چاق شدن صورت بعد از جراحی بینی

افرادی که اقدام به انجام عمل بینی می‌کنند باید در نظر بگیرند که این عمل دارای برخی عوارض زودگذر می‌باشد و ممکن است به طور موقت، ظاهر نامناسبی به صورت افراد بدهد. یکی از این عارضه‌ها، چاق شدن صورت بعد از عمل بینی است که در اصطلاح پف کردن صورت هم گفته می‌شود. این پف کردن صورت بعد از رینوپلاستی ممکن است سبب استرس افراد شده و آن‌ها را دچار ترس کند. اگر اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید، بدون نگرانی می‌توانید این عارضه را نیز پشت سر بگذارید. پس با ما در این مقاله همراه باشید.

چاق شدن صورت بعد از عمل بینی به چه علت می باشد؟

چاق شدن و یا به اصطلاح پف کردن صورت پس از انجام عمل بینی

افرادی که قصد انجام رینوپلاستی را دارند باید در نظر داشته باشند که پس از انجام جراحی بینی، عوارض و مشکلات مختلف و همچنین متفاوتی برای آن‌ها به وجود خواهد آمد که یکی از مشکلات، همین مشکل چاقی صورت است که در پی انجام عمل زیبایی بینی اتفاق می‌افتد. این چاقی یا پف صورت پس از جراحی بینی به دلیل تورم ناشی از عمل بینی به وجود آمده است. زمانی که بینی افراد ورم می‌کند، فعالیت‌های مراقبتی فرامی‌رسد و افراد باید تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا در کمترین زمان ممکن و طبق دستورات ارائه شده توسط پزشک، ورم را از بین ببرند.

در نتیجه با این اقدامات، چاقی صورت نیز خود به خود از بین می‌رود. اما سؤالی که توسط افراد متقاضی انجام رینوپلاستی مطرح می‌شود این است که مدت زمان ماندگاری این تورم‌ها پس از عمل چقدر می‌باشد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم در حالت کلی این مدت زمان می‌تواند به نوع مراقبت‌های فرد متقاضی بستگی داشته باشد. اینطور که اگر شخص دستور‌های مراقبتی را جدی بگیرد، خیلی زود تورم صورت از بین می‌رود ولی اگر مراقبت‌های لازم را انجام ندهد این مدت زمان طولانی خواهد بود. دسته‌ اول حتماً زودتر از حالت عادی شاهد از بین رفتن ورم‌های ناشی از عمل زیبایی بینی خود خواهند بود اما برای دسته‌ دوم و کسانی که نکات لازم را نادیده می‌گیرند، حتماً ورم‌های ناشی از عمل بینی، بسیار دیرتر از بین رفته و چاقی صورت آن‌ها به این راحتی از بین نخواهد رفت.

مطالب بیشتر: مراقبت از پوست بعد از جراحی بینی

چاق شدن و یا به اصطلاح پف کردن صورت پس از انجام عمل بینی

ورم‌هایی که پس از رینوپلاستی به وجود می‌آیند سبب چاقی صورت و همچنین ایجاد محدودیت در انجام کار‌های روزمره‌ افراد می‌گردد. در نتیجه با وجود نکات فوق، متقاضیان معمولاً اقدام به انجام نکات مراقبتی به صورت کامل و دقیق می‌کنند تا مشکل خاصی برای آن‌ها از این نظر وجود نداشته باشد و بتوانند به راحتی این عارضه را در مدت زمان تعیین شده از بین ببرند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا چاق شدن صورت پس از عمل بینی خطرناک می باشد؟

ورم‌ها و همچنین کبودی‌هایی که پس از انجام عمل زیبایی بینی به وجود می‌آید، کاملاً طبیعی و عادی است و افراد می‌توانند از این نظر مطمئن باشند که این عارضه‌ها بعد از چند روز برطرف خواهند شد. این عوامل پس از عمل بینی سبب می‌شوند تا صورت فرد چاق شده و همچنین ظاهر نامناسبی به خود بگیرد. این ظاهر نامناسب می‌تواند سبب نگرانی‌های افراد گردد و افکار منفی بسیار زیادی را به ذهن آن‌ها وارد کند. علت بسیاری از این افکار‌های منفی، افرادی هستند که به علت نداشتن اطلاعات کافی از عمل بینی، اظهار نظر‌های کاملاً بی‌ربط انجام می‌دهند که باعث به وجود آمدن شایعات و همچنین دردسر‌های مختلفی برای افراد متقاضی انجام عمل بینی می‌گردند. متقاضیان درباره‌ این موضوعات صرفاً باید با کسانی که اطلاعات کامل دارند به گفتگو بپردازند و از صحبت کردن با افراد دیگر پرهیز کنند.

مطالب بیشتر: آزمایشات لازم قبل از جراحی بینی

آیا چاق شدن صورت پس از عمل بینی خطرناک می باشد

اما یک نکته‌ بسیار مهم درباره رینوپلاستی وجود دارد و آن هم این است که تورم بعد از جراحی بینی رابطه‌ مستقیمی با پوست فرد دارد. کسانی که جراحی بینی را انجام می‌دهند هر چه پوست ضخیم‌تری داشته باشند زمان بهبود ورم‌های ناشی از جراحی بینی نیز کمی دیرتر بهبود خواهد یافت. در نتیجه افرادی که عمل بینی را انجام می‌دهند باید این موضوع را در نظر بگیرند و در دوره‌ نقاهت خود دچار ترس نشوند.

برای این که بتوانید برای تمامی سؤالات خود پاسخ منطقی و همچنین قانع‌کننده‌تری دریافت کنید می‌توانید در جلسه‌ مشاوره‌ای که بین شما و پزشک متخصص برگزار می‌گردد، سؤالات خود را مطرح کنید و از دکتر خود جواب بسیار دقیق‌تری دریافت نمایید. این جواب‌ها سبب می‌شوند ترس و استرس افراد از بین برود و برای عمل آمادگی کامل‌تری را پیدا کنند.

اقداماتی برای از بین بردن چاقی صورت پس از عمل بینی

دقت داشته باشید در صورتی که برخی رفتار‌های مورد نیاز پس از عمل بینی را انجام دهید، می‌توانید به راحتی دوره‌ نقاهت را پشت سر بگذارید:

  1. برای مثال یکی از موارد خیلی مهم این است که از ضربه خوردن به بینی خود جلوگیری کنید. در صورتی که پس از جراحی به بینی افراد ضربه وارد شود ممکن است نتایج عمل، دستخوش تغییرات منفی گردد و همچنین ورم آن بیش‌تر شود.
  2. یکی از مهم‌ترین اقدامات افرادی که وارد دوره‌ نقاهت عمل زیبایی بینی شده‌اند این است که از خم شدن به مدت حداقل یک ماه جلوگیری به عمل بیاورند. افراد زمانی که خم می‌شوند به صورت ناخواسته و غیرارادی بر روی بینی خود فشار می‌آورند. این فشار سبب می‌شود در برخی موارد عمل بینی فرد کامل از بین برود و مشکلات جبران‌ناپذیری به وجود بیاید.
  3. کسانی که عمل بینی را انجام داده‌اند نباید تا مدت پس از جراحی، از دارو‌های رقیق‌کننده‌ خون استفاده کنند. استفاده از این دارو‌ها قبل از رینوپلاستی و به مدت دو هفته قبل از انجام آن نیز ممنوع می‌باشد زیرا این دارو‌ها سبب افزایش خونریزی می‌گردند. افراد با در نظر گرفتن این نکته می‌توانند از خون‌ریزی‌های اضافی و همچنین تورم بینی خود بکاهند.
  4. افراد در روز اول دوره‌ نقاهت می‌توانند از مایعات سرد استفاده کنند و برای تسکین درد و همچنین کاهش تورم بینی خود از کمپرس یخ استفاده کنند. چاقی صورت ناشی از عمل بینی می‌تواند با استفاده از نوشیدن مایعات آن هم به صورت فراوان در دوره‌ نقاهت به صورت کامل و در طی زمان مشخص به راحتی از بین برود.

مطالب بیشتر: جراحی بینی استخوانی

اقداماتی برای از بین بردن چاقی صورت پس از عمل بینی

و در آخر باید بگوییم که با در نظر گرفتن نکات ارائه شده و همچنین پیروی از دستورات پزشک، می‌توان به راحتی مشکل چاقی صورت پس از رینوپلاستی را برطرف کرد و از مزیت‌های انجام عمل بینی به صورت تمام و کمال بهره‌مند شد.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

مطالب بیشتر: جراحی بینی گوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed