طبیعی مو تخمین زد اما اگر می‌خواهید کمترین مبلغ را برای کاشت مو پرداخت کنید، در کنار میزان هزینه دریافتی پزشک، به میزان تجربه و میزان موفقیت کارهای پیشین او نیز دقت کنید. در غیر این صورت ممکن است فردی را انتخاب کنید که به درستی نتواند عمل زیبایی پیوند موی شما را انجام دهد. در برخی موارد دیده شده است که پزشک به دلیل این که هزینه کمی بابت عمل کاشت مو دریافت می‌کند، در انجام کار دقت نکرده و به همین دلیل بعد از پیوند فولیکول، عوارض ناشی از انجام کاشت مو بروز می‌کند.

هزینه‌های دوران نقاهت ناشی از کاشت مو

همانطور که می‌دانید، هزینه های ناشی از پیوند مو تنها به موارد فوق خلاصه نمی‌شوند زیرا دوران نقاهت و بهبودی نیز می‌تواند باعث افزایش مجموع هزینه‌های کاشت مو گردد. به همین خاطر در هنگام برآورد هزینه ناشی از ترمیم مو طبیعی، باید هزینه‌های زمان دوران نقاهت را نیز در نظر بگیرید. پس از کاشت طبیعی مو، مصرف برخی دارو‌ها الزامی است که پزشک متخصص پس از معاینه آن‌ها را تجویز می‌کند. در ادامه، برخی از داروهای مصرفی افراد پس از پیوند موی طبیعی آورده شده است. البته شایان ذکر است که این داروها برای تمامی افراد تجویز نخواهد شد و تنها در صورت صلاحدید پزشک متخصص باید از آن‌ها استفاده نمود:

 1. داروهای مسکن برای آرامش بخشیدن و از بین بردن هرگونه درد و اضطراب
 2. داروهای ضدالتهابی برای جلوگیری و حتی درمان و کاهش تورم پس از کاشت مو در محل پیوند
 3. آنتی بیوتیک‌ها برای کاهش خطر ابتلا به عفونت و درمان آن

اگر پس از پیوند مو شاهد عوارض غیرمعمول بودید، سریعا با پزشک خود تماس گرفته و علائم را شرح دهید. تا به سرعت نسبت به کنترل آن اقدام نموده و بهبود یابید. در نظر داشته باشید که برطرف کردن عوارض جانبی و ویزیت پزشک، مشمول هزینه‌های اضافی خواهند بود.

هزینه دوران نقاهت کاشت مو

کاشت مو به صورت اقساطی

همانگونه که متوجه شدید، برای کاشت طبیعی مو باید مبلغی را به عنوان هزینه‌های پایه کلینیک، دستمزد متخصص، درمان عوارض احتمالی، خرید دارو، تعداد گرافت و تجهیزات مورد استفاده پرداخت نمایید و این مبلغ، قطعا چشمگیر خواهد بود. در شرایط اقتصادی فعلی، اغلب مردم توان مالی برای پرداخت این هزینه‌ها را نداشته و از سویی دیگر، کم‌پشتی یا طاسی سر، آن‌ها را اذیت می‌کند. خبر خوشحال‌کننده این است که برخی از کلینیک‌ها، امکان کاشت طبیعی مو به صورت اقساطی را فراهم نموده‌اند. در این صورت شما می‌توانید در طی چندین قسط، هزینه را پرداخت کرده و از داشتن موهای پرپشت خود لذت ببرید.

راهکارهایی جهت کاهش هزینه های کاشت مو

۱- یکی از مهم‌ترین راهکارها جهت پرداخت کمترین هزینه‌ کاشت مو انتخاب پزشک متخصص است. در صورتی که عمل پیوند فولیکول شما توسط فردی متخصص و باتجربه انجام شود، از بروز بسیاری از عوارض و خطرات ناشی از انجام پیوند مو جلوگیری خواهد شد. اما اگر فردی تازه کار، پیوند مو را انجام دهد ممکن است نتواند به خوبی از عهده کار برآمده و شما بعد از انجام عمل زیبایی، با عوارض آن مواجه شوید. در این صورت هزینه‌های درمان عوارض و خطرات به وجود آمده بر هزینه‌های مصرفی شما افزوده می‌شود.

راهکارهای کاهش هزینه کاشت مو

۲- برای کاهش هزینه‌های مصرفی می‌توانید کلینیکی را برای عمل خود انتخاب کنید، که هزینه‌ کمتری را بابت انجام عمل کاشت دریافت می‌کند اما در انتخاب کلینیک باید دقت کنید که موارد بهداشتی را در حین انجام عمل رعایت کند. در صورت رعایت نشدن موارد بهداشتی ممکن است شما بعد از انجام عمل، با عارضه عفونت مواجه شوید. عفونت می‌تواند زمینه را برای بروز عوارض و خطرات جدی‌تر فراهم کند. در این صورت ممکن است هزینه‌های مصرفی شما بیشتر از قبل شود.

۳- و اما راهکاری دیگر برای کاهش هزینه های ایمپلنت مو، اهمیت دادن به توصیه‌های متخصص برای مراقبت بعد از پیوند است. حتی اگر شما بهترین دکتر و کلینیک را انتخاب نمایید اما مراقبت‌های لازم را جدی نگیرید، قطعا دچار مشکلاتی همانند عفونت، آسیب به فولیکول، افزایش ورم پوست و … خواهید شد.

۴- از طرفی پس از انجام کاشت مو، هزینه‌هایی برای خرید شامپو و دارو نیز وجود دارد که البته در قیاس با هزینه اصلی، تقریبا ناچیز به نظر می‌رسند. این یکی دیگر از موضوعاتی است که فرد باید قبل از عمل، کاملا آن را سبک و سنگین کند و در نهایت منطقی‌ترین تصمیم را بگیرد. تصمیمی که از نظر مالی فشار چندانی به زندگی او وارد نکند.

آیا هزینه های کاشت مو توسط بیمه پرداخت خواهد شد؟

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه های پیوند مو، قرار گرفتن تحت پوشش بیمه کاشت مو طبیعی است. معمولا عمل‌هایی که با عنوان زیبایی انجام می‌شوند تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. عمل کاشت مو هم در لیست عمل‌های زیبایی قرار دارد. اما در مواردی که منشاء ریزش موهای شما بیماری‌های زمینه‌ای باشد، ممکن است hair transplant تحت پوشش بیمه قرار گیرد. قوانین حمایتی در شرکت‌های مختلف بیمه متفاوت است از این رو شما می‌توانید با مطالعه این موارد در سایت شرکت بیمه‌ مورد نظر خود، از قوانین تعیین شده در این مورد مطلع شوید. قوانینی که آیا خدمات بیمه به عمل زیبایی پیوند فولیکول تعلق می‌گیرد؟ اگر پاسخ مثبت است، شرکت بیمه با چه سازمان‌هایی طرف قرارداد است؟ شرکت بیمه چند درصد از هزینه‌های کاشت مو را متقبل می‌شود؟

ایا هزینه کاشت مو توسط بیمه پرداخت خواهد شد ؟

کاشت مو ارزان در تهران

موقعیت جغرافیایی کلینیکی که می‌خواهید عمل ترمیم مو را در آن انجام دهید بر میزان هزینه عمل شما تاثیر می‌گذارد. قطعا اگر کلینیک مدنظر به شما نزدیک باشد، در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد. افرادی که برای انجام عمل پیوند مو سفر می‌کنند و به مسافت‌های دور و دراز می‌روند، طبیعتا باید در کنار هزینه‌های عمل کاشت مو، هزینه‌های حمل و نقل را نیز بپردازند و این موضوع باعث افزایش قیمت نهایی کار می‌شود. اغلب مردم دوست دارند کاشت طبیعی مو را در تهران انجام دهند و از طرفی به دنبال کاشت مو ارزان در تهران هستند. اما به این نکته توجه داشته باشید که اگر می‌خواهید کمترین هزینه پیوند مو را پرداخت نموده و از طرفی در شهرهای دیگر غیر از تهران ساکن هستید، به این هدف خود نخواهید رسید چون باید هزینه رفت و آمد برای پیوند و مراقبت‌های بعد از کاشت را باید در نظر بگیرید.

از طرفی پس از انجام عمل، هزینه‌هایی برای خرید شامپو و دارو نیز وجود دارد که البته در قیاس با هزینه اصلی، تقریبا ناچیز به نظر می‌رسند. این یکی دیگر از موضوعاتی است که فرد باید قبل از عمل، کاملا آن را سبک و سنگین کند و در نهایت منطقی‌ترین تصمیم را بگیرد. تصمیمی که از نظر مالی فشار چندانی به زندگی او وارد نکند. برای مثال اگر این کلینیک در شهری کوچک باشد هزینه عمل ترمیم موی شما به طبع از عملی که در یک کلینیک در یک شهر بزرگ انجام می‌شود کمتر خواهد بود. توجه به یک نکته نیز کاملا ضروری به نظر می‌رسد و آن نکته، این است که مقایسه قیمت‌ها به تنهایی، فاکتوری ایده‌آل برای شناخت کلینیک‌های مناسب نیست.

چه کسانی کمترین هزینه را برای کاشت موی خود می‌پردازند؟

تا به الان مهم‌ترین عوامل موثر در کاهش قیمت کاشت مو را به شما معرفی کردیم، اما به نظرتان چه کسی کم‌ترین هزینه را برای کاشت موی خود پرداخت می‌کند؟

 1. افرادی که میزان طاسی سرشان کم باشد
 2. افرادی که کلینیک‌های کم تجربه و یا ناشناس‌تر را برای ایمپلنت انتخاب می‌کنند.
 3. زیباجویانی که پزشک معالجشان دستمزد کمتری دریافت می‌کند.
 4. افرادی که کلینیک‌های معتبر را در شهرهای کوچک انتخاب کنند.
 5. آن دست از افرادی که به هر دلیلی از پشتیبانی بیمه‌گذار خود برای کاشت مو بهره‌مند هستند (در حالت عادی کاشت مو تحت پوشش بیمه قرار ندارد).

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

خدمات تخصصی زیبایی پوست و مو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed