جراحی بینی

عوارض خنده و گریه بعد از عمل بینی چیست؟

عوارض خنده و گریه بعد از عمل بینی

عوارض خنده و گریه بعد از عمل بینی

احساسات بخش جدایی ناپذیری از زندگی هستند، بسیاری از ما با خندیدن حس سر زندگی و نشاط داریم و گریه کردن ما را سبک می‌کند. این مسئله همیشه بود و نمی توان بعد از عمل بینی آن را از زندگی حذف کرد.

همچنین بسیار عالی است که شما در مرحله بعد از عمل جراحی پلاستیک دارای روحیه بسیار بالا و شادی باشید؛ اما موضوعی که می تواند از نظر عاطفی و جسمی چالش برانگیز باشد، این است که در هنگام خندین و گریه کردن باید محتاط باشید.

 

عوارض خنده و گریه بعد از عمل بینی

رفتن به زیر تیغ جراحی بینی می تواند به خودی خود دلهره آور باشد، حتی بدون فکر کردن در مورد عوارض و نتایج آن. مشاوره، آمادگی و آگاهی نسبت به این گونه مسائل می تواند این دلهره را کاهش دهد.

بسیاری از بیماران رینوپلاستی نسبت به اثرات صورت و حرکت آن در هنگام خنده و گریه در دوره بهبودی خود ابراز نگرانی می کنند، زیرا می خواهند از آسیب دیدن بینی جدید خودداری کنند.

این نگرانی نباید باعث شود که شما احساسات خود را سرکوب کنید و بلکه باید ابتدا آگاهی خود را راجب به اثرات این حرکات بالا ببرید و بعد برای جلوگیری از صدمه و تأثیر منفی بر روی نتایج برخی نکات را رعایت کنید.

فراموش نکنید مراقبت از بینی مرحله مهمی بعد از رینوپلاستی است که نتایج آن به مرور زمان و به بهترین شکل آشکار می شود و تا همیشه همراه شما خواهد بود.

اگرچه به طور کلی جراحان پلاستیک صورت توافق دارند که گاهی اوقات خندیدن، خمیازه کشیدن یا لبخند زدن برای بینی شما مضر نیست اما راهکارهایی هم وجود دارد تا از اثرات این حرکات و صدمه به بینی جلوگیری شود.

 

عوارض خنده و گریه بعد از جراحی بینی

 

توصیه می شود، سعی کنید حرکت بیش از حد صورت را به خصوص در چند هفته اول بعد از عمل خود محدود کنید. زیرا باعث می شود به بخیه ها فشار آورده و تنفس را برای شما سخت تر کند.

همچنین در هنگام گریه باید از لمس یا مالیدن بینی خودداری کنید، زیرا این بسیار مضر است. اگر بلند می خندید، گریه می کنید و بعد از جراحی زیبایی بینی خمیازه می کشید،  اگر کمی بیش از حد بخندید و در بینی احساس درد کنید، این بدان معنی است که از حد مجاز فراتر رفته اید.

علاوه بر خندیدن، گریه بعد از عمل بینی ممنوع است! وقتی با شدت گریه می کنید، ماهیچه های بینی کوچک می شوند و همان داستان خنده برای بینی تازه عمل شده تکرار می شود. سرانجام، پس از دو هفته از خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی یا باز شدن گسترده دهان خودداری کنید.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

اثرات خنده و گریه بر روی نتایج جراحی بینی

برای روشن شدن عوارض این حالات بر روی جراحی بینی کافیست به عضلات صورت به ویژه در ناحیه لب و بینی دقت کنید، عضلات ریزی نوک بینی شما را با لب فوقانی متصل می کنند و وقتی لبخند می زنید یا می خندید این عضلات قسمت نوک بینی شما را پایین می آورند. بخیه هایی که در ناحیه غضروف نوک بینی بعد از رینوپلاستی زده می شود،  بسیار ظریف هستند.

همچنین با گریه کردن نیز بینی جمع و جور می شود و این حرکات مستقیماً بر روی نتایج جراحی اثر دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از اینکه صورت در معرض حرکت بیش از حد قرار بگیرید، بهبودی این ناحیه حاصل شده باشد.

حرکت ناگهانی یا شدید عضلات صورت می تواند بر روی بخیه ها تأثیر بگذارد، همچنین می تواند باعث ایجاد خونریزی شود. علاوه بر این، گریه می تواند باعث گرفتگی در بینی شما شود و همانطور که می دانید فین کردن و تخلیه بینی بعد از رینوپلاستی ممنوع است.

فراموش نکنید کلید موفقیت این عمل بعد از جراح در دستان خود شما است و با کمی رعایت و محدود کردن برخی از عادات می توانید شاهد اثرات مثبت دوران بهبودی بر نتایج کلی جراحی بینی باشید.

 

حد مجاز خنده و گریه بعد از جراحی بینی

برای آنکه از آسیب جدی به بینی جلوگیری شود باید یک حد مجاز برای خنده و گریه بعد از جراحی بینی تعریف کنید. به همین منظور اگر هنگام خندیدن احساس درد می کنید، باید این کار را به عنوان علامتی تعبیر کنید تا از میزان تحریک بینی خود خودداری کرده و سعی کنید حرکات صورت خود را مهار کنید.

 

حد مجاز خنده و گریه بعد از جراحی بینی

 

زمانی که احساس کنید بدون هیچ ناراحتی می توانید آزادانه این کار را انجام دهید هم کمی محدودیت برای خودتان قائل شوید و فراموش نکنید احتیاط شرط عقل است. سعی کنید در طول دوره بهبودی از بینی خود به بهترین شکل ممکن محافظت کنید و از قرار دادن در معرض هرگونه تنش ناخواسته خودداری کنید.

مدتی طول خواهد کشید تا نتیجه نهایی جراحی بینی شما مشخص شود. روند بهبودی از جراحی رینوپلاستی می تواند چندین ماه طول بکشد  و در طی این مدت کمی طول می کشد که به بینی جدید خود عادت کنید و نکات مهم را رعایت کنید؛ اما با عادت به رعایت نکات مراقبتی دیگر نیاز به یادآوری آنها و استرس گرفتن نیست زیرا ذهن شما به  صورت اتوماتیک این موارد را به شما یادآوری می کند.

به طور کلی، بسیار بعید و اتفاق نادری است که شما صدمه ای به بینی خود وارد کنید یا با خنده بیش از حد بر نتایج جراحی بینی خود تاثیر بگذارید. مهمترین نکته این است که در هنگام بروز احساسات از لمس یا مالش بینی خودداری کنید. در حین بهبود، توصیه می شود از بروز حالات شدید چهره مانند گریه، خندیدن و لبخند زدن خودداری کنید.

 

سخن پایانی

در  پایان اینکه پنج نکته اساسی  وجود دارد که می توانند شما را از نتایج حداکثری و موفقیت آمیز جراحی بینی مطمئن کنند، این نتایج عبارتند از:

  1. به یاد داشته باشید که ساختار صورت خود را در دست شخص دیگری قرار می دهید، بنابراین یک جراح پیدا کنید که به آن اعتماد داشته باشید و احساس راحتی کنید. اگرچه عمل جراحی رینوپلاستی مبتنی بر علم است، اما وجه هنری هم دارد، به این معنی که هیچ دو جراح، جراحی بینی را به همان روش انجام نمی دهند.
  2. تحقیقات خود را در مورد عوارض این عمل، قبل از جراحی بینی انجام دهید. ورم و سطح درد برای هر بیمار که از عمل خارج می شود متفاوت است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که از چگونگی به حداقل رساندن این عوارض جانبی آگاه هستید.
  3. 3-بهبود خود را جدی بگیرید، زیرا چند هفته اول، نتیجه نهایی را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. از خوردن غذاهای شور و تند خودداری کنید، زیرا این موارد می تواند باعث ایجاد التهاب در بینی شما شود. سر خود را تا حد ممکن به حالت عمود نگه دارید
  4. حتی بعد از اینکه فکر کردید بینی شما بهبود یافته است، با احتیاط عمل کنید. بینی شما برای بهبودی کامل پس از جراحی بینی یک سال زمان نیاز دارد؛ بنابراین در مورد بهترین راه های ادامه روند بهبود با جراح خود صحبت کنید.
  5. به عنوان یک انسان، ممکن است در بیان احساسات خود مشکل داشته باشید. فقط تلاش خود را کنید تا خواست روحی خود را برای گریه کردن، خندیدن یا لبخند زدن محدود کنید. با این وجود بهتر است، حداقل تا زمانی که پزشک شما چراغ سبز را برای این حالات بدهد، از هر موقعیتی که ممکن است باعث واکنش های احساسی شود، خودداری کنید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان