جراحی بینی

بررسی احتمالات مرگ بر اثر جراحی بینی

بررسی احتمالات مرگ بر اثر جراحی بینی

بررسی احتمالات مرگ بر اثر جراحی بینی

امروزه بر خلاف گذشته دست یابی به چهره ایده آل و دلخواه دیگر غیر ممکن نیست و افراد می توانند با استفاده از عمل های زیبایی مثل جراحی بینی تمامی تغییرات لازم و مورد نظر را در چهره خود ایجاد نمایند.

استفاده از عمل های جراحی از گذشته تا به امروز دارای عوارض جانبی و خطرات متعددی هستند اما در دهه های گذشته با توجه به پیشرفت علوم پزشکی احتمال بروز خطرات و عوارض خاص در افراد متقاضی کاهش یافته است.

بررسی احتمالات مرگ بر اثر جراحی بینی

اما با این وجود هنوز هم برخی از عمل های زیبایی دارای خطراتی هستند که سلامتی شخص متقاضی را تهدید می کنند. یکی از این عمل ها که امروزه نیز مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است، عمل زیبایی بینی است که دارای خطر و عوارض جانبی می باشد انجام آن نیازمند توجه بسیاری است.

یکی از متداول ترین سوالاتی که تقریبا در ذهن بیشتر افراد متقاضی انجام رینوپلاستی به وجود می آید این است که آیا احتمال آسیب به سلامتی و یا حتی احتمال مرگ در حین یا پس از انجام عمل زیبایی بینی وجود دارد یا خیر.

آیا ممکن است جراحی بینی باعث مرگ شود؟

به طور کلی برای پاسخ به این سوال باید جواب مثبت داد و افرادی که قصد انجام دادن جراحی بینی را دارند باید بدانند که ممکن است انجام دادن این عمل زیبایی باعث مرگ آن ها شود؛ اما نکته قابل توجه این است که پاسخ این سوال همانند این می باشد که فردی بپرسد آیا سوار شدن به هواپیما و پرواز با آن می تواند احتمال مرگ افراد را داشته باشد.

در واقع به وجود آمدن احتمال مرگ در اثر انجام جراحی بینی وابسته به چند عامل می باشد که از جمله مهم ترین آن ها، عدم کارکرد صحیح و درست دستگاه ها در حین انجام عمل بینی و همچنین اشتباهات حیاتی پزشک در حین انجام عمل می باشد که این دو عامل را می توان در بسیاری از عمل های درمانی و همچنین زیبایی مشاهده کرد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

در گذشته به دلیل عدم وجود دستگاه ها و تکنولوژی های پیشرفته در پزشکی از جمله تجهیزات بی هوشی، افراد در حین بیهوشی جان خود را از دست می دادند.

به عنوان مثال استفاده بیش از حد از دارو های بی هوش کننده می تواند سبب بالا بردن احتمال مرگ افراد شود. همچنین در گذشته به دلیل اینکه دستگاه ها ضعیف تر بودند این احتمال وجود داشت که سیستم تهویه و اکسیژن رسانی به فرد به درستی انجام نشود و این عامل باعث بروز مرگ شخص در حین انجام جراحی بینی شود.

اما خوشبختانه امروزه به روز شدن تجهیزات مورد استفاده در حین انجام جراحی ها از جمله عمل زیبایی بینی، احتمال بروز چنین اتفاقاتی بسیار کاهش یافته است و وضعیت سلامتی شخص در طول عمل بینی همواره توسط دستگاه های پیشرفته به پزشک متخصص نشان داده می شود.

لازم به ذکر است که انجام و رعایت مراقبت های قبل از عمل بینی و همنیطور بعد از از عمل دارای اهمیت بالایی در حفظ سلامتی می باشد و در سال های اخیر نیز مراقبت پس از رینوپلاستی از فرد تغییرات بسیاری نسبت به گذشته داشته است و تمامی افراد پس از انجام این جراحی طی یک پروسه کامل و دقیق، مراحل ریکاوری و بهبودی پس از جراحی بینی را پشت سر می گذارند و در نهایت پس از اطمینان یافتن پزشک معالج از وضعیت سلامتی فرد، اجازه مرخصی به او داده می شود.

علت های مرگ شخص در اثر جراحی بینی

شاید برای متقاضیان زیادی این سوال وجود داشته باشد که علت مرگ افراد در حین انجام عمل بینی چه عواملی می تواند باشد. احتمال مرگ افراد در حین جراحی می تواند دلایل متفاوت و متعددی را داشته باشد اما یکی از مهم ترین دلایل بروز احتمال مرگ در حین عمل زیبایی بینی، استفاده های نادرست و غیر اصولی از دارو های بی هوش کننده می باشد.

علت های مرگ شخص در اثر جراحی بینی

برای رینوپلاستی و همچنین سایر جراحی های سنگین جهت این که شخص متقاضی در حین انجام عمل دچار احساس درد و ناراحتی نشود، از دارو های بی هوشی استفاده می شود؛ اما نکته قابل توجه این است که استفاده از دارو های بی هوشی نیازمند دانش و علم در این زمینه می باشد و استفاده از آن در دوز های مختلف می تواند احتمال مرگ در تمامی افراد را به وجود آورد.

در واقع استفاده از داروها در دوز های بالا و نامناسب برای فرد می تواند علاوه بر بروز احتمال کما یا اغما، سبب مرگ شخص نیز شود. همچنین استفاده کم از داروی بی هوشی نیز می تواند سبب کوتاه تر شدن مدت زمان بی هوشی شخص شود و باعث هوشیار شدن فرد در حین انجام جراحی بینی شود که این عامل نیز می تواند پایه گذار مرگ فرد شود.

البته لازم به ذکر است که دارو های بی هوشی برای افرادی که دارای بیماری های خاص مانند دیابت، قلب و عروق و یا سایر موارد دیگر هستند دارای خطراتی می باشد و باید طی روند جداگانه ای از آن استفاده شود. لذا به همین جهت ممکن است برخی از افراد قبل از عمل این موارد و بیماری ها را به پزشک متخصص خود اطلاع ندهند و پزشک بدون در نظر گرفتن بیماری فرد برای او از دارو های بیهوش کننده استفاده کند.

علت دیگری که می تواند از جمله دلایل مهم احتمال مرگ افراد در حین جراحی بینی باشد، اختلالات و خرابی های دستگاه های مورد نیاز برای جراحی بینی است. تجهیزات پزشکی متعددی از جمله دستگاه تنفس و تجهیزات مانیتوری برای انجام رینوپلاستی استفاده می شود که وضعیت سلامتی فرد را کنترل و اطلاع می دهند که در صورت اختلال در عملکرد آن ها می تواند باعث مرگ شخص شود.

بهترین اقدام برای کاهش احتمال مرگ در اثر جراحی بینی

خوشبختانه امروزه احتمالات مرگ و میر در متقاضیان این عمل زیبایی بسیار کاهش یافته است که علت عمده آن پیشرفت و به روز رسانی علم پزشکی در جراحی بینی و همچنین تجهیزات مرتبط با آن می باشد.

اما لازم به ذکر است که برای پیشگیری و کاهش خطرات و احتمالات مرگ در حین انجام جراحی بینی، توصیه می شود در انتخاب پزشک متخصص خود دقت بیشتری داشته باشید و سعی کنید بهترین کلینیک جراحی بینی و همینطور پزشک معتبر را برای انجام عمل بینی خود انتخاب کنید.

افراد متقاضی جراحی بینی باید توجه داشته باشند که این عمل نیازمند دانش، مهارت و تجهیزات به روز دنیا در این زمینه می باشد و قطعا می توان با انتخاب هوشمندانه علاوه بر از بین بردن احتمال مرگ در حین جراحی، به نتایج ایده آل و دلخواه خود نیز دست یابند.

بنابراین حتما سعی کنید قبل از انتخاب پزشک معالج، تحقیقات و پرس و جو از کلینیک و پزشک مورد نظر داشته باشید. همچنین سوابق و نمونه عمل های قبلی پزشک را نیز مورد بررسی قرار داده و مطمئن شوید که از تجهیزات و متد های به روز دنیا در زمینه جراحی بینی استفاده می کنند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان