جراحی بینی

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی و اثرات آن

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

خمیازه کشیدن، خندیدن و گریه کردن کارهای بسیار عادی است که همه ما در طول روز انجام می دهیم، اما همین کارهای عادی و به ظاهر کوچک بعد از جراحی های زیبایی به ویژه عمل بینی در صورت، محدودیت های خاص به خود را دارد.

 

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

 

عمل بینی هم یکی از همین جراحی های زیبایی است که بعد از آن البته نه به صورت مدام بلکه در طول دوره بهبودی باید در زمان انجام برخی حرکات کمی حساسیت به خرج داد؛ در عوض بعد از تمام شدن دوران بهبودی و از بین رفتن عوارض جانبی این عمل در کنار آنکه می توان به روال عادی زندگی برگشت، می توان از نتایج دائمی و اثر رینوپلاستی بر چهره و سلامت لذت برد.

نکاتی که پزشک نیز به شما توصیه می کند تا در دوران نقاهت انجام دهید به همین دلیل است. گاهی یک حرکت ساده و بسیار پیش پا افتاده  مانند خمیازه کشیدن در صورت تکرار نادرست می تواند نتایج نهایی عمل بینی را تا حدی تحت تأثیر خود قرار دهید.

اثرات خمیازه کشیدن بر روی بینی بعد از انجام عمل

در هر عمل زیبایی، هر چقدر هم که کوچک باشد، تورم و عوارضی از این دست در اطراف آن مکان جراحی همیشه وجود دارد. میزان تورم در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. عوامل مختلفی در شدت بخشیدن به این عوارض نقش دارند؛ از جاذبه زمین تا حرکات صورت و حتی خمیازه کشیدن!

 

اثرات خمیازه کشیدن بر روی بینی بعد از انجام عمل

 

خوابیدن به نحوی که جاذبه باعث کشش بینی شود باعث افتادگی آن بعد از عمل بینی خواهد شد و حرکات صورت که در اثر خندیدن، حرف زدن زیاد و حتی خمیازه کشیدن به وجود می آید بر روی نتایج عمل بینی تأثیر می گذارد.

هر حرکتی که باعث تکان خوردن بینی شود علاوه بر احساس درد، گاه باعث شل شدن پانسمان می شود که نحوه قرار گرفتن و میزان محکم بودن آن برای فرم دهی به بینی بسیار مهم است.

خمیازه در واقع نوعی رفلکس بدن است که شامل باز کردن فک و بازدم سریع هوا است. بطور کلی بلافاصله بعد از خمیازه احساس آرامش به سراغ فرد می آید. اما حرکات صورتی که در اثر باز شدن فک و خمیازه کشیدن ایجاد می شود، ممکن است منجر به پاره شدن بخیه شود که علاوه بر درد آور بودن، باعث می شود تا مجددا به پزشک برای ترمیم آن مراجعه کنید. این کار در نوع خودش زحمت و هزینه خاص خود را دارد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دوران نقاهت و ریکاوری پس از هر عمل زیبایی کم اهمیت تر از حین عمل زیبایی نخواهد بود زیرا نتایج بیش از 60% و حتی بیشتر به مراقبت هایی که شما انجام می دهید بستگی خواهد داشت. در نتیجه در رابطه با عمل بینی نیز باید تمامی این اصول رعایت شود.

اگر کمی بیش از حد دهان شما هنگام خمیازه کشیدن باز شود، عضلات صورت کشیده می شود و در بینی احساس درد می کنید، این نکته  بدان معنی است که از حد مجاز فراتر رفته اید. برای همین از خمیازه کشیدن یا باز شدن دهان به شکل گسترده خودداری کنید.

نحوه درست خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن یک فرآیند عمدتاً عملی غیر ارادی برای باز کردن دهان و تنفس عمیق و پر کردن ریه ها با هوا است. این پدیده یک پاسخ بسیار طبیعی بدن در برابر خسته شدن است.

 

نحوه درست خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

 

در حقیقت، خمیازه کشیدن معمولاً در اثر خواب آلودگی یا خستگی ایجاد می شود برخی از خمیازه ها کوتاه هستند و برخی از آنها چند ثانیه قبل از بازدم و طولانی ترند. محققان دقیقاً مطمئن نیستند که چرا خمیازه رخ می دهد، اما محرک های رایج شامل خستگی و کسالت است.

همان طور که متوجه شدید گرچه خمیازه غیر ارادی و در اثر خواب آلودگی و خستگی است؛ اما بعد از عمل بینی بهترین راه برای جلوگیری یا کاهش آن؛ داشتن استراحت و خواب کافی خواهد بود.

استراحت در کنار اینکه خمیازه کشیدن را کم می کند برای اینکه بدن در روال طبیعی بهبودی نیز قرار بگیرد بسیار ضروری و مفید خواهد بود. همچنین بیش از حد فعالیت یا کار نکنید تا کسالت و خستگی باعث خمیازه کشیدن و در نتیجه آسیب به بافت بینی بعد از عمل بینی شود.

 

روش های كنترل خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

باید گفت که خواه نخواه برای همه پیش می آید که خمیازه بکشند ولی بعد از عمل بینی بهتر است از این روش ها استفاده کنید تا کمترین آسیب به بینی شما در اثر خمیازه کشیدن وارد شود.

 

روش های كنترل خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

 

روش اول: این روش بدین گونه است که تا احساس خستگی کردید و خمیازه به سراغ شما امد اجازه ندهید که دهان شما بیش از حد مجاز باز شده و حرکات صورت به بینی فشار بیاورد. نکته مهم این است که نباید سعی کنید تا لب ها را بیش از اندازه جمع و دهان را کوچک کنید زیرا همین کار هم باعث کشش عضلات صورت و بینی می شود.

در واقع حد مجاز باز شدن دهان چه در هنگام حرف زدن، خندیدن و چه در هنگام خمیازه کشیدن به میزانی است که بینی زیاد حرکت نکند و باعث ایجاد درد نشود.

روش دوم: این روش بدین صورت خواهد بود که با دست و خیلی آرام پانسمان بینی خود را نگه دارید و خمیازه بکشید. البته باید دقت کنید که فشار دست به عنوان یک مهار کننده حرکت باشد و خود باعث آسیب به بینی نشود.

بدن شما برای رساندن اکسیژن کافی و آلارم دادن به مغز که زمان استراحت و خواب است به خمیازه کشیدن نیاز دارد.

حتی برخی مطالعات پزشکی نشان داده است که این عمل باعث خنک شدن مغز خواهد شد؛ بنابراین نباید به بدن خود فشار بیاورید و یا به طور کلی مانع خمیازه کشیدن شوید زیرا همین کار هم برای سلامت کلی شما ضررهایی را به دنبال دارد.

نکته انتهایی اینکه اگر قبل از عمل بینی متوجه شدید که تعداد خمیازه های شما به صورت غیر طبیعی زیاد است ممکن است دچار اختلالات خواب، کم خونی و مشکلات دیگری باشید که نیاز دارد به پزشک مراجعه کرده و برای درمان اقدام نمایید.

سخن پایانی

در دوران نقاهت پس از عمل بینی که اهمیت بسیار بالایی برای به دست آوردن نتایج مطلوب دارد شما باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید. استفاده از کمپرس سرد هم می تواند تا حدودی به کاهش تورم ناشی از عمل بینی کمک کند.

برای تسکین درد می توانید با هماهنگی پزشک متخصص خود از داروهای مسکن استفاده کنید. در مدت زمان کوتاهی نیاز به استراحت خواهید داشت و سپس به کار خود برمی گردید و ورزشهای قبلی مانند پیاده روی یا دویدن را از سر می گیرید.

در نهایت اینکه طی دو هفته پس از عمل، می توانید به فعالیت های عادی و روال خود برگردید. همچنین در طی ماه اول سرعت بهبودی بالا بوده و در نهایت می توانید پس از یکسال بهبودی 100 درصدی را شاهد باشید.

در طی مدت بهبودی رعایت نکات مراقبتی از اهمیت بالایی برخوردارست و هر کدام از عادات زندگی شما از خوابیدن و غذا خوردن تا یک خمیازه ساده قواعد و نکات خاص خود را دارد تا کمترین آسیب و اثر منفی را بر روی بینی خود داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رفتار صحیح تر در این دوره بهتر است با جراح خود مشورت کنید تا یک برنامه شخصی متناسب با شرایط شما و روند بهبودی ارائه دهد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان