لیزر موهای زائد

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید

از بین بردن موهای زائد یا به عبارتی عمل زیبایی ” لیزر موهای زائد ” یکی از بهترین و آسان ترین روش هایی است که می توان با استفاده از آن از شر موهای زائد بدن خلاص شد؛ دلیل اصلی نگرانی این است که غده تیروئید در ناحیه ای قرار گرفته که برای از بین بردن ” موهای زائد صورت ” و گردن در مقایسه با سایر غدد بدن در تماس بیشتری با اشعه لیزر خواهد بود.

ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید یکی از سوال های بعضی از متقاضیان حذف موهای اضافه می باشد. خیلی ها دوست دارند بدانند که آیا ممکن است لیزر برای افرادی که دارای بیماری تیروئید هستند خطرناک باشد؟ آیا لیزر به طور کلی می توان تاثیر منفی خاصی روی این افراد و وضعیت سلامتی آن ها داشته باشد؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از ارتباط لیزر موهای زائد و تیروئید بیشتر بدانید.

 

لیزر موهای زائد و افراد دارای تیروئید

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد تاثیر بر روی افراد مبتلا به تیروئید خواهد شد ؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که مردم این روز ها با آن روبرو شده اند موهای زائد و تار های موی زائدی است که در نواحی مختلف بدن رشد خواهد کرد. برای از بین بردن این موها، راهکار های زیادی وجود دارد. بعضی ها دائما با استفاده از تیغ موهای زائد بدن خود را کوتاه می کنند و بعضی ها نیز ترجیح می دهند برای چنین فعالیتی، گزینه وکس را در نظر بگیرند اما انتخابی به مراتب موثر تر، مناسب تر و نتیجه بخش تر از این دو فعالیت برای از بین بردن مو های زائد نیز وجود دارد.

در این بین پزشکان و متخصصان انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد را به عنوان یکی از بهترین راه حل های ممکن پیشنهاد می کنند.

 

 

روشی که با تاثیر بسیار بالا، در زمان کوتاهی انجام می شود و می تواند همه نگرانی های شما در مورد رشد مو های زائد را برطرف کند. اگر چه این موضوع یک دغدغه همگانی برای همه مردم است اما استفاده از لیزر، می تواند این دغدغه را به طور کامل برای شما از بین ببرد. درست زمانی که پزشکان و متخصصان این حرفه عمل زیبایی لیزر موهای زائد را به عنوان راه حلی دائمی در نظر می گیرند.

برخی افراد معتقد هستند که این راه حل در افرادی که دچار بیماری اختلالات تیروئیدی هستند هیچ تاثیری نخواهد داشت.

انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد و اختلالات غده ی تیروئید ارتباط تعریف شده ی چندانی به یک دیگر ندارند.

از آنجا که در طیف عوارض نقص های عملکردی غده ی تیروئید حساسیت به نور وجود ندارد و تیروئید باعث حساس شدن پوست به نور نخواهد شد، laser hair removal در این شرایط با موفقیت همراه خواهد بود.

 

آیا لیزر موهای زائد باعث ایجاد تاثیر بر روی افراد مبتلا به تیروئید خواهد شد ؟

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد در مردان

پس نمی توان زمزمه های مربوط به بی تاثیر بودن انجام لیزر مو های زائد برای افراد مبتلا به تیروئید را چندان جدی گرفت. چرا که این صحبت ها پایه علمی خاصی ندارند و بر اساس مباحث علمی، مطرح نشده اند.

به تعریف درست تر، نتیجه ی عمل زیبایی لیزر موهای زائد در یک فرد مبتلا به اختلالات تیروئید و یک فرد دیگری که درگیر این اختلال نیست، تفاوتی ندارد.

این عمل در هر دوی آن ها با یک کیفیت قابل انجام است. در واقع اختلالات تیروئید عامل ایجاد اخلال در تاثیر laser hair removal نخواهد بود.

همچنان که عمل زیبایی لیزر موهای زائد نیز بر اساس مستندات علمی و شواهد موجود تاثیری در کیفیت عملکرد غده ی تیروئید نخواهد داشت.

تنها نکته ی قابل توجه در تفاوت ایجاد شده بین افراد مبتلا به پرکاری و یا کم کاری تیروئید و سایر مردم این است که این افراد احتمالا به شدت و یا تعداد جلسات بیشتری از عمل زیبایی لیزر موهای زائد نیازمندند.

نتایجی که از روش های درمانی اختلالات تیروئیدی حاصل می شود می تواند نتایج به دست آمده از laser hair removal را خنثی کند.

البته این خنثی سازی مستقیم نیست بلکه عمل زیبایی لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن و کندی رشد تار های مو خواهد شد.

در صورتی که داروهای تجویز شده و روش های درمانی کنترل کننده اختلالات تیروئیدی باعث رشد تار های مو خواهد شد.

 

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

پس اگر به بیماری تیروئید دچار هستید، باید قبل از انجام لیزر مو های زائد به شکل کامل و دقیق با پزشک خود مشورت کنید. پزشک متخصص با بررسی شرایط سلامتی شما و همچنین نوع دارو های مصرفی، میزان دقیق تاثیر این فعالیت را به شما اطلاع خواهد داد.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زنان

 

آیا لیزر موهای زائد  به افراد مبتلا به تیروئید آسیب می رساند ؟

در دنیای امروزی و با توجه به پیشرفت تکنولوژی شاهد استفاده لیزر در صنعت ها و زمینه های علمی بسیاری هستیم که یکی از متداول ترین استفاده های آن در بین عموم عمل زیبایی لیزر موهای زائد است. نگرانی ها پیرامون ایجاد نقص در عملکرد غده ی تیروئید و آسیب به آن بر اثر عمل زیبایی laser hair removal به دلایلی اثبات شده و علمی، بیهوده است. هیچ گونه شواهدی مبنی بر آسیب رساندن عمل زیبایی لیزر موهای زائد بر غده تیروئید وجود ندارد. حقیقت این است که در روند انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد، اشعه های تابانده شده تاثیر سطحی خواهند داشت.

این لیزر ها به هیچ وجه از سطح پوست عبور نمی کنند و پس از جذب شدن در رنگدانه های فولیکول مو، روند حرکتی آن ها متوقف خواهد شد. پس از آن جایی که غده تیروئید زیر پوست قرار دارد و لیزر نمی تواند از سطح پوست عبور کند، هیچ نوع نگرانی خاصی نباید در این مورد وجود داشته باشد.

غده ی تیروئید در عمق بدن قرار گرفته است و نفوذ اشعه ی لیزر استفاده شده هنگام عمل زیبایی laser hair removal آن قدر عمیق نخواهد بود. هم چنین این لیزر مستقیما موهای زائد را هدف خواهد گرفت و فقط تا عمقی نفوذ می کند که بتواند ساختار فولیکول های مو را تخریب کند. در نتیجه اعمالی که طی عمل زیبایی لیزر موهای زائد انجام می شود، حرارت و اشعه لیزر برای غده ی تیروئید مضر نخواهند بود.

 

آیا لیزر موهای زائد به افراد مبتلا به تیروئید آسیب می رساند ؟

 

لیزر مو های زائد فرآیندی بسیار امن و دقیق است که با سطح ایمنی بالا و ریسک پایین صورت می گیرد. همین ایمنی بالا و ریسک کم، موجب شده است که این فعالیت امروزه به یکی از پرطرفدار ترین فعالیت های زیبایی در سراسر جهان تبدیل شود.

 

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد پا

 

تاثیر لیزر موهای زائد برای رفع عوارض ناشی از تیروئید

اگر از زاویه ای دیگر به این پروسه نگاه کنیم laser hair removal می تواند در بهبود عوارض و علائم ناشی از اختلالات تیروئیدی موثر باشد. در واقع استفاده از این فعالیت نه تنها برای افراد مبتلا به بیماری تیروئید مضر و خطر آفرین نیست، بلکه حتی می تواند آثار مثبت و مفیدی را برای این افراد به همراه بیاورد. پرکاری و یا کم کاری تیروئید به تنهایی باعث افزایش رشد موهای زائد نخواهند شد بلکه حتی ممکن است به علت به هم خوردن تعادل هورمون های تیروئیدی، ریزش مو را نیز به دنبال داشته باشد.

بر هم خوردن تعادل هورمون ها، یکی از اصلی ترین دلیل ریزش مو در افراد به شمار می رود. وقتی سطح هورمون ها در بدن ناگهان دچار تغییر شوند، احتمال ریزش مو ها نیز به شدت افزایش پیدا می کند.

اما حین ابتلا به کم کاری و یا پرکاری تیروئید، بیمار داروهایی را به هدف تنظیم هورمون های تولید شده توسط غده ی تیروئید، مصرف می کند.

که با تحریک پیاز مو، باعث رشد نا به جای موهای زائد در همه جای بدن علی الخصوص صورت می شوند.

در چنین شرایطی انجام عمل زیبایی لیزر موهای زائد بهترین و کاربردی ترین راه حل این مشکل می باشد.

چرا که مستقیما با هدف قرار دادن پیاز و ریشه مو های زائد آن ها را تخریب کرده و هم چنین تاثیر مخربی بر روند درمان اختلالات تیروئید نخواهد داشت.

در حقیقت اگر شما به دلیل مصرف دارو های کنترل کننده تیروئید برای تنظیم هورمون ها، شاهد رشد بی رویه مو های زائد در بدن خود هستید، می توانید لیزر را به عنوان موثر ترین و بهترین فعالیت ممکن در نظر بگیرید. چرا که روش های دیگر هم وقت و هزینه بسیار زیادی در گذر زمان به شما تحمیل می کنند و هم شما را با تجربه درد شدید روبرو خواهند کرد.

طی سال های گذشته، عمل زیبایی لیزر موهای زائد روی میلیون ها نفر با موفقیت صورت گرفته و هم چنان در حال انجام است.

اگر چه در برخی موارد به ندرت ممکن است موجب تاول های موقت، عفونت و یا تغییر رنگ پوست شود.

اما خوشبختانه تاکنون نقشی در بروز اختلالات هورمونی، نقص عملکرد تیروئید و یا سرطان ها برای آن گزارش نشده است. عوارض جانبی ناشی از لیزر مو های زائد، بسیار محدود هستند. این آثار جانبی در زمانی حدود یک هفته کاملا از بین می روند. البته این اتفاق به شرطی رخ می دهد که چنین فرآیندی در شرایط کاملا مطلوب و استاندارد صورت گرفته باشد.

اما برای به حداقل رساندن و یا حذف احتمالات اندک عوارض پوستی و یا آسیب های احتمالی دیگر، الزامی است که مشورت با یک جراح پلاستیک، متخصص پوست و یا کارشناس با تجربه در این حرفه، حتما انجام شود.

برای تعیین بهترین برنامه ی درمان و رعایت قوائد علمی و ایمنی قبل از آغاز هرگونه اقدامی پیرامون laser hair removal، نیز باید مشورت صورت گیرد.

زیرا می تواند تا حد زیادی باعث کاهش عوارض و خطرات ناشی از موزدایی گردد. شما در هر وضعیتی که هستید، باید برای لیزر مو های زائد در یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص شرکت کنید تا مطمئن شوید که این فرآیند برای شما ایده آل خواهد بود. پزشک همچنین با بررسی شرایط شما، بهترین دستگاه ممکن را متناسب با این شرایط برای شما در نظر می گیرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button