کاشت ابروی طبیعی در ناحیه اسکار و جای زخم

ابرو یکی از عناصر تاثیرگذار در زیبایی صورت است و داشتن ابروهای پرپشت و کلفت همیشه آرزوی بسیاری بوده است. برخی از فراد به صورت ذاتی، ابروهای باریک دارند و گروهی دیگر، در اثر عوامل مختلف، پرپشتی ابروهای خود را از دست داده‌اند. ابرو به شدت بر زیبایی و جوان‌تر به نظر رسیدن چهره هر فرد تاثیر می‌گذارد.

فرض کنیم که ابروی شما در اثر حادثه‌ای پاره شده و اکنون اسکار در محل زخم تشکیل شده است. در این قسمت، مو رشد نمی‎کند. اصلاٌ جای نگرانی نیست چون کاشت ابرو بر روی اسکار این مشکل را حل کرده است. شما می‌توانید به یک متخصص حرفه‌ای مراجعه کنید و پیوند طبیعی ابرو بر روی اسکار را انجام دهید.

اینفو کاشت ابرو روی اسکار
اینفوگرافی کاشت ابرو روی اسکار

کاشت ابرو بر روی اسکار چگونه انجام می شود؟

چنانچه ابروی شما زخم شده و محل این زخم اسکار تشکیل شده باشد، متوجه خواهید شد که در محل اسکار مو رشد نمی‌کند. این اتفاق به دلیل از بین رفتن عصب و غده‌هایی از قبیل چربی و مو در این قسمت است، در نتیجه برای همیشه این ناحیه خالی از مو می‌شود. وجود اسکار بر روی ابرو باعث زشت شدن و ظاهر خشن صورت فرد می‌شود. همچنین از لحاظ زیبایی‌شناسی، تقارن در اجزای صورت یکی از اصول مهمی است که باعث زیبا به نظر رسیدن یک فرد می‌شود. اما وجود زخم یا اسکار این تقارن را تا حدی از بین می‌برد و به همین دلیل است که افراد زیادی برای ترمیم اسکار و کاشت ابرو روی اسکار اقدام می‌کنند.

مطالب بیشتر: مراقبت بعد از کاشت ابرو

پیوند ابرو بر روی اسکار یکی از روش‌هایی است که افراد برای رفع و پنهان کردن جای زخم از آن استفاده می‌کنند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چطور ممکن است روی ناحیه‌ای که ریزش ابرو رخ داده و کاملاٌ خالی شده دوباره مو رشد کند و چه تضمینی وجود دارد که دوباره دچار ریزش نشود؟ در پاسخ باید گفت مشکل آن ناحیه این است که به خودی خود نمی‌تواند مو‌های جدیدی را تولید کند چون غدد مویی از دست رفته است.
اما اگر فولیکول‌های جدید و سالم با دقت در جای مناسب قرار داده شوند (این همان کاری است که در کاشت طبیعی ابرو روی اسکار انجام می‌شود)، روند رشد ابرو بعد از مدتی کوتاه به شکل طبیعی خود برمی گردد و دیگر خبری از ریزش نیست.

کاشت ابرو روی اسکار
کاشت ابرو روی اسکار
دلیل عدم رشد مو در محل اسکارچون در این قسمت غدد چربی، فولیکول و بافت عصبی از بین رفته است.
آیا می‌توان پیوند ابرو در محل اسکار انجام داد؟بله در این صورت جای اسکار به طور کامل محو خواهد شد چون ابروهای پیوندی روی اسکار را می‌پوشانند.
بهترین روش کاشت ابرو در محل اسکار
 1. روش میکروگرافت
 2. روش FUT
 3. روش FIT
 4. روش SUT
محدودیت کاشت ابرو در اسکارچون عروق خونی در اسکار وجود ندارد، تقویت فولیکول به خوبی انجام نخواهد شد و باید نسبت به این مسئله، توجه بیشتری داشته باشید.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت ابرو روی جای زخم

بعد از نتیجه آزمایش عمل زیبایی کاشت ابرو بدون بیهوشی انجام می‌شود و پزشک شما تنها با ایجاد بی‌حسی موضعی شروع به کار می‌کند. در عمل پیوند فولیکولی ابرو، پزشک تعدادی از فولیکول‌های موجود مو در بانک مو یا به اصطلاح گرافت را برداشت می‌کند. بهترین بانک مو برای پیوند ابرو، موی پشت گوش و سپس موی پشت سر است. کاشت ابرو عمدتاٌ به دو روش FIT و FUT انجام می‌شود. در برخی موارد قبل از آغاز عمل کاشت ابرو، پزشک یک عمل کوچک و جزئی FIT را روی ناحیه‌ مورد نظر انجام می‌دهد تا مطمئن شود که ناحیه‌ اسکار توانایی پرورش فولکول‌های جدید را دارد.

در روش FUT پزشک برای برداشت فولیکول‌ها و مو‌ها از تیغ جراحی استفاده می‌کند. به این صورت که یک قطعه کوچک از پوست بانک مو را برداشت کرده و آن را به دسته‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کند. سپس محل برداشت شده را بخیه می‌زند. در نهایت این لایه زیر میکرسکوپ قرار می‌گیرد تا فولیکول‌ها برداشته شده و پیوند ابرو طبیعی در محل اسکار انجام شود.

در کاشت ابرو به روش FUE برخلاف روش FUT نیازی به تیغ جراحی و یا بخیه زدن نیست. در این روش پزشک با استفاده از پانچ، از ناحیه بانک مو فولیکول‌ها را با دقت و ظرافت برداشت کرده و آن‌ها را آماده کاشت می‌کند. سپس پزشک سوراخ و حفره‌های عمیقی را در ابرو‌های شخص مورد نظر به منظور کاشت موهای ابرو ایجاد می‌کند. باید عمق حفره‌ها مناسب باشد تا فولیکول و مو‌های کاشته شده بتوانند از عروق خونی موجود در عمق پایین‌تر پوست تغذیه بکنند.

در نهایت متخصص فولیکول‌ها و مو‌های برداشت شده را در حفره‌ها به دقت بسیار زیادی قرار می دهد. دقت در اجرای این عمل بسیار حائز اهمیت است تا فولیکول‌ها از دست نرفته و مدل ابرو بعد از اتمام کار، زیبا و طبیعی به نظر برسد. اگر به ابرو‌های خود خوب نگاه کنید متوجه می‌شوید که مو‌های هر ناحیه از ابرو با زاویه خاصی رشد می‌کنند و اگر جراح به این زوایا دقت نکند بعد از عمل کاشت، ابرو‌ها در جهت غیر طبیعی رشد می‌کنند و شکل نامطلوبی به صورت فرد متقاضی می‌دهند.

به همین دلیل است که عده‌ای باور دارند جراحان به غیر از تجربه‌ بالا در زمینه‌ پزشکی و جراحی، باید درک و ذوق هنری هم داشته باشند و به قول معروف خوش سلیقه باشند تا نتیجه‌ کار طبیعی و زیبا به نظر برسد.

پیوند ابرو بر روی اسکار چه محدودیت هایی دارد؟

کاشت ابرو برای نواحی دارای اسکار از محدودیت‌هایی برخوردار است که باعث سخت و دشواری انجام این عمل زیبایی می‌شود:

 • یکی از محدودیت‌هایی که عمل زیبایی کاشت ابرو بر روی اسکار به همراه دارد این است که به دلیل از بین رفتن عروق خونی در اثر جراحت، امکان تضمین صد در صد در مورد موفقیت‌آمیز بودن و رویش مو‌ها در اسکار وجود ندارد.
 • به دلیل جنس سخت و سفتی که ناحیه اسکار دارا است، کاشت ابرو در ناحیه اسکار بسیار سخت و زمان بر می‌باشد.

محدودیت های کاشت ابرو روی اسکار

 • به دلیل جنس سخت و وجود بافت سفت در ناحیه اسکار، ممکن است جهت رویش مو‌ها پس از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو متفاوت باشد و هیچ تضمینی برای یکدست بودن و هم‌جهت بودن جهت رویش مو وجود ندارد. البته حتی اگر بعد از عمل هم از نتیجه‌ کار کاملا راضی نبودید و احساس کردید که آنچه انتظار داشتید برآورده نشده است، می‌توانید یکبار دیگر همان ناحیه را با هدف بهبود و زیبا‌سازی ابرو عمل کنید. با توجه به اینکه عمل کاشت ابرو دوران نقاهت کوتاهی دارد و عوارض آن بسیار خفیف هستند، عمل دوم در فرآیند کاشت ابرو بسیار رایج است و حتی کسانی که از عمل اول راضی بودند، برای پرپشت شدن و طبیعی‌تر شدن ابرو‌های خود تصمیم می‌گیرند یک بار دیگر کاشت را انجام دهند.
 • عمل زیبایی پیوند ابرو بر روی اسکار به دلیل از بین رفتن عروق خونی باید در عمق بیشتری نسبت به کاشت مو طبیعی انجام گیرد تا فولیکول‌ها و مو‌ها بتوانند به عروق خونی قسمت‌های پایین‌تر دسترسی داشته باشند.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو روی اسکار

پس از عمل کاشت مو بر روی اسکار شما می‌توانید با انجام کار‌هایی بر بهبود رویش مو‌ها پس از کاشت ابرو تاثیر مثبت بگذارید و احتمال موفقیت‌آمیز بودن پیوند ابرو را بالا ببرید:

 • ناحیه‌ اسکار به دلیل ضعیف بودن عروق خونی و خونرسانی کم نمی‌تواند به خوبی به مو‌ها و فولیکول‌های کاشته شده مواد معدنی و ویتامین برساند. لذا با مرطوب و گرم نگه‌داشتن محل کاشت ابرو می‌توان در رشد و پیشگیری از تضعیف مو‌ها و فولیکول‌های کاشته شده تاثیر خوبی داشت.
 • پس از کاشت ابرو به هیچ عنوان از دخانیات استفاده نکنید زیرا در بهبود ناحیه کاشت شده تاخیر ایجاد خواهد کرد. نیکوتین موجود در دخانیات، نه تنها در خونرسانی اختلال ایجاد کرده بلکه سطح اکسیژن خون را نیز پایین می‌آورد و نیاز فولیکول‌ها تامین نمی‌شود.
 • تغذیه مناسبی داشته باشید و سعی کنید از غذا‌هایی که دارای ویتامین و مواد معدنی بالا و به ویژه ویتامین E هستند استفاده کنید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو روی جای زحم

 • از ضربه زدن و خاراندن محل کاشت شده به شدت خودداری کنید.
 • شستن ناحیه پیوند ابرو تا ۴۸ ساعت مضر است زیرا باعث ایجاد عفونت در ناحیه کاشت شده می‌شود. پس از آن باید در مورد نحوه شستن صورت و حتی حمام کردن، از متخصص سوال کنید.
 • استفاده از هر گونه لوازم آرایشی برای آرایش محل کاشت ابرو ممنوع است زیرا باعث بروز عفونت و چرک در ناحیه هدف می‌شود. توجه داشته باشید که عدم استفاده از لوازم آرایشی به معنای آن نیست که نباید اصلاٌ به ابرو‌های خود دست بزنید بلکه صبر کنید تا دوره نقاهت و بهبود محل کاشت ابرو سپری شده و سپس با اجازه متخصص، می‌توانید آرایش ابرو را انجام دهید.
 • در مواردی ضروری است که در بازه‌های زمانی دو تا سه هفته‌ای ابرو‌های کاشته شده را اصلاح کنید و جلوی رشد بیش از حد آن‌ها را بگیرید. دلیل این کار این است که چون مو‌های کاشته شده از نواحی دیگر بدن برداشته شده‌اند و با سرعت رشد مو‌های طبیعی ابرو هماهنگ نیستند. در نتیجه ممکن است زودتر از بقیه‌ مو‌های ابرو رشد کنند که طبیعتاٌ ظاهر قشنگی نخواهد داشت. اما نگران نباشید چرا که این رشد ناهماهنگ همیشگی نیست و بعد از گذشت یک تا حداکثر دو سال اصلاح مرتب ابرو‌ها، مو‌های کاشته شده به تدریج خود را با سرعت طبیعی رشد ابرو‌ها هماهنگ می‌کنند و به طور یکدست با تمام مو‌های ابرو رشد می‌کنند.

عوارض بعد از کاشت طبیعی ابرو روی جای زخم

عوارض جانبی و خطرات ناشی از پیوند ابرو روی اسکار

پیوند ابرو نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی دارای خطرات و عوارض جانبی است. البته این عوارض بسیار خفیف بوده و در موارد نادری باعث بروز مشکلاتی برای فرد شده‌اند. انتخاب یک پزشک و کلینیک زیبایی معتبر و با کیفیت قطعاٌ در پیشگیری از بروز چنین عوارضی تاثیر‌گذار است.جهت انجام کاشت طبیعی ابرو روی اسکار  حتماٌ به یک پزشک باتجربه و متخصص مراجعه کنید. یکی از مزایای عمل کاشت ابرو این است که دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد. معمولاٌ طی مدت یک هفته الی ده روز تمام علائم بهبود می‌یابند و اثری از آن‌ در بدن نمی‌ماند. مگر آنکه اتفاقات خاص و نادری رخ دهد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. از عوارض کاشت ابرو، حساسیت به دارو‌های بی‌حسی است که به مرور زمان تاثیرات آن از بدن دفع می‌شود. اگر قبلاٌ سابقه حساسیت به ماده بی‌حسی داشته‌اید حتماٌ به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. چنانچه محیط انجام کاشت ابرو یا ابزار مورد نیاز جهت انجام عمل، بهداشتی و استریل نباشد، ممکن است دچار عفونت در محل پیوند شوید.
 3. ممکن است پس از انجام کاشت ابرو طبیعی در محل اسکار، در ناحیه کاشت شده دچار تورم و یا درد شوید. این دو عارضه طبیعی بوده و بعد از چند روز رفع می‌شود. برای تسکین درد می‌توانید از مُسکن هایی که پزشکتان تجویز کرده استفاده کنید.
 4. اگر در عمل زیبایی کاشت ابرو از روش FUT استفاده شود، ممکن است در حین عمل خونریزی داشته باشید، همچنین در این روش از بخیه برای بستن محل زخم استفاده می‌کنند.
 5. تا چند روز پس از انجام عمل زیبایی پیوند ابرو شما در ناحیه هدف دچار التهاب ،قرمزی و خارش خفیفی خواهید شد.
 6. گاهی هم پیش می‌آید که مدتی پس از پیوند طبیعی ابرو در محل اسکار، مو‌های کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند و دوباره بخشی از ابرو خالی می‌شود. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید چرا که این موضوع، بخشی از روند طبیعی رشد مو‌های کاشته شده در بدن است. مو‌ها در بدن ما به شکل دوره‌ای رشد می‌کنند. بخشی از این دوره، زمان استراحت نام دارد که رشد مو‌ها در این مدت متوقف و یا آهسته می‌شود. بعد از گذشت چند هفته دوره‌ استراحت تمام می‌شود و دوباره مو‌های ناحیه‌ای که در آن کاشت انجام شده شروع به رشد می‌کنند و شکل طبیعی به خود می‌گیرند.
 7. لازم به ذکر است توصیه‌ها و دارو‌های تجویز شده توسط پزشک را حتماٌ به موقع و منظم در طول دوره نقاهت پیوند مو روی اسکار استفاده کنید.

چنانچه احساس کردید که عوارض جانبی ناشی از کاشت ابرو بهبود نمی‌یابند و رو به پیشرفت هستند حتماٌ به پزشک خود مراجعه کنید تا اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد.

آیا موهای کاشته شده روی اسکار، رشد می کنند ؟

انجام پیوند مو روی بافت اسکار امکان پذیر است، اما قطعاٌ کاشت مو روی اسکار با کاشت موی معمولی متفاوت است، زیرا پوست و بافت اسکار با پوست و بافت معمولی متفاوت است، بنابراین حتماٌ بایستی در انتخاب پزشک متخصص خود دقت لازم را به خرج دهید، چرا که ممکن است برای دریافت نتیجه مطلوب چندین روش مختلف برای کاشت ابرو را امتحان کنید.

همانطور که می‌دانید به طور طبیعی مو در بافت اسکار رشد نمی‌کند زیرا هیچ فولیکول مویی در اسکار وجود ندارد، از طرفی به دلیل بافت ضخیم اسکار به منظور محافظت از لایه‌های زیرین پوست، جایی برای فولیکول‌های مو، رگ‌های خونی یا حتی اعصاب در برخی موارد باقی نمی‌ماند.

به منظور پیوند مو بر روی اسکار، جراح موهایی را که هنوز فولیکول‌های آن‌ها وجود دارند، به جای زخم پیوند می‌زند. این عمل به موها اجازه می‌دهد تا پس از تماس با رگ‌های خونی شروع به ریشه زدن و رشد مجدد کنند. پس در صورت انجام درست عمل کاشت ابرو، فولیکول‌های مو معمولاً پس از بهبود ناحیه و پیوند کامل فولیکول‌ها در پوست شروع به رشد مجدد مو می‌کنند و جریان خون را از رگ‌های خونی مجاور دریافت می‌کنند. ولی در نظر داشته باشید که کاشت مو روی بافت اسکار نیاز به مراقبت‌های بیشتری نسبت به کاشت مو در پوست طبیعی دارد تا بتوان نتیجه موفقیت آمیز بودن آن را مشاهده کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed