عمل بینی برای بیماران قلبی

در حال حاضر به لطف پیشرفت علم و تکنولوژی، عمل بینی برای همه امکان‌پذیر است البته در صورتی که این کار سنجیده و حساب شده انجام شود. برخی از افراد ممکن است به صورت غیر منطقی و یا به صورت احساسی با این امر برخورد کنند و بر این باور باشند که جراحی بینی برای بیماران قلبی امکان‌پذیر نیست. درست است که این دسته از افراد دارای محدودیت جدی هستند ولی خوشبختانه امکان عمل بینی برای افراد مبتلا به بیماری قلبی نیز فراهم شده و باید در شرایط خاص، این جراحی انجام شود.

جراحی بینی برای بیماران قلبی

آیا بیماران قلبی کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستند؟

جراحی بینی به دلیل جذابیت‌هایی که دارد مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته است. اکثر افرادی که در این ناحیه از صورت دارای نقص‌های بزرگ و کوچک هستند مشتاق انجام عمل بینی و گرفتن نتایج آن می‌باشند. مراجعه‌کنندگان باید شرایط مناسبی را برای انجام عمل بینی داشته باشند. برای مثال متقاضیان باید از سلامت جسمانی کامل برخوردار بوده و همچنین به بیماری‌های خاصی مبتلا نباشند. در صورتی که افراد به بیماری خاصی مبتلا باشند و بدون اطلاع پزشک، جراحی بینی را انجام دهند تمامی مشکلاتی که ممکن است برای آن‌ها به وجود بیاید در صورت خطرناک بودن و یا نبودن، بر عهده‌ خود فرد خواهد بود.

یکی از سؤالاتی که در زمینه‌ بیماری‌های خاص وجود دارد این است که آیا بیماری‌های قلبی هم جز بیماری‌های مورد نظر می‌باشند و یا خیر؟ آیا در صورتی که فردی به این نوع بیماری مبتلا باشد از انجام عمل زیبایی بینی محروم خواهد شد یا مسأله‌ دیگری وجود دارد؟

در ابتدا باید بگوییم برای دریافت پاسخ مناسب‌تر و همچنین منطقی‌تر بهتر است از یک دکتر رینوپلاستی نیز این سؤالات را بپرسید. در حالت کلی باید بگوییم اگر فردی احساس می‌کند که نمی‌تواند از پس انجام عمل زیبایی بینی برآید، نباید آن را انجام دهد مخصوصاً اگر به بیماری‌های خاصی مانند بیماری‌های قلبی مبتلا باشد. این دسته از افراد بهتر است حساسیت بسیار زیادی برای انجام عمل بینی خود داشته باشند و خود را از فیلتر‌های زیادی بگذرانند و سپس تصمیم به انجام جراحی بینی بگیرند. کسانی که به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند در صورتی که مشکل آن‌ها کمی جدی باشد نمی‌توانند از این متد بسیار پیشرفته و همچنین نتیجه‌بخش استفاده کنند.

اما در این بین، ادعاهایی وجود دارد که بیان می‌کند کسانی که به بیماری‌های قلبی مبتلا هستند نیز می‌توانند از انجام جراحی بینی برخوردار گردند و نتایج کاملی را از آن بگیرند. اما این گفته اثبات نشده است و نیازمند به رد شدن از برخی فیلتر‌های خاص می‌باشد:

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  1. یکی از نکاتی که در حالت کلی برای عمل مورد نیاز است، سن مناسب برای جراحی بینی می‌باشد. البته ممکن است برخی‌ها نسبت به این موضوع حساس نباشند اما برای افرادی که بیماری به ویژه بیماری قلبی دارند، سن مسأله‌ مهمی خواهد بود و آن‌ها ملزم به رعایت آن هستند.
  2. مسأله‌ دیگری که وجود دارد این است که شدت بیماری در چه حد است. در صورتی که بیماری شدید باشد باید بگوییم که در نظر گرفتن سن و همچنین موارد دیگر، تأثیرگذار نخواهد بود و فرد به هیچ عنوان نمی‌تواند از جراحی بینی استفاده کند و حتماً باید به توصیه‌های پزشک متخصص گوش داده و از انجام رینوپلاستی به طور کامل صرف نظر کند. از طرفه دیگر باید بگوییم کسانی که شدت بیماری در آن‌ها زیاد نیست می‌توانند از عمل زیبایی بینی استفاده کنند. برای مثال در صورتی که بیماری قلبی در زمینه‌ پرولاپس دریچه میترال باشد می‌تواند تحت برخی شرایط خاص و همچنین مناسب و با در نظر گرفتن برخی دستورات، جراحی بینی را انجام داد و نتایج خوبی را هم از این عمل گرفت.

مطالب بیشتر: عمل بینی استخوانی

آیا استفاده از دارو های بیهوشی برای بیماران قلبی در جهت انجام جراحی بینی درست می باشد؟

افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند باید در نظر بگیرند که این عمل با بیهوشی همراه است. در نظر گرفتن این مسأله به این خاطر است که برخی افراد ممکن است نتوانند از بیهوشی استفاده کنند و یا شرایط بی‌هوشی را دارا نباشند. بنابراین قبل از هر گونه اقدام جدی، افراد بهتر است درباره‌ این مسأله تفکر‌های لازم را به جای آورده و تصمیم مناسبی را بگیرند.

مطالب بیشتر: جراحی بینی بدون بیهوشیآیا استفاده از دارو های بیهوشی برای بیماران قلبی در جهت انجام جراحی بینی درست می باشد؟

افرادی که به دلیل بیماری‌های به خصوصی نمی‌توانند بیهوش شوند نباید از جراحی بینی بهره ببرند زیرا در این موارد مسأله‌ مرگ و زندگی بعد از جراحی بینی در میان است و نباید در این مورد ریسک کرد. افرادی که می‌خواهند با وجود داشتن بیماری خاص از عمل بینی استفاده کنند، باید بدانند که در صورت بیهوش شدن و به وجود آمدن مشکل، مسئولیت تمامی مشکلات بر عهده‌ خود فرد خواهد بود. اما در برخی موارد و با وجود داشتن بیماری، مخصوصاً در صورت داشتن بیماری‌های قلبی، با توجه به سطح مهارت پزشک بیهوشی و همچنین شدت بیماری، رینوپلاستی انجام می‌شود اما با این وجود باید بگوییم که افراد نباید از انجام مراقبت‌های پس از عمل غافل شوند بلکه باید حساسیت‌های بیشتری را هم به خرج دهند تا دردسری برای آن‌ها پس از عمل به وجود نیاید.

درباره‌ دارو‌های بیهوشی که توسط پزشکان بیهوشی استفاده می‌شود باید بگوییم به دلیل پیشرفت‌های بسیار بزرگ و همچنین نوین در زمینه‌ داروسازی در سطح جهانی، این دارو‌ها دارای حداقل عوارض پس از عمل می‌باشند و جایی برای نگرانی در این باره نیست. افراد باید تصمیم درست و مناسبی را با در نظر گرفتن شرایط بگیرند تا علاوه بر دریافت بهترین نتیجه، از به وجود آمدن مشکلات برای خود جلوگیری کنند.

مطالب بیشتر: رفع مشکلات تنفسی با عمل بینی

تاثیر مشورت با پزشک متخصص قلب برای استفاده و یا عدم استفاده از جراحی بینی؟

کسانی که مبتلا به عارضه قلبی هستند باید بدانند که قبل از هر گونه اقدامی برای جراحی بینی بهتر است با یک پزشک متخصص قلب درباره‌ عمل زیبایی بینی مشورت‌های لازم را به جای بیاورند. از این مشورت‌ها می‌تواند سبب گرفتن بهترین نتیجه و تصمیم‌گیری شود زیرا هیچ کس به اندازه‌ پزشک متخصص در زمینه‌ قلب نمی‌تواند به شما برای تصمیم‌گیری کمک کند. باید بگوییم در صورتی که فرد مبتلا به بیماری قلبی با مشورت پزشک متخصص قلب خود صلاحیت انجام جراحی بینی را دریافت کند، می‌تواند آزمایش‌هایی که برای انجام عمل نیاز است را با کمک وی انجام داده و او را از تمامی مراحل انجام عمل آگاه کند تا از بروز حوادث پیش‌بینی نشده جلوگیری به عمل آورده و عمل بینی را به طور موفقیت‌آمیزی به پایان ببرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

۲ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed