خنده و گریه بعد از جراحی بینی

احساسات بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی هستند. بسیاری از ما با خندیدن حس سر زندگی و نشاط داریم و گریه کردن ما را سبک می‌کند. این مسأله همیشه بوده و نمی‌توان بعد از عمل بینی آن را از زندگی حذف کرد. همچنین بسیار عالی است که شما در مرحله بعد از عمل جراحی پلاستیک دارای روحیه بسیار بالا و شادی باشید اما موضوعی که می‌تواند از نظر عاطفی و جسمی چالش‌برانگیز باشد، این است که در هنگام خندیدن و گریه کردن بعد از عمل بینی باید محتاط بود. بسیاری از متقاضیان رینوپلاستی، نسبت به اثرات صورت و حرکت آن در هنگام خنده و گریه در دوره بهبودی خود نگران هستند زیرا می‌خواهند از آسیب دیدن بینی خودداری کنند.

این نگرانی نباید باعث شود که شما احساسات خود را سرکوب کنید بلکه باید ابتدا آگاهی خود را راجع به اثرات این حرکات بالا ببرید و بعد برای جلوگیری از عوارض خنده و گریه بعد از جراحی زیبایی بینی، برخی نکات را رعایت کنید.

عوارض خنده و گریه بعد از عمل بینی

فراموش نکنید مراقبت از بینی مرحله مهمی بعد از رینوپلاستی است که نتایج آن به مرور زمان و به بهترین شکل آشکار می‌شود و تا همیشه همراه شما خواهد بود. اگر چه به طور کلی جراحان پلاستیک اتفاق نظر دارند که گاهی اوقات خندیدن، خمیازه کشیدن یا لبخند زدن برای بینی شما مضر نیست اما راهکار‌هایی هم وجود دارد تا از اثرات این حرکات و صدمه به بینی جلوگیری شود. توصیه می‌شود سعی کنید حرکت صورت را به خصوص در چند هفته اول بعد از عمل، محدود کنید زیرا باعث می‌شود به بخیه‌ها فشار آورده و تنفس را برای شما سخت‌تر خواهد کرد. همچنین در هنگام گریه باید از لمس یا مالیدن بینی خودداری شود زیرا این کار بسیار مضر است. اگر بلند می‌خندید، گریه می‌کنید و بعد از جراحی زیبایی بینی خمیازه می‌کشید، اگر کمی بیش از حد بخندید و در بینی احساس درد کنید، این بدان معنی است که از حد مجاز فراتر رفته‌اید.

مطالب بیشتر: رقص بعد از عمل بینی

علاوه بر خندیدن، گریه بعد از عمل بینی نیز ممنوع است. وقتی با شدت گریه می‌کنید، ماهیچه‌های بینی کوچک می‌شوند و همان داستان خنده برای بینی تازه عمل شده تکرار می‌شود. نکته آخر اینکه باید به مدت دو هفته، از خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی یا باز شدن گسترده دهان خودداری کنید.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

عوارض خنده و گریه بعد از جراحی بینی

اثرات خنده و گریه بر روی نتایج جراحی بینی

برای روشن شدن عوارض خنده و گریه بعد از جراحی بینی، کافی است به عضلات صورت به ویژه در ناحیه لب و بینی دقت کنید. عضلات‌ریزی نوک بینی شما را به لب فوقانی متصل می‌کنند و وقتی لبخند می‌زنید یا می‌خندید این عضلات، قسمت نوک بینی شما را پایین می‌آورند. بخیه‌هایی که در ناحیه غضروف نوک بینی بعد از رینوپلاستی ‌زده می‌شوند، بسیار ظریف هستند. همچنین با گریه کردن نیز بینی جمع و جور می‌شود و این حرکات مستقیماً بر روی نتایج جراحی اثر دارند.  بنابراین بهتر است قبل از اینکه صورت در معرض حرکت بیش از حد قرار بگیرید، بهبودی این ناحیه حاصل شده باشد. حرکت ناگهانی یا شدید عضلات صورت می‌تواند بر روی بخیه‌ها تأثیر بگذارد. همچنین می‌تواند باعث ایجاد خونریزی شود.

علاوه بر این، گریه می‌تواند باعث گرفتگی در بینی شما شود و همانطور که می‌دانید فین کردن و تخلیه بینی تا مدتی بعد از رینوپلاستی ممنوع است. فراموش نکنید کلید موفقیت این عمل بعد از جراح، در دستان خود شما است و با کمی رعایت و محدود کردن برخی از عادات می‌توانید شاهد اثرات مثبت دوران بهبودی بر نتایج کلی جراحی بینی باشید.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

حد مجاز خنده و گریه بعد از جراحی بینی

برای آنکه از آسیب جدی به بینی جلوگیری شود باید یک حد مجاز برای خنده و گریه بعد از جراحی بینی تعریف کنید. به همین منظور اگر هنگام خندیدن احساس درد می‌کنید، باید این کار را به عنوان علامتی تعبیر کنید تا از میزان تحریک بینی خود خودداری کرده و سعی کنید حرکات صورت خود را مهار کنید. سعی کنید در طول دوره بهبودی، از بینی خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید و از قرار گرفتن در معرض هر گونه تنش ناخواسته خودداری نمایید.  مدتی طول خواهد کشید تا نتیجه نهایی جراحی بینی شما مشخص شود. روند بهبودی بعد از جراحی رینوپلاستی می‌تواند چندین ماه طول بکشد و در طی این مدت کمی زمان لازم است که به بینی جدید خود عادت کنید و نکات مهم را رعایت کنید.

اما با عادت به رعایت نکات مراقبتی، دیگر نیاز به یادآوری آن‌ها و استرس گرفتن نیست زیرا ذهن شما به صورت اتوماتیک این موارد را به شما یادآوری می‌کند. به طور کلی، بسیار بعید و اتفاق نادری است که شما صدمه‌ای به بینی خود وارد کنید یا با خنده بیش از حد بر نتایج جراحی بینی خود تأثیر بگذارید. مهمترین نکته این است که در هنگام بروز احساسات، از لمس یا مالش بینی خودداری کنید. در حین بهبود، توصیه می‌شود از بروز حالات شدید چهره مانند گریه، خندیدن و لبخند زدن پرهیز نمایید.

مطالب بیشتر: جراحی بینی گوشتی

حد مجاز خنده و گریه بعد از جراحی بینی

سخن پایانی درباره خنده و گریه بعد از جراحی بینی

در پایان اینکه چند نکته اساسی وجود دارد که می‌توانند شما را از نتایج حداکثری و موفقیت‌آمیز جراحی بینی مطمئن کنند. این نتایج عبارتند از:

  1. یک جراح توانمند را پیدا کنید که به آن اعتماد داشته باشید و احساس راحتی کنید. اگر چه عمل جراحی رینوپلاستی مبتنی بر علم است اما وجه هنری هم دارد. به این معنی که هیچگاه دو متخصص، جراحی بینی را به همان روش انجام نمی‌دهند. بنابراین حتما باید رزومه کاری متخصص و شهرت او را با دقت بررسی کنید تا زیبایی و سلامت خود را به دست یک پزشک ماهر و مجرب بسپارید.
  2. تحقیقات خود را درمورد عوارض این عمل، قبل از جراحی بینی انجام دهید. شدت ورم و سطح درد برای هر فرد که از عمل خارج می‌شود متفاوت است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که از چگونگی به حداقل رساندن این عوارض جانبی آگاه هستید.
  3. نکات مراقبتی بعد از عمل را جدی بگیرید زیرا این نکات در چند هفته اول، نتیجه نهایی را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهند. از خوردن غذا‌های شور و تند خودداری کنید زیرا این مواد می‌تواند باعث ایجاد التهاب در بینی شما شوند. سر خود را تا حد ممکن به حالت عمود نگه دارید.
  4. حتی بعد از اینکه فکر کردید بینی شما بهبود یافته است، با احتیاط عمل کنید. بینی شما برای بهبودی کامل پس از جراحی بینی، یکسال زمان نیاز دارد. بنابراین درمورد بهترین راه‌های ادامه روند بهبودی، با جراح خود صحبت کنید.
  5. به عنوان یک انسان، ممکن است در بیان احساسات خود مشکل داشته باشید. فقط تلاش کنید تا خواست روحی خود را برای گریه کردن، خندیدن یا لبخند زدن محدود کنید. با این وجود بهتر است حداقل تا زمانی که پزشک شما چراغ سبز را برای این حالات بدهد، از هر موقعیتی که ممکن است باعث واکنش‌های احساسی شود، خودداری کنید.
  6. به طور کلی تا زمانی که متخصص تایید کند زخم‌ها التیام یافته و از این پس حالات صورت تاثیری بر فرم بینی ندارند، باید خنده و گریه بعد از رینوپلاستی را محدود نمایید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر جراحی بینی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed