کاشت ابرو

کاشت ابرو روی اسکار

ابرو یکی از عناصر تاثیر گذار در زیبایی صورت بوده و داشتن ابروهای پر پشت و کلفت همیشه آرزوی بسیاری بوده است.

کاشت ابرو ” یک عمل جراحی ایمن و سالم است که طی آن موهایی از بانک موی فرد برداشت می شود و در نقاط مورد نیاز ابرو کاشت می شوند. transplant eyebrow برای کسانی که همواره از ظاهر ابرو های خود به دلیل کم پشتی یا نازک بودن ناراضی هستند استفاده می شود. در این مقاله قصد داریم شما را با کاشت ابرو روی اسکار آشنا سازیم، پس با ما همراه باشید.

کاشت ابرو بر روی اسکار چگونه انجام می شود ؟

به دلیل از بین رفتن عصب و غده هایی از قبیل چربی و مو، دیگر بر روی اسکار مویی رشد نمی کند و برای همیشه این ناحیه خالی از مو می شود. اینکه چرا روی ابرو اسکار ایجاد می شود دلایل مختلفی دارد. بهم خوردن تعادل هورمونی، مشکلات ژنتیکی، حادثه و ضربه ی فیزیکی، استفاده ی افراطی از موچین یا عادت کندن موها با دست، بالا رفتن سن و پیری از جمله ی این دلایل هستند. شکل ریزش ابرو لزوما تدریجی نیست و در موارد بسیاری دیده شده که در یک بازه ی زمانی کوتاه و به شکل ناگهانی مقدار زیادی از موهای ابرو دچار ریزش شده اند. وجود اسکار بر روی ابرو باعث زشت شدن و نمایش خشن صورت فرد می شود. همچنین از لحاظ زیبایی شناسی، تقارن در اجزای صورت یکی از اصول مهمی است که باعث زیبا به نظر رسیدن یک فرد می شود. اما وجود زخم یا اسکار این تقارن را تا حدی از بین می برد و به همین دلیل است که افراد زیادی برای ترمیم اسکار و کاشت ابرو روی آن اقدام می کنند.

 

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت ابرو

 

کاشت ابرو بر روی اسکار یکی از روش هایی است که امروزه افراد برای رفع و پنهان کردن اسکار از آن استفاده می کنند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چطور ممکن است روی ناحیه ای که ریزش ابرو رخ داده و کاملا خالی شده دوباره مو رشد کند و چه تضمینی وجود دارد که دوباره دچار ریزش نشود؟ در پاسخ باید گفت مشکل آن ناحیه این است که به خودی خود نمی تواند مو های جدیدی را تولید کند و رشد دهد.

اما اگر فولیکول های جدید و سالم با دقت در جای مناسب قرار داده شوند (این همان کاری است که درکاشت ابرو روی اسکار انجام می شود)، روند رشد ابرو بعد از مدتی کوتاه به شکل طبیعی خود برمی گردد و دیگر خبری از ریزش نیست.

عمل زیبایی کاشت ابرو بدون بیهوشی انجام می شود و پزشک شما تنها با ایجاد بی حسی موضعی شروع به کار می کند. در عمل پیوند فولیکولی ابرو ، پزشک تعداد کمی از فولیکول ها و مو های موجود در بانک موو که معمولا از موهای پشت سر فرد برداشت می کند.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

کاشت ابرو بر روی اسکار چگونه انجام می شود ؟

 

کاشت ابرو عمدتا به دو روش FUE و FUT انجام می شود که تنها مراحل ابتدایی و روش برداشت مو و فولیکول ها متفاوت از هم است. در برخی موارد قبل از آغاز عمل کاشت ابرو، پزشک یک عمل کوچک و جزئی  FUE را روی ناحیه ی مورد نظر انجام می دهد تا مطمئن شود که ناحیه ی اسکار توانایی پرورش فولکول های جدید را دارد. در روش FUT، پزشک برای برداشت فولیکول ها و مو ها از تیغ جراحی استفاده می کند. به این صورت که یک قطعه کوچک از پوست بانک مو (معمولا پشت سر) زا برداشت کرده و آن را به دسته های کوچک تر تقسیم می کند و سپس محل برداشت شده را بخیه می زنند.

در ” کاشت ابرو به روش FUE ” بر خلاف روش بالا نیازی تیغ جراحی و یا بخیه زدن نیست. در این روش پزشک با استفاده از پانچ از ناحیه بانک مو، فولیکول های خارج پوست سر را با دقت و ظرافت برداشت می کند و آن ها را آماده کاشت می کند. سپس پزشک سوراخ و حفره های عمیقی را در ابرو های شخص مورد نظر به منظور کاشت ابرو ایجاد می کند. عمیق بودن حفره ها به دلیل از بین رفتن عروق خونی در سطح بالایی پوست است و باید عمق حفره زیاد باشد تا فولیکول و موهای کاشته شده بتوانند از عروق خونی موجود در عمق پایین تر پوست تغذیه بکنند.

در نهایت فولیکول ها و موهای برداشت شده را در حفره ها به دقت بسیار زیادی فرو می کند.دقت در اجرای این عمل بسیار حائز اهمیت است و پزشک جراح باید با دقت بسیاری هنگام کاشت هر یک از فولیکول ها و موهای برداشت شده انجام دهد.

چرا که اگر به ابرو های خود خوب نگاه کنید متوجه می شوید که موهای هر ناحیه از ابرو با زاویه ی خاصی رشد می کنند و اگر جراح به این زوایا دقت نکند بعد از عمل کاشت ابروها در جهت غیر طبیعی رشد می کنند و شکل نا مطلوبی به صورت فرد متقاضی می دهند.

به همین دلیل است که عده ای باور دارند جراحان این حیطه به غیر از تجربه ی بالا در زمینه ی پزشکی و جراحی، باید درک و ذوق هنری هم داشته باشند و به قول معروف خوش سلیقه باشند تا نتیجه ی کار طبیعی و زیبا به نظر برسد.

 

پیوند ابرو بر روی اسکار چه محدودیت هایی دارد ؟

کاشت ابرو برای نواحی دارای اسکار از محدودیت هایی برخوردار است که باعث سخت و دشواری انجام این عمل زیبایی می شود. یکی از محدودیت هایی که عمل زیبایی کاشت ابرو بر روی اسکار به همراه دارد این است که به دلیل از بین رفتن عروق خونی در اثر جراحت امکان تضمین صد در صد نسبت موفقیت آمیز بودن و رویش موها در اسکار وجود ندارد. به دلیل جنس سخت و سفتی که ناحیه اسکار دارا است، کاشت ابرو در ناحیه اسکار بسیار سخت و زمان بر می باشد.

 

 

پیوند ابرو بر روی اسکار چه محدودیت هایی دارد ؟

 

به دلیل جنس سخت و وجود بافت سفت در ناحیه اسکار، ممکن است جهت رویش موها پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو  متفاوت باشد و هیچ تضمینی برای یکدست بود و هم جهت بودن جهت رویش مو را نمی توان به شخص داد. البته حتی اگر بعد از عمل هم از نتیجه ی کار کاملا راضی نبودید و احساس کردید که انتظارتان برآورده نشده می توانید یک بار دیگر همان ناحیه را با هدف بهبود و زیبا سازی ابرو عمل کنید. با توجه به اینکه عمل کاشت ابرو دوران نقاهت کوتاهی دارد و عوارض آن بسیار خفیف هستند عمل دوم در فرآیند کاشت ابرو بسیار رایج است و حتی کسانی که از عمل اول راضی بودند، برای پرپشت شدن و طبیعی تر شدن ابرو های خود تصمیم می گیرند یک بار دیگر عمل کاشت را انجام دهند.

عمل زیبایی کاشت ابرو بر روی اسکار به دلیل از بین رفتن عروق خونی باید در عمق بیشتری نسبت به کاشت مو طبیعی انجام گیرد تا فولیکول ها و مو ها بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو بر روی اسکار شما می توانید با انجام کار هایی در بهبود و رویش موها پس از کاشت ابرو تاثیر مثبت بگذارید و احتمال موفقیت آمیز بودن کاشت ابرو را بالا ببرید.

 1. ناحیه ی اسکار به دلیل ضعیف بودن عروق خونی و خون رسانی کم نمی تواند به خوبی به موها و فولیکول های کاشته شده مواد معدنی و ویتامین برساند. لذا با مرطوب و گرم نگه داشتن محل کاشت ابرو می تواند در رشد و پیشگیری از تضعیف موها و فولیکول های کاشته شده تاثیر خوبی داشته باشد.
 2. پس از کاشت ابرو به هیچ عنوان از دخانیات استفاده نکنید زیرا در بهبود ناحیه کاشت شده تاخیر ایجاد خواهد کرد.
 3. تغذیه مناسبی داشته باشید و سعی کنید از غذاهایی که دارای ویتامین و مواد معدنی بالا و به ویژه ویتامین E هستند استفاده کنید.
 4. استفاده از آب برای برای ناحیه کاشته شده مضر است و نباید تا چند روز پس از کاشت ابرو، ناحیه کاشت شده با آب تماسی داشته باشد زیرا باعث ایجاد عفونت در ناحیه کاشت شده می شود.
 5. استفاده از هر گونه لوازم آرایشی برای آرایش محل کاشت ابرو ممنوع است زیرا باعث بروز عفونت و چرک در ناحیه هدف می شود.توجه داشته باشید که عدم استفاده از لوازم آرایشی به معنای آن نیست که نباید اصلا به ابروهای خود دست نزنید. اتفاقا در مواردی ضروری است که در بازه های زمانی دو تا سه هفته ای ابرو های کاشته شده را اصلاح کنید و جلوی رشد بیش از حد آنها را بگیرید.
  دلیل این کار این است که چون موهای کاشته شده از نواحی دیگر بدن برداشته شده اند، با سرعت رشد موهای طبیعی ابرو هماهنگ نیستند و ممکن است زودتر از بقیه ی موهای ابرو رشد کنند که طبیعتا ظاهر قشنگی نخواهد داشت. اما نگران نباشید چرا که این رشد نا هماهنگ همیشگی نیست. بعد از گذشت یک تا حداکثر دو سال و اصلاح مرتب ابروها، مو های کاشته شده به تدریج خود را با سرعت طبیعی رشد ابروها هماهنگ می کنند و به طور یکدست با تمام موهای ابرو رشد می کنند.
 6. از ضربه زدن و خاراندن محل کاشت شده به شدت خودداری کنید.

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از پیوند ابرو

پیوند ابرو نیز مانند سایر عمل های زیبایی دارای خطرات و عوارض جانبی است. البته این عوارض بسیار خفیف است و در موارد نادری باعث بروز مشکلاتی برای بیمار شده است. انتخاب یک پزشک و کلینیک زیبایی معتبر و با کیفیت  قطعا در پیشگیری از بروز چنین عوارضی تاثیر گذار است.

پس حتما برای انجام کاشت ابرو به سراغ یک پزشک باتجربه و خوب مراجعه کنید.

یکی از مزایای عمل کاشت ابرو این است که دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد. معمولا طی مدت یک هفته تا حداکثر ده روز تمام علائم بهبود می‌ یابند و اثری از آنها نمی ماند. مگر آنکه اتفاقات خاص و نادری رخ دهد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 1. از عوارضی که علاوه بر کاشت ابرو دارد و در بسیاری از عمل های زیبایی نیز وجود دارد استفاده از دارو های بی حسی است که به مرور زمان تاثیرات آن از بدن دفع می شود.
 2. چنانچه محیط انجام کاشت ابرو یا ابزار انجام عمل بهداشتی و استریل شده نباشند و یا شما پس از انجام عمل زیبایی transplant eyebrow مسائل بهداشتی را رعایت نکنید ممکن است دچار عفونت یا چرک در محل کاشت شده شوید.
 3. ممکن است پس از انجام کاشت ابرو، در ناحیه کاشت شده دچار تورم و یا درد شوید.
 4. اگر برای کاشت ابرو از روش FUT استفاده کنید، ممکن است در حین عمل خونریزی داشته باشید همچنین در این روش از بخیه برای بستن محل زخم استفاده می کنند.
 5. تا چند روز پس از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو شما در ناحیه هدف دچار التهاب و قرمزی و خارش خفیفی خواهید شد.

گاهی هم پیش می‌آید که مدتی پس از کاشت ابرو در محل مورد نظر، موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌ کنند و دوباره بخشی از ابرو خالی می شود. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید چرا که این بخشی از روند طبیعی رشد مو های کاشته شده در بدن است.

موها در بدن ما به شکل دوره ای رشد می کنند. بخشی از این دوره، زمان استراحت نام دارد که رشد موها در این مدت متوقف و یا آهسته می شود. بعد از گذشت چند هفته دوره ی استراحت تمام می شود و دوباره مو های ناحیه ای که در آن کاشت انجام شده شروع به رشد می کنند و شکل طبیعی به خود می‌ گیرند.

لازم به ذکر است توصیه ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک را حتما به موقع و منظم استفاده کنید.

چنانچه احساس کردید که عوارض جانبی ناشی از کاشت ابرو بهبود نمی یابد و رو به پیشرفت است حتما به پزشک خود مراجعه کنید و او را از این موضوع مطلع کنید تا اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از پیوند از پیوند ابرو

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button