جراحی بینی

سنگینی بینی بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

سنگینی بینی بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

سنگینی بینی بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

تصمیم به انجام جراحی پلاستیک بسیار شخصی است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا با عمل بینی به اهداف خودتان اعم از بهبود شرایط جسمی و یا ظاهری خواهد رسید و آیا خطرات و عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی برای شما قابل قبول است یا خیر.

 

سنگینی بینی بعد از عمل طبیعی است؟

 

اگر فکر می کنید که عمل زیبایی بینی پر خطری را در ادامه خواهید داشت باید بدانید که این طور نیست زیرا پزشک متخصص زیبایی و کسی که قصد دارد روند جراحی عمل بینی را انجام دهد قطعا در مورد تمامی جوانب پیش رو با شما صحبت خواهد کرد تا به دور از هر گونه استرس و نگرانی بتوانید این مرحله را در زندگی خود پشت سر بگذارید.

یکی از عوارض عمل بینی که حتماً باید با آن آشنا شوید احساس سنگینی بینی بعد از عمل است که در ادامه و در کنار سایر عوارض بدان پرداخته شده است.

عوارض جانبی جراحی رینوپلاستی

عوارض جانبی عمل بینی شامل موارد زیر است: خطر عفونت، بی‌حسی و درد، احساس سنگینی در صورت و بینی، تورم، کبودی دور چشم، التهاب و مواردی از این دست. این عوارض و سایر موارد قبل از رینوپلاستی در جلسات مشاوره با جراح پلاستیک کاملاً مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 

عوارض جانبی جراحی رینوپلاستی

 

همچنین در کنار مشاوره با جراح، پیش از عمل جراحی رینوپلاستی، برای کاستن از اینگونه عوارض از شما خواسته می شود که آزمایش‌ های مربوط را انجام دهید، قبل از رینوپلاستی مصرف برخی داروها را که جراح گوشزد می کند، محدود نمایید و سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی را متوقف کنید. جراح پلاستیک شما همچنین در مورد محل انجام عمل صحبت خواهد کرد.

اگر به دنبال انجام این جراحی زیبایی هستید، حتماً توجه کنید که در کنار مهارت های جراح و سابقه وی در این زمینه، تجهیزات و امکانات مراکز درمانی اعم از بیمارستان یا کلینیک، در کاستن از عوارض نقش مهمی را بر عهده دارد.

صحبت با جراح در مورد اتفاقاتی که بعد از عمل بینی باید انتظار آن را داشت، باعث می شود تا در مقابل برخی رویدادها هیجان زده نشوید یا استرس بی‌مورد نگیرید. یکی از این اتفاقات احساس سنگینی بینی و به صورت کلی سنگینی در صورت است.

بلافاصله بعد از آنکه هوشیاری خود را پس از انجام عمل بینی به دست می آورید احساس خواهید کرد که صورت و بینی شما سنگین است. به دلیل وجود تامپون در داخل بینی برای جلوگیری از خونریزی و گچ روی بینی این احساس کاملا قابل درک است و دور از ذهن نیست.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پانسمان داخلی علاوه بر احساس سنگینی ممکن است نفس کشیدن را برایتان دشوار کند که با کمی تحمل بزودی از بینی شما خارج خواهد شد. احساس سنگینی کلی هم که به دلیل وجود گچ روی بینی است با توجه به زمانی که جراح دستور داده تا در محل عمل قرار داشته باشد و بعد برداشته شود نیاز به تحمل دارد.

یکی دیگر از دلایلی که افراد حس سنگینی بعد از عمل بینی دارند به خاطر تورم بینی است. به ویژه اگر این تورم از نوع احتباس مایعات باشد که روندی طبیعی بعد از جراحی است، احساس سنگینی بیشتر خواهد بود، برای کاستن این نوع تورم و سنگینی توصیه می شود که حتماً غذاهای کم نمک مصرف کنید زیرا سدیم موجود در نمک خود احتباس مایعات را افزایش خواهد داد.

احساس سنگینی بینی تا چه زمانی همراه فرد خواهد بود؟

یکی دو روز بعد از انجام جراحی زیبایی بینی پزشک یک قرار ملاقات برای شما تنظیم می‌کند. در این جلسه علاوه بر تمیز کردن بینی بعد از عمل بینی، تامپون‌ها نیز خارج خواهند شد. خروج تامپون‌ ها در کنار اینکه نفس کشیدن را برای شما آسان تر می کند، احساس سنگینی را از بین خواهد برد.

 

احساس سنگینی بینی تا چه زمانی همراه فرد خواهد بود؟

 

کبودی ها و قرمزی دور چشم و صورت نیز بعد از عمل بینی تا مدت کوتاهی همراه شما است. عامل اصلی احساس سنگینی یعنی گچ بینی هم اغلب حدود یک هفته بعد از روی بینی توسط پزشک برداشته می شود.

با برداشتن گچ شما می توانید با رعایت برخی نکات به روال عادی زندگی و کار خود برگردید، البته با تشخیص پزشک و با توجه به شرایط شما این مدت ممکن است از یک هفته بیشتر باشد.

ورم بینی که در اثر تلاش بافت ها برای ترمیم می باشد یا احتباس مایعات در ماه اول کم کم فروکش خواهد کرد. به طور کلی یک سال زمان لازم است تا بینی کاملاً بدون هیچ تورمی باشد و به شکل دلخواه شما خود را نشان دهد.

راه های جلوگیری از عوارضی چون سنگینی بینی و … بعد از عمل

همانگونه که گفته شد در حین روند بهبودی جراحی زیبایی بینی، یک اسپلینت ممکن است در داخل بینی شما قرار داشته باشد و یک اسپلینت یا بانداژ در قسمت بیرونی برای حمایت و محافظت از ساختارهای جدید در حین بهبودی اولیه قرار گیرد و بعد برداشته شود.

 

راه های جلوگیری از عوارضی چون سنگینی بینی و ... بعد از عمل

 

همچنین تورم بعد از جراحی بینی حاصل از رینوپلاستی اغلب در طی چند هفته فروکش می کند، البته احتمال دارد تا یک سال این ورم طول بکشد. در این مدت ممکن است متوجه تغییرات تدریجی در ظاهر بینی خود شوید زیرا این امر به نتیجه دائمی سوق می یابد.

تورم ممکن است در طول سال اول بعد از عمل جراحی رینوپلاستی، بیاید، برود و حتی بدتر شود. دستورالعمل خاصی به شما داده می شود که از اینگونه عرضه ها جلوگیری می‌کند و شامل موارد زیر است:

  1. در مورد نحوه خوابیدن خود باید حتماً تجدید نظر کنید و سر بالاتر از قلب قرار بگیرد، از بالش مخصوص یا دو تا سه بالش زیر سر استفاده کنید.
  2. حتماً دستورالعمل های مربوط به خوردن غذا را در دوران بهبودی رعایت کنید. خوردن غذای سالم و کم نمک در این دوران برای بهبودی بسیار مهم خواهد بود.
  3. ورزش سنگین و فعالیت هایی که باعث فشار جسمی می شود را محدود کنید.
  4. از خیس شدن پانسمان و گچ در اثر شستشو و آرایش خودداری کنید. بخیه خارجی باید تمیز و خشک نگه داشته شود. در صورت استفاده از بخیه های غیر قابل حل در برش های خارجی، آنها باید در طی 5 تا 7 روز پس از عمل برداشته شوند.
  5. میزان درد و ناراحتی همراه با جراحی ملایم تا متوسط ​​خواهد بود. درد به راحتی با مسکن کاهش پیدا می کند. تیلنول با کدئین (یا معادل آن در صورت وجود حساسیت به کدئین) به طور کلی همیشه برای کنترل درد کافی است. پس با درد کنار بیایید و داروها را سر وقت مصرف کنید.
  6. از مصرف داروهای رقیق کننده خون در هفته های ابتدایی پس از عمل بینی خودداری نمایید.
  7. یک شیوه زندگی سالم و محافظت از بینی در برابر خورشید به بهبود نتایج ظاهر شما کمک می کند.

سخن پایانی

نتایج عمل بینی طولانی مدت خواهد بود. در حالی که تورم اولیه در طی چند هفته فروکش می کند، ممکن است تا یک سال زمان لازم باشد تا بینی کاملاً اصلاح شده و نتایج رینوپلاستی قابل مشاهده باشد. در این مدت ممکن است متوجه تغییرات تدریجی در ظاهر بینی خود شوید زیرا این امر به نتیجه دائمی تر سوق می یابد.

بعد از جراحی زیبایی بینی با افزایش سن بدن طبیعی است که برخی تغییرات تدریجی در صورت شما از جمله بینی شما ایجاد شود؛ اما بیشتر نتایج عمل بینی شما باید نسبتاً دائمی باشد. با توجه به این نکات به مراقبت از خود بعد از عمل بینی اهمیت دهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان