کاشت ابرو طبیعی با بالاترین ظرافت در ایران

کاشت ابرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

کاشت ابرو جزو عمل های رایج زیبایی است که بسیاری از افراد از آن برای تکمیل زیبایی خود بهره می برند.

ابروها در زیبایی چهره و حتی نشان دادن افکار و احساسات انسان نقش به سزایی دارند و به عنوان یک محافظ برای چشم نیز محسوب می شوند.

این کار برای بازیابی موهای ضعیف بر روی ابرو انجام می شود. کاشت ابرو به روش های متعددی انجام می گیرد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک یکی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

کاشت ابرو چيست و چه مزايايي دارد ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

کاشت ابرو چگونه و برای چه کسانی انجام می گیرد ؟

کاشت یا ایمپلنت ابرو به فرآیندی گفته می شود که فولیکول های مو از بخش بانک مو برداشته شده و به ناحیه ی ابرو انتقال داده می شود.

گرافت های مو که به این ناحیه انتقال داده شده اند، در طی یک پروسه ی چندین ماهه رشد کرده و یک ابروی پرپشت و استاندارد را برای بیمار به وجود می آورند.

پیوند ابرو با تکنیک های پیشرفته و ابزار تخصصی توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص انجام می گیرد.

 

 

دلایل متعددی مانند برداشتن ابرو از یک بخش برای مدت زمانی طولانی، برخی از بیماری های پوستی، شیمی درمانی، مواد آرایشی غیر استاندارد و مصرف زیاد آن ها می توانند دلیل ریزش ابرو باشند.

معمولاً زمانی که حدود یک سال ابرو رشد نکند، پیوند ابرو انجام می شود.

با توجه به این که روش پیوند ابرو از موهای طبیعی فرد استفاده می کند، عوارض خاصی ندارد و حالتی طبیعی به چهره می دهد.

 

کاشت ابرو چگونه و براي چه کساني انجام میگیرد ؟

 

روش کاشت ابرو FUT چگونه است ؟

یکی از روش های معمول ” کاشت ابرو  به روش FUT ” است که با برداشت فلپ کوچکی از ناحیه پشت گوش به عنوان بانک مو و جداسازی واحد های فولیکولار در زیر میکروسکوپ انجام میگردد و به دلیل عدم نیاز به تراشیدن مو به خصوص در بانوان بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

برای جراحی پیوند ابرو، ناحیه ی پشت گوش به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که موهای این ناحیه دارای تناسب بیشتری با موی ابرو هستند و ضخامت و حالت خواب بهتری ارائه می دهند، از آن ها استفاده می شود.

گرافت های مو از این بخش گرفته شده و بعد از انجام کارهایی بر روی آن به ناحیه ی ابرو انتقال داده می شود.

به عنوان مثال موهای ابرو با واحدهای فولیکولی شامل 1 تا 2 تار مو رشد می کند و باید گرافت های برداشت شده را با ابزار مخصوص و در زیر میکروسکوپ های قوی به دو بخش تقسیم کرد.

سپس شکاف های کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد شده و با در نظر گرفتن خواب ابرو در ناحیه ی کاشت، گرافت های مو به این ناحیه انتقال داده می شود.

این روش در یک مرحله و در زمان 2 تا 3 ساعت انجام می گیرد و نیازی به مراجعه مکرر برای کامل شدن فرآیند پیوند ابرو نیست.

 

کاشت ابرو به روش FUE یا FIT چگونه است ؟

یکی از روش ها برای پیوند ابرو، روش FUE است که تفاوت عمده این روش با روش های دیگر برداشت تک واحدی گرافت ها از پشت گوش متقاضی است که دیگر نیاز به برداشت فلپ جراحی ندارد. اما برای انجام این روش باید موهای فرد تراشیده شود.

 

روش کاشت ابرو FUE چگونه است ؟

 

کاشت تخصصی ابرو با روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت

نکاتی که در کاشت ابروی شما بسیار حائز اهمیت است کاشت تار ابرو بر روی خواب مناسب آن و ظرافت و دقت در کاشت است. از این رو نوین ترین شیوه ی کاشت ابرو یعنی کاشت در سایز میکرو با عنوان تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت مورد استفاده قرار میگیرد.

که در آن برای برداشت واحد های فولیکولار مو از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلس استفاده میگردد به طوری که هیچگونه اسکار جراحی در محل برداشت مو بر جای نمی ماند.

در مرحله کاشت نیز از ایمپلنتر ها در سایز میکرو استفاده میشود که دقیق ترین شرایط را برای کاشت توسط پزشک متخصص مهیا می کند.

 

کاشت ابرو به روش t.s. micro graft

 

تأثیر کاشت ابرو بر چهره ی فرد

بدون شک زیباتر شدن ابروها مهم ترین دلیل برای کاشت ابروها است.

با توجه به اثر زیباشناختی ابرو در چهره و همین طور حساس بودن موهای این ناحیه، افراد معمولاً دچار ریزش یا کم پشتی ابرو می شوند.

و روش های متعددی را برای زیباتر شدن ابرو مورد استفاده قرار می دهند؛ اما روش پیوند ابرو می تواند حالتی طبیعی و زیبا به چهره ی فرد بدهد.

 

تاثير کاشت ابرو بر چهره ی فرد

 

علاوه بر مقوله ی زیبایی، ابرو به عنوان محافظ برای چشم در برابر نور شدید و ریزش عرق پیشانی است.

تأثیر پیوند ابرو بر چهره به صورت کامل ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

در طی این زمان یک یا دو بار موهای کاشته شده ریزش کرده و مجدداً رشد می کنند تا حالت طبیعی و استاندارد خود را به دست آورند.

کاشت ابروها سبب می شود تا ابروهایی پر پشت داشته باشید. همچنین تأثیر پیوند ابرو ماندگار است و نگرانی از بابت ریزش مجدد ابرو وجود ندارد.

 

چه افرادی به کاشت ابرو نیاز دارند ؟

افرادی که بخشی از ابروی خود را به علت آسیب هایی مانند سوختگی، زخم و … از دست داده اند می توانند از روش پیوند ابرو بهره ببرند.

همچنین ممکن است فرد به دلایلی مانند ریزش موی ارثی، بیماری های پوستی متعدد یا استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد، بخشی از ابروی خود را از دست داده باشد یا کم پشت شده باشد.

شیمی درمانی و اثر آن بر روی بدن به خصوص مو سبب می شود تا ناحیه ی مو و ابرو کم پشت شوند. این افراد نیز می توانند از روش کاشت برای ابرو و موی خود بهره ببرند.

 

چه افرادی به کاشت ابرو نياز دارند ؟

 

پروسه کاشت ابرو چگونه است و چقدر طول می کشد ؟

برای انجام کاشت ابروهایتان ابتدا باید یک کلینیک معتبر در این زمینه پیدا کنید.

باید دقت داشته باشید که پیوند ابرو به مهارت بیشتری نسبت به کاشت مو نیاز دارد زیرا خواب ابرو در نواحی مختلف متفاوت است و موها با زاویه ی بیشتری در این ناحیه رشد می کنند.

این امر اهمیت پیوند ابرو را توسط پزشک ماهر و با تجربه که بتواند علم و هنر را کنار هم به کار بگیرد نشان می دهد.

معمولاً یک یا چند جلسه مشاوره قبل از انجام عمل برگزار می شود و طی این جلسات یک سری آزمایش ها و بررسی های پزشکی بر روی بیمار انجام می شود.

همچنین میزان موی برداشتی نیز تعیین شده و هزینه های عمل به بیمار اطلاع داده می شود. سپس روز عمل تعیین و مراقبت های قبل از پیوند ابرو به فرد ارائه می شود.

در زمان مقرر برداشت و کاشت فولیکول های مو توسط پزشک انجام می گیرد و فردی که از روش FUE استفاده کرده است، می تواند بعد از عمل به راحتی زندگی عادی خود را داشته باشد.

مراقبت های بعد از عمل و داروهایی که فرد باید مصرف کند نیز به بیمار اطلاع رسانی می شود.

معمولاً حدود یک ماه پس از پیوند ابرو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند که کاملاً طبیعی است. بسته به وضعیت بدنی فرد ممکن است این زمان کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

بعد از ریزش کامل، دوباره ابرو شروع به رشد مجدد کرده و موهایی کاملاً طبیعی و پرپشت ایجاد می کند. نتیجه ی کامل عمل کاشت ابروی شخص ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

 

پروسه کاشت ابرو چگونه و چقدر طول می کشد ؟

 

ویژگی های مهم کاشت ابرو برای متقاضی

هنگامی که یک نفر برای پیوند ابرو به کلینیک های تخصصی پوست و مو مراجعه می کند، یک سری انتظارات از این عمل دارد که باید به آن ها توجه شود.

کاشت ابروها باید طبیعی باشد و حالت عروسکی که در روش های قدیمی داشت در آن مشاهده نشود. به هر حال متقاضی پیوند ابرو به علت افزایش زیبایی چهره این عمل را انجام می دهد و انتظار نتیجه ی بهتری دارد.

حالت خواب در ابرو اهمیت بالایی دارد. ابرو دارای سه بخش و با سه حالت خواب یا رویش موی مختلف است. از این رو در زمان کاشت باید این فاکتور کاملاً مورد توجه پزشک قرار گیرد.

پرپشت شدن ابرو نیز یکی از ویژگی هایی مهمی است که بیمار در طی پروسه پیوند ابرو انتظار دارد. با توجه به شرایط ابرو باید پرپشتی لازم را داشته باشد.

از این رو باید سعی شود این فاکتورها برای پیوند ابرو مد نظر قرار گیرد تا بیمار پس از تکمیل فرآیند و دوره درمان رضایت بالایی از پیوند ابرو داشته باشد.

کاشت ابروها امروزه به روش های متنوعی و با تکنیک های خاص انجام می گیرد. این که کدام روش برای شما مورد استفاده قرار گیرد، بیشتر به شرایط متقاضی و امکانات کلینیک بستگی دارد.

این عمل برای کسانی که به هر علتی با کم پشتی یا خالی شدن ناحیه ای از ابرو مواجه شده اند مناسب است.

داشتن اطلاعات کافی از این پروسه باعث می شود تا بتوانید نتیجه ی بهتری را برای خود رقم بزنید و ابروهای پرپشت تر و زیباتر داشته باشید.

 

اقدامات قبل از کاشت ابرو

هر فرآیند پزشکی یک سری مقدمات دارد که باید به نحو احسن انجام شود تا خطری بیمار را تهدید نکند و نتیجه ی عمل نیز به صورت رضایت بخش باشد.

قبل از کاشت ابروی خود یک سری اقدامات را باید رعایت کنید. معمولاً روش های جدید برای پیوند مو و ابرو بر خلاف روش های قدیمی، با بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بی هوشی نیست.

برای شروع باید به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید یا کلینیک معتبری در این زمینه پیدا کنید.

در مراحل اولیه شما آزمایشات و چک لیست های پزشکی را تکمیل می کنید. همچنین باید پیشینه ی مشکلات ارثی شما در زمینه ی پوست و مو نیز بررسی شود تا ببینیم بازسازی ابرو گزینه ای مناسب برای شما هست یا نه.

همچنین اقدامات درمانی احتمالی نیز قبل از پیوند ابرو انجام گیرد.

پس از این مرحله، فرد باید توصیه هایی را که پزشک بر اساس شرایط بدنی و سلامت بیمار برای قبل از عمل ارائه می دهد به طور کامل رعایت کرده سپس برای انجام عمل در تاریخ مقرر اقدام کند.

 

نتیجه کاشت ابرو بعد از عمل

نتیجه ای که بعد از عمل کاشت ابرویتان مشاهده می کنید، در اصل فولیکول های تازه انتقال داده شده است که ممکن است ظاهر زیبایی نداشته باشند.

همچنین زخم های کوچک و ریزی که در ناحیه ی ابرو دیده می شود نیز مزید بر علت می شود تا شما بهت زده شوید؛ اما بهتر است بدانید این اول کار است، شما تازه از زیر عمل بیرون آمده اید و نباید انتظار زیادی داشته باشید. این علائم کمتر از یک هفته از بین می روند.

حتی اکثر افراد می توانند روز بعد از کاشت ابروی خود به اجتماع برگردند و زندگی عادی داشته باشند.

با توجه به این که روش های جدید زخم های بسیار کوچکی بر جای می گذارند، سریع بهبود می یابد و هیچ گونه اسکار یا جای زخم هم بر جای نمی ماند.

البته می توانید پر پشت شدن ابروهای خود را به خوبی در همان زمان بعد از عمل مشاهده کنید و حالت ابرو و طرح آن را ملاحظه کنید.

بسته به شرایط بدنی فرد، بعد از چند هفته موهای کاشته شده شروع به ریزش کرده و مجدداً رشد می کند.

نتیجه کاشت عمل ابرو معمولاً تا یک سال پس از کاشت کامل نمی شود و اگر احساس کردید ابروهای تان کم پشت است باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید تا نتیجه کامل را مشاهده کنید.

 

نتيجه کاشت ابرو بعد از عمل

 

عوارض احتمالی برای کاشت ابرو

با توجه به این که فولیکول هایی که در ابرو کاشته می شوند از بدن خود فرد ( ناحیه ی پشت گوش ) برداشته می شوند، بدن مقاومتی در برابر آن نشان نمی دهد و عوارضی را از این بابت نخواهید دید.

همچنین روش های جدید بدون بی هوشی و زخم است که مشکلاتی مانند عفونت، عوارض بیهوشی و … در آن ها دیده نمی شود؛ اما با توجه به تبحر پزشک و انتخاب کلینیک ممکن است یک سری عوارض کوتاه مدت در این روش دیده شود که بهتر است از آن ها اطلاع داشته باشید.

تورم و زخمی کوچک تا چند روز پس از عمل کاملاً طبیعی است و باید با مصرف آنتی بیوتیک از عفونت زخم ها جلوگیری کرد.

رشد مو در بخش سر معمولاً بیشتر از ابرو است. از این رو ممکن است مدتی با رشد بیش از حد موهای ابرو روبرو شوید.

البته نگرانی از این بابت نداشته باشید، زیرا فولیکول های انتقال داده شده پس از مدتی خود را با شرایط جدید وفق می دهند و رشد کمتری خواهند داشت.

 

هزینه تقریبی کاشت ابرو و عوامل مؤثر بر آن

کاشت ابروها با توجه به این که یک روش ماندگار است، هزینه ی بالایی ندارد. ولی تعیین این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان آن ها را شامل موارد زیر دانست :

  1. تکنیکی که پیوند ابرو به کمک آن انجام می گیرد؛ روش های مختلف هزینه های متفاوتی در بر دارند.
  2. کلینیکی که پیوند ابرو در آن انجام می گیرد. با توجه به این که هر کلینیک دارای امکانات و خدمات دهی متفاوتی است، ممکن است هزینه های آن ها تفاوت هایی با هم داشته باشد.
  3. مهارت و تجربه ی پزشک در تعیین هزینه اهمیت دارد.
  4. تعداد گرافت مو که باید از سر برداشته شود و در ناحیه ی ابرو کاشته شود. این مورد بسته به سطحی از ابرو است که خالی شده است.
  5. شرایط بیمار که ممکن است بسته به سلامت فردی دارای حساسیت هایی باشد و باید مراقبت های بیشتری در حین عمل از او به عمل آید.

سؤالات متداول در مورد کاشت ابرو

ممکن است برای متقاضیان پیوند ابرو سؤال هایی پیش آید که به متداول ترین مواردی که با آن ها بیشتر برخورد می شود می پردازیم.

1. در چه سنی می توان عمل پیوند ابرو انجام داد؟ با توجه به این که این عمل زیبایی عوارض خاصی ندارد، می توان آن را در هر سنی انجام داد. اما ممکن است برخی از عوامل ارثی ریزش مو در سنین پایین فعال نباشند.

از این رو باید تأثیر این عوامل کامل شوند سپس اقدام به کاشت در ناحیه ی سر و ابرو کرد. در غیر این صورت به علت این که موهای کاشته شده نیز به عنوان یک موی طبیعی قلمداد می شوند، ممکن است بر اثر این عوامل ریزش کنند.

2. شستشو و آرایش سر و صورت چه زمانی پس از عمل می تواند انجام شود؟ یکی دیگر از مسائلی که برای متقاضیان کاشت و پیوند ابرو اهمیت دارد، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی پس از عمل است.

برای شستشوی ناحیه ی برداشت و کاشت ابرو تا سه روز پس از عمل باید صبر کنید. باند ناحیه ی بانک مو نیز معمولاً سه روز بعد برداشته می شود. برای استفاده از لوازم آرایشی نیز باید زخم ها بهبود پیدا کرده باشند و ابرو پوسته اندازی خود را کامل کرده باشد.

البته باید دقت داشته باشید، از لوازمی که ممکن است به مو فشار زیاد وارد کنند استفاده نکنید.

3. آیا می توان بعد از پیوند ابرو آن را اصلاح کرد؟ ابروی شما پس از مدتی به یک ابروی کاملاً طبیعی تبدیل می شود که هم از نظر عملکرد هم زیبایی مانند ابروی یک فرد عادی است. از این رو می توانید به راحتی آن را اصلاح کنید.

البته این کار در ماه های بعد از عمل نباید انجام گیرد تا فولیکول های مو به خوبی خود را با شرایط جدید وفق دهند و محکم شوند. بهتر است تا 6 ماه مراقبت از ابروی خود را فراموش نکنید.

4. آیا از موی بدن برای ابرو می توان استفاده کرد؟ اگر کسی بانک موی ضعیف یا نامناسبی داشته باشد می توان از موی بدن نیز برای ابرو استفاده کرد؛ اما اولویت همیشه برای موهای پشت گوش است که هم ضخامت مناسبی دارند هم می تواند زاویه ی رشد خوبی برای ابرو ایجاد کنند.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مشاوره رایگان
Map