دلیل سفت شدن ژل لب چیست ؟Posted by On اکتبر 15, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

دلیل سفت شدن ژل لب چیست ؟

دلیل سفت شدن ژل لب چیست ؟

امروزه با استفاده از تزریق ژل بسیاری از مشکلات زیبایی مخصوصا برای زنان برطرف خواهد شد. همانطور که میدانید یکی از پرکاربردترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک و خطوط روی صورت، filler injection می باشد.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

از دیگر کاربردهای تزریق ژل، افزایش حجم لب ها و گونه ها خواهد بود. تزریق ژل نیز همانند سایر درمان های زیبایی شامل عوارض جانبی خواهد بود که در بعضی از اوقات این عوارض خیلی جدی نبوده و با اندکی مراقبت بهبود خواهند یافت اما در بعضی مواقع نیز برخی عوارض جدی تر بوده و نیازمند مراقبت بیشتری خواهند بود.

یکی از عوارض جانبی filler injection سفت شدن ژل تزریق شده خواهد بود که در ادامه درباره دلایل سفتی و چگونگی بهبودی سفتی ژل لب توضیحاتی آورده شده است.

 

آیا ژل پس از تزریق ساکن و محکم می شود؟

پرکننده های پوستی در چند سال اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده اند اما با این حال همواره سوالاتی برای طرفداران تزریق ژل به وجود خواهد آمد.

یکی از سوالات رایج در زمینه filler injection، امکان حرکت کردن ژل تزریق شده خواهد بود که به این سوال در این بخش پاسخ داده شده است.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

امکان حرکت پرکننده پوستی پس از تزریق ژل وجود خواهد داشت اما خیلی اتفاق نخواهد افتاد. حرکت ژل تزریق شده کمتر در پرکننده هایی اتفاق خواهد افتاد که حاوی اسید هیالورونیک می باشند. از این پرکننده بیشتر از سایر فیلرها برای تزریق ژل استفاده خواهد شد.

عدم ساکن ماندن ژل پس از تزریق ژل، به دلیل تزریق مولکول های اسید هیالورونیک با کلاژن و الاستین موجود در پوست بدن و محل تزریق ژل بوده و همین امر موجب پر کردن فیلر و حرکت ژل خواهد شد.

اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط بدن تولید خواهد شد بنابراین احتمال حرکت فیلر به دلیل رد کردن اسید هیالورونیک توسط بدن بسیار کم خواهد بود.

یکی از عواملی که موجب حرکت فیلر خواهد شد، استفاده از تزریق چربی برای افزایش حجم خواهد بود. اگر قصد استفاده از تزریق چربی به جای filler injection را دارید، ممکن است پس از مدتی شاهد حرکت چربی تزریق شده باشید.

مشاهده مطلب
بهترین مارک ژل برای تزریق زیر چشم چیست ؟

حرکت پرکننده پس از تزریق ژل به مرور زمان در مناطقی که تزریق خواهند شد مانند پیشانی موجب نگرانی مشتریان خواهد شد.

یکی از دلایل عدم حرکت پرکننده های پوستی حاوی اسید هیالورونیک به دلیل داشتن مولکول های اتصال دهنده ای است که خود را درون لایه پوستی بافت می کنند و ژل تزریق شده در جای خود ایمن نگه داشته و موجب عدم حرکت آنها خواهد شد.

اما پرکننده هایی که مبتنی بر چربی می باشند اینگونه نخواهند بود. به طور مثال اگر برای گودی زیر چشم خود از فیلری استفاده نمایید که به جای اسید هیالورونیک حاوی چربی باشد، ممکن است پرکننده پس از مدتی به سمت پایین حرکت نمایید.

ریزش و حرکت به سمت پایین پس از filler injection به دلیل عدم وجود مولکول های اتصال دهنده خواهد بود. از دیگر دلایل حرکت فیلر می توان به رد کردن چربی تزریق شده توسط بدن اشاره کرد.

به همین دلیل برای جلوگیری از عدم حرکت فیلر پس از تزریق ژل، بهتر است از پرکننده های پوستی استفاده نمایید که حاوی اسید هیالورونیک بوده که مولکول های اتصال دهنده دارند.

 

دلایل سفت شدن ژل لب چیست؟

بسیاری از متقاضیان تزریق ژل به لب از نتایج نهایی راضی خواهند بود اما تعداد اندکی از افراد نیز شاهد سفت شدن ژل تزریق شده خواهند بود. بیشتر افراد انتظار عوارضی جانبی همانند تورم را خواهند داشت که پس از گذشت چند هفته از بین خواهند رفت.

بیشتر پزشکان از Juvederm  برای تزریق ژل استفاده خواهند کرد.

متاسفانه برخی از افراد پس از انجام filler injection شاهد سفتی، توده و کمی ناهمواری پس از تزریق ژل خود خواهند بود. این سفتی و ناهمواری ها گاهی به دلیل تزریق ژلی که ناهموار صورت گرفته است و یا تزریق سطحی     Juvedermتوسط پزشک مورد نظر خواهد بود.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

به همین دلیل تا حد امکان قبل از انجام تزریق ژل، درباره پزشک مورد نظر خود به خوبی تحقیق کرده و سپس اقدام به انجام تزریق ژل نمایید.

مشاهده مطلب
بهترین متخصص تزریق ژل چه ویژگی هایی دارد

از دیگر دلایل ایجاد توده و سفتی پس از تزریق ژل، تمایل Juvederm به جذب آب خواهد بود که همین مورد نیز موجب افزایش سفتی ژل تزریق شده خواهد شد.

همچنین محصول مورد استفاده برای تزریق ژل و محل مورد نظر شما برای درمان نیز ممکن است موجب سفتی ژل تزریق شده شود.

هنگامی که این وضعیت به وجود می آید، بهتر است که هرچه سریعتر با پزشک filler injection  خود تماس گرفته و وی را در جریان امور قرار دهید.

در بعضی از موارد ماساژ لب و کمی فشار وارد کردن به لب مشکل گشا خواهد بود، اما گاهی نیز باید ژل تزریق شده را خارج کرد. برای خارج کردن ژل تزریق شده نیز می توان از یک آنزیم به نام هیالورونید استفاده کرد.

 

آیا سفت شدن ژل لب خطرناک است؟

همانطور که گفته شد ممکن است پس از تزریق ژل کمی درد و تورم داشته باشید که گاهی موجب درد خواهد شد. اما طبق نکات گفته شده و دلایل نام برده شده، سفتی ژل لب قابل رفع بوده و خطرناک نخواهد بود.

این سفتی ناشی از filler injection عموما 1 تا 2 هفته طول خواهد کشید اما اگر کمی سفتی در ناحیه ژل تزریق شده احساس کردید، جدی گرفته و به پزشکی که تزریق ژل شما را انجام داده، مراجعه نمایید تا در صورت جدی بودن شما را راهنمایی نماید.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

همچنین توجه داشته باشید که انتخاب پزشک کاردان و متخصص می تواند تاثیر بسزایی در کاهش عوارض جانبی همانند سفتی ژل تزریق شده و یا هرگونه عوارض جانبی دیگر داشته باشد.

یک پزشک کاردان با توجه به تجربیات خود تشخیص خواهد داد که در محل مورد نظر که باید تزریق ژل انجام شود چه مقدار ژل لازم است و باید از چه برند و مارکی استفاده شود تا بیمار دچار درد و سفتی پس از اتمام filler injection نشود.

تجربیات پزشک کمک خواهد کرد تا مقدار ژل تزریق شونده بیش از حد نبوده و ناهمواری پس از تزریق ژل به وجود نیاید.

مشاهده مطلب
تزریق ژل به پشت دست

 

مراقبت های لازم جهت بهبودی سفتی ژل لب

پس از انجام تزریق ژل برای جلوگیری از عوارض جانبی filler injection ، تورم و سفتی های به وجود آمده همواره باید مواردی را رعایت کرد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است.

  1. استفاده از یخ و کرم آرنیکا که موجب کاهش تورم و کبودی ناشی از filler injection خواهد شد.
  2. اگر به دلیل سفتی به وجود آمده درد دارید خواهید توانست از استامینوفن در صورت لزوم استفاده نمایید.
  3. در صورت تایید پزشک کمی سفتی های موجود را ماساژ داده تا توده ها و سفتی ها از بین روند.
  4. تا زمانی که تورم و قرمزی دارید از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید مانند سونا، حمام گرم، آفتاب و یا موم داف خودداری نمایید.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

از دیگر مراقبت هایی که موجب افزایش زیبایی هرچه بیشتر پوست شما پس از تزریق ژل می شود در زیر آمده است:

  1. محصولات حاوی ویتامین C می توانند پوست را تقویت کرده و سبب افزایش بافت شوند. بعلاوه استفاده از ترتینوئین یا رتینول A به بازسازی سلول ها در اپیدرم کمک خواهند کرد. سعی کنید از مواد نام برده شده استفاده نمایید.
  2. 98 درصد آسیب های پوستی به دلیل عدم استفاده از ضد آفتاب خواهند بود. برای سالم ماندن پوست خود از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید و هر 4 ساعت یک بار کرم ضد آفتاب خود را ترمیم نمایید.

امید است با راهکارهای ذکر شده تا حد امکان سفتی و توده های به وجود آمده از filler injection از بین رفته و یا به طور کل به وجود نیایند.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع