1. خانه
  2. پوست و مو
  3. لیزر موهای زائد
  4. اثرات لیزر موهای زائد بر افراد دارای اختلالات غده تیروئید

اثرات لیزر موهای زائد بر افراد دارای اختلالات غده تیروئید

اثرات لیزر موهای زائد بر اختلالات غده تیروئید

از بین بردن مو‌های زائد یا به عبارتی اقدام زیبایی لیزر موهای زائد یکی از بهترین و آسان‌ترین روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن از شر مو‌های زائد بدن خلاص شد. اما برخی از مردم نگران عواقب لیزر هستند. دلیل اصلی نگرانی این است که غده تیروئید در ناحیه‌ای قرار گرفته است که برای از بین بردن موهای زائد صورت و گردن در مقایسه با سایر غدد بدن، در تماس بیشتری با اشعه لیزر خواهد بود. ارتباط لیزر مو‌های زائد و تیروئید یکی از سوال‌های بعضی از متقاضیان حذف مو‌های اضافه با این روش می‌باشد. بسیاری از افراد دوست دارند بدانند که آیا ممکن است لیزر برای افرادی که دارای بیماری تیروئید هستند خطرناک باشد؟ آیا لیزر به طور کلی می‌توان تاثیر منفی خاصی روی این افراد و وضعیت سلامتی آن‌ها داشته باشد؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از ارتباط لیزر مو‌های زاید و تیروئید بیشتر بدانید.

اینفوگرافیک لیزر موهای زائد و تیروئید
اینفوگرافیک لیزر موهای زائد و تیروئید

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد تاثیر بر روی افراد مبتلا به تیروئید خواهد شد؟

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مردم همیشه با آن روبرو بوده‌اند، مو‌های زائد و تار‌های موی زائدی است که در نواحی مختلف بدن رشد خواهد کرد. برای از بین بردن این مو‌ها، راهکار‌های زیادی وجود دارد. بعضی‌ افراد دائما با استفاده از تیغ، مو‌های زائد بدن خود را کوتاه می‌کنند و برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند برای حذف این موها، گزینه وکس را در نظر بگیرند. اما انتخابی به مراتب موثر‌تر، مناسب‌تر و نتیجه بخش‌تر از این دو فعالیت برای از بین بردن مو‌های زائد نیز وجود دارد. در این بین پزشکان و متخصصان انجام اقدام زیبایی لیزر مو‌های زائد را به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌های ممکن پیشنهاد می‌کنند. روشی که با تاثیر بسیار بالا، در زمان کوتاهی انجام می‌شود و می‌تواند همه نگرانی‌های شما در مورد رشد مو‌های زائد را برطرف کند. اگر چه این موضوع یک دغدغه همگانی برای همه مردم است اما استفاده از لیزر، می‌تواند این دغدغه را به طور کامل برای شما از بین ببرد. درست زمانی که پزشکان و متخصصان این حرفه، لیزر مو‌های زائد را به عنوان راه‌حلی دائمی در نظر می‌گیرند، برخی افراد معتقد هستند که این راه‌حل در افرادی که دچار بیماری اختلالات تیروئیدی هستند هیچ تاثیری نخواهد داشت.

لیزر موهای زائد و افراد دارای تیروئید

انجام لیزر مو‌های زاید بدن و اختلالات غده‌ تیروئید ارتباط تعریف شده‌ چندانی با هم ندارند. از آنجایی که در طیف نقص‌های عملکردی غده‌ تیروئید، حساسیت به نور وجود ندارد و تیروئید باعث حساس شدن پوست به نور نخواهد شد، لیزر موهای زائد در این شرایط با موفقیت همراه خواهد بود. پس نمی‌توان زمزمه‌های مربوط به بی‌تاثیر بودن انجام لیزر مو‌های زائد برای افراد مبتلا به تیروئید را چندان جدی گرفت چرا که این صحبت‌ها پایه علمی خاصی ندارند و براساس مباحث علمی، مطرح نشده‌اند. به تعریف درست‌تر، نتیجه‌ لیزر مو‌های زائد در یک فرد مبتلا به اختلالات تیروئید و یک فرد دیگری که درگیر این اختلال نیست، تفاوتی ندارد. این کار در هر دوی آن‌ها با یک کیفیت قابل انجام است. در واقع اختلالات تیروئیدی عامل ایجاد اختلال در تاثیر لیزر موهای زائد نخواهد بود. همچنان که لیزر مو‌های بدن نیز براساس مستندات علمی و شواهد موجود تاثیری در کیفیت عملکرد غده‌ تیروئید نخواهد داشت. تنها نکته‌ قابل توجه در تفاوت ایجاد شده بین افراد مبتلا به پرکاری و یا کم کاری تیروئید و سایر مردم این است که این افراد احتمالا به شدت و یا تعداد جلسات بیشتری از لیزر مو‌های زائد نیازمند هستند.

آیا لیزر مو‌های زائد برای مبتلایان به اختلالات تیروئیدی مضر است؟طبق تحقیقات انجام گرفته لیزر هیچ تأثیری بر روی غده تیروئید نمی‌گذارد چون عمق نفوذ اشعه‌، تا فولیکول‌های  مو‌ است به همین خاطر اشعه به بافت‌های بدن وارد نخواهد شد، بنابراین غدد و بافت‌های درونی هیچ آسیبی از سوی لیزر نمی‌بیند.
تأثیر اختلالات تیروئیدی بر نتیجه لیزر مو‌های بدن

 

با توجه به اینکه اختلالات تیروئیدی باعث افزایش رشد مو‌های زائد می‌گردد، تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر از ۶ الی ۸ جلسه کمی بیشتر خواهد شد.
رسیدن به نتیجه دلخواه از لیزر مو‌های زائد در افراد مبتلا به اختلالات تیروئیدیاین دسته از افراد ابتدا باید برای درمان مشکل تیروئید خود اقدام کنند و سپس لیزر را انجام دهند. در غیر این صورت نتیجه لیزر از بین می‌رود چون مو‌های زائد با سرعت بیشتری رشد می‌کنند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد در مردان

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد تاثیر بر روی افراد مبتلا به تیروئید خواهد شد ؟

نتایجی که از درمان اختلالات تیروئیدی حاصل می‌شود، می‌تواند نتایج به دست آمده از لیزر موهای زائد را خنثی کند. البته این خنثی‌سازی مستقیم نیست بلکه لیزر مو‌های بدن باعث از بین رفتن و کندی رشد تار‌های مو خواهد شد در حالی که دارو‌های تجویز شده و روش‌های درمانی کنترل‌کننده اختلالات تیروئیدی باعث رشد تار‌های مو خواهد شد. پس اگر به بیماری تیروئید دچار هستید، باید قبل از انجام لیزر مو‌های زائد به شکل کامل و دقیق با پزشک خود مشورت کنید. پزشک متخصص با بررسی شرایط سلامتی شما و همچنین نوع دارو‌های مصرفی، میزان دقیق تاثیر این فعالیت را به شما اطلاع خواهد داد.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا لیزر موهای زائد به افراد مبتلا به تیروئید آسیب می رساند ؟

آیا لیزر موهای زائد  به افراد مبتلا به تیروئید آسیب می رساند؟

در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شاهد استفاده از لیزر در صنعت‌ها و زمینه‌های علمی بسیاری هستیم که یکی از متداول‌ترین استفاده‌های آن در بین عموم، لیزر مو‌های زاید بدن است. نگرانی‌ها پیرامون ایجاد نقص در عملکرد غده‌ تیروئید و آسیب به آن بر اثر لیزر، به دلایلی اثبات شده و علمی، بیهوده است. هیچگونه شواهدی مبنی بر آسیب رساندن لیزر مو‌های زائد بر غده تیروئید وجود ندارد. حقیقت این است که در روند انجام لیزر، اشعه‌های تابیده شده تاثیر سطحی خواهند داشت. این لیزر‌ها به هیچ‌وجه از سطح پوست عبور نمی‌کنند و پس از جذب شدن در رنگدانه‌های فولیکول مو، روند حرکتی آن‌ها متوقف خواهد شد. پس از آنجایی که غده تیروئید زیر پوست قرار دارد و لیزر نمی‌تواند از سطح پوست عبور کند، هیچ نوع نگرانی خاصی نباید در این مورد وجود داشته باشد. غده‌ تیروئید در عمق بدن قرار گرفته است و نفوذ اشعه‌ لیزر استفاده شده هنگام لیزر موهای زائد آنقدر عمیق نخواهد بود.

همچنین این لیزر مستقیما مو‌های زائد را هدف قرار خواهد داد و فقط تا عمقی نفوذ می‌کند که بتواند ساختار فولیکول‌های مو را تخریب کند. در نتیجه اعمالی که طی لیزر مو‌های زاید بدن انجام می‌شود، حرارت و اشعه لیزر برای غده‌ تیروئید مضر نخواهند بود. لیزر مو‌های زائد فرآیندی بسیار امن و دقیق است که با سطح ایمنی بالا و ریسک پایین صورت می‌گیرد. همین ایمنی بالا و ریسک کم، موجب شده است که این فعالیت به یکی از پرطرفدار‌ترین فعالیت‌های زیبایی در سراسر جهان تبدیل شود.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد پا

تاثیر لیزر موهای زائد برای رفع عوارض ناشی از تیروئید

اگر از زاویه‌ای دیگر به این پروسه نگاه کنیم، لیزر موهای زائد می‌تواند در بهبود عوارض و علائم ناشی از اختلالات تیروئیدی موثر باشد. در واقع استفاده از این فعالیت نه تنها برای افراد مبتلا به بیماری تیروئید مضر و خطرآفرین نیست، بلکه حتی می‌تواند آثار مثبت و مفیدی را برای این افراد به همراه بیاورد. پرکاری و یا کم کاری تیروئید به تنهایی باعث افزایش رشد مو‌های زائد نخواهند شد بلکه حتی ممکن است به علت به هم خوردن تعادل هورمون‌های تیروئیدی، ریزش مو را نیز به دنبال داشته باشد. بر هم خوردن تعادل هورمون‌ها، یکی از اصلی‌ترین دلیل ریزش مو در افراد به شمار می‌رود. وقتی سطح هورمون‌ها در بدن ناگهان دچار تغییر شوند، احتمال ریزش مو‌ها نیز به شدت افزایش پیدا می‌کند. اما حین ابتلا به کم کاری و یا پرکاری تیروئید، بیمار دارو‌هایی را به هدف تنظیم هورمون‌های تولید شده توسط غده‌ تیروئید، مصرف می‌کند که با تحریک پیاز مو، باعث رشد نابه‌جای مو‌های زائد در همه جای بدن علی‌الخصوص صورت می‌شوند. در چنین شرایطی انجام لیزر مو‌های زائد بهترین و کاربردی‌ترین راه‌حل این مشکل می‌باشد چرا که مستقیما با هدف قرار دادن پیاز و ریشه مو‌های زائد آن‌ها را تخریب کرده و همچنین تاثیر مخربی بر روند درمان اختلالات تیروئید نخواهد داشت.

در حقیقت اگر شما به دلیل مصرف دارو‌های کنترل‌کننده تیروئید برای تنظیم هورمون‌ها، شاهد رشد بی‌رویه مو‌های زائد در بدن خود هستید، می‌توانید لیزر را به عنوان موثر‌ترین و بهترین فعالیت ممکن در نظر بگیرید چرا که روش‌های دیگر هم وقت و هزینه بسیار زیادی در گذر زمان به شما تحمیل می‌کنند و هم شما را با تجربه درد شدید روبرو خواهند کرد. طی سال‌های گذشته، لیزر مو‌های بدن بر روی میلیون‌ها نفر با موفقیت صورت گرفته و همچنان در حال انجام است. اگر چه در برخی موارد به ندرت ممکن است موجب تاول‌های موقت، عفونت و یا تغییر رنگ پوست شود اما خوشبختانه تاکنون نقشی در بروز اختلالات هورمونی، نقص عملکرد تیروئید و یا سرطان‌ها برای آن گزارش نشده است.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زنان

عوارض جانبی ناشی از لیزر مو‌های زائد، بسیار محدود هستند. این آثار جانبی در زمانی حدود یک هفته کاملا از بین ‌می‌روند. البته این اتفاق به شرطی رخ می‌دهد که چنین فرآیندی در شرایط کاملا مطلوب و استاندارد صورت گرفته باشد. اما برای به حداقل رساندن و یا حذف احتمالات اندک عوارض پوستی و یا آسیب‌های احتمالی دیگر، الزامی است که مشورت با یک جراح پلاستیک، متخصص پوست و یا کارشناس باتجربه در این حرفه، حتما انجام شود. برای تعیین بهترین برنامه‌ درمان و رعایت قوائد علمی و ایمنی قبل از آغاز هرگونه اقدامی پیرامون لیزر موهای زائد نیز باید مشورت صورت گیرد زیرا می‌تواند تا حد زیادی باعث کاهش عوارض و خطرات ناشی از موزدایی گردد. شما در هر وضعیتی که هستید، باید برای لیزر مو‌های زائد در یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص شرکت کنید تا مطمئن شوید که این فرآیند برای شما ‌ایده‌آل خواهد بود. پزشک همچنین با بررسی شرایط شما، بهترین دستگاه ممکن را متناسب با این شرایط برای شما در نظر می‌گیرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed