تزریق ژل

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

امروزه با استفاده از “ تزریق ژل ” بسیاری از مشکلات زیبایی مخصوصا برای زنان برطرف خواهد شد. همانطور که میدانید یکی از پرکاربردترین روش ها برای از بین بردن چین و چروک و خطوط روی صورت، filler injection می باشد.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

از دیگر کاربردهای تزریق ژل، افزایش حجم لب ها و گونه ها خواهد بود. تزریق ژل نیز همانند سایر درمان های زیبایی شامل عوارض جانبی خواهد بود که در بعضی از اوقات این عوارض خیلی جدی نبوده و با اندکی مراقبت بهبود خواهند یافت اما در بعضی مواقع نیز برخی عوارض جدی تر بوده و نیازمند مراقبت بیشتری خواهند بود.

یکی از عوارض جانبی filler injection سفت شدن ژل تزریق شده خواهد بود که در ادامه درباره دلایل سفتی و چگونگی بهبودی سفتی ژل لب توضیحاتی آورده شده است.

 

آیا ژل پس از تزریق ساکن و محکم می شود؟

تزریق ژل ، بوتاکس و لیفت از جمله مواردی می باشند که در دنیای امروزه بیشتر نظر خانم های خوش سلیقه را به خود جذب میکند . تزریق ژل های پرکننده ی پوستی نیز امروزه جایگاه بسیار عالی در میان افراد یافته و در صدر جدول می باشد.

تزریق ژل برای پرکردن جای جوش ، خط لبخند ، رفع ایرادهای بینی ، زاویه دار کردن صورت و فک ، از بین بردن خط های پنجه کلاغی دور چشم و بیشتر از همه برای خوش فرم کردن و زیبا کردن لب ها مورد استفاده قرار میگیرد.

پرکننده های پوستی در چند سال اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده اند اما با این حال همواره سوالاتی برای طرفداران تزریق ژل به وجود خواهد آمد.

یکی از سوالات رایج در زمینه filler injection، امکان حرکت کردن ژل تزریق شده خواهد بود که به این سوال در این بخش پاسخ داده شده است.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

امکان حرکت پرکننده پوستی پس از تزریق ژل وجود خواهد داشت اما خیلی اتفاق نخواهد افتاد. حرکت ژل تزریق شده کمتر در پرکننده هایی اتفاق خواهد افتاد که حاوی اسید هیالورونیک می باشند. از این پرکننده بیشتر از سایر فیلرها برای تزریق ژل استفاده خواهد شد.

عدم ساکن ماندن ژل پس از تزریق ژل، به دلیل تزریق مولکول های اسید هیالورونیک با کلاژن و الاستین موجود در پوست بدن و محل تزریق ژل بوده و همین امر موجب پر کردن فیلر و حرکت ژل خواهد شد.

البته ناگفته نماند که میزان حرکت کردن ژل در لب شما نیز میتواند به مهارت پزشک متخصص تزریق ژل و میزان رعایت نکات ذکر شده بستگی دارد.

اسید هیالورونیک به طور طبیعی توسط بدن تولید خواهد شد بنابراین احتمال حرکت فیلر به دلیل رد کردن اسید هیالورونیک توسط بدن بسیار کم خواهد بود.

یکی از عواملی که موجب حرکت فیلر خواهد شد، استفاده از تزریق چربی برای افزایش حجم خواهد بود. اگر قصد استفاده از تزریق چربی به جای filler injection را دارید، ممکن است پس از مدتی شاهد حرکت چربی تزریق شده باشید.

حرکت پرکننده پس از تزریق ژل به مرور زمان در مناطقی که تزریق خواهند شد مانند پیشانی موجب نگرانی مشتریان خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

یکی از دلایل عدم حرکت پرکننده های پوستی حاوی اسید هیالورونیک به دلیل داشتن مولکول های اتصال دهنده ای است که خود را درون لایه پوستی بافت می کنند و ژل تزریق شده در جای خود ایمن نگه داشته و موجب عدم حرکت آنها خواهد شد.

اما پرکننده هایی که مبتنی بر چربی می باشند اینگونه نخواهند بود. به طور مثال اگر برای گودی زیر چشم خود از فیلری استفاده نمایید که به جای اسید هیالورونیک حاوی چربی باشد، ممکن است پرکننده پس از مدتی به سمت پایین حرکت نمایید.

ریزش و حرکت به سمت پایین پس از filler injection به دلیل عدم وجود مولکول های اتصال دهنده خواهد بود. از دیگر دلایل حرکت فیلر می توان به رد کردن چربی تزریق شده توسط بدن اشاره کرد.

استفاده از چربی در تزریق لب گاهی باعث می شود تا بدن این چربی را رد کند . بهتر است بدانید منظور از این جمله این است که در تزریق چربی نصفی از چربی کم کم به مرور زمان آب شده و از بین می رود و جذب بدن می شود و نیمی دیگر باقی مانده به صورت یک شی اضافی در صورت شما شروع به  تکان خوردن می کند.

به همین دلیل برای جلوگیری از عدم حرکت فیلر پس از تزریق ژل، بهتر است از پرکننده های پوستی استفاده نمایید که حاوی اسید هیالورونیک بوده که مولکول های اتصال دهنده دارند.

 

دلایل سفت شدن ژل لب چیست؟

بسیاری از متقاضیان تزریق ژل به لب از نتایج نهایی راضی خواهند بود اما تعداد اندکی از افراد نیز شاهد سفت شدن ژل تزریق شده خواهند بود. بیشتر افراد انتظار عوارضی جانبی همانند تورم را خواهند داشت که پس از گذشت چند هفته از بین خواهند رفت.

بیشتر پزشکان از Juvederm  برای تزریق ژل استفاده خواهند کرد. شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که منظور از جوودرم چیست؟  Juvederm نیز یکی از ژل های قابل تزریق برای لب و خطوط چین و چروک می باشد که دارای اسید هیالورونیک می باشد و نوعی پرکننده محسوب می شود.

بهتر است بدانید اسید هیالورونیک نیز یک نوع قند طبیعی در بدن می باشد که هدف آن قرار گرفتن در فضای مابین کلاژن و الاستین پوست می باشد و این فضا را پر کرده و چین و چروک ها را از بین می برد.

همچنین بهتر است بدانید اسید هیالورونیک آبرسانی پوست را بالا برده و باعث می شود ورم پوست بیشتر شده و جاهای فرورفته پر شوند.

متاسفانه برخی از افراد پس از انجام filler injection شاهد سفتی، توده و کمی ناهمواری پس از تزریق ژل خود خواهند بود. این سفتی و ناهمواری ها گاهی به دلیل تزریق ژلی که ناهموار صورت گرفته است و یا تزریق سطحی Juvederm توسط پزشک مورد نظر خواهد بود. باید به این موضوع توجه داشته باشید که تزریق Juvederm باید عمیق باشد .

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

به همین دلیل تا حد امکان قبل از انجام تزریق ژل، درباره پزشک مورد نظر خود به خوبی تحقیق کرده و سپس اقدام به انجام تزریق ژل نمایید.

شما هنگامی که به یک کلینیک بی نام و نشان تزریق ژل مراجعه میکنید باید این را نیز به جان بخرید که ممکن است پول شما به باد رفته و سلامتی خودتان نیز به خطر بیفتد. کوچکترین اشتباه در تزریق ژل باعث می شود تا یکی از عضله های صورت شما فلج شود و یا باعث بروز حساسیت هایی شود که درمان نمی شود.

گاهی نیز ممکن است بر اثر اشتباه متخصص تزریق فیلر مواد به خون شما وارد شود و برای شما خطراتی جبران ناپذیر به بار بیاورد. انتخاب کلینیک معتبر یکی از مهم ترین کار هایی می باشد که باید شما قبل از تزریق فیلر انجام دهید.

از دیگر دلایل ایجاد توده و سفتی پس از تزریق ژل، تمایل Juvederm به جذب آب خواهد بود که همین مورد نیز موجب افزایش سفتی ژل تزریق شده خواهد شد.

همچنین محصول مورد استفاده برای تزریق ژل و محل مورد نظر شما برای درمان نیز ممکن است موجب سفتی ژل تزریق شده شود.

همانطور که می دانید انواع مختلفی از ژل ها برای تزریق ژل به لب و جاهای دیگر صورت وجود دارند که پزشک متخصص با توجه به بودجه و نیازمندی شما برای شما انتخاب میکند و تزریق ژل را انجام میدهد. برخی از مارک ها ممکن است برای بدن شما سازگار نباشند و بعد از تزریق در لب شما گلوله و سفت شوند.

هنگامی که این وضعیت به وجود می آید، بهتر است که هرچه سریعتر با پزشک filler injection  خود تماس گرفته و وی را در جریان امور قرار دهید.

در بعضی از موارد ماساژ لب و کمی فشار وارد کردن به لب مشکل گشا خواهد بود، اما گاهی نیز باید ژل تزریق شده را خارج کرد. برای خارج کردن ژل تزریق شده نیز می توان از یک آنزیم به نام هیالورونید استفاده کرد.

ناگفته نماند که بعد از تخلیه نیز تا حدودی از ژل در داخل لب شما باقی می ماند که به مرور زمان و کم کم از بدن شما خارج می شود.

 

آیا سفت شدن ژل لب خطرناک است؟

همانطور که گفته شد ممکن است پس از تزریق ژل کمی درد و تورم داشته باشید که گاهی موجب درد خواهد شد. اما طبق نکات گفته شده و دلایل نام برده شده، سفتی ” تزریق ژل به لب ” قابل رفع بوده و خطرناک نخواهد بود.

این سفتی ناشی از filler injection عموما 1 تا 2 هفته طول خواهد کشید اما اگر کمی سفتی در ناحیه ژل تزریق شده احساس کردید، جدی گرفته و به پزشکی که تزریق ژل شما را انجام داده، مراجعه نمایید تا در صورت جدی بودن شما را راهنمایی نماید.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

همچنین توجه داشته باشید که انتخاب پزشک کاردان و متخصص می تواند تاثیر بسزایی در کاهش عوارض جانبی همانند سفتی ژل تزریق شده و یا هرگونه عوارض جانبی دیگر داشته باشد.

یک پزشک کاردان با توجه به تجربیات خود تشخیص خواهد داد که در محل مورد نظر که باید تزریق ژل انجام شود چه مقدار ژل لازم است و باید از چه برند و مارکی استفاده شود تا بیمار دچار درد و سفتی پس از اتمام filler injection نشود.

تجربیات پزشک کمک خواهد کرد تا مقدار ژل تزریق شونده بیش از حد نبوده و ناهمواری پس از تزریق ژل به وجود نیاید.

 

چگونه می توان از سفت شدن ژل بعد از تزریق ژل جلوگیری کرد؟

بهتر است این نکات را به خوبی رعایت کنید تا از سفت شدن و گلوله شدن ژل لب تزریق شده جلوگیری کنید. در ابتدا نیاز می باشد تا کبودی های حاصل را به آرامی کم کنید و برای این کار نیاز می باشد تا از کمپرس یخ استفاده کنید ولی بهتر است از فشار آوردن به لب های خود جلوگیری کنید.

همچنین پزشک متخصص تزریق ژل باید به این موضوع دقت داشته باشد که اگر تزریق عمیق می باشد از لوله ی کانولا برای تزریق فیلر استفاده نماید تا کبودی و ورم بعد از تزریق ژل کمتر شود.

پزشک متخصص تزریق ژل باید به این موضوع دقت داشته باشد که بعد از هر تزریق فشار لازم برای پخش کردن ژل را انجام دهد و در جاهایی که بعد از فشار خونریزی وجود دارد کمپرس یخ انجام دهد. قابل ذکر است که این فشار ها باید سرع ولی ضعیف باشد تا برای لب شما خطری نداشته باشد.

پزشک باید با بیمار خود جلسه ای قبل از تزریق ژل داشته باشد و از بیمار در رابطه با مصرف دارو و الکل صحبت کند. لازم است فرد مراجعه کننده 2 هفته قبل از تزریق فیلر از مصرف دارو های رقیق کننده خون پرهیز نماید.

لازم به ذکر می باشد که فرد مراجعه کننده باید قبل از انجام تزریق ژل تمامی داروهای مصرفی خود را با پزشک خود در میان بگذارد و از پزشک معالج پنهان نکند زیرا این اشتباه می تواند برای خود بیمار خطرناک باشد و برای او حین و یا بعد از تزریق ژل مشکل ایجاد کند.

 

مراقبت های لازم جهت بهبودی سفتی ژل لب

پس از انجام تزریق ژل برای جلوگیری از عوارض جانبی filler injection ، تورم و سفتی های به وجود آمده همواره باید مواردی را رعایت کرد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره شده است.

  1. استفاده از یخ و کرم آرنیکا که موجب کاهش تورم و کبودی ناشی از filler injection خواهد شد.
  2. اگر به دلیل سفتی به وجود آمده درد دارید خواهید توانست از استامینوفن در صورت لزوم استفاده نمایید.
  3. در صورت تایید پزشک کمی سفتی های موجود را ماساژ داده تا توده ها و سفتی ها از بین روند.
  4. تا زمانی که تورم و قرمزی دارید از قرار گرفتن در معرض گرمای شدید مانند سونا، حمام گرم، آفتاب و یا موم داف خودداری نمایید.

 

دلیل سفت شدن ژل لب چیست؟

 

از دیگر مراقبت هایی که موجب افزایش زیبایی هرچه بیشتر پوست شما پس از تزریق ژل می شود در زیر آمده است:

  1. محصولات حاوی ویتامین C می توانند پوست را تقویت کرده و سبب افزایش بافت شوند. بعلاوه استفاده از ترتینوئین یا رتینول A به بازسازی سلول ها در اپیدرم کمک خواهند کرد. سعی کنید از مواد نام برده شده استفاده نمایید.
  2. 98 درصد آسیب های پوستی به دلیل عدم استفاده از ضد آفتاب خواهند بود. برای سالم ماندن پوست خود از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید و هر 4 ساعت یک بار کرم ضد آفتاب خود را ترمیم نمایید.

امید است با راهکارهای ذکر شده تا حد امکان سفتی و توده های به وجود آمده از filler injection از بین رفته و یا به طور کل به وجود نیایند.

نکته ی قابل ذکر برای شما این است که در انتخاب کلینیک زیبایی تزریق ژل بیشتر دقت کنید و زیبایی صورت خود را به هر فرد بی نام و نشانی نسپارید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button